Ανοιχτή συζήτηση του C'n'F

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Είμαι με την Ουκρανία, μισώ τον Πούτιν όμως δεν είδα να μας δώσουν την Νίκη το 1975 μετά την Κύπρο, δεν είδα να μας δώσουν την Νίκη το 2012 με την Ελληνική ύφεση που μας γονάτισε σαν λαό. 😉😉
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.
Είμαι με την Ουκρανία, μισώ τον Πούτιν όμως δεν είδα να μας δώσουν την Νίκη το 1975 μετά την Κύπρο, δεν είδα να μας δώσουν την Νίκη το 2012 με την Ελληνική ύφεση που μας γονάτισε σαν λαό. 😉😉
'Οταν λες Νίκη τι εννοείς;
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,594 μηνύματα.
Dog Kitten GIF
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Σωστά. Όπως το ζώδιο :happy:

ΥΓ: Οκ παύω.
Ζώδια, ομάδες και άλλα τέτοια που είτε θα πετάς στον έβδομο ουρανό είτε θα σε κάνουν να φοράς τον λευκό μανδύα και θα περιπλανιέσαι στην αυλή του Δαφνί

Καλημέρα, κόσμε! Καλή Τετάρτη!
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν έχω.

Έχω άποψη για Ελβετία και Αγγλία όμως που ειπώθηκαν παραπάνω και πολύ σωστά σου είπαν Ελβετία.

Τα έχουμε πει χιλιες φορές. Στη χιλια και μια καίγεσαι.
Εγώ του είπα...ό,τι έχεις. Αυτό υπέθεσα και με το μπαρδόν. Δεν φταίει ο Φώτης...:upside:

Καλημέρα, κόσμε! Καλή Τετάρτη!
Άντε να δούμε...τί καλή μέρα, θα ΄ναι - και - η σημερινή...<3
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η υπογραφή μου
Δεν σου έχω πει, ότι αυτό σου το avatar είναι, μακράν, το καλύτερο απ' όλα...

Κι όλο έλεγα να το πω κι όλο έλεγα, και να που, τελικά...

Και η υπογραφή ψαγμένη...

Με γειες. Ωραιότατη...
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,470 μηνύματα.
Δεν σου έχω πει, ότι αυτό σου το avatar είναι, μακράν, το καλύτερο απ' όλα...

Κι όλο έλεγα να το πω κι όλο έλεγα, και να που, τελικά...

Και η υπογραφή ψαγμένη...

Με γειες. Ωραιότατη...
Ωω ευχαριστώ :inlove:

Εν τω μεταξύ είναι μία random φωτογραφία από το pinterest που μου είχε στείλει μια φίλη.
Η ιστορία του αβαταρ είναι η εξής: μίλαγα, λοιπόν, με ένα μέλος και με ψιλοέπρηζε να βγάλω τις γάτες επιτέλους (ήθελα και γω βέβαια) και ήμουν σε φάση "καλά, καλά ". Ανοίγω τη συλλογή τη βλέπω και λέω "ε ναι, αυτή θα βάλω :hehe:".
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Η πορεία της Ελληνικής οικονομίας καθώς και οι 10 μεγαλύτερες οικονομίες της Ευρώπης και του πλανήτη. Τα διαγράμματα τα έφτιαξα εγώ ώστε να τα μοιραστώ μαζί σας.

587750E3-04B5-4A6A-951B-3851137B2D7B.png
ABC0D3CF-525A-4657-AE5B-CDCF4CBDDBDD.png
C87B1756-E5A6-40A4-B6E4-163776E4BF82.png
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η ιστορία του αβαταρ είναι η εξής: μίλαγα, λοιπόν, με ένα μέλος και με ψιλοέπρηζε να βγάλω τις γάτες επιτέλους (ήθελα και γω βέβαια) και ήμουν σε φάση "καλά, καλά ". Ανοίγω τη συλλογή τη βλέπω και λέω "ε ναι, αυτή θα βάλω :hehe:".
Ναι, είναι πολύ ωραία. Πολύ πολύ...

