Track of the Day

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deviance

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο $Con αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 152 μηνύματα.


Πάντα επίκαιρο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kate-Bender

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
https://www.youtube.com/watch?v=kydf6PYo7kI
..απλα τελειο:/:

The silence keeps it easy
keeps you safe for the moment.
As you're walking away
your foot steps get louder.
All you needed was time
But now time will destroy us.

It will all be over, and here we are
we're stuck inside this salted earth together.
You'll pierce my lungs
my limbs go numb
as my colors fade out.

You watch me bleed.
You watch me bleed.

I gave you everything to die with a smile
all you wanted was to live for a while
you took everything but it left you empty
you can't replace me, you can't.

It's almost over, and here we are
we're stuck inside this salted earth together.
You'll pierce my lungs
my limbs go numb
as my colors fade out.

You watch me bleed.
You watch me bleed.

It will all be over, and here we are
we'll die inside this salted earth together.
You'll pierce my lungs
my limbs go numb
as my colors fade out.

You watch me bleed.
You watch me bleed.
You watch me bleed.
You watch me bleed.

Watch me bleed.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.



Το τραγούδι αυτό ονομάζεται Αγάπη σε ερμηνεία του Χρήστου Θηβαίου....
:whistle:
Στίχοι: Κατίνα Παΐζη
Μουσική: Βασίλης Δημητρίου
Πρώτη εκτέλεση: Χρήστος Θηβαίος

Πόσο πολύ, πόσο πολύ,
πόσο πολύ σ' αγάπησα
πόσο πολύ σ' αγάπησα
ποτέ δε θα το μάθεις
Απ' τη ζωή, απ' τη ζωή,
απ' τη ζωή μου πέρασες
κι αλάργεψες κι εχάθης
καθώς τα διαβατάρικα
κι αγύριστα πουλιά

Πόσο πολύ σ' αγάπησα,
ποτέ δε θα το μάθεις

Κι αν δεν προσμένεις να με δεις
κι αν δεν προσμένεις να με δεις
Κι εγώ πως θα ξανάρθεις,
εσύ του πρώτου ονείρου μου
γλυκύτατη πνοή

Αιώνια θα το τραγουδώ,
αιώνια θα το τραγουδώ
κι εσύ δε θα το μάθεις,
πως οι στιγμές που μου 'δωσες
αξίζουν μια ζωή

Πόσο πολύ σ' αγάπησα,
ποτέ δε θα το μάθεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.

Deviance

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο $Con αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 152 μηνύματα.



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.



:whistle::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntziWin

Διάσημο μέλος

Η Κουφό Χρυσόψαρο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,096 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.

Madrugada*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 808 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Le Vent Nous Portera


Οι περιπέτειες του μικρού, ορφανού (πλέον), αρχιτέκτονα Γιαννάκη

(το σενάριο)
σκηνή 4- Πως έχασα τη μαμά μου

(φωνή Γιαννάκη): Από τότε που ο μπαμπάς αποδήμησε εις Κύριον έμεινα μόνος με τη μαμά. Τις κυριακές με πήγαινε στην παραλία να παίξω. Έτσι και κείνη τη μοιραία Κυριακή που...

ΜΗΤΕΡΑ: επιτέλους φτάσαμε! τι ωραία
ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ: επιτέλους! θα φτιάξω ένα οικοδόμημα επηρρεασμένος απ' την αρχιτεκτονική της μέσης Ανατολής. Ελπίζω να έφερες τα συνεργά μου.
ΜΗΤΕΡΑ: μη βιάζεσαι μικρέ μου, κάτσε να στρώσω πρώτα...(στρώνει και ανοίγει την τσάντα της)ορίστε, το φτιαράκι σου και το κουβαδάκι σου.
ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ: Μαμά είσαι κι η πρώτη, να σ' αγγαλιάσω (αγγαλιάζονται χαμογελαστοί)
(ο Γιαννάκης τρέχει ασυγκράτητος προς την παραλία)
ΜΗΤΕΡΑ: (To άτιμο, τι ταλέντο,ίδιος ο συγχωρεμένος ο πατέρας του, ας διαβάσω ένα βιβλίο να χαλαρώσω)

(εν τω μεταξύ ο Γιαννάκης σκάβει ασταμάτητα)
ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ: (Αυτή τη φορά θα ξεπεράσω τον εαυτό μου, θα της δείξω εγώ τι σημαίνει να κτίζεις στην άμμο παλάτια)
......
ΜΗΤΕΡΑ: (ανησυχώντας) (μα που είναι αυτό το μαλακισμένο δεν το βλέπω)
βαδίζει προς το μέρος του
τον βλέπει μέσα σ' ένα βαθύ λάκκο που έχει σκάψει
ΜΗΤΕΡΑ: Τρελλάθηκες παιδί μου; τι κάνεις σκάβεις τον τάφο σου;
ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ: Μαμά το κτίριο που θα κατασκευάσω δεν θα είναι μόνο αντισεισμικό αλλά και αντιτυφωνικό γι αυτό έσκαψα τόσο βαθιά θεμέλια, είμαι κι ο πρώτος ε;
MHTEΡΑ: Tι να σου πω παιδάκι μου. Είναι κακό να χτίζεις στην άμμο παλάτια. που λέει και το τραγούδι, ο βοριάς θα τα κάνει συντρίμμια κομμάτια. Τέλος πάντων εγώ πάω να αράξω γιατί είμαι πτώμα
ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ: Tη μαλακισμένη, πάλι την πέταξε τη σπόντα της. Θα της δείξω εγώ.
(Με γοργούς ρυθμούς φτιάχνει το αντισεισμικό, αντιτυφωνικό κτίσμα του, επηρρεασμένο απ' την αρχιτεκτονική της μέσης ανατολής)

(η μάνα κουρασμένη αφήνει το βιβλίο που διάβαζε και παίρνει έναν υπνάκο)

(εν τω μεταξύ ο ουρανός σκοτεινιάζει..ένας τυφώνας αρχίζει να πλησιάζει απειλητικά. Ο Γιαννάκης τρέχει πάνω κάτω ανήσυχος βάζοντας τις τελευταίες πινελιές στο έργο του)

....Ο τυφώνας ξεκίνησε. Γίνεται της πουτάνας. Η μάνα ξυπνάει. Τρελλαμένη τρέχει προς το παιδί της
MHTEΡΑ: Γιαννάκηηηη! Γιαννάκηηηη!
ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ: Μαμααααα! έλα να προστατευτείείείς!
MHTEΡΑ: Γιαννάκηηηη! Γιαννάκηηηη!
ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ: Μαμααααα! έλα να προστατευτείείείς!

(είναι όμως αργά, ο τυφώνας ρουφάει τη δύσμοιρη μάνα κι ο Γιαννάκης μένει μόνος)

ο Γιαννάκης μπροστά στην παραλία σκέφτεται θλιμμένος
ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ: Ωρε πούστη μου. Έμεινα μόνος. Τώρα;
Πώς θα σπουδάσω αρχιτέκτονας; δεν θα έχω να φάω τι αρχιτέκτονας και μαλακίες.
Με βλέπω να γίνομαι παιδί των φαναριων. Βρώμα η δουλειά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 10 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 15 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top