Ανοιχτή συζήτηση του C'n'F

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
mantinada-agapis.jpg
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,354 μηνύματα.
Οριστε ????? Που το έβγαλες αυτό το συμπέρασμα για μένα ?
Σκέψου λίγο αυτο που σου λεω πριν το παρεις προσωπικά:

Ζητάτε πριγκιπα. Οκ. Μια αυτοκριτική, μια ενδοσκόπηση έχετε κάνει να δειτε τι εισφέρετε στο τραπέζι;

Τι να το κανω αμα η άλλη έχει μονο την εμφάνιση ως ατού επειδη ειναι 20 και έχει τσιτα το δέρμα και αρα θεωρει πως της αξιζει ο πριγκηπας;

Εγω θέλω μυαλό. Εσυ μπορείς να μου κανεις κουβέντα όπως τη ζητάω; Μπορείς να μεινεις πιστή; Μπορείς να εκτιμήσεις τη δική μου αξία;

Αν μπορείς, σε συγχαίρω.

Αν όχι, προμηνυεται ζόφος.
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,657 μηνύματα.
Δεν πάει...βατράχι και πόνος. Αυτό εννοώ... :)

Σαφώς και υποφέρουμε. Σαφώς και πονάμε...Αλλά αυτό λίγες φορές μπορεί να συμβεί, με την ίδια ένταση και πόνο...

Μία ; Άντε δύο το πολύ...Μετά είσαι προετοιμασμένος...Όσο γίνεται, βέβαια...:hehe:
Δεν θα συμφωνήσω καλή μου Χριστίνα (αν κρίνω από τον εαυτό μου βέβαια).
Βέβαια καλή η άμυνα, αλλά από την άλλη, κάθε άνθρωπος είναι και ένα καινούργιο νησί που μόνο με μια καινούργια ματιά οφείλει να το αντικρύζει κανείς.
Και που μόνο αφού το γυρίσει, κρίνει αν το ταξίδι άξιζε τον κόπο ή όχι.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Σκέψου λίγο αυτο που σου λεω πριν το παρεις προσωπικά:

Ζητάτε πριγκιπα. Οκ. Μια αυτοκριτική, μια ενδοσκόπηση έχετε κάνει να δειτε τι εισφέρετε στο τραπέζι;

Τι να το κανω αμα η άλλη έχει μονο την εμφάνιση ως ατού επειδη ειναι 20 και έχει τσιτα το δέρμα και αρα θεωρει πως της αξιζει ο πριγκηπας;

Εγω θέλω μυαλό. Εσυ μπορείς να μου κανεις κουβέντα όπως τη ζητάω; Μπορείς να μεινεις πιστή; Μπορείς να εκτιμήσεις τη δική μου αξία;

Αν μπορείς, σε συγχαίρω.

Αν όχι, προμηνυεται ζόφος.
Ναι είναι ανάλογα το άτομο . Αυτό που είπες ήταν λίγο στερεοτυπικο
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν θα συμφωνήσω καλή μου Χριστίνα (αν κρίνω από τον εαυτό μου βέβαια).
Βέβαια καλή η άμυνα, αλλά από την άλλη, κάθε άνθρωπος είναι και ένα καινούργιο νησί που μόνο με μια καινούργια ματιά οφείλει να το αντικρύζει κανείς.
Και που μόνο αφού το γυρίσει, κρίνεις αν το ταξίδι άξιζε τον κόπο ή όχι.
Συμφωνώ, καλή μου... :)

Και είμαι σε μια τέτοια ηλικία, τώρα πια, που...τα βατράχια εύκολα μπορώ να τα διακρίνω. Παλαιότερα, όχι...

Για έναν 'πρίγκηπα', αρμενίζω κι όπου με πάει. Θα το ζήσω. Θα το ρισκάρω. Αν το αξίζει, δεν το συζητώ...
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,354 μηνύματα.
Ναι είναι ανάλογα το άτομο . Αυτό που είπες ήταν λίγο στερεοτυπικο
Μια χαρά ήταν αυτό που είπα.

Γιατί ήταν μια χαρά;

Απάντησέ μου τις ερωτησεις που σου έκανα, πάρτο τωρα προσωπικά, σα να σε ρωτησα εσένα.

