Palermo #49 - The Κωνσταντίνου και Ελένης show!

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (13/9)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 10)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 737 μηνύματα.
Τώρα και με την αποχώρηση του Γιάννη κάτι δεν μου κάθεται με τη στάση της Υδροχόου, αλλά δεν είμαι σίγουρος για κάτι. Παραθέτω κάποια μηνύματα.

Μήνυμα #37, Υδροχόος προς Γιάννη:

Μήνυμα #67, Υδροχόος προς Γιάννη:

Μήνυμα #70, Γιάννης προς Υδροχόο:

Μήνυμα #72, Υδροχόος προς Γιάννη:


Στη συνέχεια και αφού "έφυγαν" οι υποψίες από τον Γιάννη, ψήφισε κάποια στιγμή εμένα στη βάση του α' πληθυντικού που χρησιμοποίησα με επιπλέον επιχείρημα ότι με υποστήριζε ο Γιάννης! Δηλαδή, θεωρούσε τον Γιάννη μαφιόζο αλλά δεν τον ψήφιζε, ψήφισε όμως εμένα επειδή με στήριζε μαφιόζος;

Μήνυμα #146, Υδροχόος προς Γιάννη:

Μήνυμα #159, Υδροχόος προς εμένα:


Τελικά τακιμιάσαμε με τον Γιάννη ή όχι;

Αλλά, εντάξει. Προειδοποίηση υπήρξε :P
Μήνυμα #263 και πάλι από την - αγαπημένη, κατά τ' άλλα - Υδροχόο:


Μπορεί να είναι τυχαία όλα αυτά, αλλά τι παρατηρώ εγώ; Στην αρχή τον υπέδειξε αλλά στο τέλος δεν τον ψήφισε. Χωρίς ιδιαίτερη εξήγηση γιατί δεν τον ψήφισε τελικά.

Δεν την κατηγορώ άμεσα, γιατί αυτά τα μηνύματα μου δείχνουν και ότι είναι ένοχη και ότι είναι αθώα. Τα θέτω προς προβληματισμό, να ακούσω και τις γνώμες των υπολοίπων.

Και όσο γράφω αυτό το μήνυμα, έρχεται η "Ηχώ από το Υπερπέραν". Για να θολώσει τα νερά;
Παρατηρώντας όσα γράφτηκαν μέχρι στιγμής, για κόποιο λόγο θεωρώ τη στάση της Υδροχόου αρκετά περίεργη και συμφωνώ με όσα έχει πει ο Poirot. Μια η συνεχής αλλαγή ψήφων, μια η «παράξενη» χρήση της διπλής ψήφου, αλλά και τώρα η κάπως ξαφνική χρήση της «Ηχώ από το Υπερπέραν» με κάνουν να διακρίνω ανησυχία στις κινήσεις της, σα να θέλει να καλύψει κάποια δικά της λάθη που ίσως δεν έχουμε παρατηρήσει ακόμη και σε καμία περίπτωση δεν θέλει να δούμε…Ίσως τίθεται θέμα απειρίας, ίσως και κάτι άλλο.

Επίσης, η κάπως καχύποπτη στάση της απέναντι σχεδόν σε όλους, καθώς είναι «αδίστακτη» (όπως έχει πει η ίδια), με κάνει να σκέφτομαι ότι θέλει να δείξει έντονα πως στόχος της είναι να βρει τους μαφιόζους, για να μας αποτρέψει, όσο μπορεί, από τη δημιουργία υποψιών ως προς αυτήν. Δικές μου σκέψεις, βέβαια, που μπορεί να μη βγάζουν τόσο νόημα τώρα.


Ακόμη, στα μηνύματα της Reader:
Εδώ θα συμφωνήσω κι εγώ.
Ωχ, έκανες λάθος. Έριξες κάρτα στις 19.58 νομίζω οπότε επιτρεπόταν. Στην πεντάλεπτη παράταση 20.05 με 20.10 είναι που η μόνη κάρτα η οποία επιτρέπεται είναι αποκλειστικά η ακύρωση ψήφου.

Κόλλησα σε αυτό γιατί ήθελα να καταλάβω αν πραγματικά έκανες λάθος από απειρία, ώστε να καταλάβω αν είσαι πολίτης ή όχι.


Μου φαίνεται λογική η εξήγησή σου, κι εγώ στο πρώτο μου Παλέρμο είχα καεί λίγο με τις παρατάσεις.

