Ανοιχτή συζήτηση του C'n'F

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Κορίτσια δεν ξέρω τι λέγατε πριν και δεν θα το ψάξω, δεν παίρνω θέση στα μεταξύ σας και ούτε χρειάζεται να γίνει Λαμπίρη η φάση.

Το μάτι μου έπεσε μόνο στο μήνυμα που σχολίασα, γι αυτό μιλάω και δεν με ενδιαφέρει καθόλου -ούτε παίζει ρόλο για εμένα ποιος το γράφει. Λέω τι και πως διαφαίνεται και ποια θα ήταν η σκέψη μου οπουδήποτε και να το άκουγα.

Αν δεν συμφωνείτε, έχει καλώς. Δεν επιβάλω κάποια άποψη, απλά επιτρέψτε μου να την εκφράζω.

Πάντως στο πέρασμα των χρόνων εξελίχθηκα από απόψεις που άκουσα και μπιρει και να μη μου άρεσαν και πολύ. Όχι, δεν έχουν πάντα δίκιο οι άλλοι, ούτε αξίζει να κλονιζόμαστε με το καθετί που ακούμε. Πριν τρομάξουμε να απαντήσουμε, ας το σκεφτούμε πρώτα, ας το μασήσουμε πριν το φτύσουμε και μετά το πετάμε.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν ήμουν καθόλου αποκαλυπτικά ντυμένη !!!!!! Απλώς ξανά λέω κάποια σημεία όταν είναι πιο έντονα φαίνονται τι να κάνουμε .
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Βαρέθηκα να ντρέπομαι για το σώμα μου και να κρύβομαι δε θα βάλω και μπούρκα.
Ίον μου είσαι λιγάκι εκτός θέματος, μα αυτό εξηγώ ότι δεν διάβασα τη συζήτηση σας και ούτε μ ενδιαφέρει.

Όλα αυτά που μου λες τώρα βρε Ιον δεν καταλαβαίνω που κολλάνε.

Προσέχετε λίγο ποιον παραθέτει κάποιος, σε τι μήνυμα και τι γράφει
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Κορίτσια δεν ξέρω τι λέγατε πριν και δεν θα το ψάξω, δεν παίρνω θέση στα μεταξύ σας και ούτε χρειάζεται να γίνει Λαμπίρη η φάση.

Το μάτι μου έπεσε μόνο στο μήνυμα που σχολίασα, γι αυτό μιλάω και δεν με ενδιαφέρει καθόλου -ούτε παίζει ρόλο για εμένα ποιος το γράφει. Λέω τι και πως διαφαίνεται και ποια θα ήταν η σκέψη μου οπουδήποτε και να το άκουγα.

Αν δεν συμφωνείτε, έχει καλώς. Δεν επιβάλω κάποια άποψη, απλά επιτρέψτε μου να την εκφράζω.

Πάντως στο πέρασμα των χρόνων εξελίχθηκα από απόψεις που άκουσα και μπιρει και να μη μου άρεσαν και πολύ. Όχι, δεν έχουν πάντα δίκιο οι άλλοι, ούτε αξίζει να κλονιζόμαστε με το καθετί που ακούμε. Πριν τρομάξουμε να απαντήσουμε, ας το σκεφτούμε πρώτα, ας το μασήσουμε πριν το φτύσουμε και μετά το πετάμε.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ίον μου είσαι λιγάκι εκτός θέματος, μα αυτό εξηγώ ότι δεν διάβασα τη συζήτηση σας και ούτε μ ενδιαφέρει.

Όλα αυτά που μου λες τώρα βρε Ιον δεν καταλαβαίνω που κολλάνε.

