Palermo #47 - Harry Potter

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (09/08)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 6)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,090 μηνύματα.
Μπα δεν πιστεύω οτι δε θα ψηφίσει. Απλά θέλει να δείξει οτι έχει ξενερώσει ώστε να τον ξεχάσουμε και να πάμε σε άλλους. Ακόμα κι αν δεν ψηφίσει βέβαια, δε σημαίνει οτι δεν είναι ένοχος για τις κινήσεις που έκανε, οπότε εγώ θα ήθελα να βγει.
Εδώ με απογοητεύεις.
Θα επικληθώ και παλαιότερο παιχνίδι όπου ως απογοητευμένος με τον εαυτό μου πολίτης, είπα ότι θα πάρω απουσία και το έκανα.
Όταν λέω κάτι το εννοώ, διαφορετικά δεν θα το έλεγα Χιμέλα μου.

Την τύμβω στο Φινεα δεν την σχολιάζω. Θα απέχω μέχρι να βγουν καλύτερα συμπεράσματα από αυτά που βγάζω εγώ.


Φυσικά και ήξερα ότι θα γίνει αυτό.
Πλιζ ΔΑ μου, αν είσαι μέσα κάντο να φύγω από απουσίες την Πέμπτη.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Αγαπητή ΣΕ, τί ήταν ο Φινεύς;

-Σκάψτε πιο γρήγορα θα ξημερώσουμε εδώ πέρα!
-Εσύ τι στρώθηκες εκεί και δεν βοηθάς;
-Δεν μπορώ σκιάζομαι σου είπα!
-Έλα σχεδόν τον ξεθάψαμε...

Ήταν..
Ο αρχιμαφιόζος.
 

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
-Σκάψτε πιο γρήγορα θα ξημερώσουμε εδώ πέρα!
-Εσύ τι στρώθηκες εκεί και δεν βοηθάς;
-Δεν μπορώ σκιάζομαι σου είπα!
-Έλα σχεδόν τον ξεθάψαμε...

Ήταν..
Ο αρχιμαφιόζος.


Ok, that makes even less sense.

Με ποια λογική άφησε η μαφία τον αρχιμαφιόζο να φύγει τόσο εύκολα;;

i_lie_us : Δεν δείχνει καθόλου καλό αυτό για σένα φίλε.
 

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
-Σκάψτε πιο γρήγορα θα ξημερώσουμε εδώ πέρα!
-Εσύ τι στρώθηκες εκεί και δεν βοηθάς;
-Δεν μπορώ σκιάζομαι σου είπα!
-Έλα σχεδόν τον ξεθάψαμε...

Ήταν..
Ο αρχιμαφιόζος.

Καλώς. Δύο νίκες για σήμερα, πάμε παρακάτω.
 

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Όπως καταλάβατε ο Φινεύς θα μας βοηθούσε πάρα πολύ
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Ok, that makes even less sense.

Με ποια λογική άφησε η μαφία τον αρχιμαφιόζο να φύγει τόσο εύκολα;;
Γιατί έγινε πολύ απότομα και δεν το περίμεναν. Καρφώθηκε ο Ηλίας να τον σώσει αλλά όταν είδαν οτι θα έφευγε, υποχώρησαν. Προφανώς θέλησαν να κρατήσουν κρυφό τον μαφιόζο που έχει τη νεκροφάνεια της μαφίας για να βρει ευκαιρία να φέρει πίσω τον Φινέα σε κάποια φάση.
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τετάρτη 31/07:

1. CiNeFiL
2. ComfortablySmug
3. dimijim
4. Emilouko
5. Himela
6. i_lie_us
7. Ikarionas
8. Iliaso
9. Indiana Jones
10. Jkaradakov
11. Johnny15
12. Libertus
13. Marjoree26
14. ~Melania~
15. Physiognomist
16. tsarachaf
17. ultraviolence

Ψήφοι:
---

Η χώρα των φαντασμάτων
---

Οριστικές αποχωρήσεις
akikos - Ψηφοφορία 29/07 - Αλεξίσφαιρο Γιλέκο
Φινεύς - Ψηφοφορία 30/07 - Αρχιμαφιόζος

