Αρχείο από το παιχνίδι

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Neraida: Αρχικά με καλοπιάνει, τονίζει ότι είμαι πολίτης και χαίρεται. Αφού ψήφισα lorien και να κατηγορώ και κείνη άρχισα να γίνομαι η κακιά. Υποστηρίζει ακόμα ότι ο lorien ήταν αθώος χωρίς να μας εξηγεί το γιατί. Υποστήριζε πως η dooo επίσης είναι αθώα όπως και αποδείχτηκε. Κι εγώ ρωτάω, πως μπορείς να είναι σίγουρη; Προσπάθεια να κερδίσει τους πολίτες και να τους καλοπιάσει σε όλο το παιχνίδι μέχρι τώρα.

Στα μπολνταρισμενα εχεις δικιο....τα υπολοιπα ειναι αστοχα και ακυρα...
Δεν προσπαθησα να σε καλοπιασω...διοτι με αυτη τη λογικη θα πρεπει να πεις οτι καλοπιασα και την συνονοματη και την Αθηνα και την Ντου και την Ξανπ και οσους δεν εχω κατηγορησει....πετα την καραμελα αυτη και παρε καμια αλλη:P
Εχω αναφερει οτι ο Λορυ δηλωνε πολιτης και τον εμπιστευομαι πολυ περισσοτερο απο οποιονδηποτε αλλο που παιζει σε αυτο το παιχνιδι...σιμπλ ας δατ...ειτε το δεχεσαι ειτε οχι για μενα ισχυει και θα τα πουμε οταν τελειωσει το παιχνιδι;)
Για την Ντου ποτε δεν ημουν 100% σιγουρη, απλα δε μου εκανε για δολοφονος και με το πεσιμο που εφαγε απο εσενα και τον Θοδωρη απλα μου το επιβεβαιωσατε....
Οποτε το τελικο σου συμπερασμα ειναι ακυρο ντιαρ...;)

Κακερλακι...εσυ μη μιλας γιατι εχεις τη φωλια σου λερωμενη:P...και οσο περισσοτερο μου τη λες τοσο περισσοτερο πιστευω πως ο λορυ ειχε δικιο που σε υπεδειξε στα τελευταια του λογια μαζι με τη Νιγια..;)

Και μια σημειωση τωρα που διαβασα και το ποστ της Κορπς...τολμω να ομολογησω πως οι σκεψεις μου ειναι πανω - κατω οι ιδιες....:P
(και μενα με εκνευριζω, μη νομιζεις:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Από τις παραπάνω κυρίες έχουμε τουλάχιστον 2 δολοφόνους με περισσότερες πιθανότητες : Neraida-Resident
Και είναι αυτές που πάνε να με καλοπιάσουν και αυτό αποτελεί λόγος που μεγαλώνουν οι υποψίες μου πάνω τους.

Και επίσης όλα αυτά φαίνονται πολύ απλά και προφανή σίγουρα υπάρχει κάποιος που έχει περάσει στη ζούλα!

Αυτο με το καλοπιασμα ειναι ακυρο και καλο θα ηταν να μη το χρησιμοποιεις στο μελλον, διοτι τλχ για μενα δεν ισχυει...Ποσες φορες πρεπει να επισημανθει για να το σταματησεις πια?! Ηρα και Δια!!!!:P
(Εχω βαρεθει να το γραφω επιτελους! Δεν εχετε βαρεθει να το χρησιμοποιειτε ως επιχειρημα?!:P Εγω βαρεθηκα να το διαψευδω :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
Λίστα για Τρίτη 16 Δεκεμβρίου

Να γράφετε ποιον ψηφίζετε με μεγάλα έντονα γράμματα


  1. Ηρώ >> Youki
  2. Angie_Ann >>
  3. Bill >> Kakerlak
  4. Bill_Slayer >> fandago
  5. Corpse Bride >> fandago
  6. fandago >> Neraida
  7. jrot6 >> Resident Evil
  8. Kakerlak >> Neraida
  9. Lorelai >>
  10. Neraida >> fandago
  11. Niyia >>
  12. Phoebe >>
  13. pitg21 >>
  14. Resident Evil >> fandago
  15. Vendetta >>
  16. Vkey >>
  17. xanp >>
  18. Youki >>
Ψήφοι
4 fandago
2 Neraida
1 Youki
1 Resident Evil
1 Kakerlak


