Αρχείο από το παιχνίδι

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Έεε, μια συμβουλή κι από μένα...

Ας μην ψάνουμε το ποιος ψήφισε ποιόν αλλά το πώς οδηγήθηκε στο να τον ψηφίσει. Είναι άδικο και επικίνδυνο να οργανώνουμε τη σκέψη μας με βάση αυτό. Βέβαια θα δεχτώ να προτείνει ο οποιοσδήποτε να "μην αποκλείουμε όσους ψήφισαν Lorelai". Έχω όμως το δικαίωμα εγώ (και όποιος άλλος που ψήφισε σωστά και αμφισβητείται- Δεν υπάρχει άλλος) να ζητάω να εξετάσετε την πορεία μου μέχρι την ψήφο. Αν δεν σας φαίνεται λογική και ισορροπημένη, εντάξει.

Δεν δέχομαι τη δικαιολογία "ο fantasmenos στο προηγούμενο παιχνίδι είπε...". Δεν είμαι ο fantasmenos. Για να ψηφίσω σωστά ανέλυσα τα επιχειρήματά μου και εμπιστεύτηκα, όπως φάνηκε, τα σωστά άτομα.

Ηρούλι, συμφωνώ απόλυτα με τους υπόπτους σου. Σ'αυτούς είναι για μένα και η Youki ακόμα. Περίμενα πιο ουσιαστικές κατηγορίες έστω και εναντίον μου. Δεν μπορώ παρά να σε θεωρώ ξανά ύποπτη.

Η ψήφος μου παραμένει στον fantasmeno, για να μη μπερδευτεί κανένας γκουχ*Bill*γκουχ.
Μερικές φορές Ρηνούλα μου είναι καλύτερα να...μασας παρά να μιλας. Καρφωνεσαι...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Και καθώς η ώρα πάει μία το xanpάκι θέλει κάτι να μας πει
Πολίτη xanp εδώ σωπαίνεις:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Γ@μάτη προκήρυξη!:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ρε συ Γιουκι ....πες και σε μας τους υπολοιπους πως καρφωθηκε η Νινιναου να μπορεσουμε να καταλαβουμε καποια πραγματα....
Τι στο Δια...?
Μονο εγω δεν μπορω να βγαλω τοσο σιγουρα συμπερασματα?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
χιχιχιχιχι!!! πραγματικα απιστευτη η προκηρυξη!!!!!
χοχοχοχοχο!!!!!!!
τελεια!:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Μερικές φορές Ρηνούλα μου είναι καλύτερα να...μασας παρά να μιλας. Καρφωνεσαι...:whistle:

Δεν με κάλυψε η απάντησή σου.-

Μαμά Ξανπ... :P:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Στο #340 δε βλεπεις καμμια εικονα??????

Χμμμ....εκανα μια γρηγορη αναζητηση για το τι εχει πει η Xanp....
Θεωρουσε υποπτους φαντασμενο και ΚΕ, ειχε πει για το μικρο δολοφονακι Λορελαι....Και στο πρωτο ποστ ειχε αναφερει Σαμαν και Γιουκι σαν υποπτους....
Χμ...αυτοι ρε γμτ που αναφερουν ονοματα απο την αρχη ..πολυ τους φοβαμαι και με προβληματιζουν...θα μπορουσε αραγε να εχει το ρολο του ρουφιανου...?!:hmm:

πφφφ..καποιος που ειναι πιο παρατηρητικος απο μενα και δει τι εχει πει ας τα γραψει...(ε εγω βαριεμαι κιολας:redface:)


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
ΚΕ μου μια μικρή συμβουλή.
Μην αποκλείεις όσους έχουν ψηφίσει τη lorelai. Θυμησου αυτό που είπε ο φαντασμενος στον προηγουμενο γυρο...όσο περισσότερο προδίδεις τους συνδολοφονους σου τόσο περισσότερο σε εκτιμούν οι πολίτες.