Απουσίες
---

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση ψήφου από akikos
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Libertus
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Johnny15
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον ψήφος από i_lie_us
Ενεργοποίηση Κάρτας: Τυμβωρυχία από i_lie_us
Ενεργοποίηση Κάρτας: Τυμβωρυχία από Himela
 

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Από νωρίς τον έχει ψηφίσει μόνο ο Libertus, που έχω ήδη πει ότι δεν μου γεμίζει το μάτι. Δεν βλέπω και καμία σοβαρή αιτιολόγηση, βασικά δεν βλέπω καμία απολύτως αιτιολόγηση.
Έχει γίνει κουραστικό το αστειάκι ότι ο Libertus δεν αιτιολογεί τίποτα, τρολλάρει ασύστολα κτλ. Έχω γράψει μια ολόκληρη παράγραφο το μεσημέρι για ποιο λόγο θεωρώ τον Φινέα top ύποπτο. Εάν δεν βαριέσαι, ψάξε να τη βρεις.:) Προς τι η ξαφνική ενεργοποίησή σου μετά την αποχώρηση του Φινέα;


Μπράβο παιδιά! Μαύρη μέρα για τη μαφία σήμερα. Είπα από το μεσημέρι ότι ο Φινεύς είναι ο πρώτος μου στόχος για αποχώρηση και δικαιώθηκα. Θα επεξεργαστώ τι έγινε σήμερα καλύτερα και θα επανέλθω με περισσότερα στοιχεία. Από αύριο με καθαρό μυαλό τα υπόλοιπα.
 

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Μην βιαστείτε να κατηγορήσετε Ηλία. Δεν τον θεωρώ ένοχο και κάθομαι να γράψω για να εξηγήσω τους λόγους και να φωτίσω κάποια σημεία όσων απόρησαν, χωρίς όμως να φωτίσω περισσότερα απ' όσα πρέπει γιατί δεν συμφέρει τους πολίτες. Νομίζω μπορείτε να με θεωρείτε αθώο γιατί έριξα στον αρχιμαφιόζο δεύτερη και έδωσα το πάτημα για να ανέβει και να γίνει κύμα. Έχω πάρα πολλά να πω.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Πιστεύω οτι σε αυτό του το ποστ αναφέρθηκε αποκλειστικά σε αθώους (κρατάω μια επιφύλαξη για τον dimijim που τον θεωρώ ΔΑ και θεωρώ οτι με αυτή του την αναφορά τού κάνει σήμα).


  • Ικαρίων: Dude, με το συμπάθειο αλλά οι θεωρίες σου με μπερδεύουν λίγο. Διαβάζοντας τις αρκετές φορές μπορώ να διακρίνω κάποια λογική, μπερδεύμομαι όμως πάρα πολύ στην αρχή λολ. Πριν από 7 χρόνια να με συγχωράς αλλά δε ξέρω τι έγινε και δεν έχω το κουράγιο να ανατρέχω συνεχώς πίσω. Όσο για τις καρδούλες και λουλουδάκια τη θέση μου την εξήγησα τουλάχιστον. Η θεωρία αυτή στέκει γενικά. Ας απαντήσουν και οι άλλοι 2. Μου αρέσει πάντως το ότι προσπαθείς να ψαχτείς και δεν αφήνεις τίποτα στην τύχη του.

  • Himela: Φαντάζομαι πως θέλεις να συμμετέχουν όσοι πιο πολλοί γίνεται ενεργά, μη μας το βγάλεις όμως και από τη μύτη το παιχνίδι. Θα διαβάζω, θα αναλύω και θα ποστάρω όσο όμως μου το επιτρέπει ο χρόνος. Σε γενικές γραμμές, εκτιμώ την επιθετική σου προσέγγιση, βοηθάει, σε παρακαλώ όμως μην το παρακάνεις.

