Palermo #46 - Can you reverse the curse?

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (31/7)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Παιδιά αυτό με τις αλλαγές ψήφου έλεγα να σας το πω μετά αλλά θα το πω τώρα
Το ότι το δικαιολογήσαμε στην προηγούμενη ψηφοφορία με τον Σπυράκο, δεν σημαίνει ότι κάθε ψηφοφορία θα την πηγαίνουμε έτσι, για τον ΑΠΛΟΥΣΤΑΤΟ λόγο ότι:

Αν φτιάξουμε ένα δεδικασμένο που ο καθένας μπορεί να λέει "α, αλλάζω την ψήφο στον τάδε για να το πάω ισοψηφία", τότε ο κάθενας θα μπορεί να κρυφτεί πίσω απ'την πιθανή ισοψηφία και θα ψηφίζει ότι θέλει.
Λοιπόν όποιος ψηφίζει, ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΖΕΙ ΨΗΦΟ, να το προσέχει αυτό που λέω. Δεν θα το πάμε ψήφο ψήφο σε κάθε ψηφοφορία, κι ακόμα κι αν το πάμε, θα υπάρχει λόγος. ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ψηφοφορίες που δεν έχουμε και πολλά στοιχεία, δεν θα καβαλάμε όλοι ένα κύμα για να δίνουμε στην μαφία πάτημα να κρύβετε.
Τώρα Καραντάκο και Χιμέλα, το πήγατε μάνι μάνι στην ισοψηφία ενώ περιμένουμε....φρούτα και φρουτάκια να ψηφίσουν ακόμα. Έπρεπε να κάνετε λίγο υπομονή.

Συμπληρώνω πως όχι ότι δεν μου αρέσει να το φτάνουμε σε 2 ή και 3 άτομα στο τέλος αλλά έχετε στο νου σας αυτά που είπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,872 μηνύματα.
Τώρα λοιπόν που ηρεμήσαμε, θα μπορούσαν αυτοί που κατηγορούν εμάς που ψηφίσαμε το Σπυράκο να μάς πούν τι καλύτερο θα μπορούσε να είχε γίνει στη χτεσινή ψηφοφορία; Βέβαια οκ μαφιόζοι, πάρτε το χρόνο σας να πιείτε τα χαπάκια σας για τη μη δολοφονία και απαντάτε μετά. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Εξαιρετική κίνηση για τους μαφιόζους. Είτε χτύπησαν ΑΓ (lolz) είτε η Πόρνη έκανε τη δουλειά της (2πλο lolz) είτε ο Γιατρός έκανε τη δική του (thnx doc). Σε κάθε περίπτωση πολύ ευχάριστη εξέλιξη, μετά τα χθεσινά του Σπυράκου.





Η μάγισσα θα δρούσε τη νύχτα, όπου δεν είχαμε κάποιον υποψήφιο mvp. Πέραν αυτού, εάν η μάγισσα φοβόταν μην βγει mvp θα χρησιμοποιούσε και τη δική της ιδιότητα, να σκοτώσει κάποιον από αυτούς που προσπαθούσαν να την βγάλουν εκτός. Εάν η μάγισσα έδρασε, που το θεωρώ σχεδόν απίθανο, το έκανε γιατί πίστευε στην αθωότητα του θύματος.

Αυτά για την ώρα.
Τι εννοείς; Εφόσον η μάγισσα ενημερώνεται για τα θύματα της μαφίας γιατί να μην πιστεύει ότι είναι αθώα; Εννοώ θύματα της μαφίας είναι, δε νομίζω να έφτασαν σε σημείο από τώρα να αλληλοσκοτώνονται. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Δε θα κάτσω να ζητωκραυγάσω για το ότι δεν έχουμε θύμα, ότι έγινε έγινε, προχωράμε, το point είναι να κερδίσεις στο τέλος.

Ουσιαστικά ένας με ρώτησε κάτι, και κάτι ακόμα ιδιαίτερο δεν έχω να σχολιάσω όποτε ας απαντήσω:

@tsarachaf μου λες:

Κι εσύ μας λες ό,τι λένε πάνω κάτω όλοι. Ξέρεις τι συγκεκριμένο θέλω; Να μας πεις αν σου φάνηκε εσένα κάτι περίεργο, για να πάει το παιχνίδι μπροστά. Αν λέμε 2-3 άτομα υποψίες και οι υπόλοιποι απλώς σχολιάζετε δεν πάει το παιχνίδι μπροστά. Ξέρω ότι είναι νωρίς, αλλά δε γίνεται να πηγαίνουμε έτσι. Τώρα είναι πιο σημαντικό να λέμε περισσότερα, για να μην αφήνουμε κόσμο στην αφάνεια.


Ένας άνθρωπος δηλαδή δε σου έκατσε πιο στραβά και ψηφίζεις εντελώς στην τύχη όπως λες;


Χμ, όχι. Θα έπρεπε; Δηλαδή όλοι εσείς έχετε βρει υπόπτους από την πρώτη μέρα, που δεν έχει γίνει τίποτα. Πιαστήκατε από χίλια δυο, κυρίως από τον Comfy, που ξαναρώτησα και δεν μου απάντησε κανείς ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΤΟΝ ΚΑΘΙΣΤΑ ΥΠΟΠΤΟ ΚΑΙ ΜΑΦΙΟΖΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ.

