Παλέρμο #36 - The Movie Project Game

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Μην ενοχλείτε, κοιμόμαστε!
:sleep:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Ψηφίζω κι ἐγὼ τὸν Bluestas

Λογικὰ εἶναι δολοφόνος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τετάρτη 04/01/2012
  1. blue_butterfly - bluestas95
  2. bluestas95 - Myrtle
  3. Eileen - Πατρεύς
  4. ggeorge1976 - bluestas95
  5. Himela - bluestas95
  6. maria775m - bluestas95
  7. Myrtle - bluestas95 (x2)
  8. Πατρεύς - bluestas95
  9. soter

Ψήφοι
7 bluestas95
1 Myrtle
1 Πατρεύς

Απουσίες
  • CiNeFiL #1
  • love_angel #1
  • JaneWin #1, #2 (Αποχώρησε)
  • maria775m #1
  • Πουλάκι #1, #2 (Αποχώρησε)
Η χώρα των Φαντασμάτων
Αποχωρήσεις (προγραμματισμένες και μη!)
Λοιπές ενέργειες παικτών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Δεν υπάρχει κάποια καταμέτρηση να γίνει. Από τις 20:05 έως τις 20:10 μπορείτε ν' αλλάξετε την ψήφο σας χωρίς αιτιολόγηση. Αυτά. Δεν κλειδώνω, δεν έχει νόημα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soter

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο soter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 212 μηνύματα.
αλλάζω την ψήφο μου στον bluestas!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Μα δεν ψήφισες καρδιά μου. :redface: (εκτός κι αν ψήφισες και δεν το είδαμε)

bluestas95, μπορείς να πεις τα τελευταία σου λογάκια. Η νύχτα ξαναπέφτει στο Παλέρμο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soter

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο soter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 212 μηνύματα.
Μα δεν ψήφισες καρδιά μου. :redface: (εκτός κι αν ψήφισες και δεν το είδαμε)
:look:
πού με κατάλαβες ρε γαμώτο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
bluestas95, μπορείς να πεις τα τελευταία σου λογάκια.
Αυτά που είπα σήμερα το πρωί ήταν ουσιαστικά τα τελευταία λόγια μου.Δεν έχω να πω τίποτα παραπάνω.Εύχομαι όσοι είστε πολίτες να καταλάβετε το λάθος που κάνατε και να προσέχετε ποιον εμπιστεύεστε από εδώ και πέρα.Καλή συνέχεια , θα τα πούμε στο τέλος του παιχνιδιού λογικά! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Πέμπτη 05/01/2012
  1. Eileen
  2. ggeorge1976
  3. Himela
  4. maria775m
  5. Myrtle
  6. Πατρεύς
  7. soter

Ψήφοι

Απουσίες
  • CiNeFiL #1
  • love_angel #1
  • JaneWin #1, #2 (Αποχώρησε)
  • maria775m #1
  • Πουλάκι #1, #2 (Αποχώρησε)
  • soter #1
Η χώρα των Φαντασμάτων
Αποχωρήσεις (προγραμματισμένες και μη!)
Λοιπές ενέργειες παικτών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,117 μηνύματα.
Κάρτες παίρνουμε αύριο μετά την ψηφοφορία; Δεν το κάνετε πριν τη δολοφονία;:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Όχι, δεν το κάνουμε πριν τη δολοφονία. :whistle: Μείνατε 7 ψύλλοι σε ολόκληρη πόλη και αντί να το χαρείτε, κάθεστε ήσυχοι στα σπίτια σας. Θα τρολλάρουμε εμείς. :pfff:

Δημήτρηη :shifty:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Αννα!!!
troll ρε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,117 μηνύματα.
Δε μιλάει κανείς, δεν έχει πια πλάκα.:pfff:

Πάω στα ανάκτορα του αυτοκράτορα εγώ, να μάθετε.:pfff::pfff::pfff::pfff::pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Στο καλό αγαπητέ Χάρη! Και... να μας γράφεις!

Δεν έχω να πω πολλά! Τα έχω αναλύσει όλα! Η ψήφος μου πάει στην Eileen μαζί με τη ευχή να είναι η επόμενη που θα την κάνει από το Παλέρμο, για να δούμε επιτέλους, αν ο αντίπαλος μαφιόζος είναι ακόμα μέσα. Αν δεν είναι και βγάλουμε αύριο την Ζωή, λογικά αύριο το βράδυ νικήσαμε! Για να δούμε, λοιπόν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Καλημέρα παλέρμο!!!
Γτ δε μιλάτε ρε;
Φοβόσαστε κάνεναν;
Μιλήστε γτ έχω αρχίσει να τα παίρνω!!! :ropalo:

Επισης, οπως και χθες, ασυλια δεν εχει κανεις
Οσο και να του κουνιεσαι Συλβια, ο αυτοκρατορας δεν στην εδωσε...


Ψηφοφορία για Πέμπτη 05/01/2012

  1. Eileen
  2. ggeorge1976
  3. Himela
  4. maria775m
  5. Myrtle - Eileen
  6. Πατρεύς
  7. soter
Ψήφοι
1 Eileen

Απουσίες

  • CiNeFiL #1
  • love_angel #1
  • JaneWin #1, #2 (Αποχώρησε)
  • maria775m #1
  • Πουλάκι #1, #2 (Αποχώρησε)
  • soter #1
Η χώρα των Φαντασμάτων

Αποχωρήσεις (προγραμματισμένες και μη!)

