Palermo #46 - Can you reverse the curse?

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (31/7)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Κάρφωσαν τον πληροφοριοδότη μας την Χιμέλα η οποία μας έδωσε με σιγουριά Αγγελόγιαννο στις τελευταίες σελίδες και αστόχησαν στον ντετέκτιβ που λογικά είχα δίκιο χθες και είναι ο Ικαρίονας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Κάρφωσαν τον πληροφοριοδότη μας την Χιμέλα η οποία μας έδωσε με σιγουριά Αγγελόγιαννο στις τελευταίες σελίδες και αστόχησαν στον ντετέκτιβ που λογικά είχα δίκιο χθες και είναι ο Ικαρίονας.

Δεν ξέρω αν λες αυτό που κατάλαβα, αλλά ο Φανερός της Χιμέλας είναι ο Dume.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν λες αυτό που κατάλαβα, αλλά ο Φανερός της Χιμέλας είναι ο Dume.

Το ίδιο λέμε.Ο Ντιουμ ήταν ο φανερός της Χιμέλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TasosZG

Νεοφερμένος

Ο TasosZG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Μικρό το κακό λοιπόν... (+εκπλήρωση sidequest)

Μείναμε 14 άτομα, 3 μαφιόζοι (+2 κακοί) άρα 9 - 5.

Οι 3 που πρέπει να φύγουν είναι με αυτή τη σειρά:


  1. Αγγελόγιαννος (Σίγουρος μαφιόζος με 3 κάρτες)

  2. Άλμα Λίμπρε (Σίγουρη μαφιόζα με 2 κάρτες)

  3. Wild_Boy (Όχι 100% σίγουρος με 3 κάρτες)



Υπάρχει ενδεχόμενο να χάσουμε από κάρτες, ελπίζω να μην τα έχουν όλα οι κακοί. Επίσης είμαστε σε ένα σημείο που αν σπάμε ψήφους οι καλοί ενδέχεται να γίνει το εξής:



  • Μαφιόζος_Α 4 ψήφοι

  • Μαφιόζος_Β 4 ψήφοι

  • Αθώος_Γ 0 ψήφοι




Αλλαγές ψήφων τελευταία στιγμή από τους μαφιόζους (που έχουν άμεση επικοινωνία) και κάρτες επιπλέον ψήφων + να είναι σε επιφυλακή πόρνη-δα, και να φύγει αθώος.
Γι' αυτό μην επαναπαύεστε που ψηφίσατε μαφιόζο, δεν πρέπει να σπάσουμε ψήφους, πάμε για αρχή όλοι Αγγελόγιαννο.

ΥΓ. Πολύ πιθανό να ήταν η Χιμέλα ο πληροφοριοδότης που τα είχε παίξει όλα στην 2η ψηφοφορία για να βάλει σε ισοβαθμία τους Ντόιτς-Σάμαελ επειδή ο Ντουμ είχε ψηφίσει Τζόνι.

Αλλάζω σε Aggelogiannos
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Το ίδιο λέμε.Ο Ντιουμ ήταν ο φανερός της Χιμέλας.
Ωραία η σιγουριά της Χιμέλας για τον Αγγελογιαννο δεν μπορεί να πηγάζει απο πουθενά αλλού πέρα απο αυτά που έχει δει στο παιχνίδι μιας και όλες τις κάρτες τις έχει παίξει στο δημόσιο. Επομένως για να μην κάνουμε το ίδιο λάθος με την Παρασκευή πάμε προς Άλμα σήμερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Δευτέρα 6/8

  1. aggelogiannos --> tsarachaf

  2. Alma Libre

  3. bilire --> tsarachaf

  4. ComfortablySmug --> tsarachaf

  5. Deutsch... Lover --> tsarachaf

  6. Emilouko --> tsarachaf

  7. Himela --> tsarachaf

  8. Ikarionas --> tsarachaf (φάντασμα)

  9. i_lie_us -->tsarachaf

  10. JKaradakov --> Alma Libre

  11. Joaquin --> aggelogiannos

  12. Johnny15 --> tsarachaf

  13. ~Melania~ --> Alma Libre (φάντασμα)

