Palermo #45 - Marvels Cinematic Universe comes to Palermo

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (Ψηφοφορία 28/7)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 4)
  • Eileen

    Ψήφοι: 1 25.0%
  • Σπυρακος (^^)

    Ψήφοι: 1 25.0%
  • Είμαι ΣΕ

    Ψήφοι: 2 50.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Ωραία, έχεις δικιο. Θα ζητούσα τώρα να μας πεις τι προτείνεις. Αλλά, η βλακεία είναι ότι εμείς ό,τι και να πούμε το βλέπουν όλοι. Αυτοί συνεννοούνται από πίσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Ειλικρινά σου μιλάω. Δεν θα ήθελα να ήμουν στην θέση σου. Αν είσαι αθώος(που δε νομίζω) είναι ακόμη χειρότερο. Αλλά και μαφιόζος να(που) είσαι, είναι πολύ δύσκολο να μην έχεις ούτε ένα λογικό παραμύθι να πουλήσεις, ούτε έναν τρόπο να με βγάλεις τρελό...

Όχι, όντως δεν εχω κάποιο λογικο σενάριο περα απο αυτο που ειπα, το οποίο προφανώς μπαζει.
Γιατί εν τελει ουτε ο Ikarionas ουτε η methexys μου καναν για πληροφοριοδοτες.

Δεν εχω καποιο τροπο να με υπερασπιστώ. Θα προσπαθήσω να το αποδείξω απο τις ψηφοφοριες και μόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Παραθέτω από τους κανόνες...



Άρα δεν χρειάζεται να είναι το πολύ τρεις όπως εννοούσες και επίσης μια χαρά μπορεί να έχουμε βγάλει τρεις, αλλά δεν θα πόνταρα τα λεφτά μου σε αυτό το σενάριο...
Συγγνώμη φίλε μου, αλλά είπα ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 3. Όχι το πολύ 3. Τουλάχιστον 3= 3 και περισσότεροι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Όχι, όντως δεν εχω κάποιο λογικο σενάριο περα απο αυτο που ειπα, το οποίο προφανώς μπαζει.
Γιατί εν τελει ουτε ο Ikarionas ουτε η methexys μου καναν για πληροφοριοδοτες.

Δεν εχω καποιο τροπο να με υπερασπιστώ. Θα προσπαθήσω να το αποδείξω απο τις ψηφοφοριες και μόνο.
Και τότε ποιος από τους 3 είναι ο πληροφοριοδότης; Η Μelania που κάνει μπαμ ότι ήταν το μέντιουμ; Είσαι ένοχος, βγάζει μάτι. Ασ'το καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Παιδιά δεν θα πάθουμε τίποτα αν κρατάμε λίγο πιο μικρό καλάθι... Σήμερα πιθανότατα είναι η πιο σημαντική ψηφοφορία στο παιχνίδι και πρέπει να καταλάβουμε όλοι ότι είμαστε πολύ πιεσμένοι σαν πολίτες. Μην πάτε με την λογική ότι κερδίζουμε άνετα, γιατί θα χάσουμε στο τέλος. Δεν πήγαν οι άλλοι να κάνουν μακελειό απλώς για να το κάνουν. Κάτι υπάρχει εδώ...
Σε αυτή την ψηφοφορία, τι μας συμφέρει περισσότερο να γίνει; Να προσπαθήσουμε για ισοψηφία μεταξύ Eileen και JK?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Και τότε ποιος από τους 3 είναι ο πληροφοριοδότης; Η Μelania που κάνει μπαμ ότι ήταν το μέντιουμ; Είσαι ένοχος, βγάζει μάτι. Ασ'το καλύτερα.

Όχι απλώς αν ήσουν στη θέση μου θα καταλάβαινες οτι ειναι περίεργο αυτό που συμβαίνει.
Γιατί, για να εκαναν καρφωνα σημαινει οτι κατι ειδαν στον Ικαριονα και τη methexys. Κατι που φαίνεται ξεκαθαρα. Ελα που ομως οντως το μονο που φαίνεται ξεκαθαρα ειναι οτι ο Ικαριονας δινει εμενα. Γι αυτό λεω οτι δεν μπορώ να καταλαβω τι συμβαινει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,052 μηνύματα.
Όχι απλώς αν ήσουν στη θέση μου θα καταλάβαινες οτι ειναι περίεργο αυτό που συμβαίνει.
Γιατί, για να εκαναν καρφωνα σημαινει οτι κατι ειδαν στον Ικαριονα και τη methexys. Κατι που φαίνεται ξεκαθαρα. Ελα που ομως οντως το μονο που φαίνεται ξεκαθαρα ειναι οτι ο Ικαριονας δινει εμενα. Γι αυτό λεω οτι δεν μπορώ να καταλαβω τι συμβαινει.

