Palermo #41 - Gotta catch 'em all!

Ψηφοφορία 29/7
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 12)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Τα φαντάσματα μπορούν να εκφέρουν γνώμη και να ψηφίσουν μέχρι και τις 20.00
Η κάρτα ακύρωσης άμεσης προφυλάκισης μπορεί να ενεργοποιηθεί μέχρι και τις 23.44
Ψηφίζετε μέχρι αύριο και ώρα 20.00 προκειμένου να μην πάρετε απουσία.

Ψηφοφορία για Δευτέρα 5/8

  1. aegloswen
  2. Akis_Megara --> espeonfan
  3. blue_butterfly
  4. CiNeFiL
  5. Drama Prinzessin
  6. Himela --> Akis_Megara
  7. JKaradakov
  8. Johnnaousa (φάντασμα) --> Akis_Megara
  9. Nefeli Graf
  10. ~Melania~
  11. Πατρεύς
  12. Σπυράκος (^^) (φάντασμα) --> Drama Prinzessin
  13. Τάσος97
Ψήφοι
2 Akis_Megara
1 Drama Prinzessin

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Σπυρακος (^^) - Ψηφοφορία 29/7
Johnnaousa - Δολοφονία 2/8
Guest 278211 - Ψηφοφορία 2/8
espeonfan - Άμεση προφυλάκιση

Οριστικές Αποχωρήσεις
Gate4 (Πολίτης Β) - Ποινή 28/7
_fairygirl_ (Φανερός Μαφιόζος Β) - Ποινή 28/7
Alma Libre (Πόρνη) - Ποινή 29/7
Deutsch... Lover (Κρυφός Μαφιόζος Γ) - Ποινή 29/7
thomas l. (Φανερός Μαφιόζος Α) - Τυμβωρυχία
tsarachaf (Αρχιμαφιόζος) - Τυμβωρυχία
Wild_Boy (???) - Οικειοθελής αποχώρηση
Totaled (Κρυφός Μαφιόζος Δ) - Τυμβωρυχία

Απουσίες
espeonfan #1
tsarachaf #1
Totaled #1
Wild_Boy #1
~Melania~ #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Wild_Boy
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Totaled
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Wild_Boy
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Τάσος97
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Guest 278211
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Guest 278211
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από CiNeFiL
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Akis_Megara
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Ναι, ωραία, αλλά η χρήση της κάρτας είναι ατομική υπόθεση στα πλαίσια πάντα της ομάδας. Εφόσον πιστεύω πως είναι ο ΑΜ γιατί να μην παίξω την κάρτα;

Έπρεπε να το συζητήσουμε και να συμφωνήσουμε όλοι μαζί σε ποιον να παίξεις την κάρτα. Ο φαν δεν είχε καν ψήφους. Υπήρχαν άλλοι πιο ύποπτοι όπως ο Πέτρος για παράδειγμα ή τέλος πάντων κάποιος που θα συμφωνούσαμε όλοι οι πολίτες μαζί. Ή μήπως δεν είσαι πολίτης; Η κίνησή σου και η απόφασή σου δε μου άρεσε καθόλου. Δείχνεις να παίζεις μόνος σου και μάντεψε ποιος παίζει μόνος του τώρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έπρεπε να το συζητήσουμε και να συμφωνήσουμε όλοι μαζί σε ποιον να παίξεις την κάρτα. Ο φαν δεν είχε καν ψήφους. Υπήρχαν άλλοι πιο ύποπτοι όπως ο Πέτρος για παράδειγμα ή τέλος πάντων κάποιος που θα συμφωνούσαμε όλοι οι πολίτες μαζί. Ή μήπως δεν είσαι πολίτης; Η κίνησή σου και η απόφασή σου δε μου άρεσε καθόλου. Δείχνεις να παίζεις μόνος σου και μάντεψε ποιος παίζει μόνος του τώρα...
Γνώμη σου είναι δεν μπορώ να σου πω να μην με ψηφίσεις,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Πάντως Άκη η κίνησή σου δε μου άρεσε. Έδρασες μόνος σου, χωρίς να προειδοποιήσεις οτι θα κάνεις κάτι τέτοιο, για κάποιον παίκτη που δεν έχει δώσει στοιχεία οτι είναι ο ΑΜ και που δεν ήταν πρώτος στην ψηφοφορία. Αυτό σε κάνει ύποπτο στα μάτια μου. Οι πολίτες υποτίθεται πως παίζουμε ενωμένοι τώρα πιο πολύ από ποτέ κι εσύ κάνεις ατομικές κινήσεις.

