Παλέρμο #36 - The Movie Project Game

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
λοιπον διαβασα τα ποστ και για να ξεκαθαρισω κατι...καταρχας πιστευω οτι ειναι πολυ ευκολο να ριξουν σε μενα τις υποψιες μετα απο το καλοπιασμα του Σπυρου και με την προφαση οτι ακολουθουσα κ καλα μια μετριωπαθη τεχνικη...κοιταξτε λιγο ομως αλλοι δεν μιλανε καθολου και μετα λενε για μενα; με ψηφιζουν επειδη καποιοι λενε οτι ειμαι υποπτη χωρις ομως συγκεκριμενο λογο σκεφτειτε το!
Η Himela πιστευω ειναι αθωα δεν υπηρχε περιπτωση να φτασει στα ακρα κ να ψηφισει συνδολοφονο του.
Η μαρια...και ο soter δεν εχω ξεκαθαρισει.
αλλα πιο υποπτοι πια μου φαινονται αυτοι που δεν μιλανε...τους εχουμε ξεχασει τελειως λες και δεν εχουν ρολο.

Παντως εξακολουθω να θεωρω υποπτο κ τον Πατρευς αν και δεν μπορω να εξηγησω ακομη τις κινησεις του
τσεκαρε κατι ομως αν εγω εχω χαμηλο προφιλ τοτε αλλοι και αλλοι τι εχουν?
δεν επαναλαμβανω τα λογια των αλλων απλως ο Τζον απο το 1ο ποστ προκαλλουσε με το "ειμαι πολιτης" και αυτος ηταν ο λογος δεν ειχα αλλον ναι αλλα ουτε για τους αλλους ειχα καμια 200αρια επιχειρηματα ειπα ποιοι μου φανηκαν υποπτοι αλλα δεν ηταν ξεκαθαρες οι κινησεις τους οποτε γιατι να τους ψηφισω?
επιπλεον δεν ξερουμε τι ρολο βαραει ο τασος και εσυ του εδωσες υποσχεση που ξερουμε αν η υποσχεση οφελει τους δολοφονους η τους πολιτες?

Χαχαχαχαχα τι άλλο θα έκανε ένας δολοφόνος; Θα απαντούσε στα μηνύματα του λέγοντας να κοιτάξουμε και λίγο τους άλλους. ΟΧΙ τώρα μιλάμε και σχολιάζουμε ΕΣΕΝΑ δε λέμε για τους ΑΛΛΟΥΣ.
Για τους άλλους που λες είχες εκφέρει περισσότερες υποψίες και κατηγορίες όμως εσύ τι έκανες; Ψήφισες κάποιον που ψήφιζαν όλοι, πήγες με το κύμα δηλαδή με μια ηλίθια δικαιολογία. Γιατί το έκανες αυτό; Να σου πω εγώ; Για να μην κινήσεις υποψίες και να μπορείς να δικαιολογηθείς ότι ξέρω εγώ "δεν ήμουν η μόνη που τον ψήφισα, ήταν και άλλοι", "ακολούθησα αυτούς, για να το έκαναν κάτι θα ήξεραν". Για μένα είσαι δολοφόνος, άντε να το καταλάβουν και οι υπόλοιποι, έχεις καρφωθεί.:)

CiNeFiL από εμένα, μένω σταθερή στη χθεσινή μου ψήφο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Επισης να επισημανω πως ψηφίζετε κανονικά.
Λόγω της ύπαρξης της κάρτας Ακύρωση της Άμεσης Προφυλάκισης η ψηφοφορία θα συνεχιστεί κι όσοι δεν ψηφίσουν θα πάρουν απουσία.
Εάν όμως δεν ενεργοποιηθεί η κάρτα Ακύρωση της Άμεσης Προφυλάκισης τότε κανένας δε θα αποχωρήσει απ αυτήν την ψηφοφορία.

Ψηφοφορία για Σάββατο 31/12


  1. blue_butterfly - CiNeFiL
  2. bluestas95 - love_angel
  3. CiNeFiL
  4. Drama Prinzessin - CiNeFiL
  5. Eileen - soter
  6. ggeorge1976 - maria....
  7. Himela - maria....
  8. JaneWin
  9. love_angel
  10. maria.... - soter
  11. maria775m - maria....
  12. Myrtle - soter
  13. Πατρεύς - maria....
  14. Phoebe
  15. Πουλάκι - soter
  16. soter - maria....
Ψήφοι
5 maria....
4 soter
2 CiNeFiL
1 love_angel

Απουσίες

  • JaneWin #1
  • maria775m #1
Η χώρα των Φαντασμάτων

Αποχωρήσεις (προγραμματισμένες και μη!)

Λοιπές ενέργειες παικτών

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soter

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο soter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 212 μηνύματα.
Γιατί για κανέναν δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι 100% !! Έτσι είναι το παιχνίδι... εκτός φυσικά και αν παιχτεί κάποια κάρτα!!
Εσύ ας πούμε είσαι τόσο σίγουρος για τον Πέτρο; Ή για την ενοχή της Μαρίας(σκέτο);
Θα ήθελα πολύ να μου πεις τη σκέψη σου και πώς κατέληξες σε αυτό!!
Λυπάμαι αλλά εγώ δεν τα είδα αυτά που λες... πέρα από το να κατηγορείς τη Μαρία (σκέτο) δεν έπραξες κάτι άλλο "ουσιώδες" !!
Λοιπόν σε ακούω... :)
Μα γιατί τσατίζεσαι; Δεν μπορώ να το καταλάβω!
Θα ήθελα πάρα πολύ να δω τι θα απαντήσεις στο δικό μου μήνυμα... όπως επίσης και στης Ζωής [το οποίο από ότι είδα αρκετά έντεχνα προσπέρασες απαντώντας μόνο στη Μαρία(σκέτο)]
δεν είπα πως είμαι σίγουρος 100% για τον πέτρο μια παρατηρηση έκανα. Όσο για την ενοχή της μαρίας είμαι αρκετά σίγουρος το χω πει κιόλας και έχω πει το γιατί. τώρα γιατί τσαντίστηκα...λάθος μου. απλώς ένιωθα σαν να με δουλεύει μες στη μούρι, προσπαθούσα να επιχειρηματολογώ όσο μπορώ στη περίπτωσή της και το μόνο που μου έλεγε είναι πως της φαίνομαι ύποπτος αλλά χωρίς να λέει κάποιο σοβαρό λόγο.
η Ζωή ποιά είναι? :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Χαχαχαχαχα τι άλλο θα έκανε ένας δολοφόνος; Θα απαντούσε στα μηνύματα του λέγοντας να κοιτάξουμε και λίγο τους άλλους. ΟΧΙ τώρα μιλάμε και σχολιάζουμε ΕΣΕΝΑ δε λέμε για τους ΑΛΛΟΥΣ.
Για τους άλλους που λες είχες εκφέρει περισσότερες υποψίες και κατηγορίες όμως εσύ τι έκανες; Ψήφισες κάποιον που ψήφιζαν όλοι, πήγες με το κύμα δηλαδή με μια ηλίθια δικαιολογία. Γιατί το έκανες αυτό; Να σου πω εγώ; Για να μην κινήσεις υποψίες και να μπορείς να δικαιολογηθείς ότι ξέρω εγώ "δεν ήμουν η μόνη που τον ψήφισα, ήταν και άλλοι", "ακολούθησα αυτούς, για να το έκαναν κάτι θα ήξεραν". Για μένα είσαι δολοφόνος, άντε να το καταλάβουν και οι υπόλοιποι, έχεις καρφωθεί.:)

