Palermo #47 - Harry Potter

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (09/08)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 6)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Παρέθεσα το λινκ με το ποστ σου για να το δει ο καθένας. Αν ήθελα να κάνω προπαγάνδα και διαστρέβλωση θα παρέθετε απλώς τα λόγια σου. Δεν σχολίασα αυτό με τον ιλιάσο γιατί όλοι ξέρουμε πως ήταν αθώος. Ήθελα να εστιάσω στην Έμιλυ και σ' αυτό που έλεγες. Και βέβαια η απάντησή σου δεν αναιρεί τίποτα. Μια χαρά σήμα στην Έμιλυ μπορεί να εκληφθεί αυτό και σόρρυ κιόλας αλλά η τετράδα Φινέας, Ούλτρα και Καραντάκος, τότε που μπήκε και έτσι όπως κατέληξε τώρα το παιχνίδι, ψιλοβρωμάει λίγο. Το μόνο που χαλάει το σενάριό μου με τον Καραντάκο μαφία είναι η αναφορά του Λιμπέρτους στον μαϊντάνο. Εκεί μου φαίνεται ότι όντως δίνει σήμα στην Έμιλυ. Να το έκανε τυχαία ή επειδή κατάλαβε τον ΔΑ σας; Πιο πολύ μου κάνεις μαζί με τον Λιμπέρτους αλλά και το σενάριο να είστε Φανερός Β και ΑΜ κι αυτό καλό μου φαίνεται. Και θες να τον βγάλεις για να μείνετε τρεις μέσα.
Ναι, σ εκείνη τη φάση όμως δε γνωρίζαμε ότι ο ιλιασο είναι αθώος. Εγώ είδα ξανά το post σου, είδα ότι έλειπαν 2 emoticons και τα σχολίασα και τα δύο εξίσου ισότιμα. Εσύ έρχεσαι και τα διαστρεβλώνεις αυτά κι ο κόσμος είναι εδώ για να δει και το δικό μου post και το δικό σου και ποιος λέει την αλήθεια. Εγώ ποτέ δεν είπα ότι του ιλιασο το ξέχασες τυχαία και της Έμιλυ σκοπίμως, ούτε εστίασα παραπάνω στης Έμιλυ απ ότι στου ιλιάσο.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,986 μηνύματα.
Αλλάζω ψήφο σε KARADAKOV για να δούμε λίγο τι να γίνει. Ίσως η καλύτερη δυνατή ισοψηφία που έχουμε αυτή τη στιγμή να είναι Karadakov με Ούλτρα. Θέλω να δω τι θα πει και ο Karadakov για όλα αυτά, διότι μια χαρά κατηγορούμε άλλους ότι δεν είπαν και δεν έγραψαν κάποια θεωρία, αλλά ούτε αυτός έχει γράψει κάτι.

Σχετικά με Λιμπ ως ΑΜ, η θεωρία χωλαίνει στα εξής:

- Δεν είχε λόγο ο Λιμπ να κατηγορήσει τον Φινέα (τον κρυφό μαφιόζοι που δεν μπορούσε να ξέρει) και να προσπαθήσει να τον βγάλει.
- Δεν εξηγείται γιατί ο Λιμπ λέει για τον ντίμι να μην του δίνουμε σημασία. Η μόνη φορά που ασχολείται με τον ντιμι είναι όταν τον ψηφίζει στο ποστ με το σήμα στην Έμιλυ. Η Εμιλυ θεωρεί οτι είναι σήμα να ψηφίσει αυτόν, τον ψηφίζει, αλλά όταν αλλάζει ο Λιμπ, αλλάζει και αυτή. Έτσι η Εμιλυ μαθαίνει οτι ο ντιμι είναι μαφιόζος μαζί με Λιμπ.
- Για να μάθουν οτι ο Λιμπ είναι ΑΜ σημαίνει οτι είχαν ένα όνειρο και έτυχε να το παίξουν στον Λιμπ. Τέτοια τύχη;
- Το βασικότερο: αν ο Λιμπ είναι ΑΜ, δε βγάζει νόημα τώρα να τρολάρει. Τρολάρει γιατί θέλει να πουν κάποιοι "οκ αυτός προδώθηκε, δεν κάνει τίποτα για να σωθεί, οπότε είναι σίγουρα μαφιόζος, ας τον βγάλουμε" και να σωθεί ο ούλτρα.

