Palermo #47 - Harry Potter

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (09/08)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 6)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

ComfortablySmug

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ComfortablySmug αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Wtf σημερα τι έγινε σήμερα?Η cinefil αποκλειειται να είναι δικηγορος αλλά δε μπορω και εγω να λαταλαβω τι ειδε ο δικηγόρος που δεν ειδα εγω.Ο Ιορδανης ηταν ο 2ος πιο υποπτος αλλά προεχει η cinefil.

Ψηφος σε cinefil
 

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Εντάξει, για απόσυρση είναι η ΣΕ. =|

Ψηφοφορία για Παρασκευή 09/08:

1. CiNeFiL
2. ComfοrtablySmug --> CiNeFiL
3. Himela --> CiNeFiL
4. Indiana Jones
5. tsarachaf

Ψήφοι:
2 CiNeFiL


Η χώρα των φαντασμάτων
Physiognomist - Ψηφοφορία 31/07
Iliaso - Δολοφονία 01/08
~Melania~ - Δολοφονία 01/08
Emilouko - Ψηφοφορία 01/08
Johnny15 - Δολοφονία 02/08
i_lie_us - Δολοφονία 05/08
ultraviolence - Ψηφοφορία 05/08
Libertus - Δολοφονία 06/08
Ikarionas - Άμεση Προφυλάκιση 06/08
dimijim - Άμεση Προφυλάκιση 07/08
JKaradakov - Ψηφοφορία 08/08


Οριστικές αποχωρήσεις
akikos - Ψηφοφορία 29/07 - Αλεξίσφαιρο Γιλέκο
Φινεύς - Ψηφοφορία 30/07 - Αρχιμαφιόζος
Marjoree26 - Ψηφοφορία 02/08 - Δήμαρχος


Απουσίες:
i_lie_us #1
ultraviolence #1
tsarachaf - #1


Λοιπές ενέργειες παικτών:
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση ψήφου από akikos
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Libertus
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Johnny15
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον ψήφος από i_lie_us
Ενεργοποίηση Κάρτας: Τυμβωρυχία από i_lie_us
Ενεργοποίηση Κάρτας: Τυμβωρυχία από Himela
Ενεργοποίηση Κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Physiognomist
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Άμεσης Προφυλάκισης από ComfortablySmug
Eνεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Emilouko
Eνεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από ~Melania~
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Libertus
Ενεργοποίηση Ιδιότητας ΔΑ: Αντιστροφή ψήφου
Ενεργοποίηση Κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από ultraviolence
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Marjoree26
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Marjoree26
Ενεργοποίηση Κάρτας: Νεκροφάνεια από Himela
Ενεργοποίηση Κάρτας: Τυμβωρυχία από JKaradakov
Ενεργοποίηση Κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από dimijim
Ενεργοποίηση Κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από tsarachaf
Ενεργοποίηση Κάρτας: Αποτυχία Δολοφονίας από ComfortablySmug
Ενεργοποίηση Ιδιότητας Δικηγόρου: Μηδενισμός Ψήφων
 

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Λοιπόν, αυτό το παιχνίδι δε λέει να μας αφήσει σε χλωρό κλαρί.

Πάμε λίγο να δούμε τι μάθαμε στην σημερινή ψηφοφορία:

  • Ο Δικηγόρος είναι ακόμη στο παιχνίδι(αλλά καλό θα ήταν να λέει την γνώμη του, αντί να μας στέλνει έτσι αδιάβαστους, ειδικά αν ξέρει κάτι)

  • Η Σινεφίλ ΠΡΟΦΑΝΩΣ δεν είναι δικηγόρος

  • Θα ποντάρω ότι ΟΥΤΕ και ο Ιορδάνης είναι δικηγόρος, γιατί δεν έχει καμία λογική να πάει να αυτοκτονήσει έτσι.

