Ανοιχτή συζήτηση του C'n'F

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,310 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,599 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ. Μια τελευταία ερώτηση βγαίνει σε EDT και σε EDP. Θεωρώ το δεύτερο καλύτερη επιλογή από το EDT. Εσείς τι πιστευτέ;;
Κανένα απο τα 2. Το Paco ειναι τσιχλοφουσκέ 40άρηδων που κλαμπόφερναν στα 00s (καλύτερα να έπαιρνες από Rasasi το Hawas για φρουτωδες αν θες τετοια μυρωδια που ειναι κλωνος του Invictus)

Το δε 2ο sauvage εχει φάει reformulation ΚΑΙ στα EDT και στο EDP (με το EDT να είναι μακραν ισχυρότερο λόγω του οτι ειναι τιγκα σε Ambroxan).

Αν πας για το 2ο παντως τσεκαρε εστω το Elixir αντι του EDP

Για καθαρό business άρωμα θα πας σε Prada L'Homme
Για pantie dropper θα πας σε Creed Aventus ή κλώνο του αν σου ειναι ακριβό
Για ΚΩΛΟΠΑΙΔΟ θα πας σε Acqua Di Gio Profumo <---- Ich bin hier (κάνει ΖΗΜΙΕΣ)
Κι αν είσαι πολύ μερακλής θα πας σε Hermes - Terre D' Hermes (το άρωμα των μανατζαραίων) <---- Ich bin auch hier
Τιμιότατο για τα λεφτά του επίσης Lalique - Encre Noir στα 25 το χα παρει κοντα.


Κάποιος που έχει συλλογη απο 27 αρώματα και ξέρει πεντε πράγματα (οχι παραπάνω).

Επίσης ζήτα να τα τεσταρεις οχι σε test strip αλλά στον καρπό σου και ΜΗΝ τριψεις μετα τους καρπους μεταξυ τους. Κανε μια βολτα μια ωρα να μπει στο drydown το άρωμα και μετα αποφασίζεις αν θα γυρισεις να το αγοράσεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,599 μηνύματα.
Άχρηστη πληροφορία της ημέρας, έχω βγάλει cold sore ακριβώς στην άκρη του χείλους. Ζήτημα να έχω βγάλει σύνολο 3 φορές στην ζωή μου. Τρώω με το ζόρι γιατί πονάει πάρα πολύ το να ανοίξω το στόμα και δεν έχω ιδέα τι να βάλω πάνω, από κρέμες κτλ. Βάζω μια ενυδατική που έχω, σε όλο το πρόσωπο (+χείλη), αλλά δεν έχει βοηθήσει κάπως μέχρι τώρα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,310 μηνύματα.
Κανένα απο τα 2. Το Paco ειναι τσιχλοφουσκέ 40άρηδων που κλαμπόφερναν στα 00s (καλύτερα να έπαιρνες από Rasasi το Hawas για φρουτωδες αν θες τετοια μυρωδια που ειναι κλωνος του Invictus)

Το δε 2ο sauvage εχει φάει reformulation ΚΑΙ στα EDT και στο EDP (με το EDT να είναι μακραν ισχυρότερο λόγω του οτι ειναι τιγκα σε Ambroxan).

Αν πας για το 2ο παντως τσεκαρε εστω το Elixir αντι του EDP

Για καθαρό business άρωμα θα πας σε Prada L'Homme
Για pantie dropper θα πας σε Creed Aventus ή κλώνο του αν σου ειναι ακριβό
Για ΚΩΛΟΠΑΙΔΟ θα πας σε Acqua Di Gio Profumo <---- Ich bin hier (κάνει ΖΗΜΙΕΣ)
Κι αν είσαι πολύ μερακλής θα πας σε Hermes - Terre D' Hermes (το άρωμα των μανατζαραίων) <---- Ich bin auch hier
Τιμιότατο για τα λεφτά του επίσης Lalique - Encre Noir στα 25 το χα παρει κοντα.


Κάποιος που έχει συλλογη απο 27 αρώματα και ξέρει πεντε πράγματα (οχι παραπάνω).

Επίσης ζήτα να τα τεσταρεις οχι σε test strip αλλά στον καρπό σου και ΜΗΝ τριψεις μετα τους καρπους μεταξυ τους. Κανε μια βολτα μια ωρα να μπει στο drydown το άρωμα και μετα αποφασίζεις αν θα γυρισεις να το αγοράσεις.
Ερώτηση ανάμεσα στο sauvage και των άλλων 2 ποιο θεωρείς καλύτερη επιλογή;;

0B974DD7-8764-4F2C-B64C-1785AC3EB874.png
B0E089C3-CAFA-4ADE-8F20-EBC2EA05129D.png
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
Άχρηστη πληροφορία της ημέρας, έχω βγάλει cold sore ακριβώς στην άκρη του χείλους. Ζήτημα να έχω βγάλει σύνολο 3 φορές στην ζωή μου. Τρώω με το ζόρι γιατί πονάει πάρα πολύ το να ανοίξω το στόμα και δεν έχω ιδέα τι να βάλω πάνω, από κρέμες κτλ. Βάζω μια ενυδατική που έχω, σε όλο το πρόσωπο (+χείλη), αλλά δεν έχει βοηθήσει κάπως μέχρι τώρα.
Τι ακριβώς είναι το cold sore ;:|
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Τι ακριβώς είναι το cold sore ;:|
Έτσι όπως το καταλαβαίνω, πρόκειται για σκασίματα και σκληρύνσεις.

