Διάλεξε μέλος

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,018 μηνύματα.
Σκέφτηκα να κάνουμε ένα ξεχωριστό θέμα με ερωτήσεις μόνο για τα μέλη.

Για παράδειγμα ποιον θα διάλεγες η ποιον θα προτιμούσες για κάτι.

Απαντάει ο επόμενος με ένα μέλος και κάνει μια δική του ερώτηση.

Κανόνες παιχνιδιού:
1.) Απαντάμε στην ερώτηση του αμέσως προηγούμενου.
2.) Θέτουμε την ερώτηση που θα απαντήσει ο επόμενος.
3.) Αν θέλουμε να σχολιάσουμε κάτι, φροντίζουμε να έχουν ικανοποιηθεί τα #1 και #2.




Ποιον θα διάλεγες να του εμπιστευτείς ένα μυστικό σου;
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυρα κρατάς μυστικό;

Ποιον θα διάλεγες για να πάτε για ψώνια.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Την @Ιππολύτη


Με ποιον θα ήθελες να μοιραζόσουν το ίδιο κελί αν έμπαινες φυλακή;
 

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Με τον @Fast . Θα τα βρίσκαμε και θα φτιάχναμε την δικιά μας ομάδα.

Με ποιόν/ποιούς θα έφτιαχνες μουσικό συγκρότημα;
 

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Εγώ στο μπάσο γιατί είμαι ανάξιος να πιάσω άλλο μουσικό όργανο.
@Λένω στην ηλεκτρική κιθάρα για να solάρει Slash και Angus Young
@CiNeFiL στα ντραμς για black metal blast beats
@fretoe frontman γιατί ξέρω ότι πάντα ήθελε κατά βάθος να εξασκήσει τα φωνητικά του στο διαστρικό blackened sludge grindcore

Με ποιον θα πήγαινες free camping στην ερημιά;
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
@Giannoutas
Καλή ερώτηση, γιατί αν είναι να φτιάξω συγκρότημα πρέπει να βρω χρήσιμες δευτεράτζες με μικρά εγώ, ώστε να επιτρέψουν στο άστρο μου να λάμψει. Εγώ πέραν από τραγουδιστής θα ήμουνα και ο κιθαρίστας, ο συνθέτης και ο ενδυματολόγος. Πρώτα θα έπαιρνα τον @Dreamweaver για μπάσο επειδή είναι καλό και σιωπηλό παιδί που μπορώ να εμπιστεύομαι. Μετά, θα έπαιρνα τον @hack3r για τα ντραμς γιατί αυτό του ταιριάζει, το λίγο αντικοινωνικό, λίγο ατημέλητο και λίγο νερντ που έχουν οι ντράμρες. Τέλος, θα έπαιρνα την @Agaphbou ως κακοπληρωμένη βοηθό, πρώην μουσικό που απέτυχε γιατί δεν είχε ταλέντο(μερικές φορές την φωνάζουμε χαηδευτικά "Πέγκι μου"), αυτή θα μπορεί να μαγειρεύει και να πλένει, όπως και να ενυπάρχει ως ωραία παρουσία στις αρχές του συγκροτήματος, όταν χρειαζόμαστε word of mouth στα γειτονιακά μαγαζάκια.

Ποτέ κανείς δε θα μάθει τα ονόματα των άλλων μελών του ΜΠΑΝΤ πέραν εμού, καθώς παντού θα είναι η φάτσα μου και το όνομα ή ψευδώνυμο μου(π.χ. ο Κώμης, το κελαηδόνι του Θεού κλπ), ούτε καν στα credits από εκπομπές σαν το "Στην υγειά μας". Μόνο αν πεθάνουν νωρίς μπορεί να κάνω κάνα share στα social media και να το προσέξει κάνας φαν μου ή αν πεθάνω εγώ και κάποιος απ' αυτούς αποφασίσει να γράψει ένα βιβλίο για τη ζωή μου, στο οποίο θα με κατηγορεί για ντιβοσυμπεριφορές.

Βεβαίως δε μπορούν να λείπουν οι γκρούπις με μεγαλύτερους απ' αυτούς τον @giannhs2001 και την @Aleksa, ο ένας θέλει να μου μιάσει και η άλλη να με παντρευτεί. Αναμενόμενα προβλήματα ενός σταρ.

@harry akritas
Θα πήγαινα με τη @Λένω για να κρατάει την καλύβα καθαρή και να με φροντίζει. 😏

Με ποιο άτομο ΔΕΝ θα πήγαινες με τίποτα διακοπές; :devil:
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,294 μηνύματα.
Με ποιον θα πήγαινες free camping στην ερημιά;
Με περιορίζεις με τον ενικό που έβαλες. Θα διάλεγα @Volkswagen Fan γιατί ξέρω ότι θα σκοτωνόμασταν με την ησυχία μας για το κατά πόσο πετυχημένος είναι ο καπιταλισμός και το γιατί ο εθνικισμός είναι μονόδρομος.

Αλλά κανονικά όταν λέμε free camping εννοούμε παρεακι. Θα ήθελα πολλούς εδώ μέσα που στο τέλος θα καταλήγαμε στυλ " ο κύκλος των χαμένων ποιητών ".


