Track of the Day

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Ναι εχει πολυ καλη φωνη,μ αρεσει! Ειναι απ τα λιγα συγκροτηματα που η τραγουδιστρια εχει τοσο ξεχωριστη φωνη. Δε ξερω κατι εχει η φωνη της. Νταξει ας ηρεμησω υπαρχουν και καλυτερες :P

Ε, οχι και Pearl Jam! :teasing:
Δεν ηξερα οτι εχουν και τετοια τραγουδια. Πολυ μ αρεσει, δε ξερω αν μπορω να πω οτι μ αρεσει τοσο οσο εκεινο που μεχρι τωρα γνωριζα, αλλα πολυ καλο. Ειμαι πολυ της κλαψας ... οχι κλαψομ&*^% αλλα κλαψα ετσι οπως τη κανουν αυτοι, παθιαρικα. :P Coen? Ενημερωσε με γιατι δεν το χω. Τρομερος και ο στιχος(οπως παντα!)


You like to think that you 're immune to the stuff :crazy:
[...]
Might as well face it, you 're addicted to love . + -
εχουν και τετοια οι pearl jam αλλα να πω την αληθεια εχεις δικιο οχι και τοσο πολλα.εγω γενικα ειμαι πολυ ελευθερο πνευμα στην μουσικη ακουω παρα πολλα ειδη και γενικα δινω ιδιαιτερη εμφαση στο στιχο...για αυτο μαλιστα οπως βλεπεις αφιερωνω μετα και τα καλυτερα μερη....τωρα για την κλαψα ναι και εγω ακουω πολλα αλλα σημερα ειμαι πολυ down,εχουνε φυγει ολοι οι φιλοι μου σε χωρια-εξωτικα κτλπ και δεν εχω τι να κανω σπιτι....ο Cohen ειναι λογικο να μην τον ξερεις ειναι αλλης γενιας...το πιο γνωστο του κομματι ειναι αυτο.εχει μια βραχναδα στην φωνη του που την βρισκω ιδαιτερα οργασμικη


Show me slowly what I only know the limits of
Dance me to the end of love ...
ειλικρινα τι να πρωτο πεις για αυτο το κομματι απλα σκεφτεσαι ενα κοριτσι(για εσενα αγορι:P) κλεινεις τα ματια και ονειρεύεσαι


το αγαπημενο μου κομματι απο Cohen ειναι το everybody knows αλλη φαση με πολυ ειρωνια μεσα στους στιχους,επισης,φαναστικο...


Everybody knows that the dice are loaded
Everybody rolls with their fingers crossed
Everybody knows that the war is over
Everybody knows the good guys lost
Everybody knows the fight was fixed
The poor stay poor, the rich get rich
Thats how it goes
Everybody knows....:whistle:



Everybody knows that you love me baby
Everybody knows that you really do
Everybody knows that youve been faithful
Ah give or take a night or two..:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kossal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 862 μηνύματα.


God mode enabled ;)

Some day, when I'm awfully low,
When the world is cold,
I will feel a glow just thinking of you...
And the way you look tonight...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.

Ιλιαδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Soledad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
https://youtu.be/FFOzayDpWoI



"Criminal"-Fiona Apple

I've been a bad bad girl
I've been careless
With a delicate man
And it's a sad sad world
When a girl will break a boy
Just because she can
Don't you tell me to deny it
I've done wrong and
I want to
Suffer for my sins
I've come to you
'Cause I need
Guidance to be true
And I just don't know
Where I can begin
What I need is
A good defense
'Cause I'm feelin'
Like a criminal
And I need
To be redeemed
To the one
I've sinned against
Because he's all
I ever knew of love

Heaven help me
For the way I am
Save me from
These evil deeds
Before I get them done
I know tomorrow brings
The consequence at hand
But I keep livin' this day like
The next will never come

Oh help me but
Don't tell me to deny it
I've got to cleanse myself
Of all these lies till
I'm good enough for him
I've got a lot to lose
And I'm bettin' high
So I'm beggin' you
Before it ends
Just tell me where to begin

What I need
Is a good defense
'Cause I'm feelin'
Like a criminal
And I need
To be redeemed
To the one
I've sinned against
Because he's all
I ever knew of love

Let me know the way
Before there's hell to pay
Give me room to lay
The law and let me go
I've got to make a play
To make my lover stay
So what would an angel say
The devil wants to know

What I need
Is a good defense
'Cause I'm feelin'
Like a criminal
And I need
To be redeemed
To the one
I've sinned against
Because he's all
I ever knew of love

What I need is
A good defense
'Cause I'm feelin'
Like a criminal
And I need
To be redeemed
To the one
I've sinned against