Έχεις κατι άλλο πέρα απο την εμφάνισή σου; Ενα ναι ή όχι.
Αν σου πέσει ένα κελεπούρι θα ξέρεις τωρα αποψε να το εκτιμήσεις; Ενα ναι ή όχι.
Μια σοβαρή συζήτηση γνωρίζεις να κάνεις; Ένα ναι ή όχι.
Μπορείς να παραμείνεις πιστή σε μια μακροχρόνια σχέση; Ένα ναι ή όχι.

Δε σε κρίνω, μονάχα θέλω να μου πεις σε όλα ναι. Θέλω να το δω γραμμένο να λες σε όλα "ναι". Ότι ναι σαν Ιωαννίδου είμαι όλα αυτά.

Γιατι για να θες τον πριγκηπα σημαινει οτι τα έχεις όλα αυτά πρώτα εσυ.

Ενα οχι να πεις σε ΕΝΑ απ ολα αυτα, θα καταλάβεις τοτε γιατι δεν ειμαι στεροτυπικός αλλά ρεαλιστής.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Μια χαρά ήταν αυτό που είπα.

Γιατί ήταν μια χαρά;

Απάντησέ μου τις ερωτησεις που σου έκανα, πάρτο τωρα προσωπικά, σα να σε ρωτησα εσένα.

Έχεις κατι άλλο πέρα απο την εμφάνισή σου; Ενα ναι ή όχι.
Αν σου πέσει ένα κελεπούρι θα ξέρεις τωρα αποψε να το εκτιμήσεις; Ενα ναι ή όχι.
Μια σοβαρή συζήτηση γνωρίζεις να κάνεις; Ένα ναι ή όχι.
Μπορείς να παραμείνεις πιστή σε μια μακροχρόνια σχέση; Ένα ναι ή όχι.

Δε σε κρίνω, μονάχα θέλω να μου πεις σε όλα ναι. Θέλω να το δω γραμμένο να λες σε όλα "ναι". Ότι ναι σαν Ιωαννίδου είμαι όλα αυτά.

Γιατι για να θες τον πριγκηπα σημαινει οτι τα έχεις όλα αυτά πρώτα εσυ.

Ενα οχι να πεις σε ΕΝΑ απ ολα αυτα, θα καταλάβεις τοτε γιατι δεν ειμαι στεροτυπικός αλλά ρεαλιστής.
Ούτε η ίδια δεν τα έχω σκεφτεί αυτά για τον εαυτό μου εκτός αυτού λίγο προσωπικές ερωτήσεις για να τις απαντήσω δημόσια . Τέλος πάντων
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ούτε η ίδια δεν τα έχω σκεφτεί αυτά για τον εαυτό μου εκτός αυτού λίγο προσωπικές ερωτήσεις για να τις απαντήσω δημόσια . Τέλος πάντων
Καθόλου προσωπικές δεν είναι, οι ερωτήσεις που σου έκανε... :)

Και δεν συμφωνώ, πάρα πολύ συχνά, μαζί του...

Αλλά σέβομαι, το ό,τι δεν θες ν' απαντήσεις...
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,354 μηνύματα.
Ούτε η ίδια δεν τα έχω σκεφτεί αυτά για τον εαυτό μου εκτός αυτού λίγο προσωπικές ερωτήσεις για να τις απαντήσω δημόσια . Τέλος πάντων
Α μπράβο. Εκεί καταλήγουμε.

Τον πρίγκηπα όμως έχεις σκεφτεί ότι τον θέλεις.

Γι αυτό δεν τον έχεις.

Επειδή θέλω να τον έχεις όμως και ειμαι σιγουρος οτι θα τα καταφέρεις, κάτσε μονη σου και κανε μια ενδοσκόπηση, μια κριτική, μια βελτιωση στα αδυναμα σημεία σου -αν έχεις- και οταν ειναι να ερθει θα σου έρθει, έχοντας πλέον την καταλληλη γνωση για να πεις ναι εκει που αξίζει.

Αν το πιεσεις νωριτερα θα φας μαλάκες.

Θα μπορούσες να είσαι κόρη μου. Ξέρω γιατί στα λεω αυτά. Δε θέλω να σκεφτεσαι σαν τις άλλες, τι θέλεις, αλλά τι αξίζεις και να γινεσαι συνεχως καλύτερη ωστε να αυξανεται η αξια αυτου που αξίζεις.

