Palermo #45 - Marvels Cinematic Universe comes to Palermo

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (Ψηφοφορία 28/7)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 4)
  • Eileen

    Ψήφοι: 1 25.0%
  • Σπυρακος (^^)

    Ψήφοι: 1 25.0%
  • Είμαι ΣΕ

    Ψήφοι: 2 50.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Αχ, αν είχε βγει χθες ο Ιορδάνης. 1 ελπίδα την είχαμε.

Όχι μόνο ο Ιορδάνης χθες. Ήταν αλήθεια, πολύ κοντά το παιχνίδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Να πω την μαύρη αλήθεια μου; Ξενέρωσα λίγο όταν καρφώθηκαν τόσο στεγνά η Ειλιν με την Deutsch όταν έπαιξαν τις κάρτες :redface: Δεν σας κατηγορώ για τίποτα φυσικά,απλά μας τις δώσατε ξεκάθαρα στο πιάτο και δεν μπορούσαμε να κάνουμε τίποτα :ropalo: Αλήθεια τι είχατε στο μυαλό σας όταν παίξατε κάρτα στον Δημήτρη;
Επίσης βρε Dume..θες να μας πεις δυο λόγια γιατί αποφάσισες να κατηγορήσεις τόσο πολύ έναν πολίτη (εμενα, όχι για να δεις Pol :pfff: :hehe: ) και μας μπέρδεψες τόσο πολύ; Είχα ξενερώσει τόσο πολύ σε εκείνο το σημείο, ο,τι και να έκανα ένιωθα ότι δεν είχε νόημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Λοιπόν αρχικά ας πω ένα μπράβο σε όσους αφοσιώθηκαν στο παιχνίδι.Για τον κόπο τους,την προσπάθεια και το παιχνίδι τους.

Εγώ θα πω στον Τζόνι συγκεκριμένα ότι είναι δεν είναι πόρνη δεν είναι συμπεριφορά αυτή στο παιχνίδι.Από τη μέση του παιχνιδιού και μετά το μόνο που έκανες ήταν να ειρωνεύεσαι και να τρολλάρεις :Ρ. Οκ, είσαι κακός ρόλος.Το καταλάβαμε. Αλλά εγώ προσωπικά δε θεωρώ ότι είναι σωστό να παίζεις έτσι.
Όσο για τις κάρτες, θα έλεγα ότι ήταν αρκετά unbalanced στο συγκεκριμένο παιχνίδι. Εκτός και αν χάθηκαν πολλές καλές κάρτες με τους καλούς και δεν το ξέρω. Εννοείται ότι η μοιρασιά γίνεται με κλήρωση αλλά νομίζω η μαφία είχε αν δεν κάνω λάθος 2 νεκροφάνειες, 2 τυμβωρυχίες, 1 ΑΠ και δεν ξέρω και γω τι άλλο. :Ρ Αν υπήρχε αντιστοιχία με τους πολίτες οκ,αλλά στο παιχνίδι δεν φάνηκε έτσι.
Για τις ποινές θα το συζητήσουμε λογικά στο ποστ-γκέημ. Υπάρχουν συγκεκριμένοι κανόνες στο παιχνίδι και ειδικά για την τελευταία του Πολ ο Δημήτρης ήταν ξεκάθαρος να μην αναφερθεί κανείς. Τώρα συγκεκριμένα τι είπε δεν ξέρω.

Έξυπνη κίνηση να σκοτώσετε τη Χιμέλα και να επιστρέψει ως αθώα, δίνοντας τας με την νεκροφάνεια σήμα ποιος είναι δολοφόνος μαζί της. Να υποθέσω ο Στράτος δεν ήταν δολοφόνος; Ο καημενούλης.

ΑΑ ΜΑ ΠΩΣ ΞΕΧΑΣΑ ΤΟΝ ΝΤΟΥΜ; Για μένα είσαι απαράδεκτος.Τελεία. Οκ πες ότι ήταν εντός του πλαισίου του ρόλου σου να παίξεις έτσι αλλά δεν ήταν. Ο ΑΜ ξέρει έναν δολοφόνο.Είναι ΑΝΤΙΠΑΛΟΣ ΜΑΦΙΟΖΟΣ άρα για μένα είναι και σκοπός του να τον δώσει. Με αυτό που έκανες με την μέθεξις την καταδίκασες.


