Palermo #48 ~ We are back!

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (26/8)
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 22)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.
Ψηφιστε τη τσεμ έστω να έρθει σε ίσους βαθμούς με την ριντερ να μας πει την άποψη της. Δεν έχει πει κάτι και είναι ύποπτη στα δικά μου μάτια τουλάχιστον.
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,489 μηνύματα.
Μήπως η Chem ανήκει τελικά στην μαφία και για αυτό μπαίνει μόνο λίγο πριν την ψηφοφορία??
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,323 μηνύματα.
Μάλλον η μαφία χτύπησε τον αντίπαλο μαφιόζο και εξουδετερώθηκαν από κοινού;
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.
Παιδιά να φέρουμε σε ίσους ψήφους τσεμ και ριντερ να μας πουν την πλευρά τους
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,297 μηνύματα.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 625 μηνύματα.
Εγώ δεν καταλαβαίνω τι κάρφωμα έγινε.
Αν ήταν το απλό θα έπρεπε να αποχωρήσουν δύο άτομα, όχι τρία, είτε πετύχαινε είτε όχι.
Δεν γίνεται να ήταν κάρφωμα μακελειό διότι η πληροφοριοδότης είναι ήδη εκτός και το ξέρουμε.
Ούτε γίνεται να ήταν κάρφωμα βεντέτα αφού αυτό γίνεται στην αρχή του παιχνιδιού.

Άρα είτε ήταν απλό κάρφωμα το οποίο είτε πέτυχε και έφυγε ο/η ντετέκτιβ, έγινε κανονικά δολοφονία και σκότωσε κάποιον και η μάγισσα

Είτε ήταν απλό κάρφωμα και απέτυχε, έφυγε ο μαφιόζος που έκανε το κάρφωμα, έγινε δολοφονία από τον άλλο μαφιόζο και σκότωσε και κάποιον η μάγισσα.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,323 μηνύματα.
Ναι αλλα μετα η πακ?
Αν πετύχει το κάρφωμα-βεντέτα (ο μαφιόζος εντοπίσει τον αντίπαλο μαφιόζο και το πει στην ΣΕ) τότε φεύγουν και οι δύο ΣΥΝ ένας τυχαίος πολίτης που δεν ανήκει στην μαφία. Μπορεί να έγινε και αυτό το σενάριο.
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.
Αγαπητή ΣΕ μπορούμε να δούμε την κατάταξη με τις ψήφους τελευταία; :)
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 625 μηνύματα.
Αν πετύχει το κάρφωμα-βεντέτα (ο μαφιόζος εντοπίσει τον αντίπαλο μαφιόζο και το πει στην ΣΕ) τότε φεύγουν και οι δύο ΣΥΝ ένας τυχαίος πολίτης που δεν ανήκει στην μαφία. Μπορεί να έγινε και αυτό το σενάριο.

Δεν ξέρω αν έχει παρέλθει η προθεσμια
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20240830-131426.jpg
    Screenshot_20240830-131426.jpg
    275.9 KB · Εμφανίσεις: 17

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,660 μηνύματα.
Η ασυλία του Αυτοκράτορα σήμερα δίνεται στον giannhs2001. Δεν μπορείτε να τον ψηφίσετε.
Ψηφοφορία για Παρασκευή 30/8
  1. American Economist --> Reader
  2. BeatrixKiddo --> Chem2000
  3. Chem2000
  4. giannhs2001 --> Reader
  5. Hased Babis
  6. juanium
  7. Micro --> Ουριήλ
  8. nearos
  9. Pak --> Reader
  10. Reader --> ultraviolence
  11. ultraviolence --> Reader
  12. Ουριήλ --> Micro


Ψήφοι
4 Reader
1 Chem2000
1 Micro


Η χώρα των φαντασμάτων
Kate1914 - Ψηφοφορία
Joji - Δολοφονία
Memetchi - Ψηφοφορία
Pak - Δολοφονία
ultraviolence - Δολοφονία

Οριστικές αποχωρήσεις
Poirot - Ψηφοφορία & Παράταση [Αρχιμαφιόζος]
rafaela11 - Ψηφοφορία [Πληροφοριοδότης]
Queenara - Απουσίες [Ιατρός]
Ουριήλ - Δολοφονία [???]

