Palermo #45 - Marvels Cinematic Universe comes to Palermo

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (Ψηφοφορία 28/7)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 4)
  • Eileen

    Ψήφοι: 1 25.0%
  • Σπυρακος (^^)

    Ψήφοι: 1 25.0%
  • Είμαι ΣΕ

    Ψήφοι: 2 50.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Λοιπόν, θα ξεκινήσω να κάνω ένα ποστ για να πω κάποια πράγματα για το παιχνίδι.

Αρχικά να πω πως ενώ δεν το διασκέδασα σε όλες του τις φάσεις, συνολικά μου άρεσε. Κάποιες στιγμές διασκέσασα, κάποιες εκνευρίστηκα, διάβαζα όλες τις σελίδες, ήμουν μέσα σχεδόν όλη μέρα και επίσης θεωρώ ότι έμαθα αρκετά πράγματα από αυτό το game ώστε τις επόμενες φορές να είμαι καλύτερος.

Επίσης πρέπει να δωθούν συγχαρητήρια και στην ΣΕ η οποία φαίνεται ότι έχει δουλέψει μέρες, βδομάδες, μήνες για να το οργανώσει. Έχει πολύ depth το παιχνίδι και έχει πάρα πολύ δουλειά όπως έχετε καταλάβει. Και η ιστορία που σκέφτηκαν φοβερή.

Τώρα όσον αφορά εμένα επειδή μερικές φορές δεν μου άρεσε ο τρόπος που αναφέρονταν σε μένα. Ας τα πάρω με τη σειρά:

Ξεκινώ να πω για το ρόλο μου, την Πόρνη. Λοιπόν παίζοντας πρώτη φορά αυτό το Παλέρμο και αυτόν τον ρόλο, έχω να πω ότι είναι από τους δυσκολότερους του παιχνιδιού. Ειδικά αν χάσεις την μπάλα στην αρχή. Γιατί; Απλούστατα, εγώ δεν ξέρω τους μαφιόζους, οι μαφιόζοι δεν μπορούν να με μάθουν. Βασικά δεν ξέρω κανέναν απολύτως ρόλο, ούτε παίρνω πληροφορίες κάθε γύρο. Θα μου πείτε, τα ίδια προβλήματα έχουν και μερικοί πολίτες. Όχι ακριβώς! Εγώ πρέπει να καταλάβω ποιοι είναι οι μαφιόζοι πριν από τους υπολοίπους και να μην τους καταστρέψω τα πλάνα! Με μηδενικές πληροφορίες, λιγότερο από μέντιουμ, ντετέκτιβ, μάγισσα, πληροφοριοδότη και ίσως και ιατρό. Οι πολίτες μπορούν να κάνουν έλα λάθος για να πάρουν στοιχεία, αλλά εγώ αν κάνω λάθη δυσκολεύω κατά πολύ τη μαφία. Οπότε ας έχουμε αυτό κατά νου.

Συνεχίζω για την 1η-2η μέρα. Το πλάνο μου ήταν να παίξω σαν πολίτης και να βρω τη μαφία ώστε να τη βοηθήσω στο mid/late game. Ξεκινάμε κλασσικά όλοι ψηφίζοντας random (ή randomφανέστατα καλύτερα). Εγώ όπως είπα χωρίς να έχω στοιχεία, ΜΟΝΟ random μπορώ να ψηφίσω. Ξεκινάμε λοιπόν και η ατυχής στιγμή να πω τον POLGR πολίτη ψηφίζοντας τον τυχαία (έτσι μου ήρθε να δικαιολογηθώ) και αυτό ήταν αφορμή για να φάω κατηγορίες και μου φάνηκαν παράξενες. Ακόμη χειρότερα, έτυχε τη δεύτερη μέρα να κάνω μια εκδρομή σε ένα ποτάμι μακριά από πολιτισμό και είπα αυτό με το σήμα, το οποίο το εννοούσα κυριολεκτικά και αυτό ήταν αφορμή να γίνει ο χαμούλης και παραλίγο να βγω. Άλλη φορά θα προσέχω τι λέω γιατί όντως διαβάζοντας το φαινόταν σαν να ζητάω βοήθεια από μαφία. Και είναι και τραγική ειρωνία γιατί όντως ήμουν η Πόρνη. Καταλάβατε ότι μουν frustrated από τα παράξενα αυτά συμβάντα. Μαζί με το γεγονός ότι την πρώτη μέρα κοιμήθηκα με την Eileen :redface: και δεν είχαμε δολοφονία, με έβαλε σε σκέψεις!

Τρίτη μέρα γίνεται αυτό με τον Dume και τον ΠΙΣΤΕΥΩ για τη Μεθ με αποτέλεσμα η Μελανία που την στήριζε να νομίζω ότι είναι μαφία και αυτή και προσπαθει να θολώσει τα νερά. Επίσης το play του Emmanouil μου φάνηκε παράξενο και δεν ήξερα αν ήταν μπλόφα ή όχι. Δηλαδή στην 3η και 4η μέρα πίστευα ότι θα μπορούσε και ο Ικαρίονας να είναι μαφία που απλά το παίζει πολίτης. Είχα όλα τα σενάρια κατά νου.

