Αρχείο από το παιχνίδι

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Α αν πρόλαβα, ψηφίζω κι εγώ miss. Για να την ψηφίζουν τόσοι, κάποιο λόγο θα χουν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Εχμ, σόρρυ, πήγα για ποτό. :whistle::whistle::whistle:



Εμ, της Λίας δεν μετρά (μετά τις 20:00 ψήφισε) αλλά δεν ξέρω κατά πόσον μετράει της corpse. :worry:

Μισό να μιλήσω με το καγιράκι. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Μου φαινομαι οτι ψηφισα στις 8 καρακατανταν, γιατι να μη μετραει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Μετράει, μετράει! :D
Άμα λείψω μια μέρα, η συντέλεια έρχεται! :P

Συνεπώς φεύγει το Εβούλι.. που ήταν ένας απλός και ταπεινός ρουφιάνος που προσπαθούσε να βοηθήσει τα άμοιρα τα πολιτάκια, αλλά την φάγατε λάχανο! :P

Δευτέρα πάλι, σας φιλώ! :D

(Αμα θέτε, ψοφήστε!)

ΥΓ: Όσοι δεν έχουν ψηφίσει, δεν αποκλείονται, έχουν ειδοποιήσει πως έχουν σπέσιαλ λόγους απουσίας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Ρουφιάνος? & υπέρ των Πολιτών? :cry_x:μας έφαγε το ντέρμπυ...

ΥΣ.: Σόρρυ εβούλιιιιιιι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Ναι αλλά τον L τον λες χαρισματικό...
Ήμουν σίγουρος ότι μόνο κάποιος που ξέρει από death note μπορεί να είναι οπαδός μου. 8)

Καλά, εγώ με τον Light ήμουν, αλλά από κάποιο σημείο και μετά αναγνώρισα την αξία του L. Σε ποιο σημείο είσαι;;; Επιτέλους κάποιος για να μοιραστώ τις Death Note-ικές ανησυχίες μου! Α, και μιας και σε πετυχαίνω εύκαιρο, κοίτα τσαντούλα που περιμένω μέσα στην εβδομάδα να έρθει με το ταχυδρομείο! :clapup: :clapup: 12 ευρά μου στοίχισε :hehe:

Λεπόν, επειδή δεν καταλαβαίνω τίποτα από όσα λέγονται εδώ και δύο μέρες, και πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω προς τι οι αλληλοκατηγορίες και οι δολοπλοκίες, θα επιμείνω παραδοσιακά Lorien, αυτόν ξέρω αυτόν εμπιστεύομαι.

Α, XRZ, μπορείς να μου πεις τι ξεκαθάρισε μετά από την σημερινή ψηφοφορία μπας και καταλάβω τι μου γίνεται; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Ρουφιάνος? & υπέρ των Πολιτών? :cry_x:μας έφαγε το ντέρμπυ...

ΥΣ.: Σόρρυ εβούλιιιιιιι...

Δεν πείθεις... :P

Kαι τώρα πλέον οι υποψίες μου για διαβολίνα, Niyia, Phoebe και Lorien φαίνονται πιο λογικές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Δεν πείθεις... :P

Kαι τώρα πλέον οι υποψίες μου για διαβολίνα, Niyia, Phoebe και Lorien φαίνονται πιο λογικές...

Μπα σε καλό σου κ εσύ, με εμένα τα έβαλες τώρα? :teasing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Ιδού όλα τα ενοχοποιητικά ποστ που έκανε το εβούλι! Παιδιά είναι ξεκάθαρο ότι τουλάχιστον η διαβολίνα, ο Lorien και η Νiyia πρέπει να φύγουν ένας ένας. 'Αντε μπας και κερδίσουν οι πολίτες μια φορά. :D
  • Το εβούλι ψήφισε διαβολίνα...Νομίζω είναι ξεκάθαρο hint
  • H απάντηση του εβούλι στον Κρόνο όταν αυτός λέει ότι η Niyia τα λέει περίεργα:
:hmm:interesting point...
  • Oι απαντήσεις προς Lorien
ναι και αλλη μια φορα μια εγγυουλα.. :P

τεσπα, αν και δεν ασχοληθηκα εντονως μαζι σου απο την αρχη-παρ'οτι σε ψηφισα-, ισα ισα που ειπα ας περιμενουμε να μπει και ο λοριεν να δουμε τι θα μας πει θα κανω τουμπεκι ψιλοκομμενο γιατι η παρεουλα σου αρχιζει να μου κλεινει το ματι.. :P

