Παλέρμο #36 - The Movie Project Game

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Λοιπον αρχικά να πω πως ξύπνησα στις 6 το απογευμα και δεν ειχα ιντερνετ.
Κατά 2ον ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΚΑΝ ΠΩΣ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙ Ο ΤΖΟΝ. Για το λόγο αυτό ενεργοποιώ την Κάρτα μου


Τσακίσου και έλα πίσω.

Η χιμέλα περιμενει οπως ειδα μακροσκελες μηνυμα, θα το εχει.

Λοιπόν, ξεκινάω να πω γιατί ο ενεργοποίησα την Κάρτα μου. Ο Τζον φαίνεται παντελώς αθώος. Δημιουργήθηκε ένα ξαφνικό κύμα πάνω του. Εγώ αρχισα να νιώθω τύψεις κι ενω γνωριζω πως παίζει ο Τζον αποφάσισα να τον επαναφέρω. Στο κάτω κάτω οι πολίτες πρέπει να είμαστε ενωμένοι ετσι ωστε να κερδίσουμε. Τέλος με αυτό; Δεχτες όλες οι απορίες επι του θεματος.
Βρε Τάσο... τι ήταν αυτό;; Τον επαναφέρεις επειδή "φαίνεται" αθώος;; Το έγραψες και μεγάλα γράμματα τρομάρα σου! :P
Υπάρχει μια τεράστια διαφορά ανάμεσα στο "φαίνεσθαι" και το "είναι" ξέρεις... :P

Οκ πέρα από την πλάκα αυτό το "φαίνεται" εμένα προσωπικά δεν μου λέει τίποτα... ίσα ίσα που είναι αρκετά ύποπτο!!
με το που βγαίνει ο γιάννης μπαίνεις εσύ και τον φέρνεις πίσω!! οκκκ θα δείξει...
Αν πάλι έχεις στοιχεία που να αποδεικνύουν την αθωότητά του και συνεπώς την κάπως περίεργη κίνησή σου... ευχαρίστως να τα μοιραστείς μαζί μας!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
ξερεις εχω παιξει αρκετα παλερμο και εχω μαθει πανω κατω να ξεχωριζω τους δολοφονους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Ουτε για το αντιθετο ομως...
Θα ηταν καλυτερο να παιχτει η καρτα οταν σιγουρεψουν τα πραγματα και οχι τωρα στα τυφλα!! Μου θυμιζει την κινηση της Μαριας με το fantasmeno...

Κι εμένα!! :P

Αααα και κάτι ακόμη... σας παρακαλώ όταν αναφέρεστε στην άλλη μαρία να λέτε και ένα "σκέτο" δίπλα... ή κάτι τέλος πάντων...
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Χιμέλα μπηκα στο θεμα και ψηφισα τον Τζον εντελως τυχαια! Δεν ηξερα καν πως ειναι η ψηφοφορια. Τι ψηφους ειχε ο καθενας. Νομιζα οτι δεν κινδυνευει. Για αυτο και τον επανέφερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Hold your weapons. Είχαμε μια άσχημη εξέλιξη. Συγγνώμη που θα σας κλειδώσω το θέμα. Επιστρέφω με ανακοίνωση λίαν συντόμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Λοιπόν...

Βρίσκομαι σε απίστευτα δυσάρεστη θέση να σας ανακοινώσω ότι σύμφωνα με έγκυρα στοιχεία οι παίκτες Johnnaousa και Σπυράκος (^^) είχαν κρυφές συνομιλίες σχετικά με το παιχνίδι. Ως εκ τούτου και οι δύο αποχωρούν ΟΡΙΣΤΙΚΑ από το παιχνίδι, χωρίς δυνατότητα επαναφοράς. Ψήφοι και ενέργειες που είχαν να κάνουν με τους δύο παίκτες ακυρώνονται. Πάρτε τις κάρτες σας πίσω. Είναι άδικο να τις χαραμίσετε κι ας ξέρουν οι άλλοι πως τις έχετε.

Θα σας μιλήσω ξεκάθαρα. Αν δεν μπορείτε να παίξετε δίκαια, σύμφωνα με τους κανόνες, καλύτερα μην παίζετε καθόλου. Δεν είναι δυνατόν να κάνουμε την αστυνομία.

Είμαι πραγματικά εξοργισμένη, γιατί κάνουμε μια πολύ ωραία προσπάθεια και αφιερώνουμε χρόνο και φαιά ουσία για ένα παιχνίδι που τελικά οι ίδιοι οι παίκτες υποτιμούν. Λυπάμαι πολύ, ειλικρινά.