Προς το τέλος της εβδομάδας δεν είχα καταλάβει τίποτα. Δεν είχα και χρησμό της Πυθίας και περίμενα πως και πως να μου έρθει την καινούρια εβδομάδα αλλά δεν. Όπως είδατε, οι μαφιόζοι κρατούσαν πολύ χαμηλό προφίλ και ήταν δύσκολο σε κάποιον που δεν παίρνει πληροφορίες τη νύχτα (ή παίρνει λανθασμένες πχ αν αποτύχει μια δολοφονία μήπως έφταιξα εγώ?). Και συγνώμη κιόλας, εδώ ο Τσαρατσαφ και ο Ικαρίονας που έχουν παίξει αμέτρητα Παλέρμο δεν μπόρεσαν να λύσουν το παιχνίδι, εγώ θα μπορούσα; Πως στο διάολο θα έβρισκα τη μαφία ενώ ο έμπειρος πληροφοριοδότης και ο ντετέκτιβ δεν τους είχαν βρει ακόμα; Ακόμα και μέχρι το τέλος του παιχνιδιού δεν ξέρατε αν ο Wild είναι μαφία ή αν ο JKaradakov ήταν μαφία κλπ. Οπότε μην κατηγορείτε εμένα που δεν τα έβρισκα. Η μαφία έπαιξε πολύ καλά και έμειναν κρυφοί.

Συνεπώς είπα αυτό το πράγμα στον dimijim, ότι δεν έχω καταλάβει ποια είναι η μαφία μου, δε θέλω να τους είμαι εμπόδιο στα πλάνα , οπότε θα παίξω σαν τον τρελοχαζο μαφιόζο ώστε να βγάλετε εμένα και να γλιτώσει ένα γύρο η πραγματική μαφία. Φυσικά θα έπαιζα την τυμβωρυχία πριν βγω για να τη βοηθήσω. Και δεν μπορείτε να πείτε, τόσο ο Ικαρίονας όσο και ο Τσαφ με είχαν σχεδόν σίγουρο μαφιόζο σε κάποια φάση (αντί για την πόρνη). Εγώ ΔΕΝ τρολλαρα. Τρολλινγκ είναι όταν οι ενέργειες που κάνεις δεν σε βοηθάνε και το κάνεις απλά για να χαλάσεις το παιχνίδι. Εγώ είχα όφελος στο να το παίζω καραγκιόζης. Πρώτον βοηθάω τη μαφία μου να καταλάβει ότι εγώ είμαι η Πόρνη, και δεύτερον τραβάω συνεχώς τα βλέμματα πάνω μου οπότε και να έφευγα θα ήταν κέρδος. Κέρδος εννοώντας ότι κοιμόμουν όρθιος και δεν είχα καταλάβει ποιους πρέπει να βοηθήσω. Κοιμήθηκα με Eileen, κοιμήθηκα με JKaradakov, ψήφισα Σπυράκο και βγήκε. Ε, φτάνει. Πέραν της τυμβωρυχίας βοηθήσα περισσότερο τους πολίτες μου φαίνεται.

Και μετά άρχισα να δέχομαι επιθέσεις για τον τρόπο παιχνιδιού μου. Είναι ενάντια στους κανόνες; Όχι. Κατηγορούσα τον Ικαρίονα και γενικά την τετράδα που συνεργαζόντουσαν. Έκανε ΜΠΑΜ ότι έχω κακό ρόλο. Ε άντε βγάλτε με αν δεν σας αρέσει. Αλλά όχι να έρχεται και ο Τσαφ και να μου λέει "ντροπη που παιζει έτσι". Εξήγησα λοιπόν ότι δεν ήταν τρολλ και συγνώμη, τι να έκανα; Σας είπα τη θέση μου. Δεν ήταν καθόλου τρολλ λοιπόν οπότε μην ακούσω κάποιον να με κατηγορήσει για αυτό.

Συνολικά πάντως έμαθα αρκετά πράγματα και την επόμενη φορά θα βοηθήσω περισσότερο την ομάδα μου.

@DumeNuke τα ονόματα που μας έδωσες πέραν του Σπυράκου ήταν τυχαία ή όντως είχες καταλάβει την Μεθ ως ντετέκτιβ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggelogiannos

Νεοφερμένος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 94 μηνύματα.
good game παιδες good game : p αν και με αυτοκρατορα (επιπλεον ψηφος και ακυρωση ψηφου) πραγματικα δεν ηξερα τα synergies..im looking forward και για κιαλλα games ^^ ηταν καλο spending of time : p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Κράξτε με όσο θέλετε.Μόλις συνειδητοποίησα ότι η πόρνη δεν ξέρει την μαφία. χαχα
Όσο έπαιζα είχα μπερδέψει στο μυαλό μου το ρόλο της πόρνης με τον αντίστοιχο ρόλο στο λάηβ παιχνίδι, η οποία ξέρει τη μαφία και τόσες μέρες τα σενάρια μου βασίζονταν σε αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Κράξτε με όσο θέλετε.Μόλις συνειδητοποίησα ότι η πόρνη δεν ξέρει την μαφία. χαχα
Όσο έπαιζα είχα μπερδέψει στο μυαλό μου το ρόλο της πόρνης με τον αντίστοιχο ρόλο στο λάηβ παιχνίδι, η οποία ξέρει τη μαφία και τόσες μέρες τα σενάρια μου βασίζονταν σε αυτό.

ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΜΩΡΗ ηρθα εγω να βγαλω τον ακριβο αθωο ΚΙΝΗΣΑ ΓΗ ΚΑΙ ΟΥΡΑΝΟ κι ουτε που κουνησες την ουρα σου; φτου σου :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Κράξτε με όσο θέλετε.Μόλις συνειδητοποίησα ότι η πόρνη δεν ξέρει την μαφία. χαχα
Όσο έπαιζα είχα μπερδέψει στο μυαλό μου το ρόλο της πόρνης με τον αντίστοιχο ρόλο στο λάηβ παιχνίδι, η οποία ξέρει τη μαφία και τόσες μέρες τα σενάρια μου βασίζονταν σε αυτό.

Ε μα δεν την ήξερα! Διάβασε το ποστ μου. Δεν τρολλαρα όπως λένε κάποιοι, απλά θεώρησα ότι στην περίπτωση μου αυτή η προσέγγιση θα βοηθούσε περισσότερο την ομάδα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΜΩΡΗ ηρθα εγω να βγαλω τον ακριβο αθωο ΚΙΝΗΣΑ ΓΗ ΚΑΙ ΟΥΡΑΝΟ κι ουτε που κουνησες την ουρα σου; φτου σου :pfff:

Μα τι θες να κάνω; να φορέσω μπλουζάκι "ΕΊΜΑΙ ΑΚΡΙΒΟΣ ΣΥΓΚΑΤΟΙΚΟΣ".Από ένα σημείο και μετά έκανε μπαμ χαχα.
Αναγκαστηκα να μιλήσω γιατί ο ικαριονας μας πέθανε στις κατηγορίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
[...]
Αναγκαστηκα να μιλήσω γιατί ο ικαριονας μας πέθανε στις κατηγορίες.

αναμενουμε την αφιξη του

:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ακόμη χειρότερα, έτυχε τη δεύτερη μέρα να κάνω μια εκδρομή σε ένα ποτάμι μακριά από πολιτισμό και είπα αυτό με το σήμα, το οποίο το εννοούσα κυριολεκτικά και αυτό ήταν αφορμή να γίνει ο χαμούλης και παραλίγο να βγω. Άλλη φορά θα προσέχω τι λέω γιατί όντως διαβάζοντας το φαινόταν σαν να ζητάω βοήθεια από μαφία. Και είναι και τραγική ειρωνία γιατί όντως ήμουν η Πόρνη. Καταλάβατε ότι μουν frustrated από τα παράξενα αυτά συμβάντα.