  • Κι επειδή εδώ που έχουμε φτάσει καλό είναι να μην λέμε μαλακίες, εφόσον ούτε κι εγώ είμαι δικηγόρος και είδα τις αντιδράσεις του κόσμου μετά, δεν μας μένουν ακριβώς πολλές επιλογές. Οπότε περιμένω από τον Δικηγόρο να μας πει την γνώμη του για την Σινεφίλ μπας και βγάλουμε άκρη, γιατί μετά μας βλέπω να αρχίσουμε να πετάμε αθώους έξω.



Άνεφερα και πριν τις αμφιβολίες μου για την ενοχή της Σινεφίλ, οπότε εφόσον υπάρχει και άλλο άτομο καλό θα ήταν να μας πει την γνώμη του, για να δούμε πως θα κινηθούμε.

Γιατί αν δεν είναι η Σινεφίλ το τελευταίο άτομο που ψάχνουμε, τότε κάποιος παίζει να έχει κάνει το καλύτερο παιχνίδι κακού έβερ.
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,103 μηνύματα.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,001 μηνύματα.
Δε νομίζω οτι μπορεί κανείς να βγει και να πει οτι έπαιξε όνειρο ούτε οτι είναι ο δικηγόρος. Το οτι ο δικηγόρος είδε κάτι που δεν είδαμε εμείς το θεωρώ δεδομένο, οπότε τον εμπιστεύομαι. Πιστεύω οτι ο Ιορδάνης ήταν ο ΑΜ και έπαιξε ένα πολύ καλό κρυφό παιχνίδι οπότε είτε βγάζαμε σήμερα μαφιόζα κι αύριο ΑΜ ή το αντίστροφο, το ίδιο μού κάνει. Έχω αναλύσει γιατί θεωρώ τη Σινεφίλ μαφιόζα και σε αυτό προστίθεται και η μεγάλη πιθανότητα ο Ιορδάνης να ήταν ο ΑΜ που την ήξερε. Οπότε για μένα είναι μονόδρομος οτι αύριο βγάζουμε τη Σινεφίλ.
 

ComfortablySmug

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ComfortablySmug αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Δε νομίζω οτι μπορεί κανείς να βγει και να πει οτι έπαιξε όνειρο ούτε οτι είναι ο δικηγόρος. Το οτι ο δικηγόρος είδε κάτι που δεν είδαμε εμείς το θεωρώ δεδομένο, οπότε τον εμπιστεύομαι. Πιστεύω οτι ο Ιορδάνης ήταν ο ΑΜ και έπαιξε ένα πολύ καλό κρυφό παιχνίδι οπότε είτε βγάζαμε σήμερα μαφιόζα κι αύριο ΑΜ ή το αντίστροφο, το ίδιο μού κάνει. Έχω αναλύσει γιατί θεωρώ τη Σινεφίλ μαφιόζα και σε αυτό προστίθεται και η μεγάλη πιθανότητα ο Ιορδάνης να ήταν ο ΑΜ που την ήξερε. Οπότε για μένα είναι μονόδρομος οτι αύριο βγάζουμε τη Σινεφίλ.


Αν η cinefil είναι original mafia τοτε γιατί δεν ειχαμε πτωμα χθες?
 

Indiana Jones

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάκωβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Τι έγινε σήμερα; Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το έκανε αυτό ο δικηγόρος.

Τέλος πάντων, η ψήφος παραμένει στη Cinefil
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,001 μηνύματα.
Αν η cinefil είναι original mafia τοτε γιατί δεν ειχαμε πτωμα χθες?
Για να νομίζουμε ότι έχει αναλάβει ο ΑΜ που δεν πρόλαβε και να επαναπαυτουμε πιστεύω. Ή να βρίσκεται στο παιχνίδι ο γιατρός. Δεν έχω άλλη εξήγηση.
 

ComfortablySmug

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ComfortablySmug αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Για να νομίζουμε ότι έχει αναλάβει ο ΑΜ που δεν πρόλαβε και να επαναπαυτουμε πιστεύω. Ή να βρίσκεται στο παιχνίδι ο γιατρός. Δεν έχω άλλη εξήγηση.


