Ανοιχτή συζήτηση του C'n'F

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Συγγνώμη βρε παιδιά, το ξέρω οτι είναι αγένεια...αλλά κι εγώ βρήκα έναν άνθρωπο να μιλήσω ισπανικά και παρασύρθηκα...:giveup::giveup:
Κάντε δουλειά σας...

Τόσα και τόσα διαδραματίζονται σ' ετούτη τη συζήτηση. Εκεί να δεις...αγένεια. Εσείς ενοχλείτε ; ;)
 

charmander

Δραστήριο μέλος

Ο charmander αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 637 μηνύματα.
Συγγνώμη βρε παιδιά, το ξέρω οτι είναι αγένεια...αλλά κι εγώ βρήκα έναν άνθρωπο να μιλήσω ισπανικά και παρασύρθηκα...:giveup::giveup:
Ρε μιλήστε ότι γλώσσα θέλετε.Σε περίπτωση παρεξήγησης πλάκα έκανα στο προηγούμενο μήνυμα μου .
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,494 μηνύματα.
Συγγνώμη βρε παιδιά, το ξέρω οτι είναι αγένεια...αλλά κι εγώ βρήκα έναν άνθρωπο να μιλήσω ισπανικά και παρασύρθηκα...:giveup::giveup:
Σιγά καλέ την αγένεια

Τόσα και τόσα διαδραματίζονται σ' ετούτη τη συζήτηση. Εκεί να δεις...αγένεια. Εσείς ενοχλείτε ;
Excuse me? :pfff:

(:P)
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Παιδιά, χαλαρώστε... δεν υπάρχει πρόβλημα!
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι πως είναι λίγο άκομψο να μιλάμε σε μια γλώσσα που η πλειοψηφία δεν την γνωρίζει.. Προς αποφυγή παρεξήγησης, δεν θα ξανά γίνει...
Συγγνώμη παιδιά!
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,320 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι πως είναι λίγο άκομψο να μιλάμε σε μια γλώσσα που η πλειοψηφία δεν την γνωρίζει.. Προς αποφυγή παρεξήγησης, δεν θα ξανά γίνει...
Συγγνώμη παιδιά!
Να γράφετε σε ότι γλώσσα σας αρέσει, προσωπικά εμένα δεν με πειράζει καθόλου σαν θέαμα. Ίσα ίσα έχει πλάκα και είστε 2 παιδιά που νομίζω ότι όλοι μας σας συμπαθούμε.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ποιό κακό...βρε Φώτη μου ; Δεν είναι θέμα καλού ή κακού...

Επειδή τον έχεις ξαναρωτήσει στο παρελθόν, κάτι αντίστοιχο, είπα ό,τι είπα...

Και, πραγματικά, σε όλους μας αρέσει να τους διαβάζουμε κι ας μην καταλαβαίνουμε...
Δεν αναφέρομαι σε εσάς αλλά σας παρέθεσα το δικό σας μήνυμα καθώς ένα άλλο μέλος πριν έλεγε ότι μιλάω άσχημα στα παιδιά επειδή μιλάνε Ισπανικά. Πραγμα που δεν έγινε ποτέ προφανώς.
 
Τελευταία επεξεργασία:

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.
Επιτρέψτε μου ν' απαντήσω στην @RafAspa94 κι έπειτα παύω να μιλώ «στ' αλαμπουρνέζικα». :upside:
Ayer, cuando hice una mención sobre los lentes de contacto y le dije que al usarlos más de 2 doras me provocaron dolor de cabaza,me dijo que debía diminuir su uso, pero no me hizo ninguna referencia a la limpieza o algo parecido, por eso me quedé con la boca abierta..
¿Tienes sensibilidad a la luz?
Pues bien, los que tienen una visión clara, la luz entra en su ojo primero enfocada por la córnea y luego enfocada finamente por el cristalino. Este sistema de enfoque hace que, cuando la luz entra en su ojo, esté bien enfocada cuando llega a la retina, por lo que lo ven todo enfocado sin que esté borroso.

