Ανοιχτή συζήτηση του C'n'F

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,596 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
Ανέκαθεν 😡. Μια φορά έκανα μια σοφη επιλογή, αλλά η ρημάδα απόσταση δεν παλεύεται..
Μα γι αυτό την έκανες την επιλογή, παρόλη την απόσταση, για να μην δέσει, γιατί υποσυνείδητα πιστεύεις ότι δεν αξίζεις μια σοβαρή σχέση. Και γι αυτό κατηγορείς και την απόσταση, γιατί κι εσυ σαν και την πρώην μου, αμα πραγματικά θέλατε θα παίρνατε βαλίτσα και θα τη μηδενίζατε την απόσταση.

Άμα η άλλη είναι σε οίστρο και θέλει γιατί το θεωρεί την πιο σοφή επιλογή, και βουνά ανεβαίνει.

Ειδάλλως αρχίζει αυτα τα "και το παιδι μου έχει φίλους εδω και που να τρέχουμε, και εχω τη δουλειά μου και η δική σου ειναι λιγοτερο σημαντική, και έλα και θα δούμε" αστο κούκλα μου δεν τον θέλεις 100%.

Το 99% ειναι βάσανο και το 100% είναι παιχνιδάκι, όπως άκουσα χτες να λέει κάποιος.

Και στο τέλος για να μην πεθάνουν μόνοι τους, βολεύονται με έναν καλούλη άνθρωπο, άντρα γυναίκα οτιδήποτε και σου λέει απο το τιποτα, δε γαμιέται, να μη με βρουν σε αποσυνθεση μετα απο 30 μερες οταν τα τιναξω, να χω εναν να με βαλει στο φέρετρο την ώρα εκείνη.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,596 μηνύματα.
In
Μα γι αυτό την έκανες την επιλογή, παρόλη την απόσταση, για να μην δέσει, γιατί υποσυνείδητα πιστεύεις ότι δεν αξίζεις μια σοβαρή σχέση. Και γι αυτό κατηγορείς και την απόσταση, γιατί κι εσυ σαν και την πρώην μου, αμα πραγματικά θέλατε θα παίρνατε βαλίτσα και θα τη μηδενίζατε την απόσταση.

Άμα η άλλη είναι σε οίστρο και θέλει γιατί το θεωρεί την πιο σοφή επιλογή, και βουνά ανεβαίνει.

Ειδάλλως αρχίζει αυτα τα "και το παιδι μου έχει φίλους εδω και που να τρέχουμε, και εχω τη δουλειά μου και η δική σου ειναι λιγοτερο σημαντική, και έλα και θα δούμε" αστο κούκλα μου δεν τον θέλεις 100%.

Το 99% ειναι βάσανο και το 100% είναι παιχνιδάκι, όπως άκουσα χτες να λέει κάποιος.

Και στο τέλος για να μην πεθάνουν μόνοι τους, βολεύονται με έναν καλούλη άνθρωπο, άντρα γυναίκα οτιδήποτε και σου λέει απο το τιποτα, δε γαμιέται, να μη με βρουν σε αποσυνθεση μετα απο 30 μερες οταν τα τιναξω, να χω εναν να με βαλει στο φέρετρο την ώρα εκείνη.
Άστο ( δεν είναι όλα τόσο απλά, ώστε να τινάξεις όλη σου τη ζωή στον αέρα) , τέλος πάντων από τον" καλουλη" που λες που μυρίζει συμβιβασμό από χλμ. Θα προτιμήσω να με βρουν σε αποσύνθεση οι γάτες μου που θα μιξοκλαινε πάνω απο το πτώμα
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
In