Αποχωρήσεις
1. Lorien >> ψηφοφορία #132 (κρυφή ιδιότητα)
2. V.ice >> δολοφονία #238 (κρυφή ιδιότητα)
3. doοo >> ψηφοφορία #370 (πολίτης)


Απουσίες
1 Angie_Ann
1 Niyia


(άμα δειτε κάνα λάθος να πείτε, άνθρωπος ειμαι! :P)
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να έχετε κάνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με τη ψήφο σας ως τις 20.00! (δλδ. όχι "νομίζω εσύ είσαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D)

Αύριο Τρίτη 16/12
μαθαίνετε την ιδιότητα του δολοφονημένου.
Μεθαύριο Τετάρτη 17/12 μαθαίνετε την ιδιότητα του MVP.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Προς το παρόν ψηφίζω κακερλακ γιατί θα λειψω σιγουρα μεχρι τη 1.

Μετα ξανακοιταω και τα υπολοιπα ποστ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
tks xanp αν και θα το έφτιαχνα τώρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Παρατηρησεις:
Η συμπνοια φανταγκο-Ηρους (βαρεθηκα μ'αυτη τη γενικη του ονοματος, στο ειπα?), δεν μ'αρεσει ΚΑΘΟΛΟΥ. Και μαλιστα θα βιδωθω χειροτερα αν ξαναζησω το σκηνικο του προηγουμενου γυρου, οπου ο ενας βγαινει ενοχος κι ο αλλος αρχιζει τα "ξερω οτι δε σωζομαι :~:~:~" και τελικα ΣΩΘΕΙ!.. Σχωρατε με, αλλα πολυ deja vu. Δεν μ'αρεσουν τα ψηφισματα του φανταγκο στα ποστς της ...αλλης (δεν ξαναλεω ηρους λεμε :p), δεν μ'αρεσει ολη αυτη η απολυτη συμφωνια, χωρις ιχνος πισινης, πολυ υποπτοι μου φαινεστε.


Είναι το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα και εγώ αν και τώρα ο φαντάγκο δεν δέχτηκε και τόσο πολύ το λάθος του! Ούτε και εμένα θα μου άρεσε να πέσω θύμα του διδύμου αυτού και πιστεύω οτι πρέπει να τους κοιτάξουμε καλύτερα, μην σκεφτούμε δηλαδή οτι αποκλεείεται να το εφάρμοσαν και δεύτερη φορά!


Για κακο ρολο σκεφτομαι επισης καποιον απο Φοιμπς-Μπιλ..εχουν 2-3 γυρους να παρουν ρολο, και προς το παρον περνανε οσο πρεπει απαρατηρητοι.


Ε όχι ρε Κορπς! Δεν ξέρω τι είναι ο Bill αλλά μην σκέφτεσαι κακά για εμένα! Προσπαθώ να είμαι πιο προσεχτικός πολίτης αυτή την φορά! :P


Εγώ είμαι ανάμεσα σε Ηρώ και φαντάγκο και θα ψηφίσω σήμερα και αύριο τους δυο τους! Θα ήθελα βέβαια να φύγει αύριο ο φαντάγκο για να δω τι είναι αλλά και ανάποδα να είναι δεν με πειράζει! Μπορεί να μην έχουν και οι δυο ρόλο, αλλά σίγουρα ο ένας από τους δυο!


Η ψήφος μου πάει στην Ηρώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Resident Evil: Έχει κολλήσει από την αρχή σε 2 ονόματα niyia - youki. Καμιά από τις 2 δεν κινδύνευσε να φύγει και ειδικά η πρώτη κάτι μου λέει ότι πάλι θα αποχωρήσει από απουσίες. Αθόρυβος παίκτης που και να τον κατηγορήσεις δεν προκαλείς. Αν είναι η Resident αυτόματα δεν είναι η youki αν και δεν αποκλείω το σενάριο να είναι και οι 2 (θα εξηγήσω παρακάτω για youki). Στη συνέχεια κατηγόρησε εμένα και τον fandago, ενώ εγώ ξαφνικά την έπεισα και με έχει για πολίτη! Άλλη που πάει να με καλοπιάσει. Μας αθωώνει και τις 3 Neraida-dooo- Ηρώ και ψηφίζει niyia για να μην προκαλέσει. Δεν ήθελε προφανώς την ψήφο της Neraida (αν υποθέσουμε ότι η Neraida δεν είναι δολοφόνος) σε αυτόν εδώ τον γύρο και σίγουρα τη δική μου γιαυτό και τα : η Ηρώ είναι πολίτης

xanp: Επηρεάζεται πολύ από τους προηγούμενους γύρους, αλλά αυτό από μόνο του δεν τη δικαιολογεί. Με έχει μπερδέψει πολύ και είναι υπό μελέτη ακόμα.
Από τις παραπάνω κυρίες έχουμε τουλάχιστον 2 δολοφόνους με περισσότερες πιθανότητες : Neraida-Resident
Και είναι αυτές που πάνε να με καλοπιάσουν και αυτό αποτελεί λόγος που μεγαλώνουν οι υποψίες μου πάνω τους.