  14. Soukouu --> tsarachaf (φάντασμα)

  15. sophie_96 --> tsarachaf

  16. TasosZG --> aggelogiannos

  17. tsarachaf

  18. ultraviolence

  19. Wild_Boy --> tsarachaf

  20. Ζαξρεμιος --> Alma Libre



Ψήφοι
15 tsarachaf
3 Alma Libre
2 aggelogiannos

Η χώρα των φαντασμάτων
Σπυράκος (^^) - Ψηφοφορία 30/7
Ikarionas - Δολοφονία 2/8
Soukouu - Δολοφονία 3/8
~Melania~ - Ψηφοφορία 3/8
sophie_96 - Δολοφονία 6/8

Οριστικές αποχωρήσεις
Samael [Κρυφός Μαφιόζος Ε] - Ψηφοφορία 31/7 & Τυμβωρυχία 1/8
blue_butterfly [Ιατρός] - Άμεση Προφυλάκιση 2/8 & Τυμβωρυχία 2/8
DumeNuke [Φανερός Μαφιόζος Α] - Δολοφονία 3/8 & Τυμβωρυχία 5/8
Himela [???] - Δολοφονία 6/8
tsarachaf [???] - Δολοφονία 6/8

Απουσίες
Σπυράκος (^^) #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από sophie_96
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Deutsch... Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από TasosZG
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Ikarionas
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Alma Libre
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από TasosZG
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από ComfortablySmug
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση άμεσης προφυλάκισης από Deutsch... Lover
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,090 μηνύματα.
Καλησπέρα και καλή εβδομάδα Παλέρμο.

Ένα κάρφωμα ήταν αρκετά πιθανό να γίνει απ' τη στιγμή που η μαφία έχει καταφανώς στριμωχτεί, και χαίρομαι που αυτό ήταν μερικώς αποτυχημένο (δεν έχετε Eileen μέσα γατάκια, μακελειό δεν κάνεις χωρίς τη Ζωή.)

Η Χιμέλα βοήθησε αρκετά, σπατάλησε και όλες τις κάρτες της και την ευχαριστούμε για τη συμμετοχή της (και μπαρδόν πρεσβυτέρα μου αν θεώρησες ποτέ ότι σ' έχω για μαφιόζα, μετά κι απ' τη χθεσινή τυμβωρυχία δεν υπήρχε περίπτωση να το κάνω ούτως ή άλλως).
Όσον αφορά τη μανούρα που έγινε για το Joaquin, απρόσεκτος θα έλεγα ο Comfy. Με το σινιάλο του tsarachaf χθες οι διαδικασίες ώστε να πεθάνει είχαν κινηθεί υποθέτω και πάει εκείνος και του παίζει την ΑΠ. Ευχαριστούμε λοιπόν που έκαψες την κάρτα σου και πλέον δεν αφήνεις αμφιβολία για το διεφθαρμένο ποιόν σου.

Σε αυτό το σημείο να θυμίσω (βαριέμαι να ψάχνω που ήταν το ποστ) ότι ο Κόμφυ είχε πει από την Παρασκευή ότι "μας ετοιμάζει έκπληξη για το βράδυ", πράγμα που με κάνει να υποθέτω ότι είχε την ΑΠ από την προηγούμενη εβδομάδα και ότι η ΑΠ αυτής της εβδομάδας πήγε αλλού. Σε αυτήν την περίπτωση, ας ελπίσουμε ότι είμαστε τυχεροί και δεν πήγε σε μαφιόζικα-βοηθητικά χέρια.
(btw δεν γράψατε κάπου βρε ΣΕ πόσες/τι κάρτες μοιράστηκαν να τα 'χουμε πρόχειρα :redface:)


Όσον αφορά τη σημερινή ψήφο, με χαρά να κινηθώ σε ότι θέλετε μεταξύ aggelogiannos-Alma. Το σκεπτικό του Τάσου περί καρτών αγγελόγιαννου έχει κάποια λογική αλλά αν είναι βγάζοντάς τον να έχουμε την Αλμα στη θέση του tsarachaf και να δίνει απροκάλυπτα σινιάλα στην πόρνη, ας πάμε για την ώρα σε εκείνη ώστε αν φύγει να αναγκαστεί ενδεχομένως κάποιος άλλος να πάρει αυτόν τον ρόλο και να φανεί περισσότερο.
Σε οποιαδήποτε περίπτωση πιστεύω ότι εκεί πρέπει να πάνε οι δύο επικείμενες ψηφοφορίες.
Έχουμε 3 σίγουρους μαφιόζους οριστικά εκτός και θεωρώ ότι είμαστε σε πολύ καλό σημείο.

