Palermo #48 ~ We are back!

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (26/8)
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 22)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,667 μηνύματα.
Γιατί η Κέιτ έγραψε στην αρχή του παιγνιδιού, μετά εξαφανίστηκε. Οι υπόλοιποι είναι σαν να μην πήραν χαμπάρι το ότι αρχίσαμε (πράγμα αρκετά πιθανό).

Αλλά όλα αλλάζουν, όπως ειπώθηκε η ψήφος μας δεν είναι μόνιμη. Έχουμε χρόνο μέχρι τη λήξη και ήδη αρκετές συμπεριφορές με προβλημάτισαν...
Κοίτα εμένα αυτό το επιχείρημα για το χρόνο ποτέ δε μου άρεσε. Πάντα είχαμε αυτό το φιλινγκ ότι πρέπει να απολογηθουμε και είναι λάθος, κατά εμέ .
Ωστόσο, πολύ σωστά λες για τα περί ψήφων. Αν μη τι άλλο, είναι ράντομ.
Απλα εμένα μου έκανε εντύπωση που πήγες και της έριξες άλλη μια και την έκανες να πάρει κεφάλι με 2 ψηφους.
Όλα καλά!
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,957 μηνύματα.

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 3,922 μηνύματα.
Και για να σωσω το ονομα μου
Ο πατερας μου ειναι απο πατρα , η μανα μου απο θεσσαλια. Αρα δεν ειμαι γνησιος πατρινος.

Μαλιστα, δεν εχω το μυαλο ουτε να ειμαι υπουλος, ουτε να καταφερω να γινω γιατρος. Αρα παει και το δευτερο επιχειρημα.

Ομως εσυ υποστηριζεις την συμβουλη σου και δεν προσπαθεις να αρνηθεις τιποτα. Λιγο υποπτο :hmm:
Τι να αρνηθω μωρε , το επομενο σου επιχειρημα θα ειναι οτι με ψηφισες επειδη εχω μικρο πουλι ( φήμες . δεν ισχυει κατι τέτοιο, ειναι πανω απο το μ.ο ) :'(



Σχετικα με τον χρονο παιδια μην ξεχνατε οτι ειναι και καλοκαιρι και περιοδος εξεταστικης . Δεν μπορουμε να απανταμε στιγμαια και να καθομαστε συνεχομενα πανω απο το θρεντ . Λιγο επεικεια πανω σε αυτο , μελλοντικα τουλαχιστον
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,507 μηνύματα.
Δεν περίμενα ότι θα ξεκινήσουν οι καβγάδες για την ψηφοφορία τόσο νωρίς. Πάντως δεν ξέρω η Kate δεν μου φαίνεται ύποπτη μέχρι στιγμής.
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,304 μηνύματα.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,667 μηνύματα.
Πρώτον, δεν είναι μόνιμη ψήφος. Δεύτερον αν ήμασταν δολοφόνοι όπως λες και θέλαμε διακαώς να ξεμπερδέψουμε μαζί σου θα περιμέναμε 24 ώρες για να ανακοινώσουμε με χαρά την δολοφονία σου.
Δε σε συμφέρει ως δολοφόνο να κάνεις κάτι τέτοιο. Δεν θα πω τους λόγους γιατί μας διαβάζει η Μαφία, αλλά δεν δουλεύει έτσι πάντως.
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,507 μηνύματα.
Τι να αρνηθω μωρε , το επομενο σου επιχειρημα θα ειναι οτι με ψηφισες επειδη εχω μικρο πουλι ( φήμες . δεν ισχυει κατι τέτοιο, ειναι πανω απο το μ.ο ) :'(



Σχετικα με τον χρονο παιδια μην ξεχνατε οτι ειναι και καλοκαιρι και περιοδος εξεταστικης . Δεν μπορουμε να απανταμε στιγμαια και να καθομαστε συνεχομενα πανω απο το θρεντ . Λιγο επεικεια πανω σε αυτο , μελλοντικα τουλαχιστον

