Palermo #45 - Marvels Cinematic Universe comes to Palermo

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (Ψηφοφορία 28/7)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 4)
  • Eileen

    Ψήφοι: 1 25.0%
  • Σπυρακος (^^)

    Ψήφοι: 1 25.0%
  • Είμαι ΣΕ

    Ψήφοι: 2 50.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Τελευταιο οφφ τοπικ μήνυμα @τσαφ.
Θα το συζητήσουμε μετά, στο τέλος του παιχνιδιού. Σε καμιά περίπτωση δε θεωρώ τους υπόλοιπους παίκτες χαζούς και ούτε θέλω να σας προσβάλλω. Είναι ένας τρόπος παιχνιδιού, θα το συζητήσουμε μετά. Απλά σε καμιά περίπτωση δεν ήθελα να εκνευρίσω κάποιον σε τέτοιον βαθμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ComfortablySmug

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ComfortablySmug αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Πώς το λένε; Α ναι,ησυχία πριν την μπόρα.

Έρχεται το τέλος; Μπορεί.

Οff ( sorry δε ξέρω να βάζω spoiler)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Πώς το λένε; Α ναι,ησυχία πριν την μπόρα.

Έρχεται το τέλος; Μπορεί.

Άμα καθόμαστε και περιμένουμε τον ουρανό να πέσει στα κεφάλια μας, στο τέλος θα πέσει. Έλα ζωντανέψτε λίγο. Δεν τα πάμε και τόσο άσχημα :).


@Johnny, ok :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Ποτέ δεν ισχυρίστηκα ότι είμαι καλή στα μαθηματικά και πιθανότατα μέχρι τώρα να μην έχω φανεί και η πιο έξυπνη παίκτρια. Σωστά καταλάβατε, ακολουθεί χαζή ερώτηση:

Παράλληλα έχουν μοιραστεί κι οι εξής κάρτες: [...] 3x Τυμβωρυχία
Αν αυτό σημαίνει ότι υπάρχουν συνολικά 3 κάρτες, τότε..
Πώς φαίνεται ότι έχουν παιχτεί 4;

Αν έχω χάσει κάποιο επεισόδιο ή αν είναι πολύ χαζή η ερώτηση --> προκαταβολικά συγγνώμη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Αν αυτό σημαίνει ότι υπάρχουν συνολικά 3 κάρτες, τότε..

Πώς φαίνεται ότι έχουν παιχτεί 4;

Αν έχω χάσει κάποιο επεισόδιο ή αν είναι πολύ χαζή η ερώτηση --> προκαταβολικά συγγνώμη!
3 μοιράστηκαν στην αρχή.
1 μοιράστηκε την Κυριακή.
Σύνολο 4 Τυμβωρυχίες στο παιχνίδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
3 μοιράστηκαν στην αρχή.
1 μοιράστηκε την Κυριακή.
Σύνολο 4 Τυμβωρυχίες στο παιχνίδι.
Το είπα ότι ήταν χαζή ερώτηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Κάτσε ρε. Πάλι δεν υπάρχει θύμα; Ουάου. Ομολογώ πως δεν το περίμενα. Γεια σου ρε μάγισσα τσίφτισσα.

Τώρα ένα ακόμα ζήτημα, και ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη, έτσι κι αλλιώς δικό μου λάθος είναι. Προσπαθώ να βρω όλες αυτές τις ενδείξεις για την αθωότητα Ikariona , tsarachaf και Τάσου. Ψάχνω τόση ώρα τώρα, χωρίς να έχω βρει κάτι, αλλά είναι ιδιαίτερα ογκώδες το θέμα ήδη. Θα έπρεπε να το είχα κάνει νωρίτερα. Αλλά επειδή θέλω να λύσουμε το μυστήριο και να κερδίσουμε, αν ήταν εφικτή μια μικρή βοήθεια/καθοδήγηση, θα το εκτιμούσα. Αν όχι, δεν πειράζει, προχωράμε.