Και επίσης όλα αυτά φαίνονται πολύ απλά και προφανή σίγουρα υπάρχει κάποιος που έχει περάσει στη ζούλα!

Σχετικά με τα κόκκινα και το Bold.
Hρώ: Θεωρώ ότι ο fandago θα κάνει χειρότερο κακό από εσένα οπότε καλύτερα να φύγει μια ώρα αρχίτερα [ειδικά που θεωρώ ότι έχει κακό ρόλο].
Όσον αφορά εσένα καλό μου, αν έχεις καλό ρόλο [που ναι, πλέον αμφιβάλλω] αν είμαι εδώ (γιατί βλέπω θα το παλέψετε να με διώξετε μια ώρα αρχίτερα, είτε θα με διώξουν οι δολοφόνοι με δολοφονία) μα τον Άγιο [sic] εκτός κι αν καρα-καρφωθεί κάποιος δολοφόνος έχεις την ψήφο μου για αύριο, γιατί όχι, δεν έχω καμία πρόθεση να σε καλοπιάσω. ΑΝ είσαι πολίτης είσαι ΤΟΣΟ ΛΟΒΟΤΟΜΗΜΕΝΟΣ πολίτης που καλύτερα να στηριζόμαστε σε γκεστ σταρ τύπου niyia [παράδειγμα είναι η Niyia μην την πάρεις τοις μετρητοίς και πεις ότι τώρα πάω να τη βγάλω λάδι] για να ξεπαστρέψουμε τους δολοφόνους παρά σε πολίτες που λειτουργούν σαν τσιράκια!!!

Αυτά και πάω να φύγω, γιατί άνοιξε το πολυτεχνείο σήμερα και έχω γραφειοκρατία μιας εβδομάδας να διεκπαιρεώσω :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Καλημέρα.:)
Δεν υποψιάζεται κανείς το Bill?Εμένα μου φαίνεται ο 4ος που ψάχνουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Προς το παρόν ψηφίζω κακερλακ γιατί θα λειψω σιγουρα μεχρι τη 1.
Μετα ξανακοιταω και τα υπολοιπα ποστ.
Οκ μπράβο με ψήφισες, τώρα πες μου να καταλάβω για ποιόν ακριβός τον ρόλο με ψηφίζεις.:hmm:

Καλημέρα.:)
Δεν υποψιάζεται κανείς το Bill?Εμένα μου φαίνεται ο 4ος που ψάχνουμε...

Και για πες μας τους λόγους που σου φαίνεται ύποπτος?? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Στα μπολνταρισμενα εχεις δικιο....τα υπολοιπα ειναι αστοχα και ακυρα...
Δεν προσπαθησα να σε καλοπιασω...διοτι με αυτη τη λογικη θα πρεπει να πεις οτι καλοπιασα και την συνονοματη και την Αθηνα και την Ντου και την Ξανπ και οσους δεν εχω κατηγορησει....πετα την καραμελα αυτη και παρε καμια αλλη:P
Εχω αναφερει οτι ο Λορυ δηλωνε πολιτης και τον εμπιστευομαι πολυ περισσοτερο απο οποιονδηποτε αλλο που παιζει σε αυτο το παιχνιδι...σιμπλ ας δατ...ειτε το δεχεσαι ειτε οχι για μενα ισχυει και θα τα πουμε οταν τελειωσει το παιχνιδι;)

Είπα εγώ πως δεν το έκανες; ΟΛΟΥΣ τους καλοπιάνεις.
Τι θα πούμε ρε Neraida όταν τελειώσει το παιχνίδι, κλείνεις και το μάτι.. τι να το κάνω τότε.. να στο παίξω ή να μου το παίξεις έξυπνη;
Το θέμα είναι πως παίζεις και τι ΛΕΣ τώρα όχι τι θα λες μετά.
Εμπιστεύεσαι τον lorien και σε ρωτάω γιατί. Δεν είχε τις ίδιες πιθανότητες με όλους τους άλλους να είναι δολοφόνος; Πως μπορείς να ξέρεις σε ρωτάω. Αυτή η υπεράσπιση άνευ λόγου έχεις σκεφτεί ότι σου στοιχίζει είτε είσαι δολοφόνος, αλλά στοιχίζει και στους πολίτες είτε είσαι πολίτης.