So, για την ώρα ψήφο σε Alma Libre από εμένα αφού εκείνη βλέπω να προπορεύεται και εδώ γύρω θα είμαστε για αλλαγές αν χρειαστεί.
Το σημαντικό είπαμε άλλωστε πως σε αυτό το σημείο είναι η συσπείρωση των ψήφων για να μη φύγει κάνας τρίτος σε ενδεχόμενο καρτοπόλεμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

TasosZG

Νεοφερμένος

Ο TasosZG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Εντάξει δεν θα κολλήσω σε Αγγελόγιαννο, +ότι έχουμε την έξτρα ψήφο από Μελάνια.

Αλλάζω σε AlmaLibre.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Παιδιά δεν ξέρω αν πρέπει να κινηθούμε σε Άλμα. Συν όλων των άλλων, αν βγάλουμε Αγγελόγιαννο έχουμε καλύτερες πιθανότητες να πέσουμε πάνω σε αυτόν που έχει την νεκροφάνειά τους. Δεν νομίζω να την έχει η Άλμα, η οποία έπαιξε και μια τυμβωρυχία ήδη. Τώρα προσέξτε: σε ενδεχόμενο που την έχει ο γουαιλντ μποι, θα αναγκαστεί να φέρει πίσω αγγελόγιαννο και να προδωθεί οπότε θα τους έχουμε σίγουρους μετά!

Σας ζητώ να κάνετε μια ακόμα στροφή γιατί η περίπτωση αυτή δεν είναι σαν της Μελανίας.Έχουμε δυο μαφιόζια και πάμε να βγάλουμε αυτόν που ήταν περισσότερο στις σκιές( μήπως επειδή είχε τις καλύτερες κάρτες; ) παρά την άλμα που είναι μείον μια κάρτα και έχει ήδη σπαταλήσει μια δυνατή κάρτα(εκτός κι αν έχουν πέσει πάνω της όλες οι καλές κάρτες).

Ψήφο σε ΑΓΓΕΛΟΓΙΑΝΝΟ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Το ότι έπαιξε ΑΠ στον Joaquin, μόνο τυχαίο δεν είναι. Όλοι είδαμε το θέατρο του παραλόγου (θα μπορούσε και να έλειπε tbh).
Καταρχήν δεν την αιτιολόγησε καν. Έστω ρε φίλε, για τα μάτια του κόσμου, πες δυο πίπες εκεί πέρα να τελειώνουμε δεν χρειάζεται να καρφώνεσαι τόσο. Τι είναι η ΑΠ και την πετάς έτσι χωρίς αιτιολόγηση;
Οπότε το ερώτημα μου ήταν γιατί στον Joaquin κι όχι στην Himela ή στον Johnny ή στην Σοφία τέλος πάντων σε κάποιον που η αθωότητα του είναι πιο σίγουρη από άλλους.

Πάμε λίγο να το δούμε:
Ενδεικτικά ο τσαρα εδώ λέει σε βοηθούς της μαφίας, όποιος πάρει ΑΠ να προσέχει για ακυρώσεις, σε φάση πρόσεχε πότε και που θα την ρίξεις. Η μόνη εύκολη λύση για τον ΔΑ ήταν ο Joaquin όπου και την έριψε πάνω του αφού στο παρελθόν του τον είχε δώσει στο πιάτο ο τσαρα, δίνοντας του ακόμη ένα γύρο στο παιχνίδι. Άσχετα αν άλλα του έλεγε ο tsarachaf.
ΟΜΩΣ θεωρώ ότι ο Joaquin έχει βρει και ξεμπροστιάσει μεγάλο μέρος της μαφίας ( πλην Alma και ίσως Melania)και γι'αυτό έπρεπε να τον βγάλουν απ'τη μέση, για να μην βοηθά άλλο. Well played απ'την deutsch που έπαιξε την ακύρωση btw!

