Palermo #46 - Can you reverse the curse?

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (31/7)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Τάσο χαίρομαι. Μην το παίρνεις ως σπαμ, έτσι που γύρισε το παιχνίδι οι πολίτες πρέπει να συνεννοούμαστε. Πολλά μυαλά είναι καλύτερα από λίγα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Αν έχουμε δίκαιο κι έχουμε βρει τόσο γρήγορα σχεδόν όλη την Μαφία και καταφέρουμε να χάσουμε στο τέλος λόγω καρτών, ε ή θα λούσουμε τελείως ή θα σημαίνει ότι το παιχνίδι είναι τέρμα unbalanced.Όσον αφορά τις κάρτες, διώχνουμε Ντιουμ. Σήμερα το βράδυ θα παίξουν πάλι καμιά κάρτα στις 2 τα χαράματα οπότε δεν κοιμόμαστε. Μην πανικοβάλλεστε, ας ξεκινήσουν αυτοί να παίζουν κάρτες, εφόσον όντως έχει γίνει καρτοπόλεμος.

Όσον αφορά την ΑΛΜΑ ΛΙΜΠΡΕ, μην την φοβάστε, τίποτα δεν έχει. Καμιά επιπλέον ψήφο έχει αλλά ΔΕΝ μασάμε. ΑΓΝΟΗΣΤΕ την, είναι η επόμενη στην λίστα της ψηφοφορίας μετά απο ντιουμ μαζί με Τσαρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TasosZG

Νεοφερμένος

Ο TasosZG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Ναι δεν το είπα με επιθετικό τόνο προς τα σένα, καλά κάνεις και λες όλα όσα λες, δεν εννοούσα αυτό. Θέλω να πω ότι δεν θα γράφω ένα ποστ χωρίς να έχω να πω κάτι απλά για να ενημερώνω ότι είμαι online. Ίσως να μπερδεύει το ότι πριν 2 μέρες η sophie έγραψε 10 ποστ που έλεγε "ο τάσος έκανε αυτό και εξαφανίστηκε" αλλά ήταν συνειδητή επιλογή να μην απαντήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soukouu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soukouu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Ωραια αφου τους βρηκαμε τοτε και εμεις μπορουμε να συνεννοηθουμε που ειμαστε 10 παραπανω.(Ο Τασος μπαινει,απλα δεν σπαμαρει)Απλα δεν τους ξερουμε ολους.Ξερουμε Ντιουμ,Τσαρα μαλλον;Ναι;Ναι.
Μετα παμε σε Μελανια,Ουλτρα,Αγγελογιανο;Οσο για την Αλμα που την λετε ολοι Μαφιοζα ΞΕΧΑΣΤΕ ΤΟ.απλα ΞΕΧΑΣΤΕ ΤΟ.
Δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι μαφιοζα και να ξερει σιγουρα τον Τσαρα και να τον εκανε σαμποταζ στο σχεδιο του.Να δωσει μια τοτε υποπτη(πεταλουδα) δηλαδη και οπως ελεγε να δειχνει οτι την ξερει με καποια πληροφορία για αυτην και καλα, ενω ηταν γιατρος και λογικα τον γλέντησε σε καποιο ατομο που πηγαν να φανε και δεν εγινε δολοφονια.Αν ειναι κακος ρολος λογικα δεν τους ξερει,σε φαση Πορνη.

Αρα αυτους εχουμε;2 Τσαρα Ντιουμ.
Μελανια,Ουλτρα,Αγγελογιανο αργοτερα; Δυσκολο να τους βρηκαμε ολους μπαμ.
Εσεις κανα αλλο υποπτο ατομο εκτος απο αυτους εχετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Πάλι εγώ φταίω ρε Τάσο, τόσο στο μάτι με έχεις βάλει; :/:
Απλά είπα κάτι βάση σεναρίου μου, αυτό, δεν καταλαβαίνω γιατί τόσο επίθεση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TasosZG

Νεοφερμένος

Ο TasosZG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Μην ξεχνάμε ότι tsarachaf, aggelogiannos, dumenuke, samael ψήφισαν όλοι johnny15 στην ισοψηφία με Samael.