Έκανα κάτι παρόμοιο με τη Himela όταν είπα πως μου αρέσει ο τρόπος που γράφει.Το εννοούσα κυριολεκτικά.Δε σκέφτηκα ότι μπορεί να θεωρηθεί ως σήμα προς τον ΔΑ( αποδείχτηκε πως ήταν ΔΑ (irony)) και ότι μπορεί να με ενοχοποιήσει.So naive
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Επανέρχομαι με ποστ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Και εμένα με ενόχλησε αυτό παιδιά με τον χρόνο. Όταν κάποιος έλεγε θα λείψω για λίγο εκεί, έπεφταν όλοι πάνω του σαν λιονταράκια.
Επίσης, σπαη σόρρυ για την εμμονή μου μαζί σου.Ξέρω ότι πρέπει να ήταν εκνευριστικό αλλά ήμουν σίγουρη ότι είσαι μαφία από τον τρόπο που παίζεις.Η αρχική εντύπωση που μου δημιουργήθηκε από μεθ ήταν λανθασμένη αλλά μετά ο τρόπος που δεχόσουν την κατηγορία μου ή ότι με ψήφισες με ενίσχυε. :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,049 μηνύματα.
Να πω κι εγώ δυο λόγια γιατί ημερολόγιο δεν κράτησα, ήμουν πολύ απορροφημένη με το να βρω τους μαφιόζους. Τις πρώτες μέρες ειλικρινά με είχε πιάσει ημικρανία από τη σκέψη. Κοιμόμουν κι έβλεπα στον ύπνο μου το παιχνίδι. Όταν έγινε αυτό με τον ντιουμ θεώρησα κι εγώ οτι η μεθ είναι η μαφιόζα του και είπα, αύριο πρέπει να τη σώσω. Πήγα για ύπνο με ένα κεφάλι καζάνι και σκεφτόμουν τις εκδοχές. Θα μπορούσε ο ΑΜ να παίξει ΑΠ στη μαφιόζα που ήξερε; Και μετά πώς θα έβρισκε τους υπόλοιπους μαφιόζους; Ξυπνώντας το πρωί πάλι με πονοκέφαλο διαβάζω κάποια ποστ και σιγουρεύομαι οτι η μεθ δεν ήταν μαφία οπότε δε θα την έσωζα φυσικά. Στο δημόσιο όμως εξακολουθώ να λέω οτι ναι ήταν μαφία για να μπερδέψω. Όταν έγινε η δολοφονία μου ήμουν τόσο χάλια και εξαντλημένη που μάλλον ανακουφίστηκα. Πήγα και ένα τετραήμερο διακοπούλες κι έκανα τα μπάνια μου. Η δολοφονία μου τελικά ήταν πολύ θετική γιατί αν είχα μείνει μάλλον θα μπέρδευα περισσότερο τα πράγματα και θα με έβγαζαν αργά ή γρήγορα με ψηφοφορία κάνοντάς με σίγουρη ύποπτη. Περίμενα οτι οι μαφιόζοι θα βρουν ευκαιρία να με φέρουν πίσω αλλά όσο οι μέρες περνούσαν τόσο απογοητευόμουν. Άρχισα να αμφισβητώ τον εαυτό μου και να λέω, μα τόσο σκατά έπαιξα που δε με θέλουν μέσα; Είχα και λίγο παρεξηγηθεί, τύπου, αφού τα καταφέρνουν καλύτερα χωρίς εμένα δε με νοιάζει. :redface: Όταν με έφερε ο Γουάιλντ φυσικά τον θεώρησα μαφιόζο και πήγαινα να τα μπαλώσω. Επίσης να αναφέρω και το σημαντικότερο στοιχείο του πώς έπαιξα: θεωρούσα τον τσαρα μαφία από το πρώτο ποστ του μέχρι που μου είπε η Ζωή να τον βγάλω. Η αποκάλυψη ήταν τρομερή. Μέχρι τότε κινούσα τα πάντα και σκεφτόμουν τα πάντα σύμφωνα με τη βεβαιότητα οτι ο τσαρα ήταν μαφία. Με υποστήριζε πάντα, μου είχε δώσει σήματα, όταν κάποιος με κατηγορούσε με έσωζε και συμφωνούσε μαζί μου. Αυτό, το οτι ο Γουάιλντ δεν ήταν μαφιόζος και οτι αντιθέτως ο Ιορδάνης ήταν είναι τα τρία τρομερά σοκ που έπαθα στο παιχνίδι. Χτες προσπάθησα να ανεβάσω τις ψήφους της Ζωής έχοντας αλλάξει ήδη τις ψήφους της με του τσαρα. Στο 20:09 είχα έτοιμη την αλλαγή της ψήφου μου προς Ζωή αλλά και σε άλλο ποστ έτοιμη την ακύρωση. Μόλις είδα οτι άλλαξε ο τσάρα έγραψα γρήγορα "τσαρα" (το "ακύρωση ψήφου σε" το είχα έτοιμο) και το έστειλα. Μόλις είδα οτι ήταν ακόμα και 9 χοροπηδούσα. Στην αρχή νόμισα οτι ήταν ισοψηφία αλλά τελικά η έρις είχε κάνει έντιτ στην αλλαγή της ψήφου της και το ποστ της διαγράφηκε. Όλα πήγαν ρολόι, ο τσαρα είχε φύγει και ήθελα να κάνω μια προσπάθεια μήπως με αθωώσουν και βοηθήσω στην πορεία. Όλα αυτά όμως δεν είχαν πολλή σημασία αφού πολ και τζόνυ έφαγαν ποινές. Για σήμερα είχα έτοιμο άλλο σενάριο να σας σερβίρω αλλά με πρόλαβαν τα γεγονότα. Αυτά από μένα, ωραία ήταν, το διασκέδασα και χάρηκα που και οι νέοι παίκτες έπαιξαν τόσο καλά. Ας μας μείνει η ευχαρίστηση του παιχνιδιού κι όχι η ξινίλα της ήττας. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Γεια σας κι απο εμένα! :redface:

Συγχαρητήρια σε ολους για το παιχνίδι, συγχαρητήρια και στην μαφια για την Νίκη! Τι να πω για το παιχνίδι μου, ήταν αποφαση δύσκολη να παίξω ετσι και θα σας πω Γιατί..

Έβλεπα οτι είχατε πάρει λάθος κατεύθυνση την προηγούμενη εβδομάδα και αγχώθηκα. Είχα ρόλο με ευθύνη, έπρεπε να βοηθήσω και να σας δωσω κατευθύνσεις και δεν το έκανα γιατί έλειπα. Εδώ να πω και οτι αν δεν ηταν οι πιέσεις του Δημήτρη δεν θα έπαιζα, γιατί ήμουν ποσειδι και πραγματικά Παιδιά είχα τον πιο δύσκολο μηνα της χρόνιας. Είχα πεθάνει από την κούραση την αϋπνία και τις εκπαιδεύσεις, και έβαζα ξυπνητήρι 3 το βράδυ για να γράψω ποστ, στις λίγες ελεύθερες ωρες στο τραπεζι στο φαγητό έβγαζα κινητό και έγραφα, και ξαφνικα μια μερα αποφάσισα να τα παίξω ολα για όλα. Θα εβγαινα και με τρόπο θα σας έλεγα τι ήξερα και θα "καρφωνομουν " Γιατί δεν ειχα χρόνο να παίξω αλλιώς. Έβαλα τα δυνατά μου πάντως και αφιερωσα μια ολόκληρη Κυριακή να διαβάσω το παιχνίδι κιόλας (ρωτήστε και τον Δημήτρη). Αποφασισα να Είμαι δυναμική και απόλυτη για να με προσέξετε. Αποτέλεσμα να μπερδεψα πολλούς, αλλά το καλύτερο ήταν ότι μπέρδεψα την πόρνη Γιατί δεν κοιμήθηκε ουτε ενα βράδυ μαζι μου και αυτο είναι μια νικη :hehe:

Θα δείτε ακριβώς και τι ρωτησα στα πμ μου. Μονο να πω ότι δεν ρώτησα ποτέ για την Χιμελα. Η υποψία μου για ΔΑ ήταν απο εκείνα τα σήματα αλλα πολλοί αποδείχτηκαν αθώοι που το έγραψαν αυτό οπότε αναθεωρησα κάπως. Γενικά όμως ΈΧΩ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΆ ΜΕ ΤΟΝ ΔΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΑΓΑΠΗΜΈΝΟΣ ΜΑΣ ΣΕ :mad: Αλλά εδώ σπεσιαλ κρεντιτς για την πολύτιμη υποστήριξη του, τον ειχα πρήξει σε ολο το Παλέρμο μόνο σε αυτόν μπορούσα να ξεσπάσω :hug:

Ένα σχόλιο ακόμα: ΑΜΑ ΜΟΥ ΞΑΝΑΔΩΣΕΤΕ ΡΌΛΟ ΠΟΥ ΚΑΡΦΩΝΕΤΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΞΕΠΟΥΠΟΥΛΙΑΣΩ :P έχω βαρεθει να με καρφώνουν Χαχαχα!

Τελικά το αιώνια καλό κορίτσι του Παλέρμο θα μείνει για πάντα καλό. Με ξενέρωσε πολύ στο παιχνίδι οι αποχωρήσεις των πολιτών με ποινές κλπ. Αλλά κατά τα αλλα ηταν ενα ευχαριστο παιχνίδι!

Α! Και εγω τα έλεγα ότι είχαν βγει 3 :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ComfortablySmug

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ComfortablySmug αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Να πω κι εγώ δυο λόγια γιατί ημερολόγιο δεν κράτησα, ήμουν πολύ απορροφημένη με το να βρω τους μαφιόζους. Τις πρώτες μέρες ειλικρινά με είχε πιάσει ημικρανία από τη σκέψη. Κοιμόμουν κι έβλεπα στον ύπνο μου το παιχνίδι. Όταν έγινε αυτό με τον ντιουμ θεώρησα κι εγώ οτι η μεθ είναι η μαφιόζα του και είπα, αύριο πρέπει να τη σώσω. Πήγα για ύπνο με ένα κεφάλι καζάνι και σκεφτόμουν τις εκδοχές. Θα μπορούσε ο ΑΜ να παίξει ΑΠ στη μαφιόζα που ήξερε; Και μετά πώς θα έβρισκε τους υπόλοιπους μαφιόζους; Ξυπνώντας το πρωί πάλι με πονοκέφαλο διαβάζω κάποια ποστ και σιγουρεύομαι οτι η μεθ δεν ήταν μαφία οπότε δε θα την έσωζα φυσικά. Στο δημόσιο όμως εξακολουθώ να λέω οτι ναι ήταν μαφία για να μπερδέψω. Όταν έγινε η δολοφονία μου ήμουν τόσο χάλια και εξαντλημένη που μάλλον ανακουφίστηκα. Πήγα και ένα τετραήμερο διακοπούλες κι έκανα τα μπάνια μου. Η δολοφονία μου τελικά ήταν πολύ θετική γιατί αν είχα μείνει μάλλον θα μπέρδευα περισσότερο τα πράγματα και θα με έβγαζαν αργά ή γρήγορα με ψηφοφορία κάνοντάς με σίγουρη ύποπτη. Περίμενα οτι οι μαφιόζοι θα βρουν ευκαιρία να με φέρουν πίσω αλλά όσο οι μέρες περνούσαν τόσο απογοητευόμουν. Άρχισα να αμφισβητώ τον εαυτό μου και να λέω, μα τόσο σκατά έπαιξα που δε με θέλουν μέσα; Είχα και λίγο παρεξηγηθεί, τύπου, αφού τα καταφέρνουν καλύτερα χωρίς εμένα δε με νοιάζει. :redface: Όταν με έφερε ο Γουάιλντ φυσικά τον θεώρησα μαφιόζο και πήγαινα να τα μπαλώσω. Επίσης να αναφέρω και το σημαντικότερο στοιχείο του πώς έπαιξα: θεωρούσα τον τσαρα μαφία από το πρώτο ποστ του μέχρι που μου είπε η Ζωή να τον βγάλω. Η αποκάλυψη ήταν τρομερή. Μέχρι τότε κινούσα τα πάντα και σκεφτόμουν τα πάντα σύμφωνα με τη βεβαιότητα οτι ο τσαρα ήταν μαφία. Με υποστήριζε πάντα, μου είχε δώσει σήματα, όταν κάποιος με κατηγορούσε με έσωζε και συμφωνούσε μαζί μου. Αυτό, το οτι ο Γουάιλντ δεν ήταν μαφιόζος και οτι αντιθέτως ο Ιορδάνης ήταν είναι τα τρία τρομερά σοκ που έπαθα στο παιχνίδι. Χτες προσπάθησα να ανεβάσω τις ψήφους της Ζωής έχοντας αλλάξει ήδη τις ψήφους της με του τσαρα. Στο 20:09 είχα έτοιμη την αλλαγή της ψήφου μου προς Ζωή αλλά και σε άλλο ποστ έτοιμη την ακύρωση. Μόλις είδα οτι άλλαξε ο τσάρα έγραψα γρήγορα "τσαρα" (το "ακύρωση ψήφου σε" το είχα έτοιμο) και το έστειλα. Μόλις είδα οτι ήταν ακόμα και 9 χοροπηδούσα. Στην αρχή νόμισα οτι ήταν ισοψηφία αλλά τελικά η έρις είχε κάνει έντιτ στην αλλαγή της ψήφου της και το ποστ της διαγράφηκε. Όλα πήγαν ρολόι, ο τσαρα είχε φύγει και ήθελα να κάνω μια προσπάθεια μήπως με αθωώσουν και βοηθήσω στην πορεία. Όλα αυτά όμως δεν είχαν πολλή σημασία αφού πολ και τζόνυ έφαγαν ποινές. Για σήμερα είχα έτοιμο άλλο σενάριο να σας σερβίρω αλλά με πρόλαβαν τα γεγονότα. Αυτά από μένα, ωραία ήταν, το διασκέδασα και χάρηκα που και οι νέοι παίκτες έπαιξαν τόσο καλά. Ας μας μείνει η ευχαρίστηση του παιχνιδιού κι όχι η ξινίλα της ήττας. :)

