Η γαλλική μας playlist

Lysippe

Well-known member

Η Lysippe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Σ' αρέσουν τα γαλλικά τραγούδια - οποιουδήποτε είδους; Θες να μοιραστείς αυτά που ξέρεις, ή/και να μάθεις καινούρια;

Τι είπες; Ναι; Τότε αυτό το νήμα είναι σίγουρα για σένα. :thumbup:

Εγκαινιάζω το νήμα με κάποιες επιλογές...

Calogero & Raphaël - Sur La Route

Fauve - Blizzard

Louane - Maman

Noir Désir - Le Vent Nous Portera

Ερις

New member

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης . Έχει γράψει 2,467 μηνύματα.
Γαλλικά έχω πολύ καιρό να ακούσω. Στο γυμνάσιο-λύκειο πέρασα από μια φάση κολλήματος όμως. :P

Προσπαθώ να θυμηθώ ένα που μου άρεσε πάρα πολύ, αλλά με τίποτα. Γύρω στο 2000, τραγουδούσε γυναίκα, το video clip νομίζω είχε έντονα χρώματα, πολύ κόκκινο πχ και ίσως ήταν συγκρότημα.. :P

Edit: Πωω έβαλα playlist στο youtube με όλα τα καλύτερα από 2000+, μπας και το βρω και θυμάμαι κι άλλα αγαπημένα! Τέλεια ιδέα Lysippe! :thumbup:

Τελευταία επεξεργασία:

juste un instant

Well-known member

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,591 μηνύματα.
Έχουμε ήδη θέμα οπου μπορούμε να ρίξουμε αν θέλουμε και το γαλλικό μας :P
Απο την εικοστή σελιδα και πέρα έχει μπόλικο τραγουδι...
https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=41506

Ας βάλω κατι κλασσικό...

juste un instant

Well-known member

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,591 μηνύματα.

Lysippe

Well-known member

@Έρις

Το 'ξερα πως εσύ θα ήσουν αυτή που θα μου έκανε σεφτέ στο θέμα. :redface: (Για το τραγούδι που λες, δεν πάει κάπου το μυαλό μου. Αν θυμηθείς κάτι περισσότερο, πες μας.)

@juste un instant

Μόνο το Στέκι ξεκοκάλισα, μπας και ξεθάψω το σχετικό νήμα, αλλά είδα πως έλειπε. Δίχως σκέψη και χρονοτριβή, έσπευσα να διορθώσω αυτή την έλλειψη, ανοίγοντας τούτο το θέμα. Στο iSchool δεν κοίταξα καθόλου, η αλήθεια είναι. Οπότε σ' ευχαριστώ για τις σχετικές παραπομπές. Θα τις μελετήσω με τη πρώτη ευκαιρία.

Ευχαριστώ για τη συμμετοχή, παιδιά.
Ήδη είμαι με το μπλοκάκι ανά χείρας και σημειώνω τίτλους που αγνοούσα.

Baya Kasmi et Michel Leclerc - De Bénisaf à Salonique

Joe Dassin - Les Champs Élysées

René Aubry - Le Vent

Guillaume Grand - Toi et moi

Raphael - Caravane (Δεν μπορώ να μην αναφέρω και την καταπληκτική εκδοχή σε ελληνικό στίχο)

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,243 μηνύματα.

juste un instant

Well-known member

Volkswagen Fan

Well-known member

Ο Mein Name ist Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,500 μηνύματα.
Zaz je veux.

Lysippe

Well-known member

French Affair - Comme Ci, Comme Ca

Αν και όχι αμιγές γαλλικό, είπα να το βάλω α) γιατί εμπεριέχει γαλλικό στίχο και β) να θυμηθούμε τα νιάτα μας. :P (Πω, όταν το πρωτάκουσα πρέπει να 'μουν στα 15-16!)

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,590 μηνύματα.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,590 μηνύματα.
Γιατί δεν το έχει ποστάρει κανείς αυτό;; :P

Imagine01

New member

Η Imagine01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 112 μηνύματα.

juste un instant

Well-known member

Χρήστες Βρείτε παρόμοια