Εεε..ναι με τις γάτες, πχιά... :upside:
Η πορεία της Ελληνικής οικονομίας καθώς και οι 10 μεγαλύτερες οικονομίες της Ευρώπης και του πλανήτη. Τα διαγράμματα τα έφτιαξα εγώ ώστε να τα μοιραστώ μαζί σας.
Μπράβο, Φώτη. Γι' άλλη μια φορά...
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,470 μηνύματα.
Το διάβασα πριν από λίγο, αλλά δεν μπορούσα να κρατηθώ να μη σχολιάσω. Μου θυμίζει τις κλασσικές wattpad ιστορίες όπου ο πρωταγωνιστής είναι ο κλασσικός μλκς που κακομεταχειρίζεται την κοπέλα, αλλά κάπου στην πορεία γίνεται ρομαντικός και τρέφει αγνά συναισθήματα γι'αυτήν.
Jesus Βαλ, εσύ και οι έφηβες :hehe:
Να φανταστείς ούτε στην εφηβεία μου δεν τα διάβαζα αυτά :P

Υ. Γ Κάτι μου λέει ότι θα μετανιώσω αυτό το ποστ :hehe:
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εντάξει, πρέπει να υπάρχει κάποιο βαθύτερο νόημα...

Γιατί, με την πρώτη ανάγνωση, ο Μπιλ είναι ένα γαϊδούρι...που της γύρισε την πλάτη. Αλλά, σίγουρα, δεν είναι αυτό το résumé...

Και δεν προκύπτει, από κάπου, ότι είναι έφηβη η Σεσίλια. Δεν νομίζω ότι πρόκειται για ζευγάρι εφήβων (υπάρχει ποτό, στην ιστορία...)...

Σίγουρα, το νόημα είναι πολύ βαθύτερο, απ' την πρώτη ανάγνωση. Έτσι πιστεύω...
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,470 μηνύματα.
Εντάξει, πρέπει να υπάρχει κάποιο βαθύτερο νόημα...

Γιατί, με την πρώτη ανάγνωση, ο Μπιλ είναι ένα γαϊδούρι...που της γύρισε την πλάτη. Αλλά, σίγουρα, δεν είναι αυτό το νόημα...

Και δεν προκύπτει, από κάπου, ότι είναι έφηβη η Σεσίλια. Δεν νομίζω ότι πρόκειται για ζευγάρι εφήβων...

Σίγουρα, το νόημα είναι πολύ βαθύτερο, από την πρώτη ανάγνωση. Έτσι πιστεύω...
Δεν είπα ότι οι πρωταγωνιστές είναι έφηβοι, απλά μου θύμισε τις κλασσικές ρομαντικές ιστορίες του wattpad, τις οποίες κυρίως διαβάζουν έφηβες.

Κατά τ'άλλα ναι, θα έχει κάποιο βαθύτερο νόημα, αλλά πρώτον έχουμε ένα μικρό απόσπασμα και δεύτερον βρήκα το δικό μου "θέμα", όπως κάναμε στα κείμενα στο σχολείο και όπως κάνουμε όταν διαβάζουμε λογοτεχνικά κείμενα ή ποιήματα :P
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν είπα ότι οι πρωταγωνιστές είναι έφηβοι, απλά μου θύμισε τις κλασσικές ρομαντικές ιστορίες του wattpad, τις οποίες κυρίως διαβάζουν έφηβες.

Κατά τ'άλλα ναι, θα έχει κάποιο βαθύτερο νόημα, αλλά πρώτον έχουμε ένα μικρό απόσπασμα και δεύτερον βρήκα το δικό μου "θέμα", όπως κάναμε στα κείμενα στο σχολείο και όπως κάνουμε όταν διαβάζουμε λογοτεχνικά κείμενα ή ποιήματα :P
Τί να σου πω...