Άνετα πάω aggelogiannos μετά από DumeNuke και tsarachaf. Δεν λέω ότι δεν υπάρχει περίπτωση να το έκανε αυτό η Άλμα απλά λέω ότι είναι πλοτ τουιστ, είναι πολύ αυτοκτονικό σχέδιο και δεν πιστεύω να συνεννοήθηκαν και να αποφάσισαν ότι θα βγει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Σουκου αυτά που λες δεν βγάζουν νόημα, ξαναδιάβασε τι έχει γίνει. Η Άλμα έπαιξε τυμβωρυχία για να ξεφορτωθεί έναν πολίτη που είχε βγάλει ο Τσάρα με ΑΠ ώστε να μην δει το μέντιουμ ότι η μπλου ήταν πολίτης και την επαναφέρουμε με νεκροφάνεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Ωραια αφου τους βρηκαμε τοτε και εμεις μπορουμε να συνεννοηθουμε που ειμαστε 10 παραπανω.(Ο Τασος μπαινει,απλα δεν σπαμαρει)Απλα δεν τους ξερουμε ολους.Ξερουμε Ντιουμ,Τσαρα μαλλον;Ναι;Ναι.
Μετα παμε σε Μελανια,Ουλτρα,Αγγελογιανο;Οσο για την Αλμα που την λετε ολοι Μαφιοζα ΞΕΧΑΣΤΕ ΤΟ.απλα ΞΕΧΑΣΤΕ ΤΟ.
Δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι μαφιοζα και να ξερει σιγουρα τον Τσαρα και να τον εκανε σαμποταζ στο σχεδιο του.Να δωσει μια τοτε υποπτη(πεταλουδα) δηλαδη και οπως ελεγε να δειχνει οτι την ξερει με καποια πληροφορία για αυτην και καλα, ενω ηταν γιατρος και λογικα τον γλέντησε σε καποιο ατομο που πηγαν να φανε και δεν εγινε δολοφονια.

Αρα αυτους εχουμε;2 Τσαρα Ντιουμ.
Μελανια,Ουλτρα,Αγγελογιανο αργοτερα; Δυσκολο να τους βρηκαμε ολους μπαμ.
Εσεις κανα αλλο υποπτο ατομο εκτος απο αυτους εχετε;
Ποιο σχέδιο του Τσαρα μωρέ; Απλά ο Τσάρα είδε την απροθυμία μας να την επαναφέρουμε επειδή την είχαμε για μαφιόζα, οπότε αποφάσισε να την φάει, του βγήκε, και μετά η Άλμα ήρθε και την αποτελείωσε χωρίς κανένα συμφέρον για τους πολίτες και καμία επιβάρυνση για Τσάρα. Ο Τσάρα δεν ξεπλένονταν και το ξέρει. Έχουν βάλει το γιόλο μόουντ ον το παλιό goon squad οι μαφιόζοι.
Τώρα άσε μας με την Άλμα, μην ασχολείστε. Έχει μια τζούφια κάρτα και μας απειλεί κιόλας, είναι καμένο χαρτί. Αν έχει κάποιος πολίτης νεκροφάνεια φέρνει πίσω Ικαρίονα ΜΕΤΑ τις 2 και προχωράμε με ψήφους σε Ντιουμ. Μείνετε συγκεντρωμένοι στο πλάνο και οι πολίτες με τις κάρτες να τσεκάρουν το θρεντ λίγο τακτικά, μη τον παίζετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soukouu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soukouu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Τασουλη τι θα γινει;Θα γραφεις οτι γραφω;:beating:

Σουκου αυτά που λες δεν βγάζουν νόημα, ξαναδιάβασε τι έχει γίνει. Η Άλμα έπαιξε τυμβωρυχία για να ξεφορτωθεί έναν πολίτη που είχε βγάλει ο Τσάρα με ΑΠ ώστε να μην δει το μέντιουμ ότι η μπλου ήταν πολίτης και την επαναφέρουμε με νεκροφάνεια.
Ωχ γιατι μου αρχισες τα κουλα και εσυ;Καλα τα πηγαιναμε.
Δηλαδη μισο,σου φαινεται πιο λογικο και πιστευτο να βγει το Μεντιουμ τωρα μπροστα σε ολους μας και να πει: παιδια ακυρο που την ειχαμε την Πεταλουδα για Μαφιοζα,πολιτης ηταν.Και θα τον πιστευαμε ε;Οχι οτι θα τον βγαζαμε και αυτον συνεργο της σαν μαφιοζα γιατι θα νομιζαμε οτι ηθελε να παρει την νεκροφανεια μας.
Παιδια τον ΕΞΕΘΕΣΕ.ειναι απλο.Δηλαδη ποσο αυτοκτονικοι να ειναι ο ενας προφυλακίζει την μπλού και ο άλλος φανερώνει ότι προφυλάκισε αθώο?
Ποιο σχέδιο του Τσαρα μωρέ; Απλά ο Τσάρα είδε την απροθυμία μας να την επαναφέρουμε επειδή την είχαμε για μαφιόζα, οπότε αποφάσισε να την φάει, του βγήκε, και μετά η Άλμα ήρθε και την αποτελείωσε χωρίς κανένα συμφέρον για τους πολίτες και καμία επιβάρυνση για Τσάρα. Ο Τσάρα δεν ξεπλένονταν και το ξέρει.
Τι εννοεις αγορι μου χωρις κανενα συμφερον για τους πολιτες;Αν τον ειχαμε 70% κακο τον Τσαρα με το ανοιγμα ρολου της πηγε στο 170% χαρις την Αλμα.Λογικα ηθελε να δει η Αλμα τι ρολος ηταν η Μπλου σιγουρα,για να κανουμε συνδεσεις μετα ακομα πιο ευκολα.ΑΡΑ εχουμε κερδος,για ολα αυτα ΣΥΝ οτι δεν θα την φερναμε πισω ΠΟΤΕ,γιατι την ειχαμε για υποπτη.

Γιατι κολλησατε και οι 2 ετσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Οκ δεν έχω κουράγιο να το αντικρούσω όλο αυτό. Ελπίζω οι υπόλοιποι να έχετε καταλάβει τι γίνεται. Καληνύχτα Παλέρμο!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Kappa, κανείς δεν κοιμάται μέχρι τις 03:00.

Soukouu, άσε μας τώρα με τις φιλοσοφίες είπαμε. Η Άλμα μας δουλεύει ψιλό γαζί. Πριν προσπάθησε να μας πει απειλήσει κιόλας ενώ έχει μια τζούφια ακύρωση ψήφου που ούτε να την χρησιμοποιήσει θα μπορέσει γιατί οι ψηφοφορίες θα πάνε μονοκοπανιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
:bounce:

Ψηφοφορία για Παρασκευή 3/8

  1. aggelogiannos

  2. Alma Libre

  3. bilire

  4. ComfortablySmug --> Alma Libre

  5. Deutsch... Lover --> DumeNuke

  6. DumeNuke

  7. Emilouko

  8. Himela

  9. i_lie_us

  10. JKaradakov --> DumeNuke

  11. Joaquin --> DumeNuke

  12. Johnny15 --> DumeNuke

  13. ~Melania~

  14. sophie_96 --> tsarachaf

  15. Soukouu --> tsarachaf

  16. TasosZG --> DumeNuke

  17. tsarachaf

  18. ultraviolence --> tsarachaf

  19. Wild_Boy

  20. Ζαξρεμιος --> tsarachaf




Ψήφοι
5 DumeNuke
4 tsarachaf
1 Alma Libre

Η χώρα των φαντασμάτων
Σπυράκος (^^) - Ψηφοφορία 30/7
Ikarionas - Δολοφονία 02/08

Οριστικές αποχωρήσεις
Samael [Κρυφός Μαφιόζος Ε] -Ψηφοφορία 31/07 & Τυμβωρυχία 01/08
blue_butterfly [Ιατρός]- Άμεση Προφυλάκιση 2/8 & Τυμβωρυχία 02/08

Απουσίες
Σπυράκος (^^) #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από sophie_96
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Deutsch... Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από TasosZG
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Alma Libre
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Όχι ακριβώς. Δεν μας είπες ότι έχει οπωσδήποτε κακό ρόλο. Μας είπες ότι άμα είναι ΔΑ τότε γιατί να τον ψηφίσουμε. Αλλά δεν ψαρώνουμε γιατί τα'χετε κάνει μαντάρα.