Βάσια συγγνώμη :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,045 μηνύματα.
Συγχαρητήρια σε όλους παιδιά, ελπίζω να περάσατε τόσο καλά όσο εγώ.:D
Είχα δίκιο τελικά, μαφία μου χρειαζόταν για να μείνω στο παιχνίδι.:P

Επιστρέψανε οι τόνοι στις λέξεις αχαχαχα

Βρε ΚΛΕΡ, Βρε ΚΛΕΡ

(από το βρε Αία, βρε Αία!)

:kissing:

Ναι έμεινα που ο Γουάιλντ δεν ήταν μαφιόζος. Με υποστήριζε μέχρι και χτες. Κι επίσης ο Ιορδάνης είχε τσακωθεί μαζί μου πριν φύγω οπότε τον είχα για πολίτη φυσικά.

Κοίτα πώς ήρθαν ε; Από όλους τους πολίτες με φέρνει ο Γουάιλντ τον οποίο θεωρώ μαφιόζο και προσπαθώ να τα μπαλώσω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Όσο για τις κάρτες, θα έλεγα ότι ήταν αρκετά unbalanced στο συγκεκριμένο παιχνίδι. Εκτός και αν χάθηκαν πολλές καλές κάρτες με τους καλούς και δεν το ξέρω. Εννοείται ότι η μοιρασιά γίνεται με κλήρωση αλλά νομίζω η μαφία είχε αν δεν κάνω λάθος 2 νεκροφάνειες, 2 τυμβωρυχίες, 1 ΑΠ και δεν ξέρω και γω τι άλλο. :Ρ Αν υπήρχε αντιστοιχία με τους πολίτες οκ,αλλά στο παιχνίδι δεν φάνηκε έτσι.
Για τις ποινές θα το συζητήσουμε λογικά στο ποστ-γκέημ. Υπάρχουν συγκεκριμένοι κανόνες στο παιχνίδι και ειδικά για την τελευταία του Πολ ο Δημήτρης ήταν ξεκάθαρος να μην αναφερθεί κανείς. Τώρα συγκεκριμένα τι είπε δεν ξέρω.

Έξυπνη κίνηση να σκοτώσετε τη Χιμέλα και να επιστρέψει ως αθώα, δίνοντας τας με την νεκροφάνεια σήμα ποιος είναι δολοφόνος μαζί της. Να υποθέσω ο Στράτος δεν ήταν δολοφόνος; Ο καημενούλης.

Έμιλι, το μόνο θετικό την πρώτη μας βδομάδα ήταν οι δυο νεκροφάνειες, που εκ των πραγμάτων το στρατόπεδο της μαφίας θα είχε την μία, λόγω κλήρωσης. Δεν είχαμε ΑΠ, δεν είχαμε όνειρο, είχαμε μία ηχώ που για τη μαφία είναι ψιλο-άχρηστη και μία ακύρωση ΑΠ, για την οποία έπρεπε να ξενυχτάμε και δεν ξέραμε ΚΑΝ αν θα μας συνέφερε να την παίξουμε. ;)
Δες το πλάνο της πόλης, αν θες για επιβεβαίωση.

Τη δεύτερη βδομάδα δε το αρνούμαι ότι ήμασταν πολύ πιο τυχεροί στις κάρτες. Αλλά το να λέμε ότι ήταν unbalanced εντελώς είναι υπερβολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Πολλά πολλά συγχαρητήρια μαφιοζάκια & Σ.Ι.Α. Εξαιρετικό παιχνίδι με το κάρφωμα! Πολλά μπράβο. Παρ'όλα αυτά νομίζω πως όλοι πρέπει να παραδεχτούμε ότι ήσασταν λίγο τυχεροί με τις καρτούλες. Σωστά;
Και οι πολίτες έκαναν συνολικά καλό παιχνίδι, ειδικά κάποιοι έδωσαν τα πάντα! Δεν μπορούσαμε να είμαστε σίγουροι για αρκετά πράγματα, αλλά συνολικά ήταν καλή προσπάθεια. Όσο για εμένα, δε μπορώ να πω ότι βοήθησα όσο θα μπορούσα υπό διαφορετικές συνθήκες. Με πετύχατε σε λίγο περίεργη φάση, με μια αυτοπεποίθηση στα τάρταρα και άλλα πολλά που δεν είναι της παρούσης. Σε κάποια έπεσα μέσα, σε άλλα έκανα μαλακίες. Όπως και να 'χει σε μεγάλο βαθμό το χάρηκα! Περιμένω να δω ημερολόγια, βραβεία και ό,τι άλλο μένει να συζητηθεί με τρελή ανυπομονησία. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Για όσους δεν το πρόσεξαν στην ανακοίνωση λήξης:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ComfortablySmug

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ComfortablySmug αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Προς μαφιόζους: Πως καταλάβατε ikariona και methexys αφου η deutsch ήταν η φανερή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Προς μαφιόζους: Πως καταλάβατε ikariona και methexys αφου η deutsch ήταν η φανερή?

