Palermo #46 - Can you reverse the curse?

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (31/7)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Μάλιστα... Σιγή στο ακροατήριο... 4 μαφιόζοι έμειναν, πάμε να τους βρούμε για να νικήσουν οι πολίτες επιτέλους!!!:thumbsup:


Είμαστε σε πολύ καλό δρόμο :redface: !!!


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τραγούδι από spectator.Οποιαδήποτε ομοιότητα με πραγματικά πρόσωπα είναι εντελώς συμπτωματική!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Να μαι κι εγώ πάλι. Άρτι αφιχθείς για νέες περιπέτειες.

Μάλιστα... Σιγή στο ακροατήριο... 4 μαφιόζοι έμειναν, πάμε να τους βρούμε για να νικήσουν οι πολίτες επιτέλους!!!:thumbsup:

Τελικά πόσοι μαφιόζοι έμειναν ρε παιδιά γιατί μπερδεύτηκα. 4? 3? 2? 1? 0? Μου τα αλλάζετε κάθε 2 ώρες κι έχω χαθεί. Εγώ τι είμαι;;; ΣΕ; Τα χεις κάνει θαλάσσα και μου δωσες λάθος ρόλο μάλλον. :confused:


Πάντως επειδή σας διάβασα παρατήρησα κάτι. Ο αγαπημένος μου Χοακίν φαίνεται πολύ πιεσμένος και δε μου αρέσει. Θέλω να τον συστήσω σε μία πολύ καλή μου φίλη να τον βοηθήσει να ηρεμήσει και να φτιάξει το κέφι του. Μην είναι και αύριο στην τσίτα. :give_rose:


ΤΙΤΑΝΑ ΚΟΜΦΥ, στο είπα ότι μόνο από σένα θα δούνε προκοπή οι πολίτες. Τσέκαρε τα χθεσινά που σου είπα και πάμε να βγάλουμε μαφιοζάρα αύριο. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Να μαι κι εγώ πάλι. Άρτι αφιχθείς για νέες περιπέτειες.



Τελικά πόσοι μαφιόζοι έμειναν ρε παιδιά γιατί μπερδεύτηκα. 4? 3? 2? 1? 0? Μου τα αλλάζετε κάθε 2 ώρες κι έχω χαθεί. Εγώ τι είμαι;;; ΣΕ; Τα χεις κάνει θαλάσσα και μου δωσες λάθος ρόλο μάλλον. :confused:


Πάντως επειδή σας διάβασα παρατήρησα κάτι. Ο αγαπημένος μου Χοακίν φαίνεται πολύ πιεσμένος και δε μου αρέσει. Θέλω να τον συστήσω σε μία πολύ καλή μου φίλη να τον βοηθήσει να ηρεμήσει και να φτιάξει το κέφι του. Μην είναι και αύριο στην τσίτα. :give_rose:


ΤΙΤΑΝΑ ΚΟΜΦΥ, στο είπα ότι μόνο από σένα θα δούνε προκοπή οι πολίτες. Τσέκαρε τα χθεσινά που σου είπα και πάμε να βγάλουμε μαφιοζάρα αύριο. :D


<3
Δεν είμαι πιεσμένος, και ότι έχω κάνει θα βγάλει στην ΝΙΚΗ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ. Το ότι γίνονται πιθανά μικρολουσίματα(ουδέν κακόν αμιγές καλού έχω να πω σε αυτό το σημείο και θα κάνω elaborate τι εννοώ ΑΥΡΙΟ για να πάμε πάλι μαζικά να πνίξουμε κι άλλο μαφιόζι ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ) και καθυστερήσεις, ντάξει, είπαμε να παίξουμε με ρίσκο, να κάνουμε παγκόσμιο ρεκόρ.Σας δώσαμε μισή ελπίδα για να'χει σασπενς.Αλλά τα έχετε κάνει θάλασσα γιατί σας λείπει ο βασικός επιβήτορας των πολιτών.

