Palermo #47 - Harry Potter

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (09/08)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 6)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Καλημέρα! Ψηφίζω κι εγώ dimijim. Λυπάμαι Δημήτρη αλλά η στιγμή που σου είχα υποσχεθεί μόλις έφτασε. Σου γύρισε μπουμερανγκ το σχέδιο ΔΑ; :-* Πιστεύω ότι μετά την αποχώρηση του dimijim, είναι πιθανό να αναλάβει ο ΑΜ. Ο μόνος μετά τον dimijim που συγκεντρώνει πιθανότητες να είναι μαφία είναι ο tsarachaf. Εγώ δεν ανήκω στη μαφία και κάποια στιγμή θα το καταλάβετε. Εάν πάρετε το παιχνίδι από την αρχή, θα διαπιστώσετε ότι είναι απλά αδύνατον να είμαι μία ομάδα με τους dimijim και ultraviolence. Επειδή είναι η τελευταία μου δημοσίευση για σήμερα, θα κάνω μια λίστα με τους εναπομείναντες και τις πιθανότητες που συγκεντρώνουν να είναι ΑΜ. Δεν θα έχετε πάνω από 2-3 γύρους να τον βγάλετε.

CiNeFiL: την έχω κατηγορήσει ως μαφιόζο, αλλά έχει δείξει καλά δείγματα γραφής τελευταία. Έχει αναφερθεί στον ultraviolence από την αρχή του παιχνιδιού σε αρκετές δημοσιεύσεις, κάτι που νόμιζα ότι κάνει για ξεκάρφωμα. Συγκεντρώνει πολλές πιθανότητες να είναι ΑΜ.

ComfοrtablySmug: με την ακύρωση της ΑΠ και την 4η ψήφο στον Φινέα σίγουρα έχει βοηθήσει τους πολίτες, αλλά δεν έχει σκιστεί κιόλας. Συγκεντρώνει πολλές πιθανότητες να είναι ΑΜ.

dimijim: όπως έχω ξαναπεί, είναι είτε μαφία είτε άχρηστος πολίτης.

Himela: αθώα. Έχουμε αρκετά κοινό τρόπο σκέψης από την αρχή του παιχνιδιού και την εμπιστεύομαι. Απέσυρε την εμπιστοσύνη της προς το πρόσωπό μου λόγω του σχεδίου του dimijim και θα το μετανιώσει. :P Δεν νομίζω ότι είναι ΑΜ.

Indiana Jones: Αθώος.

Ikarionas: ξέρω ότι αρκετοί τον θεωρείτε ΑΜ, αλλά πιστεύω ότι ο ΑΜ είναι κάποιος που παίζει πιο συντηρητικά, για να έχει και πιθανότητες να κερδίσει. Δεδομένων των λαθών που έχει κάνει, δεν μου κάνει ότι έχει γνώση ρόλου. Συγκεντρώνει λίγες πιθανότητες να είναι ΑΜ.

JKaradakov: αθώος για original μαφία, πραγματικά μην δίνετε σημασία στον Ικαρίωνα, έφαγε πάλι το κόλλημά του. Μέχρι να κάνω αυτή τη δημοσίευση σπάω το κεφάλι μου να καταλάβω εάν θα μπορούσε να είναι ΑΜ. Κάποιος να ανατρέξει στις δημοσιεύσεις του;

tsarachaf: από τους παίκτες που απομένουν χωρίς τον dimijim είναι ο μόνος που έχει πιθανότητες να είναι μαφία. Δεν ξέρω εάν πρέπει πρώτα να τον βγάλετε, πριν αναζητήσετε ΑΜ. Λόγω του ότι δεν βοήθησε ως πολίτης συγκεντρώνει λίγες πιθανότητες να είναι ΑΜ.
 

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Όλοι ΑΜ τελικά είναι; Μήπως μας κορόιδεψε η ΣΕ;
 

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Είχαν ήδη κλείσει μία ολόκληρη εβδομάδα στο Palermo. Οι έρευνές τους συνεχίζονται προς πάσα κατεύθυνση, στην ελπίδα να ακολουθήσουν όσο πιο πιστά γίνεται τα γεγονότα αυτού του επικού πολέμου. Οι συνεχείς διακτινισμοί στο Hogwarts είχαν κουράσει την Eileen, που δεν ήταν ακριβώς σίγουρη ότι όλο αυτό ήταν απαραίτητο. «Τώρα θες να μου πεις, ότι επειδή υπάρχει μία κοιλίδα αίματος σε αυτό το μαντήλι, εμείς πρέπει να πάμε πίσω στο κάστρο για να το ερευνήσουμε;» είπε ο DumeNuke στην Gate4 κοιτώντας την με νόημα. «Εγώ δε πάω πουθενά!» είπε o DumeNuke και έστριψε στη γωνία για να πάει πίσω στο ξενοδοχείο. Πριν προλάβει να κάνει όμως δύο βήματα, σκοντάφτει...