Σιγά μην σου δώσουμε μασημένη τροφή. Να ψάξεις μόνος σου να δεις τι είμαι. Κι αν δεν το βρεις και με θεωρείς ένοχο, ψήφισέ με. Δεν με έπεισαν αυτά που είπες για το σενάριό μου. Συνεχίζω να σε θεωρώ μαφιόζο.

Ωραία. Αν και είχα τον Τσαφ για μέρες με ερωτηματικό στη λίστα με τους πιθανούς ενόχους, από τα τελευταία που γράφει, ΝΟΜΙΖΩ ότι θα τον εμπιστευτώ. Έχει αναφέρει αρκετά άτομα που έχω κι εγώ. Δε θέλω να πιστεύω ότι κάποιος μπορεί να παίζει τόσο καλό θέατρο. Το ίδιο ισχύει και για τον Ικ. Προχωράμε με βάση αυτό.

Αυτό έλειπε να με έχεις ακόμη ένοχο. Είσαι λίγο στην κοσμάρα σου κι εσύ.

Καλημέρα !!

Όπως είδατε υπήρχαν 3 ΑΠ : 1 στον ΑΜ , 1 στην eileen (λογικά μαφιόζα) και 1 σε εμένα . Τουλάχιστον οι πιθανότητες λένε ότι 1 ΑΠ θα έχουν οι πολίτες (το πόσο μπορείς να εμπιστευτείς τις πιθανότητες βέβαια άλλου παπά ευαγγέλιο)

Δε θα σχολιάσω αν ξέρω ή όχι κάτι για την spy (καταλάθος είχα γράψει eileen) γιατί αυτό είναι ενάντια στο πνεύμα των κανόνων
Ένας από τους κύριους λόγους που επέλεξα την spy είναι ότι και οι αρκετοί (έρις εγώ tsara emilouko) τη θεωρούν ύποπτη αλλά δεν ήμουν σίγουρος ότι θα μπορούσε να δημιουργηθεί κύμα εναντίον της (αντίθετα στο johny θα ήταν σχετικά εύκολο)

Δε ξέρω και εγώ γιατί δεν έπεσε η ακύρωση. Δεν έχει καμία η μαφία,την είχε η ίδια η spy,φοβόταν το άτομο που την είχε ότι θα στοχοποιηθεί.....ειλικρινά δε ξέρω.

Προς Johny: Είχα ενημερώσει τη ΣΕ πριν σας το πω. Δε νομίζω ,ακόμα και μαφιόζος να ήμουν, ότι θα έλεγα τέτοιο ψέμα

Εμένα πάντως μου άρεσε πολύ η προφυλάκιση που έπαιξες και προς το παρόν σε προσθέτω στους αθώους. Η Guest 278211 δεν γίνεται να είχε καλό ρόλο έτσι όπως έπαιζε. Ήταν στην αφάνεια και κατ' εμέ την κρατούσαν επίτηδες επειδή είχε αρκετά χρήσιμες κάρτες για τη μαφία π.χ. νεκροφάνεια, και φοβόντουσαν μην φάνε προφυλάκιση. Πολύ πιθανόν να πίστευαν ότι οι αθώοι δεν είχαν προφυλάκιση και την πάτησαν. Ο Wild Boy αχρήστευσε την νεκροφάνειά του στη Himela σίγουρους ότι δεν παίζει μάγισσα μέσα στο παιχνίδι και ότι δεν κινδυνεύουν από προφυλάκιση. Και την πάτησαν. Την ακύρωση προφυλάκισης ή την είχε η Deutsch Lover και χάθηκε (πράγμα που σημαίνει ότι κάναμε το τέλειο combo) ή την έχει ο Karadakov που του το είχα πει κι άλλη φορά από κάτι πράγματα που είχε πει, ότι προετοίμαζε να σώσει μαφιόζο. Αν όμως την έριχνε τώρα έσκαβε τον λάκκο του.


