Παλέρμο #36 - The Movie Project Game

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,250 μηνύματα.
Λοιπόν , συγκρότητα τις σκέψεις μου και ήρθε η ώρα να κάνω κι το δικό μου post μετά απ' όλα όσα έγιναν. :)

Καταρχάς , με βάση την επιμονή του Σπυράκου να κατηγορεί τη Himela θεωρώ πως καθίσταται λογικό ότι η Himela είναι αθώα.Όχι ότι την είχα κατηγορήσει , απλώς τώρα δείχνει πιο αθώα στα μάτια μου απ' ότι πριν.Ο johnnaousa απ' την άλλη ως πληροφοριοδότης ψήφισε τη Himela.Αυτό όμως δε σημαίνει κάτι , γιατί πιθανόν να μην ήθελε να ψηφίσει το μαφιόζο που ήξερε απ' τον πρώτο γύρο για να μην καρφωθεί.Αυτά ως γενικές παρατηρήσεις.Παρακάτω απαντώ σε κάποιες αξιοσημείωτες δημοσιεύσεις.

Διακοπές έχουμε βρε παιδιά. Αμέσως να με φάτε. :redface:
Η αλήθεια είναι ότι η προηγούμενη φορά που μπήκα,ήταν πριν 4 μέρες,οπότε δεν έμαθα και τίποτα για το παιχνίδι. :P
Διαβάζω τα μηνύματα και επανέρχομαι με ψήφο. =)
Εσένα δε σε είδαμε , δε σε ακούσαμε.Επομένως , δε μπορούμε να βγάλουμε συμπεράσματα για το ρόλο σου. :look:
πιστεύω οτι η CineFiL μάλλον έχει κακό ρόλο. εκτός του ότι ο Σρύρος την υποστηρίζει σε post του, φαίνεται να τα πηγαίνουν καλά μεταξύ τους
Μετά λέει ότι η Νεφέλη του φαίνεται για έξυπνη πολίτης (και αυτό ως απάντηση στις κατηγορίες του Πέτρου προς αυτήν!! Αρχικά λοιπόν τον καλοπιάνει, έπειτα δείχνει να συμφωνεί με τον Πέτρο για την Νεφέλη... και μετά ωπ!! ααα του φαίνεται έξυπνη πολίτης!!
Η αλήθεια είναι πως έχω μπερδευτεί με τη Νεφέλη.Κι αυτό γιατί όπως λέτε αρχικά ο Σπυράκος έδειχνε να τη συμπαθεί , αλλά στη συνέχεια ξεκίνησε να την κατηγορεί.Παράδειγμα το ποστ που δημοσίευσε πιο πάνω η Νεφέλη.Δεν την θεωρώ απαραίτητα αθώα , αλλά προβληματίζομαι για την ενοχή της.
Και ο τρίτος παίκτης που καλοπιάνει...ο φορέβερ... με τον οποίο αν δεν κάνω λάθος υπήρχε και μια ψιλοκόντρα... άρα και ο Κώστας μάλλον είναι αθώος!!Αλλά στον Κώστα έπεσε πολύ "γλύψιμο"!! "Δεδομένου του πόσο καλός παίκτης είσαι και αυτό δεν δέχεται αμφισβητήσεις"!!! :whistle:
Χαχαχαχα έλεος όμως!!!
Βασικά , σύμφωνα με την υποψία σου για τη Νεφέλη αυτό που έπρεπε να πεις δεν είναι : Άρα και ο Κώστα μάλλον ένοχος (εφόσον τον επαινούσε);Σ' αυτή την περίπτωση όμως στηρίζεσαι στην κόντρα μεταξύ Σπυράκου και φορέβερ και όχι στον "θαυμασμό" του Σπυράκου προς τον φορέβερ , όπως έκανες με τη Νεφέλη.Επομένως , δεν καταλαβαίνω εδώ το σκεπτικό σου.:hmm:

κοίτα να δεις όντως δεν μιλάω πολύ αλλά όχι επειδή κρύβω κάτι απλώς δεν έχω κάτι να πω. και για όνομα πια!! όσες κατηγορίες έχω ακούσει μέχρι τώρα είναι γι αυτό το έρμο 'εκτός από μένα' που είπα προφανώς για πλάκα! και δεν νομίζω να είπα κάτι παράλογο στους λόγους για τους οποίους ψήφισα μαρια. τώρα αν εσύ εξακολουθείς να πιστεύεις πως είμαι ύποπτος για ένα εκτός από μένα που είπα οκ
Ναι , ok.Κάτι τέτοια δε μας έλεγες και στο #33 που αποδείχτηκες δολοφόνος ; :D
Είσαι σιγανό ποταμάκι κι εσύ κι καταφέρνεις να καλύπτεσαι εύκολα , ειδικά όταν έχεις κακό ρόλο.Θα σε έχω ύπόψη μου και σένα.

Δύο μνμτ του όπου κατηγορεί Σύλβια και Μαρία... οπότε ίσως και η Μαρία να είναι αθώα!!
Όσον αφορά τη Σύλβια , όπως είπα , τη θεωρώ αθώα με βάση τα όσα έχουν γίνει.
Όσον αφορά τη Μαρία όμως , επίτρεψέ μου να διαφωνήσω.Θεωρείς απίθανο ο Σπυράκος να κατηγόρησε κάποιον συνδολοφόνο του ;Κατηγόρησε πολλούς.Δε θα κατηγορούσε όμως και κάποιο συνδολοφόνο , έτσι για να μη φανεί η ομάδα του;Στην τελική , ο Σπύρος Himela ψήφισε και όχι maria.... , άρα δεν είναι ένα ενδεχόμενο να ήταν με τη Μαρία συνδολοφόνοι ;Εξάλλου , και η Μαρία ψήφισε τη Himela και μετά τον νάουσα , που πιθανότατα αποδεικνύονται και οι 2 πολίτες.Εγώ πάντως συνεχίζω να θεωρώ ύποπτη τη Μαρία , αλλά δεν ξέρω ακόμα αν θα ψηφίσω αυτή.Μάλλον θα περιμένω μέχρι αύριο.
Προς το παρόν οι πιο ύποπτοι είναι : soter , maria.... , CiNeFiL , , love_angel (ψήφισε τη Himela και δεν έχει ξαναεμφανιστεί).Ίσως και η janewin που δε μιλάει.Αμφιταλαντεύομαι για το ποιον θα ψηφίσω αύριο.Αν δω κάποιον πιο ύποπτο θα πράξω αναλόγως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Όσον αφορά τη Σύλβια , όπως είπα , τη θεωρώ αθώα με βάση τα όσα έχουν γίνει.
Όσον αφορά τη Μαρία όμως , επίτρεψέ μου να διαφωνήσω.Θεωρείς απίθανο ο Σπυράκος να κατηγόρησε κάποιον συνδολοφόνο του ;Κατηγόρησε πολλούς.Δε θα κατηγορούσε όμως και κάποιο συνδολοφόνο , έτσι για να μη φανεί η ομάδα του;Στην τελική , ο Σπύρος Himela ψήφισε και όχι maria.... , άρα δεν είναι ένα ενδεχόμενο να ήταν με τη Μαρία συνδολοφόνοι ;Εξάλλου , και η Μαρία ψήφισε τη Himela και μετά τον νάουσα , που πιθανότατα αποδεικνύονται και οι 2 πολίτες.Εγώ πάντως συνεχίζω να θεωρώ ύποπτη τη Μαρία , αλλά δεν ξέρω ακόμα αν θα ψηφίσω αυτή.Μάλλον θα περιμένω μέχρι αύριο.
Προς το παρόν οι πιο ύποπτοι είναι : soter , maria.... , CiNeFiL , , love_angel (ψήφισε τη Himela και δεν έχει ξαναεμφανιστεί).Ίσως και η janewin που δε μιλάει.Αμφιταλαντεύομαι για το ποιον θα ψηφίσω αύριο.Αν δω κάποιον πιο ύποπτο θα πράξω αναλόγως.

Ο λόγος που άλλαξα την ψήφο μου στον Johnnaousa ήταν για να σωθώ. Εξάλλου ο καθένας αμα βρισκόταν στην ίδια περίπτωση το ίδιο θα έκανε...Δε μπορώ να καταλάβω λοιπόν που βρίσκεται το ύποπτο σε αυτη την πράξη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Μια τελευταία για καληνύχτα. :redface:

Ψηφοφορία για Σάββατο 31/12

  1. blue_butterfly
  2. bluestas95
  3. CiNeFiL
  4. Drama Prinzessin
  5. Eileen
  6. foreverfreak
  7. ggeorge1976
  8. Himela
  9. JaneWin
  10. love_angel
  11. maria....
  12. maria775m
  13. Myrtle - soter
  14. Πατρεύς
  15. Phoebe
  16. Πουλάκι - soter
  17. soter - maria....
  18. Τάσος97 - CiNeFiL

Ψήφοι
2 soter
1 CiNeFiL
1 maria....