Τι να πω, εχω ψιλοτρελαθει σε αυτο το παλερμο,

Tsarachaf αν εισαι ο ΑΜ απλά το αξίζεις, να ξέρεις + ψηφιζε καλέ μου, καποτε αν δεν ειχες ψηφισει πριν τη δολοφονία ήσουν αυτόματα δολοφονος και τωρα υπηρχε πιθανότητα να χαναμε τη ψήφο σου αν ειχες δολοφονηθει
 
Τελευταία επεξεργασία:

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Εγώ ακόμη προσπαθώ να καταλάβω τι ακριβώς σκεφτόταν ο Δικηγόρος. Θεωρούσε προτεραιότητα τον Ιορδάνη και το έκανε αυτό ή θεωρεί αθώα την Σινεφίλ; Αν κρίνω απ' ότι όλοι ψηφίσατε ήδη Σινεφίλ, η λογική λέει το δεύτερο, αλλά αν κάποιος έχει αμφιβολίες με λόγο παρακαλώ να μιλήσει. Ας το κάνει μετά τις 2. Επίσης δεν χρειάζεται να πει ότι έπαιξε όνειρο(αν το έκανε), υπάρχουν τρόποι να δείξεις πληροφορία που απέκτησες αλλιώς με βάση την λογική, να ναι καλά το confirmation bias :P


Tsarachaf αν εισαι ο ΑΜ απλά το αξίζεις, να ξέρεις + ψηφιζε καλέ μου, καποτε αν δεν ειχες ψηφισει πριν τη δολοφονία ήσουν αυτόματα δολοφονος και τωρα υπηρχε πιθανότητα να χαναμε τη ψήφο σου αν ειχες δολοφονηθει

Φίλε Κόμφυ, ειλικρινά στο λέω, μακάρι να ήμουν και να είχα κάνει το παιχνίδι που έχει κάνει ο φετινός ΑΜ, αλλά δυστυχώς ήμουν πολύ μέτριος φέτος.
Συγγνώμη για τις ψήφους, αλλά η διαδικασία λέει, διαβάζω λίγο από το θέμα το πρωί, για να δω μερικά πραγματάκια και μετά ψηφίζω. Έτυχε 1-2 φορές που έμπλεξα σε δουλειές και δεν κατάφερα να το κάνω.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,001 μηνύματα.
Ο δικηγόρος θα μπορούσε να θεωρεί και τους δύο το ίδιο ενόχους απλά να θεώρησε οτι ο Ιορδάνης με τις κινήσεις του φερόταν πολύ άνετα και να φοβήθηκε οτι έχει εξαίρεση ψηφοφορίας, οπότε αν σήμερα βγάζαμε τη Σινεφίλ και αύριο ο Ιορδάνης έπαιζε την κάρτα εξαίρεσης ψηφοφορίας, τότε ένας από τους πολίτες αναγκαστικά θα έφευγε και τα νούμερα των πολιτών θα ήταν επικίνδυνα πιο μικρά. Από όσο φάνηκε η Σινεφίλ δεν έχει εξαίρεση ψηφοφορίας οπότε θα είναι εύκολο να τη βγάλουμε αύριο με την ελπίδα - βεβαιότητα οτι το παιχνίδι θα μάς έχει βγάλει την ψυχή αλλά θα έχουμε νικήσει.

