Αρχείο από το παιχνίδι

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Νταξ Νεραιδα, εχεις δίκιο, είναι ενοχλητικό αυτό αλλά προσωπικά το χω ξεπεράσει. Εμείς που παίζουμε περνάμε καλά είτε γράφουν είτε δε γράφουν οι υπόλοιποι.

Οφείλεις να παραδεχτείς όμως ότι το να δηλώσεις να παίξεις και να φύγεις ξαφνικά τη 2η μερα είναι κι αυτό αρκετά ενοχλητικό. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Προφανως γιουκι μου ειχα καποιο πολυ συγκεκριμενο λογο, που περα απο την πλακα...τα νευρα μου εχουν μεγαλυτερη σημασια απο ενα παιχνιδι...
Και θεωρησα καλυτερο, το να φυγω τελειως, οταν μου δημιουργηθηκε το προβλημα απο το να εμενα και απλα να ψηφιζα, για να λεω οτι παιζω...Αυτο το θεωρω υποκρισια και ειναι κατι το οποιο δε με εκφραζει γενικοτερα...
Το κακο ειναι οτι δε γνωριζα πως δεν επρεπε να δηλωσω την ιδιοτητα και να φυγω ετσι...Εμαθα ομως..Οποτε μη μου το χτυπατε ...Και οταν επιπροσθετως δε γνωριζετε και το λογο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Δεν σου χτυπάω τίποτα. Αλλά "κράζεις" αυτούς που δεν γράφουν και πολύ - χωρίς να ξερεις τι πρόβλημα μπορεί να έχουν και πιθανόν εκεί να οφείλεται η συμπεριφορά τους - ενώ τη δική σου συμπεριφορά τη δικαιολογείς. Και σορυ βρε Νεραιδα μου αλλά να κοιτάμε και τα δικά μας λάθη προτού λιθοβολήσουμε τους άλλους.

Σε τελική είναι ένα παιχνίδι και ο καθένας παίζει όπως θεωρεί εκείνος σωστό να παίξει. Εγω μπορεί να γραφω 50 ποστ τη μερα και να το φχαριστιέμαι και καποιος άλλος να γράφει μισό και να περνάει τελεια. It's just a game.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αυτο εσυ καταλαβες...?
Γιατι εγω νομιζω οτι παραδεχτηκα οτι δεν επρεπε να φυγω ετσι, με ποστ δημοσιως και αποκαλυπτοντας την ιδιοτητα μου....
Και θεωρω γελοιο να εχει επισημανθει σε δυο προηγουμενα παιχνιδια ενα συγκεκριμενο προβλημα και να συνεχιζει καποιος το ιδιο βιολι..Αλλα οκ, αυτο εχει να κανει με το φιλοτιμο....
Αντε καλη σας συνεχεια....και μπορειτε να παιζετε με τους δικους σας ορους και τροπους....εμενα σορρυ, αλλα δε μου κανουν και προφανως δε θα παιξω ξανα ως εχουν τα πραγματα...
Και μπορει να μην ειναι αρεστος ο τροπος που τα γραφω, αλλα τλχ δε χαιδευω τα αυτακια κανενος και εκφραζω αυτο ακριβως που σκεφτομαι, χωρις να κρυβομαι πισω απο το δαχτυλο του δικο μου ή καποιου αλλου..
Αντε καλημερες σας!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Προς δολοφόνους: Πίσω είχε η αχλάδα την ουρά :P Μπορεί να ήμουν άθλιος αλλά τουλάχιστον δεν τους έκαψα εντελώς

Όχι, εμάς έκαψες, που μέχρι την Πέμπτη είμασταν όλοι σίγουροι ότι είσαι ιερόδουλη.

fantasmenos, fandago, και youki σόρυ παιδιά, αλλά παίξατε αισχρά. Ο πρώτος για τους λόγους που ανέφερα, ο δεύτερος γιατί όταν καταλάβαμε ότι δεν ήταν ο fantasmenos νομίζαμε ότι ήταν εκείνος, καθώς ήταν ο μόνος παίκτης που μας βοήθησε, και η κυρία youki γιατί πολύ απλά μέχρι να μείνουμε μέσα 8 άτομα δεν την είχαμε μυριστεί καν.

