Palermo #46 - Can you reverse the curse?

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (31/7)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
ΣΥΜΠΟΛΙΤΕΣ ΤΟΥ ΠΑΛΕΡΜΟ, αγαπητοί συνσικελιώτες, καμάρια της Ιταλίας και πάσης της Μεσογείο,
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ ΛΙΓΑ ΛΕΠΤΑ, οπότε ανοίξτε τις αυτάρες σας.

1)Διαβάζοντας τα ποστ Χιμέλας και Ούλτρα, σίγουροι αθώοι(και από ΑΜ) είναι κατ'εμέ οι εξής: ΤΑΣΟΣ, ΤΖΟΝΙ, ΕΜΙΛΟΥΚΑ, ΣΟΥΚΟΥ, ΓΕΡΜΑΝΑΡΟΥ, ΖΑΞ. Δεν υπάρχει ούτε ΑΜ εκεί, επαναλαμβάνω.

2)Πιστεύω ότι η ΜΕΛΑΝΙΑ σύμφωνα με αυτά που έγραφε είχα αναφέρει ότι πιστεύω ότι έχει κακό ρόλο και ότι την θεωρούσα μαφιόζα, αλλά δεν ξέρω αν είναι κανονική ή ΑΜ. Το γεγονός ότι έφυγε άκλαφτη και δεν την προστάτεψε ούτε η μάνα που την γέννησε ενώ υπήρχε περιθώριο, με κάνει να πιστεύω ότι κλείνουμε προς το δεύτερο ενδεχόμενο, αυτό της ΑΜ. Μην ξεχνάτε ότι ο Αγγελόγιαννος ζήτησε νεκροφάνεια και γι'αυτήν, αλλά μάλλον το έκανε για ξεκάρφωμα και επειδή αριθμητικά ο ΑΜ μετράει ως μαφιόζος και είναι υπέρ των μαφιόζων.Συν ότι θα μας ανάγκαζε να ασχολούμαστε μαζί της και θα κέρδιζαν ίσως γύρο οι κανονικοί μαφιόζοι.