Sin embargo, yo tengo un defecto de refracción y como la luz no se enfoca correctamente en la parte posterior de mi ojo, mi visión no es clara.

Aquí es donde las gafas desempeñan su papel en la corrección de la visión, reduciendo la desviación de la luz por parte del ojo, enfocando la luz en la retina, en lugar de antes, para producir una imagen más nítida y clara.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,320 μηνύματα.
Επιτρέψτε μου να απαντήσω στην @RafAspa94 και μετά παύω να μιλώ «στ' αλαμπουρνέζικα». :upside:

Pues bien, los que tienen una visión clara, la luz entra en su ojo primero enfocada por la córnea y luego enfocada finamente por el cristalino. Este sistema de enfoque hace que, cuando la luz entra en su ojo, esté bien enfocada cuando llega a la retina, por lo que lo ven todo enfocado sin que esté borroso.

Sin embargo, yo tengo un defecto de refracción y como la luz no se enfoca correctamente en la parte posterior de mi ojo, mi visión no es clara.

Aquí es donde las gafas desempeñan su papel en la corrección de la visión, reduciendo la desviación de la luz por parte del ojo, enfocando la luz en la retina, en lugar de antes, para producir una imagen más nítida y clara.
Κάνεις δεν σας απαγόρευσε να μιλάτε ισπανικά. Συγγνώμη αν καταλάβατε αυτό επειδή σας πείραζα. Δε θα ξαναγίνει.
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,582 μηνύματα.
Λα καζα ντε παπελ φουεγκο έχω να πω εγώ :P

Θυμήθηκα όμως με αυτά και με αυτά και το γνωστό τραγούδι:
Malo, malo, malo eres
No se daña a quien se quiere, no
Tonto, tonto, tonto eres
No te pienses mejor que las mujeres
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,320 μηνύματα.
Φροντιστήριο ξένων γλωσσών Esteki chat and fan. Μόνο 20 ευρώ η ώρα, δεχόμαστε και πληρωμές με κάρτες.

🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇪🇦🇪🇦🇪🇦🇪🇦🇪🇦🇪🇦🇪🇦🇬🇧🇬🇧🇬🇧🇬🇧🇬🇧🇬🇧🇬🇧🇲🇫🇲🇫🇲🇫🇲🇫🇲🇫🇲🇫🇲🇫🇮🇹🇮🇹🇮🇹🇮🇹🇮🇹🇮🇹🇮🇹
 

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.
@RafAspa94, τώρα το παρατήρησα ότι κατάλαβα λάθος την ερώτησή σου. Εννοείς αν έχω φωτοευαισθησία;
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,626 μηνύματα.
Όποιος θέλει να παίξει taboo το βράδυ, να κάνει δήλωση συμμετοχής.:dance2:
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όποιος θέλει να παίξει taboo το βράδυ, να κάνει δήλωση συμμετοχής.:dance2:
Δεν το 'χουμε, πάντως. Έχουμε χάσει, κάπως, τη φόρμα μας... :P

Άσε που 3 (κι ο κούκος...), παίζουμε και πάλι δε μπορούμε να συντονιστούμε...:upside:

Καλή μου, εγώ δεν ξέρω, ακόμα. Είναι νωρίς. Θα είμαι τριγύρω, όμως...<3
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,320 μηνύματα.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.
Τι είναι αυτό??
Βάζει κάποιο μέλος τέσσερις λέξεις, προσπαθούν τα υπόλοιπα μέλη, όσα συμμετέχουν, να μαντέψουν τη λέξη ταμπού, δηλαδη τον όρο που περιγράφουν οι δοσμένες λέξεις και όποιο μέλος τη μαντέψει πρώτο σωστά, βάζει με τη σειρά του, άλλες δικές του λέξεις.

Παράδειγμα:
• Συζητήσεις
• Παιχνίδια
• Μουσική
• Διασκέδαση

Λέξη ταμπού: (cnf) e-steki
 
Τελευταία επεξεργασία:

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,494 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top