CiNeFiL από εμένα, μένω σταθερή στη χθεσινή μου ψήφο.
Λοιπον καταρχας δεν ειπα ποτε να ενοχοποιησουν αυτους που δεν μιλανε και να αφησουν εμενα απλως δεν τους εχουμε δωσει σημασια κ αν εχουν σημαντικο ρολο τοτε ακολουθουν καλη τακτικη. Επισης δεν ψηφισα χθες Πατρευς επειδη ειχα πει απο την αρχη οτι μου φανηκε παραξενο οτι ο Τζον ξεκαθαρισε οτι ειναι πολιτης ενω ο Πατρευς φανηκε τοσο σιγουρος σαν να ηξερε κατι
για τον Τζον ετσι κ αλλιως ξεκαθαρισα απο την αρχη οτι το ποστ του μου φανηκε πολυ ξεκαρφωτο. Εκτος αυτου οταν ψηφισα Τζον τις πιο πολλες ψηφους τις ειχαν Συλβια και Μαρια... και η ψηφοφορια αφ�ρουσε εκεινες κυριως αν ηθελα θα μπορουσα να παω μαζι με την πλειοψηφια οπως λες και να ψηφισω μια απ τις 2 τοτε και αν θα ημουν τελειως ουδετερη και τοτε θα με θεωρουσες υποπτη..οποτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Και όσον αφορά τη δολοφονία μου. Τι έγινε πουλάκια μου; Βρήκα κάποιον/κάποιους από εσάς και φοβηθήκατε για τη συνέχεια;:whistle: Αυτοί που κατηγόρησα χθες ήταν η Νεφέλη και ο Κωνσταντίνος.:hmm: Κάποιοι θα πουν σιγά μην προσπάθησαν να σε δολοφονήσουν ενώ τους είχες κατηγορήσει, θα καρφωνόντουσαν άρα αυτοί που λες δεν είναι δολοφόνοι. Και σας ρωτάω γιατί να μην το κάνουν; Θα φανεί σε εμάς ηλίθια κίνηση και δε θα το σκεφτούμε. Εγώ όμως το σκέφτομαι και συνεχίζω να επιμένω σε CiNeFiL αφού ο Κωνσταντίνος έχει βγει ήδη.

Λοιπον καταρχας δεν ειπα ποτε να ενοχοποιησουν αυτους που δεν μιλανε και να αφησουν εμενα απλως δεν τους εχουμε δωσει σημασια κ αν εχουν σημαντικο ρολο τοτε ακολουθουν καλη τακτικη. Επισης δεν ψηφισα χθες Πατρευς επειδη ειχα πει απο την αρχη οτι μου φανηκε παραξενο οτι ο Τζον ξεκαθαρισε οτι ειναι πολιτης ενω ο Πατρευς φανηκε τοσο σιγουρος σαν να ηξερε κατι
για τον Τζον ετσι κ αλλιως ξεκαθαρισα απο την αρχη οτι το ποστ του μου φανηκε πολυ ξεκαρφωτο. Εκτος αυτου οταν ψηφισα Τζον τις πιο πολλες ψηφους τις ειχαν Συλβια και Μαρια... και η ψηφοφορια αφ�ρουσε εκεινες κυριως αν ηθελα θα μπορουσα να παω μαζι με την πλειοψηφια οπως λες και να ψηφισω μια απ τις 2 τοτε και αν θα ημουν τελειως ουδετερη και τοτε θα με θεωρουσες υποπτη..οποτε;

Δεν είπα πως είπες κάτι τέτοιο, είπα ότι προσπάθησες να μας στρέψεις αλλού που κάτι τέτοιο θα το έκανε ένας δολοφόνος.

Χαχαχαχαχα, καλή τακτική, αρχίζεις λοιπόν εσύ να στρέφεις τα βλέμματα και τις ψήφους προς τον Νάουσα και η δικαιολογία; Ούτε να τη σχολιάσω, χαχαχα. Άσ' το όπως και αν το πάρεις δεν τη βγάζεις καθαρή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Και όσον αφορά τη δολοφονία μου. Τι έγινε πουλάκια μου; Βρήκα κάποιον/κάποιους από εσάς και φοβηθήκατε για τη συνέχεια;:whistle: Αυτοί που κατηγόρησα χθες ήταν η Νεφέλη και ο Κωνσταντίνος.:hmm: Κάποιοι θα πουν σιγά μην προσπάθησαν να σε δολοφονήσουν ενώ τους είχες κατηγορήσει, θα καρφωνόντουσαν άρα αυτοί που λες δεν είναι δολοφόνοι. Και σας ρωτάω γιατί να μην το κάνουν; Θα φανεί σε εμάς ηλίθια κίνηση και δε θα το σκεφτούμε. Εγώ όμως το σκέφτομαι και συνεχίζω να επιμένω σε CiNeFiL αφού ο Κωνσταντίνος έχει βγει ήδη.



Δεν είπα πως είπες κάτι τέτοιο, είπα ότι προσπάθησες να μας στρέψεις αλλού που κάτι τέτοιο θα το έκανε ένας δολοφόνος.

Χαχαχαχαχα, καλή τακτική, αρχίζεις λοιπόν εσύ να στρέφεις τα βλέμματα και τις ψήφους προς τον Νάουσα και η δικαιολογία; Ούτε να τη σχολιάσω, χαχαχα. Άσ' το όπως και αν το πάρεις δεν τη βγάζεις καθαρή.
Χαλαρωσε ειπα οτι απο τη στιγμη που ειδα το ποστ του πιστεψα κατι τετοιο οχι οτι παρεσυρα κ τους αλλους να τον ψηφισουν κ οι αλλοι γνωμη δλδ δεν εχουν; εμενα περιμεναν για να δουν οτι πεταξε κατι επιπολαιο στο ποστ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Χαλαρωσε ειπα οτι απο τη στιγμη που ειδα το ποστ του πιστεψα κατι τετοιο οχι οτι παρεσυρα κ τους αλλους να τον ψηφισουν κ οι αλλοι γνωμη δλδ δεν εχουν; εμενα περιμεναν για να δουν οτι πεταξε κατι επιπολαιο στο ποστ;

