Palermo #49 - The Κωνσταντίνου και Ελένης show!

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (13/9)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 10)

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,653 μηνύματα.
Μετά από τη νίκη των πολιτών, η Μαφία ταπεινώθηκε (κυρίως ο Αρχιμαφιόζος της) αλλά δεν το βάζει εύκολα κάτω. Ο όρκος του μαφιόζου είναι ιερός. Πολίτες τρεμετε! Η φονική χατζάρα επέστρεψε! Αλλά επέστρεψε λίγο διαφορετική. Τιμης ενεκεν στα παλιά Παλερμο, ετσι κι αυτό έχει θεματική η οποία δεν επηρεάζει πουθενά το παιχνίδι. Γίνεται μόνο και μόνο για τον χαβαλε: οι ρόλοι σας θα πάρουν ονόματα από μια γνωστή σειρά..που όλοι λατρεύουν!



Στην ομάδα της Μαφίας ανήκουν:

Ο Νίνο Πούτσο (Αρχιμαφιόζος)
Ο Μάνθος(Φανερός Μαφιόζος)
Η Σιλβάνα Πούτσο (Πόρνη)

Στην ομάδα των Πολιτών ανήκουν:

Ο Δρ. Βουλίδης (Γιατρός)
Η Μαντάμ Ζαϊρα (Μάγισσα)
Ο Χαφιες (Πληροφοριοδότης)
Η Ματίνα (Δήμαρχος)
Η Γκαρσόνα Α (Συγκάτοικος Α)
Η Κατακουζίνα (Συγκάτοικος Β)
Η Ρούλα/Θεοδώρα (Αυτοκράτορας)


Παράλληλα έχουν μοιραστεί κι οι εξής κάρτες: 1x Νεκροφάνεια, 1x Τυμβωρυχία, 2x Ηχώ από το Υπερπέραν, 1x Χρησμός της Πυθίας/Όνειρο, 1x Ζωή στο έγκλημα, 2x Εξαίρεση Ψηφοφορίας, 6x Επιπλέον Ψήφος και 6x Ακύρωση Ψήφου.

Στο ρόλο της Συντονιστικής Επιτροπής (ΣΕ εν συντομία) ο ultraviolence

  • Σας παρακαλώ, εάν δεν έχετε λάβει προσωπικό μήνυμα με το ρόλο ή τις κάρτες σας, να με ενημερώσετε μυστικά και να μην το γράψετε στο δημόσιο!

  • Ακόμη, για κάθε απορία ή ένσταση κατά τη διεξαγωγή του παιχνιδιού, παρακαλώ να απευθύνεστε μόνο σε’μενα και μονο με προσωπικό μήνυμα.

  • Τέλος, θα σας παρακαλέσω να παίξετε ακόμη ένα δίκαιο παιχνίδι, ώστε να το ευχαριστηθείτε όλοι σας! Για τυχόν αντικανονικές ενέργειες, ενημερώστε με αμεσως! Οι κανόνες βρίσκονται εδώ. Διαβάστε τους πολύ καλά παρακαλώ!!

Υπενθυμίζω ότι ψηφίζουμε με εντονα γράμματα, μεγάλης γραμματοσειράς και με χρώμα ώστε να το βλεπω ευκολα.
Παράδειγμα ψήφου:

Ψήφος

Λίστα συμμετοχών για το Palermo #49:

1. BaSO4
2. Eclipse
3. gianhs2001
4. Joji
5. Kate1914
6. Memetchi
7. Poirot
8. Reader
9. Ουριήλ
10. Υδροχόος


Σας εύχομαι ένα ευχάριστο και δίκαιο παιχνίδι! Μόνο μια παράκληση θα ήθελα να σας κάνω. Οι ρόλοι της νύχτας, μην αργείτε πάρα πολύ να με ενημερώνετε. Προσπαθω να φτιάξω τον ύπνο μου γιατί έχω τρομερό θεμα με αϋπνίες.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,653 μηνύματα.
Ναι, είναι γεγονός: είμαστε live! :thumbsup:
Σας παρακαλώ να διαβάσετε πολύ καλά τα παραπάνω

Υπενθυμίζω: Μπορείτε από τώρα να ψηφίσετε, αλλά η αποχώρηση θα γίνει αύριο μετά τις 20:10. Στη συνεχεια, Παρασκευή βράδυ δηλαδή, θα γίνει η 1η δολοφονία.

Να περάσετε όμορφα!
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,318 μηνύματα.
Καλησπέρα και πάλι στο όμορφο Παλέρμο.

Ψηφίζω Memetchi γιατί με εκνεύρισε σήμερα πάλι.
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,213 μηνύματα.

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,338 μηνύματα.
Α Υδροχόε πάντα έτσι με σοβαρά κριτήρια ξεκινάμε.
Αρχίζω και σε υποψιάζομαι γιατί πολύ γρήγορα πήρες το μέρος του πάντως
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,213 μηνύματα.
Ααααα...δεν πάτε καλά, εδώ μέσα, νομίζω...

Απλά θεωρώ άδικη την ψήφο του giannhs2001...