ΠΑΜΕ ΠΟΛΙΤΑΡΙΟ, ΜΗΝ ΜΑΣΑΤΕ, ΔΕΝ ΧΑΝΟΥΜΕ.ΕΧΟΥΝ ΧΕΣΤΕΙ ΠΑΝΩ ΤΟΥΣ ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΕΒΑΛΑΝ ΜΕ ΤΟΝ ΒΑΣΙΛΙΑ ΤΟΥ ΠΑΛΕΡΜΟ, ΤΟΝ ΑΗΤΤΗΤΟ ΑΡΧΙΜΑΦΙΟΖΟ, ΤΟΝ ΜΑΙΚΛ ΤΖΟΡΝΤΑΝ ΤΟΥ Ε-ΣΤΕΚΙ, ΤΟΝ ΜΟΧΑΜΕΝΤ ΑΛΙ ΤΩΝ ΕΦΙΑΛΤΩΝ ΤΟΥΣ.

Θα το βγάλουμε πέρα, I promise.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Μεγάλη χαρά ο Τσάρα και αυτό δεν είναι καλό σημάδι. Πρέπει να σοβαρευτούμε πολιτάκια. Να κάνετε γρήγορο και έξυπνο καρτοπόλεμο. Μην το γράφετε εδώ 2 μέρες πριν το κάνετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ComfortablySmug

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ComfortablySmug αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Να μαι κι εγώ πάλι. Άρτι αφιχθείς για νέες περιπέτειες.



Τελικά πόσοι μαφιόζοι έμειναν ρε παιδιά γιατί μπερδεύτηκα. 4? 3? 2? 1? 0? Μου τα αλλάζετε κάθε 2 ώρες κι έχω χαθεί. Εγώ τι είμαι;;; ΣΕ; Τα χεις κάνει θαλάσσα και μου δωσες λάθος ρόλο μάλλον. :confused:


Πάντως επειδή σας διάβασα παρατήρησα κάτι. Ο αγαπημένος μου Χοακίν φαίνεται πολύ πιεσμένος και δε μου αρέσει. Θέλω να τον συστήσω σε μία πολύ καλή μου φίλη να τον βοηθήσει να ηρεμήσει και να φτιάξει το κέφι του. Μην είναι και αύριο στην τσίτα. :give_rose:


ΤΙΤΑΝΑ ΚΟΜΦΥ, στο είπα ότι μόνο από σένα θα δούνε προκοπή οι πολίτες. Τσέκαρε τα χθεσινά που σου είπα και πάμε να βγάλουμε μαφιοζάρα αύριο. :D

-JOAQUINOOOOO
-Ναι Comfy
-JOAQUINOOOOOOOOOO
-Είπα ναι Comfy
-JOAQUINOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
-(Φωνή Tsara) Ε είπαμε ναι Comfy
-Νύχτα μου είσαι για ένα μάγκα που κανείς ποτέ δε θα μας τον ξεχάσει???
-(Φωνή Tsara) Άστο ξέχασε το
-Να προσπαθήσω λίγο ακόμα???
-Άντε προσπάθησε
-(Τινάζει κασκόλ) Μάγκα μου είσαι για μια νύχτα που κανείς ποτέ δε θα μας τον ξεχάσει????

Τυχερούλη joaquin......τα καλύτερα έχω ακούσει για τα κόκκινα σπιτάκια του Παλέρμο.Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να χαλαρώσεις και όλα θα πάνε καλά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Παρέμβαση επί της αισθητικής:
Μάκη, αγόρι μου, τι επεξεργασία με MS paint είναι αυτή; :hehe: Τουλάχιστον ας πληκτρολογούσες το "ΧΟΑΚΙΝ", αντί να το "ζωγραφίσεις":laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Χαίρετε.

Απείχα ιδιαίτερα λόγω του οτι ηταν ΣΚ, και μπαίνω σήμερα να διαβασω.

Πραγματικά ένα πράγμα θέλω να πω, μιας και γύρω από αυτό περιστρεφονται τα περισσότερα που ειδα:


Αλήθεια τώρα, μετα απο όλο αυτό το θέατρο του παραλόγου που γινεται απο πανω, ζητάτε το λόγο απο αυτους που ψήφισαν tsarachaf; Αλήθεια;
Εντάξει είπαμε, είμαστε σε πολύ καλό δρόμο, αλλά απο ποτέ αφήνεις μεσα ΣΙΓΟΥΡΟ μαφιόζο, για να βγάλεις ΜΗ σίγουρο.

