Palermo #49 - The Κωνσταντίνου και Ελένης show!

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (13/9)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 10)

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,665 μηνύματα.
Τα φαντάσματα @giannhs2001 και @BaSO4, επιστρέφετε στην Χώρα των Φαντασμάτων. Σας έψησα μπισκοτάκια κανέλας, για να συνοδεύσουμε το μάτσα τσαι μας (ζήλευε μάγισσα @Pak) 🍵. Δε μπορείτε πλέον ούτε να μιλάτε ούτε να ψηφίσετε!


Ο Memetchi έχει ασυλία και σήμερα δεν μπορεί να ψηφιστεί!​

Ψηφοφορία για Σάββατο 14/9
  1. BaSO4 --> Υδροχόος
  2. Eclipse
  3. giannhs2001 --> Reader
  4. Joji
  5. Kate1914 --> Υδροχόος
  6. Memetchi --> Kate1914
  7. Poirot --> Υδροχόος
  8. Reader --> Kate1914
  9. Ουριήλ —> Eclipse
  10. Υδροχόος --> Reader
Ψήφοι
3 Υδροχόος
2 Kate1914
2 Reader

1 Eclipse


Η χώρα των φαντασμάτων
BaSO4 - Ψηφοφορία 13/09
giannis2001 - Δολοφονία 13/09

Οριστικές αποχωρήσεις


Απουσίες


Λοιπές ενέργειες
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από giannhs2001
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ουριήλ
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Υδροχόος
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,956 μηνύματα.
Καλά πήγε και αυτό...
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,665 μηνύματα.
Η ΣΕ σας πάει λίγο έξω να περπατήσει για καθαρό αέρα. Θα κοιτάω πολύ συχνά τι παίζει, ίσως μόνο αργήσω να βγάλω λίστα.
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,262 μηνύματα.
Η ΣΕ σας πάει λίγο έξω να περπατήσει για καθαρό αέρα. Θα κοιτάω πολύ συχνά τι παίζει, ίσως μόνο αργήσω να βγάλω λίστα.
Να πάει !! Να ξεκουραστεί λίγο και να πάρει καθαρό αέρα !! <3

Μη νοιάζεσαι για εμάς. Θα είμαστε φρόνιμοι...

Θ΄ ασχοληθούμε με την Υδροχόο (που κάποιοι θα την πάρουν άδικα στο λαιμό τους σήμερα : κάτι που αντεύχομαι...) και οι μαφιόζοι θα τρίβουν τα χέρια τους (μπορεί κι "από ΄κει" που είναι...)...
Είναι απλά μια ιδέα. Ίσως να είχε δει ότι γενικά τον Γιάννη τον βάφτιζα κάπως αθώο στα μηνύματά μου, ίσως και όχι. Δε λέω ότι θα μπορούσε να το ξέρει. Επίσης, όσο παρουσιάζονται νέα στοιχεία η ψήφος μου θα αλλάξει σήμερα, μην την παίρνετε τόσο σίγουρη. Άλλωστε η Υδροχόος μας εξήγησε ότι η διπλή ψήφος ήταν απλώς λάθος της, οπότε προς ώρας επιλέγω να την πιστέψω.
Μην το κάνεις, μην την αλλάξεις εννοώ, στις 20.01 και μετά πεις ότι δεν πρόλαβες. Ναι ;

Μην κόπτεσαι τόσο...
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,956 μηνύματα.
Η ΣΕ σας πάει λίγο έξω να περπατήσει για καθαρό αέρα. Θα κοιτάω πολύ συχνά τι παίζει, ίσως μόνο αργήσω να βγάλω λίστα.
Και μέχρι τη sacre coeur να ανέβεις και να κατέβεις με τα πόδια δυο φόρες με τέτοια στασιμότητα στο ίδιο σημείο θα είμαστε. Με την ησυχία σου
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,262 μηνύματα.
Καλώ τους (συν)πολίτες να σκεφτούν πολύ καλά τί πάνε να κάνουν, πριν να είναι αργά...