Καλά ο Ικαρίονας όλους τους έδωσε αυτές τις μέρες, μην το παίρνεις προσωπικά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Καλά ο Ικαρίονας όλους τους έδωσε αυτές τις μέρες, μην το παίρνεις προσωπικά. :P

Καλα ναι, αλλα αυτο δεν ειναι της παρούσης. Το point ειναι οτι πρεπει να βρω την απάντηση, γιατι οχι μονο θα ερθει η ωρα μου να με βγαλετε, αλλα ετσι θα χασουμε χρόνο λανθασμένα.
Ειδικά αν είναι 4 μέσα, σίγουρα δεν εχουμε περιθώριο να βγαλουμε εμένα, γι αυτο το λεω και ψάχνω :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ComfortablySmug

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ComfortablySmug αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Tsara, αν γίνεται, γράψε τι πιστεύεις για claire,wild,himela,karadakov επειδή αν δεν είναι ο karadakov ΔΑ (+ο αυτοκράτορας δε σου έδωσε ασυλία) τότε πιθανόν εσύ να φύγεις από τη ψηφοφορία (η ψήφος της eileen λέει πολλά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τετάρτη 2/8
  1. Claire Rentfield --> JKaradakov
  2. ComfortablySmug --> Eileen
  3. Eileen --> tsarachaf
  4. Emilouko --> Eileen
  5. Himela --> JKaradakov
  6. Ikarionas --> JKaradakov
  7. JKaradakov --> Eileen
  8. Johnny15 --> Eileen
  9. ~Melania~ --> Eileen
  10. methexys --> JKaradakov
  11. PolGR1509 --> JKaradakov
  12. tsarachaf --> JKaradakov
  13. Wild_Boy --> Eileen
  14. Ερις --> Johnny15

Ψήφοι
6 Eileen
6 JKaradakov
1 Johnny15
1 tsarachaf

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Emmanouilmyrgia - Ποινή 25/7
aggelogiannos - Δολοφονία 27/7
Nefeli Graf - Ψηφοφορία 27/7
Σπυρακος (^^) - Ψηφοφορία 28/7
Deutsch... Lover - Δολοφονία 31/7
Guest 278211 - Άμεση Προφυλάκιση 31/7
Τάσος97 - Δολοφονία 2/8

Οριστικές Αποχωρήσεις
DumeNuke [Αντίπαλος Μαφιόζος] - Ψηφοφορία 25/7 & Τυμβωρυχία
Fast [Πολίτης Β] - Ψηφοφορία 24/7 & Τυμβωρυχία
Dimitris S [Αλεξίσφαιρο Γιλέκο] - Άμεση Προφυλάκιση 30/7 & Τυμβωρυχία
Soukouu [Γιατρός] - Δολοφονία 31/7 & Τυμβωρυχία
Ikarionas [???] - Δολοφονία 2/8
~Melania~ [???] - Δολοφονία 2/8
methexys [???] - Δολοφονία 2/8

Απουσίες
~Melania~ #1
Guest 278211 #1
Τάσος97 #1 #2

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Fast
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από DumeNuke
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ComfortablySmug
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από methexys
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από methexys
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Soukouu
Ενεργοποίηση ιδιότητας Δικηγόρου: Μηδενισμός Ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Deutsch... Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Τάσος97
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Wild_Boy
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από ComfortablySmug
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Johnny15
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Λοιπόν εγώ ξαναδιαβάζοντας ποστ έχω φτάσει στο ανάποδο συμπέρασμα. Και εξηγούμαι: Η Μελανία ήταν μέντιουμ, αυτό δεν το αρνείται κανείς. Η Μελανία έβγαλε Σπυράκο ΚΑΙ Σπάι μαφιόζους. Τη σπάι με αυτό το ποστ.

Ψάχνοντας βρήκα ένα ποστ της μέθεξυς που μιλούσε για τη σπαι τη στιγμή που η σπαι δεν είχε αναφερθεί από κανέναν.

