Ανοιχτή συζήτηση του C'n'F

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Εγώ το κάνω αυτό . Όταν βλέπω κοπέλα την αρχίζω στα κοπλιμεντα: "ωραία μαλλιά " "ωραία νύχια " χαχα . Αλλά τα εννοώ .
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,484 μηνύματα.

Εγώ το κάνω αυτό . Όταν βλέπω κοπέλα την αρχίζω στα κοπλιμεντα: "ωραία μαλλιά " "ωραία νύχια " χαχα . Αλλά τα εννοώ .
Καλά εγω παντα κάνω κοπλιμέντα αν μου αρέσει κάτι σε κορίτσια και αγόρια. Μόνο που στη δεύτερη περίπτωση εχω βρεθεί σε περίεργες καταστάσεις άθελα μου :hehe:
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Καλά εγω παντα κάνω κοπλιμέντα αν μου αρέσει κάτι σε κορίτσια και αγόρια. Μόνο που στη δεύτερη περίπτωση εχω βρεθεί σε περίεργες καταστάσεις άθελα μου :hehe:
Καλά αυτοί λίγη προσοχή να τους δώσεις νομίζουν... Άντε. Άλλη συζήτηση αυτή.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Άντε ίσως δώσω άλλη μια ευκαιρία στην άλλη .....όταν μου μιλήσει "Καλώς στην Δανάη ,πως είσαι ; ......μπλα μπλα ...ωραίο όνομα ,πρώτη φορά γνωρίζω άτομο με όνομα Δανάη "


Ε μετά από αυτό αν δεν ρωτήσει ,εσένα πως σε λένε ,άστο ,δεν θα έχουμε επικοινωνία ούτε στην σχέση μάλλον .

λέτε να ψάχνεται για one night stand ?
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ας μη κοιτάμε πάντα μακριά. Εδώ υπάρχουν και καβγάδες που αποτελούν μεγέθυνση μιας απλής παρεξήγησης.
Πολύ σωστά. Και τα πράγματα, μπορεί να ξεφύγουν, απ' τη μια στιγμή στην άλλη...

Βλέπεις, δεν μιλάμε όλοι την...ίδια γλώσσα. Ειδικά, μπροστά σε ακροατήριο...
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,484 μηνύματα.
Άντε ίσως δώσω άλλη μια ευκαιρία στην άλλη .....όταν μου μιλήσει "Καλώς στην Δανάη ,πως είσαι ; ......μπλα μπλα ...ωραίο όνομα ,πρώτη φορά γνωρίζω άτομο με όνομα Δανάη "


Ε μετά από αυτό αν δεν ρωτήσει ,εσένα πως σε λένε ,άστο ,δεν θα έχουμε επικοινωνία ούτε στην σχέση μάλλον .

λέτε να ψάχνεται για one night stand ?
Αν είναι να τη βγάλετε στη μούγκα ίσως.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Άντε ίσως δώσω άλλη μια ευκαιρία στην άλλη .....όταν μου μιλήσει "Καλώς στην Δανάη ,πως είσαι ; ......μπλα μπλα ...ωραίο όνομα ,πρώτη φορά γνωρίζω άτομο με όνομα Δανάη "


Ε μετά από αυτό αν δεν ρωτήσει ,εσένα πως σε λένε ,άστο ,δεν θα έχουμε επικοινωνία ούτε στην σχέση μάλλον .