Ναι, εμένα τουλάχιστον με κάλυψες.
Αισθάνομαι ότι προσπαθεί να καλύψει την Υδροχόο σε κάποιες κινήσεις της, επειδή φαίνεται να συμφωνεί σε αρκετά μηνύματά της. Παρόλα αυτά, είναι εξίσου πιθανό όντως να έχει πειστεί και να πρόκειται για μια απλή και αθώα συμφωνία. Θα δείξει.

Οπότε, η ψήφος μου προς το παρόν πάει στην Υδροχόο, λόγω αυτών ή και άλλων.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,667 μηνύματα.
Τα φαντάσματα giannhs2001 και BaSO4, μπορείτε έως τις 16:44 να εκφέρετε την γνώμη σας για όσα γίνονται και να ψηφίσετε. ΔΕΝ μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τις κάρτες σας. Τα φαντάσματα δεν ψηφίζονται καθώς είναι ήδη στην Χώρα των Φαντασμάτων. Όταν λήξει η διορία της κάρτας, επιστρέφουν κανονικά στην Χώρα των Φαντασμάτων.


Ο Memetchi έχει ασυλία και σήμερα δεν μπορεί να ψηφιστεί!​

Ψηφοφορία για Σάββατο 14/9
  1. BaSO4 --> Υδροχόος
  2. Eclipse
  3. giannhs2001 --> Reader
  4. Joji
  5. Kate1914 --> Υδροχόος
  6. Memetchi --> Kate1914
  7. Poirot --> giannhs2001
  8. Reader --> Kate1914
  9. Ουριήλ
  10. Υδροχόος --> Reader
Ψήφοι
2 Kate1914
2 Reader

2 Υδροχόος
1 giannhs2001


Η χώρα των φαντασμάτων
BaSO4 - Ψηφοφορία 13/09
giannis2001 - Δολοφονία 13/09

Οριστικές αποχωρήσεις


Απουσίες


Λοιπές ενέργειες
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από giannhs2001
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ουριήλ
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Υδροχόος
 
Τελευταία επεξεργασία:

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,277 μηνύματα.
Οπότε, η ψήφος μου προς το παρόν πάει στην Υδροχόο, λόγω αυτών ή και άλλων.
Για καλό, σε φώναξα, πουλάκι μου ;; :devil:

Ωχ...να αυτά παθαίνω, κάθε που ποστάρω χωρίς να ΄χω πιει καφέ καλά - καλά !!!
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 627 μηνύματα.
Μα δεν έκρυψα το μπέρδεμα που νιώθω. Το μοιράστηκα μαζί σας. Το πώς θα το αντιληφθεί ο καθένας σας, είναι δικό του θέμα και δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο. Έκανα μόνο το κομμάτι που με αφορά : Ρώτησες και απάντησα...

Το ποστ μου προς αυτόν :...Σε κάθε περίπτωση, έχω μπει σ΄ ένα ρόλο...Δεν είσαι ο Γιάννης από δίπλα που πολύ συμπαθώ και εκτιμώ. Είμαστε σε ένα παιχνίδι, σωστά ; Οπότε εδώ μπορεί να είσαι εχθρός. Μα μπορεί και φίλος, οκ. Θα δείξει...το έγραψα την Πέμπτη. Όσο το βλέμμα μου ήταν ακόμα στραμμένο πάνω του. Οπότε σωστά "βλέπεις" κάτι διαφορετικό από το :...Πολύ συναισθηματικά τα βλέπετε όλα. Παίζουμε ή χαϊδευόμαστε ; Μόνο εγώ έχω γίνει αδίστακτη ;...που το έγραψα χθες (καθώς άρχισα ν΄ απομακρύνομαι κι απ΄ το σενάριο να είναι μαφιόζος...) και ήταν και μια προτροπή προς εκείνον να σταματήσει να σαμποτάρει τον εαυτό του (άρχισε να το βλέπει τελείως συναισθηματικά, κατά την άποψή μου : εκτός κι αν μπλόφαρε...).