  • dimijim: Η αλήθεια είναι ότι τη συμπεριφορά σου τη βρίσκω λίγο προκλητική. Συνεχώς υπονοούμενα σε παλιά παιχνίδια, παίζεις πολύ με τα εμότζι, γράφεις αρκετά και τολμηρά. Είσαι αντικείμενο και των 2 θεωριών περί λουλουδιών και καρδιών, όπως όμως είπα αυτό δε μου αρκεί. Πρόσεξε όμως φίλε μου. Άμα τυχόν πειστώ για την ενοχή σου, και τα λουλούδια θα σκεφτώ και τις καρδούλες θα συνυπολογίσω και θα γίνεις ο Casper the Friendly Ghost με τη βοήθεια μου. Στα θετικά παρ' όλα αυτά για μένα, είναι η προοπτική που έχεις να βοηθήσεις τους πολίτες με την επιχειρηματολογία σου (αν είσαι βέβαια με αυτούς). Σε παρακαλώ στρέψου προς τα εκεί.

  • Melania: Χμμ, εσύ με μπερδεύεις. Στην αρχή πολυσυζητήθηκες, μετά ξεχάστηκες. Για ποιο λόγο αυτή η μετάβαση; Προσπαθείς βέβαια να ερευνήσεις με το σεντόνι σου και εν μέρει τα καταφέρνεις αλλά κάτι μου λείπει. Αναμένω περισσότερα από σένα. Μέχρι στιγμής είσαι στα υπόψιν.

  • Johnny15: Εσύ φίλος δε με πείθεις. Ένα ποστ στην αρχή του παιχνιδιού και ένα πριν από λίγο, όπου τι καινούριο λες; ΤΙΠΟΤΑ. Αναμασάς ότι έχει ειπωθεί για τις καρδούλες από τον ilieus χωρίς ουσιαστικά να προσθέτεις τίποτα καινούριο. Why? Γιατί δεν έχεις ειπωθεί ή γιατί θες να καλυφθείς στη μάζα. Δε μας τα λες καλά Johnny.

  • tsarachaf: Ωραίο ποστ, μεστό πιάνοντας τους πιο σημαντικούς χαρακτήρες και αναλύοντας τους. Ελπίζω να συνεχίσεις να γράφεις μ' αυτόν τον τρόπο γιατί εμένα τουλάχιστον με βοηθάει να μη χάνω το μπούσουλα με όσα γίνονται. Και θα παρακαλούσα όλους να προσπαθήσουν να γράψουν έστω και ελάχιστα ποστ έτσι, ώστε να δούμε τη γνώμη τους για τους περισσότερους και να ξεδιαλύνουμε την κατάσταση.

  • Libertus: Καλά το ποστ πέρα για πέρα. Τυχαία ψήφος, 1ος γύρος θα μου πεις, τρολλιά θα σου πω εγώ. Ελπίζω να παίξεις σοβαρά και όχι έτσι. Αναμένω περαιτέρω ποστ σου...

  • Cinefil: Με προβληματίζεις λίγο σινεφίλ μου. Όλοι χαμένοι είμαστε με εξαίρεση 6 (μαφία, συγκάτοικοι) κανείς δε βγαίνει όμως να το βροντοφωνάξει. Και δε χρειάζεται κιόλας. Αυτό που θέλω κυρίως να σχολιάσω είναι η 2η ψήφος στο πρόσωπο του dimi. Είναι απόπειρα για τη δημιουργία κύματος; Ή είναι μια απλή ρανδομ κίνηση; Βοηθάς το παιχνίδι να κυλήσει δο και αυτό είναι πλας.

 

Indiana Jones

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάκωβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Εγώ πάλι βλέπω μια ηχηρή απουσία κάποιου που είχε μεγάλη ανυπομονησία να ξεκινήσει το παιχνίδι και τώρα δεν έχει πει ούτε γεια. Ο λόγος για τον Φινεύς. Πού κρύβεσαι εσύ κύριε; Σε ποια σκοτεινά καταγώγια;:sly:
(οι ψήφοι με μεγάλα και χρωματιστά γράμματα, το λέω για τους νέους)


Στα πιο σκοτεινά καταγώγια απ'ότι φάνηκε. :lol:

Μπράβο Χίμελα για το παίξιμο της κάρτας! Να συνεχίσουμε έτσι δυναμικά οι πολίτες!
 