λέτε να ψάχνεται για one night stand ?
Ποια είναι η Δανάη??? Στο γυμναστήριο? Η 16χρονη ποια ??
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Καλά αυτοί λίγη προσοχή να τους δώσεις νομίζουν... Άντε. Άλλη συζήτηση αυτή.
Να η Δανάη νο.2......μετα παραπονιέσται γιατί δεν σας προσεγγίσουμε :pfff:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ποια είναι η Δανάη??? Στο γυμναστήριο? Η 16χρονη ποια ??
Γυμναστήριο
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,599 μηνύματα.
Θυμάμαι όταν είχα κάνει κοπλιμέντο σε έναν από το τμήμα, θυμάμαι είχε μόλις κουρευτεί και του είχα πει «Είσαι πανέμορφος» αλλά εντελώς casually και friendly like, και ξεχνάω ότι μπορεί να είναι παρεξηγήσιμο, και του πέταξα κατευθείαν «Ξέρεις πως το λέω». Και είχαμε μείνει έτσι: :)
 

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Αν της αρέσει όμως θα δωσει προσοχή ...
Τόσο καιρό με κοίταζε .....απ' το Γενάρη ,μετά δεν ερχόταν για κάνα μήνα ,και τώρα που ξαναήρθε πάλι τα ίδια .Οπότε έκανα κίνηση

Βέβαια έκανα λίγο stalk και είναι η κοπέλα που μου άρεσε το καλοκαίρι , δουλεύει σε μια καφετέρια που περνούσα συχνά από εκεί με την μηχανή ........ε ρε πως τα φέρνει ο κόσμος
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Τόσο καιρό με κοίταζε .....απ' το Γενάρη ,μετά δεν ερχόταν για κάνα μήνα ,και τώρα που ξαναήρθε πάλι τα ίδια .Οπότε έκανα κίνηση

Βέβαια έκανα λίγο stalk και είναι η κοπέλα που μου άρεσε το καλοκαίρι , δουλεύει σε μια καφετέρια που περνούσα συχνά από εκεί με την μηχανή ........ε ρε πως τα φέρνει ο κόσμος
Και αφού όλο κοιτάει γιατί απαντσει μονολεκτικά???
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,599 μηνύματα.
Τόσο καιρό με κοίταζε .....απ' το Γενάρη ,μετά δεν ερχόταν για κάνα μήνα ,και τώρα που ξαναήρθε πάλι τα ίδια .Οπότε έκανα κίνηση

Βέβαια έκανα λίγο stalk και είναι η κοπέλα που μου άρεσε το καλοκαίρι , δουλεύει σε μια καφετέρια που περνούσα συχνά από εκεί με την μηχανή ........ε ρε πως τα φέρνει ο κόσμος
Κατά την γνώμη μου τι είχες τι έχασες. Απλά πες της το. Και όπου βγει. Γιατί αν το αφήσεις σίγουρα δεν θα βγει πουθενά.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Και αφού όλο κοιτάει γιατί απαντσει μονολεκτικά???
Για αυτό έγραψα τον "πόνο" μου εδώ :P

Θα κάνω μια τελευταία προσπάθεια μπας και δείξει ενδιαφέρον (εκτός και αν ξέρει το όνομα μου ήδη ...αλλά θα έπρεπε να είχε ρωτήσει)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Κατά την γνώμη μου τι είχες τι έχασες. Απλά πες της το. Και όπου βγει. Γιατί αν το αφήσεις σίγουρα δεν θα βγει πουθενά.
Ε θα κάνω μια τελευταία κίνηση αλλιώς θα την περάσω στο φιλικό μετά
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Αυτοί που πολεμούν τη φωτιά με φωτιά, καταλήγουν με στάχτες.

Το ψέμα δεν μπορει να εξισωθει με την αλήθεια ως φωτιά και τα δυο. Δεν είναι όλες οι περιπτώσεις πολέμου οι ίδιες.

Πχ η Ουκρανία έχει την ίδια ευθύνη με τον Πούτιν;

Ο Χιτλερ έχει την ίδια ευθυνη με τα θυματα του;

Αρα και καποιος που θα πει ψέμματα για να βλάψει έναν άνθρωπο, μια ομάδα, ένα έθνος κλπ (γιατί άραγε; Ας αναρρωτηθούμε; Ποια χάρη δεν του έγινε και κακοφόρμισε έτσι; ), οφείλει να δεχτεί τις συνέπειες της Αλήθειας, εαν συνεχίσει μια τετοια διαγωγή.