Εγώ ακόμη προσπαθώ να καταλάβω τι ακριβώς σκεφτόταν ο Δικηγόρος. Θεωρούσε προτεραιότητα τον Ιορδάνη και το έκανε αυτό ή θεωρεί αθώα την Σινεφίλ; Αν κρίνω απ' ότι όλοι ψηφίσατε ήδη Σινεφίλ, η λογική λέει το δεύτερο, αλλά αν κάποιος έχει αμφιβολίες με λόγο παρακαλώ να μιλήσει.
Για να πετύχει το σχέδιο του δικηγόρου και να μην υποψιαστεί τίποτα ο Ιορδάνης και παίξει την εξαίρεση ψηφοφορίας ο δικηγόρος έπρεπε να ακολουθήσει την ψήφο των υπολοίπων και να ψηφίσει τη Σινεφίλ. Αυτό μού λέει η λογική μου. Αν ψήφιζε τον Ιορδάνη ας πούμε, ο Ιορδάνης θα ανησυχούσε και θα έπαιζε την κάρτα του. Είναι μια λογική κίνηση πιστεύω που έκανε ο δικηγόρος να ακολουθήσει το πλήθος για να μην κινήσει υποψίες. Αυτό δε σημαίνει οτι δε θεωρεί ΚΑΙ τη Σινεφίλ ένοχη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
γουταφακ?
κ ομως ειμαι ακομα εδω playing on the backround
το πιο μεγαλο μυστηριο αυτη τη στιγμη για μενα ειναι γιατι με ψηφισε ο δικηγορος αλλα με εσωσε παρα το ποιος ειναι ο μαφιοζος ή ο ΑΜ
αν ο δικηγορος με θεωρει αθωα πληθη ευχαριστιων αλλα μαλλον ισχυει το σεναριο της Χιμελα και ο δικηγορος απλα ηθελε να διωξει οποιον θα ψηφιζα
αν ημουν μαφια βεβαια δεν θα ψηφισα συνμαφιοζο μου αν υπηρχε υποθετω και τον ΑΜ απο που κ ως που να ξερω σιγουρα ποιος ειναι?
ενυγουει υποπτο θεωρουσα τον Ιορδανη ετσι κ αλλιως μπορει και να πετυχε κατι αν και για να συνεχιζει το παιχνιδι μαλλον οχι
ο σμαγκ ειναι αθωος
ο ιντιανα επισης
η χιμελα ειναι λογικα αθωα εκτος αν ισχυει το ακραιο πλοτ τουιστ να εχει οντως αναλαβει ο ΑΜ και να ειναι εκεινη
ο τσαρα δεν ξερω αλλα γουατ ελς?
δεν υπαρχει λογος να με υπερασπιστω oπως και να χει ο,τι και να ψηφιστει ειναι εξασφαλισμενη νικη μια απο τις επομενες μερες (99%)

tsara ιτ ιζ
 

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Παρασκευή 09/08:

1. CiNeFiL --> tsarachaf
2. ComfοrtablySmug --> CiNeFiL
3. Himela --> CiNeFiL
4. Indiana Jones --> CiNeFiL
5. tsarachaf

Ψήφοι:
3 CiNeFiL
1 tsarachaf

Η χώρα των φαντασμάτων
Physiognomist - Ψηφοφορία 31/07
Iliaso - Δολοφονία 01/08
~Melania~ - Δολοφονία 01/08
Emilouko - Ψηφοφορία 01/08
Johnny15 - Δολοφονία 02/08
i_lie_us - Δολοφονία 05/08
ultraviolence - Ψηφοφορία 05/08
Libertus - Δολοφονία 06/08
Ikarionas - Άμεση Προφυλάκιση 06/08
dimijim - Άμεση Προφυλάκιση 07/08
JKaradakov - Ψηφοφορία 08/08


Οριστικές αποχωρήσεις
akikos - Ψηφοφορία 29/07 - Αλεξίσφαιρο Γιλέκο
Φινεύς - Ψηφοφορία 30/07 - Αρχιμαφιόζος
Marjoree26 - Ψηφοφορία 02/08 - Δήμαρχος