Μελετήστε με οσο θέλετε, μη σου πω βγάλτε με και τωρα, γιατί "εεε ο tsarachaf σίγουρος είναι, όποτε θελουμε τον βγάζουμε".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Λοιπόν ήρθε η ώρα να πούμε και μερικά πράγματα στα σοβαρά. Αφού σχολιάσω λίγο τον Χοακίνο.

<3
Δεν είμαι πιεσμένος, και ότι έχω κάνει θα βγάλει στην ΝΙΚΗ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ. Το ότι γίνονται πιθανά μικρολουσίματα(ουδέν κακόν αμιγές καλού έχω να πω σε αυτό το σημείο και θα κάνω elaborate τι εννοώ ΑΥΡΙΟ για να πάμε πάλι μαζικά να πνίξουμε κι άλλο μαφιόζι ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ) και καθυστερήσεις, ντάξει, είπαμε να παίξουμε με ρίσκο, να κάνουμε παγκόσμιο ρεκόρ.Σας δώσαμε μισή ελπίδα για να'χει σασπενς.Αλλά τα έχετε κάνει θάλασσα γιατί σας λείπει ο βασικός επιβήτορας των πολιτών.

ΠΑΜΕ ΠΟΛΙΤΑΡΙΟ, ΜΗΝ ΜΑΣΑΤΕ, ΔΕΝ ΧΑΝΟΥΜΕ.ΕΧΟΥΝ ΧΕΣΤΕΙ ΠΑΝΩ ΤΟΥΣ ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΕΒΑΛΑΝ ΜΕ ΤΟΝ ΒΑΣΙΛΙΑ ΤΟΥ ΠΑΛΕΡΜΟ, ΤΟΝ ΑΗΤΤΗΤΟ ΑΡΧΙΜΑΦΙΟΖΟ, ΤΟΝ ΜΑΙΚΛ ΤΖΟΡΝΤΑΝ ΤΟΥ Ε-ΣΤΕΚΙ, ΤΟΝ ΜΟΧΑΜΕΝΤ ΑΛΙ ΤΩΝ ΕΦΙΑΛΤΩΝ ΤΟΥΣ.

Θα το βγάλουμε πέρα, I promise.


Εγώ το βλέπω όμως ότι χρειάζεσαι άμεσα ένα ρεπό, και πρέπει να κανονιστεί αυτό.

Επίσης αδερφέ δε θέλω να στο χαλάσω και Αρχιμαφιόζος να μαι το ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΡΕΚΟΡ σου δε μπορώ να το φτάσω. Έχει περάσει ολόκληρη εβδομάδα, ω τεράστιε επιβήτορα!


-JOAQUINOOOOO
-Ναι Comfy
-JOAQUINOOOOOOOOOO
-Είπα ναι Comfy
-JOAQUINOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
-(Φωνή Tsara) Ε είπαμε ναι Comfy
-Νύχτα μου είσαι για ένα μάγκα που κανείς ποτέ δε θα μας τον ξεχάσει???
-(Φωνή Tsara) Άστο ξέχασε το
-Να προσπαθήσω λίγο ακόμα???
-Άντε προσπάθησε
-(Τινάζει κασκόλ) Μάγκα μου είσαι για μια νύχτα που κανείς ποτέ δε θα μας τον ξεχάσει????


Τυχερούλη joaquin......τα καλύτερα έχω ακούσει για τα κόκκινα σπιτάκια του Παλέρμο.Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να χαλαρώσεις και όλα θα πάνε καλά

Καλά νταξ, έχουμε γίνει σουαρέ εδώ μέσα...

Λοιπόν, επειδή οι πολίτες άγονται και φέρονται από ζαλισμένους επιβήτορες, πρέπει να κινηθούμε ως ομάδα ελιγμού και υποστήριξης. Δες αυτά που είπα και τις προηγούμενες μέρες, μην επαναλαμβάνομαι.