Δημήτρη είχες πει ότι θα ανέβαζες το σκεπτικό με το δικηγόρο και το ΔΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,121 μηνύματα.
ΠΑΡΑΤΗΡΗΤON ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ​
Ως ορκισμένος πολίτης, πονάω που πρέπει πάλι να δώσω συγχαρητήρια στη Μαφία. :'(
Μέχρι εχθές το βράδυ είχα τη Himela ως πόρνη και τον Johnny ως ΔΑ η αλήθεια είναι γιατί δυσκολευόμουν να πιστέψω ότι θα σκοτώναν ΔΑ για ξεκάρφωμα, αλλά να που το έκαναν τα άτιμα τα μαφιοζάκια :redface:.
Εν τέλει, ασφαλής κίνηση θα έλεγα εφόσον από την πρώτη εβδομάδα υπήρχαν 2 νεκροφάνειες και 2 εξαιρέσεις στους original μαφιόζους.
Νύχτα, από τα πρώτα θύματα, δύσκολα κάποιος θα έριχνε τυμβωρυχία στη Himela και αντιθέτως μία χαρά θα μπορούσε να την επιστρέψει οποιοσδήποτε χωρίς να κινήσει υποψίες.
(Όπως την πάτησε και τη γύρισε και ο Wild δηλαδή).

Καταλαβαίνω ότι ο ο φόνος της Γερμανίδας δυσκόλεψε λίγο την κατάστασή σας αφού κρύφτηκε και η μία νεκροφάνεια, οπότε όντως, αν με κάποιο τρόπο έφευγε και ο Ιορδάνης (δεν θα τα καταφέρνατε να φύγει με τίποτα :P ), θα είχε λίγο νόημα το παιχνίδι.

Για το μακελειό δεν έχω να πω τίποτα, πραγματικά :eek:. Απορώ πως καταφέρατε να τους βρείτε και τους δύο.
Ειδικά τον ikariona που κατά καιρούς θεωρεί μαφιόζους τους πάντες :P
Άμα δεν είχε γίνει το μακελειό χθες, ακόμα θα ήμουν μπερδεμένος όσον αφορά τη σύνθεση της Μαφίας καθώς για την Claire είχα αρκετές υποψίες και από κει και πέρα ήμουνα χαμένος όσον αφορά τον 6ο. Θεωρώ ότι κρύφτηκε αρκετά καλά ο Ιορδάνης τόσο καιρό.
Σε αντίθεση με τα προηγούμενα 2-3 παιχνίδια λοιπόν, αυτή τη φορά πραγματικά βγάζω το καπέλο στη μαφία και νιώθω ότι είχε εξαρχής ένα σχέδιο στο νου της που τελικά της βγήκε.

Τέλος:
Eileen μου και Johnny, μου σπάσατε τα νεύρα :-*
Δικαιολογώ την Eileen εν μέρει καθώς φανερώθηκε ο ρόλος της αναγκαστικά όπως πήγε το πράμα αλλά το στυλ παιχνιδιού του Johnny είναι κάτι που δεν μου άρεσε, παρόλο που κατανοώ τον λόγο που το επέλεξε.
Θα ήθελα να έχει λίγο παραπάνω tact βρε αδερφέ, δεν ξέρω πως να το πω.
Για πρωτάρης σε ρόλο Πόρνης though, πολύ καλό αποτέλεσμα, εγώ δεν έχω ιδέα πως θα τον έπαιζα :redface:

Ευτυχώς δεν είχαμε αποχώρηση με απουσίες. Ποινές από την άλλη, να 'φαν και οι κότες :P

Τα ξαναλέμε μες στη μέρα, kudos Mafia 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,049 μηνύματα.
Έκανα κάτι παρόμοιο με τη Himela όταν είπα πως μου αρέσει ο τρόπος που γράφει.Το εννοούσα κυριολεκτικά.Δε σκέφτηκα ότι μπορεί να θεωρηθεί ως σήμα προς τον ΔΑ( αποδείχτηκε πως ήταν ΔΑ (irony)) και ότι μπορεί να με ενοχοποιήσει.So naive

Ευχαριστώ για το κοπλιμάν!:redface:

Yep σε είχα για μαφιόζο στην αρχή του παιχνιδιού, θα σας το πει κι ο Δημήτρης που του τα έλεγα.

Επίσης μιας που είχα σίγουρο μαφιόζο τον τσαρα, είχα και την Έμιλυ μιας που σε όλα συμφωνούσαν. Τώρα καταλαβαίνω γιατί!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ευχαριστώ για το κοπλιμάν!:redface:

Yep σε είχα για μαφιόζο στην αρχή του παιχνιδιού, θα σας το πει κι ο Δημήτρης που του τα έλεγα.