Μια χαρά χαλαρή είμαι, δεν έχω κάτι.:happy: Γνώμη οι άλλοι έχουν αλλά όπως λογικά γνωρίζεις σε αυτό το παιχνίδι συνήθως ακολουθούμε αυτούς που μας έχουν στρωμένες και έτοιμες τις κατηγορίες ενάντια στον άλλον χωρίς συνήθως να τις κοιτάμε καλά και εμείς, λάθος αλλά αυτό γίνεται. Άρα ήρθες έγραψες και ψήφισες και περίμενες να δεις αν θα σε ακολουθήσουν και το κατάφερες, αυτό δεν ήθελες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Μια χαρά χαλαρή είμαι, δεν έχω κάτι.:happy: Γνώμη οι άλλοι έχουν αλλά όπως λογικά γνωρίζεις σε αυτό το παιχνίδι συνήθως ακολουθούμε αυτούς που μας έχουν στρωμένες και έτοιμες τις κατηγορίες ενάντια στον άλλον χωρίς συνήθως να τις κοιτάμε καλά και εμείς, λάθος αλλά αυτό γίνεται. Άρα ήρθες έγραψες και ψήφισες και περίμενες να δεις αν θα σε ακολουθήσουν και το κατάφερες, αυτό δεν ήθελες;
Καμια σχεση ειπα οτι εκεινος και ο Σπυρος λενε στα ποστ "ειμαι πολιτης" και "ευχομαι να κερδισουν οι πολιτες" κτλ κτλ οποτε ειπα οτι ειναι υποπτο. Δεν τον ψηφισα ομως περιμενα γιατι πιστεψα οτ ειναι πολυ νωρις μολις θα εβγαινα ψηφισα γιατι μετα θα τελειωνε η ψηφοφορια οταν θα ξαναεμπαινα...αρα δεν επηρεασα κανεναν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Καμια σχεση ειπα οτι εκεινος και ο Σπυρος λενε στα ποστ "ειμαι πολιτης" και "ευχομαι να κερδισουν οι πολιτες" κτλ κτλ οποτε ειπα οτι ειναι υποπτο. Δεν τον ψηφισα ομως περιμενα γιατι πιστεψα οτ ειναι πολυ νωρις μολις θα εβγαινα ψηφισα γιατι μετα θα τελειωνε η ψηφοφορια οταν θα ξαναεμπαινα...αρα δεν επηρεασα κανεναν
Το ότι δεν ψήφισες στην αρχή αλλά αργότερα δεν αναιρεί το γεγονός ότι ήθελες να επηρεάσεις τους άλλους.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Το ότι δεν ψήφισες στην αρχή αλλά αργότερα δεν αναιρεί το γεγονός ότι ήθελες να επηρεάσεις τους άλλους.:)
Επειδη ειπα τη γνωμη μου;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Μία απορία προς την ΣΕ: Από τη στιγμή που τελικά δεν ακυρώθηκε η προφυλάκιση του Τάσου, δεν πρέπει η λίστα να αλλάξει και να φέρει ως τίτλο Ψηφοφορία για τη Δευτέρα 02/01/2012? Σήμερα δεν έχουμε αποχώρηση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Οι ψήφοι σας αυτή τη στιγμή ισχύουν για σήμερα. Θα μηδενιστούν πάλι για τη Δευτέρα. Η ψηφοφορία συνεχίζεται κυρίως λόγω απουσιών. :) Όσοι δεν ψηφίσουν πριν τις 20:00 χρεώνονται κανονικά απουσία. Αν μέχρι τότε δεν ακυρωθεί η προφυλάκιση, ο Τάσος αποχωρεί και μπαίνει νέα λίστα καινούρια. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Προα τη ΣΕ: Μεχρι ποτε παιζεται η καρτα Ακυρωσης Προφυλακισης; Δεν επρεπε να ειχε παιχτει μεχρι τις 5;


Εφοσον συνεχιζουμε, θα ψηφίσω τον soter, οχι γιατι τον θεωρω υποπτο, αλλα για να δημιουργηθει ισοψηφια και να βγαλουμε κανενα συμπερασμα μετα! Γενικοτερα, θεωρω την maria... πολυ πιο υποπτη!

Ξαναδιαβασα ολο το θεμα μηπως και εντοπισω κατι πιο υποπτο, αλλα μαλλον μπερδευτηκα περισσοτερο!
Οσον αφορα την σημερινη δολοφονια, μαθαμε οτι η blue_butterfly ειναι αθωα. Ο foreverfreak, για εμενα, κινειται υποπτα και κατι δεν μου καθεται καλα σε αυτον. Μπορει να μην ειναι δολοφονος, αλλα οτι εχει γενοκοτερα κακο ρολο! Στο προηγουμενο παιχνιδι ειχα εντοπισει σε αυτον περισσοτερο παθος! Ισως επειδη τοτε ειχε πιο ουσιαστικο ρολο απο τον απλο πολιτη!

Η maria... δεν εχει πει κατι συγκεκριμενο, αλλα η γενικοτερη σταση της, ο τροπος που αντιδρα και ο τροπος που κινειται την κανει λιγακι υποπτη στα δικα μου ματια!

Η Himela μετά την αιτιολογηση της σε εμενα χθες, δεν ειναι υποπτη για εμενα και για αυτο το λογο δεν ξαναμπηκα για να αλλαξω την ψηφο μου οπως ειχα πει!

Την CiNeFiL την ψηφισα χθες στην τυχη, αλλα τωρα εχουν αρχισει να την κοτηγορουν και δεν με πειθει πολυ! Θα την εχω στα υπ' οψιν, όπως και τον ggeorge1976!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Επειδη ειπα τη γνωμη μου;:confused:

Ας πάρουμε το ποστ που ψήφισες χθες να το αναλύσουμε:happy::
λοιπον επειδη σε λιγο θα βγω και δεν εχω ψηφισει ακομα μαλλον ειναι καιρος να δωσω κ εγω την ψηφο μου αν και δεν θα αλλαξει τωρα το αποτελεσμα...
Λοιπον θεωρω υποπτο τον πατρευς καθως χρησιμοποιει την καρτα του για να κατηγορησει την μαρια ομως αν δεν ξερει κατι παραπανω για ρους ρολους πως ειναι τοσο σιγουρος; η μαρια οντως σε καποια πραγματα φερθηκε καπως παραξενα αλλα διπλη ψηφος γι αυτο;:hmm:
Απο την αλλη με κατηγορει και λεει οτι κινουμαι ησυχα αλλα δεν νομιζω συγκρινοντας σε σχεση με αλλους που δεν μιλησαν σχεδον καθολου σημερα οτι αυτο ισχυει. Κατα τα αλλα Σπυρο ειναι αληθεια οτι εχουμε διαφωνια με τον Πατρευς αλλα νομιζω ειναι λογικο αφου με κατηγορει ενω δεν καταλαβαινω τον ουσιαστικο λογο και προβαινει σε επιπολαιες φαινομενικα κινησεις...για να μην τα πολυλογω θα ψηφισω Johnaousa για τους λογους που ειπα στην αρχη του παιχνιδιου-νομιζω καρφωθηκε πολυ και μετα σωπασε- θα ψηφιζα Πετρο αλλα δεν καταλαβαινω τις κινησεις του οσο υποπτες κ να ειναι ισως εχει λογο που τις κανει αλλα κ να τον ψηφιζα 1 ψηφος δεν θα αλλαζε κατι ετσι κ αλλιως...
Μάλιστα εδώ μας λες ότι ψηφίζεις αν και δε θα αλλάξει το αποτέλεσμα, ουαου άλλαξε όμως, λες και το οδήγησες εσύ προς τα εκεί. Και στο τέλος μας λες πάλι ότι και να ψήφιζες τον Πέτρο μία ψήφος δεν κάνει τη διαφορά, το ίδιο σκεπτικό και για τους δύο δηλαδή αλλά κρίμα που αυτό σου το ποστ είναι σχεδόν όλο αφιερωμένο στον Πέτρο αλλά στη συνέχεια ψηφίζεις κάποιον από το πουθενά και μετά όλοι σε ακολουθούν, wow φοβερό, θέλω και εγώ να το κάνω αυτό τώρα για να βγεις από το παιχνίδι μια και καλή, θα με βοηθήσουν όμως οι φίλοι μου οι πολίτες ή αυτά τα καταφέρνουν μόνο οι δολοφόνοι;

Το λόγο για τον οποίο σώπασε όπως μας λες ο Νάουσα μας τον εξήγησε, εσύ τι; Δεν του έδωσες σημασία ή απλά δεν τον ανέφερες γιατί έτσι σε συνέφερε; Μας είπε το παιδί ότι ήταν στον οδοντογιατρό, ικανοποιημένη τώρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,021 μηνύματα.
Απάντηση στο ποστ 310 της Σύλβιας:
Στο μήνυμα μου είχα πει ότι θα αναλύσω το γιατί ψήφισα Νεφέλη αν κάποιος δεν καταλάβαινε από το μήνυμα μου και με ρωτούσε. Με ρώτησε κάνεις? ΌΧΙ Άρα γιατί να πω? Αν με αυτόν τον τρόπο με ρωτάς πολύ ευχαρίστως να σου απαντήσω.