Κατα τ'άλλα συμφωνω απολυτα και με το πινακάκι σου και με τα συμπερασματά σου. Με μονη διαφορά ότι με προβληματίζει και η nininaou.
Αυτό είναι το δικό μου μήνυμα. Στο οποίο αναφερω απλά ότι με προβληματίζει η nininaou (η οποία ήταν εξαρχής στους βασικους μου υποοπτους).

Έεε, μια συμβουλή κι από μένα...

Ας μην ψάνουμε το ποιος ψήφισε ποιόν αλλά το πώς οδηγήθηκε στο να τον ψηφίσει. Είναι άδικο και επικίνδυνο να οργανώνουμε τη σκέψη μας με βάση αυτό. Βέβαια θα δεχτώ να προτείνει ο οποιοσδήποτε να "μην αποκλείουμε όσους ψήφισαν Lorelai". Έχω όμως το δικαίωμα εγώ (και όποιος άλλος που ψήφισε σωστά και αμφισβητείται- Δεν υπάρχει άλλος) να ζητάω να εξετάσετε την πορεία μου μέχρι την ψήφο. Αν δεν σας φαίνεται λογική και ισορροπημένη, εντάξει.

Δεν δέχομαι τη δικαιολογία "ο fantasmenos στο προηγούμενο παιχνίδι είπε...". Δεν είμαι ο fantasmenos. Για να ψηφίσω σωστά ανέλυσα τα επιχειρήματά μου και εμπιστεύτηκα, όπως φάνηκε, τα σωστά άτομα.

Ηρούλι, συμφωνώ απόλυτα με τους υπόπτους σου. Σ'αυτούς είναι για μένα και η Youki ακόμα. Περίμενα πιο ουσιαστικές κατηγορίες έστω και εναντίον μου. Δεν μπορώ παρά να σε θεωρώ ξανά ύποπτη.

Η ψήφος μου παραμένει στον fantasmeno, για να μη μπερδευτεί κανένας γκουχ*Bill*γκουχ.
Και εδω η προσπάθεια της ρηνούλας να απολογηθεί. Να απολογηθεί γιατί? Και στα καπάκια ξαναγίνομαι υποπτη στα μάτια της...Στα δικά μου μάτια τα λεγόμενά της την κάνουν ύποπτη. Αν στα δικά σας μάτια φαίνεται αθώα...ok!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Λίστα για Τρίτη:

  1. Αννούλα :
  2. Bill_Slayer :
  3. fantasmenos : Niyia
  4. fandago :
  5. Ηρώ : Niyia
  6. jrot6 : Lorien
  7. Κακή Επιρροή : Niyia
  8. Lorien : Κακή Επιρροή
  9. Neraida :fantasmenos
  10. nina21 : fantasmenos
  11. Nininaou : fantasmenos
  12. Niyia :
  13. papas :
  14. shaman :
  15. Vkey :
  16. xanp :
  17. Youki : Lorien
Οι σταυρωμένοι με σειρά προτίμησης:P
Niyia 3
fantasmenos 3
Lorien 2
Κακή Επιρροή 1



Νεκροί/Διωγμένοι κατά σειρά
  1. Lorelai #186 (ψηφοφορία) > δολοφόνος
  2. xanp #340 (δολοφονία) > πολίτης


Απουσίες
Niyia 1


(άμα δειτε κάνα λάθος να πείτε, άνθρωπος ειμαι! :P)
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να έχετε κάνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με την ψήφο σας ως
τις 20.00! (δηλ όχι "νομίζω εσύ εισαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D)



Υπενθυμίζω ότι σήμερα Τρίτη, μάθατε την ιδιότητα του δολοφονηθέντος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Its ok... έκανα διόρθωση στην ip μου και πλέον τη βλέπω
τραβάει κάτι κολλήματα ώρες ώρες :mad:


στο παιχνίδι μας λοιπόν
ας δούμε λίγο αυτή τη δολοφονία
μπορώ να πω ότι με ξάφνιασε
έβγαλαν έναν δηλωμένο πολίτη.... γιατί δεν έβγαλαν την Ηρώ που βρήκε την Lorelai και που έχει τόσο σωστό σκεπτικό περί του ποιοι είναι οι δολοφόνοι?
Αν την έβγαζαν, θα ήταν κι όλας εύκολο μετά να πετάξετε εμένα έξω ως ύποπτη μιας που έτσι κι αλλιώς είμαι στη μπούκα

γιατί δεν έβγαλαν την Ηρώ? :hmm: (δεν κατηγορώ την Ηρώ για κάτι, απλά λέω τον προβληματισμό μου μπας και βρούμε κάποια άκρη)

γιατί πάλι κάποια άτομα δεν ενδιαφέρθηκαν να ψηφίσουν πριν τη μία?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Χμμ...δεν ξερω....ρε γμτ απο τη μια σε εχω για πολιτακι...αλλα απο την αλλη δε με πειθεις κιολας απο τα μηνυματα σου, οπως εκανε ο Φαν και η Ηρω...

(Και ή δικη μου κριση ειναι αθλια ή κατι δεν παει καλα...εσυ και η ΚΕ υποπτευεστε ατομα οπως Νινιναου και Λοριεν που εγω θεωρω πολιτες....:worry:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Στο #340 δε βλεπεις καμμια εικονα??????

Χμμμ....εκανα μια γρηγορη αναζητηση για το τι εχει πει η Xanp....
Θεωρουσε υποπτους φαντασμενο και ΚΕ, ειχε πει για το μικρο δολοφονακι Λορελαι....Και στο πρωτο ποστ ειχε αναφερει Σαμαν και Γιουκι σαν υποπτους....
Χμ...αυτοι ρε γμτ που αναφερουν ονοματα απο την αρχη ..πολυ τους φοβαμαι και με προβληματιζουν...θα μπορουσε αραγε να εχει το ρολο του ρουφιανου...?!:hmm:

πφφφ..καποιος που ειναι πιο παρατηρητικος απο μενα και δει τι εχει πει ας τα γραψει...(ε εγω βαριεμαι κιολας:redface:)




αααααααααα οκ, τώρα κατάλαβα γιατί έβγαλαν την xanp οκ :P
tks Νερι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
αααααααααα οκ, τώρα κατάλαβα γιατί έβγαλαν την xanp οκ :P
tks Νερι :P

Πες μαρη και μενα...:P (πωπω..για επιθεωρητης θα ημουν αθλια....:redface:)
Αναφερεσαι στο οτι ειχε βρει τη Λορελαι...ή στο οτι μπορει να ειναι ρουφιανα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
ΚΕ μου μια μικρή συμβουλή.
Μην αποκλείεις όσους έχουν ψηφίσει τη lorelai. Θυμησου αυτό που είπε ο φαντασμενος στον προηγουμενο γυρο...όσο περισσότερο προδίδεις τους συνδολοφονους σου τόσο περισσότερο σε εκτιμούν οι πολίτες.

Κατα τ'άλλα συμφωνω απολυτα και με το πινακάκι σου και με τα συμπερασματά σου. Με μονη διαφορά ότι με προβληματίζει και η nininaou.

Αναλύεις εδώ τη σκέψη σου η οποία είναι της ίδιας λογικής με αυτήν του fantasmenou:

fandago καλό θα ήταν να δεις και ποιοί ψήφισαν Lorelai...

Aναφέρεστε γενικά κι αόριστα σ'αυτούς που ψήφισαν Lorelai. Ο fantasmenos ανέφερε το δικό μου όνομα ένα ποστ πιο κάτω, μετά από ερώτηση που του έγινε. Εσύ, το αναφέρεις στο ίδιο το ποστ που μιλάς (γενικά πάντα) γι'αυτούς που ψήφισαν Lorelai.
Eίμαι η μόνη που θεωρείς ύποπτη ή απλά έτυχε ν'αναφερθεί το ονομά μου για να πεις τη γνώμη σου για το πινακάκι της ΚουΕ ή μήπως δεν ήταν τυχαίο; Διαβάζοντας το ποστ σου κατάλαβα ακριβώς αυτό για το οποίο "απολογήθηκα".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Εμένα από την άλλη Αναστασία μου δε μου έκανε καθόλου, μα καθόλου εντύπωση.
Ή που θα έβγαζαν κάποιον, που ήδη θα είχε ψηφίσει κάτι που τους συμφέρει προκειμένου να κλειδώσουν την ψήφο του, ή κάποιον που σκεφτόταν σωστά και δεν έχιε ψηφίσει ακόμα.
Η xanp συμφωνούσε μαζί μου.