Για να προλάβω τη δολοφονία επειδή νομίζω ότι μπορεί να φύγω σήμερα, αν θέλετε να βγάλετε έξω μαφιόζους ψηφίστε Ειλιν, Wild-boy που δεν πείθει κανέναν με αυτά που λέει, λογικά και την Claire. O Comfortably δεν νομίζω πλεον ότι είναι μέλος της μαφίας μετά από αυτή την κίνηση του, δεν μπορεί, όλες οι ΑΠ στη μαφια έπεσαν; Και στο κάτω κάτω η Σπυριδουλα αν ήθελε μπορεί να είχε βοηθήσει εδώ και τόσο καιρό στο παιχνίδι αλλά δεν μας ειπε και πολλά. Ίσως η μαφία κρατάει την ακύρωση προφυλάκισης για να παιχτεί την κατάλληλη στιγμή, όταν θα χρειάζονται το αριθμητικό πλεονέκτημα. Τέλος πάντων, και ναι, αν θέλετε να βγάλετε μαφιόζους μην πατε ούτε στον Johnny που λογικά έχει βοηθητικό κακό ρόλο, ούτε στη Μελάνια που λογικά είναι πολίτης και έχω πει πολλές φορές γιατί, γιατί βλέπω ότι πολλοί προσπαθείτε να τους κατηγορήσετε αλλά αν μας ενδιαφέρουν τα νούμερα, τότε δεν πρέπει να φύγουν αυτοί. Αν θέλετε να βρούμε τον ΔΑ, κάτι που θα μας βοηθούσε σίγουρα, ας το προσπαθήσουμε, αν και θα είναι μεγάλο ρίσκο. Αυτά και περισσότερα αν είμαι ακόμα μαζί σας αργοτερα :P

Από κάτι κείμενα που ξαναδιάβασα κατέληξα ξανά ότι ο Wild Boy δεν γίνεται να έχει καλό ρόλο. Δεν βγαίνουν τα νούμερα εκ της ατόπου απαγωγής. Αν είναι αθώος, τότε βγαίνει κακός ρόλος ανάμεσα σε tsarachaf και Τάσο και δεν το πιστεύω αυτό. Άρα είναι κακός. Άντε βρε που φοβάσαι τη δολοφονία. Δεν έχεις καταλάβει ότι έχουμε καλούς συμμάχους στο παιχνίδι οι αθώοι; :)

Λοιπόν επειδή όπως καταλαβαίνω θα είμαι ο επόμενος στόχος. Καλύτερα να παίξω από τώρα το χαρτί μου για να σκεφτούμε όλα τα πιθανά σενάρια.

Τυμβωρυχία στον SouKouu.



Για να δούμε. Λέτε να έχω πέσει τόσο έξω; :hmm:


Αυτή η κίνηση θα καταλάβεις αργότερα ότι ήταν το μεγαλύτερο λάθος που θα μπορούσε να κάνει ένας μαφιοζος. Παρεμπιπτόντως σας έλεγα ότι αυτός είχε τη τυμβωρυχία των κακών και γι' αυτό κατηγορούσε συνέχεια Τάσο, tsarachaf και εμένα. Για να τη ρίξει έτσι στα ξαφνικά. Δεν είναι ηλίθιος. Κάνει τον ηλίθιο. Κι εγώ προσωπικά δεν πρόκειται να δεχτώ να χάσω από έναν τέτοιο τύπο. Άντε την Eileen να δεχτώ να με κερδίσει αν και περίμενα κι απ' αυτήν να παίξει ως μαφιόζα άλλου στυλ παιχνίδι, με ευφάνταστα σενάρια κλπ και όχι να κρύβεται στα μουλωχτά γράφοντας αραιά και που.

Πλέον δεν παίζουν άλλες τυμβωρυχίες, ούτε προφυλακίσεις, οπότε μπορούμε να κοιμόμαστε λίγο πιο άνετα τα βράδια.