Θα επικαλεστώ και τα εξής - ατράνταχτα - επιχειρήματα, για να σώσω (όπως όπως...) το τομάρι μου :

- Μέχρι τώρα είπα την αλήθεια και μόνο.
- Είμαι αθώα (και δυστυχώς δεν μπορώ να το φωνάξω, από ΄δω που είμαι...).
- Αν φύγω, σήμερα, θα χαθεί ένας πολίτης άδικα των αδίκων...
- Οι πραγματικοί ένοχοι, κυκλοφορούν γύρω μας ανενόχλητοι...
- Είμαι Υδροχόος και ως ζώδιο τού αέρα, αλλάζω συχνά κατεύθυνση...σαν τον άνεμο. Αυτό δεν πρέπει να σας κάνει να πιστεύετε ότι πέφτω σε αντιφάσεις (έστω κι αν έτσι δείχνει...). Παρατηρώ τα καινούρια δεδομένα και δε διστάζω ν΄ αλλάξω την άποψή μου. Ακόμα και με τον κίνδυνο να χαρακτηριστώ ως βιαστική/ασυνεπής/ασταθής...

Αυτά
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11,280 μηνύματα.
Τα φαντάσματα @giannhs2001 και @BaSO4, επιστρέφετε στην Χώρα των Φαντασμάτων. Σας έψησα μπισκοτάκια κανέλας, για να συνοδεύσουμε το μάτσα τσαι μας (ζήλευε μάγισσα @Pak) 🍵. Δε μπορείτε πλέον ούτε να μιλάτε ούτε να ψηφίσετε!


Ο Memetchi έχει ασυλία και σήμερα δεν μπορεί να ψηφιστεί!​

Ψηφοφορία για Σάββατο 14/9
  1. BaSO4 --> Υδροχόος
  2. Eclipse
  3. giannhs2001 --> Reader
  4. Joji
  5. Kate1914 --> Υδροχόος
  6. Memetchi --> Kate1914
  7. Poirot --> Υδροχόος
  8. Reader --> Kate1914
  9. Ουριήλ —> Eclipse
  10. Υδροχόος --> Reader
Ψήφοι
3 Υδροχόος
2 Kate1914
2 Reader

1 Eclipse


Η χώρα των φαντασμάτων
BaSO4 - Ψηφοφορία 13/09
giannis2001 - Δολοφονία 13/09

Οριστικές αποχωρήσεις


Απουσίες


Λοιπές ενέργειες
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από giannhs2001
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ουριήλ
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Υδροχόος
ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑ ΟΥΛΤΡΑ ΠΕΘΑΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΤΟ ΔΕΡΜΑ ΜΟΥ
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,665 μηνύματα.
Πιο σιγά ρε παιδιά, δεν σας προλαβαίνω :bleh:

Υπενθυμίζω ότι:
  1. Στις 20:00 κλειδώνω το θέμα έως τις 20:05 όπου ξεκινά το γνωστό 5λεπτο εως 20:10
  2. Με το που αποχωρήσει ένας από εσάς, πέφτει η νύχτα και οι ρόλοι της νύχτας μου στέλνετε πμ. Η πόρνη (αν είναι ζωντανή) εως τις 00:00 και οι υπόλοιποι έως το τέλος της νύχτας -> 02:00
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 625 μηνύματα.
Παιδιά λυπάμαι αλλά δεν γίνεται δουλειά έτσι. Ξεκινήστε να γράφετε υποψίες και θεωρίες, δεν προχωράει αλλιώς το παιχνίδι, δεν έχουμε στοιχεία. Όλο το νόημα του παιχνιδιού είναι, μέσω των στοιχείων, η μία ομάδα να εξολοθρεύσει την άλλη, και η σιωπή αυτή συμφέρει αποκλειστικά και μόνο την μαφία.
Ρίχνω Ηχώ από το υπερπέραν και ξαναφέρνω τα φαντάσματα, ώστε να μπορούν να ψηφίσουν και στις δύο ψηφοφορίες.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,956 μηνύματα.
Παιδιά λυπάμαι αλλά δεν γίνεται δουλειά έτσι. Ξεκινήστε να γράφετε υποψίες και θεωρίες, δεν προχωράει αλλιώς το παιχνίδι, δεν έχουμε στοιχεία. Όλο το νόημα του παιχνιδιού είναι, μέσω των στοιχείων, η μία ομάδα να εξολοθρεύσει την άλλη, και η σιωπή αυτή συμφέρει αποκλειστικά και μόνο την μαφία.
Ρίχνω Ηχώ από το υπερπέραν και ξαναφέρνω τα φαντάσματα, ώστε να μπορούν να ψηφίσουν και στις δύο ψηφοφορίες.
Τα φαντάσματα δεν έχουν ήδη ψηφήσει; Νομίζω πρέπει να τη ρίξεις μετά από αυτήν για να μετράει για την επόμενη. Ας μας πει βέβαια ο Ουλτρα
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,665 μηνύματα.
Τα φαντάσματα @giannhs2001 και @BaSO4, μπορείτε έως τις 21:13 να εκφέρετε την γνώμη σας για όσα γίνονται και να ψηφίσετε. ΔΕΝ μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τις κάρτες σας. Τα φαντάσματα δεν ψηφίζονται καθώς είναι ήδη στην Χώρα των Φαντασμάτων. Όταν λήξει η διορία της κάρτας, επιστρέφουν κανονικά στην Χώρα των Φαντασμάτων.