Το ξαναλέω μπας και με ακούσει κάνας πολίτης: Το σχέδιο είναι να σωθεί ο ούλτρα σήμερα. Όσο μοιράζονται οι ψήφοι, τόσο οι τρεις μαφιόζοι θα πέσουν σε ένα πολίτη και από μία επιπλέον ή ακύρωση αν έχει ο καθένας, μπορεί να βγάλουμε πολίτη. Σας παρακαλώ να μην τους κάνετε το έργο τους πιο εύκολο και να ψηφίσετε όλοι ούλτρα για να μην έχουν περιθώριο να κάνουν τίποτα.

Και το ακόμα βασικότερο: η τυμβωρυχία του Ιορδάνη σε Μαρτζ βοήθησε τους πολίτες. Αν ήταν μαφιόζος θα τον συνέφερε να πιστεύουμε οτι έχουμε βγάλει δύο μαφιόζους για να μην ψάχνουμε τρίτο.
 

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Νομίζω συμφωνείς πως original μαφία δεν είμαι, έτσι; Προσοχή μην χάσετε το παιχνίδι απ' αυτό. Κάθε τι που έχω υποστηρίξει το έκανα πάντα με σενάριο και παραθέσεις σε γραπτά. Δεν ήταν απ' το μυαλό μου. Βλέπω το παιχνίδι, διαβάζω και λέω τη γνώμη μου. Πολλοί είπατε ότι τα σενάρια που έβαλα βγάζουν νόημα ή έχουν λογική. εν λέω λοιπόν κάτι παράλογο. Εγώ θα σου πω ότι πρέπει να φύγουμε και οι τέσσερις που λες, φρόντισε όμως να με βγάλεις στο τέλος. Παίζουν τρεις μαφιόζοι μέσα. Και όταν με βγάλεις θα δεις ότι το παιχνίδι θα συνεχιστεί.

Έχω πει πολλές φορές ότι θεωρώ εξαιρετικά απίθανό να είσαι στην original mafia, οπότε ναι με αυτό το σκεπτικό θα σε έβγαζα όντως τελευταίο. Πιστεύω ότι αν πάρουμε αυτή την κατεύθυνση, αργά ή γρήγορα αν υπάρχει αυτός ο πολύ κρυφός μαφιόζος, θα αναγκαστεί να κάνει κάτι περίεργο, οπότε θα τον βρούμε.
 

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
- Δεν εξηγείται γιατί ο Λιμπ λέει για τον ντίμι να μην του δίνουμε σημασία. Η μόνη φορά που ασχολείται με τον ντιμι είναι όταν τον ψηφίζει στο ποστ με το σήμα στην Έμιλυ. Η Εμιλυ θεωρεί οτι είναι σήμα να ψηφίσει αυτόν, τον ψηφίζει, αλλά όταν αλλάζει ο Λιμπ, αλλάζει και αυτή. Έτσι η Εμιλυ μαθαίνει οτι ο ντιμι είναι μαφιόζος μαζί με Λιμπ.
Just for the record, πρώτα άλλαξε ψήφο η Έμιλυ στη Μελανία και μετά άλλαξε κι ο Χάρης. Αλλά φαντάζομαι θα ήσουν πολύ απασχολημένη λύνοντας όλο το υπόλοιπο παιχνίδι για να το παρατηρήσεις αυτό...
 