Στο ποστ αυτό, ο Joaquin έκατσε και διάβασε όλα τα μηνύματα του aggelogiannos και μας ενημέρωσε για μερικά πράγματα τα οποία έχουν τρελή βάση και δεν είχαμε αντιληφθεί όλοι μας. Είχα πει ότι στις ψήφους του Johnny σίγουρα κρύβονται μαφιόζοι αλλά δεν μπορούσα να φανταστώ ότι πήγαν 3 μαφιόζοι για να σώσουν τον κρυφό. Θεώρησα τσαρα και dume ήταν αρκετοί για να μην καούν. Κάπου εδώ φαίνεται ότι αν κάποιος διαβάσει το παιχνίδι απ'την αρχή, βγάζει αρκετό ζουμί. Δεν το έχω κάνει ακόμη αλλά θέλω κάποια στιγμή να το κάνω όπως και οι υπόλοιποι συμπολίτες.
Αρχική Δημοσίευση από aggelogiannos:
Πανω που θα πηγαινα αλμα χαιρομαι περισσοτερο με τα λογια του ικαριωνα που το επιβεβαιωνει.Βεβαια απο την λιστα του δεν μαρεσε που εβαλε karadakov,σε αυτο μαλλον εχει πεσει εξω.Εγω τον θεωρω προς το παρον αθωο γτ αθωωνε blue

Με βαση ολα αυτα εγω (μετα τον tsaratsaf) θα κατευθυνθω σε alma και wild boy(πρωτα alma).

Κι αυτό εδώ με κάνει να σε υποπτεύομαι ακόμη παραπάνω αφού πας να πατήσεις πάνω σε λάθος του ικαρίωνα για να κάνεις τα δικά σου. Όπως έχω ξαναπεί, η άλμα είναι στην χειρότερη η πόρνη και επιμένω σ'αυτό. ( πλέον την θεωρώ πολίτη για να'μαι ειλικρινής, αφού θες να κατευθυνθείς πρώτα σ'αυτή δεν σας παίρνει να ξεφορτωθείτε ακόμη την πόρνη.). Μετά απ'αυτό είναι δεδομένο πως δεν πρέπει να φύγει η Άλμα. Joaquin εμπιστεύσου με σ'αυτό! Πρέπει να πάμε πρώτα στον aggelogiannos που είναι σίγουρος.


Αρχική Δημοσίευση από Jkaradakov:
Ωραία η σιγουριά της Χιμέλας για τον Αγγελογιαννο δεν μπορεί να πηγάζει απο πουθενά αλλού πέρα απο αυτά που έχει δει στο παιχνίδι μιας και όλες τις κάρτες τις έχει παίξει στο δημόσιο. Επομένως για να μην κάνουμε το ίδιο λάθος με την Παρασκευή πάμε προς Άλμα σήμερα.


Εσένα δεν σε ξεχνάω, μου'χεις κάτσει κάπως από τότε με τα σενάρια περι tsarachaf και μου το κάνεις ακόμη πιο δύσκολο που πας να βγάλεις Άλμα τώρα.


Ξαναλέω, ΔΕΝ πρέπει να βγει η Άλμα κι έχω τόσους γύρους που το λέω, δεν είναι μαφιόζα.. σπατάλησα τόσο χρόνο και σας το λέω.
Ορίτζιναλ πολίτες, πρέπει να βγάλουμε τον aggelogiannos πρώτα, συσπειρωθείτε.