Πολύ πιο πριν είχα πει οτι δεν κατάλαβα το λόγο που την ψήφισες.

Η αλήθεια είναι οτι δεν κατάλαβα το λόγο...

Μπορεί να μην το έθεσα σε στιλ ερώτησης, αλλά νομίζω η απορία μου φαίνεται και περίμενα (κι ακόμα περιμένω) μια απάντηση.

Άμεση Προφυλάκιση λοιπόν και θέλω να πω ευχαριστώ στη Himela, και θα εξηγησω παρακάτω. :)

Συνεχίζω λοιπόν. Θα ξαναπώ για πολλοστή φορά Χιμελα ότι μπήκα στο θέμα αν πρόσεξες στις 7:57. Η Ψήφος μου πήγε στο Γιάννη γιατι τον είχα αχτι απο προηγούμενο παλέρμο και με ειχε βγάλει εκτος με καρτα (ακομη το θυμαμαι και θα του το χρωστάω για πολλά παλέρμο ακόμη). Για αυτο λοιπόν και τον επανέφερα. Τώρα χέστηκε η φοράδα στο άλωνι αν αυτό με κάνει ύποπτο.

Λοιπόν, από τα λεγόμενα της Χιμέλα, θεωρώ πως είναι ο άνθρωπος που πρέπει να εμπιστευτείτε. Και Χιμέλα αν με εμπιστεύεσαι βάλε και τη Νεφελίτσα στη λίστα υπόπτων. Έχω που το λέω από χθες.

Παρακάτω λοιπόν, η Ζωή δεν έχει φανεί σχεδόν καθόλου κάτι που δεν έχει διευκολύνει εμένα να καταλάβω το ρόλο της. Έχω καταλάβει αρκετούς αλλά αυτή δεν μπορω να την καταλάβω.

Υποπτοι κατ' εμέ, Drama Priznessin (ΚΑΙ ΜΗ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΣΙΓΑΝΟ ΠΟΤΑΜΑΚΙ ΜΕ ΨΑΤΣΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ =) ), η CiNeFiL aka Νεφέλη (Μη μου 'ρθει Τυμβωρυχία), Πατρεύς (κινείται όπως στο προηγούμενο), μαρια 775 μετρα (πολύ ησυχη και περνάει σχεδόν απαρατήρητη, ελπίζω να μην είσαι το πορνίδιο(φιλικα παντα) πάλι). Η Χιμέλα πιστεύω πως είτε είναι το Μέντιουμ είτε είναι ο Ντεντεκτιβ. Για αυτό για μένα καλό θα είναι να ακολουθείτε τα νερά της. Από την άλλη πίστευα πολύ χθες πως ο Φορέβερ ήταν δολοφόνος και περιμενα να δω το πως θα κινηθει και σήμερα αλλά δεν κατάλαβα τη δολοφονία του. Ίσως είναι η κλασσική 1η δολοφονία που δεν αλλάζει τα δεδομένα του παιχνιδιού.

@Χιμέλα: Δες ποιους κατηγόρησα και στα προηγούμενα ποστς και κανε διασταύρωσεις με τους δικούς σου υπόπτους.
Αντίο λοιπόν σε όλους σας. Τελευταία μου επιθυμία να ακολουθήσετε τη Χιμέλα και κάνεναν άλλο ξέρω τι λέω και γιατί το λέω.

Και προλαβαίνω τη Χιμέλα: Δεν πάω να σε κwλοπιάσω:P, πάω να σε βοηθήσω γιατι καταλαβαίνω πως είσαι με τους πολίτες.

Τασούλη άσε, δε με πείθεις. Αλλά επειδή θέλω να γίνει παιχνίδι, πάμε να δούμε μία τα ποστ σου και ποιον κατηγόρησες σε αυτά. Τα επόμενα ποστ είναι όλα του Τάσου:

Εδώ μιλάει στον foreverfreak:

ναι ρομπεν.. μηπως σου ετυχε κακο ρολακι;
Ναι βέβαια δεν αλλάζει γιατι ισως να θες να καλυφθεις πίσω απο την κοντριτσα με την Χιμελα

Eδώ μιλάει στον bluestas95:

θες να βρεις το θυμα σου ε;
ναι αλλα αν δεν κανουμε τιποτα δε γινεται τιποτα.. μηπως για αυτο κινεισαι πολυ ησυχα;

Εδώ μιλάει στον Johnnaousa:

Και ολοι οι προηγουμενοι δολοφονοι την ιδια δικαιολογια ειχαν

Κι όταν ο John λέει
μπορει να βρεθει και λογος απο την πρωτη μερα για να δωσω την ψηφο μου..περιμενουμε το μοιραιο λαθος ενος δολοφονου :)
του απαντάει
το δικο σου;

Τα υπόλοιπα γνωστά. Μπαίνει 3 λεπτά πριν το τέλος της ψηφοφορίας και λέει:
ψηφιζω johnaoussa δεν προλαβαινω να κοιταξω

Και μετά όταν ο Johnnaousa φεύγει με ψηφοφορία, λέει οτι δεν ήξερε οτι κινδύνευε κι έτσι τον φέρνει πίσω με τη νεκροφάνεια:
Κατά 2ον ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΚΑΝ ΠΩΣ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙ Ο ΤΖΟΝ. Για το λόγο αυτό ενεργοποιώ την Κάρτα μου

Τσακίσου και έλα πίσω...

Λοιπόν, ξεκινάω να πω γιατί ο ενεργοποίησα την Κάρτα μου. Ο Τζον φαίνεται παντελώς αθώος. Δημιουργήθηκε ένα ξαφνικό κύμα πάνω του. Εγώ αρχισα να νιώθω τύψεις κι ενω γνωριζω πως παίζει ο Τζον αποφάσισα να τον επαναφέρω. Στο κάτω κάτω οι πολίτες πρέπει να είμαστε ενωμένοι ετσι ωστε να κερδίσουμε.

Ακόμα δε μας είπε πώς ήξερε οτι ο Τζον ήταν αθώος.