Επίσης εγώ θα σας το πω κι αν θέλετε με πιστεύετε. Ο Ντιουμ είναι τέρμα ανισόρροπος. ΤΕΡΜΑ ΟΜΩΣ. Θυμηθείτε τα περσινά που έκανε ως ΑΜ κι έκαψε και ντετέκτιβ κι άλλο κόσμο αντί για το μαφιόζο του και σκεφτείτε τι έκανε φέτος στα τελευταία του λόγια, να δείτε ότι θα βγάλετε λαβράκια. Άντε μπας και καταλάβετε επιτέλους ότι δεν είμαι μαφιόζι.

Θα είμαστε σε επαφή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Δε μας νοιάζουν οι οδηγίες που δίνει ο Τσάρα στην πόρνη. Οι ρόλοι έχουν αποκαλυφθεί και τα νούμερα είναι αμείλικτα. Οκ θα κάνουμε και λάθη, δυο μέρες πάνω, δύο μέρες κάτω δεν θα είναι καταστροφή. Αυτοί που ήξεραν πράγματα μας τα έχουν δώσει πια. Μην παρασυρθείτε από σειρήνες που θα προσπαθούν να σας σαγηνεύσουν. Ο δρόμος είναι μπροστά σας. Μεθοδικά και με συντονισμό θα τα καταφέρουμε. Και κάποιο όνειρο αν δείτε, με προσοχη.

(χαραμιζομαι, πρέπει να γίνω πολιτικός :P)

Καληνύχτα μανάρια ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ComfortablySmug

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ComfortablySmug αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Ο Κόμφυ δεν άντεχε άλλο,δε μπορούσε άλλο να τον κατηγορούν οι συμπολίτες του ότι ήταν ο ΔΑ

Μα είναι δυνατόν να μην καταλαβαίνουν την αθωότητα μου??????

Δυστυχισμένος τριγυρνούσε στα κακόφημα σωκάκια της πόλης όταν κάτι έπεσε στο κεφάλι του.

"Αουτσ. Δηλαδή πόση άλλη γκαντεμιά σήμερα δηλαδή?"

Αλλά δεν ήταν κουτσουλιά ή πιάνο αυτό που έπεσε στο κεφάλι του πανέμορφου (μη μπω σε άλλες λεπτομέρειες γιατί κολάζομαι :devil:) Κόμφυ. Όχι ήταν ένα βιβλίο....και αυτό έγραφε "Jail Note"

Ανοίγοντας της πρώτε σελίδες διάβασε τους κανόνες

The human whose name is written in this note shall be jailed.

This note will not take effect unless the writer has the person's face in their mind when writing his/her name. Therefore, people sharing the same name will not be affected.

The Shinigami's voice and form will go completely unnoticed by others.

"Γειααααα σου"

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ. Ο Κόμφυ τρομαξε, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΘΕΟΙ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΜΟΥ

"Τι λες βρε ταραμά" Του απάντησε το Shinigami-Dimijim. Γραψε όποιον θες να τελειώνουμε

"Ωραία" σκέφτηκε ο Κόμφυ."Αυτή είναι η ευκαιρία να αποδείξω την αθωότητα μου"

Και τότε έγραφε

Καθως έγραφε το όνομα θυμόταν τα υπέροχα μάτια της

Θυμόταν τα πανέμορφα κατάξανθα μαλλιά της
Θυμόταν τις καλοσχηματισμένες γάμπες της
Θυμόταν το με πόση μαεστρία έπαιζε τένισ
......Μετά θυμήθηκε τις τρίχες στην πλάτη γιατί δεν ήταν η Σαράποβα

Όχι δεν ήταν το Μαράκι (δυστυχώς) Ήταν ο Joaquin


ΑΠ στο Joaquin
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TasosZG

Νεοφερμένος

Ο TasosZG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Εμένα με έπεισε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Joaquin μεταφέρεσαι στο κρατητήριο της πόλης και θα παραμείνεις εκεί μέχρι τις 04:33. Μέχρι και τότε δε μιλάς και μόνο ένας ντόπιος με κάρτα Ακύρωση της Άμεσης Προφυλάκισης μπορεί να σε απελευθερώσει. Σε περίπτωση που η κάρτα δεν παιχτεί, στις 04:34 πηγαίνεις στη φαντασματοχώρα και θα ισχύει και για σένα ο,τι και για τα υπόλοιπα φαντάσματα.