3)Αν η Μελανία, λοιπόν, είναι όντως ΑΜ, τότε μένουν 2 στο παιχνίδι.Αν ήταν κανονική, τότε 1 μαφιόζος και 1 ΑΜ.
Θα λειτουργήσω με δεδομένο ότι η Μελανία ήταν ΑΜ και θα σας πω τα εξής για τους 2 μαφιόζους που απομένουν:
α)Οι δυο μαφιόζοι αυτοί βρίσκονται μέσα στα εξής άτομα: ΓΟΥΑΙΛΝΤ ΜΠΟΙ, ΚΑΡΑΝΤΑΚΟΣ, ΗΛΙΑΣ, ΚΟΜΦ.Βγάζω ΕΚΤΟΣ την Άλμα επειδή σύμφωνα με τον ντετέκτιβ είναι πολίτης και λογικά η πόρνη.Τον Κομφ τον έχουμε για ΔΑ αλλά αν προσέξατε είχα κάνει κι ένα ακραίο σενάριο να είναι στημένο όλο αυτό και να είναι μαφιόζος. Θεωρώ όμως ότι είναι ο ΔΑ. Έχει περισσότερες πιθανότητες. Άρα μας μένει ο ΓΟΥΑΙΛΝΤ ΜΠΟΙ που πρέπει να βγάλουμε σήμερα και μετά ΚΑΡΑΝΤΑΚΟΣ ή ΗΛΙΑΣ.
β)Ο Ηλίας φαίνεται να παίζει σαν αθώος, να ψηφίζει μαζί μας, να λέει αυτά που λέι η λογική αλλά αυτό θα μπορούσε να είναι πολύ καλή κάλυψη μαφιόζου.Ο Καραντάκος κάτι δεν μου αρέσει σε όσα γράφει. Ξαναδιάβασα τα ποστ του και αν δείτε τις δυο πρώτες μέρες όλο σχολιάζει ποστ του Σαμαελ ή μιλάει για τον Σαμαελ.Πληροφορία δενμπορεί να είχε και ήταν πολύ νωρίς για να καταλάβει έναν μαφιόζο που δεν μιλούσε πολύ, όπως ο Σαμαελ.Άρα μήπως ήταν για ξεκάρφωμα; Έπειτα στα επόμενα ποστ του μιλούσε διαρκώς για πόρνες σαν να έψαχνε τηνπόρνη. Δεν ψήφισε ΣΑΜΑΕΛ στη δημοσκόπηση και τώρα κάθεται και μας λέει ότι αφού ο Ικαρίονας βγήκε συγκάτοικος να δούμε τι γίνεται με Τάσο και Μπίλιρε που ο Τάσος είναι φουλ αθώος σε όλα τα δυνατά σενάρια(για την Μπιλιρέ θα σας πω σε λίγο) και μας λέει ότι δεν του άρεσε η ψήφος του Αγγελόγιαννου στον Γουαιλντ, σαν να προσπαθεί να μας μπερδέψει. Συν του ότι και ο Καραντάκος και ο Γουαιλντ ΜΠΟΙ στην προηγούμενη ψηφοφορία και πριν φανερωθεί ο ντετέκτιβ είχαν πει ότι έπρεπε να πάμε στη "ΣΙΓΟΥΡΗ ΜΑΦΙΟΖΑ ΑΛΜΑ" και όχι στον ΑΓΓΕΛΟΓΙΑΝΝΟ.Και όπως είδατε, η Άλμα ούτε καν μαφιόζα ήταν.Θα πρότεινα να βγάλουμε ΓΟΥΑΙΛΝΤ και μετά ΚΑΡΑΝΤΑΚΟ και τελευταίο τον Ηλία.
Σας παραπέμπω και στα ποστ 1226 και 1219, στα οποία λέει ότι πρέπει να πάμε Άλμα γιατί είμαστε πιο σίγουροι σε σχέση με Αγγελόγιαννο, και μετά βιάζεται να ψηφίσει Άλμα μόλις πέθανε με αποτυχημένο κάρφωμα ο Τσάρα. Ίσως για να σώσει μια γύρα Αγγελόγιαννο στρέφοντας όλους πρώτα προς Άλμα.Φαίνεται σαν οργανωμένη κίνηση και βάσει σχεδίου, για να στραφούν οι πολίτες προς Άλμα απευθείας.Περίμενε να δει αν θα πέθαινε ο έτερος μαφιόζος απ'το κάρφωμα που έκανε και μόλις είδε ότι πέθανε επειδή ήξερε ότι θα άλλαζαν οι ψήφοι ήθελε να δώσει ροή προς Άλμα για να βγει η πόρνη πρώτη. Εν το μεταξύ, ο Ικαρίονας τον είχε ήδη κράξει όταν ξέχασε το ενδεχόμενο της πόρνης και τον έλεγε για πόρνη, αλλά όπως φαίνεται είναι ο μαφιόζος που έψαχνε την πόρνη του.

4)ΤΕΛΟΣ, για την Μπιλιρέ, έχω να πω ότι έμεινε πολύ στην αφάνεια αλλά απ'τα ποστ της δεν βρήκα κάτι ενοχοποιητικό.Λέει πράγματα που μαφιόζος δεν θα τα έλεγε και φαίνεται να παίζει μόνη.


Δυο τελευταία βασικά σημεία:
1)Παρατηρήστε ότι δεν έχουμε ακόμη δει εξαίρεση ψηφοφορίας, ίσως να'χει καμιά ο ΓΟΥΑΙΛΝΤ ΜΠΟΙ. Οπότε ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ οι αθώοι να αλλάξετε γρήγορα ψήφο(σε ΚΑΡΑΝΤΑΚΟ) αν παίξει εξαίρεση ώστε να μη χαθεί καμιά ψήφος αθώων αν πεθάνει ένας από μας στη δολοφονία που έρχεται.Οι μαφιόζοι ίσως καθυστερήσουν να παίξουν την εξαίρεση για να χαθεί ψήφος αθώου που θα έχει ψηφίσει ΓΟΥΑΙΛΝΤ.Οπότε το νου σας παιδιά μου.