Σήμερα θα περίμενα να δολοφονηθώ, αν δεν είχα πετύχει τους δολοφόνους. Τότε και μόνο θα με σκότωναν για να κατηγορηθούν λάθος άτομα!;)

Δεν μπορεί να χρησιμοποιείς σαν άλλοθι όλα αυτά που μου έρχονται πρώτα στο μυαλό. Γιαυτό το λόγο ακριβώς σε θεωρώ ύποπτη. Γιατί εξηγείς τους λόγους τους οποίους οι δολοφόνοι θα ήθελαν να καταπιούμε!:confused:

Σα να είσαι το όργανό τους ένα πράμα, αν δεν είσαι μαζί τους!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Πες μαρη και μενα...:P (πωπω..για επιθεωρητης θα ημουν αθλια....:redface:)


γιατί καλή μου.... εμένα με θεωρούν δεδομένη ότι θα κατηγορηθώ και ότι θα βγω από ψήφους και δεν το ρισκάρουν να με βγάλουν και να κατηγορηθεί μετα ο lorien
μόνη σου είπες ότι έβγαλαν την xanp η οποία με έχει κατηγορήσει, άρα οι υποψίες πέφτουν για άλλη μία φορά πάνω μου.
δεν χρειάζεται δλδ να βγει η Ηρω για να επιτευχθεί ο σκοπός τους... άρα... γιατί ΔΕΝ ΒΓΑΛΑΝ την Ηρώ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Eίμαι η μόνη που θεωρείς ύποπτη ή απλά έτυχε ν'αναφερθεί το ονομά μου για να πεις τη γνώμη σου για το πινακάκι της ΚουΕ ή μήπως δεν ήταν τυχαίο; Διαβάζοντας το ποστ σου κατάλαβα ακριβώς αυτό για το οποίο "απολογήθηκα".
Καταλαβες αυτό που ήθελες να καταλάβεις. Είπα ότι συμφωνώ με το συμπερασμα της ΚΕ για τους δολοφόνους, αλλά με προβληματίζεις κι εσύ. Αυτό σημαίνει ότι δεν είσαι η μόνη που θεωρώ ύποπτη, αλλά μια απο αυτούς που θεωρώ υποπτους.

Στο εξής αρνούμαι να επαναλαμβάνω τα ίδια πράγματα και να εξηγώ τα ίδια και τα ίδια, ιδίως όταν αυτα που γράφω είναι απολύτως ξεκάθαρα. Οποιος ενδιαφερεται να καταλαβει ας κανει τον κόπο να διαβασει προσεχτικά τα ποστ μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Ηρώ, εγώ πάντως αφού σήμερα συμφωνούμε και έχουμε και οι δύο πεισθεί για την Niyia, θα έλεγα για σήμερα ανακοχή
κι αύριο, μόλις ξημερώσει η μέρα, ψήφισε με....
κι εγώ θα ψηφίσω Lorien

αν βγει ένας απ τους δυο μας αύριο, πιστεύω θα λάμψει η αλήθεια
και για σένα και για μένα
και λέω και για σένα γιατί θέλω απλά να πιστεύω ότι έχω παίξει τόσο χάλια που σε έχω μπερδέψει τόσο πολύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Χμμμ...το να ειναι ιεροδουλη και να θελει να μας αποπροσανατολισει ..παιζει ή μαμακια λεω..? Και να την εβγαλαν επιτηδες?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top