Υ.Γ. δεν κάνω από κοινού ερώτηση γιατί τρέχει ήδη μια από τον Fast και βάσει των κανόνων δεν ξέρω κατά πόσο γίνεται να απαντήσω σε δύο μαζί. Οπότε το αφήνω. Απλά η ερώτηση του Harry akritas έμεινε αναπάντητη.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,018 μηνύματα.
Μισό να επαναφέρω την τάξη.
Απαντάω στον Fast και τις διακοπές
Με τον @Fast, θα με είχε να τον υπηρετώ και δεν θα μου έδινε σημασία.

Προσοχή για να προλάβουμε τυχόν καταστάσεις άλλο σαρκασμός άλλο χοντράδες .





Ποιον θα συμβουλευόσουν για ένα πρόβλημά σου ;
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Ένα παιδί που δε μπαίνει πλέον στο φόρουμ, αλλιώς τη @Himela ή τη @Lady M.




Ποιον θα διάλεγες για wingman/wingwoman σε βραδινή έξοδο;
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πρέπει να πω πάλι τη @Λένω, γιατί θα πηγαίνει σε όλες της τις φίλες - ή ακόμα και σε άγνωστες - και θα με γνωρίζει και θα με προμοτάρει, θα λέει "κοιτάχτε το καλύτερο παιδί" και θα είναι ευγενική και όλες θα με παίρνουν με καλό μάτι.

Ποιο μέλος πιστεύεις πως είναι πολύ διαφορετικό IRL απ' όπως παρουσιάζεται εδώ;
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
@Fast Το free camping δεν μου αρέσει καθόλου. Αν όμως το αποφάσιζα (που δεν το νομίζω), πράγματι θα κράταγα την καλύβα καθαρή και θα σε φρόντιζα. Το ερώτημα είναι τι θα συζητούσαμε και τι κατάληξη θα είχαν οι συζητήσεις μας.΄Εχω την αίσθηση ότι θα γυρνούσαμε άρον-άρον και δεν θα ξαναμιλούσαμε ποτέ!
Στο άλλο όμως για το ποιον θα συμβουλευόσουν σ΄ένα πρόβλημά σου, έπεσες διάνα!΄Εχω "αντιμετωπίσει" πολλές περιπτώσεις και έχω γίνει πολύ καλή σ΄αυτό το θέμα. Δεν μπορώ να βλέπω τους ανθρώπους που νοιάζομαι, να υποφέρουν και πάντα κάνω το καλύτερο που μπορώ για να τους ανακουφίσω.

Διαφορετικός IRL ήταν ο Διομήδης Κουκουβάγιας (το είχε παραδεχτεί και μόνος του ότι είχε κατά καιρούς διαφορετικά προφίλ).

Με ποιο μέλος πιστεύετε ότι έχετε την πιο κοντινή φιλοσοφία ζωής;
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,294 μηνύματα.
Τον @vassilis498 που όντας αριστερών πεποιθήσεων μιλάει για την εκμετάλλευση των αφεντικών οπότε θα είχα σίγουρα ήσυχο το κεφάλι μου και δεν θα ένιωθα ότι με εκμεταλλεύονται :P

Ποιον ( ή και ποιους, δεν περιορίζω ) θα έκανες perma ban εδώ μέσα αν μπορούσες;
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,018 μηνύματα.
Aυτόν που έλεγε ότι θα σε δειρει τις προάλλες .



Σε ποιον θα άφηνες την διαπαιδαγωγηση του παιδιου σου ;
 

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Στη @Gate4 να το κάνει σωστό μπαοκι.

Σε ποιον δε θα εμπιστευόσουν ποτέ το κατοικίδιό σου;
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Σε όλους τους δηλωμένους cat people, και είναι πολλοί εδώ μέσα... :hmm:



Σε ποιον θα ήθελες να κάνεις πάρτυ - έκπληξη;
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,018 μηνύματα.
@Agaphbou ως τον πιο ενθουσιώδη χαρακτήρα

Που είναι ο @hack3r ρε παιδιά να σας κράξει λιγο να γελάσουμε ;




Ποιος αν σταματούσε να γράφει θα σου έλειπε περισσότερο;
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Ο @hack3r. Του το χω πει κιόλας, δίνει χρώμα στις ασπρόμαυρες συζητήσεις μας... :popcorn:




Με ποιον πιστεύεις ότι θα φαγωνόσασταν συνέχεια αν είχατε σχέση;
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Με @Agaphbou.

Κάθε φορά που θα είχε αρνί εγώ θα έτρωγα και το δικό της όταν δεν κοιτούσε και μετά θα άρχιζε να εκνευρίζεται και να σπάει ποτήρια βγάζοντας τα τσιριδες, μετά εγώ θα τα έπαιρνα που κάνει σαν νευροσπαστο και θα έφευγα για να μην ακούω τα τσιριδια και αυτό θα την εκνεύριζε ακόμα πιο πολύ και θα έβγαζε κραυγές οργής και μετά θα εκλαιγε.

Ποιον/α θα διάλεγες για κουμπάρο στο γάμο σου.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,018 μηνύματα.
@Devil ως καλοπροαίρετο άτομο που ότι και να γινόταν θα τα βρίσκαμε και δεν θα χαλούσε το κουμπαριλικι.



Σε ποιον ΔΕΝ θα έδινες δανεικά πιστεύοντας ότι θα σου τα φάει;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top