2)Μια νεκροφάνεια είχε ο Ικαρίονας, δυο πιστεύω χάθηκαν σε ΣΑΜΑΕΛ, ΝΤΙΟΥΜ, ΣΠΥΡΑΚΟ και ΜΕΛΑΝΙΑ.Μένει το πολύ μια έξω.Θεωρώ καλή κίνηση να ρίχναμε νεκροφάνεια σε ΣΠΥΡΑΚΟ, όσο κι αν δεν πρόσεχε, γιατί έχει μεγάλες πιθανότητεςνα έχει κι ο ίδιος άλλη μια ώστε να φέρει πίσω Σουκου μετά και να κερδίσουμε ΔΥΟ πολίτες.

Αυτά τα ολίγα,

σας ξανά χαιρετώ...ίσως βαρέθηκαν να μ'ακούν και με δολοφονήσουν σήμερα επιτέλους. XDDDDDDDDDDDDDDD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bilire

Νεοφερμένος

Η bilire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Καλημέρα,

Πρώτον να σχολιάσω τη τυμβωρυχία και να πω πως ήταν δεδομενο
ότι ο Ικαρίωνας ήταν πολίτης

Δεύτερον κοιτούσα τα παλιά ποστ του wildboy σήμερα …

Στα αρχικά του ποστ είχε κάποιες σωστές παρατηρήσεις όπως πχ
ότι δε μπορούμε στην αρχή του παιχνιδιού να μιλάμε με βεβαιότητα για αθώους ή ενόχους.

Αργότερα πέρασε σε έντονη άμυνα γιατί άρχισαν να τον
κατηγορούν και μετά ηρέμησε ξανά.

Έπειτα υποστήριξε ξανά τις επιλογές του με περισσότερο ή λιγότερο
ορθές παρατηρήσεις …

Το περίεργο για εμένα
είναι γιατί συνεχίζει να επιμένει για Alma Libre . Ήταν ύποπτη παίζοντας και την τυμβωρυχία που
θα μπορούσε να αποδοθεί σαν λάθος κίνηση και αθωώθηκε από τις πληροφορίες ένος
ατόμου. Μπορούμε να εμπιστευτούμε τον Ντεντεκτιβ? Νομίζω πως ναι… Άρα γιατί να
είναι ύποπτη στα μάτια του?

Επίσης σχετικά με το σχόλιο του JKaradakov για
τον I lie us , νομίζω σε όλο το παιχνίδι
τα περισσότερα ποστ του ήταν οργανωμένα
,είχαν επιχειρήματα και λογική ,δε νομίζω ότι είναι ένοχος

Τέλος κλείνω το ποστ
ψηφίζοντας τον wildboy
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Ήταν πρωί και είχε αφόρητη ζέστη. Η Eileen αποφάσισε πως δεν υπήρχε περίπτωση να περάσει ακόμη μία μέρα κάνοντας βόλτες στο Παλέρμο, προσπαθώντας μάταια να βρει πτώματα. Ο Dimijim είχε βρει τον παλιό, καλό, εαυτό του μετά την χθεσινή πολύνεκρη ανακάλυψη και ήταν κάθετος. Δεν υπήρχε περίπτωση να ακολουθήσει την Eileen στην παραλία.
«Και εμένα ποιος θα μου κάνει παρέα;;;» γκρίνιαζε στον dimijim ενώ ετοίμαζε την τσάντα της.
«Τι παρέα, με δουλεύεις; Να κάθομαι να βράζω κάτω από τον ήλιο όσο εσύ θα διαβάζεις το βιβλίο σου;;» ρώτησε προσπαθώντας μάταια να βγάλει άκρη..
H Eileen δε το έβαλε κάτω και με βοηθό το μεγαλύτερο όπλο της, την εξοντωτική γκρίνια, κατάφερε τελικά να πάρει μαζί της στην παραλία έναν εκνευρισμένο dimijim.
«Να, εδώ είναι ωραίο μέρος για να κάτσουμε» είπε η Eileen και ξεκίνησε να στήνει την ομπρέλα της.
Ο dimijim απλώνει την πετσέτα του στην άμμο και κάθεται, όταν
γυρίζει το κεφάλι του…
και δίπλα του ακριβώς…
βλέπει να προεξέχει από την άμμο
ένα κεφάλι!
Ήταν μία νέα γυναίκα
με το όνομα
Deutsch… Lover!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Παίζω νεκροφάνεια στον Σουκου.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Παίζω νεκροφάνεια στον Σουκου.