Ο Memetchi έχει ασυλία και σήμερα δεν μπορεί να ψηφιστεί!​

Ψηφοφορία για Σάββατο 14/9
  1. BaSO4 --> Υδροχόος
  2. Eclipse
  3. giannhs2001 --> Reader
  4. Joji
  5. Kate1914 --> Υδροχόος
  6. Memetchi --> Kate1914
  7. Poirot --> Υδροχόος
  8. Reader --> Kate1914
  9. Ουριήλ —> Eclipse
  10. Υδροχόος --> Reader
Ψήφοι
3 Υδροχόος
2 Kate1914
2 Reader

1 Eclipse


Η χώρα των φαντασμάτων
BaSO4 - Ψηφοφορία 13/09
giannis2001 - Δολοφονία 13/09

Οριστικές αποχωρήσεις


Απουσίες


Λοιπές ενέργειες
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από giannhs2001
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ουριήλ
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Υδροχόος
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Reader
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 625 μηνύματα.
Τα φαντάσματα δεν έχουν ήδη ψηφήσει; Νομίζω πρέπει να τη ρίξεις μετά από αυτήν για να μετράει για την επόμενη. Ας μας πει βέβαια ο Ουλτρα
Τώρα θα μπορούν να ψηφίσουν και για την αυριανή ψηφοφορία.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,665 μηνύματα.
Τα φαντάσματα δεν έχουν ήδη ψηφήσει; Νομίζω πρέπει να τη ρίξεις μετά από αυτήν για να μετράει για την επόμενη. Ας μας πει βέβαια ο Ουλτρα
Εφόσον η κάρτα λήγει στις 21:13, τα φαντάσματα μπορούν να ψηφίσουν και για την επόμενη ψηφοφορία (15/9) αφού φυσικά λήξει η σημερινή.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,956 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,323 μηνύματα.
Πήγε τόσο καλά το προηγούμενο που είπατε να μας επαναφέρετε; Αυτή την αψυχολόγητη ενέργεια τώρα δεν ξέρω πως να την ερμηνεύσω. Ειλικρινά όμως. Καίγονται και οι δύο κάρτες από το πουθενά χωρίς να έχει παιχτεί η τυμβωρυχία που ίσως ξεκλείδωνε κάποιο μονοπάτι σκέψης.
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 737 μηνύματα.
Πήγε τόσο καλά το προηγούμενο που είπατε να μας επαναφέρετε; Αυτή την αψυχολόγητη ενέργεια τώρα δεν ξέρω πως να την ερμηνεύσω. Ειλικρινά όμως. Καίγονται και οι δύο κάρτες από το πουθενά χωρίς να έχει παιχτεί η τυμβωρυχία που ίσως ξεκλείδωνε κάποιο μονοπάτι σκέψης.
Στην περίπτωση που και οι δυο τους είναι μαφιόζοι, δεν τους είναι πολύ χρήσιμη αυτή η κάρτα, οπότε δεν έχει νοήμα πότε να τη ρίξουν, hence the weird timing. :sly:
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 737 μηνύματα.
Τώρα, δηλαδή, που είναι ακόμη νωρίς και δεν υπάρχουν πολλά στοιχεία, συμφέρει τους μαφιόζους να παίξουν αυτό το χαρτί σε στιγμή που δε βοηθάει και τόσο τους πολίτες. Ίσως και βοηθάει τελικά, αλλά να μην το βλέπω.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,323 μηνύματα.
Στην περίπτωση που και οι δυο τους είναι μαφιόζοι, δεν τους είναι πολύ χρήσιμη αυτή η κάρτα, οπότε δεν έχει νοήμα πότε να τη ρίξουν, hence the weird timing.
Όχι απαραίτητα. Αν ένας από τους δύο μαφιόζους είναι φάντασμα μπορεί συνεννοημένα να έρθει και να προσπαθήσει να κινήσει τις υποψίες προς κάποιον πολίτη.