Έτσι και οι δολοφόνοι δε μιλάνε θα τα πάρω πολύ άσχημα πάντως το δηλώνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Λίστα για Τρίτη 16 Δεκεμβρίου

Να γράφετε ποιον ψηφίζετε με μεγάλα έντονα γράμματα


  1. Ηρώ >> Youki
  2. Angie_Ann >>
  3. Bill >> Kakerlak
  4. Bill_Slayer >> fandago
  5. Corpse Bride >> fandago
  6. fandago >> Neraida
  7. jrot6 >> Resident Evil
  8. Kakerlak >> Neraida
  9. Lorelai >>
  10. Neraida >> fandago
  11. Niyia >>
  12. Phoebe >> Ηρώ
  13. pitg21 >>
  14. Resident Evil >> fandago
  15. Vendetta >>
  16. Vkey >>
  17. xanp >>
  18. Youki >>
Ψήφοι
4 fandago
2 Neraida
1 Youki
1 Resident Evil
1 Kakerlak
1 Ηρώ



Αποχωρήσεις
1. Lorien >> ψηφοφορία #132 (κρυφή ιδιότητα)
2. V.ice >> δολοφονία #238 (κρυφή ιδιότητα)
3. doοo >> ψηφοφορία #370 (πολίτης)


Απουσίες
1 Angie_Ann
1 Niyia


(άμα δειτε κάνα λάθος να πείτε, άνθρωπος ειμαι! :P)
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να έχετε κάνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με τη ψήφο σας ως τις 20.00! (δλδ. όχι "νομίζω εσύ είσαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D)

Σήμερα Τρίτη 16/12
μαθαίνετε την ιδιότητα του δολοφονημένου.
Αύριο Τετάρτη 17/12 μαθαίνετε την ιδιότητα του MVP.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Η συμπνοια φανταγκο-Ηρους (βαρεθηκα μ'αυτη τη γενικη του ονοματος, στο ειπα?), δεν μ'αρεσει ΚΑΘΟΛΟΥ. Και μαλιστα θα βιδωθω χειροτερα αν ξαναζησω το σκηνικο του προηγουμενου γυρου, οπου ο ενας βγαινει ενοχος κι ο αλλος αρχιζει τα "ξερω οτι δε σωζομαι :~:~:~" και τελικα ΣΩΘΕΙ!.. Σχωρατε με, αλλα πολυ deja vu.
[...]
Οσον αφορα τη δολοφονια του Vice....ο πρωτος που εσπευσε να τη δικαιολογησει ως σκαρφισμα της ΣουΕ, ηταν ο φανταγκος..
[...]
Πιστευω πως η ντου ειχε καλο ρολο, για να χτυπιεται τοσο..Σε γυρους που ηταν δολοφονα, τη θυμαμαι ησυχη και αθορυβη για να περναει απαρατηρητη..
Είναι λογικό μετά το προηγούμενο παιχνίδι, να σας έχει κάτσει άσχημα. Δεν το παρεξηγώ, έτσουξε πολύ :P
Δεν προσπαθησα να σε καλοπιασω...διοτι με αυτη τη λογικη θα πρεπει να πεις οτι καλοπιασα και την συνονοματη και την Αθηνα και την Ντου και την Ξανπ και οσους δεν εχω κατηγορησει....
Αφού το έκανες. Παραδέξου το επιτέλους και άσε τα σάπια.:)
Είναι το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα και εγώ αν και τώρα ο φαντάγκο δεν δέχτηκε και τόσο πολύ το λάθος του! Ούτε και εμένα θα μου άρεσε να πέσω θύμα του διδύμου αυτού και πιστεύω οτι πρέπει να τους κοιτάξουμε καλύτερα, μην σκεφτούμε δηλαδή οτι αποκλεείεται να το εφάρμοσαν και δεύτερη φορά!
Πολύ σωστό επιχείρημα. "δεν θέλω να την ξαναπατήσω από τους ίδιους, για δεύτερο γύρο σερί". Πραγματικά μου φαίνεται τρελό που κάποιοι πιστεύουν ότι θα μπορούσε να είμαι ξανά δολοφόνος με την Ηρώ για 2ο σερί γύρο. Και αν είμαστε δολοφόνοι ποιοι είναι οι άλλοι 2; Με ποιους συνεργαζόμαστε; Αμφιβάλλω αν υπάρχει άλλη υποψία, γιατί πολύ απλά η επίθεση είναι μεμονωμένη.