Να ένας σοβαρός άνθρωπος που βάζει και εικονίτσα, όχι σαν τους υπόλοιπους τεμπέληδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soukouu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soukouu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Thank you Τζονακο.καλως σας βρήκα.
Καραντακο ερχόμαστε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Deutsch... Lover, μεταφέρεσαι στη χώρα των φαντασμάτων χωρίς δικαίωμα για τελευταία λόγια! :bye:
Soukouu, welcome back!

Ψηφοφορία για Τρίτη 7/8

  1. Alma Libre

  2. bilire --> Wild_Boy

  3. ComfortablySmug

  4. Deutsch... Lover --> Wild_Boy

  5. Emilouko --> Wild_Boy

  6. i_lie_us --> Wild_Boy

  7. JKaradakov --> i_lie_us

  8. Joaquin --> Wild_Boy

  9. Johnny15 --> Wild_Boy

  10. Soukouu

  11. TasosZG --> Wild_Boy

  12. Wild_Boy --> Alma Libre

  13. Ζαξρεμιος


Ψήφοι
7 Wild_Boy
1 Alma Libre
1 i_lie_us


Η χώρα των φαντασμάτων
Σπυράκος (^^) - Ψηφοφορία 30/7
~Melania~ - Ψηφοφορία 3/8
sophie_96 - Δολοφονία 6/8
aggelogiannos - Ψηφοφορία 6/8
Deutsch... Lover - Δολοφονία 7/8

Οριστικές αποχωρήσεις
Samael [Κρυφός Μαφιόζος Ε] - Ψηφοφορία 31/7 & Τυμβωρυχία 1/8
blue_butterfly [Ιατρός] - Άμεση Προφυλάκιση 2/8 & Τυμβωρυχία 2/8
DumeNuke [Φανερός Μαφιόζος Α] - Δολοφονία 3/8 & Τυμβωρυχία 5/8
Himela [???] - Δολοφονία 6/8
tsarachaf [???] - Δολοφονία 6/8
ultraviolence [Ντέτεκτιβ] - Ποινή 6/8
Ikarionas [Συγκάτοικος Α] - Δολοφονία 2/8 & Τυμβωρυχία 6/8https://cnf.e-steki.gr/showpost.php?p=4426618&postcount=1254

Απουσίες
Σπυράκος (^^) #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από sophie_96
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Deutsch... Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από TasosZG
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Ikarionas
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Alma Libre
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από TasosZG
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από ComfortablySmug
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση άμεσης προφυλάκισης από Deutsch... Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από aggelogiannos
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Johnny15
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Χοακίν θα ήθελα πολύ να μου πεις, γιατί ο αγγελόγιαννος ήταν πιο σίγουρα μαφιόζος απο την Άλμα ΠΡΙΝ να βγει ο ντεντέκτιβ και να κάνει αποκάλυψη ρόλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soukouu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soukouu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Γιατί Παικταρά μου έριξε Τυμβωρυχία στον αρχιμσφιοζο σας και τον ξεσκέπασε. Για αυτό μόνο εγώ την αθώωνα από παλιά.

Εννοώ στην μπάτερφλαι, που την είχαμε για ύποπτη ακόμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Δεν ρώτησα εσένα παικταρά μου όπως βλέπεις, ήθελα την γνώμη του Χοακίν, όχι να του δώσεις εσύ μια απάντηση, την δικιά του ήθελα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soukouu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soukouu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Γιατί μωρε ομάδα δεν είμαστε; έτσι παίζεται το παιχνίδι.
Λοιπόν κρου,, σήμερα βγάζουμε άγριο παιδί. Αύριο ανάμεσα σε καρά, Ηλία και μπιλιρε είμαστε. Θα καώ σπίτι να τα ψάξω μια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Δεν ρώτησα εσένα παικταρά μου όπως βλέπεις, ήθελα την γνώμη του Χοακίν, όχι να του δώσεις εσύ μια απάντηση, την δικιά του ήθελα.