Μετά την πέφτει στη Cinefil:

Συνεχίζω με τη Νεφέλη. Κορίτσι μου γλυκό να το πω λαϊκιστη: ή είσαι αθώα ή είσαι εντελώς άσχετη. Κάνεις σαν το Σπυράκο στα πρώτα του παλέρμο. Λες ό,τι να 'ναι και θα δεις που στο τέλος θα βοηθήσεις του ς δολοφόνους. Από την άλλη μερια αν είσαι δολοφόνος είσαι πανάσχετη για αυτο και ίσως η Κλεοπατρα(αν θυμαμαι καλα) έσπευσε να σε αθωώσει. Κλεοπατρα θέλω να μου εξηγήσεις το λόγο που σου φαίνεται η Νεφέλη αθώα. Για μένα η Νεφέλη αποτελεί μια ύποπτη και θα προσπαθησω να δείξω σε ολους πως εισαι μαφιόζα....
Για το λόγο αυτό πιστεύω πως η Νεφέλη είναι δολοφόνα. Βρίσκται στο στρατόπεδο Νο1. Δειτε απλά το μήνυμα που δίνει την ψήφο της. Λέει, υποπτο θεωρώ τον τάδε... Τον ψηφίζει; ΟΧΙ!

Για μένα λοιπόν έχετε Νεφέλη

Μετά σε μένα:
Χιμέλα, έχεις μαλλον κακο ρόλο. Παίζεις ακριβώς όπως στο Προηγούμενο, και προσπαθεις να κρυφτεις πίσω απο την επιθετικότητά σου. Πίστεψε με την ξέρω καλά την τακτική και αν δε νιώθεις αυτά που λες φαίνεται. Πιστεύω πως σε αυτό το Παλέρμο θα φας πραγματικά τα μουτρα σου και θα το δεις.

Μετά λέει οτι θα βρει το άτομο που υπερασπίστηκε τη Cinefil:
Παω να βρω τον ανθρωπο που υπερασπιστηκε τη Νεφελη αμεσως
Και βρίσκει οτι είναι η Drama Prinzessin:
Λοιπόν ο ανθρωπος που εμμεσως προσπαθησε να αθωωσει τη Νεφελη ηταν η Κλεοπατρα
https://cnf.e-steki.gr/showpost.php?p...&postcount=165

Και γενικα η Κλεοπατρα ειναι λιγο περιεργη σε αυτο το Παλέρμο. Εγω θα την προσεχω.

Μετά θεωρεί οτι εγώ είμαι δολοφόνος επειδή...ο δολοφόνος Σπύρος κίνησε γη και ουρανό να με βγάλει:whistle::
Ο Σπύρος δινει ψήφο στη Χιμέλα. Από αυτό για μένα κατά κάποιο ποσοστό Η ΧΙΜΕΛΑ είναι δολοφόνα. Χιμελα τι εχεις να πεις;
Με την αποχώρηση του Σπύρου μαλλον δολοφονάκια πρέπει να φοβάστε λιγάκι

Όταν καταλαβαίνει τη χοντράδα του, απολογείται:
Σορρυ ναι αλλα δεν εχω και τελεια μνημη με υπνο 6ωρών. Θα τα διαβασω ολα ξανα αυριο για να παω για υπνο τωραα :sleep:

Τελικά,κι ενώ όλοι έχουν παγώσει από τις αποκαλύψεις, συνεχίζει ακάθεκτος τις κατηγορίες εναντίον της Cinefil και της Drama χωρίς επαρκή δικαιολόγηση:
ναι κι για μενα ειναι ακομη υποπτη η νεφελη αλλα ακομη πιο υποπτη ειναι η ντραμα

Στο τελευταίο ποστ λέει:
Υποπτοι κατ' εμέ, Drama Priznessin (ΚΑΙ ΜΗ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΣΙΓΑΝΟ ΠΟΤΑΜΑΚΙ ΜΕ ΨΑΤΣΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ =) ), η CiNeFiL aka Νεφέλη (Μη μου 'ρθει Τυμβωρυχία), Πατρεύς (κινείται όπως στο προηγούμενο), μαρια 775 μετρα (πολύ ησυχη και περνάει σχεδόν απαρατήρητη, ελπίζω να μην είσαι το πορνίδιο(φιλικα παντα) πάλι).

Οπότε, αυτοί που ο Τάσος έχει κατηγορήσει είναι οι εξής: foreverfreak, Johnnaousa, bluestas95, Cinefil, Drama Prinzessin, Himela, Πατρεύς, maria775m

Τα λαμβάνω υπόψη μου.


Λοιπόν , απ' τις δολοφονίες φάνηκαν κάποια πράγματα.Καταρχάς , η μπλε πεταλούδα είναι αθώα.Για τον φρικ παίζει.Δεν ξέρω με σιγουριά τί ήταν.

Αυτό το κρατάμε.

Συγγνώμη βρε Τασούκο αλλά μετά τις χθεσινές εξελίξεις θα ήταν αφέλεια να την θεωρείς ύποπτη!!
Συνεχίζει όμως να είναι ύποπτο το γεγονός ότι χθες με ένα κάπως περίεργο ποστ και μια κάπως άκυρη λογική είπες ότι η Σύλβια είναι ένοχη ακριβώς επειδή την κατηγόρησε ο Σπύρος!! Θυμάσαι; Αντε και μην πας να μας θολώσεις τα νερά τώρα.....

χαχαχα αχ βρε Τάσο με έκανες και γέλασα ρε!! Πάει να περάσει απαρατήρητο το άτομο που έχει γράψει από τα περισσότερα μηνύματα και προσπαθεί (όσο μπορεί βέβαια :P) να ρίξει λίγο φως στην υπόθεση;;; Λες;
Θέλω να μου εξηγήσεις πώς έφτασες σ' αυτό το συμπέρασμα!!
Αν γίνει κάτι και ξαναμπεις στο παιχνίδι θα περιμένω απάντηση... να το θυμάσαι!!
Δεν είναι λίγο περίεργο που με κατηγορείς; Πάνω κάτω και εσύ κάπως έτσι δεν έπαιζες όταν ήσουν πολίτης; Και τώρα σου φαίνεται περίεργος ο τρόπος μου; Κάτι δεν πάει καλά με σένα... να το κοιτάξεις...

Μάλιστα μάλιστα... και όλα αυτά τα λες στο άτομο που 1. εχθές θεωρούσες ύποπτο επειδή έτυχε να κατηγορηθεί από τον δολοφόνο Σπύρο και 2. σε έστειλε στην φυλακή!!
χαχαχαχα έχεις πλάκα ρε Σπύρο!!
Φιλιά πολλά και... δεν θα σου φέρνω τσιγάρα στην φυλακή!!
Τα λέμε!!

Και για μένα αυτή τη στιγμή η maria775m είναι πολίτης που προσπαθεί να βρει άκρη και δε βρίσκω λόγο να την κατηγορήσει ο Τάσος. Αυτό τον κάνει ακόμα πιο ύποπτο στα μάτια μου.

Πάμε στο ggeorge1976 λοιπόν που απαντά στις σκέψεις της maria775m (Από την άλλη αν είναι αθώα η Σύλβια τότε ίσως και ο Πέτρος και έχοντας κάποιο ρόλο ή κάποια κάρτα είδε τον ρόλο της Σύλβιας ... και κάπως έτσι εξηγείται η περίεργη κίνησή του να την σώσει!!!") έτσι:

της απαντώ με τη φράση:" Ίσως να μην είναι ακριβώς έτσι, αλλά μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι." και εξηγούμαι: ο καθένας μας έχει το ρόλο του εδώ μέσα και τον τρόπο που σκέφτεται καθώς και το δικαίωμα να εκφράζει την άποψή του. Έχοντας, λοιπόν, τις πληροφορίες μου διαφώνησα με αυτό που είπε η maria775m. Ότι δηλαδή μπορεί και να μην είχε αυτό το κίνητρο ο Πέτρος. Ίσως και να κάνω λάθος όμως ακόμη δεν είμαι σίγουρος.