Εμένα δεν με κολλάει καθ'όλου η λογική του να ψηφίσουν και για την επόμενη ψηφοφορία. Με τι κριτήρια; Αφού μέχρι τις 9 θα είμαστε εδώ. Δεν θα προλάβουμε την αυριανή δολοφονία που ΙΣΩΣ έλεγε κάτι παραπάνω. Εκτός βέβαια αν υπάρχει πρόθεση να πέσει τυμβωρυχία σήμερα καπάκι με την αποχώρηση. Μόνο έτσι μπορώ να πειστώ πως η ενέργεια αυτή έγινε στρατηγικά με κάποια σκέψη.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,956 μηνύματα.
Πήγε τόσο καλά το προηγούμενο που είπατε να μας επαναφέρετε; Αυτή την αψυχολόγητη ενέργεια τώρα δεν ξέρω πως να την ερμηνεύσω. Ειλικρινά όμως. Καίγονται και οι δύο κάρτες από το πουθενά χωρίς να έχει παιχτεί η τυμβωρυχία που ίσως ξεκλείδωνε κάποιο μονοπάτι σκέψης.
Δυστυχώς δεν είναι κάθε μέρα πασχαλιά να μπορούμε να βάλουμε τυμβω σε πληροφοριοδότη που θα αποκαλύψει αρκετά. Ήδη μιλάμε για οριακά 5 πολίτες, μπορεί και 3 αν οι δυο ανενεργές είναι μαζί μας. Η μαφια παίζει να έχει λουφάξει φουλ.

Και απο ο,τι βλεπω δεν θα βγει και ακρη απο τη ψηφοφορια, ο καθένας πάει όπου θέλει. Ωραια, επειδη ο Πουαρω έριξε κατηγορίες και εξαφανίστηκε, αλλάζω ψήφο σε Poirot και βλέπουμε τι θα πείτε και οι υπόλοιποι μπας και ξεκουνηθούμε λίγο
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,262 μηνύματα.
Παιδιά λυπάμαι αλλά δεν γίνεται δουλειά έτσι. Ξεκινήστε να γράφετε υποψίες και θεωρίες, δεν προχωράει αλλιώς το παιχνίδι, δεν έχουμε στοιχεία. Όλο το νόημα του παιχνιδιού είναι, μέσω των στοιχείων, η μία ομάδα να εξολοθρεύσει την άλλη, και η σιωπή αυτή συμφέρει αποκλειστικά και μόνο την μαφία.
Ρίχνω Ηχώ από το υπερπέραν και ξαναφέρνω τα φαντάσματα, ώστε να μπορούν να ψηφίσουν και στις δύο ψηφοφορίες.
Γιατί σ΄ ενδιαφέρει τόσο να ψηφίσουν τα δύο φαντάσματα (γιατί η πρόφαση να μιλήσουν, δεν ευσταθεί...) ; Και μάλιστα όταν το ένα από αυτά (που ένθερμα υποστηρίζεις...) με ψηφίζει ξανά και ξανά. Ενώ δείχνεις να έχεις αποδεχθεί τα επιχειρήματά μου : ότι έκανα λάθος, ότι είμαι αθώα, ότι είμαι πολίτης, τώρα που κινδυνεύω φέρνεις πίσω δυο φαντάσματα, ένα εκ των οποίων έχει ξεκάθαρη στάση απέναντί μου....

Μάλιστα

Αυτές κι αν είναι αντιφάσεις.
Ανάμεσα σε λόγια και πράξεις (κάνει και ρίμα...)...
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top