Ψηφοφορία για Δευτέρα 6/8

  1. aggelogiannos --> tsarachaf

  2. Alma Libre

  3. bilire --> tsarachaf

  4. ComfortablySmug --> tsarachaf

  5. Deutsch... Lover --> tsarachaf

  6. Emilouko

  7. Himela --> tsarachaf

  8. Ikarionas --> tsarachaf (φάντασμα)

  9. i_lie_us -->tsarachaf

  10. JKaradakov --> tsarachaf

  11. Joaquin --> tsarachaf

  12. Johnny15 --> tsarachaf

  13. ~Melania~ --> Alma Libre (φάντασμα)

  14. Soukouu --> tsarachaf (φάντασμα)

  15. sophie_96 --> tsarachaf

  16. TasosZG --> tsarachaf

  17. tsarachaf

  18. ultraviolence

  19. Wild_Boy --> tsarachaf

  20. Ζαξρεμιος



Ψήφοι
14 tsarachaf
1 Alma Libre

Το κρατητήριο των προφυλακισμένων
Joaquin - Άμεση Προφυλάκιση 5/8

Η χώρα των φαντασμάτων
Σπυράκος (^^) - [/url]Ψηφοφορία 30/7
Ikarionas - Δολοφονία 2/8
Soukouu - Δολοφονία 3/8
~Melania~ - Ψηφοφορία 3/8

Οριστικές αποχωρήσεις
Samael [Κρυφός Μαφιόζος Ε] - Ψηφοφορία 31/7 & Τυμβωρυχία 1/8
blue_butterfly [Ιατρός] - Άμεση Προφυλάκιση 2/8 & Τυμβωρυχία 2/8
DumeNuke [Φανερός Μαφιόζος Α] - Δολοφονία 3/8 & Τυμβωρυχία 5/8

Απουσίες
Σπυράκος (^^) #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από sophie_96
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Deutsch... Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από TasosZG
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Alma Libre
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από TasosZG
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από ComfortablySmug
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Καλησπέρα, το μοίρασμα των καρτών με βρήκε εκτος σπιτιού αλλα βλέπω ότι πέρα απο το αναμενόμενο αποτέλεσμα της τυμβωρυχίας δεν είχαμε κάτι άλλο.
2) Ο Karadakov, όπως λέει σωστά ο Χουακίν, φαίνεται πράγματι ότι δηλώνει πιο σίγουρος για την αθωότητα της Μελανίας από ότι όσοι την ψηφίσαμε για την ενοχή της και αυτό αληθεύει όντως! Σήμερα το πρωί φαίνεται σε εμένα τουλάχιστον, σαν να φάσκει και να αντιφάσκει (αναφέρομαι όταν επεμβαίνει στον διάλογο Himela και Χουακίν). Από την μία λέει δεν ψήφισε Μελανία γιατί υπήρχε το 1% για υποψία ότι μπορεί να κάναμε βλακεία, και μετά κάνει ρητορική ερώτηση με σιγουριά κιόλας, του τύπου καταλάβατε ότι κάναμε λάθος που βγάλαμε Μελανία, καταλήγοντας στο συμπέρασμα ότι αυτό είναι τραγικό κάτι το οποίο το δικαιολογεί με την κάρτα και στο τέλος, λέγοντας εάν δεν έχουμε καταλάβει τι ήταν η Μελανία να ξαναδιάβασουμε τα μηνύματά της. εδώ Και ρωτάω πώς τόσα άτομα δεν έχουμε καταλήξει σίγουρα το τι ήταν τελικά και εκείνος από ότι κατάλαβα ξέρει και ακριβώς τι ρόλο έπαιζε; Επίσης δεν θυμάμαι ποια μέρα ήταν, παρότι άλλαξε την ψήφο του, είχε αρχικά ψηφίσει εμένα και ένα στοιχείο της επιχειρηματολογίας του αν θυμάστε είχε βασιστεί σε αυτό που έλεγε ο Samael μετά βέβαια αν θυμάμαι καλά το αναίρεσε και είπε αν δεν κάνω λάθος θα συμφωνήσω εγώ με ένα μαφιόζο εάν είναι δυνατόν, απλά το καταθέτω και αυτό! Εγώ προτού αλλάξω την ψήφο μου προς τον DumeNuke τον είχα ψηφίσει με την δικαιολογία ότι είχε στηριχτεί στο να με ψηφίσει ΚΑΙ στην επιχειρηματολογία του Samael και αντέδρασε ο tsarachaf ότι ψηφίζω όσους με ψηφίζουν χωρίς να έχει διαβάσει γιατί το κάνω, τεσπα.