Ή που θα απαντήσει ή που θα πάρεις, δωράκι, ένα μπουκετάκι 'τουλίπες'...:P
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,594 μηνύματα.
Το διάβασα πριν από λίγο, αλλά δεν μπορούσα να κρατηθώ να μη σχολιάσω. Μου θυμίζει τις κλασσικές wattpad ιστορίες όπου ο πρωταγωνιστής είναι ο κλασσικός μλκς που κακομεταχειρίζεται την κοπέλα, αλλά κάπου στην πορεία γίνεται ρομαντικός και τρέφει αγνά συναισθήματα γι'αυτήν.
Jesus Βαλ, εσύ και οι έφηβες :hehe:
Να φανταστείς ούτε στην εφηβεία μου δεν τα διάβαζα αυτά :P

Υ. Γ Κάτι μου λέει ότι θα μετανιώσω αυτό το ποστ :hehe:
Αν ήταν ιστορία Wattpad θα την γαμούσε, και θα έδινε κάθε μικρή λεπτομέρεια.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,470 μηνύματα.
Αν ήταν ιστορία Wattpad θα την γαμούσε, και θα έδινε κάθε μικρή λεπτομέρεια.
Τσου. Αυτό το έκανε άλλες φορές και την επόμενη φορά θα κάνουν έρωτα και όχι δε θα τη μαμήσει, γιατί και καλά θα τρέφει αισθήματα (νερόβραστες μπούρδες του wattpad).
Καλέ εγώ μιλάω για κλασσικό στόρι :P

Υ. Γ Γράφω αυτές τις μπούρδες και μετά λέω ότι κάνω οικονομία :hehe:
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,594 μηνύματα.

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εμείς, στα χρόνια μου, είχαμε τα άρλεκιν...

Κάτι αντίστοιχο με τις ιστορίες Wattpad που αναφέρετε εσείς. Δεν ξέρω αν κάνω λάθος. Απ' τα συμφραζόμενα το συμπεραίνω...

Υπήρχαν - αναλυτικές - λεπτομέρειες, σαν έκαναν έρωτα, τέλος πάντων. Και οι δύο ήρωες, είχαν αισθήματα ο ένας για τον άλλον. Και μέχρι να φτάσουν...στην πράξη σού έβγαινε η ψυχή. Και τώρα θα το κάνουν και τώρα θα το κάνουν και πήγαινε στη μέση του βιβλίου για να γίνει το δια ταύτα. Μου έσπαγαν τα νεύρα (ως έφηβη...)...:upside:

Η ομοιότητα που διακρίνω με τις ιστορίες που λέτε, είναι ότι και ο ήρωας του άρλεκιν αγαπούσε τρελά και ποθούσε την ηρωίδα, αλλά δεν τον ενδιέφερε μόνο το σεξ. Είχε πολύ πιο βαθιά αισθήματα γι' αυτήν...
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.
Το διάβασα πριν από λίγο, αλλά δεν μπορούσα να κρατηθώ να μη σχολιάσω. Μου θυμίζει τις κλασσικές wattpad ιστορίες όπου ο πρωταγωνιστής είναι ο κλασσικός μλκς που κακομεταχειρίζεται την κοπέλα, αλλά κάπου στην πορεία γίνεται ρομαντικός και τρέφει αγνά συναισθήματα γι'αυτήν.
Καταρχάς:

Κλασσικές οι wattpad ιστορίες για ποιόν;


Κατα δευτερον είναι Τσαρλς Μπουκόφσκι αυτό που έβαλα στις Σκέψεις και ήταν το αγαπημένο απόσπασμα της Συγχωρεμένης, καθότι την είδα χθες σε όνειρο και το θυμήθηκα.

Jesus Βαλ, εσύ και οι έφηβες :hehe:
Να φανταστείς ούτε στην εφηβεία μου δεν τα διάβαζα αυτά :P
Εγω δεν σου έχω μιλήσει έτσι. Με τι θάρρος έρχεσαι και μου απευθύνεις τετοιο ύφος;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top