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Σχετικά με Λιμπ ως ΑΜ, η θεωρία χωλαίνει στα εξής:

- Δεν είχε λόγο ο Λιμπ να κατηγορήσει τον Φινέα (τον κρυφό μαφιόζοι που δεν μπορούσε να ξέρει) και να προσπαθήσει να τον βγάλει.
- Δεν εξηγείται γιατί ο Λιμπ λέει για τον ντίμι να μην του δίνουμε σημασία. Η μόνη φορά που ασχολείται με τον ντιμι είναι όταν τον ψηφίζει στο ποστ με το σήμα στην Έμιλυ. Η Εμιλυ θεωρεί οτι είναι σήμα να ψηφίσει αυτόν, τον ψηφίζει, αλλά όταν αλλάζει ο Λιμπ, αλλάζει και αυτή. Έτσι η Εμιλυ μαθαίνει οτι ο ντιμι είναι μαφιόζος μαζί με Λιμπ.
- Για να μάθουν οτι ο Λιμπ είναι ΑΜ σημαίνει οτι είχαν ένα όνειρο και έτυχε να το παίξουν στον Λιμπ. Τέτοια τύχη;
- Το βασικότερο: αν ο Λιμπ είναι ΑΜ, δε βγάζει νόημα τώρα να τρολάρει. Τρολάρει γιατί θέλει να πουν κάποιοι "οκ αυτός προδώθηκε, δεν κάνει τίποτα για να σωθεί, οπότε είναι σίγουρα μαφιόζος, ας τον βγάλουμε" και να σωθεί ο ούλτρα.

Το ξαναλέω μπας και με ακούσει κάνας πολίτης: Το σχέδιο είναι να σωθεί ο ούλτρα σήμερα. Όσο μοιράζονται οι ψήφοι, τόσο οι τρεις μαφιόζοι θα πέσουν σε ένα πολίτη και από μία επιπλέον ή ακύρωση αν έχει ο καθένας, μπορεί να βγάλουμε πολίτη. Σας παρακαλώ να μην τους κάνετε το έργο τους πιο εύκολο και να ψηφίσετε όλοι ούλτρα για να μην έχουν περιθώριο να κάνουν τίποτα.

Και το ακόμα βασικότερο: η τυμβωρυχία του Ιορδάνη σε Μαρτζ βοήθησε τους πολίτες. Αν ήταν μαφιόζος θα τον συνέφερε να πιστεύουμε οτι έχουμε βγάλει δύο μαφιόζους για να μην ψάχνουμε τρίτο.


Έχεις εν μέρει δίκιο στους λόγους και μακάρι ο Καραντάκοβ να είναι με τους αθώους αλλά με υποψιάζει απ' τη μια το ότι έπειτα απ' όσα είχαν γίνει (ψηφίζω Φινέα, με θέλει έξω ο ΔΑ, λέω να φέρουμε ισοβαθμία για να εμποδίσουμε τον ΔΑ κλπ) με λέει πιθανό κρυφό μαφιόζο και τώρα έρχεται να μας παρουσιάσει τον Ηλία ως ΑΜ. Μου φαίνεται σαν να προσπαθεί να μπερδέψει τους πολίτες. Μακάρι να κάνω λάθος. Δύσκολο το βλέπω να βγει ο Karadakov τώρα γιατί δεν θα με ακούσετε και δεν ξέρω κιόλας 100% αν είναι μαφιόζος. Όμως μην εκπλαγείτε αν ρίξει νεκροφάνεια στον Ούλτρα. Αν δεν την έχει ο Καραντάκος τότε ναι οι περισσότερες πιθανότητες είναι να την έχει ο Ούλτρα αλλά ο Καραντάκος είναι ο μόνος που μας λέει πως δεν θεωρεί τον Ούλτρα μαφιόζο. Το σενάριο που μπορεί να παίζει είναι το εξής: Έχει νεκροφάνεια ο Καραντάκος αλλά τον εχουν αθωώσει πολλοί. Αν την παίξει για Ούλτρα θα προδωθεί. Άρα τι κάνουν; Σκοτώνουν Ηλία που ο Ούλτρα τον κατηγορεί διαρκώς, έτσι ώστε ο Καραντάκος να μας πει ότι δεν του φαίνεται πως ο Ούλτρα θα έκανε κάτι τέτοιο και να μπορέσει να ετοιμάσει το έδαφος για να του ρίξει νεκροφάνεια. Εν πάση περιπτώσει, και νεκροφάνεια να του ρίξουν μετά μένουν χωρίς νεκροφάνεια και είμαστε σίγουροι ποιοι είναι.

