Palermo #46 - Can you reverse the curse?

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (31/7)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Παίζω τυμβωρυχία σε Samael.

Είναι η κατάλληλη στιγμή να πάρουμε πληροφορίες για τον ρόλο του με αυτά που έγιναν.

Υπέροχα :) !!

@ Ντιουμ, όπως το διαβάζω πιστεύω πως ο Ιορδανης εννοουσε πως ψηφίζει παρακολουθώντας τις εξελίξεις όλη της μέρας και όχι της τελευταίας ώρας.

Επίσης, το να έχει η Χιμελα ρόλο που να αποσπά πληροφορίες και να είναι σίγουρη για τον Γιάννη αλλά να μη την ένοιαζε αν φύγω εγώ ή ο Σαμαελ, το θεωρώ πολύ πιο πιθανό σενάριο.

Τώρα με τη κάρτα του Τάσου, αν ο Σαμαελ ανήκει στην μαφία, η Χιμελα φαίνεται να έκανε καλή δουλειά :).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Same με tsara. Aναμένω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τετάρτη 1/8

  1. aggelogiannos

  2. Alma Libre

  3. bilire

  4. blue_butterfly

  5. ComfortablySmug

  6. Deutsch... Lover

  7. DumeNuke --> Himela

  8. Emilouko

  9. Himela

  10. i_lie_us

  11. Ikarionas --> ~Melania~

  12. JKaradakov

  13. Joaquin

  14. Johnny15

  15. ~Melania~

  16. sophie_96 --> Deutsch... Lover

  17. Soukouu

  18. TasosZG

  19. tsarachaf

  20. ultraviolence

  21. Wild_Boy

  22. Ζαξρεμιος



Ψήφοι
1 Deutsch... Lover
1 Himela
1 ~Melania~~



Η χώρα των φαντασμάτων
Σπυράκος (^^) - Ψηφοφορία 30/7


Οριστικές αποχωρήσεις
Samael - [Κρυφός Μαφιόζος Ε] -Ψηφοφορία 31/07 & Τυμβωρυχία 01/08

Απουσίες
Σπυράκος (^^) #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από sophie_96
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Deutsch... Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από TasosZG
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,793 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά
Θα ήθελα να σχολιάσω κάτι στα τελευταία λόγια του Samael.

Στην περίπτωση που ο Samael είναι μαφιόζος, θεωρώ πως στα τελευταία του λόγια θα άφησε υποψίες για κάποιο συνάδελφο μαφιόζο του, ώστε αν το μέντιουμ έμαθε την ενοχή του, να θεωρεί αθώους αυτούς που ο Νίκος κατηγόρησε αλλά ύποπτους αυτούς που αθώωσε. Αλλά κυρίως για μια πιθανή τυμβωρυχία.
Κατηγόρησε/άφησε υποψίες για Johnny, Himela, Ikarionas, εμένα, TasosZG, Ζαξρέμιος και αθωώνει τον Soukouu.
Ο καθένας ας βγάλει τα δικά του συμπεράσματα.

Όλα αυτά όμως, με την προϋπόθεση ότι ο Samael είναι μαφιόζος. Κυρίως το επισημαίνω για το μέντιουμ -μιας και τυμβωρυχία δεν έχει πέσει-, να μην έχει στο μυαλό του ότι σώνει και καλά επειδή κατηγόρησε στα τελευταία του λόγια κάποιους, θα'ναι κι όλοι τους αθώοι.

Θέλω να κοιτάξω λίγο το σκεπτικό του ikariona και της himela.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TasosZG

Νεοφερμένος

Ο TasosZG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Λίγα λόγια με πολύ νόημα:

Ωπππππ τι έγινε τώρα?????? ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Ωραία. Διαβαζα που διάβαζα την χθεσινή μέρα, νομίζω θα συνεχίσω για να δουμε τι ακιβώς έγινε.

Ψήφος στην Sophie για την ώρα και η αιτιολόγηση αργότερα αφού τελειώσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Ενας μαφιοζος μειον.
Μπραβο Τασο. Εξαιρετικη κινηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,984 μηνύματα.
Μαφιόζος ο Σαμαελ. Βρε κοιτάτε εδώ...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggelogiannos

Νεοφερμένος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 94 μηνύματα.
aggelogiannos, DumeNuke, Samael, tsarachaf ψηφίζουν τον Τζόνυ (βγάζω εκτός τον Σαμαελ προφανώς) ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΙΤΙΟΛΟΓΟΥΝ ΚΑΝ. Έστω εκ των υστέρων θα πείτε γιατί επιμένατε τόσο στην ψήφο για Τζόνυ; Ο Σαμαελ δηλαδή δε σας φάνηκε ποτέ ύποπτος; Για να ακούσουμε.