Τέλος πάντων, ας αφήσω αυτό. Αν κάτι ήταν ύποπτο χθες, ήταν το τέλος της ψηφοφορίας, αλλά προφανώς δεν βγαίνει κάποιο συμπέρασμα, ίσως μόνο ότι σε αυτούς που άλλαξαν ψήφο προς το τέλος υπάρχουν μαφιόζοι. Αλλά πέραν αυτού δεν ξέρουμε ακριβώς. Τι θέλετε, να κάτσουμε να τους βγάλουμε όλους επειδή άλλαξαν ψήφο;

Ξέρεις τι είναι πιο περίεργο; Το σημερινό. Ότι ακόμα τόσο νωρίς, έχει φτάσει να είναι η λίστα έτσι, 5-5 δύο άτομα που δεν έχουν κάνει και τίποτα τόσο ύποπτο.
Να πω την αμαρτία μου, νιώθω ότι όλοι τους ψηφίζουν με το "δεν μ' αρέσει ο τρόπος που τα λες". Και πολύ πιο πιθανό το κόβω να κρύβονται δολοφόνοι σ' αυτούς που τους ψήφισαν, κι αυτοί να είναι απλά δύο αθώοι. Μπορεί να έχουμε να κάνουμε και με πολύ έμπειρο team mafia. Και χωρίς θύμα, όπως είπα και χθες είμαστε ακόμα στο 0.

Ξαναλέω, άμα είναι ύποπτο το ότι δεν λέω κάτι πιο συγκεκριμένο, ας με ρωτήσει όποιος θέλει επί αυτού του συγκεκριμένου που του έχει φανεί τόσο σημαντικό και θα απαντήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Τώρα Καραντάκο και Χιμέλα, το πήγατε μάνι μάνι στην ισοψηφία ενώ περιμένουμε....φρούτα και φρουτάκια να ψηφίσουν ακόμα. Έπρεπε να κάνετε λίγο υπομονή.

Αντιθέτως το θεωρώ καλύτερο να εχουμε μια ισσοπαλία νωρίς παρά να αφήσουμε να μαζέψει ψήφους ένας και μετά να αρχίσουμε να αλλάζουμε. Θεωρώ θα μπορέσουμε να δούμε περισσότερα τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Τώρα λοιπόν που ηρεμήσαμε, θα μπορούσαν αυτοί που κατηγορούν εμάς που ψηφίσαμε το Σπυράκο να μάς πούν τι καλύτερο θα μπορούσε να είχε γίνει στη χτεσινή ψηφοφορία; Βέβαια οκ μαφιόζοι, πάρτε το χρόνο σας να πιείτε τα χαπάκια σας για τη μη δολοφονία και απαντάτε μετά. :whistle:


Δεν μπορούσε να γίνει τίποτα. Ίσως θα μπορούσαμε να φύγουμε από Σπυράκο αλλά να πάμε που; Μελανία; Έτσι random? Τι είναι οι ψήφοι ψωμοτύρι; Και αν αλλάζαμε πολλοί ταυτόχρονα και απλώς άλλαζαν θέσεις η Μελανία με τον Σπυράκο τότε τι; Ας αφήσουμε την πρώτη ψηφοφορία. Ο Ικαρίονας έχει δίκιο ότι θα ήταν καλύτερα να είχαμε κάποια ισοψηφία, αλλα και η ζημιά που έγινε ήταν μικρή. Σήμερα δεν πέθανε κανείς, ας επικεντρωθούμε στο σήμερα και στο αύριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Αντιθέτως το θεωρώ καλύτερο να εχουμε μια ισσοπαλία νωρίς παρά να αφήσουμε να μαζέψει ψήφους ένας και μετά να αρχίσουμε να αλλάζουμε. Θεωρώ θα μπορέσουμε να δούμε περισσότερα τώρα.


Ωραία το δέχομαι. Τώρα που τις αλλάξατε νωρίς, δεν μπορεί να χωθεί κάποιος τρίτος(μαφιόζος σύμφωνα με το πιθανό σενάριο που εξέθεσα πιο πάνω) για να βγάλει την ισοψηφία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Τι εννοείς; Εφόσον η μάγισσα ενημερώνεται για τα θύματα της μαφίας γιατί να μην πιστεύει ότι είναι αθώα; Εννοώ θύματα της μαφίας είναι, δε νομίζω να έφτασαν σε σημείο από τώρα να αλληλοσκοτώνονται. :P


Καλά, να πήγε η μαφία να σκοτώσει τον εαυτό της πρώτη μέρα και η μάγισσα να το έσωσε... Το θεωρώ επιστημονική φαντασία. Αυτό που εννοώ είναι ότι η μάγισσα σώζει μία φορά το θύμα. Προφανώς, όταν βλέπει την ειδοποίηση από τη ΣΕ, σκέφτεται ότι το άτομο αυτό είναι αθώο. Ωστόσο, επιλέγει κάποιον που η ίδια θεωρεί ότι αξίζει να σώσει.