Απουσίες
Queenara #1, #2

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από American Economist
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από American Economist
Ενεργοποίηση ιδιότητας: Αλλαγή ψήφων από διεφθαρμένο αστυνομικό
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Hased Babis
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Joji
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Reader
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από giannhs2001
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία απο Reader
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Kate1934
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Ουριήλ
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,297 μηνύματα.
Γιατι εχει ??? Ο ουριηλ?

Αυτο σημαινει οτι πιθανοτατα εμειναν 2 η 1 μαφιοζος
 

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,660 μηνύματα.
Τις απαντήσεις εσείς πρέπει να τις βρείτε. Εμείς δεν ξέρουμε κάτι. :popcorn:
Δεν ξέρω αν έχει παρέλθει η προθεσμια
Σε αυτό μόνο μπορούμε να απαντήσουμε ότι δεν είχε παρέλθει η προθεσμία, ενημερωτικά, χωρίς να επιβεβαιώνουμε ή να διαψεύδουμε.
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.
Άρα παίχτηκε βεντέτα.

Άρα έχουμε 2 μαφιόζους και έναν πολίτη.

Θα υποθέσω ουλτρα αντίπαλος μαφιόζος
Ουριήλ μαφιόζος
Και πακ πολίτης;;

Θα μπορούσε να είναι το σενάριο αυτό ο Ουριήλ ο ίδιος είπε μάλιστα ότι υποψιαζόταν εμένα η τη πακ να φύγουμε....
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,323 μηνύματα.
Άρα παίχτηκε βεντέτα.

Άρα έχουμε 2 μαφιόζους και έναν πολίτη.

Θα υποθέσω ουλτρα αντίπαλος μαφιόζος
Ουριήλ μαφιόζος
Και πακ πολίτης;;

Θα μπορούσε να είναι το σενάριο αυτό ο Ουριήλ ο ίδιος είπε μάλιστα ότι υποψιαζόταν εμένα η τη πακ να φύγουμε....
και εγώ αυτό σκέφτηκα αλλά σύμφωνα με τους κανόνες θα αποχωρούσαν οριστικά και οι τρεις. Τώρα αποχώρησε οριστικά μόνο ένας.
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,489 μηνύματα.
Δεν ξερω τι να πω αλήθεια. Ίσως αλλάξω την ψήφο μου προς την Chem καθώς μου φαίνεται παράξενη η συμπεριφορά της. Η Pak παίζει να ήταν πολίτης καθώς μετά την δολοφονία της Joji σήμερα δολοφονήθηκε η φίλη της.
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.
Δεν ξερω τι να πω αλήθεια. Ίσως αλλάξω την ψήφο μου προς την Chem καθώς μου φαίνεται παράξενη η συμπεριφορά της. Η Pak παίζει να ήταν πολίτης καθώς μετα την δολοφονία της Joji σήμερα δολοφονήθηκε η φίλη της.
Ρε παιδιά δεν δολοφονούν με βάσει τις φιλίες αν είναι δυνατόν.

Δηλαδή έλεος. Μην βάζουμε το συναίσθημα στο παιχνίδι. Αν σκέφτεστε έτσι ειλικρινά μην παίζετε. Είναι εξ αρχής άδικο.

Είναι παιχνίδι στρατηγικής.
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.
και εγώ αυτό σκέφτηκα αλλά σύμφωνα με τους κανόνες θα αποχωρούσαν οριστικά και οι τρεις. Τώρα αποχώρησε οριστικά μόνο ένας.
Ο Ουριήλ είναι μαφιόζος θα πω εγώ γτ τον είχε πολύ στη μπούκα τον ουλτρα . Και τα παιξε όλα για όλα να τον καρφώσει ως ΑΜ
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top