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Μερικά σύντομα σχόλια γιατί θέλω να γράψω ένα ξεχωριστό για το ζουμί χωρίς να παρεμβληθούν άλλα άσχετα εντός.


-Μην βιαστείτε να κατηγορήσετε τον Ηλία. Τον θεωρώ αθώο για κάμποσους λόγους που θα σας υποδείξω στο μεγάλο ποστ. Ήταν απλώς άτυχος. Είχε κατηγορήσει Τζόνυ, είδε ξαφνικά απ' το πουθενά να μαζεύει ο Φινέας και θεώρησε ότι πάνε να σώσουν Τζόνυ. Δεν ήξερε για την ταυτότητα του Φινέα και δεν συνδέονται κάπως στο παιχνίδι (το ξέρω γιατί σήμερα κάθισα και διάβασα όλα τα ποστ απ' την αρχή). Ο Ηλίας δεν έδωσε ούτε είπε κάτι σαν σήμα, δεν είναι λοιπόν ούτε ΔΑ ή πόρνη ούτε μαφιόζος. Έριξε την τυμβωρυχία των αθώων στον akikos γιατί φοβήθηκε μην κάνει πατάτα βγάζοντας τον Φινέα ο οποίος μάζεψε 7 ψήφους και φαινομενικά δεν είχε καμία υποστήριξη από μαφιόζους, όπως θα έπρεπε. Ήταν λογικό να τον θεωρήσει αθώο. Ωστόσο το play του ήταν λάθος γιατί ακόμη και αθώο να θεωρούσε τον Φινέα, θα έπαιρναν όλοι περισσότερες πληροφορίες απ' αυτόν παρά απ' το τρολ. Δεν πειράζει, τώρα ξεκαθάρισαν κάμποσα πράγματα για να τελειώνουν και τα σενάρια που ήθελαν τον ακίκο συγκάτοικο ή ΔΑ ή δεν ξέρω κι εγώ τι. Το ότι είχε δει έναν τόσο σημαντικό ρόλο σαν το αλεξίσφαιρο και τρόλαρε χωρίς να μας πει ούτε καν τελευταία λόγια είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. Κρέμασε τους πολίτες ενώ μπορούσε να βοηθήσει πάρα πολύ αν απλώς σταματούσε το τρολ. Το θετικό είναι ότι τώρα η μάγισσα και ο γιατρός είναι λίγο πιο σίγουροι για το τι έγινε το πρώτο βράδυ που δεν είχε κιλ. Υπάρχει και η πόρνη βέβαια αλλά δεν νομίζω να κοιμήθηκε λάθος.

-Απ' τις ψήφους στον Φινεύς, αθωώνονται σίγουρα οι εξής: Libertus, Himela, Johnny, iliaso και εγώ. Σ' αυτούς σας προσθέτω τη Σινεφίλ και τον Ηλία και έχουμε μια πολύ καλή 7άδα αθώων. Δεν θα βιαστώ να αθωώσω ακόμη άλλους. Θα δείτε σε μεγαλύτερο ποστ γιατί.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Ικαριονα δεν εξετάζω τώρα αυτά που λες για Ηλία αλλά δεν υπάρχει τυμβωρυχια των πολιτών, δίνεται τυχαία η η τυμβωρυχια. Μόνο η νεκροφάνεια πρέπει να δίνεται σε δύο ομάδες.
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
big win people!
θα ξεκινησω απο τον ακικο που ηταν αλεξισφαιρο οποτε η σημερινη δολοφονια που δεν εγινε ηταν ειτε χαρη στη μαγισσα ειτε στο γιατρο ειτε καρτα
εξακολουθει να μου φαινεται πολυ περιεργη κινηση απο τη μαφια να θυσιασουν ετσι τον αρχιμαφιοζο
κ αυτο συνεπαγεται οτι ο Φυσιο ειναι επισης μελος της μαφιας και προσπαθησε να τον σωσει?
σιριουσλι τι τακτικη ειναι αυτη?