Να το θέσω διαφορετικά, δεν είναι αδύνατον να λειτούργησε η μάγισσα. Αλλά από τη στιγμή που έχει τη δυνατότητα να σώσει μόνο μία φορά το θύμα, δεν θεωρώ ότι θα τη χρησιμοποιούσε την πρώτη μέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bilire

Νεοφερμένος

Η bilire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Καλησπέρα,
μπραβο παιδια γινονται καλα πραγματα .
Ότι και να πείτε έχετε δίκιο. Δεν είναι σωστό εκ μέρους μου να λείπω ,να μη συμμετέχω και να μην βοηθώ και δεν έχει νόημα να δικαιολογηθώ .Και οι υπόλοιποι έχετε δουλείες και είστε πολύ πιο ενεργοί Πχ Ο ικαρίωνας μας γράφει από την Κένυα.
Ο σπυράκος θεωρώ ότί ήταν πολίτης και έφυγε ξεκάθαρα γιατί δε συμμετείχε. Το να φεύγουν όμως μη ενεργοί παίχτες δεν είναι safe θαρρώ γιατί μπορεί να μη μπορέσουμε να βγάλουμε σωστά συμπεράσματα. Ίσως θα έπρεπε να αλλάξω τη ψήφο μου αλλα δε το έκανα. Σημερα ακόμη δε θα ψηφίσω γιατί δεν έχω βγάλει κάποιο σίγουρο συμπέρασμα ακόμη. Επιστρέφω με σχόλια αργότερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τρίτη 31/7

  1. aggelogiannos --> Johnny15

  2. Alma Libre

  3. bilire

  4. blue_butterfly --> i_lie_us

  5. ComfortablySmug --> Deutsch... Lover

  6. Deutsch... Lover --> Johnny15

  7. DumeNuke --> Himela

  8. Emilouko --> Johnny15

  9. Himela --> blue_butterfly

  10. i_lie_us --> Johnny15

  11. Ikarionas --> Deutsch... Lover

  12. JKaradakov --> Deutsch... Lover

  13. Joaquin --> Deutsch... Lover

  14. Johnny15

  15. ~Melania~ --> Deutch... Lover

  16. Samael

  17. sophie_96 --> TasosZG

  18. Soukouu

  19. TasosZG

  20. tsarachaf --> Johnny15

  21. ultraviolence --> i_lie_us

  22. Wild_Boy --> Emilouko

  23. Ζαξρεμιος



Ψήφοι
5 Deutsch... Lover
5 Johnny15
2 i_lie_us
1 blue_butterfly
1 Emilouko
1 Himela
1 TasosZG

Η χώρα των φαντασμάτων
Σπυράκος (^^) - Ψηφοφορία 30/7

Οριστικές αποχωρήσεις
---

Απουσίες
Σπυράκος (^^) #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από sophie_96
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Σε κανα διωρο θα μπω απο υπολογιστη. Προς το παρον θα πω τα εξης:

1) Η Μαγισσα αποκλειω να εσωσε, πραγμα που σημαινει οτι εχει ακομη εναν αθωο στο μυαλο της αφου ειδε ποιον ηθελαν να δολοφονησουν. Το μεγαλυτερο κερδος αυτο ειναι.

2) Μου αρεσει η ισοψηφια Johnny με Deutsch αλλα δεν μου αρεσουν τα ατομα που επεσαν στον Johnny. Δεν πιστευω οτι ειναι και οι δυο αθωοι. Ουτε αν αποδριχθει ενοχος ο Johnny θα αθωωθουν οσοι τον ψηφισαν πχ tsarachaf, emilouko. Οι οποιοι εμειναν πισω στην ψηφοφορια παλι και θα προτεινα να τους ανεβασουμε λιγο κι αυτουςτους δυο για να εχουμε πιο φαντασμαγορικη ψηφοφορια. Μπορει να σκεφτηκαν να δωσουν τον συνδολοφονο τους Johnny με την ελπιδα να δουμε οτι ψηφιστηκε απο ατομα που θεωρουμε υποπτα (ξερουν οτι τους υποπτευομαστε) και να τον ψιλοαθωωσουμε. Μου θυμιζει το play που ειχε προσπαθησει να κανει ο dimijim με την bilire δυο παλερμο πριν. Γενικοτερα πιστευω οτι οι δολοφονοι σχολιαζουν πλεον ο ενας τον αλλο και οτι θα βρουμε περισσοτερους αν κοιταξουμε υποπτα ατομα και με ποιους μιλανε παρα σν κοιταξουμε περιμετρικα.

3) Έχει αναφερθεί απο πολλους οτι στις ψηφους του Σπυρακου υπηρχε μαφιοζος. Ισως να αληθευει και να το εχουν παραδεχτει και μαφιοζοι. Δεν θεωρω πως αυτο το ατομο θα ηταν η Χιμελα με τον Ultra αρα μας μενει Johnny και I lie us.

4)Μπορει να ειναι ακραιο αλλα εγω θεωρω εξισου ενοχους την Ντοιτς και τον Τζονυ και γενικοτερα προτεινω να ανεβασουμε τις ψηφους του τσαρα και της Εμιλυς λιγουλακι.

5) Προς το παρον αφηνω την ψηφο μου ως εχει.