εαν οντως δεν λεει κατι, τοτε εσυ γιατι το χρησιμοποιεις;
τεσπα, δεν μπορω να επιμεινω αλλο γιατι θα μας παρει το βραδυ.. για μενα εισαι καμμενος παντως και η τοση εμμονη σου μαζι μου δεν μπορει παρα να αποδεικνυει αυτα που υποστηριζω.-

οκ don't try harder.. ;) το νοημα ειναι εμφανες σε οποιον δεν εχει χ*σμενη τη φωλια του.. ;)

εγω απλα πεταω φυτιλια και κοβω αντιδρασεις.. :)



Γι' αυτό και ψηφίζω Lorien μιας και τουλάχιστον αυτός φαίνεται ξεκάθαρα από τα παραπάνω ότι είναι δολοφόνος. Molkaki είχες δίκιο εσύ από την αρχή ;)


Ακολουθούν φυσικά η Niyia, η διαβολίνα kai h Phoebe για την οποία παρότι δεν έχουμε ενοχοποιητικά στοιχεία αν προσέξετε συμφωνεί μονίμως με τη διαβολίνα και τη Niyia και πάντα ψηφίζει πολίτες... Επίσης λες και ήταν συμφωνημένες (μάλιστα η Phoebe ψήφισε τα τελευταία 5 λεπτά) ψήφισαν το εβούλι που κατηγορούσε τους δολοφόνους από την αρχή του παιχνιδιού...)


Μήπως το πήρα πολύ σοβαρά; :P Ελπίζω οι δολοφόνοι να μη με μισήσουν. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Angie , ωραια αυτα, αλλα πρεπει να τα αιτιολογεις κιολας :) Εκτος αν απλα προσπαθεις να δημιουργησεις εντυπωσεις και να στρεψεις την προσοχη αλλου ! ;) :P Τωρα που εφυγε ο ρουφιανος, εχω περιεργεια να δω αν θα ειναι πιο ξεκαθαρα τα πραματα, γιατι μερικοι κατηγορουν δεξια αριστερα και στο τελος θα γινουμε ολοι δολοφονοι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Mα εσένα σε κατηγόρησε ο ίδιος ο ρουφιάνος...και σε είχε ψηφίσει κιόλας...Πόση επιπλέον αιτιολόγηση θέλεις αγαπητέ; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
:/: δλδ βρήκα κ τον μπελά μου από πάνω?

Τεσπά, είναι μια δύσκολη ώρα για να μπω σε λεπτομέρειες (κ επίσης δε με νοιάζει για τα υπόλοιπα πρόσωπα που θίγονται, θα μιλήσω για μένα για να μη λέτε μετά πως υποστηρίζω κάποιον δλδ) & έχω λοιπόν να πω το εξής...

Γιατί απο την αρχή του παιχνιδιού η Angie_Ann έχει επικεντρωθεί σε συγκεκριμένους κατηγορώντας τους ως δολοφόνους?


Είναι δυνατόν κάποιος να έχει ψιλιαστεί τα δολοφόνια από το 1ο πόστ??
?
:hmm: Για ρίξτε ένα βλέφαρο παρακαλώ πολύ... Μήπως παίζει τπτ άλλο πιο ύπουλο πίσω από αυτές τις υποψίες της?

Επίσης, οι Πολίτες (εύγε) κερδίσαμε στο προηγούμενο παιχνίδι...Μη μας ρίχνεις!!!

ουφφφφ, είναι κ αργά...λεπτομέρειες κάποια άλλη στιγμή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Σόρι δεν παρακολουθούσα το προηγούμενο παιχνίδι και τόσο :redface: Kαι πάλι σόρι και μπράβο στους νικητές.

Πάντως δεν ζητάω κανέναν να πιστέψει εμένα αλλά το εβούλι που ήταν και ρουφιάνος υπέρ των πολιτών βάζοντας και αντιπροσωπευτικά ποστ. ;)

Επίσης, εσένα γιατί σε καίει τόσο πολύ ; Μήπως επειδή είσαι αιμοσταγής δολοφόνος; :P Όπως και οι άλλοι που υποψιάζομαι; :P

Τέλος, σχετικά με το γιατί κατηγόρησα κάποιους εξαρχής όπως είπα φαίνεται από τα ποστς (ή έτσι νομίζω εγώ, μπορεί να κάνω και λάθος για κάποιον ή και για όλους ) , αρκετοί έχουν ήδη γίνει δολοφόνοι οπότε είναι μικρή η γκάμα επιλόγων και φυσικά ήμουν κάποτε δολοφόνος και γνωρίζω πως φέρονται οι δολοφόνοι. Eπίσης παίζω πολύ συχνά το παιχνίδι στην live εκδοχή του. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Μπα. Νομιζω πριν γινουν πολλα ποστς , εδειξες δακτυλο με πολληηη σιγουρια. Επισης εγω σα νεουδι στο παιχνιδι, αρχισα να μαθαινω πως παιζεται και συγκρατησ οτι 2-3 φορες ειπωθηκε οτι δεν παιζει ρολο αν καποιοι εχουν γινει ηδη δολοφονοι, γιατι τοτε οσο παιζουμε θα ηταν ολο και πιο ευκολο να χανουν οι δολοφονοι σε χρονο dt. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Ναι εδειξα με πολλή σιγουριά και ακόμα είμαι σίγουρη..Και πλέον έχω και ακράδαντα στοιχεία από τον ρουφιάνο που σας ενοχοποιεί.