Για τον Αγγελόγιαννο τα είπα λίγο χτες. Μού κάνει εντύπωση οτι ήταν εδώ επί πάνω από τρεις ώρες ενώ πιο πριν ήταν εξαφανισμένος. Παρ'΄όλα αυτά είδα οτι εξ' αρχής για κάποιους λόγους ψήφιζε τον Τζόνυ οπότε η χτεσινή του ψήφος στον Τζόνυ δεν είναι πολύ περίεργη και έτσι θα απομακρυνθώ λίγο από αυτόν για τώρα.

Ενταξει οκ το "οι 4 ψηφοι του σπυρακου" απο μονο του εγινε απαρατηρητο και το "ο αγγελογιαννος ειναι ανενεργος" εχει γινει καραμελα.....Πρωτον τις πρωτες μερες ελειπα γτ πολυ απλα ελειπα οντως...νμζω κανεναν δεν ενδιαφερει οτι ειχαν ερθει τα ανιψια μου.Δευτερον μαρεσει που επιμενεις και βαζεις σε caps το οτι ψηφισα johnny χωρις αιτιολογηση.Δηλαδη ο,τι εχω γραψει γιατις κινησεις του johnny ειναι αμπελοφιλοσοφιες και απλα εφυγαν στον αερα.Ενταξει οκ κομπλε.Επισης οχι δεν μου ειχε φανει υποπτοςο σαμαελ γιατι πολυ απλα ειδα ενα κυμα ειδικα απο τασο και ζαξρεμιο που αυτοι δεν δικαιολογησαν την ψηφο τους.Απλα ειπα "τον ειχα στους υποπτους μου οποτε δινω ψηφο" και ξαναεξαφανιζονται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,984 μηνύματα.
Δεν μού αρέσει καθόλου που ο ούλτρα προτού αποκαλυφθεί ο ρόλος του Σαμαελ βγαίνει να πει οτι ο Σαμαελ στα τελευταία του λόγια μπορεί και να κατηγόρησε κάποιους μαφιόζους. Τελικά ούλτρα μάλλον λάθος σε εμπιστεύτηκα. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ζαξρεμιος

Νεοφερμένος

Ο Μερξαζιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Ενταξει οκ το "οι 4 ψηφοι του σπυρακου" απο μονο του εγινε απαρατηρητο και το "ο αγγελογιαννος ειναι ανενεργος" εχει γινει καραμελα.....Πρωτον τις πρωτες μερες ελειπα γτ πολυ απλα ελειπα οντως...νμζω κανεναν δεν ενδιαφερει οτι ειχαν ερθει τα ανιψια μου.Δευτερον μαρεσει που επιμενεις και βαζεις σε caps το οτι ψηφισα johnny χωρις αιτιολογηση.Δηλαδη ο,τι εχω γραψει γιατις κινησεις του johnny ειναι αμπελοφιλοσοφιες και απλα εφυγαν στον αερα.Ενταξει οκ κομπλε.Επισης οχι δεν μου ειχε φανει υποπτοςο σαμαελ γιατι πολυ απλα ειδα ενα κυμα ειδικα απο τασο και ζαξρεμιο που αυτοι δεν δικαιολογησαν την ψηφο τους.Απλα ειπα "τον ειχα στους υποπτους μου οποτε δινω ψηφο" και ξαναεξαφανιζονται

>ζαξρεμιο που δεν αιτιολογησε

Θα το πω αλλη μια γιατι μεχρι στιγμης 3 ατομα εχουν πει οτι ψηφισα χωρις δικαιολογια.

Σε προηγουμενο ποστ δικαιολογισα γιατι ηθελα να το ψηφισω,και στο επομενο απο εκεινο ειπα "τον ειχα στους υποπτους μου".

johnny15 μετα απο το γεγονος οτι samael ηταν μαφια τον κανει αρκετα αθωο,τουλαχιστον προς το παρον.

Αν ημουν μαφια δεν θα εδινα συνμαφιοζο χωρις να εχει αναφερθει,γιατι οταν ειχα αναφερει οτι μπορει να ειναι μαφια ειχε 0 ψηφους και δεν τον υποπτευοντουσαν αρκετοι.

