Ανοιχτή συζήτηση του C'n'F

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Παρακαλώ :inlove:


Πρόσκληση πουπουλώματος

Ωρα 9 μ.μ στον χώρο της ανοιχτής συζήτησης του cnf θα πραγματοποιηθεί πουπούλωμα μέλους, είστε όλοι ευπρόσδεκτοι.

Φέρτε δική σας πίσσα, καθώς και δικά σας πούπουλα :happy:
You are a liar, you are the @EvanescenceQ .
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,886 μηνύματα.
Με καλεί ο προϊστάμενος, "κρατάς μυστικό", λέει. Εγκρίθηκε μπόνους για σένα, γράψε το νούμερο (μικτό). :1eye:

Ωραία σκέφτομαι θα κλείσουμε καμιά τρύπα, μετά από τόση σκληρή δουλειά, τόσα εκατομμύρια να περνάνε απ' τα μάτια μου και απλήρωτες υπερωρίες, κάποιο ψιχουλάκι θα τσιμπήσουμε.

Μπαίνει το ποσό, και κάνω την απλή μέθοδο των τριών.

Κρατήσεις: 47,78% ! :crazy::stunned:

Νόμισα ότι έβλεπα τον Μήτσουλα απ' το Εδιμβούργο να μου κάνει "κουκουτσά" :pleasantry: :teasing:
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Με καλεί ο προϊστάμενος, "κρατάς μυστικό", λέει. Εγκρίθηκε μπόνους για σένα, γράψε το νούμερο (μικτό). :1eye:

Μπαίνει το ποσό, και κάνω την απλή μέθοδο των τριών.
Κρατήσεις: 47,78% ! :crazy::stunned:
Δήλωσαν το bonus πού σου έδωσαν ; :confused:

Προφανώς, εκπίπτει από την εφορία...

Κάποτε, κάτι τέτοια (στο πολύ μακρινό παρελθόν...), ήσαν....μαύρα κι άραχνα....

Σε καλή μεριά, ό,τι (σου) απέμεινε...
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,886 μηνύματα.
Δήλωσαν το bonus πού σου έδωσαν ; :confused:

Προφανώς, εκπίπτει από την εφορία...

Κάποτε, κάτι τέτοια (στο πολύ μακρινό παρελθόν...), ήσαν....μαύρα κι άραχνα....

Σε καλή μεριά, ό,τι (σου) απέμεινε...
Ναι σε μας δηλώνεται και εκκαθαρίζεται από πριν. Τώρα τι γίνεται με τα golden boys της ΔΕΗ, δεν γνωρίζω. :angel:

Ευχαριστώ, έμεινε κάτι να πληρώσω την οδοντίατρο. Τσέπωσε το παραδάκι και ούτε λόγος για απόδειξη. :P
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι σε μας δηλώνεται και εκκαθαρίζεται από πριν. Τώρα τι γίνεται με τα golden boys της ΔΕΗ, δεν γνωρίζω. :angel:
Άπαπα....μεγάλο θέμα αυτό και είμαστε στον αέρα...:P

Άσε, πού να δεις οι μηχανικοί της ΔΕΗ πόσα....μαύρα έβγαζαν. Μην τ' ανοίξω, το ρημάδι...

Εεεε ναι. Αν ζητούσες απόδειξη θα ήταν άλλη η τιμή. Και, εννοείται, προς τα πάνω...
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,886 μηνύματα.
Εεεε ναι. Αν ζητούσες απόδειξη θα ήταν άλλη η τιμή. Και, εννοείται, προς τα πάνω...
Τσου, την βρήκα στο doctoranytime, η τιμή είναι standard δημοσιευμένη.

1651219255296.png

Τώρα πως κατάλαβε απ' το πρώτο ραντεβού ότι είναι πολύριζο δόντι χωρίς ακτινογραφία, μπράβο της. :P

Αναγκαστικά πήγα σε αυτή γιατί η δική μου έλειπε εξωτερικό. Η απορία μου είναι πως δικαιολογούν έξοδα. Προμηθεύεται υλικά, πρέπει να έχει και κάποια έσοδα που να τα δικαιολογούν. Αλλά, έλληνες λογιστές θα μου πεις ξέρουν αυτοί.

Δεν είναι όλοι το ίδιο βέβαια, η άλλη γιατρός αντίστοιχα μου χρέωσε 100 και με κυνηγούσε να μου κόψει απόδειξη, έφυγα γρήγορα γρήγορα. :D
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η απορία μου είναι πως δικαιολογούν έξοδα. Προμηθεύεται υλικά, πρέπει να έχει και κάποια έσοδα που να τα δικαιολογούν. Αλλά, έλληνες λογιστές θα μου πεις ξέρουν αυτοί.
Ακριβώς. Ξέρουν...οι λογιστές τους. Και, εκ των προτέρων, τους ενημερώνουν (και τους γιατρούς...) πόσες αποδείξεις να κόψουν μέσα στο μήνα...