Αυτή είναι η - πάσα - αλήθεια...
Έχεις λογικά επιχειρήματα και παρότι δεν σε εμπιστεύομαι δεν βρίσκω κάτι να αντιτάξω προς το παρόν.
Εσύ πώς εξηγείς την έντονη υποψία της Kate εναντίον σου;
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 627 μηνύματα.
Αισθάνομαι ότι προσπαθεί να καλύψει την Υδροχόο σε κάποιες κινήσεις της, επειδή φαίνεται να συμφωνεί σε αρκετά μηνύματά της. Παρόλα αυτά, είναι εξίσου πιθανό όντως να έχει πειστεί και να πρόκειται για μια απλή και αθώα συμφωνία. Θα δείξει.
Δεν θα πω ψέματα, έχω αρχίσει να τη θεωρώ αθώα. Η συνεχής αλλαγή ψήφων και υπόπτων από μεριάς της, καθώς και το λάθος με την κάρτα ταιριάζουν περισσότερο σε μπερδεμένη πολίτη παρά σε μαφιόζο. Δεν είμαι σίγουρη προφανώς.
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 737 μηνύματα.
Για καλό, σε φώναξα, πουλάκι μου ;; :devil:

Ωχ...να αυτά παθαίνω, κάθε που ποστάρω χωρίς να ΄χω πιει καφέ καλά - καλά !!!
Όντως ρισκάρω τώρα, αλλά το μόνο που θέλω είναι το καλό των πολιτών. Οπότε γιατί να μην είναι καλό που σε ψήφισα; :angel:
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 737 μηνύματα.
Έχεις λογικά επιχειρήματα και παρότι δεν σε εμπιστεύομαι δεν βρίσκω κάτι να αντιτάξω προς το παρόν.
Εσύ πώς εξηγείς την έντονη υποψία της Kate εναντίον σου;
Δεν θα πω ψέματα, έχω αρχίσει να τη θεωρώ αθώα. Η συνεχής αλλαγή ψήφων και υπόπτων από μεριάς της, καθώς και το λάθος με την κάρτα ταιριάζουν περισσότερο σε μπερδεμένη πολίτη παρά σε μαφιόζο. Δεν είμαι σίγουρη προφανώς.
Ακόμα και σε αυτά τα μηνύματα φαίνεται σα να μας κάνεις gaslight/ρίχνεις στάχτη στα μάτια μας. Αυτή είναι η προσωρινή διαίσθησή μου, ωστόσο.

Όσον αφορά την έντονη υποψία της Kate εναντίον της Υδροχόου, μπορεί η πρώτη να ξέρει κάποια παραπάνω πράγματα και προσπαθεί να μας κατευθύνει σε κάτι πιο ουσιαστικό…ή και όχι. :hmm:
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,277 μηνύματα.
Έχεις λογικά επιχειρήματα και παρότι δεν σε εμπιστεύομαι δεν βρίσκω κάτι να αντιτάξω προς το παρόν.
Εσύ πώς εξηγείς την έντονη υποψία της Kate εναντίον σου;
Την θεωρώ ύποπτη. Επιμένει να "με δείχνει", ξανά και ξανά. Σήμερα προφασίστηκε αυτό με τη διπλή ψήφο και την αθώα συγγνώμη. Κι ενώ εξήγησα τους λόγους, για τους οποίους συνέβη αυτό το λάθος (κάποιοι, μάλιστα, πειστήκατε και το είδατε από την ανθρώπινη πλευρά...), δεν έχει έρθει ακόμη ν΄ αλλάξει την ψήφο της...

Αυτό, το τελευταίο, κάτι μου κάνει...

Και θα πρέπει θα δημιουργεί κάτι και σ΄ εσάς...
Όντως ρισκάρω τώρα, αλλά το μόνο που θέλω είναι το καλό των πολιτών. Οπότε γιατί να μην είναι καλό που σε ψήφισα; :angel:
Τί ώρα...θα σας μαντρώσει ο "άγγελός μας" ; :upside:

Έβαλα τα ματάκια μου κι έβγαλα τα χεράκια μου, ένα πράμα...
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,651 μηνύματα.
Μα δεν έκρυψα το μπέρδεμα που νιώθω. Το μοιράστηκα μαζί σας. Το πώς θα το αντιληφθεί ο καθένας σας, είναι δικό του θέμα και δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο. Έκανα μόνο το κομμάτι που με αφορά : Ρώτησες και απάντησα...