LOL δεν περίμενα τέτοιο λόγο για ψήφο αποχώρησης.😁😁
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,323 μηνύματα.
Κοίτα εμένα αυτό το επιχείρημα για το χρόνο ποτέ δε μου άρεσε. Πάντα είχαμε αυτό το φιλινγκ ότι πρέπει να απολογηθουμε και είναι λάθος, κατά εμέ .
Ωστόσο, πολύ σωστά λες για τα περί ψήφων. Αν μη τι άλλο, είναι ράντομ.
Απλα εμένα μου έκανε εντύπωση που πήγες και της έριξες άλλη μια και την έκανες να πάρει κεφάλι με 2 ψηφους.
Όλα καλά!
Ο χρόνος είναι το μόνο κριτήριο στην αρχή βασικά. Με τον καιρό θα δείξει. Όπως είπα, υπάρχουν και άλλες συμπεριφορές που με προβλημάτισαν. Θα δω την εξέλιξη...
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,667 μηνύματα.
Ρε συ @American Economist σταματα τα ανουσια μηνύματα!!! :P Είπαμε, όχι σπαμ!!!

Ο χρόνος είναι το μόνο κριτήριο στην αρχή βασικά. Με τον καιρό θα δείξει. Όπως είπα, υπάρχουν και άλλες συμπεριφορές που με προβλημάτισαν. Θα δω την εξέλιξη...
Δεν είναι πάντα σωστό κριτήριο θεωρώ, το χει δείξει η ιστορία άλλωστε.
Έγινε, όταν θες μπορείς να τις μοιραστείς. Θα έλεγα κι εγώ ότι παρατήρησα συμπεριφορές (πλην ίσως των όσων μάλλον εννοείς), αλλά δεν έχουμε πει και τίποτα. Πιο πολλά είναι τα σπαμ. :P
 

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,349 μηνύματα.
Εντάξει βρε Κέιτ μου, ηρέμησε λίγο πάρε μια ανάσα!! Σε καταλαβαίνω, σε τρώει "το δίκαιο" και μου θυμίζεις εμένα στο πρώτο μου παιχνίδι. Είσαι εδώ, κάνε ο,τι καλύτερο μπορείς για να υπερασπιστείς την θέση σου και είμαστε εδώ :) Πρώτος γύρος είναι, πάντα γίνονται αυτά. Α ο ταδε άργησε να μπει, α το ένα α το άλλο. Κακώς γίνονται, αν με ρωτάς.

Δοκιμαστικος γύρος είναι. Μην το παίρνεις πολύ στα σοβαρά!
Ναι δίκιο έχεις, ήμουν αρκετά υπερβολική η αλήθεια να λέγεται.
Απλώς θέλω να παίξω και όταν είδα ότι είμαι στους υπόπτους πειράχτηκα.
Όλοι βασικά προς ώρας ψηφίζουν βασιζόμενοι στο τίποτα. Και ένα αψού πλέον γίνεται αφορμή.
Προφανώς και ναι, απλώς τώρα να είμαι η πρώτη ύποπτη και μάλιστα με το καλημέρα να πάρω 2 ψήφους με πόνεσε πάρα πολύ, ngl.
Αυτό δηλαδή, τίποτα άλλο.
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,507 μηνύματα.

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,349 μηνύματα.
Το ανούσιο μήνυμα σε πείραξε και οχι τα κριτήρια που ψηφίζονται τα μέλη.😅😅
Όχι Φώτη, έχει δίκιο.
Καλό είναι να μην σπαμάρουμε, παίζουμε ένα παιχνίδι, σχεδόν όλοι για πρώτη φορά. Καλώς ή κακώς, αυτά τα κριτήρια έχουμε προς το παρόν, από κάπου πρέπει να πιαστούμε.
Άλλωστε αν το καλοσκεφτείς, ακόμη και αυτά μπορούν να αποκαλύψουν πολλά για τον ύποπτο και να τον αθωώσουν ή να επικυρώσουν στα μάτια μας την ενοχή κάποιου. Άρα αν και δε με συμφέρει, καλό ήταν που έγινε.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,323 μηνύματα.
Έγινε, όταν θες μπορείς να τις μοιραστείς. Θα έλεγα κι εγώ ότι παρατήρησα συμπεριφορές (πλην ίσως των όσων μάλλον εννοείς), αλλά δεν έχουμε πει και τίποτα. Πιο πολλά είναι τα σπαμ. :P
Το έκανε η Κέιτ για εμένα αυτό. Είναι όντως πράγματα ύποπτα. Όχι ξεκάθαρα στοιχεία βέβαια αλλά ύποπτα.
 