Διακρίνω λίγο κρύο е-δρώτα να τρέχει απ'το μέτωπό σου Καραντάκο, αλλά θα απαντήσω.

Για ΑΓΓΕΛΟΣΓΙΑΝΝΟΣ είχαμε τρία άτομα που ήταν σίγουρα πως ήταν μαφιόζος. Πρώτα η Χιμέλα που οκ ήταν πληροφοριοδότης, αλλά σε εκείνη τη φάση θα μπορούσε να είναι ντετέκτιβ, γιατί αρχικά κατηγορούσε αλλά μετά έγινε πιο σίγουρη, και μπορεί να τον βρήκε με την πληροφορία που είχε.Έπειτα ο Ούλτρα μας έλεγε επίσης πως είναι σίγουρος και εγώ τον Ούλτρα τον είχα αθώο.Και σου έγραψα κι εγώ ότι ο ΑΓΓΕΛΟΣΓΙΑΝΝΟΣ είχε όλο δυάδες υπόπτων και πάντα ψήφιζε τον μη δολοφόνο.

Δεύτερον, για την Άλμα υπήρχαν άτομα που πίστευαν ότι δεν ήταν μαφιόζα. Ένας ο Ούλτρα και δεύτερος ο Σουκού.Και τους δυο τους είχα για αθώους. Τρίτον, το πρόβλημα με σένα ΙΟΡΔΑΝΗ ΚΑΡΑΝΤΑΚΟ ΚΤΗΝΙΑΤΡΕ είναι ότι βιάστηκες πολύ να ψηφίσεις ΤΗΝ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΑΛΜΑ ΛΙΜΠΡΟΠΟΥΛΟΥ.Σαν να ήξερες ότι μπορεί να πεθάνει ο ΤΣΑΡΑ Ο ΑΡΧΙΜΑΦΙΟΖΟΣ ΤΗΣ ΣΥΜΦΟΡΑΣ.Και περίμενες να δεις τι θα γίνει έτσι ώστε σε περίπτωση που θα πέθαινε να δώσεις ψήφο σε ΑΛΜΑ παρακινώντας τους πολίτες πρώτα εκεί, λέγοντας ότι είναι "πιο σίγουρη".Σορρυ, αλλά θεωρώ ότι δεν το έκανες τυχαία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Αν επιτρέπεται η ΕΙΛΙΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΚΟ ΓΟΥΣΤΟ ΣΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ, ΤΟ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΣΕ να σπαμάρει τραγούδια, το ίδιο θα κάνουμε κι εμείς, αναρχία στην Σικελία.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Γιατί μωρε ομάδα δεν είμαστε; έτσι παίζεται το παιχνίδι.
Λοιπόν κρου,, σήμερα βγάζουμε άγριο παιδί. Αύριο ανάμεσα σε καρά, Ηλία και μπιλιρε είμαστε. Θα καώ σπίτι να τα ψάξω μια.

Ομάδα που απο την Πέμπτη - Παρασκευή έχετε ορίσει μπροστάριδες την Χιμέλα και τον Χοακίν και ακολουθείτε απο πίσω πιστά, με μόνο εμένα και την Εμιλούκο να προσπαθούμε να σκεφτούμε λίγο από μόνοι μας.

Διακρίνω λίγο κρύο е-δρώτα να τρέχει απ'το μέτωπό σου Καραντάκο, αλλά θα απαντήσω.

Για ΑΓΓΕΛΟΣΓΙΑΝΝΟΣ είχαμε τρία άτομα που ήταν σίγουρα πως ήταν μαφιόζος. Πρώτα η Χιμέλα που οκ ήταν πληροφοριοδότης, αλλά σε εκείνη τη φάση θα μπορούσε να είναι ντετέκτιβ, γιατί αρχικά κατηγορούσε αλλά μετά έγινε πιο σίγουρη, και μπορεί να τον βρήκε με την πληροφορία που είχε.Έπειτα ο Ούλτρα μας έλεγε επίσης πως είναι σίγουρος και εγώ τον Ούλτρα τον είχα αθώο.Και σου έγραψα κι εγώ ότι ο ΑΓΓΕΛΟΣΓΙΑΝΝΟΣ είχε όλο δυάδες υπόπτων και πάντα ψήφιζε τον μη δολοφόνο.