Καλό είναι γενικά οι διαμάχες να μην ξεκινάνε καν για το καλό των ανθρώπων.

Αλλά αν κατι σε καταπιέζει και σου παταει το λαιμό, την ελευθερία, το δικαίωμα στο να απολαύσεις τη ζωή σου, οφείλεις όχι απλά να φωνάξεις την αλήθεια οπως την ξερεις, αλλά να του γαμήσεις τα πρέκια.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,599 μηνύματα.
Ε θα κάνω μια τελευταία κίνηση αλλιώς θα την περάσω στο φιλικό μετά
Τι εννοείς; Στο φιλικό την έχεις ήδη. Αν και ξέρει, υποθέτω, προς τα που το πας. Οπότε at this point απλά μιλά της, κανονικά, φέρε και το όνομα σου στην κουβέντα, σε φάση «Καταρχήν δεν σου έχω πει το δικό μου όνομα, Νίκος». Δεν χρειάζεται να σε ρωτήσει. Και πες της τάδε και τάδε, κάνε το προφανές ότι ενδιαφέρεσαι. Αν δεις ότι ακόμα και τότε δεν, άστο. Δεν καταλαβαίνω γιατί το γυροφέρνεις ακόμα τόσο. Get to the gist of it.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Τι εννοείς; Στο φιλικό την έχεις ήδη. Αν και ξέρει, υποθέτω, προς τα που το πας. Οπότε at this point απλά μιλά της, κανονικά, φέρε και το όνομα σου στην κουβέντα, σε φάση «Καταρχήν δεν σου έχω πει το δικό μου όνομα, Νίκος». Δεν χρειάζεται να σε ρωτήσει. Και πες της τάδε και τάδε, κάνε το προφανές ότι ενδιαφέρεσαι. Αν δεις ότι ακόμα και τότε δεν, άστο. Δεν καταλαβαίνω γιατί το γυροφέρνεις ακόμα τόσο. Get to the gist of it.
Χαχαχαχα μου άρεσε το τελευταίο ,καιρό έχω να το ακούσω

Εεεε δεν είναι στο φιλικό όταν είχαμε καλό eye contact.Απλα το παίρνω ως αδιαφορία όταν κάποιος δεν ρωτάει κάτι πίσω .Μέχρι στιγμής έχω mixed signals .Ίσως κάνω αυτό που λες .....


Από εβδομάδα πιθανότατα να την ξαναδώ .....ίσως την πάρω και μαζί μου σε καμία μίνι εξόρμηση .

Ραντεβού την επόμενη εβδομάδα λοιπόν
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εσείς με τα αγόρια τα ίδια τραβάτε ?
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,599 μηνύματα.
Χαχαχαχα μου άρεσε το τελευταίο ,καιρό έχω να το ακούσω
Μου φάνηκε περίεργο όταν το έγραφα αλλά πραγματικά ήταν το πρώτο που μου ήρθε στο μυαλό :laugh:

Ραντεβού την επόμενη εβδομάδα λοιπόν
Ωραία :) We need updates.

Εσείς με τα αγόρια τα ίδια τραβάτε ?
I can’t speak for everyone αλλά σε γενικές γραμμές όσο πιο straightforward είσαι, τόσο το καλύτερο. Το χειρότερο είναι να μην ξέρεις τι να περιμένεις.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,310 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά. Θέλω την γνώμη σας πάνω σε κάτι. Την Τρίτη έχω να πάω σε ένα συνέδριο λογιστικής ACCA με τον καθηγητή που μου κάνει λογιστική στο πανεπιστήμιο. Πρέπει να ντυθώ επίσημα και θέλω να μου πείτε αν πιο ωραια παει το λευκο η το μπλε πουκάμισο. Δεν μπορώ να αποφασίσω και θέλω την γνώμη σας.😁😁
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top