Επίσης μιας που είχα σίγουρο μαφιόζο τον τσαρα, είχα και την Έμιλυ μιας που σε όλα συμφωνούσαν. Τώρα καταλαβαίνω γιατί!;)

Και γω παρόμοιες σκέψεις έκανα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Claire ήμουν τόσο σίγουρος οτι ήσουν μαφία απο το τρόπο που έγραφες,δε ξέρω γιατί,έκανε μπαμ :D
Κι όμως Δημήτρη μου, αν δεις προηγούμενα παιχνίδια που έχω παίξει, πάλι το ίδιο ήμουν και αυτό έκανα κι εδώ για να μπερδέψω φυσικά αυτή τη φορά. Φρόντισα απλά να είμαι ο εαυτός μου.

Εσύ,Claire,μπορεί να πονούσε το χέρι αλλά μια χαρά το σήκωνες για να δολοφονήσεις :P:P:P
Χαχαχα εντάξει με έκανες και γέλασα. :P
Και όμως παιδιά στα αλήθεια χτύπησα τον ώμο μου και πράγματι για λίγες μέρες δυσκολευόμουν πάαααρα πολύ να το κουνήσω.

Οτι δηλαδη σας αξιζε το γκεημ, με αφκ νεφέλη φαστ
Αγγελογιαννο, δημητρη ερις να πηγαινει με οποιον της αρεσει εκεινη τη μερα

Οι μονοι που αξιζουν αντικειμενικα συγχαρητηρια ριναι αυτοι που επαιξαν.
Πχ μελανια μεθεξυς που απλα εμπαιναν για να καρφωσουν τκ ρολο τους και να φυγοτν δεν επαιξαν
Τσαφ επαιξε αλλα η εμιλυ καρφωσε οτι ειναι συγκατοικος της
Ικαριωνας επαιξε με πολλα λαθη αλλα επαιξε

Σουκου επαιξε απειρα .

Η μαφια που αξιζε συγχαρητήρια; στο οτι πηρε τις καρταρες;
Στο οτι ειλιν εκανε 4 ποστ;
Στο οτι ο ντουμ απλα γαμησε το γκεημ;
Στο οτι ολοι οι μαφιοζοι με το που κατηγοριοντουσαν ελεγαν βγαλτε με θα δειτε ειμαι αθωος και βασιστηκαν ολοι μονο στις καρτες ;
Που ειχαν φανερωθει και μας κοροιδευαν μεσα στη μαπα μας; λιγο αντικειμενικοτητα δε βλαπτει
Την παροιμία όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια, την έχεις ακούσει ποτέ;
Οι κάρτες δίνονται στους παίκτες με κλήρωση, άρα δεν υπάρχει κάτι άδικο εδώ και μάλιστα την πρώτη βδομάδα δεν είχαμε και κάτι ιδιαίτερο. Ειδικά εγώ η καημένη, ακυρώσεις ψήφων και μια εξαίρεση ψηφοφορίας είχα. Και έλεγα αλήθεια πως έχω μάπα κάρτες.

ΑΑ ΜΑ ΠΩΣ ΞΕΧΑΣΑ ΤΟΝ ΝΤΟΥΜ; Για μένα είσαι απαράδεκτος.Τελεία. Οκ πες ότι ήταν εντός του πλαισίου του ρόλου σου να παίξεις έτσι αλλά δεν ήταν. Ο ΑΜ ξέρει έναν δολοφόνο.Είναι ΑΝΤΙΠΑΛΟΣ ΜΑΦΙΟΖΟΣ άρα για μένα είναι και σκοπός του να τον δώσει. Με αυτό που έκανες με την μέθεξις την καταδίκασες.
Και όμως θα διαφωνήσω μαζί σου, ο ΑΜ παίζει πρώτιστα για τον εαυτό του και με αυτό σαν δεδομένο, έπαιξε μια χαρά ο Ευθύμης.

Όσο για την Κλερ εντάξει, ήμουν απλώς 100% σιγουρη ότι ήταν μαφιοζα για κάποιο λόγο, πολλές δικαιολογίες, μιλούσε λίγο και το καλύτερο; Δεν δολοφονήθηκε :hehe:
Και χωρίς να ρωτήσεις μάλιστα για μένα και μόνο σε ένα άλλο παιχνίδι έχουμε βρεθεί μαζί κι εκεί ήμουν πολίτης.;)
Σε παραδέχομαι εννοείται, πάντως κι εμένα μου έτυχαν πολλά αυτές τις μέρες που δεν τα περίμενα...