Πάει κι αυτό. Ο Ικαρίονας άλλαζε συνέχεια θεωρίες, με αποκορύφωμα την περίφημη κωλοτούμπα στην οποία ενώ κατηγορούσε τον Τσαρα σαν τρελός για δυο μέρες, ξαφνικά και αναίτια τον αθωώνει - δείτε και τη μέρα και την ώρα που έγινε, κολλάει πάρα πολύ. Γενικότερα ο Ικαρίονας έκανε περισσότερες κωλοτούμπες κι από πρωταθλητή ρυθμικής γυμναστικής.

Έχοντας υπόψη αυτά, εγώ θεωρώ οτι ο Ικαρίονας ήταν ο ντετέκτιβ κι η Μέθεξυς ο πληροφοριοδότης.

Αν λοιπόν ο Ικαρίονας ρώτησε για τον Γουάιλντ μετά που βρήκε τα σήματα προς Ιορδάνη ίσως έμαθε οτι είναι μαφιόζος και γι' αυτό κατηγορεί τόσο τον Ιορδάνη (σήματα) και μένα (με έφερε με νεκροφάνεια ο Γουάιλντ - εξήγησα τους λόγους γιατί μπορεί να συνέβη αυτό).

Στον τσαρα που είπε για το ντετέκτιβ ή το μέντιουμ που θα ρωτούσε για την Ντοιτς να πω οτι δεν υπήρχε λόγος ο ντετέκτιβ ούτε και το μέντιουμ να ρωτήσει για ντόιτς. Η ενοχή της ήταν και είναι ξεκάθαρη.

Επιμένω λοιπόν στους υπόπτους που έχω πει ήδη και εμπιστευόμενη τον κατ' εμέ ντετέκτιβ Ικαρίονα προσθέτω και τον Γουάιλντ.

Δεν έχω άλλες σκέψεις προς το παρόν. Συνεχίζω να ξεψαχνίζω ποστ.

Τώρα όμως δεν μου τα λες καθόλου καλά. Πρώτον η πόρνη που λέμε όλοι ότι είναι μέσα, δεν θα κατάλαβε ότι είναι μέντιουμ η Μελανία; Και να μην το είχε καταλάβει την έδωσαν ο ικαρίων με τον σουκου. Δεν θα την έκοψε μιά φορα να κοιμηθεί με την Μελανία;; Μία έστω;; Καλά θα ήταν να ξέραμε σίγουρα ότι έχουμε βγάλει 3, αλλά δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι. Οπότε μήπως να μην είμαστε τόσο αλαζόνες; Εκτός κι αν σε συμφέρει να είμαστε αλαζόνες, οπότε αλλάζουν τα πράγματα.

Αν δεις προσεκτικά τα ποστ της μεθ θα παρατηρήσεις ότι μας δίνει πληροφορίες κομμάτι κομμάτι. Επαναλαμβάνει αυτά που μας είχε δώσει πιο πριν και επιμένει(πχ. για τον τζόνι), παρόλο που βγαίναμε και εγώ και ο ικαρίωνας και της κατεβάζαμε επιχειρήματα για το αντίθετο. Τι δείχνει τέτοια επιμονή; Ότι ξέρει τι λεει. Κι επειδή ΔΕΝ γίνεται να έπαιξε κι αυτή όνειρο(πήξαμε στα όνειρα εδώ μέσα και επίσης έχει παίξει όλες τις κάρτες της) και να ξέρει ότι δεν είναι μαφία ο τζόνι μπορεί να είναι μόνο ο Ντετέκτιβ. Μπορώ να δεχτώ ότι το παρέλειψες, αλλά αν σε δω να επιμένεις θα πρέπει να υποθέσω ότι θέλεις να παραπλανήσεις.

Ωραία, έχεις δικιο. Θα ζητούσα τώρα να μας πεις τι προτείνεις. Αλλά, η βλακεία είναι ότι εμείς ό,τι και να πούμε το βλέπουν όλοι. Αυτοί συνεννοούνται από πίσω.
Σε αυτή την ψηφοφορία, τι μας συμφέρει περισσότερο να γίνει; Να προσπαθήσουμε για ισοψηφία μεταξύ Eileen και JK?

Ισχύει αυτό που λέει η Έριδα, αλλά νομίζω πως είναι καλό να προσπαθήσουμε να διατηρήσουμε την ισοψηφία, εκτός απροόπτου...

Συγγνώμη φίλε μου, αλλά είπα ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 3. Όχι το πολύ 3. Τουλάχιστον 3= 3 και περισσότεροι.