οπως και να χει τον εναν τον εχουμε οποτε τωρα οι αλλοι τρεις
ο i lie us απο την μια εχει κανει τις πιο υποπτες κινησεις απο την αλλη γιατι να αφησει η μαφια 2η σερι πραξη που να εκτεθει τοσο πολυ
το πιο λογικο σαν κινηση θα ηταν καποιος απο τη μαφια να κρυφτει στις ψηφους του Φινεα εφοσον αρχισε να βλεπει το κυμα να πηγαινει προς τα εκει, οποτε ας εχουμε υποψιν μας και ποιοι τον ψηφισαν προς το τελος (ιντιανα π.χ. που ψηφισε φινεα στο 5' ενω ειχε ηδη 6 ψηφους οποτε δεν θα αλλαζε τιποτα)
και ενα αλλο μελος το πιο πιθανον να μην πηρε καν μερος σε ολο αυτο και να εμεινε στην αφανεια τυπου δεν το ειδε ποτε ολο αυτο και θα το δει αυριο το πρωι και θα "σοκαριστει"

μου φαινεται too easy να εχουμε βγαλει φινεα και να εχουμε βρει ταυτοχρωνα i lie και φυσιο
εκτος κ αν καποιος εχει βοηθητικο ρολο (ΔΑ, πορνη)
 

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
1) θα ξεκινησω απο τον ακικο που ηταν αλεξισφαιρο οποτε η σημερινη δολοφονια που δεν εγινε ηταν ειτε χαρη στη μαγισσα ειτε στο γιατρο ειτε καρτα

2) εξακολουθει να μου φαινεται πολυ περιεργη κινηση απο τη μαφια να θυσιασουν ετσι τον αρχιμαφιοζο
κ αυτο συνεπαγεται οτι ο Φυσιο ειναι επισης μελος της μαφιας και προσπαθησε να τον σωσει?
σιριουσλι τι τακτικη ειναι αυτη?

3) ο i lie us απο την μια εχει κανει τις πιο υποπτες κινησεις απο την αλλη γιατι να αφησει η μαφια 2η σερι πραξη που να εκτεθει τοσο πολυ

4) το πιο λογικο σαν κινηση θα ηταν καποιος απο τη μαφια να κρυφτει στις ψηφους του Φινεα εφοσον αρχισε να βλεπει το κυμα να πηγαινει προς τα εκει, οποτε ας εχουμε υποψιν μας και ποιοι τον ψηφισαν προς το τελος (ιντιανα π.χ. που ψηφισε φινεα στο 5' ενω ειχε ηδη 6 ψηφους οποτε δεν θα αλλαζε τιποτα)

5) μου φαινεται too easy να εχουμε βγαλει φινεα και να εχουμε βρει ταυτοχρωνα i lie και φυσιο
εκτος κ αν καποιος εχει βοηθητικο ρολο (ΔΑ, πορνη)

1) Δεν υπάρχει κάρτα που να σε γλιτώνει από κιλ το βράδυ. Η αποτυχία δολοφονίας παίζεται αφού ανακοινωθεί το ποιος πεθανε. Αν αυτός έχει την αποτυχια μπορεί να την παίξει. Αλλά δεν μπορεί να τον γλιτώσει αυτό πιο πριν. Το κιλ το γλιτώσαμε είτε από μάγισσα που έσωσε είτε από γιατρό που έσωσε σωστά είτε από πόρνη που κοιμήθηκε κατά λάθος με τον δολοφόνο που επέλεξαν να κάνει το κιλ.

2) Μπορεί να μη θυσίασαν μαφιόζο. Μπορεί να αιφνιαδιάστηκαν γιατί είχαν άλλες δουλειές και δεν ήταν παρόντες να τον βοηθήσουν, μπορεί να μην είχαν κάρτες ικανές να τον γλιτώσουν από 7 ψήφους ή το πιο πιθανό είναι ότι δεν περίμεναν να παιχτεί τυμβωρυχία πάνω του και σκόπευαν να τον ξαναφέρουν. Δεν ήθελαν να ρισκάρουν να φανερωθεί κι άλλος μαφιόζος. Συμφωνώ ότι μπορεί να κρύφτηκαν μαφιόζοι στις ψήφους αλλά κάποια άτομα τα αποκλείει κανείς εύκολα.