Και κάπου εδώ σας χαιρετώ, για διάφορους λόγους με συγχωρείτε αλλά θεωρώ το παιχνίδι μη λειτουργήσιμο. Αν ανοιχτεί αντίστοιχο thread όπου αυτά που έχουμε να πούμε δεν θα μπουν στο αρχείο, θα πω δυο λογάκια και εγώ. Πάντως κρατείστε για την ώρα ότι δεν σκοπεύω να ξαναπαίξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
νααααα σας πάει, που είπα ότι θα παίξω εγώ, και την κάνετε όλοι με ελαφρά...:pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Neraidoni σχωρνα με κιολας, αλλα οταν εφυγες δεν ειχε γινει και τιποτα.. Μολις ειχε αρχισει το παιχνιδι, ουτε πρωτη ψηφοφορια δεν εγινε. Γιατι τα πηρες δεν ξερω, αλλα σαν πολυ δεν τα πηρες για ουτε εναν γυρο? :P
(Τι αυτακια να χαιδευεις μαρη? σιγα το πραγμα :P)

ps1. Πηρα θαρρος ξαφνικα, χοπ να μη σε πειραζει.
ps2. Αλλα αμα σε πειραζει, ουστ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Προφανως κατι με ενοχλησε (και δεν το ανεφερα γιατι δε γουσταρα φλειμς και ουτε προκειται να το κανω εκ των υστερων, αλλωστε δεν αφορα το συνολο) και ή που θα εφευγα ή που θα ψηφιζα μονο...και η αληθεια ειναι οτι μετα δεν ειχα καμμια διαθεση να παιξω, ασχετα με το εαν το παρακολουθουσα..:)
Οπως και να εχει, το θεμα δεν ειμαι εγω, αλλα το ιδιο το παιχνιδι..

(σιγα το θαρρος!:P ετσι παιρνεις εσυ θαρρος?! οεο?!:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Το θέμα είναι και μια κουβέντα παραπάνω να πει κάποιος πάνω στο παιχνίδι να μην παρεξηγείσαι αμέσως αλλά να συμβιβάζεσαι και να συνεχίζεις να παίζεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
παιδιά τι λέτε? σορρυ κι όλας!
εγώ με την Ηρώ στον προηγούμενο γύρο κοντέψαμε να πιαστούμε μαλλί με μαλλί και από πίσω στέλναμε μεταξύ μας και πμ στο στυλ ότι ρε συ ξεκόλλα, μην παρεξηγηθούμε, παιχνίδι είναι και δεν έχω κάτι μαζί σου και κάτι τέτοια
επίσης μετά από αυτό που μου είχε πει κι ο shaman περί του πως μιλάω γενικότερα είχα στείλει και στον φαντασμένο πμ ότι να μην παρεξηγηθεί κι ότι όλα είναι στο πλαίσιο του παιχνιδιού και συμφώνησε μαζί μου το παλικάρι (ευτυχώς :P)

εντάξει, φυσικά και στην ώρα του παιχνιδιού, όσοι είμαστε παρορμητικοι, θα το πάρουμε και ζεστά και θα τσατιστούμε και θα "φωνάξουμε" και χίλια δυο θα συμβουν αλλά όλα σταματούν σε αυτό το θέμα... στο θέμα του παιχνιδιού
ΕΞΩ απ το thread του παιχνιδιού, εννοείται ότι και πάλι φίλοι είμαστε....

δλδ στην κανονική ζωή σας αν παίζετε τάβλι με κανα κολλητό δεν του ρίχνετε ποτέ μπινελίκια για την κωλοφαρδία του?
δεν τσατίζεστε ποτέ με την φίλη σας που αγόρασε την τρίτη οδο του ίδιου χρώματος στη Μονόπολυ παρόλο που τις άλλες δύο τις έχετε εσείς, απλα και μόνο για να σας τη σπάσει?

έτσι είναι οι φίλοι, έτσι είναι και τα παιχνίδια...
όταν λέμε "ενα παιχνίδι είναι" εννοούμε οτι οκ και θα φωνάξουμε και θα παίξουμε και θα γελάσουμε αλλά εξω από εδώ είμαστε μια χαρά καθώς και στο τέλος του γύρου

αυτα imho :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
βρε κουέ μου, είπα ότι θα παίξω, φτάνει με τα δέλεαρ :P
θα σε ξεμαλλιάσω μαρή. θα σου πάρω όλο το σκαλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
αχαχαχαχαχαχα να σε δω δολοφόνα θέλωωωωωωωωωωω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
έχει κάνει δολοφόνα (όόόόόλα τα θυμάμαι εγώ! :P) στον....ιστορικό πρώτο γύρο!!!

[που για να μην ξεχνιόμαστε είχε τελειώσει με πανηγυρική νίκη των δολοφόνων :P -- ναι ήμουν κι εγώ σ'αυτους εξού και η "χαρά" :P:P]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
μήπως πρέπει να κλειδώσει τούτο? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
ωωωω...γιες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ρε παιδιά ποιον δολοφονήσαμε χθές;; :redface::redface:

Μπράβο σας πολιτάκια! Συγγνώμη που δεν μπήκα καθόλου αυτές τις μέρες- πραγματικά δεν είχα καθόλου χρόνο :(
Είχα ψιλοβαρεθεί κιόλας γιατί από τη στιγμή που έφυγε και ο Τετρα, θα με βρίσκατε ούτως ή άλλως...