Απουσίες:
i_lie_us #1
ultraviolence #1
tsarachaf - #1


Λοιπές ενέργειες παικτών:
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση ψήφου από akikos
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Libertus
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Johnny15
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον ψήφος από i_lie_us
Ενεργοποίηση Κάρτας: Τυμβωρυχία από i_lie_us
Ενεργοποίηση Κάρτας: Τυμβωρυχία από Himela
Ενεργοποίηση Κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Physiognomist
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Άμεσης Προφυλάκισης από ComfortablySmug
Eνεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Emilouko
Eνεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από ~Melania~
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Libertus
Ενεργοποίηση Ιδιότητας ΔΑ: Αντιστροφή ψήφου
Ενεργοποίηση Κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από ultraviolence
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Marjoree26
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Marjoree26
Ενεργοποίηση Κάρτας: Νεκροφάνεια από Himela
Ενεργοποίηση Κάρτας: Τυμβωρυχία από JKaradakov
Ενεργοποίηση Κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από dimijim
Ενεργοποίηση Κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από tsarachaf
Ενεργοποίηση Κάρτας: Αποτυχία Δολοφονίας από ComfortablySmug
Ενεργοποίηση Ιδιότητας Δικηγόρου: Μηδενισμός Ψήφων
 
Τελευταία επεξεργασία:

ComfortablySmug

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ComfortablySmug αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Μερικές σκέψεις :

1.Πιστεύω πως ο δικηγόρος έδρασε καλώς,ιδίως αν γνώριζε κάτι παραπάνω από τους άλλους για την ιδιοτητα του Karadakov
2. Ζητώ άμεσα ακύρωση ψήφου σε cinefil,πρέπει να τις γίνει κατανοητό πως δεν υπάρχει περίπτωση να μην είναι αυτή η mvp Παρασκευής (αν ερχόταν απο τον tsarachaf η ακύρωση θα την εκτιμούσα ιδιαιτέρως)
3.Πιστεύω ότι τα φαντάσματα σε αυτό το σημείο και με αυτή την σύνθεση δε πολυβοηθούν οπότε δε θα συνιστούσα σε κάποιον με ηχώ να ΜΗΝ την ενεργοποιήσει
4.Είμαστε 5 και το παιχνίδι ακόμα συνεχίζεται ,άρα έχουν φύγει τουλάχιστον 2 μαφιόζοι.
5.Υπάρχουν 3 100% αθώοι σε αυτό το παιχνίδι
6.Cinefil ψυχούλα μου αν είσαι ο ΑΜ λήξτο το ρημάδι, αλλιώς αν σε βγάλουμε και το παιχνίδι συνεχίζεται να το δώσουμε στον tsarachaf κατευθείαν μαζί με πολλά συγχαρητήρια (δεν αντέχω 3η βδομάδα παιχνιδιού)
7.Παρακαλώ όποιον σηκώσει το σημερινό όπλο να με απαλλάξει απο αυτή την μάταια ζωή
8.Ευχόμαστε ο δικηγόρος να πάρει κανα ρεπό γιατι δεν αντέχουμε άλλες εκπλήξεις

Επιμένω ιδιαίτερα στην ακύρωση ψήφου plz

Καληνύχτα Παλέρμο
 

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Καλημέρα!

Βλέπω κανείς δεν προσέθεσε κάτι ουσιαστικά καινούριο. Η ιδέα του comf για την ακύρωση δεν ξέρω πως θα δούλευε να πω την αλήθεια, γιατί δεν μας έχει τύχει ποτέ η ιδιότητα του δικηγόρου να ενεργοποιηθεί με μόνο ένα άτομο να έχει ψήφους. Δυστυχώς για μένα και ευτυχώς για την ΣΕ, δεν έχω την δυνατότητα να το δοκιμάσω, το δυστυχώς για μένα το λέω διότι είμαι αυτός που κινδυνεύει περισσότερο σε περίπτωση που κάνει το ίδιο και σήμερα ο δικηγόρος.

Δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι έχουμε περισσότερους από έναν κακούς ρόλους μέσα στο παιχνίδι αυτή την στιγμή, να πω την αλήθεια, μιας και ξέρω 2 σίγουρους αθώους, έναν επειδή μου έστειλε πιμι η ΣΕ με τον ρόλο μου και θεωρώ ότι δεν μου έκανε πλάκα πάλι(όπως πέρυσι :mad: ) και έναν επειδή έπαιξε ΑΔ και ξέρουμε ότι μόνο ένας καθαρά αθώος μπορεί να πάρει την κάρτα αυτή. Και ο Indiana μου φαίνεται αθώος, δεν πιστεύω ότι η μαφία θα πήγαινε να δολοφονήσει μαφιόζο, μόλις έχασε έναν μαφιόζο και το σενάριο να είναι ο ΑΜ και να κοιμήθηκε η πόρνη μαζί του, μου φαίνεται ακραίο.