… και πέφτει κάτω, καθώς τα πόδια του μπλέχτηκαν με ένα τελείως διαφορετικό ζευγάρι πόδια
«Ωχ Merlin, ας μην είναι ακόμη ένας διαμελισμένος» ευχήθηκε ο DumeNuke
και σηκώθηκε όσο πιο γρήγορα μπορούσε
«Δε χρειάζεται να πάμε μακριά τελικά!» φώναξε στα κορίτσια που ήταν πιο πίσω
Ήταν ένας νεαρός που γνώριζε καλά ο DumeNuke...
o Libertus
 

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Αποτυχημένο κάρφωμα. Όπως το περίμενα.
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Libertus μεταφέρεσαι στη χώρα των φαντασμάτων χωρίς δικαίωμα για τελευταία λόγια.

Ψηφοφορία για Τρίτη 06/08:

1. CiNeFiL --> dimijim
2. ComfοrtablySmug --> dimijim
3. dimijim --> Libertus
4. Himela --> dimijim
5. Indiana Jones --> dimijim
6. Ikarionas --> dimijim
7. JKaradakov --> Libertus
8. Libertus --> dimijim
9. tsarachaf

Ψήφοι:
6 dimijim
2 Libertus

Η χώρα των φαντασμάτων
Physiognomist - Ψηφοφορία 31/07
Iliaso - Δολοφονία 01/08
~Melania~ - Δολοφονία 01/08
Emilouko - Ψηφοφορία 01/08
Johnny15 - Δολοφονία 02/08
i_lie_us - Δολοφονία 05/08
ultraviolence - Ψηφοφορία 05/08
Libertus - Δολοφονία 06/08

Οριστικές αποχωρήσεις
akikos - Ψηφοφορία 29/07 - Αλεξίσφαιρο Γιλέκο
Φινεύς - Ψηφοφορία 30/07 - Αρχιμαφιόζος
Marjoree26 - Ψηφοφορία 02/08 - Δήμαρχος


Απουσίες:
i_lie_us #1
ultraviolence #1


Λοιπές ενέργειες παικτών:
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση ψήφου από akikos
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Libertus
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Johnny15
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον ψήφος από i_lie_us
Ενεργοποίηση Κάρτας: Τυμβωρυχία από i_lie_us
Ενεργοποίηση Κάρτας: Τυμβωρυχία από Himela
Ενεργοποίηση Κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Physiognomist
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Άμεσης Προφυλάκισης από ComfortablySmug
Eνεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Emilouko
Eνεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από ~Melania~
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Libertus
Ενεργοποίηση Ιδιότητας ΔΑ: Αντιστροφή ψήφου
Ενεργοποίηση Κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από ultraviolence
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Marjoree26
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Marjoree26
Ενεργοποίηση Κάρτας: Νεκροφάνεια από Himela
Ενεργοποίηση Κάρτας: Τυμβωρυχία από JKaradakov
 

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.

ComfortablySmug

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ComfortablySmug αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Κάτσε ρε, τι στο καλό;
 

Indiana Jones

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάκωβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 456 μηνύματα.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Όλοι ΑΜ τελικά είναι; Μήπως μας κορόιδεψε η ΣΕ;


Η ΣΕ δηλώνει υπεύθυνα ότι κατά τη διανομή των ρόλων δόθηκε μόνο ένας (1) ΑΜ σε έναν (1) παίκτη. Σκέψεις, ώστε να μοιραστούν διπλοί ρόλοι, υπήρχαν, αλλά δεν ευδοκίμησαν τελικά. Οι διαμοιρασμένοι ρόλοι εξακολουθούν να υφίστανται, όπως αναγράφονται εδώ, έως και σήμερα.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Αν ήταν αποτυχημένο κάρφωμα, θα έφευγε οριστικά. Εδώ είναι ξεκάθαρα δολοφονία.

Είχα δίκιο που έλεγα ότι έχω σενάριο με τον Libertus αθώο.
Αυτό ακριβώς ήθελαν να κάνουν. Να νομίσουμε οτι είναι αθώος.
 

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Η ΣΕ δηλώνει υπεύθυνα ότι κατά τη διανομή των ρόλων δόθηκε μόνο ένας (1) ΑΜ σε έναν (1) παίκτη. Σκέψεις, ώστε να μοιραστούν διπλοί ρόλοι, υπήρχαν, αλλά δεν ευδοκίμησαν τελικά. Οι διαμοιρασμένοι ρόλοι εξακολουθούν να υφίστανται, όπως αναγράφονται εδώ, έως και σήμερα.