Επίσης ένα πολύυυυυ μεγάλοοοο συγγνώμη στον Bill και τη Phoebs... :redface:
Και εδώ να δηλώσω ότι η Palladin μου ΕΣΠΑΣΕ τα νεύρα και κρατήθηκα πάαααρα πολύ να μην απαντήσω τίποτα και καρφωθούμε!

Κατά τα άλλα, θέλω να ευχαριστήσω τη μαμά μου, τον μπαμπά μου, αυτούς που με ψήφισαν κλπ. κλπ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
και νομίζω ΚουΕ τώρα που μίλησε και η τελευταία δολοφόνος, μπορεί να κλειδωθεί :P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Επίσης ένα πολύυυυυ μεγάλοοοο συγγνώμη στον Bill και τη Phoebs... :redface:


Χαχαχαχαχαχαχαχα!!!! Καλέ τι συγνώμη και βλακείες; :P:P:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
το θέμα κλειδώθηκε :P
σε αναμονη για το Νο 10 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Το παιχνίδι θα ξεκινήσει την Δευτέρα 14/07

Το θέμα θα ανοίξει την Δευτέρα 14/07, μετά την αποστολή των pms στους συμμετέχοντες




Το παιχνίδι είναι μια από τις πολλές παραλλαγές του γνωστού "Παλέρμο", οπότε ως παραλλαγή έχει ιδιαιτερότητες που πρέπει να προσέξουν και όσοι ξέρουν το κλασσικό παιχνίδι. ;)

Μετά την δήλωση των συμμετοχών, η Συντονιστική Επιτροπή (στο εξής ΣΕ) που απαρτίζεται από τους[...] ορίζει κάποιους (αναλόγως το πλήθος συμμετοχών) από τους συμμετέχοντες ως δολοφόνους, έναν ως ρουφιάνο, έναν ως ιερόδουλη και τους υπόλοιπους ως πολίτες.

Περιγραφή - Σκοπός:
  • Σκοπός των δολοφόνων είναι να δολοφονήσουν όσους άλλους παίκτες μπορούν ώστε σε κάποιο σημείο να υπερέχουν αριθμητικά (μιας και έπειτα έχουν το πάνω χέρι). Οι δολοφόνοι γνωρίζονται μεταξύ τους ΜΟΝΟ και μπορούν να επικοινωνούν με όποιον τρόπο θέλουν για να συνεννοούνται για την στρατηγική τους.
  • Σκοπός του ρουφιάνου, είναι να βοηθήσει τους πολίτες να ξεμπροστιάσουν τους δολοφόνους. Ο ρουφιάνος από την αρχή του παιχνιδιού γνωρίζει ΚΑΠΟΙΟΥΣ από τους δολοφόνους ΜΟΝΟ, αλλά σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να αποκαλύψει την ιδιότητα του, για να πετύχει τον σκοπό του.
  • Σκοπός της ιερόδουλης είναι να βοηθήσει τους δολοφόνους στον δικό τους σκοπό, μπερδεύοντας τους πολίτες. Αντίστοιχα με τον ρουφιάνο, η ιερόδουλη γνωρίζει πάλι ΚΑΠΟΙΟΥΣ από τους δολοφόνους ΜΟΝΟ.
  • Σκοπός των πολιτών είναι να παραμείνουν ζωντανοί μέχρι να εξαλειφθούν όλοι οι δολοφόνοι.
Το παιχνίδι χωρίζεται σε γύρους, διάρκειας μιας κανονικής ημέρας (24 ωρών) ο καθένας. Τα Σαββατοκύριακα και τις αργίες, το παιχνίδι βρίσκεται σε παύση. Σε κάθε γύρο, έχουμε δύο χαρακτηριστικές στιγμές:
  • Μέχρι τις 13:00 κάθε γύρου οι δολοφόνοι συνεννοούνται και αποφασίζουν να δολοφονήσουν έναν οποιονδήποτε παίχτη, ανεξαρτήτως ιδιότητας. Στις 13:00 λοιπόν, η ΣΕ που έχει λάβει μέχρι τότε μια προκήρυξη από τους δολοφόνους, ανακοινώνει σε όλους ποιος παίχτης δολοφονήθηκε. Αυτός ο παίκτης δεν συμμετέχει στη συνέχεια του παιχνιδιού και δεν μιλάει από τη στιγμή της ανακοίνωσης της δολοφονίας του.
  • Καθ' όλη τη διάρκεια του γύρου, όλοι οι παίκτες ανεξαρτήτως ιδιότητας, συζητάνε δημόσια και αποφασίζουν να ψηφίσουν (υποχρεωτικά) από έναν παίκτη ο καθένας. Ο επικρατέστερος της ψηφοφορίας η οποία λήγει στις 20:00 αποχωρεί από το παιχνίδι έχοντας την δυνατότητα να μιλήσει σε ένα και μοναδικό post (τελευταία λόγια).
Λήξη Παιχνιδιού:

Το παιχνίδι λήγει στις εξής περιπτώσεις κάτι που ανακοινώνεται από την ΣΕ:
  • Όταν όλοι οι δολοφόνοι είναι εκτός παιχνιδιού, όπου και νικητές είναι οι πολίτες (με τον ρουφιάνο)
  • Όταν οι δολοφόνοι (με την ιερόδουλη) είναι όσοι και οι υπόλοιποι παίκτες , στο τέλος του τρέχοντος γύρου, όπου νικητές είναι οι δολοφόνοι (με την ιερόδουλη)
Παρατηρήσεις - Διευκρινίσεις:
  • Στην αρχή του παιχνιδιού ανακοινώνεται πόσοι δολοφόνοι υπάρχουν.
  • Πριν την έναρξη του παιχνιδιού όλοι οι συμμετέχοντες έχουν λάβει προσωπικό μήνυμα (pm), όπου τους ανακοινώνεται η ιδιότητα τους.
  • Όσοι βρίσκονται εκτός παιχνιδιού (δολοφονηθέντες και αποχωρούντες), απαγορεύεται να συμμετέχουν στο παιχνίδι, είτε να το σχολιάζουν σε άλλα θέματα κατά τρόπο που μπορεί να επηρεάσει το παιχνίδι, μέχρι αυτό να λήξει. Σε αυτό συμπεριλαμβάνεται και η χρήση του συστήματος αξιολόγησης, που επίσης απαγορεύεται.
  • Στον πρώτο γύρο δεν υπάρχει δολοφονία στις 13:00.
  • Σε περίπτωση ισοψηφίας, στην ψηφοφορία των 20:00 δημιουργείται δημοσκόπηση με τους επικρατέστερους, διάρκειας μιας ώρας, στην οποία δικαίωμα συμμετοχής έχουν ΜΟΝΟ όσοι παίζουν ακόμα στο παιχνίδι.
  • Το ποιος/α είναι ρουφιάνος/ιερόδουλη το γνωρίζει ΜΟΝΟ η ΣΕ.
  • Πάντα θα υπάρχει τουλάχιστον ένας δολοφόνος τον οποίο δεν θα γνωρίζει ούτε ο ρουφιάνος ούτε η ιερόδουλη, παρά μόνο η ΣΕ
  • Όποιος παίκτης ΔΕΝ συμμετέχει 2 συνεχόμενες φορές ή 3 (όχι απαραίτητα συνεχόμενες) φορές σε ψηφοφορία των 20:00 βγαίνει αυτόματα από το παιχνίδι.
  • Η ιδιότητα κάθε παίκτη δεν πρέπει να αποκαλύπτεται από κανέναν άλλο πλην της ΣΕ, η οποία αποκαλύπτει τις ιδιότητες των ατόμων που βγαίνουν από το παιχνίδι ως εξής:
    • Σε κάθε γύρο ξεκινώντας από τον δεύτερο αποκαλύπτεται εναλλάξ η ιδιότητα είτε του δολοφονημένου είτε του αποχωρούντα από την ψηφοφορία. Η πρώτη αποκάλυψη ιδιότητας γίνεται στην ψηφοφορία του 2ου γύρου.
    • Η ιδιότητα του ρουφιάνου και της ιερόδουλης όταν αυτή αποκαλύπτεται είναι αυτή του πολίτη.
    • Σε κάποιο σημείο του παιχνιδιού (συνήθως μετά την μέση) και αν το κρίνει η ΣΕ, μπορεί να αποκαλυφθεί πόσοι δολοφόνοι υπάρχουν στο παιχνίδι και αν ο ρουφιάνος είναι ακόμα μέσα σε αυτό.
Με την συμμετοχή σας στο παιχνίδι, συνάγεται η σιωπηρή αποδοχή όλων των παραπάνω.


Συμμετοχές
  1. Bill
  2. Corpse Bride
  3. dooο
  4. fandago
  5. fantasmenos
  6. Ηρώ
  7. Κακή Επιρροή
  8. Μolka
  9. Palladin
  10. papas
  11. Phoebe
  12. shaman
  13. Tetragrammaton
  14. vendetta
  15. Youki
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top