Ανοιχτή συζήτηση του C'n'F

juanium

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Χολαργός (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.

ultraviolence

Palermo Moderator

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,610 μηνύματα.

ultraviolence

Palermo Moderator

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,610 μηνύματα.

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,216 μηνύματα.
@Reader δε ξερω γιατι με εμπνεουν τοσο πολυ τα μηνυματα τα αποχαιρετιστηρια στο παλερμο. Κριμα που ξεκινουν τα φροντιστηρια ομως και δε μπορω να αξιοποιησω την εμπνευση. Θα τη κρατησω, μακαρι να βγει κατι καλο απο αυτη...

Σε αλλα λογια. Καληνυχτα ομορφο παλερμο.
Αφιερωμενο:
 

Kate1914

Palermo Player

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,318 μηνύματα.
@Reader τρομερό το τελευταίο σου ποστ. Και θαυμάζω το ότι πραγματικά βρήκες να πεις κάτι καλό για όλους μας στο παιχνίδι.

Εύγε, ανυπομονώ να παίξουμε ξανά ως συμπαίκτριες.
 

Reader

Palermo Player

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 599 μηνύματα.
@Reader τρομερό το τελευταίο σου ποστ. Και θαυμάζω το ότι πραγματικά βρήκες να πεις κάτι καλό για όλους μας στο παιχνίδι.

Εύγε, ανυπομονώ να παίξουμε ξανά ως συμπαίκτριες.
Με συγκίνησες :cry_x:
Κι εγώ θέλω πολύ να ξαναπαίξουμε Παλέρμο.
 

Poirot

Palermo Player

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
@Reader σεβόμενος τους κανόνες θα σχολιάσω στον δέοντα τόπο και χρόνο επί μακρόν. Σε ευχαριστώ πολύ όμως για τα καλά σου λόγια, τα εκτιμώ ειλικρινά!
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,216 μηνύματα.

Reader

Palermo Player

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 599 μηνύματα.
Αν και νεο μελος εισαι μαλαμα. Και το πιστευω ειλικρινα..
Θα αρχίσω να κλαίω, αλήθεια.
Πέρα από το Παλέρμο, είσαι ένα από το πρώτα μέλη τα οποία γνώρισα και σε εκτίμησα κατευθείαν.
Είσαι πολύ δυνατός χαρακτήρας, είναι τυχεροί οι άνθρωποι που βρίσκονται δίπλα σου.
 

Poirot

Palermo Player

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Reader δεν σε ξέρω πολύ καλά ακόμη, αλλά θα συμφωνήσω με τον νεαρό. Και μόνο δηλαδή ότι σου αρέσει η Agatha Christie είναι ικανό σημάδι για το ποιόν σου :P
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,216 μηνύματα.
Θα αρχίσω να κλαίω, αλήθεια.
Πέρα από το Παλέρμο, είσαι ένα από το πρώτα μέλη τα οποία γνώρισα και σε εκτίμησα κατευθείαν.
Είσαι πολύ δυνατός χαρακτήρας, είναι τυχεροί οι άνθρωποι που βρίσκονται δίπλα σου.
Mε τους καιρους ευελπιστω να εισαι και συ ενας απο αυτους. Οπως η πλειοψηφια των μελων του στεκιου. Τετοιους Ανθρωπους σαν κι εσας δεν φανταστηκα ποτε οτι θα ειχα γνωρισει (ακομα και εσενα πουαρω λεβεντη νομικε μας)

Παντως ειλικρινα. Ευχαριστω την @Υδροχόος και τον @Valder που αν και ατιθασο 17χρονο φορες φορες μαλακιστηρι με βαζουν στον δρομο μου και με νουθετουν με μεριμνα αντι για κακια.

Λατρευω πως αρηα το βραδυ το cnf γινεται κεντρο εξομολογησεων χιχι
 

Reader

Palermo Player

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 599 μηνύματα.

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,216 μηνύματα.
Καλυτερα να πηγαινω για υπνο μιας και εχω ξυπνημα αυριο 8.30 για φροντιστηριο. Ο θεος μαζι σας αδελφια
 

Reader

Palermo Player

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 599 μηνύματα.

rafaela11

Διάσημο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,808 μηνύματα.
@Reader Γράφεις υπέροχα φιλενάδα! Και σε ευχαριστώ για τα καλά λόγια! Νομίζω εμείς οι 2 ταιριάζουν οι χαρακτήρες μας 🫶


Αχ μακάρι στο τέλος του παιχνιδιού να μπορεσει ο καθένας να πει 2 λόγια, θέλω να σας γράψω διάφορα!


Είναι ωραία παρέα το στέκι, και είναι ωραίο που για τον κάθε ένα ξέρουμε και στοιχεία του χαρακτήρα του, δεν είναι απλά κάποιος που γράφει πίσω από οθόνη. :)

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!
 

Reader

Palermo Player

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 599 μηνύματα.
@Reader Γράφεις υπέροχα φιλενάδα! Και σε ευχαριστώ για τα καλά λόγια! Νομίζω εμείς οι 2 ταιριάζουν οι χαρακτήρες μας 🫶


Αχ μακάρι στο τέλος του παιχνιδιού να μπορεσει ο καθένας να πει 2 λόγια, θέλω να σας γράψω διάφορα!


Είναι ωραία παρέα το στέκι, και είναι ωραίο που για τον κάθε ένα ξέρουμε και στοιχεία του χαρακτήρα του, δεν είναι απλά κάποιος που γράφει πίσω από οθόνη. :)

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!
Σε ευχαριστώ πολύ!
Νομίζω πως ναι, στο τέλος του παιχνιδιού συζητάμε.
 