Ξέρω ξέρω, αστειευτικά το είπα :P
 

ComfortablySmug

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ComfortablySmug αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Αυτό ακριβώς ήθελαν να κάνουν. Να νομίσουμε οτι είναι αθώος.


Μα είναι τόσο σίγουροι πως μπορούν να κερδίσουν με 1 μαφιόζο? Αν όχι

1. Υπάρχουν 2 μαφιόζοι ακόμα
2. Υπάρχει 1 μαφιόζος και 1 βοηθητικός
 

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Ας ξεκινήσουμε απ' το πιο απλό. Ο Libertus σε κανένα δυνατό σενάριο δεν ήταν μη μαφιόζος. Σε κανέναν. Γκέγκε; Το 'χουμε; Ήταν μαφιόζος. Αθώος δεν ήταν. Πώς το ξέρω; Μα απ' αυτά που έλεγε και ο ίδιος και που λέχθηκαν από dimijim προς αυτόν. Ήξερε ότι θα πεθάνει ο Ηλίας, έδωσε σήμαστα στην Έμιλυ, μας έστρεψε σε Φινέα, ο Φινέας έλεγε να τον προσέχουμε θέλοντας να αθωωθεί, οκ; Το ερώτημα είναι α) γιατί δεν επιχείρησαν κάρφωμα και β) γιατί σκότωσαν τον συμμαφιόζο τους. Δεν ξέρω τι στο καλό γίνεται σ' αυτό το παιχνίδι.
 

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Το να είναι μαφιοζος και να τον έβγαλαν για να αθωωθεί δεν έχει νόημα απο την στιγμή που η μονη νεκροφάνεια που έχει μείνει είναι της μαφίας.
 

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Αυτό ακριβώς ήθελαν να κάνουν. Να νομίσουμε οτι είναι αθώος.


Μα δεν βγάζει νόημα. Αποκλείεται να νομίζαμε πως ήταν αθώος. Είναι δυνατόν να έκαψαν έτσι μαφιόζο τους που μάλλον δεν θα έβγαινε και σήμερα; Τι στο καλό γίνεται ρε; Να ήταν η Μελανία μαφιόζα και να παίζαμε με λιγότερους; Εφοσον εφυγε Libertus αναγκαστικά θα πάω dimijim δεν βρίσκω καλύτερο υποψήφιο. Δεν ξέρω, μπερδεύτηκα πολύ τώρα.
 

Indiana Jones

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάκωβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Ας ξεκινήσουμε απ' το πιο απλό. Ο Libertus σε κανένα δυνατό σενάριο δεν ήταν μη μαφιόζος. Σε κανέναν. Γκέγκε; Το 'χουμε; Ήταν μαφιόζος. Αθώος δεν ήταν. Πώς το ξέρω; Μα απ' αυτά που έλεγε και ο ίδιος και που λέχθηκαν από dimijim προς αυτόν. Ήξερε ότι θα πεθάνει ο Ηλίας, έδωσε σήμαστα στην Έμιλυ, μας έστρεψε σε Φινέα, ο Φινέας έλεγε να τον προσέχουμε θέλοντας να αθωωθεί, οκ; Το ερώτημα είναι α) γιατί δεν επιχείρησαν κάρφωμα και β) γιατί σκότωσαν τον συμμαφιόζο τους. Δεν ξέρω τι στο καλό γίνεται σ' αυτό το παιχνίδι.


Όχι, δεν είναι όλα τόσο απλά και απόλυτα. Όπως και η Μελάνια ήταν και καλά ΔΑ και η Marjoriee και καλά μαφιόζος, έτσι είναι και o Libertus μαφιόζος; Μην εμμένετε μόνο σε μια θεωρία.Υπάρχει και άλλο σενάριο να τα ήξερε όλα αυτά ο Libertus(ειδικά το ότι θα σκοτωθεί ο Ηλίας). Να είναι μάγισσα.

Επειδή όπως λες κι εσύ δεν ξέρεις τι γίνεται σε αυτό το παιχνίδι, σταμάτα να επιμένεις ότι έχεις πάντα δίκιο. Το θεωρώ ακραίο σενάριο να σκότωσαν συνμαφιόζο τους. Ας έχουμε ανοιχτά τα μάτια μας.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Μπορεί απλά να συμπαθούν πολύ τον ΑΜ και να θέλουν να τον αφήσουν να κερδίσει αφού εκείνοι δεν μπορούν πια.

Μπορεί επίσης να είναι όντως ο ντιμι ο ΑΜ και να θέλουν να τελειώσει το παιχνίδι το βράδυ που θα τον διώξουμε με ψηφοφορία.

Μπορεί και τα δύο παραπάνω.
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top