Ξέρω, απλώς είπες ότι αποκλείεται να έχουμε βγάλει 3 και θα μπορούσαμε μιας και οι μαφιόζοι είναι 6. Συγγνώμη απλώς νόμιζα ότι μπορεί να τα μπέρδεψες εκ παραδρομής.

Tsara, αν γίνεται, γράψε τι πιστεύεις για claire,wild,himela,karadakov επειδή αν δεν είναι ο karadakov ΔΑ (+ο αυτοκράτορας δε σου έδωσε ασυλία) τότε πιθανόν εσύ να φύγεις από τη ψηφοφορία (η ψήφος της eileen λέει πολλά)

Κομφ, τα είπα ρε φίλε...

Wild -->mafia
Claire --> possibly mafia
JKaradakov --> ΔΑ ή μαφία ή σε εξτρίμ σενάριο αθώος(με την σειρά που τα έγραψα)
Himela --> αθώα, ΔΑ, εξτρίμ σενάριο μαφία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,052 μηνύματα.
Τώρα όμως δεν μου τα λες καθόλου καλά. Πρώτον η πόρνη που λέμε όλοι ότι είναι μέσα, δεν θα κατάλαβε ότι είναι μέντιουμ η Μελανία; Και να μην το είχε καταλάβει την έδωσαν ο ικαρίων με τον σουκου. Δεν θα την έκοψε μιά φορα να κοιμηθεί με την Μελανία;; Μία έστω;; Καλά θα ήταν να ξέραμε σίγουρα ότι έχουμε βγάλει 3, αλλά δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι. Οπότε μήπως να μην είμαστε τόσο αλαζόνες; Εκτός κι αν σε συμφέρει να είμαστε αλαζόνες, οπότε αλλάζουν τα πράγματα.

Αν δεις προσεκτικά τα ποστ της μεθ θα παρατηρήσεις ότι μας δίνει πληροφορίες κομμάτι κομμάτι. Επαναλαμβάνει αυτά που μας είχε δώσει πιο πριν και επιμένει(πχ. για τον τζόνι), παρόλο που βγαίναμε και εγώ και ο ικαρίωνας και της κατεβάζαμε επιχειρήματα για το αντίθετο. Τι δείχνει τέτοια επιμονή; Ότι ξέρει τι λεει. Κι επειδή ΔΕΝ γίνεται να έπαιξε κι αυτή όνειρο(πήξαμε στα όνειρα εδώ μέσα και επίσης έχει παίξει όλες τις κάρτες της) και να ξέρει ότι δεν είναι μαφία ο τζόνι μπορεί να είναι μόνο ο Ντετέκτιβ. Μπορώ να δεχτώ ότι το παρέλειψες, αλλά αν σε δω να επιμένεις θα πρέπει να υποθέσω ότι θέλεις να παραπλανήσεις.

Δεν έχω κάποιο συμφέρον αν πιστεύετε οτι ο τάδε είναι πληροφοριοδότης κι ο δείνα ντετέκτιβ. Είπες τη θεωρία σου κι εγώ τη δική μου. Παρατήρησες πράγματα κι έβγαλες συμπεράσματα και το ίδιο έκανα κι εγώ. Μου έκανε εντύπωση η αναφορά της μεθ σε σπαι σε άκυρο σημείο του παιχνιδιού και η επιμονή της σε αυτό το θέμα - είχε αναγκάσει μάλιστα τη σπαι να το σχολιάσει κάποια στιγμή. Συν το οτι ο Ικαρίονας έκανε κωλοτούμπες καθημερινά και μάλιστα κάποιες φορές αναίτιες, αυτά τα δύο με οδήγησαν στο συμπέρασμα αυτό που σας είπα και το είπα ως τροφή για σκέψη. Εξάλλου τους ίδιους πιθανούς μαφιόζους έχουμε, δε σημαίνει κάτι το οτι εγώ έχω βγάλει άλλα συμπεράσματα. Αν δηλαδή πατούσα σε αυτά τα συμπεράσματα και σας έλεγα "αλλάζω σε τάδε" τον οποίο τάδε θεωρείτε αθώο, να μου πεις βεβαίως οτι πάω να σας παραπλανήσω. Όμως εγώ συμφωνώ με το σχέδιό μας και θα το ακολουθήσω ως το τέλος.

Και ναι, η αλήθεια είναι οτι τα ποστ της μεθ δεν τα έχω δει πολύ προσεκτικά. Θα το κάνω τώρα.