Τελικά είναι δύσκολο να ξεχωρίσεις τους κακούς ανάμεσα σε τόσους αποπροσανατολισμένους. Η dooo αν ήταν τσιράκι, έπαιξε πολύ καλά τον ρόλο της, πέθανε σε φανερή ψηφοφορία μας φανάτισε εναντίον της και έριξε την αξιοπιστία της. Και μόνο αν ήταν αυτό το σχέδιο της, μπράβο της. :)

Δεν έχει νόημα να προσπαθήσω να πείσω και να παίξουν τα νεύρα μου, καλύτερα να σταματήσω τώρα που δεν με νοιάζει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Πολύ σωστό επιχείρημα. "δεν θέλω να την ξαναπατήσω από τους ίδιους, για δεύτερο γύρο σερί". Πραγματικά μου φαίνεται τρελό που κάποιοι πιστεύουν ότι θα μπορούσε να είμαι ξανά δολοφόνος με την Ηρώ για 2ο σερί γύρο. Και αν είμαστε δολοφόνοι ποιοι είναι οι άλλοι 2; Με ποιους συνεργαζόμαστε; Αμφιβάλλω αν υπάρχει άλλη υποψία, γιατί πολύ απλά η επίθεση είναι μεμονωμένη.

Εντάξει είναι κάπως παρατραβηγμένο να είσαστε για δεύτερη φορά δολοφόνοι, αλλά αν είναι έτσι για εμένα δεν θα αποτελούσε έκπληξη!
Αν είσαστε και οι δυο δολοφόνοι, εγώ προσωπικά δεν ξέρω ποιοι είναι οι άλλοι δυο! Στο προηγούμενο παιχνίδι ήμουν ακόμα πιο μπερδεμένη! Τότε προσπαθούσα να καταλάβω ποια ομάδα είναι η κακή, ενώ τώρα έχω κάποιες υποψίες και πιστεύω οτι κάποιος από τους δυο σας είναι ο κακός!


Τελικά είναι δύσκολο να ξεχωρίσεις τους κακούς ανάμεσα σε τόσους αποπροσανατολισμένους. Η dooo αν ήταν τσιράκι, έπαιξε πολύ καλά τον ρόλο της, πέθανε σε φανερή ψηφοφορία μας φανάτισε εναντίον της και έριξε την αξιοπιστία της. Και μόνο αν ήταν αυτό το σχέδιο της, μπράβο της. :)

Αυτό τώρα το κατάλαβες;;; :mad: (θυμάμαι το προηγούμενο παιχνίδι :P:P:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Αυτό τώρα το κατάλαβες;;; :mad: (θυμάμαι το προηγούμενο παιχνίδι :P:P:P)
Το είχα καταλάβει και τότε, απλά τότε θεωρούσα πιο λογικό να έχει αποπροσανατολιστεί κάποιος, γιατί τότε υπήρχαν επιχειρήματα για την αντίθετη πλευρά.

Σε αυτό το παιχνίδι, πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω, πως οποιοσδήποτε καλός πολίτης θεωρεί την dooo αντίστοιχα καλό πολίτη, όταν την έπεσε σε 2 άτομα με μοναδικό λόγο την "επανάσταση" και αρνιόταν να δώσει οποιοδήποτε άλλο επιχείρημα. Άρα εφόσον ΔΕΝ θεωρώ ότι έκανα λάθος, γιατί να το παραδεχτώ;

Θα περίμενα λογικό λοιπόν (αλλά φαίνεται δεν είναι τόσο απλό για όλους), να καταλάβουν κάποιοι γιατί τόσα άτομα θεώρησαν την dooo "κακιά" και γιατί κάποια συγκεκριμένα άτομα διατυμπάνιζαν ότι η dooo ήταν αθώα.