Αυτό το "έχοντας τις πληροφορίες μου" μου χτύπησε κουδούνια. Μήπως ο Γιώργος ξέρει κάτι παραπάνω για τον Πέτρο;:hmm:

Ἦρθε κι ἐμένα ἡ σειρά μου νὰ μιλήσω.

Κατ' ἀρχήν, ἀπορῶ γιατί βιάζεσθε τόσο πολύ. Ἄντρα θέλετε τώρα τόνε θέλετε. Οἱ ἐνέργειές μου στὸν προηγούμενο γύρο ἦταν ἀπολύτως δικαιολογημένες στὸ πλαίσιο τοῦ παιχνιδιοῦ ἑνὸς παίκτη ποὺ δὲ γνωρίζει πράγματα καὶ προσπαθεῖ νὰ ἀνιχνεύσῃ καταστάσεις. Ὁπότε ἦταν ἀπολύτως λογικὸ νὰ προσπαθήσω νὰ ἰσορροπήσω τὴν ψηφοφοριά. Ὅπως φαίνεται πλέον, ἡ Χιμέλα εἶναι ἐξαιρετικὰ δύσκολο νὰ εἶναι δολοφόνος. Ἂν ἔφευγε ἐχθὲς τόσο εὔκολα, θὰ εἴχαμε κάνει μιὰ τρύπα στὸ νερό.

Ναι αλλά ακόμα δε μας λες πώς ήσουν τόσο σίγουρος για μένα και με βοήθησες με τη διπλή ψήφο.

Τέλος πάντων, συγχωρῆστε με γιὰ κάτι. Ἔχω μιὰ «ἀλλεργία» στὰ μηνύματα σεντόνια μὲ τὶς πολλὲς παραθέσεις, ἰδίως ὅταν εἶναι συνεχόμενα. Ὡς ἐκ τούτου, δὲν τὰ διαβάζω ἄλλα.
Ψηφίζω Maria...

Αυτό δε μου αρέσει γιατί το παιχνίδι βασίζεται πάνω στα ποστ μας, και κάποιες φορές είναι και σεντόνια, τι να κάνουμε;

[/spoiler]
Δηλαδή θες να μας πεις ότι δεν διαβάζεις τις δημοσιεύσεις μας?:worry:

Πάντως, σε σχέση με τις δολοφονίες, θα ήθελα και εγώ να προσθέσω κάτι. Δεν ξέρουμε ποιος δολοφόνησε ποιον. Εγώ αυτό που νομίζω ότι συνέβη, είναι να φοβήθηκαν οι δολοφόνοι τον foreverfreak και να τον "έφαγαν". Άλλωστε, και εκείνος μιλούσε πολύ. Μετά, η μάγισσα/ο μάγος ( για να μην αδικούμε και τους άντρες μας:P ) βλέποντας την αρχική διαφωνία του freak με την blue_butterfly θεώρησε ότι εκείνη ήταν μαφιόζος, και δοκίμασε να την βγάλει. Έπεσε έξω όμως, διότι η Ριρίκα είχε την κάρτα ( που σημαίνει ότι είναι και αθώα).

Δεν κατάλαβα τι λες. Τα ενδεχόμενα που υπάρχουν (κι αφου λαμβάνω ως γεγονός οτι δεν υπήρξε κάρφωμα) είναι:
α) Κάποιος μαφιόζος δολοφονεί τη νύχτα τη μάγισσα blue butterfly (λέω εκείνη μάγισσα γιατί η κάρτα που είχε η blue υποδηλώνει οτι είναι με τους καλούς). Η μάγισσα blue butterfly δε σώζει τον εαυτό της γιατί είχε την κάρτα Αποτυχία δολοφονίας, παράλληλα όμως σκοτώνει κάποιον που θεωρεί μαφιόζο (τον foreverfreak) και μετά χρησιμοποιεί την κάρτα της για να σωθεί. Έτσι και βγάζει κάποιον, και κρατάει τη δυνατότητα να σώσει κάποιο επόμενο θύμα αργότερα.
β) Την πιθανότητα του αντίπαλου μαφιόζου δεν τη σκέφτηκα αρχικά. Οπότε η δεύτερη εκδοχή είναι ο μαφιόζος foreverfreak να δολοφόνησε τον αντίπαλο μαφιόζο blue butterfly και να σκοτώθηκε κι αυτός μαζί της.

Το μόνο που με κάνει να είμαι πιο σίγουρη για το οτι ήταν δουλειά της μάγισσας η δολοφονία του foreverfreak είναι οτι υπήρχε και εικόνα, οπότε η μάγισσα είχε καιρό να βρει και την εικόνα, ενώ αν ήταν μέσω αντίπαλου μαφιόζου η διπλή δολοφονία, δε θα υπήρχε εικόνα για τον φρικ (να την έβαλε η ΣΕ για να μας μπερδέψει; δε νομίζω).

Αυτά τα θεωρώ μόνο γιατί η blue butterfly φαίνεται αθώα από την κάρτα της. Αν μπορεί να συμβαίνει κάτι άλλο που δε σκέφτηκα, θέλω να μου το πείτε.

Τὶς διαβάζω, πῶς δὲν τὶς διαβάζω. Ἁπλῶς πολλὲς φορὲς ἐφαρμόζω τὸ λεγόμενο «διαγώνιο διάβασμα» :P

Κακώς.

Μέσω των κανόνων φτάσαμε στο συμπέρασμα ότι η Ριρίκα είναι αθώα (αυτό το θεωρώ bug και πρέπει να το κοιτάξουμε στο επόμενο παιχνίδι) και μέσω την αποχώρησης του Σπύρου καταλήξαμε στο ότι η Χιμέλα είναι επίσης αθώα. Καλώς ως εδώ, αν και για το τελευταίο ακόμα δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι. Μέχρι τώρα όμως έτσι δείχνουν τα πράγματα.

Στη συνέχεια, η Χιμέλα διώχνει τον Τάσο κι ο Τάσος μπαίνει με ύφος θραμβευτή ξερόλα, για να γράψει ένα ποστ του ιδίου ύφους με το προηγούμενο που μόνο που δεν μας έβρισε, γλύφοντας αυτή τη φορά την Χιμέλα (η οποία τον έβγαλε κιόλας) και λεγοντάς μας να την ακούμε γιατί ξέρει πολλά! Και για να δούμε τώρα: πώς στο καλό ξέρει πολλά; Εμείς δηλαδή που ψάχνουμε, πώς στο καλό δεν τα ξέρουμε όλα αυτά; Και γιατί να αλλάξει τόσο ξαφνικά γνώμη για την Χιμέλα την οποία είχε προηγουμένως ψηφίσει και η οποία και τον έδιωξε;

Προσωπικά, όλα αυτά μου βρωμάνε πάαααααρα πολύ! Και το μόνο που μπορώ να σκεφτώ προς το παρόν είναι ότι ο Τάσος ήταν μαφιόζος και φεύγοντας μας λέει να εμπιστευτούμε την Χιμέλα, ώστε να μας κάνει να πιστέψουμε ότι είναι συνδολοφόνα του και να την βγάλουμε. Δεν πιστεύω σε καμία περίπτωση ότι εννοούσε όλα αυτά που έλεγε. Κάτι μου βρωμάει και μου βρωμάει πολύ. Για να μην μιλήσω για τον επιθετικό τρόπο που παίζει που μου θυμίζει πολύ τον τρόπο του φαντασμένου όταν είναι δολοφόνος. Δεν ξέρω αν έχω δίκιο, αλλά πιστεύω πως μόλις αποχώρησε ένας δολοφόνος!