Αλλά, απ΄ ό,τι βλέπω, και τα δικά σου κριτήρια δεν είναι καλύτερα !!!
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Α Υδροχόε πάντα έτσι με σοβαρά κριτήρια ξεκινάμε.
Αρχίζω και σε υποψιάζομαι γιατί πολύ γρήγορα πήρες το μέρος του πάντως
Θα έλεγε κανείς ότι μοιάζει σα να ξέρει κάτι παραπάνω… :hmm:
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,318 μηνύματα.
Η ψήφος αλλάζει παιδιά όσες φορές θέλουμε μέχρι αύριο στις 8 το απόγευμα. Χαλαρώστε, τι πανικός με το καλημέρα είναι αυτός; :bleh:

Μην περιμένετε βέβαια πως μέχρι αύριο θα ακούσετε κάποιο λογικό κριτήριο. Ο καθένας πιάνεται από ό,τι βρει.
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,213 μηνύματα.
Θα έλεγε κανείς ότι μοιάζει σα να ξέρει κάτι παραπάνω… :hmm:
Υδροχόος είμαι...Τα πάμε καλά με το ένστικτο...

Και μη συνεχίζετε άλλο (φτάνει...) γιατί έχω και ανάδρομο τον Ερμή μου (προειδοποίηση είναι αυτό...)...
 

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,338 μηνύματα.
Ααααα...δεν πάτε καλά, εδώ μέσα, νομίζω...

Απλά θεωρώ άδικη την ψήφο του giannhs2001...

Αλλά, απ΄ ό,τι βλέπω, και τα δικά σου κριτήρια δεν είναι καλύτερα !!!
Δεν ξέρω αν είναι καλύτερα ή όχι, ωστόσο από κάτι πρέπει να πιαστούμε για να ξεκινήσουμε.
Και βασικά πρέπει να μπουν και οι υπόλοιποι.
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,213 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν είναι καλύτερα ή όχι, ωστόσο από κάτι πρέπει να πιαστούμε για να ξεκινήσουμε.
Και βασικά πρέπει να μπουν και οι υπόλοιποι.
Ωραία...Αφού έτσι...

Θα ψηφίσω τον giannis...Έτσι, γιατί μπορώ...
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,621 μηνύματα.
Ο Hercules Poirot κατέφθασε στην πόλη του Παλέρμο με εφόδιο αυτά τα μικρά γκρίζα φαιά του κύτταρα και την ελπίδα, για να είναι και στο κλίμα, η παραμονή του να κρατήσει περισσότερο από το προσδόκιμο ζωής ασθενούς με τακαμούρι.

Καλό παιχνίδι να έχουμε! <3
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,318 μηνύματα.
Η τόση υποστήριξη της Υδροχόου προς τον Μεμέτσι είναι ύποπτη. Εμπειρικά, θα περιμέναμε τελείως διαφορετική στάση στο ζήτημα.

Το κρατάμε για (πιθανή) μελλοντική χρήση αυτό.
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Επιτέλους!!!
Καλό παιχνίδι!
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Κι εμένα μου φαίνεται ύποπτη η τόσο γρήγορη απόφαση στην ψήφο, αν και καταλαβαίνω ότι είναι ακόμη πολύ αρχή για να καταλήξουμε σε συμπεράσματα. :astronomer: Η ψήφος μου τείνει κι εμένα προς τα εκεί.
Ωραία...Αφού έτσι...

Θα ψηφίσω τον @giannis...Έτσι, γιατί μπορώ...
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,213 μηνύματα.
Με την ίδια λογική, giannis, και η αρνητική σου ψήφος προς αυτόν είναι το ίδιο ύποπτη...

Το κρατάμε κι αυτό...
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,653 μηνύματα.
Η ψήφος σας παρακαλώ, να είναι με μεγάλα χρωματιστά γράμματα, για να διευκολύνεται το έργο της ΣΕ. Π.χ. ψηφίζω Bjork.

Ψηφοφορία για Παρασκευή 13/9

  1. BaSO4
  2. Eclipse
  3. giannhs2001 --> Memetchi
  4. Joji
  5. Kate1914
  6. Memetchi
  7. Poirot
  8. Reader
  9. Ουριήλ
  10. Υδροχόος --> giannhs2001

Ψήφοι
1 Memetchi
1 giannhs2001

Η χώρα των φαντασμάτων

---

Οριστικές αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές ενέργειες παικτών
---
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,318 μηνύματα.
Ξανατονίζω πως οι ψήφοι μέχρι το πρώτο κλείσιμο για καταμέτρηση δεν έχουν καμμία αξία. Δεν είναι τελικές.

Με την ίδια λογική, giannis, και η αρνητική σου ψήφος προς αυτόν είναι το ίδιο ύποπτη...

Το κρατάμε κι αυτό...
Ή πολύ απλά ακριβώς για αυτό του έριξα αρνητική με το καλημέρα, επειδή είμαστε buddies :jumpy:
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,213 μηνύματα.
Ξανατονίζω πως οι ψήφοι μέχρι το πρώτο κλείσιμο για καταμέτρηση δεν έχουν καμμία αξία. Δεν είναι τελικές.


Ή πολύ απλά ακριβώς για αυτό του έριξα αρνητική με το καλημέρα, επειδή είμαστε buddies :jumpy:
Βρε πουλάκι μου, συζήτηση θ΄ ανοίξουμε ; Συγγνώμη...με ξέρεις και σε ξέρω κι από χθες ; :pfff:

Έχω μπει στο πετσί τού ρόλου (μου)...

Σου προτείνω το ίδιο...:devil:
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,955 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top