6) Μου κινησε καπως τις υποψιες το ποστ του Καραντακου που εξηγει τι θα μπορουσε να γινει το βραδυ και ξεχασε να αναφερει την πορνη. Πολυ εμπειρος παικτης για να το κανει. Να ειναι πορνη και να θελει να το πει εμμεσα; Ή να πει στους μαφιοζους οτι η πορνη αποκλειεται να ασχοληθηκε μαζι σας γιατι οντας ο ιδιος πορνη ξερει οτι κοιμηθηκε με αθωο; Να υους λεει δηλαδη πως πετυχαν αλεξισφαιρο ή θεραπεια γιατρου; Απλως ας υπαρχει κι αυτο εδω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,872 μηνύματα.
Πέραν αυτού, εάν η μάγισσα φοβόταν μην βγει mvp θα χρησιμοποιούσε και τη δική της ιδιότητα, να σκοτώσει κάποιον από αυτούς που προσπαθούσαν να την βγάλουν εκτός.

Αν η μάγισσα έσωζε το υποψήφιο θύμα αλλά σκότωνε και κάποιον με την ιδιότητα της τον οποίο θεωρούσε ένοχο, τότε στην ανακοίνωση της δολοφονίας αυτός που σκότωσε η μαγισσα θα φαινόταν ως το μοναδικό θύμα οπότε θα αθωωνοταν ως θύμα δολοφονίας και αυτό η μάγισσα σίγουρα δεν το ήθελε.

Τέλος πάντων, το σημαντικό ειναι ότι κάπως σώθηκε το θύμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
6) Μου κινησε καπως τις υποψιες το ποστ του Καραντακου που εξηγει τι θα μπορουσε να γινει το βραδυ και ξεχασε να αναφερει την πορνη. Πολυ εμπειρος παικτης για να το κανει. Να ειναι πορνη και να θελει να το πει εμμεσα; Ή να πει στους μαφιοζους οτι η πορνη αποκλειεται να ασχοληθηκε μαζι σας γιατι οντας ο ιδιος πορνη ξερει οτι κοιμηθηκε με αθωο; Να υους λεει δηλαδη πως πετυχαν αλεξισφαιρο ή θεραπεια γιατρου; Απλως ας υπαρχει κι αυτο εδω.

Η δικιά μου αλήθεια είναι ότι μου διέφυγε εκείνη την στιγμή απο εκει και πέρα δεν μπορώ να πω κάτι άλλο πέρα από ότι το θεωρώ πολύ "χαζό" σήμα. Δλδ η πορνη θα περίμενε μια αποτυχία δολοφονίας για να κανει σήμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ComfortablySmug

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ComfortablySmug αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Απλά να πω κάτι,γιατί αποκλείεται να έδρασε η μάγισσα?

Εννοώ αν η μαφία χτύπησε την 1η μέρα τη μάγισσα λογικό είναι να επιλέξει να σωθεί. Αξίζει να σκεφτεί κανείς πως η πιθανότητα να χτύπησαν οι μαφιόζοι μάγισσα είναι ίδια με αυτή του αλεξίσφαιρου και μεγαλύτερη απο αυτή που έχει ο γιατρός να βρει το στόχο της μαφίας (μη ξεχνάμε ότι ο γιατρος μπορει να προστατεύει και μαφιόζο)

Αυτά.....επιστροφή στο διάβασμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Μην ξεχνάς την Πόρνη.

Σωστό και αυτό.

Η δικιά μου αλήθεια είναι ότι μου διέφυγε εκείνη την στιγμή απο εκει και πέρα δεν μπορώ να πω κάτι άλλο πέρα από ότι το θεωρώ πολύ "χαζό" σήμα. Δλδ η πορνη θα περίμενε μια αποτυχία δολοφονίας για να κανει σήμα;


Γιατί οχι; Καλη ευκαιρια μια αποτυχια δολοφονιας για να κανει ενα εξυπνο σημα και να κινηθουν ολοι μαζι πιο συσπειρωμενα στη συνεχεια. Το οτι σε κατηγορησα νομιζεος θα πετυχει κατι; Θα συνεχισεις να εισαι μεσα και να βοηθας τη μαφια, αν εισαι πορνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Εντάξει θα ρωτάω μέχρι να πάρω απάντηση:

Τι θα γίνει με αυτές τις βεβαιότητες από ΤΟΣΟ ΝΩΡΙΣ;

-Ο Comfy είπε ότι ο TasosZG του κάνει για AM άρα είναι ΣΙΓΟΥΡΑ ύποπτος.
-Ο TasosZG λέει ότι έχει την bilire για αθώα, άρα είναι ΣΙΓΟΥΡΑ συγκάτοικοι.
-Ο Ικαριονας αναφερει ως σενάριο ότι η πόρνη "ξερει οτι κοιμηθηκε με αθώο".

και προφανώς δεν είναι μόνο αυτά, αλλά τέτοιες βεβαιότητες, ή μάλλον απόλυτες διατυπώσεις εμφανίζονται ξανά και ξανά σε τόσες σελίδες.
Εμένα μου φαίνεται ότι αυτός ο τρόπος παιχνιδιού είναι ύποπτος, προσπαθεί να δημιουργήσει ρεύματα, χωρίς να βασίζεται πουθενά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Γιατί οχι; Καλη ευκαιρια μια αποτυχια δολοφονιας για να κανει ενα εξυπνο σημα και να κινηθουν ολοι μαζι πιο συσπειρωμενα στη συνεχεια. Το οτι σε κατηγορησα νομιζεος θα πετυχει κατι; Θα συνεχισεις να εισαι μεσα και να βοηθας τη μαφια, αν εισαι πορνη.