Άρα σήμερα έσωσε μάγισσα.
Οκ ο Τζόνι είναι σίγουρα μαφία. Υποθέτω ότι το έκαναν για να χασουμε το πλεονέκτημα στην ηχω

Για το δεύτερο, δεν νομίζω. Είναι φανερό ότι μπερδεύτηκαν με τους ρόλους. Έβγαλαν τον Dimitris S. επειδή λογικά τον χτύπησαν κάποιο βράδυ και μετά χτύπησαν κάποιον άλλο που επίσης σώθηκε (από τον γιατρό όπως φάνηκε μέσω της τυμβωρυχίας) και δεν ήξεραν ποιος είναι τι. Οπότε για να μη ρισκάρουν να χάσουν άλλο kill έπαιξαν την τυμβωρυχία στον Dimitris S. για να δουν αν είναι αλεξίσφαιρο ή άλλος ρόλος (πράγμα που θα σήμαινε ότι το αλεξίσφαιρο θα ήταν ο άλλος που χτύπησαν και σώθηκε). Επίσης, ακριβώς έχουν μπερδευτεί με τους ρόλους και έτσι ψάχνουν να βρουν τυχόν πληροφοριοδότες ή ντετέκτιβ για κάρφωμα. Μ' αυτό το πλευρό να κοιμούνται ότι θα τους βρουν.

Γιάννη, είπες "να έπεσα τόσο έξω δεν παίζει". Ωραία, πες μας ξεκάθαρα τι περίμενες με αυτή σου την κίνηση. Πώς πίστευες ότι θα μας βοηθήσει;

Γιατί, ειλικρινά δε σε καταλαβαίνω. Και εχθές που με ρώτησες τι πιστεύω για τον ΣΚ, είχα πει να τον φέρουμε πίσω.

Πραγματικά σταμάτα να του μιλάς. Τι δεν καταλαβαίνεις να πάρει; Μαφιόζος είναι. Φτάνει.


Ρε παιδιά, απορώ γιατί παιδεύεστε τόσο και ασχολείστε και με το πεταμένο το τρολλ.

Είναι πολύ απλό γιατί το έκανε. Είχαν σκάσει στην μαφία που έχασαν τόσες δολοφονίες και ήθελαν να δουν γιατί. Είχαν τον σουκου για γιατρό ή μάγισσα και του έσκασαν την τυμβωρυχία για να δουν τι είναι και να καταλάβουν ποιος ρόλος μένει μέσα και τους έκανε την ζημιά. Κάθεστε και αναλύετε και του μιλάτε.Λες κι έχει πει μισή σοβαρή κουβέντα σε όλο το παιχνίδι και περιμένετε να πει τώρα.

Μην το ταΐζετε άλλο!!

Μα δηλαδή έλεος. Κάθονται και μιλάνε με τον Johnny τώρα.

Κι όμως, νομίζω ότι ο Γιάννης είναι απλά άπειρος παίκτης. Αν ήταν μαφιόζος θα τον άφηναν να παίζει έτσι;

Ποιος άπειρος παίχτης μωρέ; Σοβαρά; Γι' αυτό δεν σε σκοτώνουν εσένα οι μαφιόζοι. Γιατί λες ό,τι να 'ναι, οπότε
δεν τους κάνεις ζημιά.

Δεν τον έχω για ένοχο. Είναι πιο πιθανόν να είναι άπειρος παίκτης. Τέλος πάντων, θα δούμε.

Θέλω να δω τι θα πει ο ΙΚ. Αλήθεια πού είναι;

Πίνω μπύρες στο river party. Άλλωστε σας είπα και χτες ότι αν οι υπολογισμοί μου είναι σωστοί, δεν θα είχαμε θύμα σήμερα. Και επειδή ως ψωνάρα πιστεύω πως πάντα οι υπολογισμοί μου είναι σωστοί και ότι είμαι γαμάτος παίχτης, προτίμησα να απολαύσω μερικά μπυρόνια ανέμελος και ήρεμος πως οι υπολογισμοί μου θα βγουν για άλλη μια φορά σωστοί. Όπως και έγινε. Μπράβο στη μάγισσα. Μπορεί να έσωσε το παιχνίδι.