Άναμεσα στα δυο άτομα που απομένουν, η Σινεφίλ φαίνεται να έχει τις περισσότερες πιθανότητες ενοχής, αλλά αν τελικά είναι η Himela το άτομο που ψάχνουμε, πραγματικά η κοπέλα έχει κάνει επικό παιχνίδι, ειλικρινά θα σκεφτόμουν να τις το δώσω.

Ψήφος στην CiNeFiL.
 

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Hello Palermo :happy:

Ψηφοφορία για Παρασκευή 09/08:

1. CiNeFiL --> tsarachaf
2. ComfοrtablySmug --> CiNeFiL
3. Himela --> CiNeFiL
4. Indiana Jones --> CiNeFiL
5. tsarachaf --> CiNeFiL

Ψήφοι:
4 CiNeFiL
1 tsarachaf

Η χώρα των φαντασμάτων
Physiognomist - Ψηφοφορία 31/07
Iliaso - Δολοφονία 01/08
~Melania~ - Δολοφονία 01/08
Emilouko - Ψηφοφορία 01/08
Johnny15 - Δολοφονία 02/08
i_lie_us - Δολοφονία 05/08
ultraviolence - Ψηφοφορία 05/08
Libertus - Δολοφονία 06/08
Ikarionas - Άμεση Προφυλάκιση 06/08
dimijim - Άμεση Προφυλάκιση 07/08
JKaradakov - Ψηφοφορία 08/08


Οριστικές αποχωρήσεις
akikos - Ψηφοφορία 29/07 - Αλεξίσφαιρο Γιλέκο
Φινεύς - Ψηφοφορία 30/07 - Αρχιμαφιόζος
Marjoree26 - Ψηφοφορία 02/08 - Δήμαρχος


Απουσίες:
i_lie_us #1
ultraviolence #1
tsarachaf - #1


Λοιπές ενέργειες παικτών:
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση ψήφου από akikos
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Libertus
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Johnny15
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον ψήφος από i_lie_us
Ενεργοποίηση Κάρτας: Τυμβωρυχία από i_lie_us
Ενεργοποίηση Κάρτας: Τυμβωρυχία από Himela
Ενεργοποίηση Κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Physiognomist
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Άμεσης Προφυλάκισης από ComfortablySmug
Eνεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Emilouko
Eνεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από ~Melania~
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Libertus
Ενεργοποίηση Ιδιότητας ΔΑ: Αντιστροφή ψήφου
Ενεργοποίηση Κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από ultraviolence
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Marjoree26
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Marjoree26
Ενεργοποίηση Κάρτας: Νεκροφάνεια από Himela
Ενεργοποίηση Κάρτας: Τυμβωρυχία από JKaradakov
Ενεργοποίηση Κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από dimijim
Ενεργοποίηση Κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από tsarachaf
Ενεργοποίηση Κάρτας: Αποτυχία Δολοφονίας από ComfortablySmug
Ενεργοποίηση Ιδιότητας Δικηγόρου: Μηδενισμός Ψήφων
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,001 μηνύματα.
Θα μπορούσαν βέβαια τα πράγματα να είναι αντίστροφα..