Απουσίες

  • JaneWin #1
  • maria775m #1

Η χώρα των Φαντασμάτων


Αποχωρήσεις (προγραμματισμένες και μη!)


Λοιπές ενέργειες παικτών

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,250 μηνύματα.
Ο λόγος που άλλαξα την ψήφο μου στον Johnnaousa ήταν για να σωθώ. Εξάλλου ο καθένας αμα βρισκόταν στην ίδια περίπτωση το ίδιο θα έκανε...Δε μπορώ να καταλάβω λοιπόν που βρίσκεται το ύποπτο σε αυτη την πράξη μου.
Τον (πολίτη) Νάουσα για να σωθείς , όμως και πριν πολίτη είχες ψηφίσει κατά πάσα πιθανότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soter

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο soter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 212 μηνύματα.
Ναι , ok.Κάτι τέτοια δε μας έλεγες και στο #33 που αποδείχτηκες δολοφόνος ; :D
Είσαι σιγανό ποταμάκι κι εσύ κι καταφέρνεις να καλύπτεσαι εύκολα , ειδικά όταν έχεις κακό ρόλο.
και στο #32 μια απ τα ίδια ήμουν και τελικά αποδείχθηκα πολίτης, αυτό που λες δεν είναι επιχείρημα. και για να τελειώνουμε αν έχω κάτι να πω το λέω. το προτειμώ από το να γράφω δεκάδες post χωρίς νόημα και ουσία, έτσι απλώς για να μιλήσω. end of story!
Χα, το ήξερα πως ο Σπυράκος ήταν κακός :sly:



Σε ευχαριστώ που με κάλυψες απόλυτα... Εντελώς όμως :eek:
Από εμένα, η ψήφος πάει στον soter.
ναι.....οκ....μπράβο που ανακάλυψες τον σπυρο από ΤΥΧΗ! :clapup:αλλά μέχρι πότε νομίζεις πως θα τα καταφέρνεις έτσι? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Τον (πολίτη) Νάουσα για να σωθείς , αλλά και πριν πιθανόν πολίτη είχες ψηφίσει.
Το οτι η Himela ήταν πολίτης αρχικά δεν το ήξερα. Αλλά από τη στιγμή που έφυγε ο Σπύρος που ηταν μαφιοζος και την κατηγορουσε ειναι πλεον φανερο πως η Himela ειναι αθωα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,250 μηνύματα.
και στο #32 μια απ τα ίδια ήμουν και τελικά αποδείχθηκα πολίτης, αυτό που λες δεν είναι επιχείρημα. και για να τελειώνουμε αν έχω κάτι να πω το λέω. το προτειμώ από το να γράφω δεκάδες post χωρίς νόημα και ουσία, έτσι απλώς για να μιλήσω. end of story!

να:hmm:ι.....οκ....μπράβο που ανακάλυψες τον σπυρο από ΤΥΧΗ! :clapup:αλλά μέχρι πότε νομίζεις πως θα τα καταφέρνεις έτσι?
Δεν αντικρούεις όμως τα επιχειρήματα αυτών που σε ψηφίζουν.Για να μην έρθεις σε διαμάχη;Για να μην κάνεις έντονη την παρουσία σου;Δεν ξέρω.Πάντως σ' αυτό το Παλέρμο πολύ φοβάμαι ότι είναι σαν και εκείνο που είχες... τον κακό ρόλο. :/:

Το οτι η Himela ήταν πολίτης αρχικά δεν το ήξερα. Αλλά από τη στιγμή που έφυγε ο Σπύρος που ηταν μαφιοζος και την κατηγορουσε ειναι πλεον φανερο πως η Himela ειναι αθωα.
Δε μπορώ να πω , έχει βάση αυτό που λες.Θα δω πως θα κινηθείς αύριο και ξεκαθαρίσει το τοπίο στο μυαλό μου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουλάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Bernadette αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
ναι.....οκ....μπράβο που ανακάλυψες τον σπυρο από ΤΥΧΗ! :clapup:αλλά μέχρι πότε νομίζεις πως θα τα καταφέρνεις έτσι? :hmm:

Γιούπι :clapup:

:ermm::happy:

Δεν είναι μόνο η τύχη παράγοντας... Έβαλα το μυαλό μου να δουλέψει :D
Σκέφτηκα, και έτυχα να πέσω μέσα... Αλλά σκέφτηκα!

Τώρα είναι σαν να μου λες ότι δεν είσαι ύποπτος... Μπορεί να μην είσαι, δεν λέω.... Βέβαια έχω κι άλλους υπόπτους στο μυαλό μου... Θα κάνω σύσκεψη με τον εαυτό μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Καλημέρα!
Να τα πούμε;

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,050 μηνύματα.
Καλημέρα σε όλους! Πάμε για σεντονάκι;:P

Εστω οτι ηταν αθωος και το πηρε πολυ πατριωτικα ρε παιδι μου, γιατι μολις ηρθε η ωρα να ψηφισει ψηφισε τη Himela, που ειχε ηδη αρκετες ψηφους?? Εσενα σε βοηθησε η σταση του?? Τον ειδες να προσπαθει να μας υποδειξει τους δολοφονους?? Το μονο που εκανε ηταν να προσπαθησει να μας πεισει πως ειναι αθωος;)!!

Ο Johnnaousa δε μας βοήθησε νομίζω σαν πληροφοριοδότης. Αυτή την αίσθηση μου δίνει. Προφανώς ο πληροφοριοδότης δε θέλει να φανεί από την αρχή, αλλά κι αυτός είχε πέσει πάνω μου. Πάμε όμως να δούμε αν κατηγόρησε ποτέ (έστω έμμεσα) άλλον από μένα (τα παρακάτω ποστ είναι όλα του Jognnaousa):

Το πρώτο άτομο που "υποδεικνύει"είναι η blue butterfly. Στο επόμενο ποστ όμως το ρίχνει στην τύχη (για να μην καρφωθεί;:hmm:)

Xαιρετω και εγω την παρεα του Παλερμο :D
ελπιζω και αυτο το παιχνιδι να το κερδισουμε οι πολιτες οπως το προηγουμενο των διακοπων...ριρικα γιατι κατι μου βρωμαει στο ποστ σου? μηπως επιτελους σου δοθηκε η ευκαιρια να εισαι δολοφονος για να με σκοτωσεις οπως εκανα παλια?

αλλωστε η ψηφος την πρωτη ημερα νομιζω ειναι εντελως στην τυχη για τους περισσοτερους, δεν θα μαλωσουμε απο τωρα:P

Περιμένει το μοιραίο λάθος του φανερού μαφιόζου που γνωρίζει:

μπορει να βρεθει και λογος απο την πρωτη μερα για να δωσω την ψηφο μου..περιμενουμε το μοιραιο λαθος ενος δολοφονου :)

Μετά κατηγορεί εμένα ελαφρά τη καρδία. Δεν ψάχνει καν περαιτέρω, δε μας λέει καν (έστω ονομαστικά) το όνομα του μαφιόζου που γνωρίζει. Θεωρεί απλά οτι εγώ είμαι δολοφόνος κι η δουλειά του τελειώνει εκεί:

η ψηφος μου θα παει στην Himela αφου απο το πρωτο ποστ της αρχισε να κατηγορει τους παντες οτι ειναι δολοφονοι, αν και το οτι επεσαν αρκετοι πανω της δεν ξερω αν ειναι καλο η απλα εγινε ευκολος στοχος ...την ψηφο την ειχα αποφασισει απο το πρωι.

οσο παει η Himela επιβεβαιωνει τις υποψιες μου :)

Μετά σκέφτεται το προφανές: οτι κάποιοι με βοηθάνε γιατί θέλουν να με καλύψουν. Δε σκεφτήκατε όμως το εξής: αν ήμουν δολοφόνος μαζί με αυτούς που με καλύψανε (Πατρεύς, ggeorge1976) δε θα τους είχα πει οτι είχα κάρτα ακύρωσης ψήφου ώστε να σώσω τον εαυτό μου και να μην τις χρησιμοποιήσουν τζάμπα; Δε θα είχα επισημάνει επίσης στον υποτιθέμενο συνδολοφόνο μου ggeorge1976 οτι πρέπει να δηλώσει ποιου την ψήφο ακυρώνει ώστε να μετράει η κάρτα;:hmm:

λιγο βιαστικη δεν ειναι η χρησιμοποιηση της επιπλεον ψηφου? μηπως αρχισε η καλυψη της Συλβιας?