Αλλά αφού δεν θες να το συζητάμε ξανά και ξανά, πες μου σαν καλή πολίτης(kappa) ποιες είναι οι πολλές και βαριές κατηγορίες που βαραίνουν τον ούλτρα.

Μάλλον θα σου ξέφυγε αυτό, δεν πειράζει, γι'αυτό είμαστε εδώ για να ξαναδείχνουμε αυτά που βολικά παραλείφθηκαν:

H ~Melania~ έγραψε στις 00:42, Χθες: #778

Θα μπω κατευθείαν στο ψητο. Ντουμ και Τσαρα έδειχναν εξαρχής μια σιγουριά για την ασφάλεια τους, αλλά προβληματίζομαι ακόμα αν ο Τσάρα είναι μαφιόζος ή ΔΑ. Δύο σενάρια επικρατούν: ή αυτός μαφιόζος και ΔΑ ο Κόμφι (από τα πιο πιθανά; ) και από την άλλη ΔΑ ο Τσάρα, να προσπαθεί να τραβήξει απεγνωσμένα πάνω του τη προσοχή για να πάρει οδηγίες.

Αυτό είναι το ποστ που με κατηγορείς; Με τα δεδομένα που είχαμε μέχρι τότε και την απελπισμένη προσπάθεια του Τσαρα με τα σηματα για τον ΔΑ ήταν παράλογο να σκεφτώ πολλά σενάρια; Μάλλον είναι τρομερά ύποπτο. Με βάζω στην λίστα των υπόπτων μου (αν και την ίδια τακτική την χρησιμοποιώ για κάθε παίκτη, για κάθε σκηνικό και για κάθε κατάσταση, για να έχουμε μια σφαιρική εικόνα). Αν θέλετε να πάρω θέση με τον Τασο τον Ζαξ τον Γουαιλντ την Μπιλιρε και την Ντοιτς να πεταω ενα "ζητω" μια φορα τη μερα και να ψηφιζω ο,τι ψηφιζετε να το κανω με χαρα, να μη χαλαω και ωρες εδω μεσα με τα ατελειωτα σεντονια μου.

Δεν είπα ποτέ για βαριές και πολλές κατηγορίες. Είπα ότι κατηγορείται από πολλούς για μέτρια συμμετοχή δεν απαντάει ουσιαστικά σε τίποτα δεν παίρνει θέση πουθενα και τον κάλεσα να συμμετάσχει περισσότερο (επίσης βολικά ακόμα λείπει τώρα).

Επίσης θέλω να προσθέσω ότι εγώ είχα φάει κόλλημα πχ με Τάσο, Μελανία, χθες Karadakov και δέχθηκα απειλές ότι πχ αν συνεχίσω έτσι θα φύγω από το παιχνίδι. Είδατε ότι έφυγα από αυτούς και προσπάθησα και προσπαθώ να δω τι συμβαίνει και με άλλους παίχτες και όλα τα σενάρια. Αλλά η Μελανία από ότι φαίνεται συνεχίζει να έχει μία τάση να ασχολείται περισσότερο μαζί μου. Αυτό εσείς που λέγατε για εμένα ότι μένω κάπου συγκεκριμένα, και σε συγκεκριμένους δεν το βλέπετε; :)

Η συμμετοχή της Σοφίας:

1.
Αρχική δημοσίευση από: sophie_96
Είμαι ανάμεσα σε DumNuke και σε τσάρα για τους λόγους που προανέφερα χθες. Έχει ένα Point σε αυτό που λέει η Σύλβια, για τον DumNuke που έχει 2 κάρτες, αλλά προς τον παρόν θα αφήσω την ψήφο μου, στον

tsarachaf


ίσως και να την αλλάξω μετά στο Ντιουμ, θέλω να το σκεφτώ λίγο καλύτερα!

"Αχ είμαι ανάμεσα σε 2 (προφανώς υπόπτους) δεν μπορώ να διαλέξω!"


2.

Αρχική δημοσίευση από: sophie_96
Συμπολίτες, μην ξεχνάτε ότι έχουμε και την κάρτα ακύρωσης δολοφονίας, όποιος την έχει σε περίπτωση που δολοφονηθεί, μπορεί να την χρησιμοποιήσει. Μην ξεχαστείτε !