3) Ακριβώς δεν θα έβγαινε έτσι μόνος του να σώσει αρχιμαφιόζο που δεν τον έσωζε άλλωστε απλώς επιδίωξε ισοβαθμία.

4) Ο μαφιόζος που κρύφτηκε δεν είναι απαραίτητο να κρύφτηκε στις τελευταίες ψήφους.

5) Too easy to be true. Νομίζω πως θα πρέπει να αφήσουμε τον Ηλία και προς το παρόν ίσως και τον Φυσιογνώμωνα και να ελέγξουμε άλλα πράγματα.
 

Indiana Jones

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάκωβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
big win people!
θα ξεκινησω απο τον ακικο που ηταν αλεξισφαιρο οποτε η σημερινη δολοφονια που δεν εγινε ηταν ειτε χαρη στη μαγισσα ειτε στο γιατρο ειτε καρτα
εξακολουθει να μου φαινεται πολυ περιεργη κινηση απο τη μαφια να θυσιασουν ετσι τον αρχιμαφιοζο
κ αυτο συνεπαγεται οτι ο Φυσιο ειναι επισης μελος της μαφιας και προσπαθησε να τον σωσει?
σιριουσλι τι τακτικη ειναι αυτη?

οπως και να χει τον εναν τον εχουμε οποτε τωρα οι αλλοι τρεις
ο i lie us απο την μια εχει κανει τις πιο υποπτες κινησεις απο την αλλη γιατι να αφησει η μαφια 2η σερι πραξη που να εκτεθει τοσο πολυ
το πιο λογικο σαν κινηση θα ηταν καποιος απο τη μαφια να κρυφτει στις ψηφους του Φινεα εφοσον αρχισε να βλεπει το κυμα να πηγαινει προς τα εκει, οποτε ας εχουμε υποψιν μας και ποιοι τον ψηφισαν προς το τελος (ιντιανα π.χ. που ψηφισε φινεα στο 5' ενω ειχε ηδη 6 ψηφους οποτε δεν θα αλλαζε τιποτα)
και ενα αλλο μελος το πιο πιθανον να μην πηρε καν μερος σε ολο αυτο και να εμεινε στην αφανεια τυπου δεν το ειδε ποτε ολο αυτο και θα το δει αυριο το πρωι και θα "σοκαριστει"

μου φαινεται too easy να εχουμε βγαλει φινεα και να εχουμε βρει ταυτοχρωνα i lie και φυσιο
εκτος κ αν καποιος εχει βοηθητικο ρολο (ΔΑ, πορνη)


Εάν δεις τα ποστ μου, κατηγορώ σε όλα τον Φινέα και τον βάζω στους πιθανούς υποψήφιους. Επίσης με κατηγορούσε και ως άπειρο παίκτη. Πριν αλλάξω από Εμιλούκο σε Physiognomist, σκεφτόμουνα ότι ο Φινέας θέλει να σώσει τον Φύσιο και έτσι ψήφισα Φύσιο. Όταν έγραφα το ποστ μου, δεν ήξερα ότι μεγάλωσε το κύμα τόσο απότομα για τον Φινέα, πράγμα που με χαροποίησε ιδιαίτερα και στο τέλος τον ψήφισα για να είμαι σίγουρος ότι θα φύγει. Τώρα δίνετε πάτημα στη μαφία να βάλουν εμένα στο μάτι.
 