Αύριο στην ψηφοφορία θα λάμψει η αλήθεια. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Σιγουρια που δε δικαιολογειται απο ενα απλο πολιτη , οπως ειπα και πριν ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Χμμ... Εδω δυο πραγματα μπορουν να συμβενουν... Η η niyia και ο lorien ειναι δολοφονοι και προσπαθουν να κατηγορισουν αδικα την angie_ann η το αντιθετο... ο lorien θα μου εμενε αδιαφορος, αν δεν προσπαθουσε τοσο πολυ να δειξει οτι η angie_ann κανει λαθος, η niyia μου βρωμαει πολυ... Προσπαθει να κρατισει το υφος του "μικρου, αθωου, καΐμενου που απλα θελει να παιξει και συνεχια το κατηγορουμε αδικα" αλλα του ξεφευγουν και καπια πραγματα... και δεν ειναι και καλη ηθοπιος... Η Angie_ann παλι, πολυ συγουρια ρε κοπελια... αλλα ειναι και το evouli στην μεση...

Επομενος, ψοφος στην niyia!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Την γλιτωσα? :vroum:
Αρα.. ακομα ΠΑΙΖΟΥΜΕ? :jumpy::jumpy::jumpy:





Εμενα μ' αρεσει ο τροπος που παιζει η Μισελ.. Οτι να 'ναι. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Καλά, εγώ με τον Light ήμουν, αλλά από κάποιο σημείο και μετά αναγνώρισα την αξία του L. Σε ποιο σημείο είσαι;;; Επιτέλους κάποιος για να μοιραστώ τις Death Note-ικές ανησυχίες μου! Α, και μιας και σε πετυχαίνω εύκαιρο, κοίτα τσαντούλα που περιμένω μέσα στην εβδομάδα να έρθει με το ταχυδρομείο! :clapup: :clapup: 12 ευρά μου στοίχισε :hehe:
Το είδα όλο molka.
H τσάντα θα τραβάει τα βλέμματα πάντως.:P

Και για μένα ξεκαθάρισαν πολλά πράγματα. Το εβούλι στην πρώτη ψηφοφορία που έγινε ντέρμπι μεταξύ shaman και lorien, ψήφισε lorien. Αυτό πιστεύω σχεδόν αποδεικνύει ότι ο lorien είναι δολοφόνος. Και από όσα είπε το εβούλι μέχρι τώρα φαίνεται ότι και η διαβολίνα πρέπει να είναι δολοφόνος.
Η τακτική που νομίζω ότι πρέπει να ακολουθήσουμε είναι η εξής: θεωρούμε δεδομένο ότι ο lorien είναι δολοφόνος, αλλά τον αφήνουμε στο παιχνίδι και τον παρακολουθούμε. Από τις κινήσεις του ίσως καρφώσει κατά λάθος και τους άλλους.
Ψηφίζουμε διαβολίνα και κοιτάμε να δούμε ποιοι θα την προστατεύσουν.
Ο lorien είναι "καμμένο χαρτί" αφού τον έβγαλε στη φόρα το εβούλι. Δε θα μου έκανε εντύπωση να τον δολοφονούσαν κιόλας τη Δευτέρα.:hmm:
Πιο πιθανές επόμενες δολοφονίες είναι ο lorien κι εγώ. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Και να ρωτήσω.. κάποιος που παρακολούθησε το παιχνίδι αν μπορεί να μου απαντήσει: δεν θεωρείται εξίσου ύποπτη η missy, που χτες γλίτωσε μετά από αλλαγές ψήφων κάποιων παικτών; Και καλά για το ντέρμπυ της υπόθεσης; (Δεν δείχνω Niyia με αυτή την έκφραση, απλά μου άρεσε :P) Και επίσης, αν κοιτάξουμε ποιοι άλλαξαν τις ψήφους τους και παράλληλα αυτούς που ψήφισαν γενικά το evouli, θα καταλήξουμε κάπου; Θα το έκανα και μόνη μου αυτό, αλλά δεν έχω προλάβει να το παρακολουθήσω από πολύ κοντά το παιχνίδι λόγω σχολής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top