Το ότι η κατηγορία σου δεν με βγάζει απαραίτητα μπροστά δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να σου απαντήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Επανήλθα! Μερικά γενικά σχόλια:


  • Καταρχάς πολύ πολύ καλό ξεκίνημα που δεν είχαμε από την πρώτη μέρα δολοφονία! Αυτό μας δίνει ένα μικρό προβάδισμα που θα πρέπει να εκμεταλλευτούμε.

  • Συμφωνώ με την τάση που υπάρχει με τις ισοψηφίες. Θα φανούν πολλά σίγουρα από εκεί σχετικά με συμμαχίες οπότε προς το παρόν δεν θα αλλάξω την ψήφο μου από την Ντόιτς.



Στα δικά μας τώρα.
Καταρχάς τι είναι αυτή η καραμέλα με την έμπειρη παίκτρια και τον τρόπο που παίζω; Μετά το '13 άντε να έχω παίξει μία φορά, σίγουρα δεν μπορείς να γνωρίζεις τον τρόπο που παίζω και πώς αλλάζει ένας άνθρωπος.

Πέρα από αυτό, δε μου σχολίασες την όλη φάση που σου είπα με τη Σόφι και σε ρώτησα αν σου φάνηκε και εσένα περίεργη, ασχολήθηκες μονάχα με το κομμάτι που αφορούσε εμένα.


Αρχικά λες πως έκανα λιανά κάτι που είχαμε καταλάβει όλοι ενώ η ίδια χθες σχολίαζες ότι τρία τέσσερα άτομα μπερδεύτηκαν με αυτό που είπα και ακόμα και εδώ αναφέρεις ότι ούτε πχ η Σόφι το είχε καταλάβει και αν δεις αρκετοί μέχρι τώρα ασχολούνται με Τάσο και Μπιλίρε, τέλος πάντων.

Καλοδεχούμενη η ψήφος σου αν και δεν είπα ότι στην τελική δεν κατάλαβα ότι έκανα λάθος και θα μπορούσα να το είχα κάνει πιο καλυμμένα, και όπως είπα το ότι ήθελα να μοιραστώ τις σκέψεις μου, δε θα το έκανα ούτε για κακό ούτε για να μπερδέψω, το να υπάρχει μια βάση είναι σημαντικό για μένα όπως και το ότι οι συγκάτοικοι διαφέρουν από τον ρόλο του ΑΜ απλώς θα μπορούσα να το είχα θέσει πιο όμορφα, αλλά αυτά τα είπα και χθες οπότε ας μην επαναλαμβάνομαι.

Επίσης και εσύ εδώ στη συγκεκριμένη φάση καλύτερα να μην αναφέρεις απλώς ρόλους (ΔΑ) γιατί έτσι δίνεις το χρόνο στον άλλον να αλλάξει και να διορθώσει την τακτική του αν όντως ισχύει, κάνε την έρευνά σου και επέστρεψε με τα στοιχεία σου.




Καλημέρα Ιορδάνη, ό,τι δεν καταλαβαίνεις πες μου αν και δε νομίζω να μπορέσω να εξηγήσω καλύτερα το γιατί έκανα ό,τι έκανα, σίγουρα θα μπορούσα να το είχα κάνει πιο όμορφα απλώς εκείνη την ώρα έτσι μου βγήκε.

Επίσης συμφωνώ για Johnny και τη συμπεριφορά του ότι είναι περίεργη όπως επίσης και η συμπεριφορά του i_lie_us και γενικά κινούμαι ανάμεσα σε αυτούς τους δύο, για τώρα πριν τη δολοφονία ψηφίζω i_lie_us απλώς επειδή ο Τζόνι έχει πάρει αρκετές ψήφους και θέλω να δω τι παίζει, αν είμαι εδώ και μετά τη δολοφονία ίσως αλλάξω.

Θα σε καλοπιάσω λέγοντας σου ότι ξέρω ότι έχεις σύνθετο μυαλό και ότι είσαι έξυπνη γενικά :P :hug: οπότε δε μπορώ να δεχτώ ότι ήταν μια τυχαία κίνηση. Ξαναρώτα με λίγο τι θέλεις να με ρωτήσεις για τη Σόφι γιατί χάθηκα εδώ μέσα μάλλον.

@Μελανια:
Το ότι σε ένα μήνυμα συμφώνησα με τη Χιμελα, σημαίνει πως συμφωνώ με το σκεπτικό της, από ποτε;

Ναι, ήταν μήνυμα εκείνο: Τρεχτε να τους μαζέψετε κλπ, κινώ τα νήματα της μαφίας.
Επιπλέον, δεν εννοούσα αυτό όταν αναφερόμουν στη Χιμελα και στους 4.
Πίστευα και πιστεύω πως στους 4 υπάρχει μαφιόζος. Αναφορά δεν έκανα σε κανέναν ξεχωριστά.

Όπως βλέπεις, προσπαθούμε όλοι να βγάλουμε κάποια άκρη όπως μπορούμε με κάποιους που έτυχε ( ; ) να είναι στους 4.

