Γιατί αυτό το ψευδώνυμο;

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
Aπό την ταινία Dr.Strangelove - ή πώς σταμάτησα να ανησυχώ και να αγαπώ την βόμβα, του Στάνλει Κιούμπρικ με τον Πήτερ Σέλερς. Ούτε που έχω δει την ταινία, απλά μου αρέσει πολύ σαν τίτλος και έχει κάποιο σεξουαλικό υπονοούμενο σχετικά με τον πόλεμο και τον έρωτα. Κάντε έρωτα όχι πόλεμο. Η ταινία κλείνει με το καταπληκτικό τραγούδι της Vera Lyn (κάτι τέτοια τραγούδια αρέσουν σε πολλούς ρετρό σαν και μένα) We will meet again. Είμαι strangelove γιατί αγαπάω με τον τρόπο μου, ερωτεύομαι πολύ εύκολα και μου αρέσουν όλα τα εναλλακτικά και τα πρωτότυπα, αλλά είμαι και Dr γιατί είμαι πολύ σοβαρός και βαρύς απ'την άλλη, ειδικά στην αρχή μέχρι να πάρω θάρρος, έχοντας αρκετά κοινά με τον χαρακτήρα του Πήτερ Σέλερς σε κάποιες ταινίες όπως στο ''Η εκατομυριούχος'', αλλά κανένα κοινό με τον αληθινό του χαρακτήρα που κατά κοινή ομολογία ήταν ένα σκληρό κάθαρμα χωρίς αισθήματα. Ευχαριστώ για την δωρεάν ψυχανάλυση.:)


Ο ψυχαναλυτής αντί για συμπέρασμα δίνει συμβουλή.

Δες την ταινία. Εκπληκτικός Σέλερς και φοβερές ερμηνίες σε μία ταινία που παρότι αναφέρεται στον ψυχρό πόλεμο είναι ακόμα επίκαιρη

(μα ποιος είΜαι, ο Μπακογιαννόπουλος;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Ο ψυχαναλυτής αντί για συμπέρασμα δίνει συμβουλή.

Δες την ταινία. Εκπληκτικός Σέλερς και φοβερές ερμηνίες σε μία ταινία που παρότι αναφέρεται στον ψυχρό πόλεμο είναι ακόμα επίκαιρη

(μα ποιος είΜαι, ο Μπακογιαννόπουλος;)

Moy αρέσει πολύ και ''Η εκατομυριούχος'' με τον Σέλερς και την Λόρεν, και νομίζω αυτή την ταινία πρέπει να την δουν πολλές γυναίκες. Ναι λένε για τον Dr.Strangelove ότι είναι η καλύτερη. Για μένα οι μόνες ταινίες με τον Πήτερ Σέλερς που αξίζει να δει κανείς πιστεύω είναι το ''Να είσαι εκεί κύριε Τσανς'', το ''Σμιθ'' και η ''εκατομυριούχος''. Ο Σέλερς μάλιστα είχε αποκυρήξει στο τέλος της ζωής του όλες τις ταινίες του εκτός από το ''Να είστε εκεί κύριε Τσανς''.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
μ'αρέσουν τα ταξίδια κ ... τα τραβέλια!!!!:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kazmir84

Δραστήριο μέλος

Ο kazmir84 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Αναγραμματισμός του ονόματος μου.:P:P
Το 84 γιατί είχα πρόβλημα όταν ήταν να γραφτώ και έπρεπε για πιο σύντομα αποτελέσματα να βγάλω καινούργιο account. Ε και έχω γεννηθεί το 1984.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Nosaltres σημαινει "εμεις" στα καταλανικα. Δεν θελω ομως να εξηγησω το πως και το γιατι. Το ψευδωνυμο μου αρεσει να εχει ενα μυστηριο. Οπως ο καλλιτεχνης που δεν εξηγει τους στιχους του αλλα περιμενει να το εξηγησει ο καθενας μονος του. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Γιατί είδα τη ταινία και ενθουσιάστηκα από το θράσσος και θάρρος του ήρωα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Γιατί είμαι Πουλί της Καταιγίδας και Άγγελος του Χάους. Γιατί όσοι με γνωρίζουν θα σας πουν ότι με αντιπροσωπεύει απόλυτα. Πχ ο Light που με ξέρει καλά έγραψε: Ο Άριωχ αυτοπροσώπως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Είναι ιταλικό θρίλερ απο Dario Argento της δεκαετίας του 70'. Μου άρεσε πάρα πολύ, και το όνομα και η ταινία και έτσι το κράτησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