Υδροχόος

Palermo Player

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,132 μηνύματα.
Mε τους καιρους ευελπιστω να εισαι και συ ενας απο αυτους. Οπως η πλειοψηφια των μελων του στεκιου. Τετοιους Ανθρωπους σαν κι εσας δεν φανταστηκα ποτε οτι θα ειχα γνωρισει (ακομα και εσενα πουαρω λεβεντη νομικε μας)

Παντως ειλικρινα. Ευχαριστω την @Υδροχόος και τον @Valder που αν και ατιθασο 17χρονο φορες φορες μαλακιστηρι με βαζουν στον δρομο μου και με νουθετουν με μεριμνα αντι για κακια.

Λατρευω πως αρηα το βραδυ το cnf γινεται κεντρο εξομολογησεων χιχι
Με συγκινείς...<3

Να πω κι εγώ κάτι ; Να το εξομολογηθώ, μαζί με μια καλημέρα ;

Σας αγαπώ και σας νοιάζομαι όλους/ες. Εσένα, τον Φώτη, την Κέιτ, τη Ραφ, τον Αναστάση, τον Γιάννη, τον Μήτσο, την Τζότζι, τον Μικρό, την Πακ (όλο και κάποιον θα ξεχνάω...). Και τώρα τελευταία εκτίμησα πολύ και την Reader.

Και μου το "βγάζετε" εσείς. Με τη συμπεριφορά και το ήθος σας. Δεν προσπάθησα πολύ. Αγαπιέστε εύκολα που λένε. Είστε πολύ καλά παιδιά...

Κι αν καμιά φορά λέω και καμιά κουβέντα, είναι γιατί "ξυπνάει" η μάνα "μέσα μου". Μα το κάνω με αγάπη και χωρίς καμιά διάθεση να προσβάλλω ή να μειώσω.

Έχετε το ελεύθερο, μάλιστα, να με "μαζεύετε" κι εσείς, όποτε θεωρείτε ότι κάτι δεν κάνω/λέω καλά...

Αυτά
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,720 μηνύματα.
Μια ένεση φιλοσοφίας και σκέψεων:

Εγω δε θα έλεγα τα ίδια πράγματα με την Υδροχόο ακριβώς, αλλά σχεδόν παραπλήσια. Δε θα έβγαζα συγκεκριμένα ονόματα από την λίστα, κανένα θα έλεγα, άλλωστε όλοι αξίζουν μια δεύτερη ευκαιρία (αν και ποτέ συνήθως μια τρίτη).

Θα απείχα όμως από το "σας αγαπώ όλους".

Όχι, δεν σας αγαπώ όλους, ούτε σας εκτιμώ όλους. Αρκετούς ναι. Όλους όχι, δεν το κερδίσατε όλοι, το κερδίσατε αρκετοί. Όχι απο αυτούς που ανέφερε αναγκαστικά (γιατι μου παρεξηγείστε τωρα τελευταια και χαλάμε τις καρδιές μας ενω δεν το θέλω) αλλά γενικότερα στη ζωή, ειτε στο νετ, ειτε στο στέκι, είτε και εκτός.

Όσο δίνομαι σε κάποιους ολόψυχα, άλλο τόσο δεν χαρίζομαι οταν βλέπω κάτι που δεν μου αρέσει. Δεν συνταιριάζω χλωρά και ξερά.

Γιατί για να υπάρξει χλωρό, για να υπάρξει επιβραβευση της σωστής συμπεριφοράς, πρέπει να υπάρξει και στηλίτευση της σφαλερής συμπεριφοράς, η αναγνώριση του ξερού.

Ειδάλλως μειώνονται όσοι κράτησαν εντάξει στάσεις στο πέρας του χρόνου.

Αυτό δεν μπορεί να επιτευχθεί όταν όλοι είναι μαζί στην ίδια χύτρα.

Είναι καλό να διαλέγεις πλευρές, ειδάλλως οι πλευρές και τα γεγονότα θα διαλέξουν εσένα. Ειδάλλως όταν έρθουν οι σκληρές οι ώρες, θα βγουν οι σωστοί και θα πουν "να σε μαζέψουν οι λάθος που τους έβαλες μαζι μας".

Πιστευω στη βαθύτατη και ωμότατη ειλικρίνεια της διάκρισης, της επιλογής. Και δεν εχω καμία ενοχή γι αυτό, όπως και για πολλά άλλα στη ζωή μου δεν μπορώ να αισθανθώ ενοχές.
 

Υδροχόος

Palermo Player

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,132 μηνύματα.
Eγώ έτσι σηκώθηκα σήμερα !! Θέλω να μοιράζω "σ΄ αγαπώ" !!

Μην ξεχνάς ότι είμαι και με το ένα πόδι στον τάφο...Αν δεν προλάβω ; Άσε, βρε. Δεύτερη ζωή δεν έχει...

Τώρα ένιωσα να τα πω...

Και μην ξεχνάς και το άλλο...Είμαι γυναίκα και είσαι άντρας...Αν το αναγάγεις σε μάνα και πατέρα, θα δεις ότι πάλι δε θα μιλούσαμε το ίδιο. Εγώ θα μιλούσα πιο συναισθηματικά, εσύ θα "έκρυβες λόγια"...

Άντε, πρωί πρωί...

Δε (σου) φτάνει η σύγχυση που μου έδωσες χτες ; Μεγάλη γυναίκα ;;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top