Δεν ξερω αν θα με καταλάβεις καν, αλλα εγω στο λεω κι ας μεινει.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Α μπράβο. Εκεί καταλήγουμε.

Τον πρίγκηπα όμως έχεις σκεφτεί ότι τον θέλεις.

Γι αυτό δεν τον έχεις.

Επειδή θέλω να τον έχεις όμως και ειμαι σιγουρος οτι θα τα καταφέρεις, κάτσε μονη σου και κανε μια ενδοσκόπηση, μια κριτική, μια βελτιωση στα αδυναμα σημεία σου -αν έχεις- και οταν ειναι να ερθει θα σου έρθει, έχοντας πλέον την καταλληλη γνωση για να πεις ναι εκει που αξίζει.

Αν το πιεσεις νωριτερα θα φας μαλάκες.

Θα μπορούσες να είσαι κόρη μου. Ξέρω γιατί στα λεω αυτά. Δε θέλω να σκεφτεσαι σαν τις άλλες, τι θέλεις, αλλά τι αξίζεις και να γινεσαι συνεχως καλύτερη ωστε να αυξανεται η αξια αυτου που αξίζεις.

Δεν ξερω αν θα με καταλάβεις καν, αλλα εγω στο λεω κι ας μεινει.
Ευχαριστώ. ... Το έχω κάνει απλά ... Δεν μπορώ να πω περισσότερα. Τέλος πάντων
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Α μπράβο. Εκεί καταλήγουμε.

Τον πρίγκηπα όμως έχεις σκεφτεί ότι τον θέλεις.

Γι αυτό δεν τον έχεις.

Επειδή θέλω να τον έχεις όμως και ειμαι σιγουρος οτι θα τα καταφέρεις, κάτσε μονη σου και κανε μια ενδοσκόπηση, μια κριτική, μια βελτιωση στα αδυναμα σημεία σου -αν έχεις- και οταν ειναι να ερθει θα σου έρθει, έχοντας πλέον την καταλληλη γνωση για να πεις ναι εκει που αξίζει.

Αν το πιεσεις νωριτερα θα φας μαλάκες.

Θα μπορούσες να είσαι κόρη μου. Ξέρω γιατί στα λεω αυτά. Δε θέλω να σκεφτεσαι σαν τις άλλες, τι θέλεις, αλλά τι αξίζεις και να γινεσαι συνεχως καλύτερη ωστε να αυξανεται η αξια αυτου που αξίζεις.

Δεν ξερω αν θα με καταλάβεις καν, αλλα εγω στο λεω κι ας μεινει.
Όταν οι...μηχανές είναι σβηστές και τα κόκκινα φωτάκια δεν με τυφλώνουν...δηλώνω μεγάλη θαυμάστρια....

Τα λες ωραία...Γεμάτα στοργή, τα λόγια. Μπράβο (σου)...
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Ναι δεν είπα ότι είναι αδιάκριτες ερωτήσεις απλά δεν θα ήθελα να τις απαντήσω για προσωπικούς λόγους
Όταν οι...μηχανές είναι σβηστές και τα κόκκινα φωτάκια δεν με τυφλώνουν...δηλώνω μεγάλη θαυμάστρια....

Τα λες ωραία...Γεμάτα στοργή, τα λόγια. Μπράβο (σου)...
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι δεν είπα ότι είναι αδιάκριτες ερωτήσεις απλά δεν θα ήθελα να τις απαντήσω για προσωπικούς λόγους
Εσύ ξέρεις. Το σέβομαι...

Είπες ότι τις θεωρείς κάπως... προσωπικές και σου είπα ότι δεν είναι, τέτοιες. Αυτό...
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Εσύ ξέρεις. Το σέβομαι...

Είπες ότι τις θεωρείς κάπως... προσωπικές και σου είπα ότι δεν είναι, τέτοιες. Αυτό...
Ναι ... Δεν μπορώ να το εξηγήσω .. αφορά εμένα ... Ο κόσμος κρίνει δυστυχώς κ κάποια πράγματα έστω κ ανώνυμα δε μπορούμε να τα πούμε
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,354 μηνύματα.
Όταν οι...μηχανές είναι σβηστές και τα κόκκινα φωτάκια δεν με τυφλώνουν...δηλώνω μεγάλη θαυμάστρια....