αρχικα θεωρω την Μαρια αθωα γιατι η κινηση του Πατρευς να αλλαξει ψηφο και μαλιστα να της δωσει διπλη σιγουρα δεν εγινε τυχαια αλλα πιθανον για να σωσει καποια συνδολοφονα του ή για να μας ριξει σταχτη και να ασχολουμαστε με αυτο.

πρωτη μερα και 2 καρτες εχουν ηδη χρησιμοποιηθει για να σωσουν το ιδιο ατομο..την Χιμελα!!

Μόνο εδώ μας δίνει και κάποια άλλα άτομα που εγώ θα έχω στα υπόψη, ελπίζω μέσα σε αυτά να είναι ο φανερός μαφιόζος που ήξερε ο Johnnaousa:

προς το παρων υποπτοι : Χιμελα,Πατρευς,Φορεβερ και περιμενω μερικα ατομα που δεν εχουν μιλησει καν

Με τη φράση του
αχ αχ πώς καρφώνεστε κάποιοι
απαντά στους εξής που τον ψήφισαν: Eileen, Myrtle, foreverfreak, Cinefil.

Πιο κάτω επίσης:
Νεφελη εχεις καρφωθει περισσοτερο απο ολους..δεν σου φαινεται υποπτος ο Πατρευς με το ανεξιηγητο που εκανε με την καρτα του και σου φαινομαι εγω που εγραψα οτι ειμαι πολιτης..

Το όνομα που είναι ίδιο και τις δυο φορές; Foreverfreak... Αλλά και για τη Cinefil κάτι λέει. Τα κρατάω στα υπόψη.

Παρακάτω μπερδεύεται και θεωρεί οτι τον έχω ψηφίσει μαζί με τον foreverfreak:

πως εξηγεις οτι και οι 2 ψηφισατε εμενα ενω στην αρχη και καλα ψηφισατε ο ενας τον αλλον?

πω ναι η Μιρτλ με ψηφισε οχι εσυ:worry:

Με αυτό εγώ βγάζω το συμπέρασμα οτι κάτι ξέρει για τον foreverfreak κι επειδή θεώρησε οτι παίζαμε στην αρχή και κατόπιν κι οι δύο ψηφίσαμε αυτό, μας έχει συνδυάσει.:hmm:

Αν σκεφτούμε λοιπόν οτι ο Johnnaousa ήξερε κάποιον μαφιόζο, μήπως εδώ του μιλάει;:hmm:

ολοι περιμενουμε το μηνυμα του Τασου:)

Παρακάτω λέει ύποπτες εμένα και τη Cinefil. Πραγματικά δεν έχω καταλάβει γιατί θεωρεί ύποπτη τη Cinefil.

ειπα αρκετες φορες γιατι πλεον θεωρω βασικες υποπτους την χιμελα και την νεφελη..

Συμπερασματικά: Οι παίκτες που κατηγόρησε ο Johnnaousa ήταν: Himela, foreverfreak, Cinefil, Πατρεύς και έμμεσα Eileen και Myrte (που τον είχαν ψηφίσει). Τα κρατάμε αυτά, μήπως αργότερα βρούμε οτι ο πληροφοριοδότης μας έδωσε το μαφιόζο που ήξερε.

Πάμε στα υπόλοιπα:

ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΚΑΝ ΠΩΣ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙ Ο ΤΖΟΝ.

Υπήρχαν τόσα άσχετα άτομα να ψηφίσεις. Από προχτες κάποιοι υποπτεύθηκαν τον Johnnaousa, μπήκες το πρωί και το είδες. Μπορούσες να δώσεις μια ψήφο σε κάποιον τελείως άσχετο, εσύ όμως επιλέγεις να δώσεις στον Johnnaousa που είχε από προχτές υποψίες πάνω του. Κι όταν τελικά είδες οτι έφυγε ο John, τον επαναφέρεις με νεκροφάνεια και μας πουλάς και τσαμπουκά!

Για το λόγο αυτό ενεργοποιώ την Κάρτα μου


Τσακίσου και έλα πίσω.

Λοιπόν, ξεκινάω να πω γιατί ο ενεργοποίησα την Κάρτα μου. Ο Τζον φαίνεται παντελώς αθώος. Δημιουργήθηκε ένα ξαφνικό κύμα πάνω του. Εγώ αρχισα να νιώθω τύψεις κι ενω γνωριζω πως παίζει ο Τζον αποφάσισα να τον επαναφέρω. Στο κάτω κάτω οι πολίτες πρέπει να είμαστε ενωμένοι ετσι ωστε να κερδίσουμε. Τέλος με αυτό; Δεχτες όλες οι απορίες επι του θεματος.

Πώς σκατά ήξερες οτι ο John ήταν αθώος; Την κάρτα την ενεργοποίησες 30 λεπτά μετά την ψηφοφορία. Να είσαι μέντιουμ και να πρόλαβες να ρωτήσεις για το φάντασμα John κιόλας;:hmm:

Για το λόγο αυτό πιστεύω πως η Νεφέλη είναι δολοφόνα. Βρίσκται στο στρατόπεδο Νο1. Δειτε απλά το μήνυμα που δίνει την ψήφο της. Λέει, υποπτο θεωρώ τον τάδε... Τον ψηφίζει; ΟΧΙ!

Για μένα λοιπόν έχετε Νεφέλη

Εδώ κατηγορείς κι εσύ τη Cinefil. Πάντως ο λόγος που την κατηγορείς δε μου κολλάει. Πολλοί λέμε "μου φαίνονται ύποπτοι προς το παρόν οι Χ, Ψ, Ω αλλά για τώρα θα ψηφίσω τον Κ". Δεν το θεωρώ στοιχείο ενοχής ακόμα. Το μόνο στοιχείο ενοχής για τη Cinefil για μένα είναι οτι την κατηγόρησε ο πληροφοριοδότης Johnnaousa.

Το απάντησα και τώρα με τη Μαρία, όταν προσπαθείς να σώσεις το τομάρι σου και ιδιαίτερα όταν στην έχουν καραστήσει δεν κοιτάς να υποδείξεις τους δολοφόνους αυτό θα το κάνεις αν τελικά βγεις και αν δε βγεις θα το πεις στη συνέχεια του παιχνιδιού σου που θα έχεις ηρεμήσει.

Για την ιστορία κι επειδή ήμουν στο παιχνίδι πολλές ώρες πριν την ψηφοφορία, η maria.... ήταν μέσα στο παιχνίδι και παρακολουθούσε τουλάχιστον μια ώρα πριν το τέλος της ψηφοφορίας. Την είδα γιατί έκανα λίστες με το ποιοι έχουν ψηφίσει και λοιπά. Παρ' όλα αυτά δε βγήκε να πει κάτι, να βοηθήσει στο παιχνίδι, να σώσει τον εαυτό της, να δώσει απαντήσεις, παρά μας το έπαιξε και καλά αδιάφορη "και τι θέλετε να κάνω, να χτυπιέμαι οτι είμαι αθώα;". Αν ήταν αδιάφορη δε θα έμπαινε 20:05 να αλλάξει την ψήφο της...

Θα ηταν καλυτερο να παιχτει η καρτα οταν σιγουρεψουν τα πραγματα και οχι τωρα στα τυφλα!! Μου θυμιζει την κινηση της Μαριας με το fantasmeno...

Ριρι, περιμενω μια απαντηση: Πως ειναι δυνατον να εισαι τοσο σιγουρη για το Γιαννη?? Αν δεν ειστε συγκατοικοι, δεν υπαρχει καποια αλλη λογικη εξηγηση...

