Ανοιχτή συζήτηση του C'n'F

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,996 μηνύματα.
Ε τώρα επιβεβαιώθηκες.
Αστούς.


Επίσης το θέμα είναι να κάνεις πράγματα που σε ευχαριστούν μες την ημέρα για να μην είναι "βαρετή " . Δραστηριότητες,χρόνο με τον εαυτό σου κλπ . Δεν χρειάζεται να είσαι με ανθρώπους που δε σε εκτιμούν κάποιες φορές η μοναξιά είναι πολύ προτιμότερη

εσύ που δίνει συμβουλές στον Φώτη, θα τον έκανες παρέα; και αν ναι, γιατί; και αν όχι, γιατί;

:popcorn:
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,630 μηνύματα.
Σας έχει τύχει να μην ξέρετε που ανήκετε και ότι η ζωή σας απλά είναι βαρετή??
Γιατί πρέπει να "ανήκεις" κάπου αλλού, εκτός από τον εαυτό σου;

Βρες πράγματα να ασχοληθείς που να σε κάνουν χαρούμενο, ήρεμο
και μην επενδύεις στους ανθρώπους.
Κι αφού τα βρεις, τότε θα έρθουν κι άλλοι άνθρωποι προς εσένα. :)
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,498 μηνύματα.
Cat Sup GIF
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,345 μηνύματα.
Γιατί πρέπει να "ανήκεις" κάπου αλλού, εκτός από τον εαυτό σου;

Βρες πράγματα να ασχοληθείς που να σε κάνουν χαρούμενο, ήρεμο
και μην επενδύεις στους ανθρώπους.
Κι αφού τα βρεις, τότε θα έρθουν κι άλλοι άνθρωποι προς εσένα. :)
Γιατί είναι τόσο δύσκολο να έχεις φίλους στην σημερινή εποχή;; Ένα φίλο θέλω με τον οποίο να μιλάμε και να ξέρω ότι με θέλει δίπλα του ΠΕΡΑ από τα μαθήματα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Έχεις τα πινέλα, έχεις και τα χρώματα. Ζωγράφισε τον 'παράδεισο' και μπες μέσα... <3
Σας ευχαριστώ πολύ. Απλά είμαι πολύ συναισθήματικος και με στεναχωρεί αυτή η κατάσταση.
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γιατί είναι τόσο δύσκολο να έχεις φίλους στην σημερινή εποχή;; Ένα φίλο θέλω με τον οποίο να μιλάμε και να ξέρω ότι με θέλει δίπλα του ΠΕΡΑ από τα μαθήματα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:
Θα έρθουν καινούριοι άνθρωποι στη ζωή σου. Καινούριοι φίλοι. Άνθρωποι που θα δεθείς μαζί τους. Θα το δεις, στην πορεία...

Σαν τελειώσεις, με το καλό, τις σπουδές σου, θ' ανοίξει κι ένας άλλος κύκλος γνωριμιών. Είτε από τον εργασιακό χώρο, είτε απ' τον περίγυρο, είτε και απ' το στρατό, ενδεχομένως. Και αυτές οι φιλίες είναι που θα διαρκέσουν, στο χρόνο... <3
 

finesse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η finesse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 288 μηνύματα.
Γιατί είναι τόσο δύσκολο να έχεις φίλους στην σημερινή εποχή;; Ένα φίλο θέλω με τον οποίο να μιλάμε και να ξέρω ότι με θέλει δίπλα του ΠΕΡΑ από τα μαθήματα.
Το ότι ήρθες σε επαφή με μια χούφτα ανθρώπων και δεν έκατσε για ΧΥΖ λόγους, δεν σημαίνει κάτι. Μπορεί να μην έτυχε με αυτά τα άτομα, ας πούμε. Κάνε κι άλλα πράγματα εκτός της σχολής σου. Θα γνωρίσεις άτομα, άρα θ' αυξήσεις τις επιλογές και τις πιθανότητες να ταιριάξεις.

-Κάνε και την αυτοκριτική σου, όμως, γιατί εσύ μπορεί να κάνεις κάτι κι εν τέλει ν' απομονώνεσαι.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,630 μηνύματα.
Γιατί είναι τόσο δύσκολο να έχεις φίλους στην σημερινή εποχή;; Ένα φίλο θέλω με τον οποίο να μιλάμε και να ξέρω ότι με θέλει δίπλα του ΠΕΡΑ από τα μαθήματα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Σας ευχαριστώ πολύ. Απλά είμαι πολύ συναισθήματικος και με στεναχωρεί αυτή η κατάσταση.
Αν θες να αλλάξει αυτό, πάψε να είσαι τόσο πρόθυμος και δοτικός.
Γιατί οι άνθρωποι δεν εκτιμούν το εύκολο, το εξ αρχής δεδομένο. Χρειάζονται την προσπάθεια για να εκτιμήσουν την αξία (γενικώς)και, ως εκ τούτου, σέβονται ότι αποκτιέται με κόπο.
Για να αποκτήσεις φίλους αληθινούς, προϋπόθεση αναγκαία ο αμοιβαίος σεβασμός.
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,996 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,498 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,072 μηνύματα.

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τί άλλο θα δούμε !!! Ή, καλύτερα, θα διαβάσουμε...:upside:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα...
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,805 μηνύματα.
Καλά αν ήμουν υπάλληλος εκεί θα την είχα βάλει να τα φάει. Μου'χει τύχει παλαιότερα σε μαγαζί που δούλευα, έχοντας κάποιους θαμώνες, να έχω σταμπάρει ποιοι είναι αυτοί που πάνε και δεν προσέχουν καθόλου. Και εννοώ ότι το πάτωμα γύρω από τη λεκάνη είχε πολλές φορές ακαθαρσίες, στην καλύτερη περίπτωση. Στην χειρότερη ήταν ένας που.. έβγαζε ολόκληρη μελιτζάνα και δεν πήγαινε κάτω. Προσωπικό για καθαρισμό δεν είχε, οπότε έπρεπε εμείς να παίρνουμε και να ρίχνουμε κουβάδες με νερό. :'(
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,630 μηνύματα.
Χαίρομαι που σου άρεσε, καλή μου φίλη...:give_rose:


Άσε μας να δουλέψουμε...:upside:
Carpe diem :happy:

Καλή σας ημέρα :flowers:
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Χαίρομαι που σου άρεσε, καλή μου φίλη...:give_rose:
:hug:

Θέλω να την αδράξω, αλλά τρέχει αλλού το μυαλό μου. Είναι και η άνοιξη, προ των πυλών....:redface:
Καλή σας ημέρα :flowers:
Καλημέρα...:hello:
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,630 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top