Χμμμ ατοπικη δερματίτιδα μυριζόμαι, μάλιστα στις σχισμές των χειλιών και κάτω από τα μάτια συναντάται πολύ συχνά. Καλά δεν μπορεί να βγει ασφαλές πόρισμα από μια απλή περιγραφή φυσικά.

Οι αιτίες μπορεί να ναι πολλές, ακόμη κι αλλεργία σε κάτι (από καλλυντικό, χημικό -πχ απορρυπαντικά-, μέχρι ακάρεα ή ο,τι). Αν δεν καλυτερέψει με ενυδατικές σε δυο μέρες, χρειάζεται επισκέψη σε δερματολόγο, ο οποιος θα χορηγήσει ειδική αλοιφή για την περίπτωση. Μέχρι τότε μπορεί να κάνει κάποιος τα βασικά μονάχα: πλύσιμο, ενυδάτωση, καθαρισμός του περιβάλλοντα χώρου στο σπίτι.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Τι ακριβώς είναι το cold sore ;:|
Αν δεν έχω πέσει πολύ έξω, στα ελληνικά λέγεται "επιχείλιος έρπης".

Όταν αποδυναμώνεται το ανοσοποιητικό, βγαινει ο έρπης σε κάποια ευαίσθητα σημεία (χείλος, γλουτοί κλπ).

Εγω βγαζω στο χείλος στην άκρη. Πότε; Όταν έχω ριγμενο ανοσοποιητικό, δεν τρώω, αγχώνομαι, κάτι με έχει στενοχωρήσει πάρα πολύ κλπ.


Με μια κρεμούλα Zovirax το λύνω άμεσα και εύκολα το θέμα.



Νομίζω δεν κάνει ούτε καν να φιλήσεις άνθρωπο στο στόμα τις μέρες που το έχεις αυτό.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τα λόγια είναι περιττά...
Θες να σου ρίξω μια πυρηνική;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ερώτηση ανάμεσα στο sauvage και των άλλων 2 ποιο θεωρείς καλύτερη επιλογή;;

View attachment 103122View attachment 103123
Το μαύρο Legend δεν το έχω. (εχω το γκριζο που ειναι discontinued αλλά γενικά όλη η σειρά είναι πολύ καλή)
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,310 μηνύματα.
Αν δεν έχω πέσει πολύ έξω, στα ελληνικά λέγεται "επιχείλιος έρπης".

Όταν αποδυναμώνεται το ανοσοποιητικό, βγαινει ο έρπης σε κάποια ευαίσθητα σημεία (χείλος, γλουτοί κλπ).

Εγω βγαζω στο χείλος στην άκρη. Πότε; Όταν έχω ριγμενο ανοσοποιητικό, δεν τρώω, αγχώνομαι, κάτι με έχει στενοχωρήσει πάρα πολύ κλπ.


Με μια κρεμούλα Zovirax το λύνω άμεσα και εύκολα το θέμα.



Νομίζω δεν κάνει ούτε καν να φιλήσεις άνθρωπο στο στόμα τις μέρες που το έχεις αυτό.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Θες να σου ρίξω μια πυρηνική;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Το μαύρο Legend δεν το έχω. (εχω το γκριζο που ειναι discontinued αλλά γενικά όλη η σειρά είναι πολύ καλή)
Λοιπόν νομίζω ότι βρήκα το άρωμα που θα πάρω και θέλω τη γνώμη όλων σας. Διάβασα άριστες κριτικές συν ότι το φοράει και ένας φοιτητής μου και μου αρέσει πολύ.

3009765A-7FF4-4E93-8284-31589FF84EEB.jpeg
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Λοιπόν νομίζω ότι βρήκα το άρωμα που θα πάρω και θέλω τη γνώμη όλων σας. Διάβασα άριστες κριτικές συν ότι το φοράει και ένας φοιτητής μου και μου αρέσει πολύ.

View attachment 103127
Μη δωσεις πάνω απο 35/100ml γι αυτο.