Δεύτερον, για την Άλμα υπήρχαν άτομα που πίστευαν ότι δεν ήταν μαφιόζα. Ένας ο Ούλτρα και δεύτερος ο Σουκού.Και τους δυο τους είχα για αθώους. Τρίτον, το πρόβλημα με σένα ΙΟΡΔΑΝΗ ΚΑΡΑΝΤΑΚΟ ΚΤΗΝΙΑΤΡΕ είναι ότι βιάστηκες πολύ να ψηφίσεις ΤΗΝ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΑΛΜΑ ΛΙΜΠΡΟΠΟΥΛΟΥ.Σαν να ήξερες ότι μπορεί να πεθάνει ο ΤΣΑΡΑ Ο ΑΡΧΙΜΑΦΙΟΖΟΣ ΤΗΣ ΣΥΜΦΟΡΑΣ.Και περίμενες να δεις τι θα γίνει έτσι ώστε σε περίπτωση που θα πέθαινε να δώσεις ψήφο σε ΑΛΜΑ παρακινώντας τους πολίτες πρώτα εκεί, λέγοντας ότι είναι "πιο σίγουρη".Σορρυ, αλλά θεωρώ ότι δεν το έκανες τυχαία.

Το πρόβλημα με εσένα ΔΡ. ΧΟΑΚΙΜΑΚΗ είναι ότι έχουν πάρει τα μυαλά σου αέρα απο τις πολλαπλές αθώωσεις και νομίζεις ότι μπορείς να μας κουβαλήσεις.

Και για του λόγου το αληθές ΙΑΤΡΕ ΜΟΥ πρώτα εσύ άλλαξες σε Αγγελόγιαννο για να δώσεις γραμμή εκει και μετά εγώ σε Άλμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TasosZG

Νεοφερμένος

Ο TasosZG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Σε περίπτωση που η Μελάνια είναι ΑΜ, αφού δεν ψήφισε τον φανερό της φεύγοντας υπάρχει το εξής ενδεχόμενο:

Εγώ είχα βάλει αυτούς στους σίγουρους αθώους μου πριν κάτι φεγγάρια:
Himela
JKaradakov (Είχε ψηφίσει Σάμαελ στην ισοψηφία και μετά πήρε πίσω την ψήφο επειδή λέει τον ψήφισε και ο Ικαρίονας)
Joaquin
Soukouu

Η Μελάνια σε ένα από τα πολλά ποστ "Εγώ σας τα λέω αλλά δεν με πιστεύετε" είπε το εξής:
Βγαλτε με, αλλα εγω θα πω δυο σημαντικα πραγματα: 1. εγω δεν εδωσα 100% απο ο,τι μπορεσα να δωσω στους πολιτες (πιστέψτε με μπορουσα πολλά) και δεν θα το κανω τωρα που έχετε πεσει ολοι πανω μου... θα παρω τη βοηθεια μου στο ταφο μου
2. Υπάρχουν διάφοροι ρολοι που στο παιχνίδι πρέπει να βγουν με ψηφοφορία γιατι δεν μπορούν να πεθανουν αλλιως.
3. Έχετε κάνει τρομερά λαθη στη κατεύθυνση. Στους σιγουρος αθώους σας κρύβονταιιι..

Βέβαια το γεγονός ότι για μένα έλεγε ότι το μόνο που κάνω είναι να λέω "ζήτω"(δεν έγινε ποτέ αυτό) και απλά να μπαίνω και να ψηφίζω (ψήφιζα αλλά όχι μόνο αυτό) με κάνει να πιστεύω ότι ίσως να μην εννοούσε ότι κρυβόταν στους δικούς μου αθώους, αφού λογικά υπήρχε κάποιο bug στον browser της και δεν έβλεπε τα δικά μου ποστ, αν και τελευταία μας τα λέει πολύ άσχημα ο καραντάκοφ.

Απλά το αναφέρω μπας και σκεφτείτε μήπως εννοούσε κάποιον άλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Ομάδα που απο την Πέμπτη - Παρασκευή έχετε ορίσει μπροστάριδες την Χιμέλα και τον Χοακίν και ακολουθείτε απο πίσω πιστά, με μόνο εμένα και την Εμιλούκο να προσπαθούμε να σκεφτούμε λίγο από μόνοι μας.