Άστο ( δεν είναι όλα τόσο απλά, ώστε να τινάξεις όλη σου τη ζωή στον αέρα) , τέλος πάντων από τον" καλουλη" που λες που μυρίζει συμβιβασμό από χλμ. Θα προτιμήσω να με βρουν σε αποσύνθεση οι γάτες μου που θα μιξοκλαινε πάνω απο το πτώμα
Δε θα μυξοκλαίνε. Θα σου φάνε το κρέας γιατι θα χουν ρημάξει πρώτα τις κροκέτες και τα γκουρμε γκολντ και δε θα χουν άλλο να φάνε και θα την πληρώσεις εσυ.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,596 μηνύματα.
Δε θα μυξοκλαίνε. Θα σου φάνε το κρέας γιατι θα χουν ρημάξει πρώτα τις κροκέτες και τα γκουρμε γκολντ και δε θα χουν άλλο να φάνε και θα την πληρώσεις εσυ.
Θα αυτό θυσιαστω αν είναι να αποτέλεσει το σαρκιον μου γκουρμέ γατογευμα
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
Ωραία κουβέντα πιάσατε,....:hehe: αλλά θα συμφωνήσω με @glayki;
Πόσο μάλλον αν είναι η δική μας γάτα. :D
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
Ωραία κουβέντα πιάσατε,....:hehe: αλλά θα συμφωνήσω με @glayki;
Πόσο μάλλον αν είναι η δική μας γάτα. :D
Εγω κομμάτια να κόψω απο μενα να φάει το παιδι μου αν πεινάει, σοβαρά. Αλλά δεν πεινάει γιατι πρώτα ταίζω εκείνον και μετα εμένα.

Άσε μου τραυματίστηκε με το νυχακι του μάλλον στο κουτελο οπως ξυνόταν και τωρα μου χει δημιουργηθεί φοβία και είδα μέχρι και όνειρο άσχημο.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,596 μηνύματα.
Μην είσαι τόσο Υπερπροστατευτικος.. Ο υιός θα επιζήσει και με νυχιά
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
Εγω κομμάτια να κόψω απο μενα να φάει το παιδι μου αν πεινάει, σοβαρά. Αλλά δεν πεινάει γιατι πρώτα ταίζω εκείνον και μετα εμένα.

Άσε μου τραυματίστηκε με το νυχακι του μάλλον στο κουτελο οπως ξυνόταν και τωρα μου χει δημιουργηθεί φοβία και είδα μέχρι και όνειρο άσχημο.
Αν φοβάσαι μη μολυνθεί, πέρασε το σημείο του γδαρσίματος με ελάχιστο-πάνω σε μπατονέτα (τόσο λίγο)-μπεταντίν.
Μην ανησυχείς, θα γειάνει. :)
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
Μην είσαι τόσο Υπερπροστατευτικος.. Ο υιός θα επιζήσει και με νυχιά
Ναι είμαι. Φοβάμαι μη και δεν ειναι γδάρσιμο γιατι έχει κι ενα τραυματάκι στο σαγόνι που ειναι σαν τελίτσα χωρίς τριχούλες εκει και ανοίγει αμα το πειράξει. Και φοβάμαι μην είναι δευτερο, στο κουτελο. (αλλα εχει κρουστίτσα, μαλλον νυχιά είναι).

Το αγαπάω πολύ. :cry_x:
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Δεν κατάλαβες τι ήθελα να σου πω. Δεν πειράζει, καθώς ήδη είχες προαποφασίσει τι θα καταλάβεις.

Τωρα καταλαβαίνεις γιατί όπως και η Ιον, άρχισα να σιχαινομαι και εγω τις σχέσεις. :bleh:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Αρα δεν έχεις το novelty effect που έχουν άλλες, άρα ο άλλος κάτι κάνει και γκρεμίζει τη σχέση.

Και γιατι δενεσαι περισσότερο με κατι που σε καταστρέφει σιγά σιγά; Για να πονάς περισσότερο όταν (και οχι αν) τελειώσει;

Δεν το καταλαβαινεις οτι βλάπτεις τον εαυτό σου;
Τελικά όλα καλά νομίζω υπερέβαλα . :)
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,474 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,456 μηνύματα.
Εγώ πάντως έχω ξαναπεί ότι δεν είναι υγιές να τσακώνεται και να τα βρίσκει συνέχεια ένα ζευγάρι. Το έχω βιώσει και γω για πάρα πολύ μικρό διάστημα και ήταν εξαντλητικό ψυχικά. Πάρα πολύ καλό παιδί και το εκτιμώ, αλλά δεν ήταν για μένα και ούτε εγώ για αυτό.
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,474 μηνύματα.
Εγώ πάντως έχω ξαναπεί ότι δεν είναι υγιές να τσακώνεται και να τα βρίσκει συνέχεια ένα ζευγάρι. Το έχω βιώσει και γω για πάρα πολύ μικρό διάστημα και ήταν εξαντλητικό ψυχικά. Πάρα πολύ καλό παιδί και το εκτιμώ, αλλά δεν ήταν για μένα και ούτε εγώ για αυτόν.
Αυτό που λες είναι σωστό. Απλά θεωρώ ότι στις ηλικίες που είστε είναι πιο σύνηθες να συμβαίνει...
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
Εγώ πάντως έχω ξαναπεί ότι δεν είναι υγιές να τσακώνεται και να τα βρίσκει συνέχεια ένα ζευγάρι. Το έχω βιώσει και γω για πάρα πολύ μικρό διάστημα και ήταν εξαντλητικό ψυχικά. Πάρα πολύ καλό παιδί και τον εκτιμώ, αλλά δεν ήταν για μένα και ούτε εγώ για αυτόν.
Θα συμφωνήσω απόλυτα με αυτό.

