Thread για νέα μέλη

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Καλά! Κατακτήσαμε τις στεριές κι έμειναν οι θάλασσες τώρα... :P:D

Παιδιά γράφω πρώτη φορά, γενικότερα στο φόρουμ, και βρίσκω πολύ ενδιαφέρουσες όλες τις συζητήσεις. Μπράβο, πλήρως ενημερωτικά όλα όσα ακούγονται, και χρήσιμα!!!


Σου φερα το ποστ εδώ για να είναι on-topic.:P
Καλώς ήρθες στο στέκι!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Παιδιά γράφω πρώτη φορά, γενικότερα στο φόρουμ, και βρίσκω πολύ ενδιαφέρουσες όλες τις συζητήσεις. Μπράβο, πλήρως ενημερωτικά όλα όσα ακούγονται, και χρήσιμα!!!


Καλως ήρθες!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Καλως όρισες!
Αλήθεια, γιατί γράφεις "Εφαρμοσμένη Πληροφορική"; Δεν υπάρχουν και πολλοί στην Ελλάδα να ασχολούνται με Θεωρητική Πληροφορική, ώστε να υπάρξει σύγχυσις :P Νομίζω δηλαδή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ale3andros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ale3andros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Καλώς σας βρήκα και ευχαριστώ!!!

Michelle, όσον αφορά το εφαρ. πληρ/κή δεν έχει να κάνει με θεωρία. Αντίθετα αφορά την πρακτική εφαρμογή διαφόρων επιστημών (στατιστική, μάρκετινγ, management, μαθηματικά κλπ) πάνω στους Η/Υ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Καλωσήρθες Αλέξανδρε!
Δηλαδή τι σπούδασες, αν επιτρέπεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
πω πω τι καμμένα που είσαστε ρε και τον ρωτάτε για τις σπουδές του με το καλήμερα τον άνθρωπο!
αφήστε τον κάτω, θα μας τα πει εν καιρώ!

για πες Αλέξανδρε... με τι πτυχίο βγήκες? και βρήκες εύκολα δουλειά? :lol:

αστειεύομαι φυσικά :P
Καλώς ήρθες :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Καλώς σας βρήκα και ευχαριστώ!!!

Michelle, όσον αφορά το εφαρ. πληρ/κή δεν έχει να κάνει με θεωρία. Αντίθετα αφορά την πρακτική εφαρμογή διαφόρων επιστημών (στατιστική, μάρκετινγ, management, μαθηματικά κλπ) πάνω στους Η/Υ.
Μα αυτό λέω κι εγώ, ότι οι περισσότεροι που εργάζονται στον τομέα της πληροφορικής, εργάζονται σε εφαρμοσμένη πληροφορική, όχι σε θεωρητική, άρα το "εφαρμοσμένη" είναι λίγο περιττό.
Κάνω λάθος; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Μα αυτό λέω κι εγώ, ότι οι περισσότεροι που εργάζονται στον τομέα της πληροφορικής, εργάζονται σε εφαρμοσμένη πληροφορική, όχι σε θεωρητική, άρα το "εφαρμοσμένη" είναι λίγο περιττό.
Κάνω λάθος; :redface:

προφανώς αυτός είναι ο τίτλος της σχολής του, οπότε και να θέλει δεν μπορεί να πει κάτι άλλο:P

επίσης, αν σε βοηθάει, εδώ εξηγεί τι προσθέτει ο όρος εφαρμοσμένη:

Αποστολή και Στόχοι του Τμήματος Εφαρμοσμένης Πληροφορικής

Αποστολή του Τμήματος είναι:
  • Η προαγωγή και η μετάδοση της γνώσης με τη διδασκαλία και την έρευνα στο γνωστικό αντικείμενο της Επιστήμης της Πληροφορικής με ιδιαίτερη έμφαση στην ανάπτυξη συστημάτων για εφαρμογές σε Οικονομικές, Χρηματοοικονομικές, Διοικητικές και άλλες Κοινωνικές Επιστήμες και,
  • Η κατάρτιση στελεχών υψηλού επιπέδου για τις ανάγκες του Δημοσίου και του ιδιωτικού Τομέα.
Στόχος των προπτυχιακών σπουδών είναι να παρέχουν στους αποφοίτους του Τμήματος εκείνα τα ιδιαίτερα εφόδια που θα τους επιτρέπουν να υποστηρίζουν με επιτυχία την αξιοποίηση των τεχνολογιών πληροφορικής και επικοινωνιών σε όλους τους τομείς της οικονομικής και κοινωνικής δραστηριότητας. Η βασική φιλοσοφία του προγράμματος σπουδών στηρίζεται στην πεποίθηση ότι για τη σωστή υλοποίηση των τεχνολογιών πληροφορικής και επικοινωνιών είναι απαραίτητη μία σε βάθος γνώση, όχι μόνο της Επιστήμης της Πληροφορικής, αλλά και του γνωστικού αντικειμένου του πεδίου εφαρμογής. Έτσι, ο φοιτητής του Τμήματος καλείται να παρακολουθήσει προχωρημένα μαθήματα Διοικητικής Επιστήμης, Οικονομικών, Χρηματοοικονομικών, Διοίκησης επιχειρήσεων και Ποσοτικών Μεθόδων. Η ποικιλία αυτή των μαθημάτων δίνει ένα ασυνήθιστο, για το εκπαιδευτικό μας σύστημα, χαρακτήρα στις σπουδές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Burrrrrrrrrrn. :P




Χαίρε Άλεξ! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ale3andros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ale3andros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Χαίρετε everybody!

Στο θέμα σπουδών με κάλυψε απόλυτα η Palladin!!! Εύγε...χαχα :D

Όσον αφορά την δουλειά βρήκα σχετικά εύκολα μπορώ να πω. Αυτή τη στιγμή εργάζομαι στον δημόσιο τομέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DaRk_PrInCeSs

Νεοφερμένος

Η DaRk_PrInCeSs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας!! Με λενε Σοφια και το φορουμ σας φαινεται πολυ ωραιο! Ελπιζω να περασω καλα εδω...!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riasam

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Καλωσορισες λοιπόν!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lost 4ever

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Γεια σας!! Με λενε Σοφια και το φορουμ σας φαινεται πολυ ωραιο! Ελπιζω να περασω καλα εδω...!!

Καλως ηρθες ξαδερφουλα!!!!:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
καλωσήρθες στην υπέροχη παρέα μας!!! Ελπίζω να περάσεις πολύ καλά!!! :):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trela-7

Νεοφερμένος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Διδυμότειχο (Έβρος). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Γεία σας κι από εμένα!Είμαι η Γεωργία..πάω τρίτη λυκείου!Θα πάω τρίτη λυκείου μάλλον και η ιστοσελίδα σας μου φαίνεται μπομπάτη!!
Άντε και καλή μου αρχή στο ποστάρισμα..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lost 4ever

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Hi Γεωργια,καλωσήρθες!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzenh

Νεοφερμένος

Η tzenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
γεια!!!!
καλως ηρθες!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nionios

Νεοφερμένος

Ο nionios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
γεια σας παιδια!Διονυσης απο μενιδι.το σαιτ αξιζει την εγγραφη!! :jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tuppence

Νεοφερμένος

Η Tuppence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αεροσυνοδός. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους,
είμαι η Tuppence και είμαι καλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Καλησπέρα Tuppence. Είμαι η Isiliel και όπως θα διαπιστώσεις, δεν είμαι καθόλου καλά!

Χε χε χε!!! Καλώς μας ήρθες...μη δίνεις σημασία στο κρύο χιούμορ μου :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top