Για Λιμπέρτους στο πρώτο που λες για Φινέα, μπορεί επειδή δεν ήταν μαζί με Φινέα να είπε πιο εύκολα να πάμε πάνω του. Μπορεί να τον υποψιάστηκε από dimijim ή όποιον φανερό έχει. Αυτό θα έβγαζε περισσότερο νόημα απ' το να ήταν μαζί και να τον έδωσε έτσι τον κρυφό του. Αλλά μπορεί να ισχύει και το σενάριο που ήθελε απλώς να βρει τον πληροφοριοδότη του.
 

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,239 μηνύματα.
Τελικά αποφασίσατε εάν θα εξορίσετε εμένα ή τον ultraviolence; Να ξέρω να φτιάξω βαλίτσες.
- Το βασικότερο: αν ο Λιμπ είναι ΑΜ, δε βγάζει νόημα τώρα να τρολάρει. Τρολάρει γιατί θέλει να πουν κάποιοι "οκ αυτός προδώθηκε, δεν κάνει τίποτα για να σωθεί, οπότε είναι σίγουρα μαφιόζος, ας τον βγάλουμε" και να σωθεί ο ούλτρα.
Δεν τρολλαρω καθόλου. Τα δικά σας επιχειρήματα εξέθεσα και ομολόγησα. :upside:
 

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Τελικά αποφασίσατε εάν θα εξορίσετε εμένα ή τον ultraviolence; Να ξέρω να φτιάξω βαλίτσες.

Δεν τρολλαρω καθόλου. Τα δικά σας επιχειρήματα εξέθεσα και ομολόγησα. :upside:


Δεν έχει έρθει ακόμη η ώρα σου. Άλλοι προηγούνται.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,986 μηνύματα.
Έχεις εν μέρει δίκιο στους λόγους και μακάρι ο Καραντάκοβ να είναι με τους αθώους

Επιπλέον, τη μέρα που έγινε η αλλαγή του ΔΑ, ο Ιορδάνης ψήφισε ούλτρα για να φέρει ισοψηφία μεταξύ physio, emiloyko και Μελανία αν θυμάσαι. Αν ήταν μαφιόζος, θα τον συνέφερε να πάρει ψήφους η Μελανία ώστε η ΔΑ να την αλλάξει με σένα.

Ας μείνουμε στα σίγουρα. Πρέπει να φύγει ο ούλτρα.

Just for the record, πρώτα άλλαξε ψήφο η Έμιλυ στη Μελανία και μετά άλλαξε κι ο Χάρης. Αλλά φαντάζομαι θα ήσουν πολύ απασχολημένη λύνοντας όλο το υπόλοιπο παιχνίδι για να το παρατηρήσεις αυτό...
Εσείς στη μαφία τα έχετε μελετήσει καλύτερα όλα αυτά. :P
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,795 μηνύματα.
Λέτε, το λέτε, το ξαναλέτε. Να σωθώ γιατί; Είπα κι το ξαναλέω δεν έχω νεκροφάνεια. Τι δεν έχω; Νεκροφάνεια. ( και γκόμενο αλλά δεν είναι της παρούσης).
Μην ανησυχείς Χιμέλα μου, αυτά που κάνει ο Αστέρης είναι για να μπερδέψει την μαφία με δήθεν σήματα σε γιατρούς και να λέει δήθεν ρόλους για να τους αποπροσανατολίσει, λες και αυτοί χαζοί είναι να τα χάψουν. Σε'μένα θα γυρίσει την ψήφο του, δεν θα την αφήσει στον Ιορδάνη. Έχω καρμική σχέση με τον ikarionas στις ψήφους άλλωστε!