Μάλιστα... Σιγή στο ακροατήριο... 4 μαφιόζοι έμειναν, πάμε να τους βρούμε για να νικήσουν οι πολίτες επιτέλους!!!:thumbsup:
Σοφία δεν βλέπω ρε συ να ρωτάς το ίδιο την Χιμέλα πως είναι τοσο σιγουρη πλέον για την Μελανία. Διαβάζω και ερμηνεύω. Αυτή είναι η απάντηση μου στην ερωτησή σου.
Πάντως επειδή σας διάβασα παρατήρησα κάτι. Ο αγαπημένος μου Χοακίν φαίνεται πολύ πιεσμένος και δε μου αρέσει. Θέλω να τον συστήσω σε μία πολύ καλή μου φίλη να τον βοηθήσει να ηρεμήσει και να φτιάξει το κέφι του. Μην είναι και αύριο στην τσίτα. :give_rose:
Να τη και η σηματάρα.
ΑΠ στο Joaquin

Κλαίω! Είδατε τι γίνετε. Τον αφήνεις μια φορά και μετά άντε να τον βγάλεις. Το ίδιο είχε γίνει με τον Libertus το 40-τοσο, το ίδιο με την ζωή πέρυσι, ας το ξαναζήσουμε και φέτος. Καλή μας τύχη και καλή αναμονή για Ακύρωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,778 μηνύματα.
Και να γιατί έπρεπε να είχαμε βγάλει τον tsarachaf όταν έπρεπε, κρίμα. Κάθεται και κάνει καφενείο με τον comf μπροστά στα μάτια μας.
Κάποιος με την ακύρωση; Δεν πιστεύω να υπάρχει πολίτης που να πήρε την ακύρωση της ΑΠ και ειδικά μετά το μοίρασμα καρτών να μην ρίχνει κανα μάτι στο θρεντ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
JKaradakov, η himela ποτέ δεν είπε ότι είναι σίγουρη με την ενοχή της Μελανίας και μάλιστα αποδεικνύεται στο παρακάτω ποστ.
Όταν την ψήφισε, όπως εγώ και ο Χουακίν δεν δηλώσαμε ποτέ σίγουροι 100% για την ενοχή της Μελανίας αλλά βασιστήκαμε πάνω σε συγκεκριμένα επιχειρήματα.

Εσύ είπες για την Μελανία απλά να δούμε τα ποστ της και θα καταλάβουμε τι ήταν, γιατί εσύ ξέρεις ήδη τι είναι. Υπάρχουν 2 σενάρια ή είδες όνειρο ή έχεις κάποια γνώση ή διαφορετικά θέλεις να απομακρύνεις τις υποψίες μας από αυτήν. Χμμμ αυτό πιστεύω πως θα φανεί στην πορεία και για ποιον λόγο η τόση βεβαιότητα.
Καλημέρα σας!:)

Θέλω να πω οτι (οκ, είναι κάπως κουφό) αλλά εκ των υστέρων δεν είμαι 100% σίγουρη οτι η Μελανία ήταν μαφιόζα. Δε θα το δικαιολογήσω, απλά αφήνω ένα ερωτηματικό. Ίσως βέβαια τα αλλοπρόσαλλα μηνύματά της στο τέλος να ήθελαν να μάς κάνουν να αμφιβάλουμε και να είχε δόλο. Όπως κι αν έχει εγώ ζητάω αν πάρετε τυμβωρυχία οι πολίτες να την παίξετε στον Ντιουμ κι όχι στη Μελανία.