Ακριβώς οι σκέψεις μου. Μωρέ μασάει η κατσίκα ταραμά;:P

Οι συμπεριφορές που μου φαίνονται ύποπτες πάντως μέχρι στιγμής είναι του soter (λέω λίγα και μένω στην αφάνεια), της maria... (παρακολουθώ τα πάντα, αλλά μιλάω μόνο όταν μου το επιτρέψουν ( ; ) ), του Πατρέα (μπαίνω, αλλά βαριέμαι να διαβάσω όλα τα ποστς, οπότε μιλάω γενικά κι αόριστα) και μερικών ακόμα για τους οποίους δεν έχω σχηματίσει ολοκληρωμένη άποψη.

Θα ήθελα πάντως να δω να μιλάνε και μερικοί άλλοι: Φοίβη, Τζέιν, λοβ;

Πάνω εδώ θα ήθελα κι εγώ να πω οτι θέλουμε κι οι υπόλοιποι να μιλήσουν.

εχω απορια ειναι απαραιτητο να ειναι ενας απο τους δυο απο δολοφονηθηκαν μαφιοζος; το ποστ του Πατρευς με μπερδεψε σε αυτο το θεμα. Δλδ ειναι σιγουρο οτι αφου η ριρικα ειναι αθωα ο αλλος παιχτης να εχει κακο ρολο;

Πώς αλλιώς εξηγείς τη διπλή δολοφονία;

Κατα τα αλλα η μαρια... δεν δινει παντοτε σαφεις απαντησεις δλδ λεει συχνα οτι δεν ειναι ενοχη και δεν την πειραζει να την ψηφισουμε αλλα ειλικρινα δεν μου φαινεται τοσο υποπτη γενικοτερα. Απο την αλλη ο Πατρευς επιμενει απο χθες και με 2πλη ψηφο μαλιστα, φαινεται πολυ σιγουρος και γι αυτο αναρωτιεμαι αν οντως ξερει κατι η εαν αυτη η επιμονη ειναι απλως επιπολαια κινηση...ακομη και να ηταν δολοφονος και να ηθελε να την ενοχοποιησει γιατι τοση επιμονη στο συγκεκριμενο ατομο;

Μπορεί ο Πατρεύς κι η maria.... να είναι συνδολοφόνοι και εκείνος να την κατηγορεί για να δειχτεί ο καλός...

η μαρια φυσικα ακολουθει το ρευμα, δεν εκφραζει δικια της γνώμη και ψηφίζει, τι άλλο, πολιτη! στην συνέχεια ο σπύρος πράγματι κατηγορεί την μαρία(σκετο) αλλά μήπως το κάνει για ξεκάρφωμα? μήπως θέλει να μας παραπλανίσει?
μόλις η μαρια αρχίζει να μαζεύει πολλές ψήφους ο σπύρος σιγά σιγά αναιρεί τις κατηγορίες και να την υποστηρίξει πάλι προσπαθώντας να την καλύψει ξανά. δεν ξέρω για εσάς αλλά εγώ είμαι αρκετά σίγουρος για τον ρόλο της μαρίας(σκέτο)
EDIT: αφού ο Πατρευς πρακτικά προσπάθησε να σώσει την Himela ψηφίζοντας μαρια και ενεργοποιώντας τη κάρτα διπλή ψήφος γιατί αρκετοί πιστεύεται πως είναι ύποπτος?

Για το λόγο που είπα πιο πάνω. Όπως έχω ξαναπεί, καλύτερα ένας έμπιστος για τους πολίτες δολοφόνος, παρά 5 αμφισβητούμενοι και ύποπτοι. Αν η maria.... αποδειχτεί δολοφόνος με κάποιον τρόπο (λέω αν), ο Πατρεύς θα είναι στα μάτια μας ήρωας.

Λοιπόν, θα ψηφίσω την CiNeFiL για τον λόγο που είπα και σε προηγούμενο post. Είναι μπερδεμένη η στάση της και πιστεύω ότι έχει κακό ρόλο.

Εδώ η Drama ψηφίζει τη Cinefil που ο Τάσος είχε πει οτι την υποστήριζε...

Δε θεωρώ τη maria... αθώα - απλά ο soter μου φαίνεται πιο ύποπτος...
Στο τελευταίο του post, λέει αλήθειες. Αλλά γιατί περιμένεις να σε κατηγορήσουν και να ψηφιστείς για να συμμετέχεις?:hmm: γιατί δεν λες τη γνώμη σου από την αρχή και αρκείσαι σε λίγα και καθόλου βοηθητικά για τους πολίτες μηνύματα?:/:

Όντως ο soter αρχίζει και μιλάει καθαρά. Επιφυλάσσομαι να τον ελέγξω κι άλλο.

Εσύ που το είδες οτι με υποστήριξε ο Σπύρος; Εγώ άλλα κατάλαβα...οτι με θεωρούσε ένοχη και ύποπτη επειδή δε μιλούσα και μου ζητούσε εξηγήσεις κιόλας.

Άσε ρε Μαρία, αυτό το εργάκι το έχουμε ξαναδεί. Πιάστηκες από το ένα ποστ που ίσως για ξεκάρφωμα ο Σπύρος σε στρίμωξε λίγο (μετά το πήρε πίσω βέβαια) για να μας αποδείξεις την αθωότητά σου. Σου είπαν οι συνδολοφόνοι σου να μιλάς πιο πολύ για να μας πείσεις;

Τότε δεν ήξερα καν οτι ήταν πολίτης. Αλλά αν ήμουν όντως δολοφόνος θα συνέχιζα να την κατηγορούσα οτι είναι ένοχη η Himela πράγμα το οποίο δεν κάνω.

Ε αυτό θα ήταν και ηλίθιο να το κάνεις. Το οτι δεν κάνεις κάτι ηλίθιο δεν είναι επιχείρημα.

Μήπως εσύ όμως προσπαθέις να χρησιμοποιήσεις το γεγονός οτι έχω ψήφους πολλούς και να κρυφτείς ωστέ να μην ψηφίσουν εσένα και να μείνεις μέσα; Μήπως αυτό σε συμφέρει για να κανονίσετε μετά την επόμενη δολοφονία σας;:hmm:Πολύ ύποπτη η στάση σου και το γεγονός οτι επιμένεις τόσο πολύ με εμένα. Σαν να προσπαθείς να παραπλανήσεις τους πολίτες για να στραφούν εναντιον μου και να αφήσουν εσένα που σε θεωρούν και ύποπτο κιόλας..