Απευθύνομαι στην Eileen. Αρκετούς μήνες πριν όταν παρακολουθούσα το προηγούμενο παιχνίδι και ήσουν ΣΕ, είχες πει ότι αν ποτέ ήσουν μαφιόζα θα με σκότωνες πρώτο γύρο. Το ότι δεν το έκανες, μπορεί και να είναι ο λόγος για τον οποίο θα χάσεις το παιχνίδι. Και το λέω αυτό επειδή νομίζω πως μέσω του διαβάσματος που έκανα είμαι αρκετά κοντά στη λύση του παιχνιδιού. Με μια καλή τυμβωρυχία πάνω μου όλα αυτά θα τα είχατε αποφύγει. Οι αθώοι έχουμε αρκετό δρόμο ακόμη για να κερδίσουμε και δεν είναι σίγουρο αλλά έχουμε ελπίδες μετά την αποχώρηση της spy θαρρώ.

Eileen, Wild Boy, Johnny, Karadakov είναι οι επόμενοι που πρέπει να φύγουν. Τρεις μαφιόζοι ανάμεσά τους και ένας ΔΑ. Εμμένω στο σενάριο που έγραψα για Karadakov ΔΑ γιατί είμαι αρκετά σίγουρος πως ο Wild Boy είναι μαφιόζος. Αν το προσέξατε όλοι οι μέχρι στιγμής μαφιόζοι ήταν άτομα που έμπαιναν και έγραφαν μια στο τόσο. Eileen, Wild Boy, Deutsch Lover....Προσέξτε πόσο έγραφαν όλοι αυτοί. Το ίδιο ακριβώς και η Guest 278211. Γι' αυτό πιστεύω ότι ήταν μαφιόζα. Ο Johnny αποτελεί εξαίρεση γιατί χρειάζεται πάντα κι αυτός που παριστάνει τον χαζό για να σπαμάρει και να μπερδεύει. Κι ο Karadakov επίσης λιγομίλητος. Πρέπει να φύγουν όλοι τους. Ψηφίζω τυπικά JKARADAKOV τον οποίο θα ψηφίσω και μετά το τέλος της ψηφοφορίας γιατί έχω ένα προαίσθημα πως δεν θα είμαι μαζί σας αύριο. Σε περίπτωση που πέφτουμε έξω στον ΔΑ και είναι η Himela και έτσι έκαναν αυτό που σας είχα πει, να τη σκοτώσουν για να αθωωθεί από μέντιουμ και μετά να την επαναφέρουν, τότε απλώς θα φύγει ένας πολίτης λόγω ΔΑ αλλά μας παίρνει πλέον νομίζω. Καλύτερα όμως να βγάλουμε τον πιο πιθανό ΔΑ με βάση το σενάριό μου και έτσι να είμαστε πιο καλυμένοι. Αυτά από μένα. Θα ξαναμπώ σε κάποια φάση μετά το τέλος της ψηφοφορίας για να ψηφίσω τον Karadakov και μετά θα αράξω λίγο πλάι στο ποταμάκι με κάποιες αιθέριες υπάρξεις. Θα έχω το νου μου ωστόσο για τυχόν εκπλήξεις, αν και ομολογώ πως τώρα που έφυγαν προφυλακίσεις και τυμβωρυχίες, το πολύ πολύ καμιά νεκροφάνεια να πέσει. Μακάρι να την είχε η Deutsch ή η Guest 278211 και να χάθηκε.