Προσέχετε λίγο ποιον παραθέτει κάποιος, σε τι μήνυμα και τι γράφει
Μα επειδη έγινε ολόκληρο θέμα το ντύσιμο εξηγώ ότι δεν ήμουν προκλητικά ντυμένη . Αυτό λέω !!!
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,575 μηνύματα.
Νομίζω ότι η Pak μιλούσε για την δίκη της εμπειρία περισσότερο παρά γενικά. Δηλαδή ότι τις περισσότερες φορές που δέχθηκε catcalling ήταν ντυμένη πιο αποκαλυπτικά. Επίσης τίποτα παραπάνω και τίποτα λιγότερο.

Και αυτή η συζήτηση @yorkie είναι μεγάλης εκτάσεως οπότε δεν ξέρω αν μπορώ να την κάνω αυτή τη στιγμή απλώς ελπίζω να κατάλαβες τι ήθελα να πω και να μην χρειαστεί να το αναλύσουμε περαιτέρω.
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Καλα, ότι να ναι. Όσα μηνύματα μου παρέθεσες είναι άσχετα με την παρέμβαση μου και δεν μ ενδιαφέρει μια μεμονωμένη περίπτωση.

Δεν μιλάω για σένα και δεν αναφέρθηκα σε δικό σου μήνυμα, αυτό εξηγώ. Δεν ξέρω αν η πακ αναφερόταν σε εσένα και δεν με νοιάζει, μίλησα για το επιχείρημα καθαυτό.

Τεσπα ήδη κουράστηκα
Μα επειδη έγινε ολόκληρο θέμα το ντύσιμο εξηγώ ότι δεν ήμουν προκλητικά ντυμένη . Αυτό λέω !!!
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Όχι η πακ είπε ότι ποτέ δεν της έχουν κάνει και το ρίχνει στο ντύσιμο της. Κάτι το οποίο ήταν άστοχο κατά τη γνώμη μου γιατί ούτε κι εγώ είχα αποκαλυπτικά. Και γενικά δεν είχε καμία σχέση με το θέμα .
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καλα, ότι να ναι. Όσα μηνύματα μου παρέθεσες είναι άσχετα με την παρέμβαση μου και δεν μ ενδιαφέρει μια μεμονωμένη περίπτωση.

Δεν μιλάω για σένα και δεν αναφέρθηκα σε δικό σου μήνυμα, αυτό εξηγώ. Δεν ξέρω αν η πακ αναφερόταν σε εσένα και δεν με νοιάζει, μίλησα για το επιχείρημα καθαυτό.

Τεσπα ήδη κουράστηκα
Ποπο τόση αναστάτωση για το τίποτα ... Σου είπα κι ευχαριστώ.. :) .
Ηρέμησε λίγο 😗😗
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,575 μηνύματα.
Α ναι, λάθος μου εδώ, είπε ότι την κοιτούσαν επίμονα, εντάξει.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,575 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Διαφορετικό ναι. Εξακολουθεί όμως να είναι άβολο.
Οκ δεν συγκρίνεται όμως και το θεωρώ άστοχο εκ μέρους της που το ανέφερε και δικαιολόγησε το γεγονός ότι σε αυτήν δεν έχει συμβεί επειδή ντύνεται "απλά ". Γιατί κι εγώ "απλά" είχα ντυθεί . Τέλος πάντων δεν την παρεξήγησα.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,425 μηνύματα.
Δεν επιρρίπτεις ευθέως, αλλά εκεί εδράζεις το επιχείρημα σου στο με ποια κριτήρια γίνεται catcalling.
Και είναι αβάσιμο επιχείρημα ακριβώς γιατί και έμμεσα επιρρίπτει την ευθύνη και εκεί, δηλ με το πως διατυπώνεις και διαρθρώνεις το σκεπτικό σου.

Το ντυσιμο πάντως δεν είναι το κίνητρο. Πολλά παίζουν ρόλο. Catcalling δέχονται οι οποιοδήποτε, είτε είναι ντυμένοι αποκαλυπτικά είτε όχι, είτε είναι όμορφοι -σύμφωνα με τα κριτήρια που έχουν επικρατήσει λίγο πολύ κοινωνικά- είτε δεν είναι. Στους πρώτους είναι πιο πιθανό, όπως είναι και το απλό πεσιμο, αλλά αυτοί είναι θελκτικοι και με το απλό blue Jean και κοντομάνικο t-shirt.