ΥΓ: Το να αλλάζεις την άποψη σου, κακό δεν είναι, η άποψη αλλάζει ανάλογα με τα δεδομένα. Όταν η Σοφία φαινόταν τοπ ύποπτη, εννοείται ασχολείσαι μαζί της, όπως και εσυ έκανες, και προσπαθεις να δεις αν είναι όντως ή απλά φαίνεται. Όταν καταλαβαίνεις την απόγνωση της, αν δεν ξέρεις κάτι στα σίγουρα, μπορείς να συνεχίσεις να εμμένεις τόσο πολύ στη Σοφία πχ;

Πριν κατηγορήσεις λοιπόν εμένα κυρίως, περίμενε καλύτερα να δούμε τι θα γίνει σε λίγο.

Γενικά το παιχνίδι είναι παιχνίδι κατηγορίας και αν δεν έχετε άλλα επιχειρήματα από το "πριν κατηγορήσεις εμένα κυρίως..." δεν θα έχω και εγώ τι να απαντήσω :P σου είπα ότι γενικά βλέπω μια τάση να πιάνεσαι από τους άλλους και να συμφωνείς ευκαιριακά (το έκανα κιόλας παραθέτοντας) και σε ρωτάω το πιο απλό πράγμα: να μου πεις μια δική σου άποψη για το παιχνίδι και τους υπόπτους που έχεις. Πάλι απέφυγες να απαντήσεις. ΠΑΛΙ δεν θες να στοχοποιήσεις κανέναν για να μην ανοίξεις μέτωπο. Τι έγινε περιμένεις να σου πουν από κάπου αλλού πώς να παίξεις;

Καλημέρα απανταχού συμπαίχτες , γράψατε πάρα πολλά και τρέχω να σας προλάβω, καθώς μόλις ξύπνησα, βλέπετε ξενύχτησα χθες! :confused:



Να σου πω την αλήθεια και εμένα ο Τάσος μου κάνει για μαφία. Και αυτό που λέει διαρκώς ότι δεν θέλει να συνεχίσει την συζήτηση μαζί μου, δεν ξέρω αλλά δεν μου φαίνεται και πολύ αθώο και σίγουρα δεν είναι, επειδή τον ρώτησα 2 φορές το ίδιο πράγμα. Υποψιάζομαι ότι κάτι άλλο τρέχει. Δεν ξέρω ακόμα 100% τι ρόλο μπορεί να έχει από τους κακούς αλλά με τα έως τώρα δεδομένα εκεί τον τάσσω!




(Να χαριτολογήσω λίγο, φαίνεται ότι πήραμε την θέση Dum - Ikariona :P, σε αυτό το παιχνίδι )



Εμένα αυτό, συνεχίζει να σε έχει ύποπτο στα μάτια μου, το γεγονός ότι αποφεύγεις και δεν θέλεις να συζητήσεις μαζί μου προφανώς όχι επειδή σε ρώτησα κάτι επίμονα αλλά ίσως για κάτι άλλο, μόνο αθώο δεν σε κάνει :) Είσαι πολύ στα υπόψη μου! Βλέπω ότι και εσύ θέλεις να φύγω



όπως και η Μελανία με βάση όσα δήλωσε στο προηγούμενό της ποστ (δεν έχω διαβάσει το σημερινό) , πόσο τυχαίο είναι και αυτό άραγε ; :hmm: Επίσης Τάσο φάσκεις και αντιφάσκεις πρώτα δηλώνεις ξεκάθαρα κάτι μετά κάνεις πίσω και το λες με πιο αβεβαιότητα. Εκτός αν κάνεις μπλόφα επειδή θεωρήθηκες ως ΑΜ (που μπορεί και να μην είσαι) αλλά αν όντως είσαι; ... :ermm:




Δεν το πρόσεξα αυτό με τον στρατό οπότε πάσο. Κοίτα εγώ για τον Τάσο συνεχίζω να πιστεύω όχι με απόλυτη βεβαιότητα αυτά που τόνισα παραπάνω. Θα δείξει η συνέχεια των γύρων. Δεν είναι υπερβολική, απλά είναι υπεράσπιση και στο τέλος κατέληξαν και οι 2 με ψήφο σε εμένα χθες. Δεν μπορεί να είναι τόσο τυχαίο, τεσπα είδομεν.






Σίγουρα όποιος δεν με κατηγορεί δεν σημαίνει ότι είναι και αθώος αλλά και μαφιόζος που με θεωρεί εύκολο θύμα. Αυτό εννοείται :) Για αυτό έχω δηλώσει ότι ίσως ισχύει αυτό και δεν το δήλωσα με βεβαιότητα αλλά ο λόγος που το έκανα χθες ήταν γιατί τουλάχιστον ως χθες για εμένα τουλάχιστον αυτό μου έβγαλε η κίνηση Μελανίας -Τάσου.





Σε αυτό που λέει ο Σούκου πάντως θα συμφωνήσω!

Πάντως π i_lie_us με βάζει σε σκέψεις που είπε για την bilibre η οποία και εκείνη έγραψε μόνο ένα ποστ χθες και ένα προχθές, αλλά αυτό σίγουρα δεν λέει πολλά αλλά θα ήθελα πάντως από την μεριά της να σχολιάσει περισσότερο και να συμμετέχει πιο ενεργά αν και είπε ότι από σήμερα θα το κάνει νομίζω. Για να δούμε!