Αυτό ήταν το δυσκολότερο πράγμα στο παιχνίδι, για τον καρφώσαμε ΧΩΡΙΣ χρησμό.

Καταλάβαμε την μπλόφα του. Είχε κάνει δυο-τρεις μέσα στο παιχνίδι και καταλάβαμε ότι μάλλον δεν ήταν αυτοκράτωρ.
Αν για ένα πράγμα είμαι περήφανη σε αυτό το παιχνίδι είναι αυτό το κάρφωμα. Είχε κρυφτεί εξαιρετικά και είχε προκύψει και μία σειρά κινήσεων που επαλήθευε την μπλόφα του!! :P

Η μέθεξις φάνηκε γιατί ήταν σίγουρη για τον Dume, σε σημείο να παίξει Τυμβωρυχία. Έπαιξε και τις δυο της κάρτες, που σημαίνει ότι δεν είχε χρησμό στα χέρια της για να ξέρει. Άρα, detective. Την μέθεξις την καταλάβαμε κατ' ευθείαν σχεδόν! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
καταρχας ναι οκ μπραβο κτλ

εχω να πω οτι ειμαι ΤΑΜΑΛΑ εκνευρισμενος με τη Ζωη :redface: διοτι την αφησα στην ακρη για πολυ καιρο επειδη ειπε εξ αρχης οτι ειχε καποιες μικρες υποχρεωσεις και μετα εξαφανιστηκε.. εαν ειναι δυνατον αυτο να μην ξανασυμβει γιατι οσο να ναι μπερδευει και παιρνει και η μπαλα και αλλους που μπορει να εχουν 2-3 υποχρεωσεις... απο κει κι επειτα ΔΕ ΣΑΣ ΕΙΠΑ Η ΧΙΜΕΛΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΛΟ ΡΟΛΟ; ΠΑΡΤΕ ΤΑ. :(

τσαφ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΠΑΡΤΥ ΣΟΥ ΤΗ ΧΑΛΑΣΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ. love you bro
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Έμιλι, το μόνο θετικό την πρώτη μας βδομάδα ήταν οι δυο νεκροφάνειες, που εκ των πραγμάτων το στρατόπεδο της μαφίας θα είχε την μία, λόγω κλήρωσης. Δεν είχαμε ΑΠ, δεν είχαμε όνειρο, είχαμε μία ηχώ που για τη μαφία είναι ψιλο-άχρηστη και μία ακύρωση ΑΠ, για την οποία έπρεπε να ξενυχτάμε και δεν ξέραμε ΚΑΝ αν θα μας συνέφερε να την παίξουμε. ;)
Δες το πλάνο της πόλης, αν θες για επιβεβαίωση.