Το ότι στις 7/10 δεν δέχεσαι catcalling μπορεί να σημαίνει ότι περνάς ψιλοαπαρατήρητη εμφανισιακά γεdνικά για τα δεδομενα του μέσου προτύπου, αν δεν είσαι αποκαλυπτική. Μπορεί να σημαίνει ότι αυτές τις φορές απλά έτυχε να μην πέσεις σε μαλακες που δρουν παραβιαστικά, μπορεί να σημαίνει 1.002 άλλα πράγματα.

Δεν συνιστά κάποιο βάσιμο κριτήριο.
Δεν είπα ότι δικαιολογείται και ναι μπορεί να μου τύχει ακόμα και αν φοράω μπούρκα. Στηρίχτηκα καθαρά στην προσωπική μου εμπειρία και δε γενικευσα. Στα ίδια μέρη συχναζω, τους ίδιους δρόμους διασχίζω,τους ίδιους ανθρώπους βλέπω καθημερινά. Απλά άλλες φορές με κοιτάνε κυρίως στο πρόσωπο και άλλες όχι.

Οκ δεν συγκρίνεται όμως και το θεωρώ άστοχο εκ μέρους της που το ανέφερε και δικαιολόγησε το γεγονός ότι σε αυτήν δεν έχει συμβεί επειδή ντύνεται "απλά ". Γιατί κι εγώ "απλά" είχα ντυθεί . Τέλος πάντων δεν την παρεξήγησα.
Δεν είπα αυτό. Εξάλλου είπα και ότι δε μου έχει τύχει ούτε όταν ντύνομαι πιο αποκαλυπτικά.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,575 μηνύματα.
Οκ δεν συγκρίνεται όμως και το θεωρώ άστοχο εκ μέρους της που το ανέφερε και δικαιολόγησε το γεγονός ότι σε αυτήν δεν έχει συμβεί επειδή ντύνεται "απλά ". Γιατί κι εγώ "απλά" είχα ντυθεί . Τέλος πάντων δεν την παρεξήγησα.
Όχι ναι καταλαβαίνω τι ήθελες να πεις. Απλά δεν πιστεύω ότι είχε τον σκοπό να περαστεί έτσι. Είπε απλώς την δίκη της εμπειρία.
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Βρε Ιον μου ήρεμη είμαι, πίστεψε με η ζωή μου δεν αναλωνεται στο στεκι. Και σπανια μπαίνω και εδώ (πολλούς μήνες τώρα) και γενικά δεν θα συγχυζόμουν για κάτι τόσο απρόσωπο που δεν μ αφορά.

Δεν το πα με ένταση(το ότι κάποιος σου μιλα πιο απότομα δεν σημαίνει ότι συγχυζεται), αλλά με βάση τα σχόλια μου δεν καταλαβαίνω γιατί με παραθέτεις ενώ έχω εξηγήσει κάτι τόσες φορές.

Τεσπα, πείτε τα γιατί εγώ δεν χώθηκα στην μεταξύ σας συζήτηση, ούτε τη διάβασα και ούτε θα το κανω. Ένα επιχείρημα σχολίασα περί ντυσίματος και δεν ήταν δικό σου το μηνυμα

Δεν ξέρω τι σου συνέβη εσενα προσωπικά, αλλά ως προς αυτό θα πω να βγάζεις τον δυναμισμό σου -όπως ωραία τον βγάζεις άλλες φορές-, να μη νιώθεις η ίδια ενοχές και σιγά σιγά όλοι και όλες μας να εξελισσόμαστε και να παλεύουμε με πατριαρχικές αντιλήψεις που πολύ πιθανόν δεχόμασταν επι μια σειρά ετών ή ακόμη δεχόμαστε.