Η διάρκειά του ειναι αξιολύπητη.
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θες να σου ρίξω μια πυρηνική;
Δε ρίχνεις κανένα ωραίο τραγουδάκι, λέω εγώ...απ' αυτά τα ντάπα ντούπα, τα ωραία σου, ν' ανοίξεις το μάτι μας ; :music:

Και...τσου. Όχι. Σήμερα δεν έχω όρεξη για...τουλίπες. Μου κάνει κέφι κάτι προς τριαντάφυλλα...:upside:
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,310 μηνύματα.
Μη δωσεις πάνω απο 35/100ml γι αυτο.

Η διάρκειά του ειναι αξιολύπητη.
Πω έλεος .😑😑

Μπορείς να μου πεις ένα άρωμα που πρώτα έχει μεγάλη διάρκεια, δεύτερον είναι έντονο και τρίτον είναι για πιο business καταστάσεις.😑😑
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Λοιπόν νομίζω ότι βρήκα το άρωμα που θα πάρω και θέλω τη γνώμη όλων σας. Διάβασα άριστες κριτικές συν ότι το φοράει και ένας φοιτητής μου και μου αρέσει πολύ.

View attachment 103127
@Υδροχόος ακουβ άποψη σε αυτό 🙃🙃.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Δε ρίχνεις κανένα ωραίο τραγουδάκι, λέω εγώ...απ' αυτά τα ντάπα ντούπα, τα ωραία σου, ν' ανοίξεις το μάτι μας ; :music:

Και...τσου. Όχι. Σήμερα δεν έχω όρεξη για...τουλίπες. Μου κάνει κέφι κάτι προς τριαντάφυλλα...:upside:
Άει μαρη ζαμπονοτυρόπιτα απο δω χάμω, ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΠΥΡΗΝΙΚΑΡΑ ΘΑ ΦΑΣ. :bleh:

Πω έλεος .😑😑

Μπορείς να μου πεις ένα άρωμα που πρώτα έχει μεγάλη διάρκεια, δεύτερον είναι έντονο και τρίτον είναι για πιο business καταστάσεις.😑😑
Hermes - Terre D' Hermes (EDT)

Δεν το θες ΠΝΙΓΗΡΑ έντονο, πίστεψέ με. Δοκίμασε αυτό που σου λέω και θα με θυμηθεις. Το φοράνε όλοι οι executives στις εταιρίες.
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,310 μηνύματα.
Άει μαρη ζαμπονοτυρόπιτα απο δω χάμω, ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΠΥΡΗΝΙΚΑΡΑ ΘΑ ΦΑΣ. :bleh:


Hermes - Terre D' Hermes (EDT)

Δεν το θες ΠΝΙΓΗΡΑ έντονο, πίστεψέ με. Δοκίμασε αυτό που σου λέω και θα με θυμηθεις. Το φοράνε όλοι οι executives στις εταιρίες.
Πάω να το ψάξω φίλε. Ευχαριστώ πολύ.😉😉
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ώπα...καθότι είμαι και ολίγον ψώνιο. Θέλω να πω ότι και μόνο από τη μάρκα, επηρεάζομαι και έχω την αίσθηση ότι είναι καλό...
Είναι και London Αρα θα μου αρέσει.😑😑
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Άει μαρη ζαμπονοτυρόπιτα απο δω χάμω, ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΠΥΡΗΝΙΚΑΡΑ ΘΑ ΦΑΣ. :bleh:
Αρωματοσυλλέκτη ;;; Μη με τσιγκλάς, πρωί - πρωί, δεν είδα κσλό όνειρο... :devil:

Κι αν προστεθεί και το γεγονός ότι...ακυρώνεις όποιο άρωμα προτείνω στο Φώτη...θα βάλω, σε όλα τα θρεντς, τέτοιο τούρκικο αμανέ που θα σε κάνω να πεταχτείς ίσαμε το ταβάνι...:devil:
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,310 μηνύματα.
Σας έχω ζαλίσει το ξέρω. Για πείτε γνώμη και για αυτό 🙃🙃

8E691F35-BB1A-4D7D-B951-ABC4CF61F23C.jpeg
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Αρωματοσυλλέκτη ;;; Μη με τσιγκλάς, πρωί - πρωί, δεν είδα κσλό όνειρο... :devil:

Κι αν προστεθεί και το γεγονός ότι...ακυρώνεις όποιο άρωμα προτείνω στο Φώτη...θα βάλω, σε όλα τα θρεντ, τέτοιο τούρκικο αμανέ που θα σε κάνω να πεταχτείς ίσαμε το ταβάνι...:devil:
Δε θα το έκανες αυτο μια μέρα πριν τις 29 Μαΐου....
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Σας έχω ζαλίσει το ξέρω. Για πείτε γνώμη και για αυτό 🙃🙃

View attachment 103128
Δεν γνωρίζω να σου πω γι αυτό.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,310 μηνύματα.
Γιατί να είναι τόσο δύσκολο να πάρεις ένα άρωμα.😑😑

Τέλος πάντων θα πάρω είτε το Ford, είτε το Burberry London είτε το Hermes.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top