traveler

Νεοφερμένος

Η traveler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Εξαιτίας της δουλειάς μου ταξιδεύω συνέχεια. Τα τελευταία χρόνια γυρίζω σα τη σβούρα. Οι φίλοι μου όταν με πέρνουν τηλέφωνο δε με ρωτούν τι κάνω αλλά αν είμαι Αθήνα. Η βαλίτσα μου δεν ανεβαίνει ποτέ στο πατάρι. Για ποιο λόγο, άλλωστε; Κάθε τρεις και λίγο, τη χρειάζομαι. (Μη με ακουτέ να παραπονιέμαι. Κατά βάθος μου αρέσει! Δε μπορώ να φανταστώ να είμαι συνεχώς κλεισμένη σε ένα γραφείο.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sarah

Νεοφερμένος

Η Sarah αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Το δικό μου nick παραπέμπει στη σαρα και την μαρα! Αστειεύομαι... απλά :P έτσι μου ήρθε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάριλυ

Δραστήριο μέλος

Η Μάριλυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Εμένα επειδη ολόκληρο το όνομα μου είναι Μιχαήλια, μου είχε πει η καθηγήτρια των γαλλικών (είχα πάει για 2 χρόνια και μετα το γύρισα σε γερμανικά) ότι στα γαλλικά το όνομα μου είναι Michelle και μου άρεσε!

Μιχαηλια! Πολυ μου αρεσει αυτο το ονομα, πρωτη φορα το ακουω, πολυ πρωτοτυπο. Γιατι δεν το κρατησες και το εκανες Λια? Αλλα τι λεω, μαλλον η μαμα σου στο αλλαξε. Κριμα παντως γιατι το βρισκω πανεμορφο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάριλυ

Δραστήριο μέλος

Η Μάριλυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Δεν ειπα για το νικ μου. Μου ηρθε απο την ηθοποιο, τη Μαριλύ Μήλια αλλα προτιμω τον τονο στο Μα. Κατι αναμεσα σε Μαριλύ, Marylyn και Mary Lee.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RENEGADE

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Το ψευδωνυμο το εχω παρει απο μια Αμερικανικη σειρα με τον Λορεντζο Λαμας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis

Νεοφερμένος

Ο tebelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Τεμπελης γιατι ειμαι και μου αρεσει πολυ που ειμαι!Απο μικρος ακουγα απο δασκαλους και καθηγητες οτι ειμαι καλος αλλα θα μπορουσα να ειμαι καλυτερος γιατι δεν μου λειπει το μυαλο αλλα ειμαι πολυ τεμπελης.Ε αυτα τα πραγματα δεν θελουν και πολυ για να σου μεινουν!Αλλωστε η τεμπελια ειναι μαγεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BrokenHeart

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Χμ...λογικά θα ξέρετε όσοι είχατε παρακολουθήσει το θέμα που έφτιαξα μόλις μπήκα στο forum :whistle:

Ίσως, επειδή, κάποια (:down:)... είχε "ραγίσει την καρδιά" μου...

Όσο για το Evris, προέρχεται από το όνομα μου, Ευριπίδης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
βέβαια commie the legend... :D ήταν το παρατσούκλι μου στο σχολείο είναι επειδή ασχολούμουν πολύ με τα πολιτικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Είναι το βαφτισμένο με αρχαιοελληνικό τρόπο όνομα μου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Όταν άρχισα να ακούα nightwish και επειδή μου άρεσαν οι μεσαιωνικοί ιππότες!

Έχει διπλή σημασία.Εραστής της μέταλ γιατί δεν είμαι σκληροπυρινικός στα ακούσματά μου και μεταλλικός εραστής σαν ιδεατος ιππότης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Έτσι με φωνάζουν οι φίλοι μου από μικρή. Ήμουν ακόμα στο νήπιο όταν ακούστηκε ένα μωράκι της παρέας σε μια γιορτή να με αναγγέλει για ποίημα: Νινίνη Νινινάου (Ειρήνη Μαντινάου), για πλάκα. Ε, αυτό ήταν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
εμένα πάλι μετά την παντελή ελλειψη φαντασίας του αρχικού μου νικ που με συνόδευε για 2 χρόνια, τη "ζημιά" μου την έκανε... εκείνη η πανάσχημη η mila ... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top