Αυτός που θα αποχωρήσει θα είμαι εγώ, αλλά δεν θα το αφήσω στο έλεος θα κάνω ό,τι μπορώ στην παράταση μήπως και φανεί καμιά κίνηση/για να μείνω.
Αλλά κι να φύγω, I'm so excited! Όρεξη για να αποδεικνύω ότι δεν είμαι ελέφαντας δεν έχω.
Καλή συνέχεια, φάτε τους!

Να πάμε στην Αννίτα να δούμε ποιος την ειχε την Νεκροφάνεια τελικά ρε παιδιά. Εγώ; Ο dimijim? Ο Φινεύς?O Jkaradakov? Οι εξωγήινοι;

 

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Εσείς στη μαφία τα έχετε μελετήσει καλύτερα όλα αυτά. :P
Όχι καλή μου, Σάββατο μεσημέρι στο post μου τα έχω δημοσιεύσει όλα με τις ώρες τους. Αν έμπαινες και στον κόπο να τα διαβάσεις αντί απλά να λες ότι είμαι Μαφιόζος γιατί με λένε dimijim τότε ίσως το ξερες κι εσύ...
 

Indiana Jones

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάκωβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Ιορδάνη, μήπως να αλλάξεις την ψήφο σου απο λιμπ; Τον έχουν ψηφίσει άτομα που θεωρώ ύποπτα και εσένα σε θεωρώ αθώο. Για σκέψου το.

Για τον Libertus σκέφτηκα 2 σενάρια:

α)Είτε να είναι μαφιόζος και είπε στον Ηλία ότι θα δολοφονηθεί σήμερα ενώ ο Ηλίας έλεγε αύριο ή μεθαύριο( τόσο απροκάλυπτα όμως θα το έλεγε?)
β) Είτε να είναι μάγισσα και να ξέρει το θύμα.

Επειδή υπάρχει αυτό το σενάριο, θα έλεγα σήμερα να στραφούμε σε ντιμ και ουλτρα.
 

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Ναι, σ εκείνη τη φάση όμως δε γνωρίζαμε ότι ο ιλιασο είναι αθώος. Εγώ είδα ξανά το post σου, είδα ότι έλειπαν 2 emoticons και τα σχολίασα και τα δύο εξίσου ισότιμα. Εσύ έρχεσαι και τα διαστρεβλώνεις αυτά κι ο κόσμος είναι εδώ για να δει και το δικό μου post και το δικό σου και ποιος λέει την αλήθεια. Εγώ ποτέ δεν είπα ότι του ιλιασο το ξέχασες τυχαία και της Έμιλυ σκοπίμως, ούτε εστίασα παραπάνω στης Έμιλυ απ ότι στου ιλιάσο.

Η αναφορά στην Έμιλυ σε εκείνη την πρώιμη φάση του παιχνιδιού σε συνδυασμό με την αναφορά στην τετράδα που μέσα της ήταν ένας μαφιόζος σίγουρος και δυο ύποπτοι Ούλτρα και Καραντάκος, αρκούν για να κινήσουν υποψίες. Δείχνει σαν να ήξερες τον ρόλο της Έμιλυς από τότε.

Ιορδάνη, μήπως να αλλάξεις την ψήφο σου απο λιμπ; Τον έχουν ψηφίσει άτομα που θεωρώ ύποπτα και εσένα σε θεωρώ αθώο. Για σκέψου το.

Για τον Libertus σκέφτηκα 2 σενάρια:

α)Είτε να είναι μαφιόζος και είπε στον Ηλία ότι θα δολοφονηθεί σήμερα ενώ ο Ηλίας έλεγε αύριο ή μεθαύριο( τόσο απροκάλυπτα όμως θα το έλεγε?)
β) Είτε να είναι μάγισσα και να ξέρει το θύμα.

Επειδή υπάρχει αυτό το σενάριο, θα έλεγα σήμερα να στραφούμε σε ντιμ και ουλτρα.

