Παλέρμο #38 - The Game of Thrones

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Άρα μάλλον πρέπει να πιστέψουμε και ότι ο Alchemist είναι δολοφόνος...
O μαφιόζος που ήξερε ο φρικ;
Κι αν αυτός ήταν η Νουαζέτα;
Γιατί και τη Νουαζέτ είχε ψηφίσει και κατηγορήσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Και το άλλο:
Η Ριρίκα έπαιξε την κάρτα γιατί είναι αθώα ή γιατί έτσι αθωώνεται; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
O μαφιόζος που ήξερε ο φρικ;
Κι αν αυτός ήταν η Νουαζέτα;
Γιατί και τη Νουαζέτ είχε ψηφίσει και κατηγορήσει...

Όπως είπα, διάβαζε λίγο καλύτερα τα ποστ μου Δημήτρη, η δολοφόνος που ήξερε ο φρικ, πρέπει να ήταν η Νουαζέτ. Γι' αυτό είπα και ότι θα ήταν καλύτερα να είχε εκτελέσει την δολοφονία του κάποιος άλλος. Γιατί ήταν πολύ φανερό μετά από ένα σημείο, ότι μάλλον την ήξερε, αλλά μας μπέρδευε ότι είχε πει από την αρχή πως θα την ψήφιζε...

Για τον Άλχεμιστ το λέω, γιατί στο ζευγάρι Ντεμλότζικ και Άλχεμιστ πρέπει να υπάρχει ένας δολοφόνος και μάλλον αυτός είναι ο Άλχεμιστ. Όχι γιατί μας έχουν παρουσιαστεί πολύ σοβαρά επιχειρήματα, αλλά κρατούσα σοβαρές επιφυλάξεις για τον φρικ και αν ήταν ένοχος, μάλλον θα ήταν και ο Ντεμ. Τώρα είμαι σε φάση πολλών υποθέσεων, αλλά εκεί μπορεί να μας πάει...

Και το άλλο:
Η Ριρίκα έπαιξε την κάρτα γιατί είναι αθώα ή γιατί έτσι αθωώνεται; :hmm:

Η Ριρίκα μπορεί να έπαιξε και την κάρτα για να βγάλει τον φρικ εκτός συναγωνισμού. Δεν μπορούμε να βγάλουμε καθαρό συμπέρασμα από αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,245 μηνύματα.
Ο Μαυρούλης είναι δολοφόνος... Και τον ψήφισε ένας από τους 2 για ξεκάρφωμα, το πιο πιθανό ο Τζόν... Αυτό είναι μέρος τou best case scenario, όπου έπεσες μέσα τουλάχιστον στον έναν από τους John και Βάιο... Γιατί αλλιώς καταλαβαίνεις ότι δεν μπορούμε να βγάλουμε συμπεράσματα...

Η ψήφος σου, θεωρώ προσωπικά, πως είναι ίσως η χειρότερη δυνατή από την λίστα πιθανών υπόπτων, μιας και αυτή την στιγμή, έχει μεγαλύτερη πιθανότητα να είναι συγκάτοικος παρά μαφιόζος... Είναι άλλος ένας από τους λόγους που η τυμβωρυχία πρέπει να πέσει είτε στον φρικ είτε στην Νουαζέτ(προτιμώ εδώ, έχει μεγαλύτερες πιθανότητες να ναι μαφιόζος).
Ήθελα να ψηφίσω κάποιον πριν την δολοφονία, γι' αυτό και έριξα και την ψήφο μου στην aegloswen.
Anyway, τείνω να συμφωνώ μαζί σου και θα σ' εμπιστευτώ.Αλλάζω σε MAUROULIS.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Για τον Άλχεμιστ το λέω, γιατί στο ζευγάρι Ντεμλότζικ και Άλχεμιστ πρέπει να υπάρχει ένας δολοφόνος και μάλλον αυτός είναι ο Άλχεμιστ. Όχι γιατί μας έχουν παρουσιαστεί πολύ σοβαρά επιχειρήματα, αλλά κρατούσα σοβαρές επιφυλάξεις για τον φρικ και αν ήταν ένοχος, μάλλον θα ήταν και ο Ντεμ. Τώρα είμαι σε φάση πολλών υποθέσεων, αλλά εκεί μπορεί να μας πάει...
Εγώ θεωρώ τον Αλχημιστή έναν απλό πολίτη, ο οποίος δεν καίγεται για το παιχνίδι, αλλά προσπαθεί με τη λίγη ώρα που διαθέτει να βρει τους ενόχους. Επειδή όμως δεν αφιερώνει πάρα πολύ ώρα δε μας έχει βοηθήσει με τις κατηγορίες του. Θα μπορούσα να είμαι και λάθος (άλλωστε δε θα είναι η πρώτη φορά) αλλά εγώ αυτό βλέπω σαν πιο πιθανό σενάριο και σας το παρουσιάζω για να δω πως το κρίνεται.
Όσο για τον ντεμ περισσότερο τον θεωρώ ένα τρολ που απλά την μπαίνει στον Αλχημιστή παρά κάτι πιο σημαντικό. Αν είχε καλύτερο ρόλο μάλλον θα έπαιζε πιο ενεργά. Έχω μια καλούτσικη ιδέα για τον πληροφοριοδότη (που λέτε ότι είναι ο ντεμ) αλλά δε λέω για να μην κάνω την ίδια βλακεία με τη Μελανία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
Όπως είπα, διάβαζε λίγο καλύτερα τα ποστ μου Δημήτρη, η δολοφόνος που ήξερε ο φρικ, πρέπει να ήταν η Νουαζέτ. Γι' αυτό είπα και ότι θα ήταν καλύτερα να είχε εκτελέσει την δολοφονία του κάποιος άλλος. Γιατί ήταν πολύ φανερό μετά από ένα σημείο, ότι μάλλον την ήξερε, αλλά μας μπέρδευε ότι είχε πει από την αρχή πως θα την ψήφιζε...