Το ποστ μου προς αυτόν :...Σε κάθε περίπτωση, έχω μπει σ΄ ένα ρόλο...Δεν είσαι ο Γιάννης από δίπλα που πολύ συμπαθώ και εκτιμώ. Είμαστε σε ένα παιχνίδι, σωστά ; Οπότε εδώ μπορεί να είσαι εχθρός. Μα μπορεί και φίλος, οκ. Θα δείξει...το έγραψα την Πέμπτη. Όσο το βλέμμα μου ήταν ακόμα στραμμένο πάνω του. Οπότε σωστά "βλέπεις" κάτι διαφορετικό από το :...Πολύ συναισθηματικά τα βλέπετε όλα. Παίζουμε ή χαϊδευόμαστε ; Μόνο εγώ έχω γίνει αδίστακτη ;...που το έγραψα χθες (καθώς άρχισα ν΄ απομακρύνομαι κι απ΄ το σενάριο να είναι μαφιόζος...) και ήταν και μια προτροπή προς εκείνον να σταματήσει να σαμποτάρει τον εαυτό του (άρχισε να το βλέπει τελείως συναισθηματικά, κατά την άποψή μου : εκτός κι αν μπλόφαρε...).

Αυτή είναι η - πάσα - αλήθεια...
Καλώς. Δεν μπορώ να πω ότι με έχεις πείσει 100%, αλλά θα κάνω λίγη υπομονή ακόμα και θα κρατήσω για λίγη ώρα την ψήφο μου στο πτώμα. Είσαι η επικρατέστερη να την υποδεχτείς βέβαια :P, αλλά περιμένω να ακούσω και άτομα που μετά τη δολοφονία δεν έχουν τοποθετηθεί καθόλου.
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 627 μηνύματα.
Ακόμα και σε αυτά τα μηνύματα φαίνεται σα να μας κάνεις gaslight/ρίχνεις στάχτη στα μάτια μας. Αυτή είναι η προσωρινή διαίσθησή μου, ωστόσο.
Καταλαβαίνω ότι φαίνεται περίεργο αλλά ξαναλέω, είναι η άποψή μου με βάση τα έως τώρα δεδομένα. Σίγουρη δεν είμαι για κανέναν παίκτη πέρα από εσένα.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,957 μηνύματα.
Ίσως να παίχτηκε λίγο νωρίς η κάρτα με 2 φαντάσματα, θα δείξει αν βγάλουμε κάτι.

@Poirot δεν καταλαβαίνω ποιο είναι το γενικότερο σου επιχείρημα κατά της Υδροχόου ενώ στην κυριολεξία τον ψήφισες εχθές;
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,651 μηνύματα.
@Poirot δεν καταλαβαίνω ποιο είναι το γενικότερο σου επιχείρημα κατά της Υδροχόου ενώ στην κυριολεξία τον ψήφισες εχθές;
Ότι υπήρχαν κάποιες αντιφάσεις στα λόγια της. Δεν την κατηγορώ που υποψιάστηκε τον Γιάννη, αυτό έλειπε. Εγώ τον ψήφισα και σήμερα. Είναι οι μεταβολές της που με μπέρδεψαν. Ακούω όμως και όλα αυτά που μου απάντησε και γι' αυτό δεν την ψηφίζω ακόμα. Περιμένω να ακούσω και άλλα άτομα.
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,277 μηνύματα.
Ίσως να παίχτηκε λίγο νωρίς η κάρτα με 2 φαντάσματα, θα δείξει αν βγάλουμε κάτι.
Ίσως.

Αλλά και η δική σου ασυλία, προκαλεί εντύπωση. Σ΄ εμένα, τουλάχιστον. Γιατί να επιλέξει να "σώσει" εσένα ειδικά ο Αυτοκράτορας απ΄ όλους τους υπόλοιπους πολίτες ; Θα μπορούσε να σώσει εμένα, ας πούμε, που δείχνει να κινδυνεύω περισσότερο...

Τέλος πάντων. Ό,τι έγινε, έγινε. Ίσως να "είδε" πιθανό κίνδυνο που εγώ δεν "είδα"...
@Poirot δεν καταλαβαίνω ποιο είναι το γενικότερο σου επιχείρημα κατά της Υδροχόου ενώ στην κυριολεξία τον ψήφισες εχθές;
Κουβέντα να γίνεται, αν θες την άποψή μου. Λες και θέλουν κάποιοι να στρέψουν τα φλας πάνω μου...

Ειδικά αυτό με τις κάρτες, εμένα προσωπικά, δε θα μου έκανε εντύπωση αν το έκανε κάποιος άλλος. Από τη στιγμή που είχα δείξει και την πρόθεση ψήφου μου...
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.
Καλησπέρα Παλέρμο!