Περιμένω κι εγώ μια απάντηση από τον Τάσο και την blue butterfly πώς είναι τόσο σίγουροι οτι ο Johnnaousa ήταν πολίτης... Γιατί για έναν από τους δυο σας να πω, ήταν μέντιουμ και αμέσως μετά την ψηφοφορία ρώτησε για το φάντασμα John και έμαθε. Ο άλλος;

Ξέρετε τι νομίζω εγώ τελικά; Οτι εσείς οι δύο (Τάσος και Ριρίκα) έχετε κακούς ρόλους. Ο Τάσος για να φανεί αθώος στα μάτια των πολιτών, χρησιμοποίησε την κάρτα νεκροφάνεια για να επαναφέρει τον Johnnaousa (χωρίς να ξέρει βέβαια οτι είναι πληροφοριοδότης). Ήξερε οτι κάποιος με κάρτα ή με ιδιότητα θα μάθει την ταυτότητα του Johnnaousa και έτσι ο Τάσος μας που σε όλα τα παιχνίδια εμπιστευόμαστε με κλειστά μάτια θα φανεί πάλι ο σωτήρας μας. Το ξέρω οτι είναι παρακινδυνευμένο σενάριο, αλλά όπως είχαμε πει και στο άλλο παιχνίδι, καλύτερα ένας καλός και έμπιστος στα μάτια των πολιτών δολοφόνος παρά 5 αμφισβητούμενοι...

Eσύ πάλι γιατί επίμενεις τόσο πολύ για τον Johnnaousa; Mήπως δεν σε συμφέρει που ξαναεπέστρεψε ένας αθώος πολίτης στο παιχνίδι; Γιατί από οτι φαίνεται είσαι ο μοναδικός που μιλάς για τον συγκεκριμένο παίκτη....

Αυτό το λέει στον foreverfreak... Μαράκι εσύ δεν ήσουν που αδιαφορούσες; Τι έγινε τώρα, σωθήκαμε κι αρχίσαμε να σπέρνουμε άτοπες κατηγορίες;

Εγώ νομίζω Σπυράκο μου οτι καθόλου στα τυφλά δε με ψήφισες. Είχα δηλώσει οτι η ψήφος μου στην αρχή θα πάει στον foreverfreak εδώ. Εσύ πήγες να εκμεταλλευτείς αυτήν την πλάκα εις βάρος μου.
Επειδή στη βράση κολλάει το σίδερο, ήρθε η ώρα και για τα υπόλοιπα. Ρίχνω την κάρτα Άμεση προφυλάκιση για το Σπυράκο κι ελπίζω να είμαι σωστή οτι έχει κακό ρόλο και να μην παίζει έτσι λόγω της συνηθισμένης του αφέλειας. Αυτή τη στιγμή θεωρώ οτι βγάζω κάποιον κακό, αν κάνω λάθος συγνώμη. Παίζω την κάρτα τώρα γιατί πολλοί θα βρουν δικαιολογία να με ψηφίσουν με αυτά που έγιναν στην ψηφοφορία κι ίσως δεν προλάβω.

(να δούμε Σπυράκο, θα σε σώσει κανείς; )

Σε αυτό το σημείο λοιπόν σωστά επέλεξα την άμεση προφυλάκιση για τον Σπυράκο που αποδείχτηκε δολοφόνος. Οπότε όσα είπε ο Τάσος πιο κάτω:

Ο Σπύρος δινει ψήφο στη Χιμέλα. Από αυτό για μένα κατά κάποιο ποσοστό Η ΧΙΜΕΛΑ είναι δολοφόνα. Χιμελα τι εχεις να πεις;
Με την αποχώρηση του Σπύρου μαλλον δολοφονάκια πρέπει να φοβάστε λιγάκι

είναι τελείως άτοπα. Γιατί ο Τάσος προσπαθεί να κατηγορήσει εμένα;;;;

Κι αφού λοιπόν είδαμε οτι ο Σπυράκος ήταν δολοφόνος κι εκμεταλλεύτηκε το παιχνίδι μου με τον foreverfreak και το οτι παίζω επιθετικά για να με βγάλει, πάμε να δούμε ποιοι άλλοι με ψηφισαν για την ιστορία:


  1. [FONT=&quot]Drama Prinzessin --> Himela[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
  2. [FONT=&quot]Johnnaousa --> Himela[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
  3. [FONT=&quot]love_angel --> Himela[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
  4. [FONT=&quot]maria.... --> Himela[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
  5. [FONT=&quot]Σπυράκος (^^) --> Himela[/FONT]

Επισης, σε αυτόν τον γύρο η ασυλία του αυτοκράτορα πηγαίνει στη Himela.
Ως εκ τούτου κανένας δεν μπορεί να την ψηφίσει.

Θεωρώ οτι σήμερα στη δολοφονία θα φύγω εγώ, γιατί πια φάνηκε οτι είμαι πολίτης και δεν μπορούν οι δολοφόνοι να με χρησιμοποιήσουν για αντιπερισπασμό.

Για μένα ύποπτη συνεχίζει να είναι η CiNeFiL, δείτε τα μηνύματα της ρε σεις.:/:

Εσύ είχες πει οτι θα μπεις και θα μας πεις γιατί ψήφισες τη cinefil αλλά δεν το έκανες ποτέ. Εσύ κι ο Τάσος προσπαθείτε να ρίξετε κατηγορίες και αλλού (drama, cinefil), ώστε να κινηθεί το παιχνίδι εκεί που θέλετε (αυτο έκανα κι εγώ όταν ήμουν δολοφόνος...).

ναι κι για μενα ειναι ακομη υποπτη η νεφελη αλλα ακομη πιο υποπτη ειναι η ντραμα

Σορρυ ναι αλλα δεν εχω και τελεια μνημη με υπνο 6ωρών. Θα τα διαβασω ολα ξανα αυριο για να παω για υπνο τωραα :sleep:

Ναι καλέ, κάνε δουλειά σου...:whistle:

Ο επόμενος ύποπτος, κατά τη γνώμη μου είναι ο Τάσος, που μπήκε μέσα ψήφισε τον Τζων κι όταν είδε ότι ο Τζων έφυγε έσπευσε να τον επαναφέρει, γράφοντας ένα ποστ που "έβριζε" όσους τον ψηφίσαμε, παρ' όλο που ήταν κι αυτός ανάμεσά μας. Προφανώς η πρώτη ψήφος είναι πάντα στην τύχη. Τώρα το πως ο Τάσος μπορούσε να είναι σίγουρος για την αθωότητά του δεν το καταλαβαίνω. Όπως επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί τον ψήφισε αρχικά αφού ήταν σίγουρος ότι είναι αθώος. Τέλος, το πιο κουλό σε αυτά που έχει πει είναι το επιχείρημα ότι αφού ο Σπυράκος ψήφισε Χιμέλα, άρα η Χιμέλα είναι ύποπτη. Μπερδεμένα πράγματα γενικώς. Ή έχει μπερδευτεί κι ο ίδιος και δεν ξέρει ποιον να υποστηρίξει ή πραγματικά δεν ξέρω πού μπορεί να αποσκοπεί όλη αυτή η συμπεριφορά του... Δεν τον ψηφίζω ακόμα, όμως γιατί δεν είμαι και πολύ σίγουρη. Μέχρι αύριο, βλέπουμε!

Κάποιος που συμφωνεί, ευτυχώς!

Από την άλλη αν είναι αθώα η Σύλβια τότε ίσως και ο Πέτρος και έχοντας κάποιο ρόλο ή κάποια κάρτα είδε τον ρόλο της Σύλβιας ... και κάπως έτσι εξηγείται η περίεργη κίνησή του να την σώσει!!!

Πραγματικά δεν ξέρω!! Θα δείξει...

Αυτό για τον Πέτρο ούτε εγώ το έχω καταλάβει. Θα ήθελα να μας το εξηγήσει λίγο παραπάνω...

https://cnf.e-steki.gr/showpost.php?p=2926474&postcount=185

αν ειχαμε τον ιδιο ρολο θα εριχνε ετσι απροκαλυπτα τις υποψιες πανω μου?

τσεκαρετε ομως λιγο τι λεει μετα για μενα!

Ναι μπορεί να έριχνε τις υποψίες πάνω σου, έτσι για ξεκάρφωμα!

Προς το παρόν οι πιο ύποπτοι είναι : soter , maria.... , CiNeFiL , , love_angel (ψήφισε τη Himela και δεν έχει ξαναεμφανιστεί).Ίσως και η janewin που δε μιλάει.Αμφιταλαντεύομαι για το ποιον θα ψηφίσω αύριο.Αν δω κάποιον πιο ύποπτο θα πράξω αναλόγως.

Για το soter δεν είμαι πολύ σίγουρη. Αυτή τη στιγμή μόνο 4 δολοφόνοι είναι μέσα κι εμείς έχουμε βγάλει πολλούς υπόπτους, δε νομίζετε; Κι έχουμε βγάλει υπόπτους αυτούς που μιλάνε πολύ, για σκεφτείτε να υποψιαζόμαστε κι αυτούς που δε μιλάνε πολύ τι έχει να γίνει...