Για τον Άλχεμιστ το λέω, γιατί στο ζευγάρι Ντεμλότζικ και Άλχεμιστ πρέπει να υπάρχει ένας δολοφόνος και μάλλον αυτός είναι ο Άλχεμιστ. Όχι γιατί μας έχουν παρουσιαστεί πολύ σοβαρά επιχειρήματα, αλλά κρατούσα σοβαρές επιφυλάξεις για τον φρικ και αν ήταν ένοχος, μάλλον θα ήταν και ο Ντεμ. Τώρα είμαι σε φάση πολλών υποθέσεων, αλλά εκεί μπορεί να μας πάει...



Η Ριρίκα μπορεί να έπαιξε και την κάρτα για να βγάλει τον φρικ εκτός συναγωνισμού. Δεν μπορούμε να βγάλουμε καθαρό συμπέρασμα από αυτό...
Ξυπνα ρε! σου λεω οτι και εγω πολιτης ειμαι!
κοιτα ποιους εχω κατηγορησει στο παρελθον και βγαλε συμπερασματα.
και ποιους εχω αθωώσει.

με τον forever απλα καταλαβα οτι δεν ειναι δολοφονος και ειχα δικιο. βγηκε αντιπαλος μαφιοζος ε νταξει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Τώρα σόρυ που δε μπορώ να κάνω παράθεση(κινητό) αλλά μια ερώτηση θα τη γράψω.Από που κι ως που είμαι δολοφόνος;Επειδή κατηγορούσα τον φρικ;Ή επειδή ο λοτζικ με τρολάρει ασύστολα;Τίποτα άλλο δεν έχετε πει, αξιόλογο.Τέλος πάντων, εγώ αυτό που νομίζω είναι ότι κάποιους τους βόλεψε η λίστα του λιμπ και μόλις αυτή τελείωσε κρύφτηκαν σαν τα ποντίκια.Επιμένω στη ψήφο μαυρούλη έτσι απλά επειδή είναι ότι καλύτερο έχω.Λοτζικ θα σε ψηφίσω αύριο και ο λόγος θα είναι η ΤΡΟΛΙΤΙΔΑ, φτάνει επιτέλους.Μου κάνει εντύπωση που ο τσαφ πιάνεται από τρολιες αντί να περιμένει να μιλήσουν όλοι.Τα λέγαμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Εν τω μεταξύ ρε λουκουμά λοτζικ, με θεωρείς ΒΕΒΑΙΟ δολοφόνο και ψηφίζεις μαυρούλη.Μετά δημιουργείται ρεύμα(σαφώς αιτιολογημένο) προς μαυρούλη, και αλλάζεις ψήφο.Γιατί δε το εξηγείς αυτό;Σιγούρεψες τη φυγή του συντρολιου και ξεκινάς προετοιμασία για αύριο;Έξω από το παλέρμο αύριο, άιντε.Έπρεπε να'χεις φάει σουτ νωρίτερα, να σου κάνουμε τυμβωρυχία και να παίξουμε με ξεκάθαρο τοπιό, τώρα που στενεύουν τα περιθώρια μόνο ζημιά κάνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Εγώ θεωρώ τον Αλχημιστή έναν απλό πολίτη, ο οποίος δεν καίγεται για το παιχνίδι, αλλά προσπαθεί με τη λίγη ώρα που διαθέτει να βρει τους ενόχους. Επειδή όμως δεν αφιερώνει πάρα πολύ ώρα δε μας έχει βοηθήσει με τις κατηγορίες του. Θα μπορούσα να είμαι και λάθος (άλλωστε δε θα είναι η πρώτη φορά) αλλά εγώ αυτό βλέπω σαν πιο πιθανό σενάριο και σας το παρουσιάζω για να δω πως το κρίνεται.
Όσο για τον ντεμ περισσότερο τον θεωρώ ένα τρολ που απλά την μπαίνει στον Αλχημιστή παρά κάτι πιο σημαντικό. Αν είχε καλύτερο ρόλο μάλλον θα έπαιζε πιο ενεργά. Έχω μια καλούτσικη ιδέα για τον πληροφοριοδότη (που λέτε ότι είναι ο ντεμ) αλλά δε λέω για να μην κάνω την ίδια βλακεία με τη Μελανία.