Για την ψηφο μου θα δω πιο μετα,θελω να διαβασω λιγο ακομα και θελω να μιλησουν καποια συγκεκριμενα ατομα.

Μεσα στο πολυ μπλαμπλα χανεστε και ξεχνατε πραγματα που λετε,πραγματα που εχουν ειπωθει,και κανετε κυκλους τριγυρω απο σκεψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά
Θα ήθελα να σχολιάσω κάτι στα τελευταία λόγια του Samael.

Στην περίπτωση που ο Samael είναι μαφιόζος, θεωρώ πως στα τελευταία του λόγια θα άφησε υποψίες για κάποιο συνάδελφο μαφιόζο του, ώστε αν το μέντιουμ έμαθε την ενοχή του, να θεωρεί αθώους αυτούς που ο Νίκος κατηγόρησε αλλά ύποπτους αυτούς που αθώωσε. Αλλά κυρίως για μια πιθανή τυμβωρυχία.
Κατηγόρησε/άφησε υποψίες για Johnny, Himela, Ikarionas, εμένα, TasosZG, Ζαξρέμιος και αθωώνει τον Soukouu.
Ο καθένας ας βγάλει τα δικά του συμπεράσματα.

Όλα αυτά όμως, με την προϋπόθεση ότι ο Samael είναι μαφιόζος. Κυρίως το επισημαίνω για το μέντιουμ -μιας και τυμβωρυχία δεν έχει πέσει-, να μην έχει στο μυαλό του ότι σώνει και καλά επειδή κατηγόρησε στα τελευταία του λόγια κάποιους, θα'ναι κι όλοι τους αθώοι.

Θέλω να κοιτάξω λίγο το σκεπτικό του ikariona και της himela.


Δεν μας τα λες καλα Ultra. Νομιζω πως αυτο που λες ειναι αυτο που θα ηθελαν να πιστεψουμε οι μαφιοζοι. Οτι ο Σαμαελ θα κατηγορουσε δολοφονους για να τους αθωωσει το μεντιουμ. Ενα καρο ασυναρτησιες ειπε. Παιζει να μην ανεφερε ουτε ενα. Ανεφερε μαλιστα ατομσ που τον ψηφισαν εξαρχης. Πολυ στοχευμενο υπερ της μαφιας το κειμενο σου για καποιον που θελει να βοηθησει αθωους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Dumuke δεν είπα ποτέ ότι η Deutch Lover είναι αθώα και σίγουρα κιόλας. Μάλιστα δικαιολόγησα γιατί την ψήφισα αρχικά στην δημοσκόπηση και μετά την άλλαξα προς τον Samael, τονίζοντας προς το τέλος του ποστ μου, ότι την θεωρώ στις αμέσως επόμενες ύποπτες για αυτό της έδωσα και την ψήφο μου. Ίσως να μην κατάλαβες καλά αυτά που θέλω να πω. Και είπα ότι θεωρώ τον Γιάννη ύποπτο τον οποίο θέλω να μελετήσω λίγο καλύτερα για αυτό δεν τον έχω ψηφίσει ακόμα και επισημαίνω μετά ότι ψήφισα τον Samael για τον λόγο που ανέφερα ότι παρότι είναι νέος παίχτης παίζει δασκαλεμένα κάτι που εμένα μου φάνηκε περισσότερο ύποπτο και από τον Γιάννη και από την Ντόιτς για αυτό άλλαξα την απόφασή μου στην δημοσκόπηση, αλλά όπως είδες επόμενη ψήφο έδωσα στην Ντόιτς που δήλωσα μετά την αλλαγή ότι είναι η επόμενη ύποπτή μου. ΠΟΥΘΕΝΑ δεν αθώωνω την Ντόιτς και μετά της δίνω και ψήφο κιόλας!

Είμαι όντως πολύ περίεργη να δω τι θα βγάλει η τυμβω γιατί πιστεύω ότι θα ανοίξει το παιχνίδι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ζαξρεμιος