Μόλις επέστρεψα απο την θάλασσα ελπίζω να σας έλειψα :redface:

Με βάση όσα βλέπω μέχρι στιγμής, μπορώ να πω ότι σίγουρα παίζεται ένα παιχνιδι πίσω από τον Γιάννη, Ριντερ, Τσοτσι, Κειτ, Υδρο και ίσως Μεμε

Πρώτα απ όλα πρέπει να αναλύσουμε γιατί δολοφονήθηκε ο Γιάννης. Ο Γιάννης και η Ριντερ ήταν εξ αρχής σε μια μικρή διαμάχη. Πρώτα η Ριντερ ανέφερε την Τυμβω κατευθείαν για την Βάσω. Μην ξεχνάμε ότι είναι η μοναδική μας τυμβωρυχία με συνέπεια αν χρησιμοποιηθεί χωρίς να υπάρξει ιδιαίτερος λόγος, κινδυνεύουμε στο μέλλον να χασουμε χρυσή ευκαιρία. Το κρατάμε. Έπειτα ο Γιάννης δολοφονήθηκε, αν και μπορεί να μην έχει σχέση, έγινε όταν ο Γιάννης ψήφισε την Ριντερ… γιατί άραγε; Για να φύγουν και οι δυο, για να φυγει η υποψία προς την Ριντερ; Όλα πιθανά.

Στη συνέχεια έχουμε το θέμα με την Κειτ, Υδρο, Τσοτσι και λίγο Μεμε. Γιατί ξαφνικά η Τσοτσι εξαφανίστηκε και ανέφερε μια μη χρήσιμη παράθεση ενάντια στη Κειτ και βασίστηκε στην αρχή η Ριντερ και ο Μεμε; Γιατί η Υδρο ενώ ήταν ενάντια στον Γιάννη ξαφνικά πήρε το μέρος του και χρησιμοποίησε κατευθείαν την ήχο όταν δολοφονήθηκε; Ύποπτες κινήσεις, αγχώδης θα έλεγα με την προσπάθεια κάλυψης. Γιατί η Εκλιψ δεν απαντάει χωρίς να έχει δώσει λόγο;


Θα ήθελα Επισης να μπει στο παιχνιδι η @Eclipse και αν μπορεί φυσικά και @Joji παρότι που σε καταλαβαίνω μπορεί να βοηθήσεις το παιχνιδι…

Αν και η ψήφος μου δεν είναι τελική ψηφιζω
Εκλιψ
Για να μπει στο παιχνιδι και αν δούμε τι γίνεται

Αν έχουμε πάλι επιλογή ανάμεσα σε Ριντερ, Κειτ, Υδροχόο, Εκλιψ θα φανούν πολλές πληροφορίες.

ΥΓ Μετά τις 8 μπορεί να απαντάω μετά από κάποια ώρα γιατί θα είμαι απασχολημένος μέχρι τις 12 αλλα μόνο για σήμερα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,277 μηνύματα.
Καταλαβαίνω ότι φαίνεται περίεργο αλλά ξαναλέω, είναι η άποψή μου με βάση τα έως τώρα δεδομένα. Σίγουρη δεν είμαι για κανέναν παίκτη πέρα από εσένα.
Τί...βόμβα είναι αυτή τώρα ;
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,667 μηνύματα.
Τα φαντάσματα giannhs2001 και BaSO4, μπορείτε έως τις 16:44 να εκφέρετε την γνώμη σας για όσα γίνονται και να ψηφίσετε. ΔΕΝ μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τις κάρτες σας. Τα φαντάσματα δεν ψηφίζονται καθώς είναι ήδη στην Χώρα των Φαντασμάτων. Όταν λήξει η διορία της κάρτας, επιστρέφουν κανονικά στην Χώρα των Φαντασμάτων.