Μια προσθήκη να κάνω γιατί λέω οτι έχουμε βγάλει τρεις μαφιόζους και δε σας παραπλανώ. Η Μελανία είχε δώσει ΚΑΙ τον Σπυράκο μετά που έφυγε εκείνος. Γι΄ αυτό το λέει αποκάλυψη - σοκ. Γιατί δεν το περίμενε ούτε και εκείνη. Και αφού δεν μπορούσε να πει, είμαι μέντιουμ κι ήταν μαφιόζος, επαναφέρει τη λίστα του ντιουμ. Τον λέει καθαρά φανερό μαφιόζο του ΑΜ.

Σπυρακος (^^): Και τώρα η αποκάλυψη σοκ :P Χάρηκα που βγηκε ο σπυρακος και καποιοι με ακουσατε και με εμπιστευτηκατε, γιατι επρεπε να εμμείνουμε στην λιστα του ντουμ και να μην παραβλεψουμε τον "de facto" μαφιοζο που πρεπει να παραδεχτειτε ολοι οτι δεν ειχε δωσει και ιδιαιτερα δικαιωματα για να επιμενει τοσο σε αυτον ο Ντουμ. Πιστευω οτι βγαλαμε τον φανερο μας παιδια. Το θεμα ειναι τι θα κανουμε με τον Πολ. Ειδε κατι ο Ντουμ ή απλά τον πέταξε για να θολωσει τα νερα και να μην καρφωθει; Γιατι το ιδιο εκανε και με μεθ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Δεν έχω κάποιο συμφέρον αν πιστεύετε οτι ο τάδε είναι πληροφοριοδότης κι ο δείνα ντετέκτιβ. Είπες τη θεωρία σου κι εγώ τη δική μου. Παρατήρησες πράγματα κι έβγαλες συμπεράσματα και το ίδιο έκανα κι εγώ. Μου έκανε εντύπωση η αναφορά της μεθ σε σπαι σε άκυρο σημείο του παιχνιδιού και η επιμονή της σε αυτό το θέμα - είχε αναγκάσει μάλιστα τη σπαι να το σχολιάσει κάποια στιγμή. Συν το οτι ο Ικαρίονας έκανε κωλοτούμπες καθημερινά και μάλιστα κάποιες φορές αναίτιες, αυτά τα δύο με οδήγησαν στο συμπέρασμα αυτό που σας είπα και το είπα ως τροφή για σκέψη. Εξάλλου τους ίδιους πιθανούς μαφιόζους έχουμε, δε σημαίνει κάτι το οτι εγώ έχω βγάλει άλλα συμπεράσματα. Αν δηλαδή πατούσα σε αυτά τα συμπεράσματα και σας έλεγα "αλλάζω σε τάδε" τον οποίο τάδε θεωρείτε αθώο, να μου πεις βεβαίως οτι πάω να σας παραπλανήσω. Όμως εγώ συμφωνώ με το σχέδιό μας και θα το ακολουθήσω ως το τέλος.

Και ναι, η αλήθεια είναι οτι τα ποστ της μεθ δεν τα έχω δει πολύ προσεκτικά. Θα το κάνω τώρα.

Θες να κάνεις μία λίστα υπόπτων κι εσύ, για να καταλάβω που ακριβώς καταλήγουμε; Γενικά ξαναδες καλύτερα τα ποστ της μεθ και πιστεύω ότι θα καταλάβεις τι εννοώ. Δες, για την ώρα δεν έχει νόημα να μαλώνουμε, θα φανούν όλα στην πορεία.
Αλλά πρέπει να πιέσω όσο μπορώ για να βρω πιθανά σφάλματα και δικά μου και των παιδιών που αποχώρησαν.

Μια προσθήκη να κάνω γιατί λέω οτι έχουμε βγάλει τρεις μαφιόζους και δε σας παραπλανώ. Η Μελανία είχε δώσει ΚΑΙ τον Σπυράκο μετά που έφυγε εκείνος. Γι΄ αυτό το λέει αποκάλυψη - σοκ. Γιατί δεν το περίμενε ούτε και εκείνη. Και αφού δεν μπορούσε να πει, είμαι μέντιουμ κι ήταν μαφιόζος, επαναφέρει τη λίστα του ντιουμ. Τον λέει καθαρά φανερό μαφιόζο του ΑΜ.