Τα λες ωραία...Γεμάτα στοργή, τα λόγια. Μπράβο (σου)...
Αν ειχα κανει την κορη που ήθελα, θα είχα αφήσει έναν σωστό άνθρωπο πίσω μου.

Και τα φωτάκια κι αν τα κράζεις, κι αυτα τα θαυμάζεις. Άσε τα ψόφια. <3
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι ... Δεν μπορώ να το εξηγήσω .. αφορά εμένα ... Ο κόσμος κρίνει δυστυχώς κ κάποια πράγματα έστω κ ανώνυμα δε μπορούμε να τα πούμε
Οι απαντήσεις (που θα κούμπωναν στις ερωτήσεις του...), μπορεί να ήσαν πολύ απλές. Και ένα...ναι (σου), του αρκούσε. Στο είπε...

Εσύ τις...φοβήθηκες, μάλλον. Ίσως να σκέφτηκες το παραπέρα πού θα μπορούσε να πάει η συζήτηση...

Σε κάθε περίπτωση, θα μπορούσες να τον αντικρούσεις...

Ο κόσμος...δεν έχει δικαίωμα να κρίνει. Πόσο μάλλον, σε κάτι τέτοιο...
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Οι απαντήσεις (που θα κούμπωναν στις ερωτήσεις του...), μπορεί να ήσαν πολύ απλές. Και ένα...ναι (σου), του αρκούσε. Στο είπε...

Εσύ τις...φοβήθηκες, μάλλον. Ίσως να σκέφτηκες το παραπέρα πού θα μπορούσε να πάει η συζητήση...

Σε κάθε περίπτωση, θα μπορούσες να τον αντικρούσεις...

Ο κόσμος...δεν έχει δικαίωμα να κρίνει. Πόσο μάλλον, σε κάτι τέτοιο...
Εεε είναι περίπλοκο...
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,354 μηνύματα.
Ο κόσμος...δεν έχει δικαίωμα να κρίνει. Πόσο μάλλον, σε κάτι τέτοιο...
Ο κόσμος πάντα θα κρίνει, είτε του πεις οτι έχει δικαιωμα, ειτε του πεις οτι δεν έχει. Ειναι σαν την Τουρκια και το σεβασμό της στο Διεθνες Δίκαιο.

Καλοί όλοι αυτοί οι δικαιωματιστικοι φραμπαλάδες. Καλύτερα ομως ειναι τα όπλα.

Η κριτική επάνω της θα έρθει, τη θέλει δεν τη θέλει.

Σκοπός είναι να ειναι εξοπλισμένη για να τους βάζει στη θεση τους.

Αυτο της λεω. Αυτο θελω για κείνη.

Δυνατή να την κανουν οι αξίες της, οχι οι δικαιωματισμοί.
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εεε είναι περίπλοκο...
Έληξε.- :)

Αν ειχα κανει την κορη που ήθελα, θα είχα αφήσει έναν σωστό άνθρωπο πίσω μου.

Και τα φωτάκια κι αν τα κράζεις, κι αυτα τα θαυμάζεις. Άσε τα ψόφια. <3
Ναι, μου προκαλούν δέος, ενίοτε...

Αλλά υπάρχουν και φορές που θέλω να τρέξω μακριά.-
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ο κόσμος πάντα θα κρίνει, είτε του πεις οτι έχει δικαιωμα, ειτε του πεις οτι δεν έχει. Ειναι σαν την Τουρκια και το σεβασμό της στο Διεθνες Δίκαιο.

Καλοί όλοι αυτοί οι δικαιωματιστικοι φραμπαλάδες. Καλύτερα ομως ειναι τα όπλα.

Η κριτική επάνω της θα έρθει, τη θέλει δεν τη θέλει.

Σκοπός είναι να ειναι εξοπλισμένη για να τους βάζει στη θεση τους.

Αυτο της λεω. Αυτο θελω για κείνη.

Δυνατή να την κανουν οι αξίες της, οχι οι δικαιωματισμοί.
Ωραία αυτά που λες. Ας έχει, όμως, και στο πίσω μέρος του μυαλού της ότι...κανείς δεν έχει το δικαίωμα να κρίνει. Θα το βρει μπροστά της...:)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top