Ο λόγος που άλλαξα την ψήφο μου στον Johnnaousa ήταν για να σωθώ. Εξάλλου ο καθένας αμα βρισκόταν στην ίδια περίπτωση το ίδιο θα έκανε...Δε μπορώ να καταλάβω λοιπόν που βρίσκεται το ύποπτο σε αυτη την πράξη μου.

Το ύποπτο είναι οτι μία ώρα πριν την ψηφοφορία σε έβλεπα μέσα στο παιχνίδι και δεν μπήκες να γράψεις κάτι να δικαιολογηθείς. Αυτό μου δείχνει οτι αποφάσισες να σωπάσεις μπας και σωθείς. Και τελικά μάλλον έπιασε, γιατί αποφάσισα να σώσω εγώ εσένα και να ψηφίσω τον Johnnaousa επειδή μου φαινόταν πιο ύποπτος εκείνη τη στιγμή (μάλιστα σκεφτόμουν την άμεση προφυλάκιση να τη ρίξω σε σένα) και επίσης ο Τάσος μπήκε κι αυτός τελευταία στιγμή και ψήφισε τον John κι αυτός, μήπως για να σε σώσει;;; Και μετά για ξεκάρφωμα τον επανέφερε ώστε να φαίνεται αυτός καλός;

Μαρία σκέτο (:P) δε μας τα λές καλά.

Από μένα ύποπτοι οι: maria...., Τάσος, blue butterfly και με αμφιβολία cinefil
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι πως έχω μπερδευτεί με τη Νεφέλη.Κι αυτό γιατί όπως λέτε αρχικά ο Σπυράκος έδειχνε να τη συμπαθεί , αλλά στη συνέχεια ξεκίνησε να την κατηγορεί.Παράδειγμα το ποστ που δημοσίευσε πιο πάνω η Νεφέλη.Δεν την θεωρώ απαραίτητα αθώα , αλλά προβληματίζομαι για την ενοχή της.

Βασικά , σύμφωνα με την υποψία σου για τη Νεφέλη αυτό που έπρεπε να πεις δεν είναι : Άρα και ο Κώστα μάλλον ένοχος (εφόσον τον επαινούσε);Σ' αυτή την περίπτωση όμως στηρίζεσαι στην κόντρα μεταξύ Σπυράκου και φορέβερ και όχι στον "θαυμασμό" του Σπυράκου προς τον φορέβερ , όπως έκανες με τη Νεφέλη.Επομένως , δεν καταλαβαίνω εδώ το σκεπτικό σου.:hmm:
Ναι αλλά υπάρχει μια διαφορά!! Για τη Νεφέλη απάντησε απλώς στις υποψίες του Πέτρου που έδειχνε να την υποπτεύεται!! Παρατήρησε λίγο το συλλογισμό του... χρησιμοποιεί κάποια "μέσα" ... αρχικά λοιπόν καλοπιάνει τον Πέτρο :"Μου αρεσουν οι σκεψεις σου" έπειτα φαινομενικά δείχνει να συμφωνεί μαζί του για τη Νεφέλη:" ναι όντως είναι έτσι" ...!! Αλλά ξαφνικά: "Ομως μου φαινεται για εξυπνη πολιτης,ας μην την χασουμε!!!"

Έμμεσα προσπαθεί να πάρει τον Πέτρο με το μέρος του και να του αλλάξει τα μυαλά! Να τον επηρεάσει και να διασκεδάσει τις υποψίες του για την Νεφέλη!!

Αντίθετως ο τρόπος που καλοπιάνει τον Κώστα είναι πιο κοντά σε αυτό που έκανε στον Πέτρο και όχι στην Νεφέλη!!
Δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις τι θέλω να πω... αλλά εγώ έτσι το εξηγώ!!
Όσον αφορά τη Σύλβια , όπως είπα , τη θεωρώ αθώα με βάση τα όσα έχουν γίνει.
Όσον αφορά τη Μαρία όμως , επίτρεψέ μου να διαφωνήσω.Θεωρείς απίθανο ο Σπυράκος να κατηγόρησε κάποιον συνδολοφόνο του ;Κατηγόρησε πολλούς.Δε θα κατηγορούσε όμως και κάποιο συνδολοφόνο , έτσι για να μη φανεί η ομάδα του;Στην τελική , ο Σπύρος Himela ψήφισε και όχι maria.... , άρα δεν είναι ένα ενδεχόμενο να ήταν με τη Μαρία συνδολοφόνοι ;Εξάλλου , και η Μαρία ψήφισε τη Himela και μετά τον νάουσα , που πιθανότατα αποδεικνύονται και οι 2 πολίτες.Εγώ πάντως συνεχίζω να θεωρώ ύποπτη τη Μαρία , αλλά δεν ξέρω ακόμα αν θα ψηφίσω αυτή.Μάλλον θα περιμένω μέχρι αύριο.
Προς το παρόν οι πιο ύποπτοι είναι : soter , maria.... , CiNeFiL , , love_angel (ψήφισε τη Himela και δεν έχει ξαναεμφανιστεί).Ίσως και η janewin που δε μιλάει.Αμφιταλαντεύομαι για το ποιον θα ψηφίσω αύριο.Αν δω κάποιον πιο ύποπτο θα πράξω αναλόγως.

Ο λόγος που άλλαξα την ψήφο μου στον Johnnaousa ήταν για να σωθώ. Εξάλλου ο καθένας αμα βρισκόταν στην ίδια περίπτωση το ίδιο θα έκανε...Δε μπορώ να καταλάβω λοιπόν που βρίσκεται το ύποπτο σε αυτη την πράξη μου.
Για την Μαρία πραγματικά δεν μπορώ να ξέρω!! Με έχει μπερδέψει... μου θυμίζει πάρα πολύ εμένα όταν ήμουν δολοφόνος...
Αυτά του τύπου : "και εσύ το ίδιο δεν θα έκανες αν ήσουν στην θέση μου; ο καθένας το ίδιο θα έκανε!!" είναι ακριβώς οι απαντήσεις που έδινα και εγώ!! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,050 μηνύματα.
Λοιπόν επειδή μπορεί να είμαι εγώ αυτή που θα φύγει το μεσημέρι με δολοφονία, ας δω τι μπορώ να κάνω για να σας βοηθήσω:

Αρχικά ψηφίζω τη maria... Μπορεί χτες να την έσωσα και να τη σκαπούλαρε γιατί θεωρούσα πιο ένοχο τότε τον Johnnaousa, αλλά με πιο καθαρή σκέψη και με το οτι ήταν στο παιχνίδι τόσην ώρα και δε δικαιολόγησε ούτε απάντησε σε τίποτα, θεωρώ οτι είναι η επόμενη ένοχη.

Επίσης, επειδή η blue butterfly και ο Τάσος συμφωνούν πάρα πολύ και τους θεωρώ ενόχους και τους δύο, αλλά αν βγάλω τη blue butterfly ο Τάσος θα την επαναφέρει με την κάρτα νεκροφάνεια που έχει, χρησιμοποιώ την κάρτα Άμεση προφυλάκιση για τον Τάσο. Θεωρώ οτι ο τρόπος που παίζει σε αυτό το παιχνίδι δεν είναι αυτός που συνηθίζει, και το οτι έφερε τον Johnnaousa πίσω στο παιχνίδι έχοντας την απόλυτη σιγουριά οτι είναι πολίτης (πώς άραγε;;:hmm: ) τον καθιστά ένοχο για λόγους που έχω εξηγήσει στο προηγούμενο ποστ μου. Αν κάνω λάθος, λυπάμαι... Αν παρ' ελπίδα κάποιος ακυρώσει την άμεση προφυλάκιση, θα μετρήσει η ψήφος μου προς τη maria.....



Να θυμόμαστε επίσης οτι κάρτες νεκροφάνεια στο παιχνίδι υπάρχουν 2, και έχουν μοιραστεί μία σε πολίτες (καλούς) και μία σε μαφιόζους (και παίκτες που συνεργάζονται μαζί τους). Αν λοιπόν βρεθεί κάποιος να επαναφέρει τον Τάσο με νεκροφάνεια, θα φανεί τι είναι αυτός ο κάποιος και θα φανεί κι ο Τάσος. Γι' αυτό τον έξτρα λόγο παίζω την κάρτα εναντίον του Τάσου τώρα (εκτός που τον θεωρώ ένοχο για τους λόγους που προείπα).