Δεν μπορούμε να αλλάξουμε τους άλλους, όμως μπορούμε να είμαστε ειλικρινείς μ εμας και με εκείνους, να μας υπερασπιστούμε και να θέσουμε τα όρια μας όπου χρειαστεί.

Δεν είναι ο εύκολος δρόμος, είναι ο μοναδικός για την ψυχικη λύτρωση κατ εμε.

Το να νιώθουμε όμορφα με εμας θέλει χρόνο και δουλειά, ειδικά όταν βομβαρδιζόμαστε από μια κοινωνία - που ειδικά παλαιότερα- τροφοδοτούσε και ακόμη τροφοδοτεί ανοχή σε παραβιαστικες συμπεριφορές. Εκεί ποντάρουν, έστω κι έμμεσα να ξεπλυθούν, να αισθανθείς έστω και λίγο άσχημα
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Καλή μου @Aleksa...:redface:, τελείως ενημερωτικά και χωρίς καμία κακή πρόθεση (να 'καρφώσω', ας πούμε...), θα ήθελα να σε ενημερώσω ότι η νεαρά @Pak ...έγραψε...ιστορία, στη λέξη της ημέρας...:jumpy:

Θα παρακαλούσα, θερμά, να εκτιμηθεί η προσπάθειά μου αυτή. Η τήρηση, δηλαδή, της τάξης και της ηθικής...:redface:
Πάω στη "Λέξη της ημέρας", δεν βρίσκω καμιά ανάρτηση της Pak. Πριν πόσο καιρό έγινε αυτό; Και ποιο θέμα τίθεται περί "τήρησης της τάξης & ηθικής";:confused:
Μήπως να γίνετε λίγο πιο σαφείς κορίτσια μου, να καταλάβω κι εγώ περί τίνους πρόκειται; :D

Btw @TheUltimateUnderdog; η αντίδραση που σου έβαλα στη λέξη "Τέρψη" που έγραψες, ήταν γιατί το όνομα της προηγούμενης πολυαγαπημένης μου γατούλας που έχασα τόσο πρόωρα ήταν Τέρψη και εφεξής πάντα οταν βλέπω αυτή τη λέξη, στο μυαλό μου θα είναι εκείνη και μόνο. :'(
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Ενα περίεργο πράγμα δε μου έχουν κάνει ποτέ! Ντάξει η αλήθεια είναι ότι 7/10 φορές ντύνομαι σαν γυμνασιόπαιδο :P
Το είπες αλλα δεν πειράζει.
Δεν είπα αυτό. Εξάλλου είπα και ότι δε μου έχει τύχει ούτε όταν ντύνομαι πιο αποκαλυπτικά.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,425 μηνύματα.
Το είπες αλλα δεν πειράζει.
Ισως πρέπει να διαβάζεις ολόκληρα τα μηνύματα και επίσης να μην παραθέτεις αποσπάσματα.
Ενα περίεργο πράγμα δε μου έχουν κάνει ποτέ! Ντάξει η αλήθεια είναι ότι 7/10 φορές ντύνομαι σαν γυμνασιόπαιδο :P , αλλά υπάρχουν και αυτές οι 3/10 που ντύνομαι πιο αποκαλυπτικά*.
Απλά με κοιτάνε επίμονα. Αβολο είναι και αυτό, αλλά σαφέστατα λιγότερο.

*Φυσικά δεν επιρρίπτω καμιά ευθύνη στην ενδυμασία, αλλά είναι fact.
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Και αυτή η συζήτηση @yorkie είναι μεγάλης εκτάσεως οπότε δεν ξέρω αν μπορώ να την κάνω αυτή τη στιγμή απλώς ελπίζω να κατάλαβες τι ήθελα να πω και να μην χρειαστεί να το αναλύσουμε περαιτέρω.

Είχα εξηγήσει ήδη και απαντούσατε σε κάτι ολίγον τι εκτός θέματος ρίχνοντας κερκίδα.

