Ανοιχτή συζήτηση του C'n'F

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Ο...συγκεκριμένος ας έμενε. Η απουσία του είναι καθ' όλα αισθητή...

Έχω να πάρω 'τουλίπες' δε ξέρω κι εγώ πόσο. Δεν το πίστευα ότι θα μου λείψουν, αλλά έλα που...
Ας ευχόμαστε καλά να είναι το παιδί "και να περνάει όμορφα" (όπως έλεγε κάποια, αλήστου μνήμης και προσφιλής μου περσόνα),
... χαλάλι που μας λείπουν ο Βαλ και τα "μπουκετάκια" του, τα γενναιόδωρα προς όλους ... :happy:
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ας ευχόμαστε καλά να είναι το παιδί "και να περνάει όμορφα" (όπως έλεγε κάποια, αλήστου μνήμης και προσφιλής μου περσόνα),
... χαλάλι που μας λείπουν ο Βαλ και τα "μπουκετάκια" του, τα γενναιόδωρα προς όλους ... :happy:
Ε ναι, εννοείται. Καλά να είναι (και είναι...)...:)

Τώρα που το συζητάμε, χθες θέλησα να πετάξω ένα...'μπουκετάκι', αλλά σκέφτηκα...τα πνευματικά δικαιώματα και φρέναρα...:redface:
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν και δεν συνηθίζουμε να ασχολούμαστε με τέτοια θέματα, μου κίνησε πολύ το ενδιαφέρον. Και η χαρά μου...απερίγραπτη γιατί, εδώ και χρόνια, κάτι δε μου πήγαινε καλά στα 'θαύματα κατά παραγγελία και ενώπιον...κοινού'...

Αν κάποιος είχε τη χαρά και την ευλογία να διαβάσει/μελετήσει, έστω και λίγο, Παΐσιο ή Πορφύριο (Ιάκωβο Τσαλίκη, Αρσένιο και λοιπούς...) πολύ εύκολα θα έβλεπε την ταπεινότητά τους, ακόμα και στα θαύματα. Απόμερα..χωρίς κοινό, χωρίς κόσμο, χωρίς θεατές. Ακόμα και σαν μαθεύονταν - τα θαύματά τους - αισθάνονταν άσχημα, λόγω της μεγάλης τους ταπεινότητας...

Θα έβλεπε, ο καθένας μας, τη διαφορά...στα μεγάλα λόγια. Τη διαφορά...στα χέρια που υψώνονται, στους ουρανούς, με μόνο σκοπό να συγκινήσουν, να πλανέψουν ...και όχι να ικετέψουν...

Μακάρι, μακάρι ο κόσμος ν' αποκτήσει τη σωστή κρίση και να δει...το αυτονόητο. Έστω και τώρα...

Ο Θεός επιτρέπει και τ' άδικο (αλλά δεν το λησμονεί...). Αφήνει πλήρη ελευθερία...Το τί ο καθένας θα πράξει/πιστέψει, είναι δικό του δικαίωμα και μόνο...


 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Είναι απίστευτο αλλά εκτός από τον Βαλ δεν περίμενα να μου λείψει και ο Φώτης. Και τόσο σύντομα... :popeanim:
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Σήμερα νιώθω τύψεις. Εδώ και τρεις μέρες τρώω ένα παγωτό κάθε απόγευμα.
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και σήμερα...τις ένιωσες ; Τις άλλες δύο μέρες ήσουν...άνευ ;

Εντάξει, παγωτάκι είναι. Ζέστη πολλή έχει. Ας μας επιτρέψουμε και καμιά...γλυκιά αμαρτία...
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Και σήμερα...τις ένιωσες ; Τις άλλες δύο μέρες ήσουν...άνευ ;

Εντάξει, παγωτάκι είναι. Ζέστη πολλή έχει. Ας μας επιτρέψουμε και καμιά...γλυκιά αμαρτία...
Ναι, σήμερα ένιωσα τύψεις. Τουλάχιστον σήμερα τις ένιωσα εντονότερα. Λογικά θα φάω και αύριο. Δεν ξέρω τι θα νιώσω. Πάντως αρχικά θα νιώσω απόλαυση. :P
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι, σήμερα ένιωσα τύψεις. Τουλάχιστον σήμερα τις ένιωσα εντονότερα. Λογικά θα φάω και αύριο. Δεν ξέρω τι θα νιώσω. Πάντως αρχικά θα νιώσω απόλαυση. :P
Πάντα πριν τις τύψεις (και από τις...γλυκιές αμαρτίες), υπάρχει απόλαυση... :P
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.

Joji

Περιβόητο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,438 μηνύματα.
6D938CF2-E347-49B4-A602-E809D943E423.jpeg
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,228 μηνύματα.
Με αφορμή αυτό το ποστ θα κάνω μία ρητορική ερώτηση. Ακούγατε και σεις στα 15-18 ότι είστε ανώριμοι/μικροί για το Χ πράγμα, αλλά ώριμοι/μεγάλοι για το Ψ*; :laugh:
Βέβαια, καλώς ή κακώς, έχω χρόνια να το ακούσω αυτό, βλέπετε από πέρσι έχω πατήσει τα 20, και δε μου έρχεται κάποιο παράδειγμα ώστε να το αναφέρω και να ξεδιπλωθεί το κουβάρι της "παραλογιάς" :P

* Μιλάω για "παράλογα" περιστατικά προφανέστατα
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και διαγωνισμό, με έπαθλο, να διοργανώσουμε, πάλι στα ίδια θα είμαστε...:redface:

Πέραν του προφανούς (επιφανή μέλη, καλοκαίρι κ.λπ...), μας ματιάζουν κιόλας που είμαστε γελαδερά παιδιά. Μας έκοψαν το γέλιο...:devil:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top