Himela, δεν πιστεύω ότι ήθελε να σταματήσει την συζήτηση για αυτόν τον λόγο, αλλά επειδή εγώ υπέθεσα και υποθέτω έως τώρα ότι είναι στην πλευρά της μαφίας και για αυτό ίσως δεν ήθελε να πει παραπάνω. Παίζει βέβαια και το ενδεχόμενο που λες για τους συγκατοίκους. Αλλά αν ισχύει αυτό τότε δεν συνεργάζεται με Μελανία αν υποθέσουμε ότι αυτή είναι μαφία. Από την άλλη όμως παίζει και Μελανία και Τάσος και belibre να είναι όλοι αθώοι. Και η Μελανία απλά να έτυχε (;; ) να υποστηρίξει τον Τάσο θεωρώντας με ότι ανήκω στην μαφία και για αυτό και η ψήφος και από Μελανία και από Τάσο πριν. Εντάξει όπως βρήκα και εγώ πάτημα να πω ότι Τάσος Μελανία ανήκουν μαφία και συνεργάζονται έτσι και οι ίδιοι βρήκαν από κάπου να πιαστούν και να κάνουν το ίδιο /παρόμοιο στο πρώτο γύρο. Δεν ξέρω 100% τι από όλα τα σενάρια αυτά ισχύουν με βεβαιότητα έως τώρα. Είπα ότι αποκτά "εμμονή" επειδή ενέκρινε μόνο εμένα και δεν ασχολήθηκε τόσο πολύ με κανέναν άλλον, όπως τόνισες εσύ αν κατάλαβα καλά και κάποιοι άλλοι παίχτες. Αλλά για τον λόγο και μόνο αυτό η Μελανία για εμένα συνεχίζει να παραμένει ύποπτη στα μάτια μου.


Στα υπόλοιπα που με αφορούν θα κάνω νέο ποστ για να μην κουράσω με ένα!

Πού υποστηρίζεις ότι είμαι ένοχη όμως; :hmm: Από ένα ποστ στον Samael και ότι πχ ψήφισα την bilibre ; (Γιατί τόση μανία με αυτούς :D )



Ναι έχω δεις τις θεωρίες σου για Ριρίκα πχ και για τη Ντόιτς κλπ, απλά ίσως και να το πήρα προσωπικά γιατί πως να το πω επέμενες τόσο πολύ στην ανάκριση όχι βέβαια ότι έκανες κάτι κακό σε παιχνίδι είμαστε, απλά είναι φανερό και έχω πει γιατί και εγώ σε θεωρώ επίσης ύποπτη για αυτό θα σαι επίσης υπό παρακολούθηση:P

(Εγώ δεν κατάλαβα ποια είναι η Ντόιντς :redface: )



DumNuke δεν καταλαβαίνω τι περισσότερο έχω να πω για την Μελανία το έχω αναλύσει τόσες φορές γιατί την θεωρώ ύποπτη και τον λόγο που της έριξα κάρτα. Δεν μου αρέσει να επαναλαμβάνομαι. Μπορεί το σκεπτικό μου να είναι λάθος, μπορεί και όχι. Όλοι εδώ στους πρώτους γύρους κάνουμε σενάρια δεν γνωρίζουμε τίποτα με ακρίβεια από κάτι πιανόμαστε, και εγώ πιάστηκα από 2-3 στοιχεία που έχω αναλύσει. Κοίτα κανείς δεν μπορεί να πει ότι πχ εσύ είσαι ένοχος ή αθώος από την αρχή ούτε εγώ νομίζω είπα ντε και καλά η Μελανία είναι ύποπτη αλλά με βάση στοιχεία έκανα υποθέσεις και κινήθηκα εκεί. Σε αντίθεση με τον Τάσο πχ που δήλωσε σίγουρος αρχικά ότι είναι αθώα η bilibre και μετά λέει δεν είναι 100% σίγουρος. Ωστόσο νομίζω πως ο Τάσος στην υπόθεση έκανε μπλόφα και περισσότερο μου μοιάζει για μαφία που υποστήριξε την bilibre ίσως επειδή να την θεωρούν εύκολο θύμα (;; ) δεν ξέρω ίσως να μην τα λέω σωστά. Κανείς μας δεν είχε πληροφορίες αρκετές. Και πιστεύεις ότι η μαφία θα την βοηθούσα με αυτό που έκανα, αφού υποθέτεις ότι είμαι μαφιόζα; Ο καθένας κρίνει με ό,τι βλέπει και νομίζει, δεν υπάρχει λάθος σε αυτό το σημείο του παιχνιδιού συλλογιστική.

Τα άλλα ποστ δεν έχω προλάβει να τα διαβάσω θέλω να προλάβω να γράψω πριν την δολοφονία. (ελπίζω να ζήσω :/: )
Ωστόσο θα ήθελα να αλλάξω την ψήφο μου και να την βάλω στον TasosZG
που από χθες τον έκανα για μαφιόζο και συνεχίζει να είναι στα μάτια μου.
Τον Τσαφ τσουφ πάντως σίγουρα θα τον έχω από κοντά!