Anyway...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
Οι ψήφοι της προηγούμενης ψηφοφορίας

ομάδα 1


  1. dooo >> Ηρώ
  2. Neraida >> Niyia
  3. Resident Evil >> Niyia
  4. xanp >> Ηρώ
  5. Youki >> Ηρώ
ομάδα 2
  1. Ηρώ >> dooo
  2. Bill_Slayer >> dooo
  3. jrot6 >> dooo
  4. Phoebe >> dooo
  5. pitg21 >> dooo
  6. Vendetta >> dooo
  7. Vkey >> dooo
ομάδα 3
  1. fandago >> Neraida
  2. Kakerlak >> Neraida
  3. Lorelai >> Neraida
Το τελευταίο ποστ της dooo

Ηρώ, jrot6, phoebe, vendetta, pitg21, vkey θενκς για την ψήφο εμπιστοσύνης.
Ο/οι δολοφόνος/οι που βρίσκονται ανάμεσα σε αυτά τα νικς, θα εκπλαγεί/ουν δυσάρεστα δυστυχώς.
φαντάγκο τα επιχειρήματά μου όσον αφορά την Ηρώ και εσένα, είναι ότι πέσατε σε αντιφάσεις, αλλά τις ίδιες όμως!! Τρύπες πολλές στο σκεπτικό σας, μονοπλευρη εξήγηση των ψήφων.
Η υποψία για την Ρεζ ξεκίνησε με το "δόλωμα" που η ίδια λέει ότι πέταξε, φτάνοντας μέχρι πριν λίγο, που υποχωρεί ατάκτως, μπαίνει πίσω από το δάκτυλό της και κλείνει τα μάτια της σε ό,τι συμβαίνει.
Νεράιδα, ξανπ, Γιουκι σας στηρίζω από τα παρασκήνια.

Λοιπόν με βάση το τελευταίο ποστ της dooo και τις ψήφους βγαίνουν μερικά συμπεράσματα.

1. Η dooo είναι ρουφιάνος και ξέρει Ηρώ και fandago και τσίμπησε την RE σαν τρίτο δολοφόνο.Έπαιξε κατά τον fandago με επανάσταση και το έριξε στη τρελή αλλά για τα ίδια κατηγορούσε και τον φαντασμένο ο fandago και τελικά ήταν ρουφιάνος.

2.η dooo είναι τσιράκι και ξέρει νεράιδα και γιούκι καλοπιάνει και μένα για εύκολη στον αποπροσανατολισμό μάλλον και δίνει Ηρώ,fandago και RE σαν πιο επικύνδινους που πρέπει να πέσουμε πάνω τους να τους βγάλουμε.

Το να μην έχει κανέναν ρόλο απλά για μένα δεν παίζει σαν σενάριο.-
Το ότι η νεράιδα ενώ την προκάλεσα ανοιχτά να αλλάξει ψήφο και να ψηφίσει κάποιον εκ των Ηρώ και fandago δεν το έκανε και το γεγονός ότι είχε λυσάξει ότι θα δούμε τι είναι μόλις φύγει ενώ ήταν ξεκάθαρό ότι η dooo έφευγε με προβάδισμα με οδηγεί να ισχυροποιήσω το δεύτερο σενάριο.Επίσης σήμερα προτείνει να την βγάλουμε άυριο για να δούμε τι είναι.
Καταλήγω ότι η Ηρώ είναι πολίτης κυρίως γιατί έχει τι να πει και μιλάει κατ εμέ σωστά απλά έχει και μερικούς λάθους στους υπόπτους της.
εν κατακλείδι ψηφίζω Νεράιδα και ο θεός βοηθός!

εντιτ:για ότι θέλετε εξηγήσεις πείτε μέχρι της 2.30 μετά σχολάω και σήμερα έρχεται η πεθερά μου :eek::eek::eek: οπότε δεν παίζει ίντερνετ στο σπίτι:P

εντιτ2:Θοδωρή δεν δέχομαι σχόλια για το πόσο χάλια παίζω και σε αυτό τον γύρο :mad:
Ηρώ αυτό μόνη μου το σκέφτηκα αλήθεια σου λέω δεν ακολουθώ κανέναν οκ;;;Οπότε ούτε από σένα δέχομαι ότι ακολουθώ ρεύμα...:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Λίστα για Τρίτη 16 Δεκεμβρίου