Ψηφίζω aggelogiannos.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Δευτέρα 6/8

  1. aggelogiannos --> tsarachaf

  2. Alma Libre

  3. bilire --> tsarachaf

  4. ComfortablySmug --> tsarachaf

  5. Deutsch... Lover --> tsarachaf

  6. Emilouko --> tsarachaf

  7. Himela --> tsarachaf

  8. Ikarionas --> tsarachaf (φάντασμα)

  9. i_lie_us -->Alma Libre

  10. JKaradakov --> Alma Libre

  11. Joaquin --> aggelogiannos

  12. Johnny15 --> tsarachaf

  13. ~Melania~ --> Alma Libre (φάντασμα)

  14. Soukouu --> tsarachaf (φάντασμα)

  15. sophie_96 --> tsarachaf

  16. TasosZG --> Alma Libre

  17. tsarachaf

  18. ultraviolence --> aggelogiannos

  19. Wild_Boy --> tsarachaf

  20. Ζαξρεμιος --> Alma Libre



Ψήφοι
11 tsarachaf
5 Alma Libre
2 aggelogiannos

Η χώρα των φαντασμάτων
Σπυράκος (^^) - Ψηφοφορία 30/7
Ikarionas - Δολοφονία 2/8
Soukouu - Δολοφονία 3/8
~Melania~ - Ψηφοφορία 3/8
sophie_96 - Δολοφονία 6/8

Οριστικές αποχωρήσεις
Samael [Κρυφός Μαφιόζος Ε] - Ψηφοφορία 31/7 & Τυμβωρυχία 1/8
blue_butterfly [Ιατρός] - Άμεση Προφυλάκιση 2/8 & Τυμβωρυχία 2/8
DumeNuke [Φανερός Μαφιόζος Α] - Δολοφονία 3/8 & Τυμβωρυχία 5/8
Himela [???] - Δολοφονία 6/8
tsarachaf [???] - Δολοφονία 6/8

Απουσίες
Σπυράκος (^^) #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από sophie_96
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Deutsch... Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από TasosZG
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Ikarionas
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Alma Libre
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από TasosZG
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από ComfortablySmug
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση άμεσης προφυλάκισης από Deutsch... Lover
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Το ότι έπαιξε ΑΠ στον Joaquin, μόνο τυχαίο δεν είναι. Όλοι είδαμε το θέατρο του παραλόγου (θα μπορούσε και να έλειπε tbh).
Καταρχήν δεν την αιτιολόγησε καν. Έστω ρε φίλε, για τα μάτια του κόσμου, πες δυο πίπες εκεί πέρα να τελειώνουμε δεν χρειάζεται να καρφώνεσαι τόσο. Τι είναι η ΑΠ και την πετάς έτσι χωρίς αιτιολόγηση;
Οπότε το ερώτημα μου ήταν γιατί στον Joaquin κι όχι στην Himela ή στον Johnny ή στην Σοφία τέλος πάντων σε κάποιον που η αθωότητα του είναι πιο σίγουρη από άλλους.

Πάμε λίγο να το δούμε:
Ενδεικτικά ο τσαρα εδώ λέει σε βοηθούς της μαφίας, όποιος πάρει ΑΠ να προσέχει για ακυρώσεις, σε φάση πρόσεχε πότε και που θα την ρίξεις. Η μόνη εύκολη λύση για τον ΔΑ ήταν ο Joaquin όπου και την έριψε πάνω του αφού στο παρελθόν του τον είχε δώσει στο πιάτο ο τσαρα, δίνοντας του ακόμη ένα γύρο στο παιχνίδι. Άσχετα αν άλλα του έλεγε ο tsarachaf.
ΟΜΩΣ θεωρώ ότι ο Joaquin έχει βρει και ξεμπροστιάσει μεγάλο μέρος της μαφίας ( πλην Alma και ίσως Melania)και γι'αυτό έπρεπε να τον βγάλουν απ'τη μέση, για να μην βοηθά άλλο. Well played απ'την deutsch που έπαιξε την ακύρωση btw!

Στο ποστ αυτό, ο Joaquin έκατσε και διάβασε όλα τα μηνύματα του aggelogiannos και μας ενημέρωσε για μερικά πράγματα τα οποία έχουν τρελή βάση και δεν είχαμε αντιληφθεί όλοι μας. Είχα πει ότι στις ψήφους του Johnny σίγουρα κρύβονται μαφιόζοι αλλά δεν μπορούσα να φανταστώ ότι πήγαν 3 μαφιόζοι για να σώσουν τον κρυφό. Θεώρησα τσαρα και dume ήταν αρκετοί για να μην καούν. Κάπου εδώ φαίνεται ότι αν κάποιος διαβάσει το παιχνίδι απ'την αρχή, βγάζει αρκετό ζουμί. Δεν το έχω κάνει ακόμη αλλά θέλω κάποια στιγμή να το κάνω όπως και οι υπόλοιποι συμπολίτες.