Τη δεύτερη βδομάδα δε το αρνούμαι ότι ήμασταν πολύ πιο τυχεροί στις κάρτες. Αλλά το να λέμε ότι ήταν unbalanced εντελώς είναι υπερβολή.
Μόλις είδα τις κάρτες.Κοίτα απλώς με τους πολίτες χάθηκαν πολλές. Πχ ο Πολ πήγε και έφαγε ποινή. Ή μάλλον χρησιμοποιήθηκαν λάθος και νωρίς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Α επίσης επειδή το ανέφερε ο Εμανουηλ, δεν προσπαθώ να δικαιολογηθω αλλά τις μέρες που γύρισα πίσω είχα επίσης ένα πρόβλημα υγείας και απλά δεν μπορούσα να συγκεντρωθώ ώστε να γράφω πολύ πέρα από τα βασικά. Αφήστε που είναι η δεύτερη φορά που παίζω Παλέρμο όποτε ακόμα αρχαρια ειμαι ουσιαστικά, αν και μπορώ να πω ότι σ'αυτο το παιχνίδι κατάλαβα πολλά.
Johnny την τελευταία μέρα δεν φαντάζεσαι τι χαλάστρα μου έκανες. Θα ρωτούσα για τον Wild και περίμενα να ακούσω το περίφημο ναι,ότι ανήκει στη μαφία κιολας. Και μετά βλέπω ότι την έκανες τη δουλειά σου το βράδυ :pfff: Πάντως η Εμιλυ έχει ένα δίκιο, ίσως τρολλαρες λίγο παραπάνω απ'οσο έπρεπε :P
Όσο για την Κλερ εντάξει, ήμουν απλώς 100% σιγουρη ότι ήταν μαφιοζα για κάποιο λόγο, πολλές δικαιολογίες, μιλούσε λίγο και το καλύτερο; Δεν δολοφονήθηκε :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Να πω την μαύρη αλήθεια μου; Ξενέρωσα λίγο όταν καρφώθηκαν τόσο στεγνά η Ειλιν με την Deutsch όταν έπαιξαν τις κάρτες :redface: Δεν σας κατηγορώ για τίποτα φυσικά,απλά μας τις δώσατε ξεκάθαρα στο πιάτο και δεν μπορούσαμε να κάνουμε τίποτα :ropalo: Αλήθεια τι είχατε στο μυαλό σας όταν παίξατε κάρτα στον Δημήτρη;
Επίσης βρε Dume..θες να μας πεις δυο λόγια γιατί αποφάσισες να κατηγορήσεις τόσο πολύ έναν πολίτη (εμενα, όχι για να δεις Pol :pfff: :hehe: ) και μας μπέρδεψες τόσο πολύ; Είχα ξενερώσει τόσο πολύ σε εκείνο το σημείο, ο,τι και να έκανα ένιωθα ότι δεν είχε νόημα.
Ισα ισα δεν ειχαν να πουν κατι πια ειχε τελειωσει ΣΧΕΔΟΝ(Περιμεναμε το φονο)
Πολλά πολλά συγχαρητήρια μαφιοζάκια & Σ.Ι.Α. Εξαιρετικό παιχνίδι με το κάρφωμα! Πολλά μπράβο. Παρ'όλα αυτά νομίζω πως όλοι πρέπει να παραδεχτούμε ότι ήσασταν λίγο τυχεροί με τις καρτούλες. Σωστά;
Και οι πολίτες έκαναν συνολικά καλό παιχνίδι, ειδικά κάποιοι έδωσαν τα πάντα! Δεν μπορούσαμε να είμαστε σίγουροι για αρκετά πράγματα, αλλά συνολικά ήταν καλή προσπάθεια. Όσο για εμένα, δε μπορώ να πω ότι βοήθησα όσο θα μπορούσα υπό διαφορετικές συνθήκες. Με πετύχατε σε λίγο περίεργη φάση, με μια αυτοπεποίθηση στα τάρταρα και άλλα πολλά που δεν είναι της παρούσης. Σε κάποια έπεσα μέσα, σε άλλα έκανα μαλακίες. Όπως και να 'χει σε μεγάλο βαθμό το χάρηκα! Περιμένω να δω ημερολόγια, βραβεία και ό,τι άλλο μένει να συζητηθεί με τρελή ανυπομονησία. :)
Και εσεις στη αρχη ειχατε καλυτερες καρτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Αυτό ήταν το δυσκολότερο πράγμα στο παιχνίδι, για τον καρφώσαμε ΧΩΡΙΣ χρησμό.

Καταλάβαμε την μπλόφα του. Είχε κάνει δυο-τρεις μέσα στο παιχνίδι και καταλάβαμε ότι μάλλον δεν ήταν αυτοκράτωρ.
Αν για ένα πράγμα είμαι περήφανη σε αυτό το παιχνίδι είναι αυτό το κάρφωμα. Είχε κρυφτεί εξαιρετικά και είχε προκύψει και μία σειρά κινήσεων που επαλήθευε την μπλόφα του!! :P

Η μέθεξις φάνηκε γιατί ήταν σίγουρη για τον Dume, σε σημείο να παίξει Τυμβωρυχία. Έπαιξε και τις δυο της κάρτες, που σημαίνει ότι δεν είχε χρησμό στα χέρια της για να ξέρει. Άρα, detective. Την μέθεξις την καταλάβαμε κατ' ευθείαν σχεδόν! :redface:
Ααα ήμουν σιγουρη :redface: (εδώ θα ήθελα να ρωτήσω τη ΣΕ ή όποιον ξέρει, αν θυμάται κανένα παιχνίδι που να είχε παίξει καλά ο ντετέκτιβ, να δω από περιέργεια πως είχε γίνει το παιχνίδι).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ leaking ολων των μηνυματων του μεντιουμ. ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΕ Η ΣΕ του χρονου αν με ξαναζηταει με παρακαλια να με βαλει τυχαια στο ρολακι αντε γιατι μου λειψε :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ComfortablySmug

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ComfortablySmug αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Όχι μόνο ο Ιορδάνης χθες. Ήταν αλήθεια, πολύ κοντά το παιχνίδι.

Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μπορώ να παινευτώ είναι ότι είχα καταλάβει ότι θέλατε ο ΔΑ να αλλάξει τις ψήφους με του tsarachaf (βέβαια αν ήξερα το τι γινόταν θα βοηθούσα εσένα)
Sorry Tsara!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
σαφως αναμενεται και ο ικαριονας να μας πει πως ηταν προφανεστατα εξ αρχης αυτη η μαφια :hehe: ΠΟΥ ΕΦΤΥΣΑ ΑΙΜΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΕΙΣΩ ΟΤΙ Ο ΤΣΑΦ ΕΙΝΑΙ ΑΘΩΟΣ. Και κατηγοριες απο τη ΣΕ οτι βαζω συναισθηματισμους.

(τα βρισιδια μοναχα που εχει ακουσει ο δημητρης τοσες μερες... :/: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
εδώ θα ήθελα να ρωτήσω τη ΣΕ ή όποιον ξέρει, αν θυμάται κανένα παιχνίδι που να είχε παίξει καλά ο ντετέκτιβ, να δω από περιέργεια πως είχε γίνει το παιχνίδι.
Τέλειο παιχνίδι από Ντέτεκτιβ δεν έχουμε δει ακόμη.
Κατά την ταπεινή μου γνώμη, η Μελανία ήταν καλή στο #38 αλλά καρφώθηκε νωρίς κι ο Ιορδάνης βρήκε όλη τη Μαφία στο #42 αλλά δεν κατάφερε να πείσει τους Πολίτες γι αυτά που ήξερε...

ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ leaking ολων των μηνυματων του μεντιουμ. ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΕ Η ΣΕ του χρονου αν με ξαναζηταει με παρακαλια να με βαλει τυχαια στο ρολακι αντε γιατι μου λειψε :inlove:
Ναι, ναι, ναι, όλα τα μηνύματα κι ο,τι υλικό υπάρχει απ το παιχνίδι είναι κρατημένο και θα το δημοσιεύσουμε τις επόμενες ημέρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Συγχαρητήρια σε όλους!!:clapup:
Τελικά το ιδανικό σενάριο ίσχυε!!! Είχαμε πετάξει έξω 3 μαφιόζους. Ωστόσο με τις κάρτες που είχαν δεν υπήρχε περίπτωση να κερδίσουμε. Μετά έφαγα και την ποινή..:P
Η μάγα ήμουν τελικά:redface:

Να πω την μαύρη αλήθεια μου; Ξενέρωσα λίγο όταν καρφώθηκαν τόσο στεγνά η Ειλιν με την Deutsch όταν έπαιξαν τις κάρτες :redface: Δεν σας κατηγορώ για τίποτα φυσικά,απλά μας τις δώσατε ξεκάθαρα στο πιάτο και δεν μπορούσαμε να κάνουμε τίποτα :ropalo: Αλήθεια τι είχατε στο μυαλό σας όταν παίξατε κάρτα στον Δημήτρη;
Επίσης βρε Dume..θες να μας πεις δυο λόγια γιατί αποφάσισες να κατηγορήσεις τόσο πολύ έναν πολίτη (εμενα, όχι για να δεις Pol :pfff: :hehe: ) και μας μπέρδεψες τόσο πολύ; Είχα ξενερώσει τόσο πολύ σε εκείνο το σημείο, ο,τι και να έκανα ένιωθα ότι δεν είχε νόημα.
Βάσιααααα, δεν ξέρω τι να πωω....Νιώθω τόσο άσχημα που σε έστησα τόσο στον τοίχο:/: Μου είχε γίνει έμμονη ιδέα ότι είσαι μαφιόζα, σου ζητώ συγγνώμη:P Εγώ πάντως παιδιά ό,τι μπόρεσα έκανα από μεριά μου να βοηθήσω:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emmanouilmyrgia

Νεοφερμένος

Ο Emmanouilmyrgia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Τι ωραια που μιλανε ολοι μολις τελειβνει το παιχνιδι, ξαφνικα κανεις δεν εχει δουλειες χαχ.
Αλλα τη ποινη την εφαγα εγω Γιατί υποννοησα οτι ξερω ποιος ειναι ο ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΟΔΌΤΗΣ. Ολοι οι αλλοι που υποννοουσαν και ελεγαν ρόλους για αλλους ομως κομπλε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top