Because he's all
I ever knew of love
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιλιαδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Soledad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
https://youtu.be/dKm8TuEVPZQ Kreator-Phobia(live)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
....for your eyes only...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
εχουν και τετοια οι pearl jam αλλα να πω την αληθεια εχεις δικιο οχι και τοσο πολλα.εγω γενικα ειμαι πολυ ελευθερο πνευμα στην μουσικη ακουω παρα πολλα ειδη και γενικα δινω ιδιαιτερη εμφαση στο στιχο...για αυτο μαλιστα οπως βλεπεις αφιερωνω μετα και τα καλυτερα μερη....τωρα για την κλαψα ναι και εγω ακουω πολλα αλλα σημερα ειμαι πολυ down,εχουνε φυγει ολοι οι φιλοι μου σε χωρια-εξωτικα κτλπ και δεν εχω τι να κανω σπιτι....ο Cohen ειναι λογικο να μην τον ξερεις ειναι αλλης γενιας...το πιο γνωστο του κομματι ειναι αυτο Leonard Cohen, Dance me... To the end of love .εχει μια βραχναδα στην φωνη του που την βρισκω ιδαιτερα οργασμικη

Show me slowly what I only know the limits of
Dance me to the end of love ...
ειλικρινα τι να πρωτο πεις για αυτο το κομματι απλα σκεφτεσαι ενα κοριτσι(για εσενα αγορι:P) κλεινεις τα ματια και ονειρεύεσαι
Οχι αυτη εδω ειμαι εγω δεν εισαι εσυ :P :D
Κ εγω ετσι ακριβως! Ο στιχος παιζει πολυ σημαντικο ρολο, ισως να ειναι το πρωτο πραγμα για μενα, εκτος και αν λεμε για πολυυυ ιδιαιτερη μουσικη. +1! ;)
Καλα και ποιος δε το ξερει αυτο το τραγουδι? Δικο του ειναι? Αυτο δε το ηξερα! Old time classic δε το συζητω! :clapup:
το αγαπημενο μου κομματι απο Cohen ειναι το everybody knows αλλη φαση με πολυ ειρωνια μεσα στους στιχους,επισης,φαναστικο...
Leonard Cohen - Everybody knows (live in London, 2008)


Everybody knows that the dice are loaded
Everybody rolls with their fingers crossed
Everybody knows that the war is over
Everybody knows the good guys lost
Everybody knows the fight was fixed
The poor stay poor, the rich get rich
Thats how it goes
Everybody knows....:whistle:

Everybody knows that you love me baby
Everybody knows that you really do
Everybody knows that youve been faithful
Ah give or take a night or two..:redface:
Στιχος: :clapup: :whistle:
Μουσικη: :)
Εγκρινω! :D


Καιρο ειχα να ανεβασω τον ΚΑΛΟ μουυυ!!!
In my dreams I'm dying all the time...
I never meant to...
Then I wake I'm going out of my mind
Going out of my mind...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ρανιααααα

Δραστήριο μέλος

Η ρανιααααα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 506 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιλιαδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Soledad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
https://youtu.be/YnzFoqSwoag

Their Methlab - When All Dispose-----> greek band
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Provlima Megalo

Νεοφερμένος

Ο Provlima Megalo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 23 μηνύματα.

Bopajgo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Bopajgo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 327 μηνύματα.
getting away with it all messed up
that's the living

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιλιαδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Soledad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
https://youtu.be/NbxqtbqyoRk

Fiona A pple- fast as you can
σχεδόν όλη την εβδομάδα ακούω καθημερινά Fiona Apple ....γιατι????:hmm:
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr K.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mr K. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
https://www.youtube.com/watch?v=3u8UdPXjS8g
orange clock by YIANNEIS..
μεγαλο κόλλημα εδώ και λίγες μέρες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Οχι αυτη εδω ειμαι εγω δεν εισαι εσυ :P :D
Κ εγω ετσι ακριβως! Ο στιχος παιζει πολυ σημαντικο ρολο, ισως να ειναι το πρωτο πραγμα για μενα, εκτος και αν λεμε για πολυυυ ιδιαιτερη μουσικη. +1! ;)
Καλα και ποιος δε το ξερει αυτο το τραγουδι? Δικο του ειναι? Αυτο δε το ηξερα! Old time classic δε το συζητω! :clapup:

Στιχος: :clapup: :whistle:
Μουσικη: :)
Εγκρινω! :D


Καιρο ειχα να ανεβασω τον ΚΑΛΟ μουυυ!!!
In my dreams I'm dying all the time...
I never meant to...
Then I wake I'm going out of my mind
Going out of my mind...


πραγματι ειναι old time classic(και πολύ old αλλα και παλι ειναι μαγευτικο κομματι,οι στιχοι η φωνη ολα... :inlove:)


ωωωωωωωωω με συγκινείς ομοϊδεάτισσα στην μουσική:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:
το porcelain ειναι με διαφορα απο τα top κομματια του moby αλλα,το αγαπημενο μου απο moby το οποιο ειναι απλα και μονο για εσενα


ισως να μην εχει πολλα λογια το κομματι αλλα νομιζω αυτη την ερωτηση την εχουμε κανει ολοι μας,ισως και περισσοτερες φορες απο οτι θα επρεπε....:/:
Why does my heart feel so bad????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιλιαδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Soledad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
https://youtu.be/GVDqeLG5Odk
Helios-First Dream Called Ocean <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 15 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top