Επίσης, να μην ξεχάσω: αρχίζω και θεωρώ ένοχο και τον Πατρέα, γιατί μπήκε το πρωί, είδε όλες αυτές τις εξελίξεις, διάβασε το ποστ μου που του ζητάω να εξηγηθεί, και δεν απάντησε ούτε σχολίασε κάτι. Μπορεί να απαντήσει αργότερα, αλλά προς το παρόν όλο αυτό είναι ύποπτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Μου ήρθε φλασιά!!! :P Λίγο άκυρο...αλλά ποτέ δεν ξέρεις με το Σπύρο :whistle:

Λοιπόν... με βάση αυτά που έγιναν χθες με τον Γιάννη και τον Σπύρο:

Ο Γιάννης στέλνει πμ στον Σπύρο για το αν έχει νεκροφάνεια... ο Σπύρος του λέει: "όχι δεν έχω ρε συ... αλλά για κάτσε ίσως έχουν τα συνεταιράκια μου!!

Τους το λέει λοιπόν... τυχαίνει να έχει ο Τάσος και έτσι έγινε ότι έγινε!!! :hehe:

Εντάξει δεν είμαι ξανθιά :redface: :P
___________________________
Και επειδή χθες μ'αυτά και με κείνα ξεχάστηκα (διάβαζα και ρητορεία :P) θα ψηφίσω από τώρα!!

maria... λοιπόν!! Κυρίως λόγω του ότι την υποψιάζεται η Himela που λογικά είναι πολίτης αλλά και επειδή (το έχω πει σε πολλά Post) o τρόπος που παίζει (δεν έχει κατηγορήσει ουσιαστικά κανέναν μέχρι τώρα απλά απαντάει στις κατηγορίες-με τρόπο που θυμίζει εμένα στο προηγούμενο παιχνίδι) την έχει καταστήσει ένοχη για μένα!!

Εν ολίγοις... και πολίτης να είναι δεν βοηθάει στο παιχνίδι... άρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ggeorge1976

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Λοιπον, απο τις "εξελίξεις" μαθαμε το ρόλο του σπύρου. Αλλα πρέπει να διαβάσω απο την αρχή τα ποστ.

Ο Σπύρος δινει ψήφο στη Χιμέλα. Από αυτό για μένα κατά κάποιο ποσοστό Η ΧΙΜΕΛΑ είναι δολοφόνα. Χιμελα τι εχεις να πεις;
Με την αποχώρηση του Σπύρου μαλλον δολοφονάκια πρέπει να φοβάστε λιγάκι
Σίγουρα πρέπει να ξαναδιαβάσεις τα ποστ. Το ότι ένας δολοφόνος δίνει την ψήφο του σε ένα άτομο αυτό δε κάνει το άτομο αυτό συνένοχο αλλά το αντίθετο. Με πολύ άνεση προκαλείς τα δολοφονάκια που έμειναν! Αλήθεια δε φοβάσαι μήπως είσαι το επόμενο θύμα; Τάσο τί έχεις να πεις;

...
Λοιπόοοοοοοον... πολλές σελίδες, πολλές εξελίξεις, πολλά μπερδέματα...
...
Ο Σπυράκος δολοφόνος. Αυτό στα μάτια μου αθωώνει κατά ένα μεγάλο μέρος την Χιμέλα. Προφανώς ήταν το εύκολο θύμα των δολοφόνων, αφού μιλάει πολύ και εκτίθεται. Ήταν πολύ ψηλά στην λίστα με τους υπόπτους για μένα πριν από αυτές τις εξελίξεις κι αυτό όχι γιατί μιλάει πολύ, αλλά γιατί δύο άτομα προσπάθησαν να την σώσουν χρησιμοποιώντας κάρτες από την πρώτη κιόλας μέρα. Το γεγονός αυτό, μπορώ να το εξηγήσω πια ως εξής: Ίσως τα συγκεκριμένα παιδιά που ήταν συνδολοφόνοι στο προηγούμενο παιχνίδι έφτιαξαν μια όμορφη σχέση παρέας και γι' αυτό ήθελαν να κρατήσουν την Χιμέλα στο παιχνίδι.
...
Αν και είμαι ένας από τους δύο που προσπάθησαν και έσωσαν τη Himela δε θυμάμαι να ήμουν συνδολοφόνος στο προηγούμενο παιχνίδι. Ίσα ίσα από ότι θυμάμαι την ψήφισα και μάλιστα ήθελα να βγει από την αρχή από το παιχνίδι. Επίσης ήμουν απλός πολίτης. Αυτά ας ξεκαθαριστούν για να μη βγάζουμε λάθος συμπεράσματα.

Ναι αλλά και ο Γιάννης ως πληροφοριοδότης την κατηγόρησε από την αρχή και είπε ότι από το πρωί σκεφτόταν να την ψηφίσει!!

Πφφφφ έχω καταμπερδευτεί :/:

Από την άλλη αν είναι αθώα η Σύλβια τότε ίσως και ο Πέτρος και έχοντας κάποιο ρόλο ή κάποια κάρτα είδε τον ρόλο της Σύλβιας ... και κάπως έτσι εξηγείται η περίεργη κίνησή του να την σώσει!!!

Πραγματικά δεν ξέρω!! Θα δείξει...

Ίσως να μην είναι ακριβώς έτσι, αλλά μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι.

Πάντως αρχίζουν κάποιοι και μπερδεύονται άσχημα. Παιδιά προσέξτε τον τρόπο που σκέφτεστε!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Τάσο μεταφέρεσαι στη χώρα των φαντασμάτων και περιμένουμε τα τελευταία σου λόγια.

Επισης να επισημανω πως ψηφίζετε κανονικά.
Λόγω της ύπαρξης της κάρτας Ακύρωση της Άμεσης Προφυλάκισης η ψηφοφορία θα συνεχιστεί κι όσοι δεν ψηφίσουν θα πάρουν απουσία.
Εάν όμως δεν ενεργοποιηθεί η κάρτα Ακύρωση της Άμεσης Προφυλάκισης τότε κανένας δε θα αποχωρήσει απ αυτήν την ψηφοφορία.

Ψηφοφορία για Σάββατο 31/12


  1. blue_butterfly
  2. bluestas95
  3. CiNeFiL
  4. Drama Prinzessin
  5. Eileen
  6. foreverfreak
  7. ggeorge1976
  8. Himela - maria....
  9. JaneWin
  10. love_angel
  11. maria....
  12. maria775m
  13. Myrtle - soter
  14. Πατρεύς
  15. Phoebe
  16. Πουλάκι - soter
  17. soter - maria....
  18. Τάσος97 - CiNeFiL
Ψήφοι
2 maria....
2 soter
1 CiNeFiL

Απουσίες

  • JaneWin #1
  • maria775m #1

Η χώρα των Φαντασμάτων



Αποχωρήσεις (προγραμματισμένες και μη!)



Λοιπές ενέργειες παικτών


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Καλημέρα σε όλους και από εμένα! :)

Διάβασα καλά όλες τις δημοσιεύσεις μέχρι τώρα και για να είμαι ειλικρινής είναι κάποια πράγματα που θέλω πολύ να μάθω από κάποια άτομα.

1. Το φαινόμενο "Σπυράκος(^^)". Ο Σπυράκος μαφιόζος. Δεν ξέρω αν θα έπρεπε να το είχαμε καταλάβει, δεδομένου του ότι οι δημοσιεύσεις του δεν είχαν καμία βάση. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι το πιο πιθανό σενάριο για εμένα, είναι να τον άφησαν να σπαμμάρει οι συνδολοφόνοι του για να δημιουργήσει ταραχή και να μπερδέψει κόσμο, έτσι ώστε κάποιοι από αυτούς να περάσουν περισσότερο απαρατήρητοι. Δεν υπάρχει άλλη εξήγηση για το λόγο που άφησαν ένα μαφιόζο τόσο "λάσκα".