Soukou πιστεύω πως αυτό που η himela έχει βάση γιατί μέχρι την Κυριακή έχουμε 2 μέρες ακόμα και μέχρι τότε και γίνουν έστω ένα από τα 2 αυτά που λέει καήκαμε .. :/:

"Ακολουθώ τακτική Χιμέλας που έχει αθωωθεί από τους πάντες, κάνω επίκληση στους πολίτες και δίνω φιλικές συμβουλές, συμφωνώ μαζί της φανερα''

Ειλικρινά δεν έχω να πω κάτι άλλο. :bye:

Η συμμετοχή των σίγουρων πολιτών:

Βρε μήπως???

Ψηφίζω DumeNuke.

Κατάφερα να μπω πριν πάω να φάω τη πίτσα μου ( ζήλια!)

Τα χαιλαιτ... Η κάρτα της άλμα και η αθώωση της μπλου.
Καθαρά κίνηση για να μη μπορεί να βοηθήσει σε περίπτωση επαναφοράς η μπλου... Υπέροχα.
Καθολου καλό πλέι, Άλμα, όχι πολύ καλό που λες. Μπορούσες να τη κρατήσεις για αργότερα για μια άλλη στιγμή τέλος πάντων. Σε κάθε περίπτωση λες πως δεν έπαιξες το τελευταίο σου χαρτί, να περιμένουμε κάτι χειρότερο;

Χιμελα οκ, ας το πάμε μισοί μισοί, να δούμε τι θα γίνει, εξάλλου όποιον από τοθς 2 κ να βγάλουμε, σχεδόν σίγουρα θα πέσουμε σε μαφιόζο.


DumeNuke κ από εμένα!

Καλό ξημέρωμα!
Ωραια αφου τους βρηκαμε τοτε και εμεις μπορουμε να συνεννοηθουμε που ειμαστε 10 παραπανω.(Ο Τασος μπαινει,απλα δεν σπαμαρει)Απλα δεν τους ξερουμε ολους.Ξερουμε Ντιουμ,Τσαρα μαλλον;Ναι;Ναι.
Μετα παμε σε Μελανια,Ουλτρα,Αγγελογιανο;Οσο για την Αλμα που την λετε ολοι Μαφιοζα ΞΕΧΑΣΤΕ ΤΟ.απλα ΞΕΧΑΣΤΕ ΤΟ.
Δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι μαφιοζα και να ξερει σιγουρα τον Τσαρα και να τον εκανε σαμποταζ στο σχεδιο του.Να δωσει μια τοτε υποπτη(πεταλουδα) δηλαδη και οπως ελεγε να δειχνει οτι την ξερει με καποια πληροφορία για αυτην και καλα, ενω ηταν γιατρος και λογικα τον γλέντησε σε καποιο ατομο που πηγαν να φανε και δεν εγινε δολοφονια.Αν ειναι κακος ρολος λογικα δεν τους ξερει,σε φαση Πορνη.

Αρα αυτους εχουμε;2 Τσαρα Ντιουμ.
Μελανια,Ουλτρα,Αγγελογιανο αργοτερα; Δυσκολο να τους βρηκαμε ολους μπαμ.
Εσεις κανα αλλο υποπτο ατομο εκτος απο αυτους εχετε;

Και τελευταίο αφήνω εσένα. Πες μας λίγο για τη βεβαιότητα σου για την Άλμα. Να σου πω εγώ: η άλμα που είναι φουλ εξαφανισμενη σκάει μυτη και πεταει τυμβω σε μια ύποπτη παρα πολλων παικτων εδω μεσα (και ομολογω οτι η πεταλουδα ηταν και δικη μου μεχρι τη τελευταια στιγμη) βγαζοντας τη ολοκληρωτικα απο το παιχνιδι. Τι ηθελε να καταφερει; Να αθωωθεί. Ουτε καν περιμενε να τη δει το μεντιουμ, και πιθανοτητα να γυρισει η Ριρικα δεν ηθελαν να υπαρχει (δεν υπηρχε αλλωστε, πολλοι την κατηγορουσαμε). Σε αυτες τις περιπτωσεις καινε ενα πολιτη με τετοιο τροπο για να αθωωσουν ενα δικο τους. Οι τυμβω δεν εχουν παντα αγνα κινητρα.