Θα ήθελα να ρωτήσω τους παρακάτω που ΔΕΝ ψήφισαν Μελανία, με ποιο σκεπτικό ΔΕΝ την ψήφισαν. Αν είναι πολίτες θα με βοηθήσει να ακούσω το σκεπτικό τους. Αν το έχετε ξαναπεί, παρακαλώ συνοψίστε ξανά.

bilire --> tsarachaf
Emilouko --> tsarachaf
JKaradakov --> tsarachaf
Wild_Boy --> tsarachaf
Ζαξρεμιος --> tsarachaf

Δε θα πω τίποτα άλλο. Καλά να περνάτε!

Προς το παρόν θα σχολιάσω την κάρτα ΑΠ του κούμφι. Θεωρώ πονηρή την κίνησή του να την ρίξει τώρα που είναι νωρίς την κάρτα την ΑΠ διότι:

1. Εάν υποθέσουμε ότι ο Κούμφι είναι ΔΑ τότε ακύρωση προφυλάκισης θα έχουν μαφιόζοι ή πόρνη ή αθώος πολίτης. Βασιζόμενοι στο σενάριο ότι ο Κούμφι αντάλλαξε ψήφους Dume με Χοακίν την άλλη φορά, και οι μαφιόζοι έχουν υποψιαστεί ότι αυτός είναι ΔΑ οπότε και κάρτα ακύρωσης να έχουν σιγά μην την παίξουν.
2. Εάν υποθέσουμε ότι ο Κούμφι είναι πόρνη (που δεν νομίζω) τότε κάρτα ακύρωσης θα την έχουν μαφιόζοι ή ΔΑ ή κάποιος αθώος πολίτης. Εάν έχουν καταλάβει μαφιόζοι ή ΔΑ ότι ο κούμφι είναι πόρνη και να έχουν κάρτα απ σιγά μην την παίξουν.
3. Εάν υποθέσουμε ότι ο Κούμφι είναι μαφιόζος τότε ακύρωση προφυλάκισης θα έχουν ΔΑ ή πόρνη ή αθώος πολίτης οπότε εάν κάρτα ακύρωσης έχουν ΔΑ ή πόρνη και έχουν καταλάβει τους μαφιόζους σιγά μην ρίξουν κάρτα ακύρωσης.

(Έτσι χάνεται ο Joaquin)

Θέλω να καταλήξω ότι σας φαίνεται τυχαία η ώρα που παίχτηκε η κάρτα και να έπαιρναν τον ρίσκο να παιχτεί τώρα νωρίς με τον φόβο να παιχτεί και κάρτα ακύρωσης ή ήταν σίγουροι ότι κανείς αθώος δεν είχε κάρτα ακύρωσης οπότε θα ισχύουν ένα από τα 3 σενάρια πάνω και θέλανε απλά να το βγάλουν; Δεδομένου ότι την προηγούμενη φορά παίξανε κάρτα ΑΠ κατά τις 2 που δύσκολα θα ήταν κανείς μέσα.

Το σενάριο ο κούμφι να είναι αθώος πολίτης και να ρίχνει κάρτα ΑΠ στον Χοακίν μόνο και μόνο επειδή τον λέει ΔΑ από ότι κατάλαβα είναι θεωρώ για εμένα λάθος στρατηγική η οποία απλά σκοπεύει να τον βγάλει έξω και ΌΧΙ για να αποδείξει την αθωότητά του, κάτι το οποίο έγινε και με την ΜΠΛΟΥ την προηγούμενη εβδομάδα, με την δικαιολογία ότι την μπλου , την είχαμε πολλοί στην λίστα ενόχων. Τώρα ποια είναι η δικαιολογία; Είχε κανείς στην λίστα και μάλιστα στους τοπ ενόχους τον Χουακίν ώστε να ρίξετε ΑΠ για να δείξεις την αθωότητά σου και να βοηθήσεις τους πολίτες; Μάλλον όχι!! Μάλλον αν δεν κάνω κάποιο λάθος σε αυτά που λέω κάνατε πατάτα!