Να γράφετε ποιον ψηφίζετε με μεγάλα έντονα γράμματα


  1. Ηρώ >> Youki
  2. Angie_Ann >>
  3. Bill >> Kakerlak
  4. Bill_Slayer >> fandago
  5. Corpse Bride >> fandago
  6. fandago >> Neraida
  7. jrot6 >> Resident Evil
  8. Kakerlak >> Neraida
  9. Lorelai >>
  10. Neraida >> fandago
  11. Niyia >>
  12. Phoebe >> Ηρώ
  13. pitg21 >>
  14. Resident Evil >> fandago
  15. Vendetta >>
  16. Vkey >>
  17. xanp >> Neraida
  18. Youki >>
Ψήφοι
4 fandago
3 Neraida
1 Youki
1 Resident Evil
1 Kakerlak
1 Ηρώ



Αποχωρήσεις
1. Lorien >> ψηφοφορία #132 (κρυφή ιδιότητα)
2. V.ice >> δολοφονία #238 (κρυφή ιδιότητα)
3. doοo >> ψηφοφορία #370 (πολίτης)


Απουσίες
1 Angie_Ann
1 Niyia


(άμα δειτε κάνα λάθος να πείτε, άνθρωπος ειμαι! :P)
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να έχετε κάνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με τη ψήφο σας ως τις 20.00! (δλδ. όχι "νομίζω εσύ είσαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D)

Σήμερα Τρίτη 16/12
μαθαίνετε την ιδιότητα του δολοφονημένου.
Αύριο Τετάρτη 17/12 μαθαίνετε την ιδιότητα του MVP.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.

εντιτ2:Θοδωρή δεν δέχομαι σχόλια για το πόσο χάλια παίζω και σε αυτό τον γύρο :mad:
Ηρώ αυτό μόνη μου το σκέφτηκα αλήθεια σου λέω δεν ακολουθώ κανέναν οκ;;;Οπότε ούτε από σένα δέχομαι ότι ακολουθώ ρεύμα...:mad:
Ξανθή δεν νομίζω ότι έκανα κάποιο σχόλιο για το αν παίζεις χάλια ή όχι, σε αυτό το παιχνίδι. Αυτό που σχολίασα χθες για σένα ήταν:
Σε απόλυτους αριθμούς ναι. Αλλά στο Παλέρμο από τον 2ο γύρο δεν μπορούν να ισχύουν οι απόλυτοι αριθμοί, γιαυτό δέχομαι μια μικρή απόκλιση, αλλά σίγουρα όχι 1 σε κάθε κατηγορία. Ξέρουμε (εσύ μας το είπες άλλωστε) ότι πλέον με τη νοσοκόμα οι δολοφόνοι δεν ρισκάρουν να δολοφονήσουν έναν εκ των fandago-Ηρώ και προσπαθούν να τους φάνε με ψηφοφορία, οπότε ναι, θα μπορούσε αυτοί που ψήφισαν Ηρώ ή fandago να είναι οι 3 από τους δολοφόνους. :)
Επίσης δεν μπορείς να στηρίζεσαι τόσο στα τελευταία λόγια της dooo και να τη βγάλεις ρουφιάνο, γιατί δεν λένε τίποτα ουσιαστικό. Προσωπικά δεν έπεσα σε καμία αντίφαση (όπως λέει), αλλά και όσα άλλα λέει εκεί η dooo είναι ψέμματα που δεν έχουν καμία βάση. Με κατηγόρησε για τρύπες στο σκεπτικό και μονόπλευρη ψήφο, ενώ η ίδια δεν είχε καν σκεπτικό και ούτε αιτιολογία για την ψήφο. Ένας ρουφιάνος, ακόμα και στην τραβηγμένη περίπτωση του fantasmenos, φροντίζει να σωθεί και να ξυπνήσει τους άλλους με επιχειρήματα ΠΡΙΝ αποχωρήσει από το παιχνίδι. Αν είχε πραγματικά κάτι να πει, θα το έλεγε ΠΡΙΝ φύγει και όχι όταν δεν θα μπορούσε να μας το εξηγήσει παραπάνω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

H Ηρώ και οι φίλοι της [:P] προς στιγμήν αθωώνονται γιατί οκ, βλαμμένη είναι η ΣΕ [:P], αλλά τόσο βλαμμένη που να βάλει 3 στους 4 δολοφόνους ίδιους [και τον 4ο ΣΕ] με την προηγούμενη φορά ΔΕΝ θα το έκανε...

xanp, dooo, V.ice οι επόμενες επιλογές μου εκτός κι αν με πείσουν ότι είναι αθώοι.