Λοιπές ενέργειες παικτών

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Να σας ενημερώσω πως εάν δεν ξυπνήσει η Άννα εγκαίρως, τη δολοφονία θα τη μάθετε με μια καθυστέρηση 30-45 λεπτών.
Αν τα καταφέρει όμως η Άννα τότε η ανανκοίνωση θα γίνει κανονικά στις 13.00.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Χούχι -.-' Η δολοφονία θα ανακοινωθεί κανονικά, αλλά κάποιος βιάζεται ως συνήθως. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,117 μηνύματα.
Αυτό που θέλω να παρατηρήσω είναι οτι ο μπλουστας δεν έκανε μεγάλες προσπάθειες να σωθεί, δεν έδωσε δηλαδή πολύ τρανταχτά επιχειρήματα, σαν να αποδέχτηκε τελικά την ήττα του. Αν είναι πολίτης, σε αυτό το σημείο του παιχνιδιού, για μένα θα έπρεπε να χτυπηθεί να μας αποδείξει την αθωότητά του. Με κάνει να πιστεύω οτι θυσιάστηκε από τη συνδολοφόνο του Myrtle ώστε να αποκτήσει αυτή την εμπιστοσύνη μας και να μας καθοδηγήσει. Δέχομαι οτι η Ζωή φαίνεται ύποπτη, αλλά θα μπορούσε απλά να είναι ένας πολίτης που η Myrtle είδε οτι έχει προκαλέσει υποψίες και να τη δίνει σαν τελευταίο δολοφόνο. Μπορεί επίσης η Myrtle να είναι όντως ο αντίπαλος μαφιόζος και να προσπαθεί να βγάλει τους δολοφόνους για να πάρει τη θέση τους. Ίσως έτσι εξηγείται η εμμονή της για τον μπλουστας, να είναι δηλαδή ο δολοφόνος που ήξερε από την αρχή και περίμενε την κατάλληλη στιγμή να το αποκαλύψει λέγοντας οτι χρησιμοποίησε κάρτα για να μην καρφωθεί.

Αυτό επίσης που έχω να παρατηρήσω είναι οτι ο Πατρεύς δεν έχει σχολιάσει τίποτα. Το παιχνίδι του φανερώνει δολοφόνο. Τον υποψιαζόμαστε πολλοί από την αρχή, τελικά όμως ο Πατρεύς είναι ακόμα μέσα. Εγώ θεωρώ οτι ο Πατρεύς πρέπει να φύγει τώρα. Αν είναι πολίτης, δε μας βοηθάει σε τίποτα. Επίσης δε μου αρέσει η καθοδήγηση της Myrtle γιατί τελικά τίποτα δε μας έχει αποδείξει οτι ο μπλουστας ήταν όντως μαφιόζος. Αλλά ακόμα κι αν ο μπλουστας βγει μαφιόζος, δε θα μου αποδείξει οτι η Myrtle είναι αθώα. Έχει δημιουργήσει μια εμπιστοσύνη στα λεγόμενά της κι όλοι την ακολουθούμε τυφλά. Γιατί;;;;

Τώρα θα ψηφίσω τον Πατρεύς. Δεν τον θέλω άλλο στο παιχνίδι, θεωρώ οτι δεν έχει βοηθήσει ΚΑΘΟΛΟΥ από την αρχή ως και τώρα, είναι προκλητικός που μπαίνει, διαβάζει και δε σχολιάζει. Αν ζω μετά τη δολοφονία, και δω κάτι που θα με κάνει να αλλάξω γνώμη, μπορεί να αλλάξω την ψήφο μου.

Επίσης, το γεγονός οτι οι δολοφόνοι δε με έχουν βγάλει ακόμα σε δολοφονίες σημαίνει οτι με τα λεγόμενά μου άθελά μου τους βοηθάω. Αρχίζω να ελπίζω να με βγάλουν ώστε να θεωρήσω οτι κάτι που είπα ήταν σωστό.

Τέλος μου κάνει εντύπωση που οι μαφιόζοι δεν προσπάθησαν κάρφωμα ως τώρα. Αν γίνει κάρφωμα σήμερα, να ξέρετε οτι οι μαφιόζοι είναι ακόμα 2.

Απλό κάρφωμα: Είναι δυνατό να γίνει μία φορά σε όλο το παιχνίδι,οι μαφιόζοι έχουν το δικαίωμα να κάνουν το απλό κάρφωμα. Για να γίνει κάτι τέτοιο πρέπει να υπάρχουν δύο ή περισσότεροι δολοφόνοι.
Θέλω τους σίγουρους πολίτες να με βοηθήσουν στις σκέψεις μου (Μαρία, Γιώργο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Good day to you all!:)

Εγώ ότι είχα να πω το είπα. Θεωρώ ότι οι όσα έχω πει τα έχω στηρίξει με επιχειρήματα και πάνω σε πραγματικά γεγονότα και όχι σε σοφιστείες που προϋποθέτουν την τυφλή πίστη των πολιτών. Όσα έχω πει τα έχω στηρίξει - για αυτό είναι το μόνο λογικό να μου επιτίθεται αυτή τη στιγμή η Myrtle. Έχω μοιραστεί μαζί σας τις τελευταίες σκέψεις μου και όπως είπα και χθες ψήφος μου θα πάει στον Πατρεύς.
Πιστεύω ότι είμαστε κοντά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,117 μηνύματα.
Ζωή δεν απαντάς σε τίποτα από όσα σε ρώτησα. :mad:

Εδώ.

Θέλω απαντήσεις σύντομα πλζ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top