ComfortablySmug

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ComfortablySmug αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Παρα πολυ καλη μερα σημερα, εφυγε ενας κρυφός μαφιόζος οριστικα και μαζι οι καρτες του δεν ειναι λιγο και αυτό
Ψηφισα τον τελικα αρχιμαφιοζο γιατί οπως ειχα πει ηθελα να προστατεψω τον johnny και γιατι η συμπεριφορά του φινευς ηταν περιεργη στα 2 τελευταία ποστ ( αναμεσα στους 2 αθτους ψηφισα αυτον που επιστευομουν λιγοτερο)
Ι lie us στο 45 ειχαμε αφησει την τελικα πορνη να μας φαει υπουλα το γιατρο χωρις να τιμωρηθει καιου ειχε κακοφανει παρα πολυ. Την πρωτη μερα μου φαινοσουν πολιτης αλλά τωρα νομίζω ότι εκανα λάθος. Ψηφο στον i lie us
Δυστυχώς δε θα μπορω να ειμαι εδω το πρωι της Τετάρτης οποτε ψηφιζω απο τωρα
Αν ο ισχυρισμος της himelas ειναι σωστος και ο i lie us εδωσε σημα στο ΔΑ να δρασει οφειλω να υπενθυμισω το δικηγόρο της πολης εφοσον θέλει να δει τι ειχε γινει την τελευταια μερα του παλερμο 45 να καταλαβει πως ο δικηγορος του τοτε 45 θα μπορούσε να σωσει το παιχνίδι και αν πιστεψει οτι η μαφια παει να κανει το ιδιο κολπο να δρασει
Τελος ενα μπραβο στο libertus που ηταν ο πρωτος που καταλαβε οτι ο λογος του φινευς εμπαζε
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Εάν δεις τα ποστ μου, κατηγορώ σε όλα τον Φινέα και τον βάζω στους πιθανούς υποψήφιους. Επίσης με κατηγορούσε και ως άπειρο παίκτη. Πριν αλλάξω από Εμιλούκο σε Physiognomist, σκεφτόμουνα ότι ο Φινέας θέλει να σώσει τον Φύσιο και έτσι ψήφισα Φύσιο. Όταν έγραφα το ποστ μου, δεν ήξερα ότι μεγάλωσε το κύμα τόσο απότομα για τον Φινέα, πράγμα που με χαροποίησε ιδιαίτερα και στο τέλος τον ψήφισα για να είμαι σίγουρος ότι θα φύγει. Τώρα δίνετε πάτημα στη μαφία να βάλουν εμένα στο μάτι.

γενικα ειπα οτι καποιος μπορει να κρυφτει πισω απο ψηφους του φινεα μολις δει να μεγαλωνει το κυμα σε σημειο που δεν θα τον χαντακωσει και που δεν σωζεται η κατασταση
σε εφερα ως παραδειγμα δεν ειπα οτι ντε και καλα οτι εσυ εισαι ο νο 1 υποπτος
το οτι τον κατηγορουσες επισης δεν λεει κατι απο την αποψη οτι πολλες φορες μελη της μαφιας για να μην φανει οτι συνεργαζονται κατηγορουν ο ενας τον αλλο
δεν αποκλειω ουτε οτι εισαι αθωος ουτε οτι εισαι ενοχος για μενα αυτη τη στιγμη ειναι 50-50
γι'αυτο και δεν εχω ψηφισει ακομα, θελω να δω πως θα κινηθουνε αρκετοι μετα τα σημερινα και πιο πολυ ατομα που δεν εχουν εμπλακει ιδιαιτερα ως τωρα

και τωρα σεναριο επιστημονικης φαντασιας παρατραβηγμενο αζ φοκ αλλα δεν αποκλειεται τιποτα στο παλερμο
αν ολο αυτο ηταν καλοστημμενη παγιδα και ειπαν να θυσιασουν τον φινεα (αν και κουλο)
μπορει να ηταν καποιος απο τους πρωτους που τον εδωσε για να φανει αυτοματα ως πολιτης και να εχουν εναν σιγουρο οτι θα μεινει safe εξασφαλιζοντας την εμπιστοσυνη μας- βεβαια υποθετω δεν ηξερε κανεις οτι θα παιχτει καρτα και θα αποκαλυφθει η ταυτοτητα του σοου δυσκολο αλλα χου νοους

-το αφηνω απλα σαν σεναριο μεχρι να εχουμε περισσοτερα στοιχεια ως τοτε ειναι απλα πηγη εμπνευσης για αστυνομικο θριλερ-
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ικαρίωνα για ποιο λόγο πιστεύεις πως δεν πρέπει να πάμε στον i lie us?
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top