Αρχικά αθωώνει τους προηγούμενους 3 δολοφόνους με τον τρόπο που το γράφει και συνεχίζει να ακολουθεί αυτήν την άποψη για αρκετά posts. Όταν κατηγορεί η dooo (που την είχε στους υπόπτους της) εμένα και τον fandago ξαφνικά αφήνει ανοιχτό το ενδεχόμενο η ΣΕ να επέλεξε πάλι τους ίδιους δολοφόνους.
Ψηφίζει niyia για να μην προκαλέσει, ψηφίζει fandago όταν δεν υπάρχει ρεύμα και όταν αρχίσει να δημιουργείται ψηφίζει ξανά niyia.

Eκεί που με κατηγορούσε ξαφνικά γίνομαι πολίτης και αθωώνει και την dooo και τη Neraida (προφανώς για να την πάρει με το μέρος της). Kαι οι 3 κινδυνεύαμε να βγούμε. Και οι 3 με μια επιφύλαξη για τη Neraida είμαστε πολίτες. Και για τις 3 λοιπόν ήθελε να κρατάει πισινή και να μη μας έχει ψηφίσει σε μέρα που φαίνεται η ιδιότητα για να μην προκαλέσει.


Τη στιγμή που η dooo έχει ήδη 3 ψήφους και προηγείται έρχεται η xanp και υποστηρίζει dooo:


Επίσης η dooo ούσα δολοφόνος δεν μιλάει τόσο πολύ. Αυτό βέβαια δεν την αποκλείει από δολοφόνο αλλά μέχρι στιγμής δεν νομίζω ότι ενοχοποιείται για αυτό.

Την κόντρα 2 πολιτών οι δολοφόνοι μπορούν να την εκμεταλευτούν με ακριβώς αυτόν τον τρόπο με το να αδειάζουν αυτόν που δε βλέπουν να βγαίνει και να τον κατηγορούν και να θυμίσω ότι τελικά η xanp δεν ψήφισε εμένα που είχα τότε 2 ψήφους αλλά τον fandago.
Δηλαδή παίκτη που δεν κινδύνευε να βγει. Και αυτή διάλεξε αυτή τη στάση για να μην προκαλέσει σε μέρα που φαίνεται η ιδιότητα. Είτε εγώ έβγαινα είτε η dooo αφού μας είχε αθωώσει θα την έβγαζε καθαρή!

Σύμφωνα με αυτό το σενάριο η Neraida είναι αθώα.


Θα ψηφίσω Resident!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
Θα σε συγχωρήσω xanp, γιατί μου το χρωστάς. Απλά να πω ότι οι λόγοι που δίνεις είναι τουλάχιστον αστείοι.
Κρίμα xanp, περίμενα να κάνεις μια καλύτερη αρχή σε αυτό το γύρο :P

δε το πες ξεκάθαρα το εννοούσες :P
Και όπως θα διάβασες από μόνη μου είπα ότι ισχυροποιείται το σενάριο να είναι τσιράκι.Μάλλον ούτε σε αυτό συμφωνείς...τι να κάνουμε ο καθένας την γνώμη του.Στα τελευταία λόγια και στην όλη συμπεριφορά στηρίζομαι μιας και με το τελευταίο ποστ ή προσπαθούμε να τα κάνουμε σαλάτα ή να πούμε ότι ξέρουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
Την κόντρα 2 πολιτών οι δολοφόνοι μπορούν να την εκμεταλευτούν με ακριβώς αυτόν τον τρόπο με το να αδειάζουν αυτόν που δε βλέπουν να βγαίνει και να τον κατηγορούν και να θυμίσω ότι τελικά η xanp δεν ψήφισε εμένα που είχα τότε 2 ψήφους αλλά τον fandago.
Δηλαδή παίκτη που δεν κινδύνευε να βγει. Και αυτή διάλεξε αυτή τη στάση για να μην προκαλέσει σε μέρα που φαίνεται η ιδιότητα. Είτε εγώ έβγαινα είτε η dooo αφού μας είχε αθωώσει θα την έβγαζε καθαρή!

μόνο που ξέχασες ότι μερικά ποστ παρακάτω ψήφισα εντέλει εσένα για να αυξήσω τις ψήφους σου και να βγεις.Εγώ ήμουν που σου έδωσα την τρίτη ψήφο.Και εγώ ήθελα να βγεις σε μέρα που φαίνεται ιδιότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top