Νεοφερμένος

Ο Μερξαζιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Dumuke δεν είπα ποτέ ότι η Deutch Lover είναι αθώα και σίγουρα κιόλας. Μάλιστα δικαιολόγησα γιατί την ψήφισα αρχικά στην δημοσκόπηση και μετά την άλλαξα προς τον Samael, τονίζοντας προς το τέλος του ποστ μου, ότι την θεωρώ στις αμέσως επόμενες ύποπτες για αυτό της έδωσα και την ψήφο μου. Ίσως να μην κατάλαβες καλά αυτά που θέλω να πω. Και είπα ότι θεωρώ τον Γιάννη ύποπτο τον οποίο θέλω να μελετήσω λίγο καλύτερα για αυτό δεν τον έχω ψηφίσει ακόμα και επισημαίνω μετά ότι ψήφισα τον Samael για τον λόγο που ανέφερα ότι παρότι είναι νέος παίχτης παίζει δασκαλεμένα κάτι που εμένα μου φάνηκε περισσότερο ύποπτο και από τον Γιάννη και από την Ντόιτς για αυτό άλλαξα την απόφασή μου στην δημοσκόπηση, αλλά όπως είδες επόμενη ψήφο έδωσα στην Ντόιτς που δήλωσα μετά την αλλαγή ότι είναι η επόμενη ύποπτή μου. ΠΟΥΘΕΝΑ δεν αθώωνω την Ντόιτς και μετά της δίνω και ψήφο κιόλας!

Είμαι όντως πολύ περίεργη να δω τι θα βγάλει η τυμβω γιατί πιστεύω ότι θα ανοίξει το παιχνίδι :)


Η τυμβωρυχια εβγαλε μαφια τον σαμαελ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Kαλημερααα!

Υπέροχο. Πανέμορφο.

Αρχικά να πω ότι ο λόγος που άλλαξα ψήφο είναι επειδή είδα όντως να δημιουργείται μια τάση προς τον Σαμαέλ μην ξέροντας γιατί και ήθελα λίγο να δω πως θα κινηθεί και ο ίδιος. Σκεφτείτε ότι αν άφηνα την ψήφο μου (αυτός είχε ήδη την αλλαγή) τότε θα μπορούσε εύκολα να πάρει προβάδισμα αλλάζοντας σε Τζόνι. Τώρα θα μου πείτε "Προστάτεψες δηλαδή τον Τζόνι; Έκανες κωλοτούμπα.". Ήταν πάρα πολύ νωρίς στο παιχνίδι και σε μια κρίσιμη ψηφοφορία βλέπω μια Χιμέλα που έπαιζε φουλ ενεργά και όταν είπε αυτό για τον ΔΑ έπεσαν να την φάνε (και εγώ στην αρχή η ίδια το σχολιασα αρνητικά). Μετά όμως ξανασκέφτομαι "¨ωπα ρε φιλε αν ήταν μαφιόζος δε θα μιλούσε φανερά ούτε θα ρίσκαρε από πρώτο γύρο κάτι για να σώσει deutch". Άρα από εκεί έβγαλα το συμπέρασμα ότι έχει πιο πολλές πιθανότητες να είναι αθώα. Η Χιμέλα υποστήριζε πολύ τον Τζόνι. Ο Τζόνι γράφει ένα έντονο μήνυμα "Σαμαέλ άλλαξε ψήφο τώρα" που όπως είπα και πριν δεν το θεωρώ συμπεριφορά μαφιόζου, παρά περισσότερο αγανακτισμένου πολίτη. Τον αποκλείω και ως πόρνη με αυτή του την κίνηση πλέον στον Σαμαέλ ξέροντας ότι είναι μαφιόζος. Οπότε βλέποντας να αλλάζει η γνώμη μου για Χιμέλα και Τζόνι πακέτο είπα να μην τον αφήσω να κινδυνεύσει σε αυτή την ψηφοφορια.
Έπειτα στο 5λεπτο της παράτασης βλέπω Deutch να ακυρώνει ψήφους πάνω της και επειδή φοβήθηκα ότι και ο Σαμ θα αλλάξει ψήφο ήθελα να φέρω μια ισορροπία και την γύρισα πάνω της την ψήφο μην ξέροντας ότι θα έκανε και ο ikarionas το ίδιο. Μετά δεν πρόλαβα να κάνω κάτι άλλο. Είδα και το post της Χιμέλα και εκεί κατάλαβα ότι είναι αθώα.

Αυτά για να εξηγήσω τη συμπεριφορά μου.
Να πω ότι τα άτομα μάλλον που το γύρισαν σε Σαμαέλ θα τα έχω προς στιγμήν για αθώα και ΚΥΡΙΩΣ τον TasosZG που έπαιξε τυμβωρυχία. Οι υπόλοιποι ήταν Καραντακοβ, Κομφ, Ζαξρεμ, χουακίν , σόφι. Δεν αποκλείω την ύπαρξη μαφιόζου σε αυτούς αλλά δεν θεωρώ ότι σε αυτο τον γύρο δεν είναι σκόπιμο να πέσουμε πάνω τους.