Να σου πω κάτι; Μακάρι να ήξερε και για Σπυράκο και για spy. Και δεν αποκλείεται γιατί αν ήταν τόσο χαμηλά, εξηγείται και η κίνηση για το κάρφωμα για να μην έχουμε τόσο μεγάλο αριθμητικό πλεονέκτημα. Αλλά προτιμώ να φοβάμαι και την σκιά μου παρά να χαλαρώσω περισσότερο απ' ότι πρέπει και να την πατήσουμε άσχημα.
Αλλά ακόμη κι έτσι δεν αλλάζει το πόσο σημαντική είναι η σημερινή ψηφοφορία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Υπόψιν προς όποιους βρίσκονται κοντά ή δύνανται να έρθουν Καστοριά στο river party, τα βραδάκια εδώ διοργανώνεται παλέρμο και παίζουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Υπόψιν προς όποιους βρίσκονται κοντά ή δύνανται να έρθουν Καστοριά στο river party, τα βραδάκια εδώ διοργανώνεται παλέρμο και παίζουμε.

προσπάθησα πέρσι να τους μάθω.δεν πήγε καλά.έφυγα με νεύρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Υπόψιν προς όποιους βρίσκονται κοντά ή δύνανται να έρθουν Καστοριά στο river party, τα βραδάκια εδώ διοργανώνεται παλέρμο και παίζουμε.

:eek::eek::eek::eek:



είμαι εκτός χωριού. Επιστρέφω Παρασκευή. Δεν ξέρω αν κατέβω κάτω τη Παρασκευή αλλά το ΣΚ σίγουρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,052 μηνύματα.
Θες να κάνεις μία λίστα υπόπτων κι εσύ, για να καταλάβω που ακριβώς καταλήγουμε; Γενικά ξαναδες καλύτερα τα ποστ της μεθ και πιστεύω ότι θα καταλάβεις τι εννοώ. Δες, για την ώρα δεν έχει νόημα να μαλώνουμε, θα φανούν όλα στην πορεία.
Αλλά πρέπει να πιέσω όσο μπορώ για να βρω πιθανά σφάλματα και δικά μου και των παιδιών που αποχώρησαν.

Έχω πει τους υπόπτους μου σε αυτό το ποστ το πρωί.

Claire, Johnny, JKaradakov και με τις τελευταίες εξελίξεις προσθέτω πια με σιγουριά τον Wild. Δεν ξέρω ποιος είναι ο ΔΑ μεταξύ Τζόνυ και Ιορδάνη. Εννοείται κι η Ζωή.

Ίσως να έχεις δίκιο για τη μεθ. Δεν ξέρω αν έχει πια και πολλή σημασία εφόσον οι περισσότεροι συμφωνούμε στους υπόπτους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
:eek::eek::eek::eek:



είμαι εκτός χωριού. Επιστρέφω Παρασκευή. Δεν ξέρω αν κατέβω κάτω τη Παρασκευή αλλά το ΣΚ σίγουρα.


Θα είμαι εδώ μέχρι και Σάββατο μεσημέρι γιατί το βράδυ δουλεύω Θεσσαλονίκη. Αν έρθεις Παρασκευή ή εναλλακτικά νωρίς το Σάββατο, ισχύει η πρόταση για μπύρα. Παρασκευή θα παίξουμε και παλέρμο το βράδυ. Και Σάββατο λογικά θα παίξουν οι υπόλοιποι αλλά εγώ δεν θα είμαι. Επίσης, Σάββατο πρωί προς μεσημέρι θα υπάρχει κυνήγι θησαυρού που διοργανώνω εγώ. Πρέπει να ψάξεις στοιχεία, να λύσεις κάτι σχετικά εύκολους γρίφους κ.λπ. Δώρα παίρνουν όλοι. Καπέλα, μπλούζες, κασόνια μπύρες. Βλέπεις και πράττεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Έχω πει τους υπόπτους μου σε αυτό το ποστ το πρωί.

Claire, Johnny, JKaradakov και με τις τελευταίες εξελίξεις προσθέτω πια με σιγουριά τον Wild. Δεν ξέρω ποιος είναι ο ΔΑ μεταξύ Τζόνυ και Ιορδάνη. Εννοείται κι η Ζωή.

Ίσως να έχεις δίκιο για τη μεθ. Δεν ξέρω αν έχει πια και πολλή σημασία εφόσον οι περισσότεροι συμφωνούμε στους υπόπτους.

Η σημασία που έχει για την μεθ είναι ότι αν η μεθ είναι ντετέκτιβ τότε ο τζόνι δεν είναι μαφία, αλλά πιθανότατα πόρνη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top