Αυτα απο εμενα.

ΥΓ: Ψήφο σε DumeNuke
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Μελανία, δεν παναγράφεις την ιστορία της ζωής σου κάθε μέρα, το νερό έχει μπει στ'αυλάκι ΚΑΙ για σένα.

Δεν μπαίνω καν στην διαδικασία να σχολιάσω αυτό που μου απαντάς. Ο νοών νοείτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Μελανία ούτε εγώ έχω να πω κάτι άλλο αν κρίνεις ότι η συμμετοχή μου αρκείται μόνο σε αυτά τα 2 ποστ πλανάσαι πλάνην οικτρά.
Τώρα σε πειράζει που είχα αμφιβολία ποιον από τους 2 ύποπτους με συμφέρει περισσότερο να επιλέξω ή ότι επειδή θεώρησα αυτό που έκανε η Σύλβια σωστό, να ακολουθήσω και εγώ κάτι παρόμοιο; Με καθιστά αυτό ένοχη; Μα τώρα αλήθεια, από την αρχή του παιχνιδιού καταπιάνεσαι ιδιαίτερα με εμένα και τσακώνεσαι και δείχνεις να θέλεις με μανία να με πετάξεις έξω, γιατί; Λοιπόν επειδή όλο αυτό κουράζει και τους υπόλοιπους παίχτες ας κρίνουν, εκείνοι αν εγώ είμαι ένοχη και εσύ αθώα και τούμπαλιν. Επαναλαμβάνουμε διαρκώς τα ίδια και εσύ βλέπω ότι εμένεις σε εμένα. Αν θέλεις να το κάνεις κάνε το, δεν υπάρχει πρόβλημα. Απλά ξεκόλλα και λίγο από εμένα αν δεν σου κάνει κόπος εάν είσαι πολίτης και θες να βοηθήσεις τους πολίτες.
Εκτός εάν είσαι μαφία έχεις καταλάβει ότι είμαι αθώα και θες να με πετάξεις έξω. :ermm:


Δεν έχω να πω κάτι άλλο πάνω σε αυτό και προκαλώ τους υπόλοιπους που ισχυρίζονται ότι είναι αθώοι, να εκφράσουν την γνώμη τους πάνω στο θέμα ..... Γιατί με κούρασε η εμμονή της Melania σε εμένα τόσο πολύ!

Αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soukouu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soukouu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Και τελευταίο αφήνω εσένα. Πες μας λίγο για τη βεβαιότητα σου για την Άλμα. Να σου πω εγώ: η άλμα που είναι φουλ εξαφανισμενη σκάει μυτη και πεταει τυμβω σε μια ύποπτη παρα πολλων παικτων εδω μεσα (και ομολογω οτι η πεταλουδα ηταν και δικη μου μεχρι τη τελευταια στιγμη) βγαζοντας τη ολοκληρωτικα απο το παιχνιδι. Τι ηθελε να καταφερει; Να αθωωθεί. Ουτε καν περιμενε να τη δει το μεντιουμ, και πιθανοτητα να γυρισει η Ριρικα δεν ηθελαν να υπαρχει (δεν υπηρχε αλλωστε, πολλοι την κατηγορουσαμε). Σε αυτες τις περιπτωσεις καινε ενα πολιτη με τετοιο τροπο για να αθωωσουν ενα δικο τους. Οι τυμβω δεν εχουν παντα αγνα κινητρα.
1.Γιατι δεν διαβαζεις ολο το ποστ μου που το απανταω αυτο που ρωτας, καπως ετσι;
Δηλαδη μισο,σου φαινεται πιο λογικο και πιστευτο να βγει το Μεντιουμ τωρα μπροστα σε ολους μας και να πει: παιδια ακυρο που την ειχαμε την Πεταλουδα για Μαφιοζα,πολιτης ηταν.Και θα τον πιστευαμε ε;Οχι οτι θα τον βγαζαμε και αυτον συνεργο της σαν μαφιοζα γιατι θα νομιζαμε οτι ηθελε να παρει την νεκροφανεια μας.

Παιδια τον ΕΞΕΘΕΣΕ.ειναι απλο.Δηλαδη ποσο αυτοκτονικοι να ειναι ο ενας προφυλακίζει την μπλού και ο άλλος φανερώνει ότι προφυλάκισε αθώο? #ποστ 949.