Αλλάζω σε Άκης_Μέγαρα. Δε μου άρεσε καθόλου η ατομική του κίνηση και το να χαλάσει μια τόσο σημαντική κάρτα για κάποιον που σχεδόν κανείς δε θεωρούσε ύποπτο.

Αν ήταν ο ΑΜ τι λογική έχει να το κάνει αυτό. Δεν χρειάζεται ο ΑΜ να κάνει τέτοιες κινήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Αν ήταν ο ΑΜ τι λογική έχει να το κάνει αυτό. Δεν χρειάζεται ο ΑΜ να κάνει τέτοιες κινήσεις.

Μα φυσικά να κερδίσει μία ψηφοφορία. Τώρα θα σκοτώσει 2 ανθρώπους μέχρι την Τρίτη. Αυτό δεν είναι κέρδος;

Δε συμφωνείς οτι οι πολίτες τώρα πρέπει να παίρνουν ομαδικές αποφάσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Μα φυσικά να κερδίσει μία ψηφοφορία. Τώρα θα σκοτώσει 2 ανθρώπους μέχρι την Τρίτη. Αυτό δεν είναι κέρδος;
Όπως και να το δεις αν ο ΑΜ κινούταν έξυπνα, μπορούσε να βγάλει δυο πολίτες μέχρι την Τρίτη. Δολοφονία + Ψηφοφορία.

Δε συμφωνείς οτι οι πολίτες τώρα πρέπει να παίρνουν ομαδικές αποφάσεις;
Πως ακριβώς θα το κάνουμε αυτό. Κάρτες και ρόλους απαγορεύεται να αποκαλύψουμε. Ο καθένας πρέπει να κρίνει και να βγάζει τα συμπεράσματα απο μόνος του. Δεν βλέπω πως μπορούμε οι πολίτες να βγάζουμε ομαδικές αποφάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Δηλαδή ποτέ δεν έχει ακουστεί η φράση "πρέπει τώρα να παιχτεί τυμβωρυχία ή νεκροφάνεια" πχ στον τάδε; Όποιος έχει την κάρτα την παίζει. Ήταν μια βιαστική κίνηση που είτε έγινε εσκεμμένα είτε από υπέρμετρη βλακεία. Όλοι ξέραμε οτι κάποιος έχει αυτή την κάρτα (δε χρειαζόταν να πούμε ποιος). Θα λέγαμε πχ "τώρα θα χρειαζόταν μια άμεση προφυλάκιση στον τάδε" και τότε ο Άκης θα δικαιολογούνταν να παίξει αυτή την κάρτα. Ή μήπως δεν τον συνέφερε να προλάβουμε να κάνουμε κάτι τέτοιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Δηλαδή ποτέ δεν έχει ακουστεί η φράση "πρέπει τώρα να παιχτεί τυμβωρυχία ή νεκροφάνεια" πχ στον τάδε; Όποιος έχει την κάρτα την παίζει. Ήταν μια βιαστική κίνηση που είτε έγινε εσκεμμένα είτε από υπέρμετρη βλακεία. Όλοι ξέραμε οτι κάποιος έχει αυτή την κάρτα (δε χρειαζόταν να πούμε ποιος). Θα λέγαμε πχ "τώρα θα χρειαζόταν μια άμεση προφυλάκιση στον τάδε" και τότε ο Άκης θα δικαιολογούνταν να παίξει αυτή την κάρτα. Ή μήπως δεν τον συνέφερε να προλάβουμε να κάνουμε κάτι τέτοιο;

Αν ήταν ο ΑΜ δεν θα υπήρχε λόγος να μην τον συνέφερε. Επίσης αν δεν τον συνέφερε το καλύτερο που είχε να κάνει ήταν τα στραβά μάτια.

Δεν μπορώ να καταλάβω, γιατί ήδη αρχίσαμε να κατηγορούμαστε όταν ακόμα δεν ξέρουμε τι είναι ο espeofan.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Ουουου!! Είχαμε εξελίξεις! :D Θα επανέλθω σε λίγο για σχολιασμό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Συλβία τελικά τελειώνω την Πέμπτη, δυστυχώς. :\
Κι εγώ λυπάμαι που δεν χάρηκα το παιχνίδι.

Θα ψηφίσω again Πατρεύς, οι λόγοι συνεχίζουν να είναι οι ίδιοι.