Αθώοι: tsarachaf, Τάσος (κι ας εξαφανίστηκε), Emilouko, Έριδα, methexys και πλέον βάζω και τον Comfortably. Μελανία μπορεί τελικά να είναι αθώα αλλά μπερδεύει πολύ το παιχνίδι και δεν μου άρεσε που έλεγε πιθανή αθώα τη Guest 278211. Mείνετε στην παραπάνω εξάδα για σιγουριά. Αρνούμαι να δεχτώ ακόμη πως ο Σπυράκος ήταν μαφιόζος. Μακάρι να ήταν αλλά μου φαίνεται πολύ τραβηγμένο να μην έκανε τίποτε να σωθεί και να σπατάλησε η Eileen δύο κάρτες της για να σωθεί εκείνη και να φύγει αυτός. Too much. Θα παίξω με το δύσκολο σενάριο ότι έχουν φύγει δύο μαφιόζοι (Deutsch, Guest 278211). Και μας μένουν 4: Eileen, Wild Boy, Johnny και ένας ανάμεσα σε Claire και Μελανία. ΔΑ Karadakov ή Himela. Προτιμώ το σενάριο με τον πρώτο και τη δεύτερη ως πόρνη. Αυτά από μένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
off
Αυτό έλειπε να με έχεις ακόμη ένοχο. Είσαι λίγο στην κοσμάρα σου κι εσύ.
Αυτό είναι το μόνο σίγουρο. Βλέπω ότι δε λειτουργώ αυτό το διάστημα γενικά. Είμαι υπερβολικά πολύ κουρασμένη.

Πού είναι ο ψυχολόγος αυτής της πόλης; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Η τυμβωρυχία παίχτηκε στον σουκου.



Λοιπόν για να τελειώνουμε. Ότι έχεις πόσες μέρες που απλώς τρολλάρεις είναι γεγονός. Αν είσαι με την μαφία, είναι απλώς ντροπή σου που συμπεριφέρεσαι έτσι. Αν είσαι με τους πολίτες τα πράγματα είναι ακόμη χειρότερα. Τα υπόλοιπα στο post game.

Ναι, ναι σορρυ είμαι κι από ταξίδι..shoot me :redface: Το μέντιουμ μπορεί να ρωτήσει για τη σπαι σωστά; Αν ζει, ας μάθει μη κάναμε παλι τρύπα στο νερό. Αν και δε νομίζω να μην είναι ενοχη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
@tsarachaf
Δεν τα παμε και τοσο άσχημα, αλλα ο αθωος Τάσος θα βγει απο απουσίες, δεν ξερω, δεν γίνεται να τον ειδοποιησει καποιος που τον ξερει να μην παρει απουσια;

Ψηφίζω τυπικα Eileen
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
@tsarachaf
Δεν τα παμε και τοσο άσχημα, αλλα ο αθωος Τάσος θα βγει απο απουσίες, δεν ξερω, δεν γίνεται να τον ειδοποιησει καποιος που τον ξερει να μην παρει απουσια;
Έχει ειδοποιηθεί από τη ΣΕ.
Να υπενθυμίσω ότι η επικοινωνία μεταξύ των παιχτών απαγορεύεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Είμαι από κινητό.. αύριο θα κάτσω να σας διαβάσω γτ δεν είχα προλάβει αυτές τις μέρες λόγω κάποιων συμβάντων συγγνώμη.. ψήφος σε Eileen και τα λέμε πάλι αυριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Παρόντες όλοι σήμερα...

Η τελική λίστα της ημέρας:
Ψηφοφορία για Τρίτη 1/8
  1. Claire Rentfield --> Eileen
  2. ComfortablySmug --> Eileen
  3. Eileen --> methexys
  4. Emilouko --> ~Melania~
  5. Himela --> Eileen
  6. Ikarionas --> JKaradakov
  7. JKaradakov --> Eileen
  8. Johnny15 --> Έρις
  9. ~Melania~ --> Eileen
  10. methexys --> Eileen
  11. PolGR1509 --> Eileen
  12. tsarachaf --> Eileen
  13. Wild_Boy --> Eileen
  14. Ερις -->Johnny15
  15. Τάσος97 --> Eileen