Μαφιόζος ανάμεσα σε ψήφους του τζόνι: αγγελογιαννο, τσάρα , dumenuke Πιθανολογικά να το δούμε και μόνο σίγουρα κάποιος δικός του θα τον προστάτεψε. Κλίνω περισσότερο σε Dumenuke ως αρχικό ύποπτο γιατί μου φαίνεται πολύ κουλό που κατηγορεί Χιμέλα σε αυτή τη φάση. Γενικά έχω παρατηρήσει ότι όποτε είναι μαφιόζος τραβάει κάτι από τα μαλλιά και εμμένει σε αυτό χτίζοντας επιχειρηματολογία αποκλίνοντας από την κοινή λογική.

Επίσης πιθανή κακή Melania που ψήφισε την Deutch.

Στην παρούσα φάση ψηφίζω DumeNuke και θα επανέλθω.Πάω να διαβάσω αυτά που ποστάρατε όσο γράφω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δεν είμαι σπίτι αλλά θέλω να κάνω σχόλιο σε περίπτωση που πεθάνω νύχτα. Πιθανότατα να υπάρχει μαφιόζος που παίζει αποκλειστικά με στόχο το ξεκαρφωμα. Δηλαδή παίρνει πάντα το μέρος μας. Προσοχή εκεί. Να ειναι η Χιμελα αποκλειεται. Ήταν υπερβολικη η θυσία της. Επίσης στις ψήφους προς εμένα υπάρχουν σίγουρα μαφιόζοι. Είναι κρυφός μαφιόζος ο Σαμαελ, κάποιοι πήγαν να τον προστατέψουν με όλη τους τη δύναμη, μη μιλώντας για τον Samael αλλά επικεντρώνοντας την προσοχή σε μένα. Εγώ λέω να τελειώνουμε με τους σχεδόν σίγουρους aggelosgiannos, Τσάρα. Αλλά θα το σκεφτώ και θα σας ξαναγράψω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,793 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Eileen:
Οριστικές αποχωρήσεις
Samael - [Κρυφός Μαφιόζος Ε] -Ψηφοφορία 31/07 & Τυμβωρυχία 01/08
Τέλεια!! :thumbsup:
Κρυφό μαφιοζουλινάκι ο Samael. Λοιπόν, έχουμε και λέμε.
Θεωρώ σχεδόν σίγουρο ότι κάποιος απ'αυτούς που κατηγόρησε, είναι μαφιόζος. Επίσης, τουλάχιστον ένας που ψήφισε στην δημοσκόπηση τον Johnny, είναι μαφιόζος. Θα άφηναν σε δημοσκόπηση έναν μαφιόζο στο έλεος του; Σίγουρα ψήφισαν υπερ του.

Johnny15

Το ψήφισαν οι: aggelogiannos, DumeNuke, Samael, tsarachaf

Τουλάχιστον ένας εκ των tsarachaf, aggelogiannos και DumeNuke είναι επίσης μαφιόζοι.

Αρχική Δημοσίευση από Himela:
Δεν μού αρέσει καθόλου που ο ούλτρα προτού αποκαλυφθεί ο ρόλος του Σαμαελ βγαίνει να πει οτι ο Σαμαελ στα τελευταία του λόγια μπορεί και να κατηγόρησε κάποιους μαφιόζους. Τελικά ούλτρα μάλλον λάθος σε εμπιστεύτηκα. :(


Καλέ! Να τους κατηγορήσει ώστε να αθωωθούν σε πιθανή τυμβωρυχία. Που είναι το επιλήψιμο εδώ;;; Εσύ αν ήσουν μαφία και έβλεπες ότι ήσουν καμμένο χαρτί, δεν θα προσπαθούσες να έριχνες στάχτη στα μάτια;;; Δεν είναι ένα πιθανό σενάριο που χρήζει έρευνας; Τόσα και τόσα έχουμε δει.
Όταν ξεκίνησα να γράφω το μηνύμα, δεν είχε παιχτεί τυμβωρυχία, ένα το κρατούμενο.Δεύτερον, χαζός είμαι να πάω να ανακατευτώ με τέτοιο τρόπο σε ένα φαινομενικά καμμένο χαρτί; Έκανα αμάν να πείσω για την αθωότητα μου και θα το ρίσκαρα έτσι; Δεν έκανες κανένα λάθος που με εμπιστεύτηκες Σύλβια.