Καμία μάγισσα δεν είναι ο Libertus. Μαφιόζος είναι και τα σενάρια είναι δύο: ΑΜ ή Φανερός Μαφιόζος Α.
Αυτά είναι τα σενάρια. Τώρα που το λες βέβαια το ότι ανέφερε τον θάνατο του Ηλία τον κάνει περισσότερο μέλος της original μαφίας. Άρα ίσως ο Καραντάκοβ να είναι αθώος. Τον έχω κατά νου βέβαια μην τα έχουμε κάνει τόσο μαντάρα και έχουμε μέσα 3 μαφιόζους, πόρνη και ΑΜ. Δεν το θεωρώ πολύ πιθανό αλλά με αυτά που γίνονται... Πάντως δεν θεωρώ τον Ούλτρα πόρνη αν ισχύει κάτι τέτοιο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Ιορδάνη, μήπως να αλλάξεις την ψήφο σου απο λιμπ; Τον έχουν ψηφίσει άτομα που θεωρώ ύποπτα και εσένα σε θεωρώ αθώο. Για σκέψου το.

Για την ώρα όχι, θα ψηφίσω με βάση αυτά που θεωρώ εγώ. Αν αλλάξει κάτι προς το τέλος ή στο 5λεπτο εδώ θα είμαι.
 

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Λέτε, το λέτε, το ξαναλέτε. Να σωθώ γιατί; Είπα κι το ξαναλέω δεν έχω νεκροφάνεια. Τι δεν έχω; Νεκροφάνεια. ( και γκόμενο αλλά δεν είναι της παρούσης).
Μην ανησυχείς Χιμέλα μου, αυτά που κάνει ο Αστέρης είναι για να μπερδέψει την μαφία με δήθεν σήματα σε γιατρούς και να λέει δήθεν ρόλους για να τους αποπροσανατολίσει, λες και αυτοί χαζοί είναι να τα χάψουν. Σε'μένα θα γυρίσει την ψήφο του, δεν θα την αφήσει στον Ιορδάνη. Έχω καρμική σχέση με τον ikarionas στις ψήφους άλλωστε!

Αυτός που θα αποχωρήσει θα είμαι εγώ, αλλά δεν θα το αφήσω στο έλεος θα κάνω ό,τι μπορώ στην παράταση μήπως και φανεί καμιά κίνηση/για να μείνω.
Αλλά κι να φύγω, I'm so excited! Όρεξη για να αποδεικνύω ότι δεν είμαι ελέφαντας δεν έχω.
Καλή συνέχεια, φάτε τους!

Να πάμε στην Αννίτα να δούμε ποιος την ειχε την Νεκροφάνεια τελικά ρε παιδιά. Εγώ; Ο dimijim? Ο Φινεύς?O Jkaradakov? Οι εξωγήινοι;


Αυτό το ότι ψήφισα Χιμέλα για να κάνω σήμα στον γιατρό να τη σώσει ομολογώ δεν πίστευα πως θα το σκεφτόταν κανείς.
 

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Η αναφορά στην Έμιλυ σε εκείνη την πρώιμη φάση του παιχνιδιού σε συνδυασμό με την αναφορά στην τετράδα που μέσα της ήταν ένας μαφιόζος σίγουρος και δυο ύποπτοι Ούλτρα και Καραντάκος, αρκούν για να κινήσουν υποψίες. Δείχνει σαν να ήξερες τον ρόλο της Έμιλυς από τότε.
ΑΚΟΜΗ ΜΙΑ ΔΙΑΣΤΡΕΒΛΩΣΗ ΚΑΙ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ ΑΣΤΕΡΗ
Την 4αδα Έμιλυ-Ούλτρα-Ιορδάνη την έφτιαξες ΕΣΥ κι όχι εγώ. Εγώ σχολιάζω τη ΔΙΚΗ ΣΟΥ τετράδα.
Post 96 από Ikarionas:
Τελικά συμπεράσματα:

1) Θεωρώ πως υπάρχει σίγουρα τουλάχιστον ένας μαφιόζος ανάμεσα στην τετράδα που λέει ότι δεν υπάρχει λόγος να ασχολούμαστε με τις καρδιές (Φινεύς, ultraviolence, Karadakov, Emilouko), είτε επειδή υπάρχει λόγος και προσπαθεί να στρέψει τα βλέμματά μας μακριά από εκεί είτε γιατί δεν υπάρχει λόγος και το ξέρουν. Πώς ξέρουν 4 άτομα ότι δεν παίζει κάτι ύποπτο με τις καρδιές; Έχουν ίσως πληροφορίες αλλά δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι και οι 4 έχουν πληροφορίες που θα είχαν αθώοι ρόλοι.
Μήπως τελικά εσύ έδινες την 4αδα στην Έμιλυ; :P
Το χεις χάσει εντελώς, παραποιείς τα πάντα και λες ασυναρτησίες!
Δείτε τον όλοι τι πάει να στήσει πάλι! Πόση διαστρέβλωση, παραπληροφόρηση και προπαγάνδα είναι!


Ιορδάνη, μήπως να αλλάξεις την ψήφο σου απο λιμπ; Τον έχουν ψηφίσει άτομα που θεωρώ ύποπτα και εσένα σε θεωρώ αθώο. Για σκέψου το.

Για τον Libertus σκέφτηκα 2 σενάρια:

α)Είτε να είναι μαφιόζος και είπε στον Ηλία ότι θα δολοφονηθεί σήμερα ενώ ο Ηλίας έλεγε αύριο ή μεθαύριο( τόσο απροκάλυπτα όμως θα το έλεγε?)
β) Είτε να είναι μάγισσα και να ξέρει το θύμα.

Επειδή υπάρχει αυτό το σενάριο, θα έλεγα σήμερα να στραφούμε σε ντιμ και ουλτρα.
Κι αν ο Χάρης είναι η Μάγισσα τότε ο ιλιάσο τι είναι; Κι ήταν τυχαίο αυτό που είχε πει ο ιλιάσο;
 

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
ΑΚΟΜΗ ΜΙΑ ΔΙΑΣΤΡΕΒΛΩΣΗ ΚΑΙ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ ΑΣΤΕΡΗ
Την 4αδα Έμιλυ-Ούλτρα-Ιορδάνη την έφτιαξες ΕΣΥ κι όχι εγώ. Εγώ σχολιάζω τη ΔΙΚΗ ΣΟΥ τετράδα.
Post 96 από Ikarionas:

Μήπως τελικά εσύ έδινες την 4αδα στην Έμιλυ; :P
Το χεις χάσει εντελώς, παραποιείς τα πάντα και λες ασυναρτησίες!
Δείτε τον όλοι τι πάει να στήσει πάλι! Πόση διαστρέβλωση, παραπληροφόρηση και προπαγάνδα είναι!



Κι αν ο Χάρης είναι η Μάγισσα τότε ο ιλιάσο τι είναι; Κι ήταν τυχαίο αυτό που είχε πει ο ιλιάσο;



Ξέρω ότι την έδωσα εγώ την τετράδα και φαίνεται στο ποστ του οποίου λινκ παρέθεσα. Λέω όμως ότι χρησιμοποίησες την τετράδα μου για να δώσεις σήμα στην Έμιλυ. Τόσο απλό είναι. Χρησιμοποίησες τη φασαρία με τα εμότικονς για να δώσεις σήμα. Αυτό που λες ότι έκανα εγώ, το έκανες εσύ.
 