Τώρα εδώ να πω πως εγώ δεν έκανα και ιδιαίτερα πράγματα, ας είναι καλά η Ζωή και ο Ιορδάνης, που ήταν τα μυαλά και επίσης και τα άλλα παιδιά που και καλύτερες κάρτες είχαν από μένα αλλά και πιο έμπειροι παίκτες είναι. Εγώ το μόνο που είχα να κάνω, είναι να μένω στην αφάνεια μην τυχόν και χρειαστεί να κάνω κανένα κάρφωμα.
Και πράγματι οι δικαιολογίες μου ήταν αληθινές, πρώτα χτύπησα τον ώμο μου με αποτέλεσμα να μην μπορώ να γράφω ενώ έπρεπε για ξεκάρφωμα. Μετά υπήρξε έλειψη σε τροφή των γατιών μου και χάλασα ένα ολόκληρο πρωινό για να τη βρω μη μου μείνουν και νηστικά. Και το αποκορύφωμα, χθες ξύπνησα με γαστρεντερίτιδα και όλη μέρα ήμουν στο τρέξιμο...:P
Το μόνο που προσπάθησα όσο μπορούσα ήταν να μην λέω ψέμματα. Δεν μου αρέσουν καθόλου και γι' αυτό φρόντισα απλά να γράφω αυτά που θα σκεφτόμουν αν ήμουν πολίτης και μάλιστα έγραφα πως θεωρούσα ύποπτους αρκετούς από την ομάδα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Δημήτρη είχες πει ότι θα ανέβαζες το σκεπτικό με το δικηγόρο και το ΔΑ
Το σκεπτικό που είχαμε συμφωνήσει πέρσι είναι ο ΔΑ να έχει τον πρώτο και τελευταίο λόγο γιατί η ιδιότητα του ΔΑ είναι μοναδική στο παιχνίδι, ενώ ο Δικηγόρος δρα κάθε βράδυ. Είναι παρόμοια λογική με το Γιατρό που δε μπορεί να σώσει το θύμα της Μάγισσας.
Εσύ είχες δυνατότητα να πάρεις το παιχνίδι για τους Πολίτες χθες αλλά έπρεπε να είχες σκεφτεί να μηδενίσεις τις ψήφους της Ζωής. Μηδενίζοντας τη Ζωή, θα είχες εξουδετερώσει τον ΔΑ, που θα άλλαζε τη Ζωή (0) με τον Ακριβό (1) και θα έφευγε ως mvp ο Ιορδάνης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Ευχαριστώ για το κοπλιμάν!:redface:

Yep σε είχα για μαφιόζο στην αρχή του παιχνιδιού, θα σας το πει κι ο Δημήτρης που του τα έλεγα.

Επίσης μιας που είχα σίγουρο μαφιόζο τον τσαρα, είχα και την Έμιλυ μιας που σε όλα συμφωνούσαν. Τώρα καταλαβαίνω γιατί!;)


Σε κάποιο σημείο είχα πει κάτι για τον Πολ και η Εμιλυ είχε πει ότι ήταν σιγουρη για την αθωότητα του ή κάτι τέτοιο.. Σε εκείνο το σημείο πίστευα ότι ίσως είναι συγκάτοικοι αυτοί οι δυο. Πάντως όταν ήμουν έτοιμη να φύγω, τελευταία στιγμή μου έκοψε ότι θα μπορουσα να το έπαιζα μαφία, και να αρχίσω να πετάω τίποτα σπόντες/σηματα για να με σώσει ο ΔΑ, αλλά δεν ξέρω αν θα είχε νόημα, θα έφευγα την επόμενη μέρα :hehe: Πάντως θεωρώ τον ΔΑ και την πορνη από τους πιο δύσκολους ρόλους, κυρίως την πορνη, ποσο μαλλον για κάποιον που παίζει πρώτη φορά Παλέρμο. Πέρσι ως ΔΑ τους είχα βγάλει την ψυχή.
Στην αρχή να πω την αλήθεια θεωρούσα μαφιόζους την Εμιλυ,τον Πολ και είχα υποψίες για Ειλιν και Κλερ. Είχα καταλάβει ότι η Μελανια λογικά ήταν το μέντιουμ αφού με υποστήριζε ετσι. Παρ'ολα αυτά είχα ρωτήσει τη ΣΕ γι'αυτη, γιατί θυμάμαι ότι μια μέρα είχε γίνει αρκετή συζήτηση σχετικά με το μήπως είναι στη μαφία ή όχι. Γενικά είχα κάποιους στάνταρ υπόπτους στο μυαλό μου και ρωτούσα τη ΣΕ για τους υπόλοιπους, όπως πχ τον Johnny, τον Comfortably, τη Μελανια... απλά με μπέρδευε και ο Ικαριωνας γιατί έβλεπα ότι τα άτομα που κατηγορούσε στην πραγματικότητα δεν ανήκαν στη μαφία τελικά και έλεγα τι σκατα, τόσο καλά παίζει και θέλει να μας στρέψει όλους αλλού; :P Ίσως αν είχα ρωτήσει για τον Ιορδανη νωρίτερα να ξεκαθάριζαν κάποια πράγματα. Τέλος πάντων, έχω μεγάλη περιέργεια να δω τι έχουν να σχολιάσουν ο Ικαριωνας και ο τσαφ πάντως :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggelogiannos

Νεοφερμένος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Επισης feelsbadman... μολις εκανα την 1η μου ασυλια στον ικαριωνα κατευθεαιν με φαγατε....επισης οταν εβλεπα να λεγατε "ελπιζω ο αυτοκρατορας να εκανε χρησμο πυθιας και να ξερει που εκανε ασυλια" απλα γελουσα μονος μου σαν αυτιστικο γτ πολυ απλα υπεθεσα οτι ο ικαριωνας ειναι αθωος και το ρισκαρα.Χαιρομαι που δεν ηταν μαφιοζος οποτε νιωθω λιιιιιιιγο καλυτερα ασχετα που ημουν useless : p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top