Δεν μ ενδιαφέρει τι είναι ο καθένας και τι εννοεί. Εξέφρασα μια γνώμη για το τι καταδεικνύει ένα επιχείρημα που διάβασα. Δεν μ ενδιαφέρει ποιος είναι ο ομιλητης (δεν θα πρέπει να μας ενδιαφέρει) κι αν ο ομιλητής το κακοδιατυπωσε λόγω βιασύνης ή αστοχίας, αν δεν είχε την πρόθεση(πρέπει δυστυχώς ή ευτυχώς, μάλλον δυστυχώς, να έχουμε όλοι υπόψιν ότι η γλώσσα έχει ισχύ, ότι οι προθέσεις και να είναι καλές, δεν έχει καμία σημασία στην περίπτωση που αλλοιώνεται από το επιχείρημα ή το σκεπτικό. Δεν σημαίνει ότι συμβαίνει κάτι γιατί θες να το κανεις, πάρε ως παράδειγμα τα αυτοματοποιημένα αντανακλαστικα που μπορεί να υποδηλώνουν κάποια κατάλοιπα που κάποιος δεν έχει αποτινάξει. Δεν χρειάζεται να το παίρνουμε δραματικά, μπορεί μια στις 100 να συμβαίνει και συμβαίνει σε αρκετο κοσμο) , αλλά λανθάνει μια πατριαρχική επιρροή από πίσω. Αναλύω τι μου δείχνει. Ελεύθερα κάποιος μπορεί να συμφωνήσει ή να διαφωνήσει, να ισχύει κάτι απ αυτό που λέω ή κάτι τρίτο. Αυτό θα το σκεφτεί το υποκείμενο που το αφορά, αν θέλει να αξιολογήσει κάτι πριν το πετάξει. Κι αυτό θέλει χρόνο, ενίοτε πολύ και μέχρι τότε να χρειαστεί να γίνει πιο τρανταχτή παρατήρηση από κάποιον πιο κοντινο του. Γενικά το να σου λέει κάποιος το χ δεν είναι εύπεπτο, σε κανέναν. Αν κάποιον τον ενδιαφέρει η εξέλιξη του και είναι αυστηρός με εκείνον, δεν βιάζεται να απαντήσει, το σκέφτεται και μπορεί και να μην απαντήσει καν, γιατί δεν θετει ως στόχο μια εγωιστική απάντηση. Αυτό θέλει ηρεμία, κι αυτή ποτέ δεν υπάρχει ακριβώς πάνω στη στιγμή που κάποιος μας εφιστά την προσοχή σε κάτι δυσάρεστο. Το πολύ πολύ να πετάξεις την άποψη του απέναντι στα σκουπίδια και να μην ισχύει, not a big deal.

Όλα τ άλλα δεν ξέρω που κολλάνε.Και μόνο το ότι προσπαθείς να εξηγήσεις ότι η τάδε δεν είχε την πρόθεση και ότι είναι καλό παιδί και τι εννοούσε, συμφωνούν, χωρίς να το παίρνεις χαμπάρι, σε αυτό που λέω. Στο ότι, δηλαδή, κάπως το επιχείρημα χωλαίνει με τον τρόπο που διατυπώθηκε. Τώρα αν οι λόγοι είναι αυτοί που λέω ή είναι άλλοι, ο καθένας έχει την άποψη του.

Τεσπα την δική μου την διατύπωσα ήδη στα πρώτα μηνύματα. Δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο στη συζήτηση κορίτσια μου και θα ήθελα να σας αφήσω κάπου εδώ, γιατί έχω δουλίτσες. Άλλωστε ήδη τραβήχτηκε από τα μαλλιά το θέμα, ας μπει μια τελεία.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
C4B468FB-EB6F-49E9-8296-420502D32C4D.jpeg

Φεύγοντας αφήνω κι αυτά, πρόσφατη αγορά.
Σε εκπληκτική έκπτωση μάλιστα.