Κι αυτό εδώ με κάνει να σε υποπτεύομαι ακόμη παραπάνω αφού πας να πατήσεις πάνω σε λάθος του ικαρίωνα για να κάνεις τα δικά σου. Όπως έχω ξαναπεί, η άλμα είναι στην χειρότερη η πόρνη και επιμένω σ'αυτό. ( πλέον την θεωρώ πολίτη για να'μαι ειλικρινής, αφού θες να κατευθυνθείς πρώτα σ'αυτή δεν σας παίρνει να ξεφορτωθείτε ακόμη την πόρνη.). Μετά απ'αυτό είναι δεδομένο πως δεν πρέπει να φύγει η Άλμα. Joaquin εμπιστεύσου με σ'αυτό! Πρέπει να πάμε πρώτα στον aggelogiannos που είναι σίγουρος.





Εσένα δεν σε ξεχνάω, μου'χεις κάτσει κάπως από τότε με τα σενάρια περι tsarachaf και μου το κάνεις ακόμη πιο δύσκολο που πας να βγάλεις Άλμα τώρα.


Ξαναλέω, ΔΕΝ πρέπει να βγει η Άλμα κι έχω τόσους γύρους που το λέω, δεν είναι μαφιόζα.. σπατάλησα τόσο χρόνο και σας το λέω.
Ορίτζιναλ πολίτες, πρέπει να βγάλουμε τον aggelogiannos πρώτα, συσπειρωθείτε.

Ψηφίζω aggelogiannos.
Δεν μας λες όμως τα στοιχεία σου ότι η Άλμα είναι πόρνη και όχι μαφιόζα. Γιατί για το ότι είναι μαφιόζα έχουμε έναν ΑΜ που είναι εκτος και την έχει δώσει δυο φορές. Και μην μου πεις γιατί ο Αμ να δωσει τον μαφιόζο του, όταν βγαίνει πρέπει να παρει μια απόφαση, αν θα βοηθήσει πολίτες ή μαφία, γιατί ξέρει ότι δεν θα τον επαναφέρει κανείς, οπότε εγώ πιστεύω ότι μας έδωσε την Άλμα.

Περιμένω τα στοιχεία για την πόρνη, αν τα έχεις ξαναπεί, σορρυ, αλλα ξαναβάλτα.

Επίσης, εσύ, Άλμα και Ζαξρεμ δεν είχατε ψηφίσει πριν την δολοφονία. Γιατί ήσουν τόσο σίγουρος ότι δεν θα πεθάνεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TasosZG

Νεοφερμένος

Ο TasosZG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Όπως έχω ξαναπεί, η άλμα είναι στην χειρότερη η πόρνη και επιμένω σ'αυτό. ( πλέον την θεωρώ πολίτη για να'μαι ειλικρινής, αφού θες να κατευθυνθείς πρώτα σ'αυτή δεν σας παίρνει να ξεφορτωθείτε ακόμη την πόρνη.). Μετά απ'αυτό είναι δεδομένο πως δεν πρέπει να φύγει η Άλμα. Joaquin εμπιστεύσου με σ'αυτό! Πρέπει να πάμε πρώτα στον aggelogiannos που είναι σίγουρος.

Επίσης μπορεί και να είσαι εσύ η πόρνη, που δεν έχεις αθωωθεί από τίποτα και έλεγες και τα περίεργα για τα λόγια του Σάμαελ.
Και πας να μας πείσεις ότι ξέρεις για την αθωώτητα της Άλμα. Αλλά συμφωνούμε ότι ο Αγγελόγιαννος είναι σίγουρος, τον οποίο και άνετα θα έκαιγες ώστε να κρατήσεις στο τέλος την Άλμα.

