Ανοιχτή συζήτηση του C'n'F

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Κοίταξε..δεν μπορεί να είναι μόνο τα λεφτά. Κάτι άλλο κρύβεται από πίσω...

Ρώτησε 2, 3 φίλους ή γνωστούς αν θα έκαναν κάτι αντίστοιχο. Είμαι σίγουρη, ότι η απάντηση θα ήταν αρνητική. Όσο ανάγκη και να είχαν τα χρήματα...

Το είχε στο αίμα του...και αυτός της πρώτης περίπτωσης...
Nαι σίγουρα η πλειοψηφία δεν θα το έκανε .

Εγώ όμως λέω ότι στο ένα το όφελος είναι χρηματικό και στο άλλο ότι είναι η ηδονή ας το πούμε έτσι και το κυνήγι του χρήματος φαίνεται πιο ποταπό . Θεωρητικά και τα δυο είναι ηδονές, αλλά αυτό προϋποθέτει να εξισώσουμε και τις ηδονές που κατά βάθος τις διαχωρίζουμε. Δηλαδή θεωρούμε συνήθως ότι το να νιώθεις ευχαρίστηση επειδή αγαπάς και φροντίσεις άλλους είναι κάτι ανώτερο από το να νιώθεις ευχαρίστηση επειδή κάνεις σεξ ή επειδή τρως το αγαπημένο σου φαγητό. Με τον ίδιο τρόπο το χρήμα σαν κίνητρο για να βιάσεις μπορεί να δείχνει πιο ποταπό από το κίνητρο της ηδονής .
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τέσπα τι φταις και εσύ :P
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Με τον ίδιο τρόπο το χρήμα σαν κίνητρο για να βιάσεις μπορεί να δείχνει πιο ποταπό από το κίνητρο της ηδονής .
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τέσπα τι φταις και εσύ :P
Μπορεί, εκ πρώτης όψεως, να φαίνεται ότι το χρήμα είναι το μόνο κίνητρο, αλλά πραγματικά πιστεύω ότι κρύβονται παθογένειες πίσω κι απ' αυτή την περίπτωση...
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Μπορεί, εκ πρώτης όψεως, να φαίνεται ότι το χρήμα είναι το μόνο κίνητρο, αλλά πραγματικά πιστεύω ότι κρύβονται παθογένειες πίσω κι απ' αυτή την περίπτωση...

Γενικά σκέψου το πόσο γίνονται για τα λεφτά εμπόριο ναρκωτικών, ανθρώπων και πόσα πράγματα . Εγώ πιστεύω ότι είναι το κέρδος παρά ότι θέλουν να βλάψουν τους άλλους ή άλλο κίνητρα. Ίσως υπάρχει παθογένεια επειδή αδιαφορούν κατά κάποιο τρόπο αν βλάπτουν άλλους και κοιτάνε μόνο το συμφέρον τους .
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ιιιιιιι αύριο έχω τρίτη δόση 😭
Και εγώ αυτές τις μέρες την έκανα, ένιωθα μια κούραση την επόμενη, αλλά δεν το θυμάμαι να το είχα στις πρώτες δόσεις .Πόνος στο χέρι, αυτά.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Γενικά σκέψου το πόσο γίνονται για τα λεφτά εμπόριο ναρκωτικών, ανθρώπων και πόσα πράγματα . Εγώ πιστεύω ότι είναι το κέρδος παρά ότι θέλουν να βλάψουν τους άλλους ή άλλο κίνητρα. Ίσως υπάρχει παθογένεια επειδή αδιαφορούν κατά κάποιο τρόπο αν βλάπτουν άλλους και κοιτάνε μόνο το συμφέρον τους .
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Και εγώ αυτές τις μέρες την έκανα, ένιωθα μια κούραση την επόμενη, αλλά δεν το θυμάμαι να το είχα στις πρώτες δόσεις .Πόνος στο χέρι, αυτά.
Α άρα θα είμαι χειρότερα κι από τη δεύτερη δόση που είχα πέσει στο κρεβάτι στους 40 βαθμούς 🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,129 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,403 μηνύματα.
Τελευταίο μάθημα σήμερα και χτύπησα 10αρι.😁😁
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,403 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,526 μηνύματα.
Πολλή ησυχία έχει σήμερα... :upside:
Listen To Me Cat GIF by VITA VITA ‧ 塔仔不正經

Καλύτερα τώρα; :P
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,526 μηνύματα.

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,526 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top