Πάμε πάλι... Δεν είπα ότι είναι 100% δολοφόνος... Άλλοι τα κάνουν αυτά και κάνουνε ζημιές στο παιχνίδι...

Κι ο μόνος λόγος που τείνω να πιστέψω τον Dem περισσότερο, είναι ότι πέφτει αρκετά μέσα ως τώρα κι ότι κακά τα ψέματα σε γενικές γραμμές συμβαδίζει με τις δικές μου θεωρίες στο παιχνίδι.

Ξυπνα ρε! σου λεω οτι και εγω πολιτης ειμαι!
κοιτα ποιους εχω κατηγορησει στο παρελθον και βγαλε συμπερασματα.
και ποιους εχω αθωώσει.

με τον forever απλα καταλαβα οτι δεν ειναι δολοφονος και ειχα δικιο. βγηκε αντιπαλος μαφιοζος ε νταξει

Διάβαζε ρε τι λέω... Δεν μπορώ ούτε για σένα να μαι σίγουρος, αλλά για την ώρα σε πιστεύω. Εδώ που τα λέμε αυτή την στιγμή, μάλλον έγω είμαι ο πιο αθώος και πάλι μπορεί να θεμελιωθεί κατηγορία εναντίον μου.

Τώρα σόρυ που δε μπορώ να κάνω παράθεση(κινητό) αλλά μια ερώτηση θα τη γράψω.Από που κι ως που είμαι δολοφόνος;Επειδή κατηγορούσα τον φρικ;Ή επειδή ο λοτζικ με τρολάρει ασύστολα;Τίποτα άλλο δεν έχετε πει, αξιόλογο.Τέλος πάντων, εγώ αυτό που νομίζω είναι ότι κάποιους τους βόλεψε η λίστα του λιμπ και μόλις αυτή τελείωσε κρύφτηκαν σαν τα ποντίκια.Επιμένω στη ψήφο μαυρούλη έτσι απλά επειδή είναι ότι καλύτερο έχω.Λοτζικ θα σε ψηφίσω αύριο και ο λόγος θα είναι η ΤΡΟΛΙΤΙΔΑ, φτάνει επιτέλους.Μου κάνει εντύπωση που ο τσαφ πιάνεται από τρολιες αντί να περιμένει να μιλήσουν όλοι.Τα λέγαμε.

Πρώτον, δεν πιάνομαι από πουθενα. Δεν έχω ψηφίσει, όπως σε κάθε γύρο σχεδόν ακριβώς γι' αυτό τον λόγο. Έχω δει αρκετούς να πιάνονται από τα λόγια μου για να σωθούν ή να κατηγορήσουν άλλους και δεν θα αφήσω κανέναν να πιαστεί από την ψήφο μου για να δημιουργήσει ρεύμα, όπως και έγινε την μία φορά που ψήφισα πολύ νωρίς και χάσαμε τον δικηγόρο μας, γιατί πέφτω κι εγώ έξω που και που... Ναι, περιμένω και τους υπόλοιπους, αλλά πρώτα έπρεπε να πω κι εγώ την θεωρία μου για το συμβαίνει και πως το ερμηνεύω...