Κάπως έτσι πάει, γενικά...
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
Τώρα πως κατάλαβε απ' το πρώτο ραντεβού ότι είναι πολύριζο δόντι χωρίς ακτινογραφία, μπράβο της
@parafernalia; έχω την εντύπωση πως σε αυτές τις περιπτώσεις δεν χρειάζεται η ακτινογραφία.
Τα μονόριζα και τα πολύριζα δόντια είναι πολύ συγκεκριμένα σε όλους τους ανθρώπους και οι οδοντίατροι έχουν ένα "χάρτη" τους και ξέρουν ποια είναι ποια.
Για να μη πούμε οτι θα σου χρέωνε και παραπάνω την ακτινογραφία... ;) :P
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
[Για να μη πούμε οτι θα σου χρέωνε και παραπάνω την ακτινογραφία... ;) :P
Εκτός κι αν ήταν στο 'πακέτο' της απονεύρωσης και η ακτινογραφία (που συνήθως είναι....). Και, μάλλον, θα ήταν (άσχετα αν δεν την έκανε...)...
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
Ποιος ξέρει.. :)
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Η @Pak λέει ότι κάνει οικονομία στα μηνύματα.
Μετά από λίγο : :look:

Δε μπορώ να το παραθέσω για κάποιο λόγο🙂
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,886 μηνύματα.
Ο Νίκος...το μόνο σίγουρο...:P
Η περσινή οδοντογιατρός μου έκανε ακτινογραφία στη δεύτερη συνεδρία. Ίσως μου κάνει κι αυτή, θα ξέρω την Πέμπτη. Ας κάνει καλή δουλειά τουλάχιστον και χαλάλι τα 180, να ζήσει κι η γιατρός. :hi:

Τώρα που καλοκαιριάζει και είμαστε και free-pass έχετε βάλει στο μάτι καμιά καλή εξόρμηση;
Εγώ εκτός απ' το balloon show που έταξα στη μικρή :angel:, ζαχαρώνω την παρακάτω. Αν έπεσε στην αντίληψή σας κάτι άλλο καλό, σφυρίχτε... :whistle:

 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ εκτός απ' το balloon show που έταξα στη μικρή :angel:, ζαχαρώνω την παρακάτω. Αν έπεσε στην αντίληψή σας κάτι άλλο καλό, σφυρίχτε... :whistle:

Δυστυχώς, σε αυτά δεν έχω άποψη πια. Δεν τα κυνηγάω. Κάποτε, τα έψαχνα, όπως εσύ τώρα...

Μα δεν είναι μικρός πια. Είναι στα 23...

Υ. Γ. : Τώρα που είδα...Πλάκα, θυμήθηκα το μουσείο Κυδαθηναίων που τον πήγαινα. Είχε ενδιαφέρουσες δραστηριότητες για παιδιά...
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,886 μηνύματα.
Μα δεν είναι μικρός πια. Είναι στα 23...
καλά δεν θα πάω στο θέατρο για μεγάλους με την κόρη μου.
τα παιδικά τα βρίσκω εύκολα, επιλέγω με βάση την ευκολία πρόσβασης. :P
αν παίζει όμως κάτι ενδιαφέρον - τώρα που ανθίζουν τα κλαριά (και βγάζει η γη χορτάρι) - πάω και μόνος.
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
καλά δεν θα πάω στο θέατρο για μεγάλους με την κόρη μου.
τα παιδικά τα βρίσκω εύκολα, επιλέγω με βάση την ευκολία πρόσβασης. :P
αν παίζει όμως κάτι ενδιαφέρον - τώρα που ανθίζουν τα κλαριά (και βγάζει η γη χορτάρι) - πάω και μόνος.
Ναι, έχεις δίκιο. Μίλησες γενικά...Υπέθεσα ότι αναφερόσουν σε παιδικές εξορμήσεις και μόνο...

Οκ. Σε κάτι ενδιαφέρον, μιλάμε πάλι...
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.
Ήρθα. Σκίστε τα βρακάκια σας.
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ήρθα. Σκίστε τα βρακάκια σας.
Ναι, περίμενε κι ερχόμαστε. Μη και φύγεις...

Τόσο που ήρθε η ΔΕΗ...σε λίγο, δεν θα έχουμε ούτε - δεύτερο - να φορέσουμε...:upside:

Κι εσύ θες να σκίσουμε κι αυτά που έχουμε...
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top