Δεν μας τα λες καλα Ultra. Νομιζω πως αυτο που λες ειναι αυτο που θα ηθελαν να πιστεψουμε οι μαφιοζοι. Οτι ο Σαμαελ θα κατηγορουσε δολοφονους για να τους αθωωσει το μεντιουμ. Ενα καρο ασυναρτησιες ειπε. Παιζει να μην ανεφερε ουτε ενα. Ανεφερε μαλιστα ατομσ που τον ψηφισαν εξαρχης. Πολυ στοχευμενο υπερ της μαφιας το κειμενο σου για καποιον που θελει να βοηθησει αθωους.


Ικαριων, σε καμία περίπτωση το μήνυμα μου δεν ήταν παραπλανητικό! Είναι ένα σενάριο που θεωρώ ότι στέκει, εγώ τουλάχιστον σαν μαφιόζος θα το έκανα. Θέλησα να το πω, σαν ένα ΠΙΘΑΝΟ σενάριο που για μένα έχει βάση και θα ήθελα να το ερευνήσω. Ούτε υπέδειξα να βγάλουμε κάποιον απ'αυτούς σώνει και καλά, ούτε τίποτα. Να μην προβούμε σε βιαστικά συμπεράσματα θέλω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

TasosZG

Νεοφερμένος

Ο TasosZG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (31/7)
Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 13)
Deutsch... Lover: Joaquín, sophie_96, ~Melania~
Johnny15: aggelogiannos, DumeNuke, Samael, tsarachaf
Samael: ComfortablySmug, Himela, Ikarionas, TasosZG

Σε συνδυασμό με αυτά που λέει ο Aggelogiannos (ότι δεν του άρεσε το κύμα στον Samael χωρίς αιτιολόγηση + άλλα)και με την ψήφο του στον Johnny για να σώσει Samael θα ψηφίσω αυτόν.

Πλέον τα σενάρια αρχίζουν και αποκτούν υπόσταση και γίνονται narrow down σε πολύ λιγότερα από εκεί που είχαμε όλα τα πιθανά.
Υπάρχουν κάποιοι 99% σίγουροι αθώοι πλέον ( ανέβηκαν στο 99% και όχι κατέβηκαν από το 100% ).

Άμα οι συναθώοι μου θέλετε να πάμε σε κάποιον πιο ύποπτο δεν θα κολλήσω στον Aggelogianno. Κι εμένα δεν μου άρεσε καθόλου αυτό που είπε για τα τελευταία λόγια του samael ο Ultra και θα είναι στους τοπ υπόπτους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Αυτά για να εξηγήσω τη συμπεριφορά μου.
Να πω ότι τα άτομα μάλλον που το γύρισαν σε Σαμαέλ θα τα έχω προς στιγμήν για αθώα και ΚΥΡΙΩΣ τον TasosZG που έπαιξε τυμβωρυχία. Οι υπόλοιποι ήταν Καραντακοβ, Κομφ, Ζαξρεμ, χουακίν , σόφι. Δεν αποκλείω την ύπαρξη μαφιόζου σε αυτούς αλλά δεν θεωρώ ότι σε αυτο τον γύρο δεν είναι σκόπιμο να πέσουμε πάνω τους.

δεν θεωρώ ότι είναι σκόπιμο** (διόρθωση)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τετάρτη 1/8

  1. aggelogiannos

  2. Alma Libre

  3. bilire

  4. blue_butterfly

  5. ComfortablySmug

  6. Deutsch... Lover

  7. DumeNuke

  8. Emilouko --> DumeNuke

  9. Himela

  10. i_lie_us

  11. Ikarionas --> ~Melania~

  12. JKaradakov --> sophie_96

  13. Joaquin

  14. Johnny15

  15. ~Melania~

  16. sophie_96 --> Deutsch... Lover

  17. Soukouu

  18. TasosZG --> aggelogiannos

  19. tsarachaf

  20. ultraviolence

  21. Wild_Boy

  22. Ζαξρεμιος



Ψήφοι
1 aggelogiannos
1 Deutsch... Lover
1 DumeNuke
1 ~Melania~~
1 sophie_96



Η χώρα των φαντασμάτων
Σπυράκος (^^) - Ψηφοφορία 30/7


Οριστικές αποχωρήσεις
Samael - [Κρυφός Μαφιόζος Ε] -Ψηφοφορία 31/07 & Τυμβωρυχία 01/08

Απουσίες
Σπυράκος (^^) #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από sophie_96
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Deutsch... Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από TasosZG
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top