Btw, ριρίκα πολύ έξυπνο! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Έχουμε 2 σημαντικές κινήσεις... Ενθουσιασμός από τις νέες κάρτες ή έγινε κάτι εσκεμμένα;

1 ηχώ από το υπερπέραν και 1 άμεση προφυλάκιση...

Αφού δεν έχουμε και πολλές ιδέες στο τι να κάνουμε, ας ακούσουμε τι έχουν να μας πουν τα φαντασματάκια μας.


ΥΓ. Μια περίληψη πάλι το βίντεο της Ριρίκας. :redface:

Κυριακάτικα; :hmm: Απόγευμα; Άτοπη κίνηση εντελώς, κατά την γνώμη μου. Μακάρι να προλάβει να μιλήσει και η Σπυριδούλα, αλλά κάηκε ολίγον η κάρτα...

Μήπως γίνονται βιαστικές κινήσεις; :hmm:

Λυσσάξατε με τον φαν και χάσαμε μια μέρα ψηφοφορίας. Αφού δεν είναι ο ΑΜ, ας παίξει κάποιος την κάρτα ακύρωση προφυλάκισης ώστε να έχουμε αποχώρηση αύριο.

Κι αφού βεβαιωθήκαμε οτι ο φαν είναι αθώος, θα σχολιάσω κι εγώ τους εναπομείναντες παίκτες:


  • aegloswen=> Αν και όλες αυτές τις μέρες έχει παίξει υπέρ των πολιτών, ουσιαστικά αν κάποιος μου έλεγε οτι είναι ο ΑΜ δε θα ξαφνιαζόμουν. Μπαίνει λίγο, δείχνει οτι βοηθάει, ανησυχεί, αλλά εξαφανίζεται και "ξεχνιέται".
  • Akis_Megara=> Σας θυμίζω οτι από την αρχή δε μου άρεσε το πώς ψήφισε στον πρώτο γύρο τον Τάσο και ο δολοφόνος Θωμάς τον ακολούθησε κλπ κλπ, ίσως να είναι ο ΔΑ που πια είναι πολίτης. Από κει και πέρα έχει κυλήσει πολύ νερό στο αυλάκι κι ο Άκης έχει κάνει κινήσεις υπέρ των πολιτών.
  • blue_butterfly=> Εντάξει δε σχολιάζω, όλοι ξέρουμε πόσο βοήθησε.
  • CiNeFiL=> Σας θυμίζω οτι τη Σινεφίλ την υποπτευόμουν ακόμα και για δολοφόνο αφού μπήκε τελευταία στιγμή στην πρώτη ψηφοφορία λέγοντας οτι δε θυμήθηκε οτι το παιχνίδι είχε ξεκινήσει κι αντί να κρατήσει ουδέτερη στάση ώσπου να διαβάσει τουλάχιστον τι έχει γίνει, ψήφισε υπέρ του Θωμά που αποδείχτηκε μαφιόζος. Από κει και πέρα σιώπησε. Να είναι ο ΑΜ που ψάχνουμε;
  • Drama Prinzessin=> Βολικό το οτι δεν έχει χρόνο αλλά νομίζω οτι είχε πει μόνο την πρώτη βδομάδα του παλέρμο θα έχει φροντιστήριο, τώρα είναι Κυριακή πια, γιατί δε μιλάει; Δε λέω, γλυκειά η θάλασσα της Μυτιλήνης αλλά Κλεοπατρίτσα μου πες μας μια κουβέντα!
  • JKaradakov=> Αθώος κατά 99% και με καλό ρόλο υποθέτω.
  • Nefeli Graf=> Αθώα κι εκείνη, έχει βοηθήσει τους πολίτες αφάνταστα.
  • Πατρεύς=> Ο Πέτρος ακόμα και μαφιόζος να είναι, ακόμα και πόρνη ή ντετέκτιβ (τον έχω δει και στους 3 ρόλους) πάλι σαν ξενερωμένος πολίτης παίζει. Μας είχε πει οτι τις επόμενες μέρες από την Πέμπτη ή Παρασκευή θα είχε πιο πολύ χρόνο. Πούντος τον είδε κανείς;
  • Τάσος97=> Αν ήταν ΑΜ θα είχε πεθάνει κι ο δολοφόνος του στην πρώτη δολοφονία. Θέλω πιο πολλή συμμετοχή όμως.
  • Μελανία => Βλέπω οτι προσπαθεί να βρει ενόχους αλλά κάτι κάτι κάτι δε μου κολλάει. Δε θα ξαφνιαστώ αν η γλυκειά μας Μελανία μάς ξεπαστρέψει όλους.
Οπότε ύποπτοι για μένα: Μελανία, Σινεφίλ, Πατρεύς, Ντράμα και Έλενα.