Εάν κάποιος πολίτης (που δυστυχώς χλωμό το βλέπω) να έχει κάρτα ΑΠ και το έχει δει και θέλει να βοηθήσει να νικήσουμε τους κακούς να ρίξει κάρτα ακύρωση ΑΠ άμεσα!

Τι στο καλό τόσο τυχερή είναι η μαφία ή ΔΑ και πόρνη που και σε αυτόν τον γύρο να παίξανε ΑΠ ;;

Και μάλλον βλέπω να έχω τεράστιες πιθανότητες να είμαι στόχος για δολοφονία αύριο ή μέσα στις επόμενες μέρες, όπως έφυγε Σούκου, Ικαρίωνας κλπ κλπ με την ίδια ακριβώς λογική και στρατηγική.
Δεν έχω να πω σε αυτό κάτι ο νοών νοείτο. :whistle:

Καληνύχτα Παλέρμο :flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ακύρωση άμεσης προφυλάκισης στον Χοακίν :)


Καλό ξημέρωμα! Τα λέμε αύριο!


ΥΓ: ο θεός με φώτισε και μπήκα τέτοια ώρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Μάκη μου welcome back! :D

Ψηφοφορία για Δευτέρα 6/8

  1. aggelogiannos --> tsarachaf

  2. Alma Libre

  3. bilire --> tsarachaf

  4. ComfortablySmug --> tsarachaf

  5. Deutsch... Lover --> tsarachaf

  6. Emilouko

  7. Himela --> tsarachaf

  8. Ikarionas --> tsarachaf (φάντασμα)

  9. i_lie_us -->tsarachaf

  10. JKaradakov --> tsarachaf

  11. Joaquin --> tsarachaf

  12. Johnny15 --> tsarachaf

  13. ~Melania~ --> Alma Libre (φάντασμα)

  14. Soukouu --> tsarachaf (φάντασμα)

  15. sophie_96 --> tsarachaf

  16. TasosZG --> tsarachaf

  17. tsarachaf

  18. ultraviolence

  19. Wild_Boy --> tsarachaf

  20. Ζαξρεμιος



Ψήφοι
14 tsarachaf
1 Alma Libre

Η χώρα των φαντασμάτων
Σπυράκος (^^) - [/url]Ψηφοφορία 30/7
Ikarionas - Δολοφονία 2/8
Soukouu - Δολοφονία 3/8
~Melania~ - Ψηφοφορία 3/8

Οριστικές αποχωρήσεις
Samael [Κρυφός Μαφιόζος Ε] - Ψηφοφορία 31/7 & Τυμβωρυχία 1/8
blue_butterfly [Ιατρός] - Άμεση Προφυλάκιση 2/8 & Τυμβωρυχία 2/8
DumeNuke [Φανερός Μαφιόζος Α] - Δολοφονία 3/8 & Τυμβωρυχία 5/8

Απουσίες
Σπυράκος (^^) #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από sophie_96
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Deutsch... Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από TasosZG
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Ikarionas
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Alma Libre
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από TasosZG
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από ComfortablySmug
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση άμεσης προφυλάκισης από Deutsch... Lover
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Μιας που είμαι ξύπνια, θα το πω σε ευχαριστούμε Ντόιτς ...... :)

Αλλά θα ήθελα να μάθω με ποια λογική ο αγαπητός Κόμφι αφού λέει ότι είναι αθωος πολίτης πέταξε ΑΠ στον Joquin με τον κίνδυνο να μην επανέλθει θέλοντας να βοηθήσει τους αθωους πολίτες λαμβάνοντας υπόψη οτι κανείς μας δεν τον είχε για σιγουρο υποπτο οπως τότε με την μπλου: )

Σε ξαναευχαριστούμε Ντόιτς ♥

Και πάλι καλό ξημέρωμα Παλέρμο ....
(Μάκηηηηη γύρνα πίσωωωω λέμε! !)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Αχ Ντοιτς, συγνώμη μου αμφέβαλλα για σένα.

Πάμε δυναμικά για την αυριανή μέρα. Έχουμε δύο μαφιόζους πλέον ανοιχτούς. Θα τα καταφέρουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top