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,506 μηνύματα.
Hello κόσμε!

Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η
Παρακαλούμε πολύ, οι απαντήσεις σας στο θέμα να αφορούν το Palermo και να μην σπαμάρετε. Το σπαμ δυσκολεύει την ζωή όλων μας. Είναι πιο δύσκολο για την Σ.Ε. να βλέπει το θέμα και να μην ξεφεύγουν πράγματα. Επιπλέον, όταν οι μέρες σιγά - σιγά περνάνε και θα χρειαστεί να πηγαίνετε μπρος - πίσω στο θέμα, ή αν απουσιάζετε για κάποιες ώρες και πρέπει να διαβάσετε τις απαντήσεις που έχουν προηγηθεί, αυτό γίνεται ιδιαίτερα κουραστικό.
Σεβαστείτε τους συμπαίκτες σας! ;)

Εκ της ΣΕ
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,667 μηνύματα.
Το έκανε η Κέιτ για εμένα αυτό. Είναι όντως πράγματα ύποπτα. Όχι ξεκάθαρα στοιχεία βέβαια αλλά ύποπτα.
Αναφέρεσαι στην απουσία της και μόνο ή διάβασες κάτι συγκεκριμένο που σε παραξένεψε; Γιατί με το πρώτο κριτήριο η μισή λίστα είναι ύποπτη :hehe:
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,323 μηνύματα.
Αναφέρεσαι στην απουσία της και μόνο ή διάβασες κάτι συγκεκριμένο που σε παραξένεψε; Γιατί με το πρώτο κριτήριο η μισή λίστα είναι ύποπτη :hehe:
Όχι, αυτό που εννοούσα είναι πως η Κέιτ εντόπισε την ύποπτη συμπεριφορά και εσύ όπως είδα επίσης. Ακόμα είναι νωρίς, να δούμε αύριο που θα γράψουν και οι υπόλοιποι τι θα γίνει. Δεν έχουμε ξεκάθαρη εικόνα ακόμα.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,667 μηνύματα.
Όχι, αυτό που εννοούσα είναι πως η Κέιτ εντόπισε την ύποπτη συμπεριφορά και εσύ όπως είδα επίσης. Ακόμα είναι νωρίς, να δούμε αύριο που θα γράψουν και οι υπόλοιποι τι θα γίνει. Δεν έχουμε ξεκάθαρη εικόνα ακόμα.
Ααα, με συγχωρείς. Τώρα κατάλαβα τι λες. Έχω ένα κεφάλι καζάνι.
Οψόμεθα λοιπόν, με τις φρέσκιες ιδέες όλων των παικτών!
 

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,506 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Δευτέρα 26/8
  1. American Economist --> Queenara
  2. BeatrixKiddo
  3. Chem2000
  4. giannhs2001 --> Kate1914
  5. Hased Babis
  6. Joji
  7. juanium --> Poirot
  8. Kate1914
  9. Memetchi
  10. Micro --> nearos
  11. nearos --> Micro
  12. Pak --> Kate1914
  13. Poirot
  14. Queenara
  15. rafaela11
  16. Reader --> ultraviolence
  17. ultraviolence --> Queenara
  18. Ουριήλ

Ψήφοι
2 Kate1914
2 Queenara
1 Micro
1 nearos
1 Poirot
1 ultraviolence


Η χώρα των φαντασμάτων
---

Οριστικές αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές ενέργειες παικτών
---
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11,283 μηνύματα.
Επειδή αυτό με τον χρόνο ξεχείλωσε πολύ, δεν είπα ποτέ ότι πρέπει κάποιος να είναι όλη την ώρα πάνω από το θρεντ, απλά περίμενα τόσο η Κειτ όσο και ο Γιάννης να είναι αρκετά ενεργοί δεδομένου ότι ήταν η ΣΕ στα αρχικά πλάνα, αυτό. Κάποιον πρέπει να ψηφίσουμε, και στην αρχή οι λόγοι που βρίσκουμε είναι ψιλό ραντομ, αλλά αν δεν το κάνουμε αυτό δε θα προχωρήσει το παιχνίδι. Πάντως, έχω παρατηρήσει πολύ πιο ύποπτες συμπεριφορές και σκοπεύω να άλλαξω την ψήφο μου αύριο όταν βρω χρόνο.
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top