Ούλτρα, Ντιμι και Ιορδάνης ήταν οι τρεις μαφιόζοι. Όταν φάνηκε οτι ο ούλτρα θα φύγει τη Δευτέρα, ο ντιμι δημιούργησε ένα σκηνικό με το σήμα του μαφιόζου Λιμπ στην ΔΑ Έμιλυ το οποίο δεν ισχύει καν για να μάς κάνει να διώξουμε τον Λιμπ. Αυτό δεν πέτυχε γιατί κάποια (η υποφαινόμενη :redface:) κατάλαβε οτι ο Ντιμι κάποιο κόλπο πάει να κάνει για να σώσει τον ούλτρα. Από κει που ο Ντιμι ήταν ο ήρεμος πολίτης που έψαχνε αγωνιωδώς να βρει τον ΑΜ, ξαφνικά ποιος τον είδε και δεν τον φοβήθηκε. Ευτυχώς ο κόσμος έβαλε το μυαλό του να σκεφτεί και ψήφισε τη Δευτέρα τον ούλτρα. Βλέποντας ο Ντιμι οτι δεν υπάρχει περίπτωση να σωθεί την Τρίτη, έδιωξε τον Λιμπ με δολοφονία και έπαιξε κάρτα ΑΠ στον ικαρίονα ώστε να γλιτώσει έναν γύρο. Την επόμενη μέρα έφυγε ο ίδιος με ΑΠ και ο μαφιόζος Ιορδάνης δημιουργεί μια ιστορία οτι αν δεν έχουμε θύμα ίσως είναι γιατί δεν είχε προλάβει να αναλάβει ο ΑΜ, οπότε σημαίνει οτι βγάλαμε τους μαφιόζους και μείναμε με τον ΑΜ, κάτι το οποίο συνέβη. Εμείς θεωρούμε λοιπόν οτι παίζουμε μόνο με ΑΜ. Ο δικηγόρος όμως, επειδή δεν είναι της σχολής του Κούγια, επαγρυπνά και σκαρφίζεται ένα σχέδιο. Ο Ιορδάνης είχε αφήσει αιχμές για την αθωότητα της Σινεφίλ. Αν ο δικηγόρος λοιπόν δείξει οτι συμφωνεί μαζί του και κατηγορήσει Σινεφίλ, ο μαφιόζος Ιορδάνης θα νιώσει άνετα οτι στην ψηφοφορία θα βγει με πλειοψηφία η Σινεφίλ κι έτσι δε χρειάζεται να παίξει εξαίρεση ψηφοφορίας ή νεκροφάνεια σε μαφιόζο. Όλα πήγαν σύμφωνα με το σχέδιο του Ιορδάνη (βέβαια η ΑΔ του Κόμφυ παίζει να ξενέρωσε πολύ τους μαφιόζους) αλλά ο δικηγόρος είχε άλλα σχέδια και τον πέταξε έξω αυτόν και την όποια κάρτα είχε. Το οτι το παιχνίδι δεν τελείωσε εκεί δείχνει οτι η Σινεφίλ είναι η ΑΜ. Αν συμβαίνει όντως αυτό ξέρει κι η ίδια οτι δεν προλαβαίνει να μας φάει όλους οπότε το παιχνίδι τελειώνει σήμερα. Αν τελικά σε ένα plot twist είναι ο Τσάρα ο ΑΜ, εκεί τα πράγματα περιπλέκονται. Θέλω να πιστεύω οτι σήμερα θα είναι το τέλος του Παλέρμο #47 με ακόμα μια νίκη των πολιτών. :dance2:
 

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Ο DumeNuke ήθελε να πάει παραλία και δεν δεχόταν κουβέντα. Η αφόρητη ζέστη πλέον τον ενοχλούσε υπερβολικά, σε σημείο να μην μπορεί να παρηγορηθεί από τα κοντά σορτσάκια που φορούσαν οι κοπέλες στη πόλη. "Κανονίστε να κάνετε σαν τις χαζές και στη παραλία, να με κάνετε και εκεί ρεζίλι" τους είπε καθώς παρκάρανε. Η Eileen και η Gate4 μαλώνανε για το ποια από τις δύο θα έθαβε την άλλη στην άμμο. "Μήπως να σας θάψω και τις δύο εγώ;" τους ρώτησε ο DumeNuke χαμογελώντας.

H Gate4 είχε ήδη αρχίσει να σκάβει το λάκκο της...