Σύλβια με πληγώνεις :P. Έχουμε τους ίδιους υπόπτους, συμπίπτουν οι απόψεις μας σε πολλά σημεία και επιμένεις στην ενοχή μου :P.

Πάντως Άκη η κίνησή σου δε μου άρεσε. Έδρασες μόνος σου, χωρίς να προειδοποιήσεις οτι θα κάνεις κάτι τέτοιο, για κάποιον παίκτη που δεν έχει δώσει στοιχεία οτι είναι ο ΑΜ και που δεν ήταν πρώτος στην ψηφοφορία. Αυτό σε κάνει ύποπτο στα μάτια μου. Οι πολίτες υποτίθεται πως παίζουμε ενωμένοι τώρα πιο πολύ από ποτέ κι εσύ κάνεις ατομικές κινήσεις.

Αλλάζω σε Άκης_Μέγαρα. Δε μου άρεσε καθόλου η ατομική του κίνηση και το να χαλάσει μια τόσο σημαντική κάρτα για κάποιον που σχεδόν κανείς δε θεωρούσε ύποπτο.

Μια ''μίνι'' προετοιμασία πάντως την έκανε:
Αγαπητή ΣΕ από πότε μπορούμε να παίξουμε κάρτες;
Γουστάρετε να το ζωντανέψουμε περισσότερο; :P

Να υπενθυμίσω για άλλη μια φορά ότι από αύριο (αν το παιχνίδι συνεχιστεί αύριο) θα γράφω το πολύ 2 ποστ την ημέρα αλλά θα παρακολουθώ τα γεγονότα όσο μπορώ. Ανυπομονώ να δω τι έχει γίνει με τον Φαν... Επιπροσθέτως, μόνο σε εμένα κάνει εντύπωση η εμμονή της Κλέο με τον Πέτρο;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
βασικά η κλεο επιμένει και αναρωτιέμαι αν ξέρει κάτι. 2ον η κίνηση του άκη δεν με βάζει τόσο σε υποψίες ήταν απροκάλυπτη για να την κανει αν ειναι ΑΜ και έτσι κ αλλιώς δεν ξέρουμε ακόμα αν είναι αθώος ο έσπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Ωραία, περιμένουμε να δούμε τι γίνεται με τον Φαν για να κινηθούμε κάπως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δηλαδή ποτέ δεν έχει ακουστεί η φράση "πρέπει τώρα να παιχτεί τυμβωρυχία ή νεκροφάνεια" πχ στον τάδε; Όποιος έχει την κάρτα την παίζει. Ήταν μια βιαστική κίνηση που είτε έγινε εσκεμμένα είτε από υπέρμετρη βλακεία. Όλοι ξέραμε οτι κάποιος έχει αυτή την κάρτα (δε χρειαζόταν να πούμε ποιος). Θα λέγαμε πχ "τώρα θα χρειαζόταν μια άμεση προφυλάκιση στον τάδε" και τότε ο Άκης θα δικαιολογούνταν να παίξει αυτή την κάρτα. Ή μήπως δεν τον συνέφερε να προλάβουμε να κάνουμε κάτι τέτοιο;
Ευχαριστώ για τον χαρακτηρισμό :)
Μια ''μίνι'' προετοιμασία πάντως την έκανε
Χαίρομαι που υπάρχει και κάποιος με εγκέφαλο.
Επιπροσθέτως, μόνο σε εμένα κάνει εντύπωση η εμμονή της Κλέο με τον Πέτρο;:hmm:
Ίσως έπαιξε ονειρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
βασικά η κλεο επιμένει και αναρωτιέμαι αν ξέρει κάτι. 2ον η κίνηση του άκη δεν με βάζει τόσο σε υποψίες ήταν απροκάλυπτη για να την κανει αν ειναι ΑΜ και έτσι κ αλλιώς δεν ξέρουμε ακόμα αν είναι αθώος ο έσπ.

Σόρρυ τόσα πράγματα έχουμε πει για σένα, δεν απαντάς σε τίποτα παρά μόνο βρίσκεις ενόχους και καλοπιάνεις τον Άκη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Coming...

Οκ τρελό αγόρι...



στον espeonfan
Ο λόγος βρε Άκη;Υπάρχουν άλλα άτομα πιο ύποπτα με την συμπεριφορά τους παρά ο πρωτάρης espeonfan.Κοίτα παρακάτω γιατί υποψιάζομαι ότι κατά πάσα πιθανότητα είναι αθώος.