Δεύτερον, είπα ότι μάλλον είσαι δολοφόνος, ανέφερα ότι πλέον κάνω αρκετές υποθέσεις, γιατί δεν μπορώ να είμαι σίγουρος. Αλλά πιστεύω σοβαρά ότι ανάμεσα στον Ντεμ κι εσένα υπάρχει ένας δολοφόνος. Με τωρινά δεδομένα μάλλον είσαι έσυ. Αυτό είπα και τίποτε παραπάνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Η Ζωή τι έπαθε;
Γιατί δε μας μιλάει;
Ζωηηηηηηηηη!!!

ps. Κι ο σπαρκ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,245 μηνύματα.
images4.jpg
Τι έχουν να πουν τα φαντάσματα του Παλέρμο για όλα αυτά;

Εγώ, παρατηρώντας τις δημοσιεύσεις της Noisette, δυστυχώς κατάλαβα πως μάλλον έκανα πολύ μεγάλο λάθος για τον Βάιο.Θα επιστρέψω σε λίγο αναλυτικά με σχόλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Η Ζωή τι έπαθε;
Γιατί δε μας μιλάει;
Ζωηηηηηηηηη!!!

ps. Κι ο σπαρκ...

Ναι ναι ναι...

Ας ασχοληθούμε λίγο κι εδώ...

Περιμένω γνώμες για την Ζωή... Για τον σπαρκ ξέρουμε ήδη.

Και ας πω εγώ... Η Ζωή, επειδή είναι πολύ καλή φίλη μου irl(the best actually :redface:), ξέρω ότι έχει αρκετές δουλειές αυτές τις μέρες, ξέρω ότι δεν θα μπορούσε να συμμετέχει το σ/κ, αλλά δεν το έκανε και κανείς άλλωστε, αλλα νιώθω ότι κρύβεται πολύ πίσω από αυτές τις δουλειές για να μην εκτεθεί...:whistle:

Εdit:
View attachment 46241
Τι έχουν να πουν τα φαντάσματα του Παλέρμο για όλα αυτά;

Εγώ, παρατηρώντας τις δημοσιεύσεις της Noisette, δυστυχώς κατάλαβα πως έκανα πολύ μεγάλο λάθος για τον Βάιο.Θα επιστρέψω σε λίγο αναλυτικά με σχόλια.

Είσαι καθόλου σοβαρός;; Γιατί το έκανες αυτό ρε Χάρη;; Μόνο τους δολοφόνους μπορείς να οφελήσεις έτσι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,245 μηνύματα.
Είσαι καθόλου σοβαρός;; Γιατί το έκανες αυτό ρε Χάρη;; Μόνο τους δολοφόνους μπορείς να οφελήσεις έτσι!!!
Τα φαντάσματα είναι οχτώ, απ' τα οποία οι δολοφόνοι μάλλον μόνο δύο...
Επίσης, κάρτες δεν μπορούν να χρησιμοποιήσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Τα φαντάσματα είναι οχτώ, απ' τα οποία οι δολοφόνοι μάλλον μόνο δύο...
Επίσης, κάρτες δεν μπορούν να χρησιμοποιήσουν.

Έχουμε ένα τεράστιο κενό σ' αυτά που ξέρουμε για 4... Τάσο, Πατρέα, carpe και Έλενα Κρ... Πιθανότατα 2 δολοφόνους, Τζον και Νουαζέτ. Και έχουμε χάσει Δικηγόρο, Ντετέκτιβ, Αντίπαλο μαφιόζο και δύο πολίτες μόνιμα... Δεν μας συμφέρει και πολύ εδώ που τα λέμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,245 μηνύματα.
Λοιπόν, για δείτε.
-Προτίμησα να μην ψηφίσω κάποιον που δεν μου είχε δείξει σημάδια ενοχής, μόνο και μόνο για να γίνει ισοψηφία.
Μήπως η μη-ισοψηφία σε βόλευε;;; :whistle:
Δεν καταλαβαίνω γιατί πετάς το μπαλάκι σε μένα. Ούτε εσύ άλλαξες ψήφο πριν το τέλος της ψηφοφορίας. Γιατί να μην πούμε ότι βόλευε εσένα η μη-ισοψηφία;:hmm:
Πετάω το μπαλάκι σε σένα γιατί μου φαίνεται παράξενο αυτό που είπες. Και αν είχες διαβάσει καλά το μήνυμα μου θα έβλεπες γιατί δεν άλλαξα ψήφο. :)
Σας φαίνεται για συνομιλία δολοφόνων;Εμένα όχι.Αυτό με οδήγησε στη σκέψη ότι λογικά έκανα λάθος για τον Βάιο συν του ότι το ίδιο πιστεύετε και εσείς.