2. Johnnaousa. Εν τέλει αποδείχτηκε ότι είναι πληροφοριοδότης - κάτι που δεν περίμενα. Λαμβάνοντας υπ' όψιν όμως τα πρόσφατα γεγονότα, νομίζω έχω αρχίσει να καταλαβαίνω τον τρόπο με τον οποίο προσπάθησε να παίξει. Στην αρχή του παιχνιδιού, από πρωταρχικό στάδιο θεωρήθηκε ύποπτος - οι ψήφοι του μάλιστα άρχισαν να ανεβαίνουν καθώς είχε κατηγορήσει κάποια άτομα (τη Himela και τη CiNeFil). Αυτό που θεωρώ εγώ πως έγινε είναι ότι είχε ξεκινήσει με μία "αντίθετη λογική". Ως πληροφοριοδότης αν ψήφιζε εξ' αρχής τον Μαφιόζο που ήξερε, θα κινδύνευε να εκτεθεί ( όπως συνέβη και με την love_angel στο προηγούμενο Παλέρμο και κατέληξαν να την καρφώσουν). Επομένως, προτίμησε να ρίξει υποψίες σε άλλα άτομα για να δει τις αντιδράσεις τόσο του μαφιόζου που ήξερε, ελπίζοντας αυτό να τον οδηγήσει και στους υπόλοιπους. Το πρόβλημα είναι ότι δεν κατέφερε να πείσει για την αθωότητά του με αποτέλεσμα να βγει στην ψηφοφορία. Αν άλλαζε ψήφο σε εκείνο το σημείο και ψήφιζε τον πραγματικό δολοφόνο, ήξερε ότι οι πολίτες θα το θεωρούσαν ως προσπάθεια να "πιαστεί" από κάπου - από μία νέα (ίσως) κατηγορία.
Για αυτό και θέλησε - έστω και με άτυπο τρόπο - να επιστρέψει στο παιχνίδι, γιατί γνώριζε ότι δεν είχε αποδώσει τα μέγιστα. Ο Γιάννης που ξέρω εγώ είναι ένα παιδί μάλαμα. Ο μόνος λόγος που το έκανε αυτό ήταν επειδή ήθελε να βοηθήσει τους πολίτες! Για αυτό καταλαβαίνω από αυτή του την κίνηση, ότι στον πρώτο γύρο δεν "έδωσε" τον μαφιόζο που γνώριζε. Αλλιώς, θα έμενε εκτός και θα περίμενε κάποιος από τους πολίτες να "πιάσει" την κίνησή του. Αλλά δεν έγινε έτσι. Θεωρώ δηλαδή, ότι ο μαφιόζος που ξέρει ο Γιάννης, δεν μας έγινε γνωστός από τον ίδιο.

3. Himela. Παίκτρια που αν μη τι άλλο - μιλάει ξανά. Τελικά, διαβάζοντας όλες τις σελίδες, νιώθω ακόμη πιο σίγουρη που δεν την ψήφισα. Στην αρχή ήταν από τα άτομα που ο τρόπος παιχνιδιού της με "τράβηξε" επειδή είχε τον ίδιο στο προηγούμενο παιχνίδι που είχε κακό ρόλο. Απάντησε όμως στην Φοίβη και εμένα (που ρωτήσαμε το ίδιο πράγμα). Ήθελα - και θέλω να τη δω και άλλο στο παιχνίδι. Για αυτό και δεν την ψήφισα. Ο τρόπος μάλιστα που ο Τάσος θέλησε να της "ρίξει" κάποιες κατηγορίες μου φάνηκε ιδιαίτερα περίεργος, για αυτό αρχίζω να πιστεύω πως πραγματικά είναι αθώα. Ελπίζω η ασυλία που πήρε για σήμερα να μας δείξει κάποια πράγματα.

4. Πατρεύς. Εδώ κάτι υπάρχει - και όχι καλό. Ο παίκτης που ξεκινάει με μία γενικόλογη και μπερδεμένη δήλωση, κατά την οποία λέει ότι δεν γίνεται να είναι δολοφόνοι αυτοί που ήταν στο προηγούμενο παιχνίδι ( για να εξαιρέσει τον εαυτό του), αλλά μπορεί και να γίνεται ( για να στοχοποιήσει κάποιους άλλους, ίσως? ). Δε θεωρώ ότι με την κάρτα του ήθελε να βοηθήσει τη Σύλβια. Απλά, ήθελε να διχάσει. Μπήκε, έδωσε την κάρτα, προξένησε απορίες με τα λεγόμενά του και ακόμη εγώ δεν έχω δει δημοσίευσή του. Όλο αυτό μου θυμίζει... σόφισμα (για να το πω και στη γλώσσα σου, Πέτρο:P ). Σίγουρα, θα έχω το νου μου.

5. soter. Οι δηλώσεις του τόσο μετρημένες και προσεγμένες που δεν μου κάνει καλό...:/: Δεν έχω δει ένα σεντόνι, που να εξηγεί κάπου τον τρόπο σκέψης του, τις ερμηνείες που σκέφτεται εκείνος για τα δεδομένα. Θεωρώ ότι είναι ακόμη ένας τρόπος με τον οποίο προσπαθεί να κρατήσει low profile...

6. Ακόμη, δεν μου αρέσει ο τρόπος με τον οποίο κάποιοι παίκτες δείχνουν τόσο σίγουροι για κάποιους άλλους. Εγώ ξέρω, ότι δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για κανέναν σε αυτό το παιχνίδι, γιατί πολύ απλά ΔΕΝ ξέρεις. Πώς γίνεται δηλαδή, παίκτες που δεν έχουν παρακολουθήσει το παιχνίδι και το έχουν δηλώσει να είναι σίγουροι για την αθωότητα κάποιου? :confused: Μόνο ένας τρόπος υπάρχει - και δυστυχώς δεν είναι fair game. Για αυτό κάνω ακόμη μία έκκληση για fair play... :/:

Αυτά μέχρι στιγμής. Θέλω οπωσδήποτε να ακούσω την JaneWIn, τον soter, τον Πατρεύς και τον Τάσο - από αυτούς για εμένα ύποπτοί είναι ο soter και ο Πατρεύς.
Ουφ!

edit : omg, έγραφα τόση ώρα που δεν είδα τι έγινε! Himela, συμφωνώ αλλά πώς θα μας απαντήσει έτσι ο Τάσος? Εσύ, δεν είσαι περίεργη να δεις τι θα πει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
λοιπον διαβασα τα ποστ και για να ξεκαθαρισω κατι...καταρχας πιστευω οτι ειναι πολυ ευκολο να ριξουν σε μενα τις υποψιες μετα απο το καλοπιασμα του Σπυρου και με την προφαση οτι ακολουθουσα κ καλα μια μετριωπαθη τεχνικη...κοιταξτε λιγο ομως αλλοι δεν μιλανε καθολου και μετα λενε για μενα; με ψηφιζουν επειδη καποιοι λενε οτι ειμαι υποπτη χωρις ομως συγκεκριμενο λογο σκεφτειτε το!
Η Himela πιστευω ειναι αθωα δεν υπηρχε περιπτωση να φτασει στα ακρα κ να ψηφισει συνδολοφονο του.
Η μαρια...και ο soter δεν εχω ξεκαθαρισει.
αλλα πιο υποπτοι πια μου φαινονται αυτοι που δεν μιλανε...τους εχουμε ξεχασει τελειως λες και δεν εχουν ρολο.