2.Εσυ ξερεις γιατι εισαι υποπτη και ακουγεσαι εντονα;Εχουμε φτασει σελιδα 39,ποστ 954,βγαλαμε 1 μαφιοζο,πηραμε πληροφοριες για Τσαρα για ετερο μαφιοζο,αθωωθηκαν εδω 5 σιγουρα ατομα και εσυ τι κανεις;Εχεις ακομα τον καημο σου με την Σοφη και το ποσο υπουλη ειναι στην πρωτη φορα που παιζει.Θες να σου πω κατι;και να ειναι ΑΡΧΙΜΑΦΙΟΖΑ και οργανώτρια της 17 Νοεμβρη,αυτην την στιγμη με 4 βασικους υποπτους με στοιχεια δεν πρεπει ουτε ΝΑ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ.
Ενταξει;
Ενταξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Ααααα και δεεν απάντησες για τα σενάρια που σε ρώτησα συγκεκριμένα για την δολοφονία του Ικαρίωνα, να πεις δηλαδή εσύ τι πιστεύεις ότι έγινε με βάση όσα έχουν ήδη γίνει, απλά αρκέστηκες να σχολιάσεις και καλά την συμμετοχή μου.
Δεν πειράζει τώρα, δεν θα ήθελα να μου σχολιάσεις κάτι για αυτό Απλά το υπενθυμίζω !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Μελανία, δεν παναγράφεις την ιστορία της ζωής σου κάθε μέρα, το νερό έχει μπει στ'αυλάκι ΚΑΙ για σένα.

Δεν μπαίνω καν στην διαδικασία να σχολιάσω αυτό που μου απαντάς. Ο νοών νοείτο.

Ξέρεις Μάκη, η πολλή σιγουριά σε έφαγε και με τη Ριρίκα. Ο νοών νοείτο :whistle: έχουμε γίνει ένα φοβερό παιχνίδι επιχειρημάτων. Ένας να μου πει σοβαρά γιατί είμαι ύποπτη δεν έχει κάτσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Ξέρεις Μάκη, η πολλή σιγουριά σε έφαγε και με τη Ριρίκα. Ο νοών νοείτο :whistle: έχουμε γίνει ένα φοβερό παιχνίδι επιχειρημάτων. Ένας να μου πει σοβαρά γιατί είμαι ύποπτη δεν έχει κάτσει.
Καμιά σιγουριά δεν μ'έφαγε, εμένα το πλάνο μου ήταν πρώτα να ξεπαστρέψω Τσαρα και Ντιουμ και μετά πιθανόν Αλμα και Μπλου. Επισπεύσθηκαν οι διαδικασίες και αποφασίσατε να τελειώσετε Μπλου για τους λόγους που προαναφέρθησαν.Έκανα λάθος στην εκτίμησή μου για Μπλου.
Εμένα μην μου πετάς ο νοών νοείτο παλιομαφιόζα, μετά τον Τσάρα και τον Ντιουμ έφυγες.Και την Άλμα την φιλενάδα σου τώρα μη την κράζεις γιατί δεν συγκινείται κανείς.Ο σουκου δεν ξέρω τι κάπνισε σήμερα και δεν καταλαβαίνει τι γίνεται αλλά αύριο νηφάλιος θα επανέλθει στα φυσιολογικά του.

Σε περίπτωση που ψοφήσω αφήνω επικαιροποιημένη λίστα με μαφιόζια και σειρά προτεραιότητας,
1.Σαμ τον φάγαμε
2.Ντιουμ βαράτε
3.Τσαρα ή Μελανια, μην πω καμιά Μελανία πρώτα λόγω καρτών να τους πιέσουμε να κάνουν συντομότερα το γκραν φινάλε τους γρηγορότερα...
4.Άλμα


Καληνύχτα Μελανία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Η Ριρικα απλα για μενα παιζει περίεργα και δεν θελω να ξεχαστει αν βγω.
Μήπως εδώ το παίζεις πληροφοριοδότης τη στιγμή που όλοι θεωρούμε τη μπλου μαφιοζα για να αθωωθεις;:whistle:
Ξανα καληνύχτα Παλέρμο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top