Γενικά δεν ξέρω αν το έχεις προσέξει, αλλά κανένας δε σε κυνηγάει και κανένας δεν έχει μανία μαζί σου. Κάνεις σαν παιδάκι που κάποιος το πείραξε και πρέπει να πάρεις εκδίκηση :P επίσης γενικά οι μαφιόζοι δεν συνηθίζουν να ορμάνε από τον πρώτο γύρο στον ίδιο αθώο, δεν καρφώνονται γενικά έτσι. Προσπάθησε λίγο να ψάξεις τους πραγματικούς ένοχους και μην βγάζεις μόνη σου θεωρίες συνωμοσίας... επίσης έχω μανία και με τον Σάμιουελ ξαφνικά και με την bilire? Αυτό από πού πετάχτηκε πάλι; :hehe: είμαι ένας μανιώδης παίκτης με μανιώδεις καταδιώξεις και μανιώδεις υποστηρίξεις αχαχαχα! Ειλικρινά δεν ξέρω τι άλλο έχουμε να συζητήσουμε. Θέλω και από εσένα να ακούσω μια λίστα υπόπτων (ξέρω φυσικά ότι θα είμαι και εγώ μέσα αλλά δεν την φοβάμαι την αντιπαράθεση).

Αυτά προς το παρόν. Περιμένω εξελίξεις στις ψηφοφορίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Καλά, να πήγε η μαφία να σκοτώσει τον εαυτό της πρώτη μέρα και η μάγισσα να το έσωσε... Το θεωρώ επιστημονική φαντασία. Αυτό που εννοώ είναι ότι η μάγισσα σώζει μία φορά το θύμα. Προφανώς, όταν βλέπει την ειδοποίηση από τη ΣΕ, σκέφτεται ότι το άτομο αυτό είναι αθώο. Ωστόσο, επιλέγει κάποιον που η ίδια θεωρεί ότι αξίζει να σώσει.

Να το θέσω διαφορετικά, δεν είναι αδύνατον να λειτούργησε η μάγισσα. Αλλά από τη στιγμή που έχει τη δυνατότητα να σώσει μόνο μία φορά το θύμα, δεν θεωρώ ότι θα τη χρησιμοποιούσε την πρώτη μέρα.
Ναι σίγουρα και δεν είναι τόσο πιθανό μία μάγισσα να δρα από την πρώτη μέρα αλλά όπως είπες παραπάνω αν άξιζε να σώσει το θύμα ίσως και να το έκανε, δεν μπορούμε να γνωρίζουμε. Εγώ απλώς ήθελα να μου εξηγήσεις αυτό με το "πίστευε στην αθωότητα του θύματος" όπως και έκανες.

Θα σε καλοπιάσω λέγοντας σου ότι ξέρω ότι έχεις σύνθετο μυαλό και ότι είσαι έξυπνη γενικά :P :hug: οπότε δε μπορώ να δεχτώ ότι ήταν μια τυχαία κίνηση. Ξαναρώτα με λίγο τι θέλεις να με ρωτήσεις για τη Σόφι γιατί χάθηκα εδώ μέσα μάλλον.


Άσε τα καλοπιάσματα να μου τα κάνεις από κοντά :P, και όπως είπα εκείνη την ώρα δε θεώρησα τόσο κακό να αναφέρω πιθανούς ρόλους, θεωρούσα ότι βοηθούσα, τέλος πάντων.

Σου είχα πει αυτό:
Δε σε θεωρώ ύποπτη επειδή με κατηγόρησες. Απλώς δεν μπορείς και εσύ να μην παραδεχτείς ότι η όλη αυτή φάση με τη Σόφι σήμερα ήταν περίεργη, σα να ψάχνατε αφορμή να πιαστείτε από κάτι, σαν η σόφι να προσπαθούσε να βγάλει από τη μύγα ξύγκι και μετά να πέφτει και διπλή ψήφος. Ε όλο αυτό μεταξύ σας με παραξένεψε αυτό είναι όλο, και για τις δύο σας μου φάνηκε περίεργο όχι μονάχα για σένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TasosZG

Νεοφερμένος

Ο TasosZG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Δεν τρελένομαι με το δίπολο της ψηφοφορίας, ο johnny15 έφτασε στο 6-3 σε ένα σημείο και μετά άλλαξαν ψήφοι από τον έναν στον άλλον για να πάνε ισοβαθμία. Αυτό με κάνει να πιστέψω ότι βρισκόμαστε ανάμεσα σε 2 αθώους παρά οποιοδήποτε άλλο σενάριο.

Θα ψηφίσω sophie_96 μπας και τώρα που θα την βλέπετε στην λίστα με τις ψήφους μπείτε περισσότερο στον πειρασμό να την ψηφίσετε. Όπως είπα είναι win-win το να βγει.


Διασυνδεσεις βλεπω αρκετες,βλεπω TasosZG στην αρχη να "βλεπει υποπτα" Ικαριονα αλλα μετα να βρισκει μια κενη δικαιολογια ουσιαστικα για να τον αθωωσει εφοσον "σιγα μην υπερασπιζοταν εναν συνμαφιοζο τοσο πολυ".

Δεν έγινε ποτέ αυτό. Δεν τον "έβλεπα ύποπτα" σε κανένα ποστ. Άρα δεν σχολιάζω το 2ο σκέλος δλδ κατά πόσο είναι κενή δικαιολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top