  • Nefeli Graf=> Αθώα κι εκείνη, έχει βοηθήσει τους πολίτες αφάνταστα.
Οπότε ύποπτοι για μένα: Μελανία, Σινεφίλ, Πατρεύς, Ντράμα και Έλενα.
Από ποιες κινήσεις μου το πιστεύεις;

Λοιπόν μόνο και μόνο ο τρόπος που μιλά ο espeonfan στα λιγοστά του post με έχει πείσει αρκετά ότι μπορεί να είναι αθώος.Δεν μιλάει όπως ένας πρωτάρης μαφιόζος που ψηφίζει εντελώς από ένστικτο όπως έλεγε ο Θωμάς,ούτε είναι έμπειρος (από τουλάχιστον ένα παιχνίδι που έχει παίξει) που ξέρει πως κινείται και να μην τον πάρουν χαμπάρι.
Προσπαθεί να αναλύσει από τα λίγα ποστ που βλέπει (όσο και όταν τον βλέπουμε μέσα) διάφορα απ'ότι μπορούμε όλοι να παρατηρήσουμε,γι'αυτό και μόνο θα τον επαναφέρω πίσω γιατί νομίζω ότι θα χάσουμε ένα από τους απλούς πολίτες ίσως.

Ακύρωση της προφυλάκισης που έριξε ο Akis στον espeonfan περικαλώ αγαπητή ΣΕ!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,243 μηνύματα.
Η ψηφοφορία θα γίνει κανονικά.:popcorn:

Ψηφοφορία για Δευτέρα 5/8
  1. aegloswen
  2. Akis_Megara --> espeonfan
  3. blue_butterfly
  4. CiNeFiL
  5. Drama Prinzessin --> Πατρεύς
  6. espeonfan
  7. Himela --> Akis_Megara
  8. JKaradakov
  9. Johnnaousa (φάντασμα) --> Akis_Megara
  10. Nefeli Graf
  11. ~Melania~
  12. Πατρεύς
  13. Σπυράκος (^^) (φάντασμα) --> Drama Prinzessin
  14. Τάσος97
Ψήφοι
2 Akis_Megara
1 Drama Prinzessin
1 espeonfan
1 Πατρεύς

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Σπυρακος (^^) - Ψηφοφορία 29/7
Johnnaousa - Δολοφονία 2/8
Guest 278211 - Ψηφοφορία 2/8

Οριστικές Αποχωρήσεις
Gate4 (Πολίτης Β) - Ποινή 28/7
_fairygirl_ (Φανερός Μαφιόζος Β) - Ποινή 28/7
Alma Libre (Πόρνη) - Ποινή 29/7
Deutsch... Lover (Κρυφός Μαφιόζος Γ) - Ποινή 29/7
thomas l. (Φανερός Μαφιόζος Α) - Τυμβωρυχία
tsarachaf (Αρχιμαφιόζος) - Τυμβωρυχία
Wild_Boy (???) - Οικειοθελής αποχώρηση
Totaled (Κρυφός Μαφιόζος Δ) - Τυμβωρυχία

Απουσίες
espeonfan #1
tsarachaf #1
Totaled #1
Wild_Boy #1
~Melania~ #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Wild_Boy
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Totaled
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Wild_Boy
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Τάσος97
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Guest 278211
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Guest 278211
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από CiNeFiL
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Προφυλάκισης από Nefeli Graf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πολύ ωραία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Σόρρυ τόσα πράγματα έχουμε πει για σένα, δεν απαντάς σε τίποτα παρά μόνο βρίσκεις ενόχους και καλοπιάνεις τον Άκη;
Λέω τη γνώμη μου σε όσα έγιναν για μένα σε εξήγησα ότι ήταν αλήθεια ότι την 1η μέρα έπαιξα τελείως τυχαία και αυτό επειδή δεν ήξερα ότι αρχίσαμε αλλά και γενικά ο 1ός γύρος είναι συνήθως καθαρά τύχη έχεις κολλήσει με αυτό ενυγουεί θα δεις κ στο τέλος ότι κολλάς χωρίς λόγο εκεί. 2ον την κίνηση με τη κάρτα την έκανα γιατί όπως φαίνεται η ριρικα έχει τοο ρόλο που μπορεί να βοηθήσει περισσότερο κ να ήμουν ΑΜ κ να θελα να με εμπιστευτείτε δεν θα το ρισκάρα τόσο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top