Μισόλογα λες και εσύ. Μπαίνεις μέσα και αρχίζεις να κατηγορείς ποιον αλλον; εμενα που εχω τις περισσοτερες ψηφους και αρχιζεις να χρησιμοποιεις τον σπυρο και να λες οτι με υποστηριζει..αλλα ο Σπυρος επεμενε οτι θελει εξηγησεις απο εμενα γιατι ελεγε οτι μπορει να ειμαι υποπτη...αν δεις τα δικα του ποστ..Αλλα εσυ φυσικα χρησιμοποιεις τα τελευταια του ποστ που αρχιζει να λεει πως μπορει να ειμαι αθωα...Μαλλον αυτα σε συμφερουν και τα βαζεις..
Υποπτο λοιπον σε θεωρω γιατι χωρις να συμμετεχεις μπαινεις μολις σε κατηγορουν και κατηγορεις φυσικα εμενα οτι ειμαι δολοφονααα, περιοριζεσαι μονο σε εμενα, αποκλειοντας να μιλησεις και για τους αλλους και να πεις τη γνωμη σου για ολους τους παικτες...

Nαι, αλλα περιορίζεσαι πάρα πολύ σε εμένα. Κοιτάς μόνο ένα ποστ και ξεχνάς τα ποστ των άλλων παιδιών και με κατηγορείς οτι είμαι ένοχη. Λοιπόν, δική σου γνώμη είναι...Άμα με θεωρείς ένοχη κατηγορησε με..τι να πω...Εγω παντως μιλησα και σου εξηγησα οτι ακομη και ο δολοφονος με κατηγορησε..απο εκει και περα βγαλε τα δικα σου συμπερασματα.

Δεν είσαι η μόνη που στριμώχνουν όλοι, απλά σε αυτή τη φάση του παιχνιδιού είσαι αυτή που στριμώχνεται πιο πολύ.

Ή μήπως όχι; Γιατί ο Τάσος μας λέει να την ψηφίσουμε από την στιγμή που τον έστειλε στην φυλακή;

Γιατί νομίζει πως έτσι θα γεννήσει αμφιβολίες για το τι ήταν εκείνος.

Για να τον στείλει στην φυλακή σημαίνει πως ήξερε τι ήταν ο Τάσος...

Όχι απαραίτητα.

Απ' ότι βλέπω έχουμε διαξιφισμούς μεταξύ maria.... και soter που ανάθεμα και αν βγάζεις άκρη.Πιο πολύ ασχολούνται με το ποιος επιχειρηματολογεί η μπαίνει περισσότερο μου φαίνεται.Συνεχίζω να θεωρώ και τους δύο εξίσου ύποπτους και πραγματικά είμαι σε μεγάλο δίλημμα για το ποιον να ψηφίσω.Η maria.... λογικά θα ψηφίσει soter και είναι πολύ πιθανό στο τέλος να έρθουν σε ισοψηφία.Δεν έχω ξεκαθαρίσει ποιος απ' τους δύο μου φαίνεται πιο ένοχος.Μέχρι χθες το βράδυ η Μαρία , τώρα όμως μάλλον ο soter.
Γι' αυτό και προς το παρόν δε θα πάρω κανένα απ' τους δύο στο λαιμό μου και θα δώσω την ψήφο μου στη love_angel, καθώς όπως είπα χτες το βράδυ είναι μία απ' τις υπόπτους μου.Εύκολα στον πρώτο γύρο μπήκε στο κύμα κατά της Himelas , ενώ παράλληλα δε μας έχει πει κάτι ιδιαίτερα αξιοσημείωτο.To μόνο που είπε στη συνέχεια είναι πως της φάνηκε περίεργο το ότι ο Πατρεύς έδωσε διπλή ψήφο στη μαρία....Αυτό πιθανόν να καταδεικνύει μια συνεργασία μεταξύ λοβ και Μαρίας , αλλά δε μπορώ να είμαι απόλυτα σίγουρος ως προς αυτό.

Αν κι οι δύο σου φαίνονται ο ένας πιο ένοχος από τον άλλον, γιατί ψηφίζεις κάποιον τρίτο;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Ναι, ο Τάσος πλέον δεν έχει δυνατότητα να επαναφερθεί σωστά, αλλά κάπως πρέπει να πάρουμε παρουσίες. :P Έχω χαζέψει σήμερα, απαντάω αυτόματα και κάνω λάθη.:redface:

Ψηφοφορία για Σάββατο 31/12/2011

  1. blue_butterfly - CiNeFiL
  2. bluestas95 - love_angel
  3. CiNeFiL
  4. Drama Prinzessin - CiNeFiL
  5. Eileen - soter
  6. ggeorge1976 - maria....
  7. Himela - maria....
  8. JaneWin
  9. love_angel
  10. maria.... - soter
  11. maria775m - maria....
  12. Myrtle - soter
  13. Πατρεύς - maria....
  14. Phoebe - soter
  15. Πουλάκι - soter
  16. soter - maria....
Ψήφοι
5 maria....
5 soter
2 CiNeFiL
1 love_angel

Απουσίες

  • JaneWin #1
  • maria775m #1
Η χώρα των Φαντασμάτων

Αποχωρήσεις (προγραμματισμένες και μη!)

Λοιπές ενέργειες παικτών

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Πολύ πιο πριν είχα πει οτι δεν κατάλαβα το λόγο που την ψήφισες.

Μπορεί να μην το έθεσα σε στιλ ερώτησης, αλλά νομίζω η απορία μου φαίνεται και περίμενα (κι ακόμα περιμένω) μια απάντηση.

Συγνώμη δεν το είχα δει αλλά νομίζω ότι τώρα το απόγευμα έδωσα τις απαντήσεις που ζητούσες.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Ας πάρουμε το ποστ που ψήφισες χθες να το αναλύσουμε:happy::

Μάλιστα εδώ μας λες ότι ψηφίζεις αν και δε θα αλλάξει το αποτέλεσμα, ουαου άλλαξε όμως, λες και το οδήγησες εσύ προς τα εκεί. Και στο τέλος μας λες πάλι ότι και να ψήφιζες τον Πέτρο μία ψήφος δεν κάνει τη διαφορά, το ίδιο σκεπτικό και για τους δύο δηλαδή αλλά κρίμα που αυτό σου το ποστ είναι σχεδόν όλο αφιερωμένο στον Πέτρο αλλά στη συνέχεια ψηφίζεις κάποιον από το πουθενά και μετά όλοι σε ακολουθούν, wow φοβερό, θέλω και εγώ να το κάνω αυτό τώρα για να βγεις από το παιχνίδι μια και καλή, θα με βοηθήσουν όμως οι φίλοι μου οι πολίτες ή αυτά τα καταφέρνουν μόνο οι δολοφόνοι;

Το λόγο για τον οποίο σώπασε όπως μας λες ο Νάουσα μας τον εξήγησε, εσύ τι; Δεν του έδωσες σημασία ή απλά δεν τον ανέφερες γιατί έτσι σε συνέφερε; Μας είπε το παιδί ότι ήταν στον οδοντογιατρό, ικανοποιημένη τώρα;

δεν αλλαξα το αποτελεσμα για αλλο λογο βγηκε ο Τζον...
και απλως εκεινη τη στιγμη μου φανηκε περιεργο που μπηκε την καταλληλη στιγμη στο παρελθον εχουν πει ψεμματα για κατι τετοια στα παλερμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Προφανώς όλα έχουν τελειώσει από νωρίς για τον Τάσο, αλλά μόλις τελείωσαν και για τη JaneWin η οποία αποχωρεί με δύο συνεχόμενες απουσίες. Θα μάθετε το ρόλο της μόλις βγει η νέα λίστα (θα το κάνω σε λιγάκι).

Καλά να περάσουμε απόψε! ^^ Ενημερώνω πως αύριο το παιχνίδι δε θα τρέξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top