Το πρόβλημα με εσένα ΔΡ. ΧΟΑΚΙΜΑΚΗ είναι ότι έχουν πάρει τα μυαλά σου αέρα απο τις πολλαπλές αθώωσεις και νομίζεις ότι μπορείς να μας κουβαλήσεις.

Και για του λόγου το αληθές ΙΑΤΡΕ ΜΟΥ πρώτα εσύ άλλαξες σε Αγγελόγιαννο για να δώσεις γραμμή εκει και μετά εγώ σε Άλμα.

Με εμπιστεύονται οι συμπολίτες μου επειδή έχω βγει απ'τα σπλάχνα τους και μιλάω στο υποσυνείδητό τους, επικοινωνούμε σε άλλο λέβελ και γι'αυτό έχουμε φτάσει ενωμένοι να βγάλουμε 4 ΜΑΦΙΟΖΟΥΣ απ'την πόλη μας και να ξεβρωμίσουμε το νησί μας.Κι έχεις και παράπονο που συμφωνούν με Χιμελάρα κι εμένα οι πολίτες!Σε πληροφορώ ότι μια χαρά τα σκέφτονται όλα, βλέπουν την καμπούρα του καθενός και τον διώχνουν subito. Είμαι περήφανος για τους συμπολίτες μου.

Τώρα στα σοβαρά.

Όσον αφορά τον Αγγελόγιαννο, ήθελα να αλλάξω πριν την ανακοίνωση της δολοφονίας και να τον ψηφίσω γιατί ψιλιάστηκα ότι μπορεί να πέθαινε ο ΤΣΑΡΑ απ'αυτά που έγραφε ο ίδιος. Αλλά τώρα δεν κατάλαβα. Με κατηγορείς που πήγα να σας βάλω στο σωστό δρόμο και καταφέραμε να διώξουμε τον Μαφιόζο; Δηλαδή τυχαία ανέφερες ΣΑΜΑΕΛ, μιλούσες για πόρνη και ψήφισες ΑΛΜΑ που δεν ήταν μαφιόζα τρέχοντας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Καραντάκο απλά έχουμε φτάσει σε αρκετά δύσκολο σημείο. Εφόσον έχουν αθωωθεί κάποιοι παίκτες πλήρως, πρέπει να αναλύσουμε στους άλλους παίκτες ποιοι είναι οι πιθανοί μαφιόζοι (δεν μιλάω για ΑΜ προς το παρόν αλλά για σκέτο μαφιόζους).

Εγώ δεν ακολουθώ Χοακίνο και Χιμέλα, γιατί και οι δυο είχαν λάθη. Αλλά δυστυχώς δεν βρίσκω κάποιο συνταρακτικό στοιχείο που να σε αθωώνει. Ο Τάσος πχ έπαιξε Τύμβω σε κρυφό μαφιόζο. Ο Ζαξραιμ έδωσε 5η ψήφο σε Σάμαελ. Παραδείγματα αυτά. Ενώ εσύ λοιπόν λες σωστά πράγματα, που και που, όλα αυτά τα έκανες προς το παρόν εκ του ασφαλούς. Βέβαια, μπορεί να είσαι απλώς άτυχος. Αλλά οι άλλοι που ίσως κρύβουν πράγματα, πέρα από κομφι και αλμα φυσικά, είναι ο ηλίας, και άντε να πω η εμιλουκο, αλλά δεν νομίζω.

Μπορεί να έχει γίνει πατάτα ή τέλειο play από τη μαφία και να έχει κρυφτεί κάποιος μαφιόζος τέλεια, αλλά όπως βλέπεις, με την αφαιρετική μέθοδο, αναγκαστικά πάμε σε εσένα.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Για να δείτε τι πάει να πει μουσική ποιότητα. Αφιερωμένο και στον φίλο Ultraviolence που σίγουρα του αρέσει και έχει καλό γούστο σε σειρές.
https://www.youtube.com/watch?v=IGUboLZx3Tk
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top