Παντως εξακολουθω να θεωρω υποπτο κ τον Πατρευς αν και δεν μπορω να εξηγησω ακομη τις κινησεις του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Σίγουρα πρέπει να ξαναδιαβάσεις τα ποστ. Το ότι ένας δολοφόνος δίνει την ψήφο του σε ένα άτομο αυτό δε κάνει το άτομο αυτό συνένοχο αλλά το αντίθετο. Με πολύ άνεση προκαλείς τα δολοφονάκια που έμειναν! Αλήθεια δε φοβάσαι μήπως είσαι το επόμενο θύμα; Τάσο τί έχεις να πεις;
Για μισό... αυτό το μνμ του Τάσου δεν το είχα προσέξει!!
Δεν θυμίζει με τίποτα τον παλιό καλό Τάσο!! Η κατηγορία του δεν στέκει καν!
Τασούλη κάτι κρύβεις εσύ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Καλημέρα! :D
Αρχίζω με την υπόσχεση που έδωσα στον Τάσο (έστω και πεθαμένος :P)
Ας δούμε τα posts της Νεφέλης, λοιπόν.
ο Johnaousa μου φαινεται υποπτος για τον λογο που ειπαν και οι αλλοι..συνεχεια υποστηριζει πως ειναι πολιτης...γιατι να τον πιστεψουμε;
Χρησιμοποιεί λογική άλλων.
Αυτη ειναι η στρατηγικη της οταν ειναι δολοφονος!Την μαθαμε καλα!!
Εδώ ο Σπύρος, συμφωνεί με την Νεφέλη για την τακτική της Himela.
ο john ριχνει σε καθε του ποστ και ενα "ειμαι αθωος πολιτης" γιατι να μην προσπαθει να μας παρει με το μερος του? μπορει να προσπαθει να ειναι δολοφονος και να προσπαθει να θολωσει τα νερα
Κι όμως αποδείχτηκε ότι δεν είναι. ^^
λοιπον εγω τουλαχιστον αιτιολογω γιατι υποπτευομαι καποιον δεν το κανω επδ ετσι μου καπνισε...εχεις δει κανεναν να λεει μου φαινεται υποπτος ενω δεν εχει προλαβει να κανει τιποτα ακομη? γιατι προσπαθεις να ριξεις υποψιες τοσο γρηγορα χωρις να εχεις συγκεκριμενο λογο?:hmm:
ο τζον απλως πιστευω οτι ο τροπος που γραφει ειναι σαν προπαγανδα... οπως εκανε και στο 1ο του ποστ ο σπυρακος λενε με το που ξεκιναμε "ειμαι πολιτης" ομως δεν εχω λογο να το πιστεψω...εσενα δλδ δεν σου φανηκε υποπτο? πως εισαι σιγουρη οτι ειναι αθωος πολιτης?:confused:
Δεν αιτιολογεί ακριβώς τον κάθε δικό της ύποπτο, αλλά χρησιμοποιεί προηγούμενα επιχειρήματα.
Επίσης, εδώ (ψιλο)κατηγορεί τον Σπύρο.
λοιπον γκαιζζ καταρχας αρχικα η myrtle λεει οτι με υποψιαζεται γιατι μπηκα επιθετικα μετα λετε οτι ειμαι πολυ σιωπηλη κτλ δυστηχως δεν μπορω να μπαινω ολη μερα οπως κ πολλοι αλλοι δεν νομιζω οτι αυτο σημαινει κατι..
Πατρευς δεν προσπαθω να αποπροσανατολισω απλως λεω οτι βλεπω και τυχαινει αυτο που βλεπω να το βλεπουν κ αλλοι κ να συμφωνουν. Επισης αν ηθελα να αποπροσανατολισω θα ειχα ψηφισει κ εγω αλλα περιμενω γιατι ξερω οτι αν βιαστω ισως κανω λαθος.
Τυχαίνει..Απλώς ίσως κλέβεις τα λόγια τους. :hmm:
Και ξέρεις, ότι μπορείς να αλλάξεις ψήφο μετά. So, δεν υπάρχει φόβος αν κάνεις λάθος επιλογή.
Καταρχας ειπα γιατι δεν ψηφιζω και ακομη κ να ηθελα να αλλαξω την ψηφοφορια δεν μπορω ετσι κ αλλιως δλδ η δικη μου ψηφος θα επηρεασει τους αλλους; που το στηριζεις; εκτος αυτου περιμενω μηπως δω κατι πιο υποπτο γιατι δεν θελω να κατηγορησω τοσο γρηγορα κανεναν. Ρωτησα μεχρι ποτε ψηφιζουμε επδ δεν μπορω να κατσω ολη μερα οποτε να εχω προλαβει πριν βγω να αποφασισω. Πως εισαι σιγουρος οτι ειμαι δολοφονος ομως; μετα λες οτι εχω ριχνω υποψιες, εγω λεω τους λογους που εχω αυτες τις υποψιες και δεν ειμαι απολυτη δεν εχω πει "αυτος ειναι δολοφονος" ειπα οτι καποιοι φερονται απλως υποπτα...δλδ γιατι να μην εισαι εσυ δολοφονος κ να προσπαθεις να ριξεις τις υποψιες σε μενα για να εχετε ενα λιγοτερο παιχτη;
Επαναλαμβάνεται..ισχυρίζεται ότι και καλά έχει λόγους για αυτούς που θεωρεί ύποπτους.
λοιπον επειδη σε λιγο θα βγω και δεν εχω ψηφισει ακομα μαλλον ειναι καιρος να δωσω κ εγω την ψηφο μου αν και δεν θα αλλαξει τωρα το αποτελεσμα...
Λοιπον θεωρω υποπτο τον πατρευς καθως χρησιμοποιει την καρτα του για να κατηγορησει την μαρια ομως αν δεν ξερει κατι παραπανω για ρους ρολους πως ειναι τοσο σιγουρος; η μαρια οντως σε καποια πραγματα φερθηκε καπως παραξενα αλλα διπλη ψηφος γι αυτο;:hmm:
Απο την αλλη με κατηγορει και λεει οτι κινουμαι ησυχα αλλα δεν νομιζω συγκρινοντας σε σχεση με αλλους που δεν μιλησαν σχεδον καθολου σημερα οτι αυτο ισχυει. Κατα τα αλλα Σπυρο ειναι αληθεια οτι εχουμε διαφωνια με τον Πατρευς αλλα νομιζω ειναι λογικο αφου με κατηγορει ενω δεν καταλαβαινω τον ουσιαστικο λογο και προβαινει σε επιπολαιες φαινομενικα κινησεις...για να μην τα πολυλογω θα ψηφισω Johnaousa για τους λογους που ειπα στην αρχη του παιχνιδιου-νομιζω καρφωθηκε πολυ και μετα σωπασε- θα ψηφιζα Πετρο αλλα δεν καταλαβαινω τις κινησεις του οσο υποπτες κ να ειναι ισως εχει λογο που τις κανει αλλα κ να τον ψηφιζα 1 ψηφος δεν θα αλλαζε κατι ετσι κ αλλιως...
Νομίζει..θα ψήφιζε..δεν θα άλλαζε κάτι.
Μπερδεμένα μας τα λέει.
Παντως Eileen,foreverfreak,Νεφελη και Myrtle δεν μας τα λετε καλα!!Ψηφιζετε καποιον που εχει γραψει ουτε 4 posts.Ξερω θα το φαω το κεφαλι μου γιατι ειτε θα με θεωρησετε υποπτο καποιοι ειτε θα με σκοτωσετε αυριο μεθαυριο αλλα ειναι υποπτο αυτο!!Εχουνε γραψει και αλλοι..δεν μπορει να επιμενετε τοσο!!Παντως αν ειστε αθωοι ενα σας λεω: Αν ηταν κακος δεν θα δινοταν ετσι στεγνα!!
Αχα. Εδώ ο Σπύρος λέει αυτούς που θεωρεί ύποπτους. Η Νεφέλη είναι μέσα σε αυτούς. ^^
Δεν αποκλείεται όμως και η περίπτωση να είναι συνδολοφόνοι, αλλά δεν νομίζω να κατηγορούσε κάποιος τον συνδολοφόνο του. Οπότε, η Νεφέλη θεωρείται αθώα σε κάποιο ποσοστό.:hmm:
Για μένα ύποπτη συνεχίζει να είναι η CiNeFiL, δείτε τα μηνύματα της ρε σεις.:/:
Μπορείς να μας σχολιάσεις κι εσύ τα μηνύματα της. Να διατυπώσεις κι εσύ τις γνώμες σου, για να καταλάβουμε τι εννοείς; =)

Συμπέρασμα : Η Νεφέλη διατηρεί ένα χαμηλό προφίλ, δεν χρησιμοποιεί δικά της επιχειρήματα και απόψεις και προσπαθεί να δείξει την αθωότητα της. Είναι μπερδεμένη η στάση της, γι'αυτό και δεν την θεωρώ ολοκληρωτικά ύποπτη.

Καλημέρα σε όλους! Πάμε για σεντονάκι;:P
....
Από μένα ύποπτοι οι: maria...., Τάσος, blue butterfly και με αμφιβολία cinefil
Σεντονάκι το λες εσύ αυτό;:P
Σεντονάρα λέγεται. :whistle:

Εν πάσει περιπτώσει, συμφωνώ μαζί σε όλα τα παραπάνω και θα ήθελα να συνεργαστούμε!
Επίσης να αναφέρω και ότι αρκετά ύποπτη είναι η Ριρίκα, καθώς θέλει να μένει στην αφάνεια και απαρατήρητη.
Η Ριρίκα δεν παίζει έτσι συνήθως και αυτό την κάνει ένοχη. Ακόμα δεν έχει αιτιολογήσει την ψήφο της στην Νεφέλη και μετά πέταξε ένα "Για μένα ύποπτη συνεχίζει να είναι η CiNeFiL", ενώ δεν έχει αιτιολογήσει καθόλου προηγουμένως.

Γι'αυτό θα ψηφίσω την blue_butterfly, μέχρι να ξεκαθαρίσει την θέση της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Έβαλα να πιω το καφεδάκι μου και επιστρέφω! :redface:

Δεδομένου του προηγούμενου ποστ μου θα δώσω την ψήφο μου στον soter.
Η ψήφος μου μπορεί, φυσικά να αλλάξει αν δω κάτι που μου φαίνεται πιο ύποπτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top