Ένα πιθανό σενάριο λέω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Jkaradakov:
Δεν μας λες όμως τα στοιχεία σου ότι η Άλμα είναι πόρνη και όχι μαφιόζα. Γιατί για το ότι είναι μαφιόζα έχουμε έναν ΑΜ που είναι εκτος και την έχει δώσει δυο φορές. Και μην μου πεις γιατί ο Αμ να δωσει τον μαφιόζο του, όταν βγαίνει πρέπει να παρει μια απόφαση, αν θα βοηθήσει πολίτες ή μαφία, γιατί ξέρει ότι δεν θα τον επαναφέρει κανείς, οπότε εγώ πιστεύω ότι μας έδωσε την Άλμα.

Περιμένω τα στοιχεία για την πόρνη, αν τα έχεις ξαναπεί, σορρυ, αλλα ξαναβάλτα.

Επίσης, εσύ, Άλμα και Ζαξρεμ δεν είχατε ψηφίσει πριν την δολοφονία. Γιατί ήσουν τόσο σίγουρος ότι δεν θα πεθάνεις;
Εδώ ήταν η πρώτη αναφορά μου στην Άλμα.
Νομίζω ήταν αρκετά σαφές γιατί ΔΕΝ θεωρώ την Άλμα μαφιόζα, όποιος κατάλαβε, κατάλαβε.
Ναι ο ΑΜ απ'την καλή του την καρδιά θα μας δώσει τον φανερό του, πολύ ιδανικά τα βλέπεις μου φαίνεται. Δεν είναι η πρώτη φορά που κάποιος ΑΜ θα έχει κάνει μαλακίες για τους πολίτες ( βλ ντετεκτιβ στο 45).
Είχα πει ότι αν η Άλμα έχει κακό ρόλο τότε έχει αυτόν της πόρνης (λόγω της τυμβωρυχίας στην γιατρό μας) αφού ΔΑ είναι ο κομφ. Διαφορετικά έχει ρόλο πολίτη με την μεριά των πολιτών και απλώς έσκαψε μόνη της τον λάκκο. Simple as that.
Τώρα το πρόσεξα που το'πες, ξέχασα να ψηφίσω χθες βράδυ στο ποστ που είχα κάνει. Όχι πως θα άλλαζε κάτι βέβαια είχε 14 ψήφους ο tsarachaf και άλλωστε αν είχα μαφία, θα μου το έλεγε ότι δεν είχα ψηφίσει. :rolleyes:
Δεν θα το ξαναπώ, προτεραιότητα δεν έχει η Άλμα είναι ίσως μια απ'τους λίγους ζωντανούς που μπορώ να πω ότι δεν είναι μαφιόζα. Πιο νιανιά δεν μπορώ να το κάνω.


@Tάσος: Θα σου πω το εξής: Δεν χρωστάω τίποτα στην Άλμα. Υπέπεσε στην αντίληψη μου και σε συνδυασμό με κριτική σκέψη ότι η Άλμα δεν μπορεί να είναι μαφιόζα, τελεία και παύλα. Τώρα τι να σου πω, αν τόσο πολύ θέλετε την Άλμα εκτός, δεν μπορώ να το εμποδίσω. Μια ψήφο μπορώ να διαθέσω και είστε τόσοι. Όσο είμαι ζωντανός όμως, εκεί που θεωρώ ότι πάμε να κάνουμε λάθη θα προσπαθώ να τα προλάβω.

Είναι έγκλημα να βγάλουμε πρώτα την Άλμα και μετά τον aggelogiannos.

Αυτά από'μένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ωραια νεα που απετυχε κατα το ημιση το καρφωμα. Γνώμη μου είναι ότι πρέπει να κατευθυνθούμε προς αγγελογιαννο και να αφήσουμε άλμα για μετά. Έχετε στο νου σας wild boy. Ο Κομφι δεν έχει δυνατότητες πλέον αφήστε τον για το τέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Δυστυχώς βρισκόμαστε στη δυσάρεστη να ανακοινώσουμε την πρώτη ποινή. Ο ultraviolence αποχωρεί οριστικά από το παιχνίδι. Ο ρόλος του θα αποκαλυφθεί στην επόμενη λίστα. Το τι ακριβώς έχει συμβεί παρακαλώ να μην το ψάξετε, θα τα συζητήσουμε όλα στο post-game.
Παρακαλώ πολύ να διαβάσετε τη χθεσινή ανακοίνωση της Ζωής και να είστε πολύ πιο προσεχτικοί.