Δεν την γνώριζα καθόλου την εταιρεία, αλλά μπορώ να πω πως τα έχω λιώσει εδώ και λίγες μέρες και είναι πολύ αναπαυτικά και βολικά. Αν βρείτε κάτι της εταιρείας, θα το πρότεινα
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,425 μηνύματα.
Ήταν άστοχο το να αναφέρθεις στο ντύσιμο γενικά . Κατά τη γνώμη μου .
Δηλαδή τώρα προσπερνάμε το γεγονός ότι απομόνωσες, ηθελημένα ή άθελα σου, απόσπασμα του αρχικού μου μηνύματος;
Οκ!

Εχω απαντήσει ήδη σε αυτό παραπάνω. Πάμε άλλη μία φορά, δε δικαιολόγησα την πράξη και δεν είπα πουθενά ότι γενικά ευθύνεται το ντύσιμο. Μίλησα καθαρά για την προσωπική μου εμπειρία από το πρώτο γράμμα έως την τελευταία τελεία (εξάλλου χρησιμοποίησα α ενικό που δίνει βιωματικό χαρακτήρα). Ποτέ δε μου έχουν κάνει, αλλά ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ, ΕΜΕΝΑ (νομίζω τώρα γίνεται αντιληπτό) με κοιτάνε πιο επίμονα όταν είμαι πιο αποκαλυπτικά ντυμένη. Δεν έγραψα πουθενά ότι ευθύνεται το ντύσιμο σου ή κάτι τέτοιο. Αν τώρα θέλεις να πεις ότι αναπαράγω πατριαρχικά κατάλοιπα go for it εγώ ήμουν ξεκάθαρη και δεν έχω όρεξη για λογομαχιες χωρίς νόημα.

View attachment 103936
Φεύγοντας αφήνω κι αυτά, πρόσφατη αγορά.
Σε εκπληκτική έκπτωση μάλιστα.

Δεν την γνώριζα καθόλου την εταιρεία, αλλά μπορώ να πω πως τα έχω λιώσει εδώ και λίγες μέρες και είναι πολύ αναπαυτικά και βολικά. Αν βρείτε κάτι της εταιρείας, θα το πρότεινα
Με γεια!
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Δηλαδή τώρα προσπερνάμε το γεγονός ότι απομόνωσες, ηθελημένα ή άθελα σου, απόσπασμα του αρχικού μου μηνύματος;
Οκ!

Εχω απαντήσει ήδη σε αυτό παραπάνω. Πάμε άλλη μία φορά, δε δικαιολόγησα την πράξη και δεν είπα πουθενά ότι γενικά ευθύνεται το ντύσιμο. Μίλησα καθαρά για την προσωπική μου εμπειρία από το πρώτο γράμμα έως την τελευταία τελεία (εξάλλου χρησιμοποίησα α ενικό που δίνει βιωματικό χαρακτήρα). Ποτέ δε μου έχουν κάνει, αλλά ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ, ΕΜΕΝΑ (νομίζω τώρα γίνεται αντιληπτό) με κοιτάνε πιο επίμονα όταν είμαι πιο αποκαλυπτικά ντυμένη. Δεν έγραψα πουθενά ότι ευθύνεται το ντύσιμο σου ή κάτι τέτοιο. Αν τώρα θέλεις να πεις ότι αναπαράγω πατριαρχικά κατάλοιπα go for it εγώ ήμουν ξεκάθαρη και δεν έχω όρεξη για λογομαχιες χωρίς νόημα.
Είπα απλώς ότι η αναφορά δεν είχε νόημα ωστόσο ήμουν η πρώτη που σε υποστήριξε και είπε ότι δεν το εννοείς με αυτόν τον τρόπο. Άρα κι από αυτό καταλαβαίνεις ότι δεν θέλω να τσακωθουμε (πάλι 😑) .
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top