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ξέρω ότι την έδωσα εγώ την τετράδα και φαίνεται στο ποστ του οποίου λινκ παρέθεσα. Λέω όμως ότι χρησιμοποίησες την τετράδα μου για να δώσεις σήμα στην Έμιλυ. Τόσο απλό είναι. Χρησιμοποίησες τη φασαρία με τα εμότικονς για να δώσεις σήμα. Αυτό που λες ότι έκανα εγώ, το έκανες εσύ.
Και θα μπορούσες κάλλιστα να το κάνεις κι εσύ, να είναι σήμα προς την Έμιλυ η έλλειψη της καρδούλας κι η τετράδα αυτή είναι το μοναδικό σημείο όπου την αναφέρεις στο post σου σε συνδυασμό με κάποιους άλλους. Θα μπορούσε κάλλιστα να είναι δικό σου σήμα και να πας να το φορτώσεις σ εμένα μόνο και μόνο επειδή έκατσα κι έψαξα όλο σου το post.
Αλλά όπως και να χει, δε θα παίξουμε την κολοκυθιά. Ο κόσμος είναι εδώ και μας βλέπει. Ξέρει ποιος έβγαζε μούφα σενάρια για τη Μελανία ως ΔΑ, ξέρει ποιος δήλωνε σίγουρος για την ενοχή της Μαργιωρής, ξέρει ποιος τον έχει παραπλανήσει κι εξαπατήσει όλη την πρώτη βδομάδα. Κι έχει μυαλό να ψηφίσει με τη δική του κριτική σκέψη και τη δική του άποψη κι όχι απλά να ακολουθήσει αυτόν τον έναν που θέλει να μας δουλεύει όλους!
 

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,239 μηνύματα.
Για την ώρα όχι, θα ψηφίσω με βάση αυτά που θεωρώ εγώ. Αν αλλάξει κάτι προς το τέλος ή στο 5λεπτο εδώ θα είμαι.
Ο ultraviolence θα χρησιμοποιήσει τις κάρτες του 20.09, οπότε καλύτερα να αποφασίσετε τώρα τι θα κάνετε.
 

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Και θα μπορούσες κάλλιστα να το κάνεις κι εσύ, να είναι σήμα προς την Έμιλυ η έλλειψη της καρδούλας κι η τετράδα αυτή είναι το μοναδικό σημείο όπου την αναφέρεις στο post σου σε συνδυασμό με κάποιους άλλους. Θα μπορούσε κάλλιστα να είναι δικό σου σήμα και να πας να το φορτώσεις σ εμένα μόνο και μόνο επειδή έκατσα κι έψαξα όλο σου το post.
Αλλά όπως και να χει, δε θα παίξουμε την κολοκυθιά. Ο κόσμος είναι εδώ και μας βλέπει. Ξέρει ποιος έβγαζε μούφα σενάρια για τη Μελανία ως ΔΑ, ξέρει ποιος δήλωνε σίγουρος για την ενοχή της Μαργιωρής, ξέρει ποιος τον έχει παραπλανήσει κι εξαπατήσει όλη την πρώτη βδομάδα. Κι έχει μυαλό να ψηφίσει με τη δική του κριτική σκέψη και τη δική του άποψη κι όχι απλά να ακολουθήσει αυτόν τον έναν που θέλει να μας δουλεύει όλους!

Aυτό που λες θα έστεκε αν ήμουν στη μαφία με ΔΑ Έμιλυ αλλά δεν βγαίνει να είμαι στη μαφία για ένα σωρό λόγους που έχεις πει κι εσύ και φαίνονται ξεκάθαρα. Άρα δεν λένε τίποτα αυτά που λες. Μάλιστα το ποστ για τη Μελανία το διάβασες και συ εδώ 343 και είπες ότι σου φάνηκε πολύ λογικό και ενδιαφέρον και ψήφισες και Μαρτζορί επειδή σου φάνηκε ενδιαφέρον και το ποστ με τον Comfortably και αυτήν. Άρα είπα λογικά πράγματα, ακόμη κι αν δεν ίσχυαν. Δεν μπορούσα να ξέρω όπως εσύ ότι η Έμιλυ ήταν ο ΔΑ.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,986 μηνύματα.
Δεν έχω καταλάβει γιατί χτυπιέται ο ντιμιτζιμ αν είναι αθώος. Αφού και ούλτρα και λιμπ μαφιόζους τους θεωρεί. Τί τον νοιάζει και κόπτεται αν σήμερα θα φύγει ο ένας ή ο άλλος; Ο ίδιος δε θα φύγει πάντως.
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top