Εκ της ΣΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Δευτέρα 6/8

  1. aggelogiannos --> tsarachaf

  2. Alma Libre

  3. bilire --> tsarachaf

  4. ComfortablySmug --> tsarachaf

  5. Deutsch... Lover --> tsarachaf

  6. Emilouko --> tsarachaf

  7. Himela --> tsarachaf

  8. Ikarionas --> tsarachaf (φάντασμα)

  9. i_lie_us -->Alma Libre

  10. JKaradakov --> Alma Libre

  11. Joaquin --> aggelogiannos

  12. Johnny15 --> tsarachaf

  13. ~Melania~ --> Alma Libre (φάντασμα)

  14. Soukouu --> tsarachaf (φάντασμα)

  15. sophie_96 --> tsarachaf

  16. TasosZG --> Alma Libre

  17. tsarachaf

  18. ultraviolence --> aggelogiannos

  19. Wild_Boy --> tsarachaf

  20. Ζαξρεμιος --> Alma Libre



Ψήφοι
11 tsarachaf
5 Alma Libre
2 aggelogiannos

Η χώρα των φαντασμάτων
Σπυράκος (^^) - Ψηφοφορία 30/7
Ikarionas - Δολοφονία 2/8
Soukouu - Δολοφονία 3/8
~Melania~ - Ψηφοφορία 3/8
sophie_96 - Δολοφονία 6/8

Οριστικές αποχωρήσεις
Samael [Κρυφός Μαφιόζος Ε] - Ψηφοφορία 31/7 & Τυμβωρυχία 1/8
blue_butterfly [Ιατρός] - Άμεση Προφυλάκιση 2/8 & Τυμβωρυχία 2/8
DumeNuke [Φανερός Μαφιόζος Α] - Δολοφονία 3/8 & Τυμβωρυχία 5/8
Himela [???] - Δολοφονία 6/8
tsarachaf [???] - Δολοφονία 6/8
ultraviolence [Ντέτεκτιβ] - Ποινή 6/8

Απουσίες
Σπυράκος (^^) #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από sophie_96
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Deutsch... Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από TasosZG
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Ikarionas
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Alma Libre
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από TasosZG
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από ComfortablySmug
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση άμεσης προφυλάκισης από Deutsch... Lover
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,090 μηνύματα.
Ok, εγώ θα μπω στο καράβι με Τζόνυ, Τάσο, Χοακίν που θεωρώ αθώους και θα τη γυρίσω σε aggelogiannos προς το παρόν.

Πέραν του ότι τον έχω κι εγώ για ύποπτο και έχει και 3 κάρτες, το τελευταίο του δίνει μεγαλύτερες πιθανότητες αν δεν βγει mvp σήμερα και βλέποντας την τάση, να μας σκάσει καμία εξαίρεση ψηφοφορίας γι' αύριο και να ψαχνόμαστε (την οποία μπορεί να έχει και η Alma βέβαια, απλά εκείνη έχει δύο κάρτες άρα λιγότερες πιθανότητες).

Σε κάθε περίπτωση όσοι έχετε ψηφίσει tsarachaf και ακόμα ζείτε, θα σας συμβούλευα να αλλάξετε την ψήφο σας προς κάποιον άλλον γρήγορα.

Βλέπω και την ποινή τώρα, αχ βρε ούλτρα, δεν ξέρεις πως να διαχειριστείς ρόλους πολίτη μετά απ' το μαύρο σου παρελθόν :P
Ύστερα απ' αυτά ωστόσο, νομίζω είναι προτιμότερη η ψήφο σε αγγελογιαννο πια, κι ας ελπίσουμε ότι θα μας φτάσουν τα κουκιά να κάνουμε αυτό που θέλουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TasosZG

Νεοφερμένος

Ο TasosZG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Εεε τελικά να ρε παιδί μου ίσως η Άλμα να ήταν και αθώα δεν ξέρω τώρα τι μπορεί να παίχτηκε.

Αλλάζω σε Aggelogiannos
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top