.. όταν είδε να προεξέχει ένα νεκρό

... πλην όμως καθ' όλα περιποιημένο χέρι

H Eileen πήγε να βοηθήσει...

... αλλά δεν είναι ιδιαίτερα καλή στο σκάψιμο, οπότε αργήσαν αρκετά...

να βρουν και το υπόλοιπο σώμα

της Himela.




*Εδώ κανονικά γράφουμε ότι τα κείμενα είναι της ΣΕ. Φέτος όμως είναι τόσο κακά, που ούτε εμείς θέλουμε να τα διεκδικήσουμε...
 

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Himela μεταφέρεσαι στη χώρα των φαντασμάτων χωρίς δικαίωμα για τελευταία λόγια.

Ψηφοφορία για Παρασκευή 09/08:

1. CiNeFiL --> tsarachaf
2. ComfοrtablySmug --> CiNeFiL
3. Himela --> CiNeFiL
4. Indiana Jones --> CiNeFiL
5. tsarachaf --> CiNeFiL

Ψήφοι:
4 CiNeFiL
1 tsarachaf

Η χώρα των φαντασμάτων
Physiognomist - Ψηφοφορία 31/07
Iliaso - Δολοφονία 01/08
~Melania~ - Δολοφονία 01/08
Emilouko - Ψηφοφορία 01/08
Johnny15 - Δολοφονία 02/08
i_lie_us - Δολοφονία 05/08
ultraviolence - Ψηφοφορία 05/08
Libertus - Δολοφονία 06/08
Ikarionas - Άμεση Προφυλάκιση 06/08
dimijim - Άμεση Προφυλάκιση 07/08
JKaradakov - Ψηφοφορία 08/08
Himela - Δολοφονία 09/08


Οριστικές αποχωρήσεις
akikos - Ψηφοφορία 29/07 - Αλεξίσφαιρο Γιλέκο
Φινεύς - Ψηφοφορία 30/07 - Αρχιμαφιόζος
Marjoree26 - Ψηφοφορία 02/08 - Δήμαρχος


Απουσίες:
i_lie_us #1
ultraviolence #1
tsarachaf - #1


Λοιπές ενέργειες παικτών:
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση ψήφου από akikos
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Libertus
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Johnny15
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον ψήφος από i_lie_us
Ενεργοποίηση Κάρτας: Τυμβωρυχία από i_lie_us
Ενεργοποίηση Κάρτας: Τυμβωρυχία από Himela
Ενεργοποίηση Κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Physiognomist
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Άμεσης Προφυλάκισης από ComfortablySmug
Eνεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Emilouko
Eνεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από ~Melania~
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Libertus
Ενεργοποίηση Ιδιότητας ΔΑ: Αντιστροφή ψήφου
Ενεργοποίηση Κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από ultraviolence
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Marjoree26
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Marjoree26
Ενεργοποίηση Κάρτας: Νεκροφάνεια από Himela
Ενεργοποίηση Κάρτας: Τυμβωρυχία από JKaradakov
Ενεργοποίηση Κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από dimijim
Ενεργοποίηση Κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από tsarachaf
Ενεργοποίηση Κάρτας: Αποτυχία Δολοφονίας από ComfortablySmug
Ενεργοποίηση Ιδιότητας Δικηγόρου: Μηδενισμός Ψήφων
 

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Σοβαρά, αν τυχόν φύγει η Σινεφίλ σήμερα και δεν τελειώσει το παιχνίδι, ειλικρινά μάλλον θα είναι η πρώτη φορά που θα κερδίσει ΑΜ στο Παλέρμο και θα είναι από τέτοια σπόντα, που θα σταματήσω να γκρινιάζω για όλα τα τρελά σενάρια χωρίς λογική που είδα σε αυτό το παιχνίδι, γιατί αυτό που πραγματικά συνέβη είναι πέρα από κάθε λογική.

Αλλά επειδή ακόμη πιστεύω λίγο στην λογική, θα επιμείνω στην Σινεφίλ και για το υπόλοιπο της ημέρας.
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top