Αυτό αλλάζει και την άποψή μου για πολλούς από εδώ.Δηλαδή, όσοι ψήφισαν τον Βάιο, δε σημαίνει ότι είναι και πολίτες.Γι' αυτό με όλα αυτά θα έτεινα περισσότερο στις : aegloswen, Eileen(την ψήφιζε συνέχεια ο Βάιος) και blue_butterfly(επανέφερε στο παιχνίδι τον Γιάννη).

Θα ψηφίσω blue_butterfly και ελπίζω να είναι η τελευταία φορά που κάνω λάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Λοιπόν, δεν θα πω πολλά αφού με έχετε τόσο σίγουρο δολοφόνο αφού το λέει και ο Χαρούλης.
Την πρώτη του μεγάλη αποτυχία την είδατε με τον Φρικ, περιμένετε άλλες 3 :)
Νομίζω πως βλέποντας το παιχνιδι απ εξω..είναι ξεκάθαρο το σχέδιο του Χάρη. Μπήκε μέσα ηρωρικά με ένα καλοστημένο σχέδιο και σας έχει πάρει πάνω του οδηγώντας σας στο να βγάλετε όλους τους πολίτες. Δείτε και για τον Βάιο και θα καταλάβετε!
Όπως αποδείχθηκε η Μάρω ήταν η δολοφόνος και έχει βγεί ήδη 1 από τους 5 σίγουρα.
Παίχτες όπως ο Μαυρούλης είναι πραγματικά εκτός παιχνιδιού, οπότε ή απλά μπλοφάρουν ή κάνουν πραγματικά κακό στους πολίτες.
Συμφωνώ πως ανάμεσα σε Ντεμ και Αλχεμιστ υπάρχει σίγουρα ένας δολοφόνος, ο οποίος μέσω της ιδιαίτερης σχέσης του με τον άλλον προσπαθεί να τον βγάλει εκτός παιχνιδιού. Η Έλενα όπως αποδεικνύεται με το θέμα με την Βεατρίκη είναι πολίτης, οπότε πρέπει να την εκμεταλλευτείτε στους τελευταίους γύρους. Η Ριρίκα και η Ζωή απέχουν σε αρκετά μεγάλο βαθμό από το παιχνίδι, οπότε ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω κάτι συγκεκριμένο. Σε όποιον δεν φαίνεται ύποπτο το όλο σχέδιο του Χάρη, πραγματικά νομίζω πως θα καρφωθεί. Ελάτε τώρα? υπάρχει κάποιος που δεν έχει καταλάβει τον ρόλο του Ακριβού? αν είναι δυνατόν ρε παιδιά...άλλο ένα λάθος του Χάρη...μήπως κάτι δεν πάει καλά ρε παιδιά?:whistle:
Σας παρακαλώ διαβάστε το ποστ μου και μην αρχίσετε κατεύθειαν..α δες τι λέει ο δολοφόνος κ.λ.π...αν βρίσκετε κάτι που δεν στέκει εδώ θα είμαι να το συζητήσουμε.
Εντάξει, Δημήτρη όταν είδα το πόστ σου για την Μελανία..απλά είχα ένα μεγάλο χαμόγελο δικαίωσης..πως ξέφυγες ακόμα δεν καταλαβαίνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,245 μηνύματα.
Η Έλενα όπως αποδεικνύεται με το θέμα με την Βεατρίκη είναι πολίτης, οπότε πρέπει να την εκμεταλλευτείτε στους τελευταίους γύρους. Η Ριρίκα και η Ζωή απέχουν σε αρκετά μεγάλο βαθμό από το παιχνίδι, οπότε ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω κάτι συγκεκριμένο.
Το ότι δε λες και πολλά γι' αυτές τις τρεις καλό σημάδι μου φαίνεται.Καλά πρέπει να έκανα που σας επανέφερα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Βλέπεις κάποια από την Ζωή και την Ριρίκα να συμμετέχουν?
Χαίρομαι που δεν σχολίασες όλα αυτα για εσένα...:)
Συγγνώμη για την Έλενα δεν κατάλαβες τι έγινε? Θα μας τρελάνεις εντελώς όμως
Πες λίγο για τις φοβερές σου επιτυχίες..έεελα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,245 μηνύματα.
Βλέπεις κάποια από την Ζωή και την Ριρίκα να συμμετέχουν?
Χαίρομαι που δεν σχολίασες όλα αυτα για εσένα...:)
Σιγά μην κάτσω να με υπερασπιστώ σε έναν σίγουρο δολοφόνο. :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Πριν αρχισω να γραφω το ποστ μου να διευκρινιζετε σας παρακαλω για ποια Ελενα μιλατε...2 ειμαστε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top