Ο Memetchi έχει ασυλία και σήμερα δεν μπορεί να ψηφιστεί!​

Ψηφοφορία για Σάββατο 14/9
  1. BaSO4 --> Υδροχόος
  2. Eclipse
  3. giannhs2001 --> Reader
  4. Joji
  5. Kate1914 --> Υδροχόος
  6. Memetchi --> Kate1914
  7. Poirot --> giannhs2001
  8. Reader --> Kate1914
  9. Ουριήλ —> Eclipse
  10. Υδροχόος --> Reader
Ψήφοι
2 Kate1914
2 Reader

2 Υδροχόος
1 giannhs2001
1 Eclipse


Η χώρα των φαντασμάτων
BaSO4 - Ψηφοφορία 13/09
giannis2001 - Δολοφονία 13/09

Οριστικές αποχωρήσεις


Απουσίες


Λοιπές ενέργειες
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από giannhs2001
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ουριήλ
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Υδροχόος
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 627 μηνύματα.
Τί...βόμβα είναι αυτή τώρα ;
Τι εννοείς;
Μας άφησε πολύ συγκεκριμένα στοιχεία στο τελευταίο της μήνυμα. Θα μπορούσε να μπλοφάρει θεωρητικά, όμως πιστεύω πως αν ήταν μαφιόζος δεν θα έδειχνε συγκεκριμένους ρόλους με τα στοιχεία της. Εξάλλου έστειλε τα τελευταία λόγια της πολύ γρήγορα για να δημιούργησε ψεύτικα στοιχεία. Θα επέμενε απλώς ότι είχε χρήσιμο ρόλο για τους πολίτες.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,957 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι χρειάζονται να μπουν και οι υπόλοιποι στο παιχνίδι γιατί είναι δύσκολο να βγουν συμπεράσματα όταν ανακυκλώνονται απόψεις 2-3 ατόμων. Τα φαντάσματα δεν βλέπω να αναφέρουν κάτι καινούργιο, δεν πρόλαβαν μάλλον να συλλέξουν κάτι από εχθές.

Θέλω να μπει η @Joji και η @Eclipse ιδιαίτερα γιατί έδωσαν μονές ψήφους και θα έχει ενδιαφέρον να μας πουν αν σκέφτηκαν κάτι όντως και αν ναι, να μας πουν αν συνεχίζουν να έχουν τις ίδιες υποψίες.
Στη συνέχεια έχουμε το θέμα με την Κειτ, Υδρο, Τσοτσι και λίγο Μεμε. Γιατί ξαφνικά η Τσοτσι εξαφανίστηκε και ανέφερε μια μη χρήσιμη παράθεση ενάντια στη Κειτ και βασίστηκε στην αρχή η Ριντερ και ο Μεμε;
Προσπαθώ να δω αν κάποιος δίνει στοιχεία ή αν ψήφισε με τύχη/ένστικτο

Το να βρούμε ποιος θα ήθελε να φάει τον Γιάννη δεν ξέρω πόσο εύκολο θα είναι γιατί και αυτό το παιδί δεν άφησε και κανέναν χωρίς κατηγορίες :lol:

3 άτομα είδα κυρίως να μην έχουν αλληλοεπίδραση μαζί του, Εκλιψ, Κειτ και Τζοτζι αν και λογικό με κάποιες τόσο λίγο που μίλησαν
@giannhs2001 κάνω λάθος;
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 627 μηνύματα.
Με βάση όσα βλέπω μέχρι στιγμής, μπορώ να πω ότι σίγουρα παίζεται ένα παιχνιδι πίσω από τον Γιάννη, Ριντερ, Τσοτσι, Κειτ, Υδρο και ίσως Μεμε
Λίγους ανέφερες, πρόσθεσε και κάναν άλλο :bleh:
Πρώτα απ όλα πρέπει να αναλύσουμε γιατί δολοφονήθηκε ο Γιάννης.
Θα συμφωνήσω, αυτό είναι το πιο βασικό.
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,277 μηνύματα.
Τι εννοείς;
Μας άφησε πολύ συγκεκριμένα στοιχεία στο τελευταίο της μήνυμα. Θα μπορούσε να μπλοφάρει θεωρητικά, όμως πιστεύω πως αν ήταν μαφιόζος δεν θα έδειχνε συγκεκριμένους ρόλους με τα στοιχεία της. Εξάλλου έστειλε τα τελευταία λόγια της πολύ γρήγορα για να δημιούργησε ψεύτικα στοιχεία. Θα επέμενε απλώς ότι είχε χρήσιμο ρόλο για τους πολίτες.
Μ΄ άλλο να νομίζεις/να έχεις την πεποίθηση ότι δεν μπλοφάρει (άρα αφήνεις κι ένα "παραθυράκι" ανοιχτό ότι μπορεί να είναι μαφιόζα...) κι άλλο να είσαι...σίγουρη και να το δηλώνεις, μάλιστα, με τόση βεβαιότητα...

Τί να πω ; Μου προκαλεί τρομερή εντύπωση...
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top