Αναμείνατε τη νέα κάρτα γι' αυτό το γύρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Ναι βγηκαν εκτος αλλα πρεπει να πειτε και τι ηταν εφοσον βγηκαν



επισης με ποιον μαγικο τροπο ανακαλυπτετε οτι μιλουσαν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Έχεις δίκιο, θα μπουν στην κάρτα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουλάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Bernadette αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
:mad: Έλεος! Πραγματικά, χαλάει το παιχνίδι αυτό που έγινε! :(
Όταν λέτε να αναμένουμε νέα κάρτα για αυτό τον γύρο, τι εννοείτε;


Και να κάνω μια ερώτηση (άσχετη) επειδή μπερδεύτηκα... Ψηφίζουμε ξανά τώρα (δεύτερος γύρος); :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Τι είναι αυτή η κάρτα;

υγ: Έγραφα ολόκληρο κατεβατό, αλλά με τις νέες εξελίξεις, θα περιμένω να δω πρώτα τους ρόλους των Τζων και Σπυράκο. Ίσως εξηγηθούν πολλά πράγματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Καρτα = Λιστα
Οταν βγει η λιστα, ψηφιζετε!
Λιγη υπομονη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,057 μηνύματα.
Τι να πω,κι εγώ είμαι πολύ απογοητευμένη από αυτήν την εξέλιξη, ειδικά από το Σπυράκο. Ας μη σχολιάσω περαιτέρω, όλα τα σχόλια στο τέλος του παιχνιδιού.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Άντε να σας βάλω τραγουδάκι κι εγώ να χαρούμε, γιατί μας χάλασαν τα γεγονότα. :P

Ψηφοφορία για Σάββατο 31/12

  1. blue_butterfly
  2. bluestas95
  3. CiNeFiL
  4. Drama Prinzessin
  5. Eileen
  6. foreverfreak
  7. ggeorge1976
  8. Himela
  9. JaneWin
  10. love_angel
  11. maria....
  12. maria775m
  13. Myrtle
  14. Πατρεύς
  15. Phoebe
  16. Πουλάκι
  17. soter - maria....
  18. Τάσος97 - CiNeFiL

Ψήφοι
1 CiNeFiL
1 maria....

Απουσίες
  • JaneWin #1
  • maria775m #1

Η χώρα των Φαντασμάτων



Αποχωρήσεις (προγραμματισμένες και μη!)

Λοιπές ενέργειες παικτών

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Θα μπορουσε να απαντησει καποιος στην ερωτηση μου; εστω και με πμ πώς στο δι@ολο μαθατε οτι μιλουσαν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Επισης, σε αυτόν τον γύρο η ασυλία του αυτοκράτορα πηγαίνει στη Himela.
Ως εκ τούτου κανένας δεν μπορεί να την ψηφίσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Θα μπορουσε να απαντησει καποιος στην ερωτηση μου; εστω και με πμ πώς στο δι@ολο μαθατε οτι μιλουσαν;

Ξέρεις τι μου θυμίζεις, Τάσο; Τα παιδάκια στο σχολείο: Μα κυρία κι εκείνος μιλούσε, γιατί μόνο εμένα;

Κοινώς το θέμα σου δε θα έπρεπε να είναι το πώς το μάθαμε, αλλά το ότι έγινε και είναι ΓΕΓΟΝΟΣ. Το θέμα έχει λήξει. Για άλλες απορίες επικοινώνησε με πμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Το μόνο καλό είναι ότι βγήκε ένας δολοφόνος.Τέλος πάντων , θα δω και τις προηγούμενες δημοσιεύσεις του Σπυράκου και των άλλων παικτών και θα ποστάρω , προς το παρόν έχω τσαντιστεί με τις εξελίξεις του παιχνιδιού και δε μπορώ να βγάλω συμπεράσματα.

Τα λέμε πιο μετά. :hello:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Ουτε για το αντιθετο ομως...
Θα ηταν καλυτερο να παιχτει η καρτα οταν σιγουρεψουν τα πραγματα και οχι τωρα στα τυφλα!! Μου θυμιζει την κινηση της Μαριας με το fantasmeno...

Ριρι, περιμενω μια απαντηση: Πως ειναι δυνατον να εισαι τοσο σιγουρη για το Γιαννη?? Αν δεν ειστε συγκατοικοι, δεν υπαρχει καποια αλλη λογικη εξηγηση...

Έλα είχα βγει να κάνω μαμ και μπάνιο.:P Είμαι τόσο σίγουρη γιατί βλέπω τον τρόπο που παίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Έλα είχα βγει να κάνω μαμ και μπάνιο.:P Είμαι τόσο σίγουρη γιατί βλέπω τον τρόπο που παίζει.

Χαχαχαχα... Δεν ειδες τι εγινε?? Μακελιο, ριξε μια ματια:P!!

Καληνυχτιζω την πολη του παλερμο, γιατι δεν αντεχω αλλο!! Ελπιζω η αυριανη ημερα να κυλησει ομαλα, χωρις διαρροες και δολοφονιες;):P...

Τα υπολοιπα τα λεμε αυριο, αν και νομιζω πως φανηκαν πολλα σημερα;)!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Που να σκάσετε, εγώ θα σας ελαφρύνω το κλίμα, γιατί έγινε βαρύ κι ασήκωτο. :pfff:



Nights in white satiiiin... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top