Όταν πας να ταιριάξεις δυο μοίρες που δεν ειναι η μια για την άλλη για να περπατήσουν μαζί, ακολουθεί το χάος και όχι η αρμονία.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,456 μηνύματα.
Αυτό που λες είναι σωστό. Απλά θεωρώ ότι στις ηλικίες που είστε είναι πιο σύνηθες να συμβαίνει...
Ισχύει, το βλέπω συνέχεια να συμβαίνει γύρω μου, απλά προσωπικά δεν βρίσκω λόγο να μένει κανείς. Ούτε εγώ έφυγα εύκολα, αλλά έβαλα το καλό του και το δικό μου καλό πάνω από τα όποια συναισθήματα. Μόλις πέρασαν μια δυο βδομάδες ήμουν καλύτερα από ποτέ.
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,474 μηνύματα.
Ισχύει, το βλέπω συνέχεια να συμβαίνει γύρω μου, απλά προσωπικά δεν βρίσκω λόγο να μένει κανείς. Ούτε εγώ έφυγα εύκολα, αλλά έβαλα το καλό του και το καλό μου πάνω από τα οποία συναισθήματα. Μόλις πέρασαν μια δυο βδομάδες ήμουν καλύτερα από ποτέ.
Χαίρομαι πολύ μ΄ αυτό που διαβάζω. Είδες ; Βλέπεις ότι, τελικά, δεν ήρθε το τέλος του κόσμου ; Μόλις αποστασιοποιηθείς μπορείς να το δεις. Όχι όσο είσαι μέσα στο μάτι του κυκλώνα...

Πάμε γι΄ άλλα, Pak !!!

Kι όπως λένε και στο χωριό μου, ουδείς αναντικατάστατος...
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,456 μηνύματα.
Χαίρομαι πολύ μ΄ αυτό που διαβάζω. Είδες ; Βλέπεις ότι, τελικά, δεν είναι το τέλος του κόσμου ; Μόλις αποστασιοποιηθείς μπορείς να το δεις. Όχι όσο είσαι μέσα στο μάτι του κυκλώνα...

Πάμε γι΄ άλλα, Pak !!!

Kαι όπως λένε και στο χωριό μου, ουδείς αναντικατάστατος...
Καλά μετά από αυτόν πέρασα χειρότερα, αλλά αυτό το έχουμε συζητήσει αναλυτικά στην κουβεντούλα. Τον άλλον δεν τον εκτιμώ, αλλά τέλος πάντων το έχω ξεπεράσει και αυτό πλέον. Οκ που και που πέφτω πάλι ψυχολογικά, αλλά ξέρω ότι θα μου περάσει, είναι σχετικά νωρίς ακόμα.
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,474 μηνύματα.
Καλά μετά από αυτόν πέρασα χειρότερα, αλλά αυτό το έχουμε συζητήσει αναλυτικά στην κουβεντούλα. Τον άλλον δεν τον εκτιμώ, αλλά τέλος πάντων το έχω ξεπεράσει και αυτό πλέον. Οκ που και που πέφτω πάλι ψυχολογικά, αλλά ξέρω ότι θα μου περάσει, είναι σχετικά νωρίς ακόμα.
Ναι, είναι νωρίς. Και ποιός δε θα έπεφτε, στη θέση σου ; Μ΄ αυτό που τώρα περνάς (κι ας πονάει...), θα σε δυναμώσει...

Έτσι είναι η άτιμη η ζωή, μα τί να γίνει...
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top