Ψήφοι
10 Eileen
1 JKaradakov
1 Johnny 15
1 ~Melania~
1 methexys
1 Έρις

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Emmanouilmyrgia - Ποινή 25/7
aggelogiannos - Δολοφονία 27/7
Nefeli Graf - Ψηφοφορία 27/7
Σπυρακος (^^) - Ψηφοφορία 28/7
Deutsch... Lover - Δολοφονία 31/7
Guest 278211 - Άμεση Προφυλάκιση 31/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
DumeNuke [Αντίπαλος Μαφιόζος] - Ψηφοφορία 25/7 & Τυμβωρυχία
Fast [Πολίτης Β] - Ψηφοφορία 24/7 & Τυμβωρυχία
Dimitris S [Αλεξίσφαιρο Γιλέκο] - Άμεση Προφυλάκιση 30/7 & Τυμβωρυχία
Soukouu [Γιατρός] - Δολοφονία 31/7 & Τυμβωρυχία

Απουσίες
~Melania~ #1
Guest 278211 #1
Τάσος97 #1 #2

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Fast
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από DumeNuke
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ComfortablySmug
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από methexys
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από methexys
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Soukouu
Ενεργοποίηση ιδιότητας Δικηγόρου: Μηδενισμός Ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Deutsch... Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Τάσος97
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Wild_Boy
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από ComfortablySmug
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Johnny15
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Και πέφτει η νύχτα στο Παλέρμο...
Σήμερα έχετε υποχρεωτικά ψηφοφορία, καμία πιθανότητα ακύρωσής της πλέον. :popcorn:

Ψηφοφορία για Τετάρτη 2/8
  1. Claire Rentfield
  2. ComfortablySmug
  3. Eileen
  4. Emilouko
  5. Himela
  6. Ikarionas
  7. JKaradakov
  8. Johnny15
  9. ~Melania~
  10. methexys
  11. PolGR1509
  12. tsarachaf
  13. Wild_Boy
  14. Ερις
  15. Τάσος97

Ψήφοι
---

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Emmanouilmyrgia - Ποινή 25/7
aggelogiannos - Δολοφονία 27/7
Nefeli Graf - Ψηφοφορία 27/7
Σπυρακος (^^) - Ψηφοφορία 28/7
Deutsch... Lover - Δολοφονία 31/7
Guest 278211 - Άμεση Προφυλάκιση 31/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
DumeNuke [Αντίπαλος Μαφιόζος] - Ψηφοφορία 25/7 & Τυμβωρυχία
Fast [Πολίτης Β] - Ψηφοφορία 24/7 & Τυμβωρυχία
Dimitris S [Αλεξίσφαιρο Γιλέκο] - Άμεση Προφυλάκιση 30/7 & Τυμβωρυχία
Soukouu [Γιατρός] - Δολοφονία 31/7 & Τυμβωρυχία

Απουσίες
~Melania~ #1
Guest 278211 #1
Τάσος97 #1 #2

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Fast
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από DumeNuke
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ComfortablySmug
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από methexys
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από methexys
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Soukouu
Ενεργοποίηση ιδιότητας Δικηγόρου: Μηδενισμός Ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Deutsch... Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Τάσος97
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Wild_Boy
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από ComfortablySmug
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Johnny15
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Σήμερα έχετε υποχρεωτικά ψηφοφορία, καμία πιθανότητα ακύρωσής της πλέον. :popcorn:

Τυπικά, εγώ την έχω ακόμα την ΑΠ στα χέρια μου... :whistle::whistle: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Τυπικά, εγώ την έχω ακόμα την ΑΠ στα χέρια μου... :whistle::whistle: :P
Και θα σου μείνει για πάντα εκεί, μαζί με κάτι άλλο... :beating:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Και θα σου μείνει για πάντα εκεί, μαζί με κάτι άλλο... :beating:

Το κάτι άλλο πρόλαβα και το έπαιξα πριν με βγάλουν έξω... ;)

/spam off
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Εμένα πάντως μου άρεσε πολύ η προφυλάκιση που έπαιξες και προς το παρόν σε προσθέτω στους αθώους. Η Guest 278211 δεν γίνεται να είχε καλό ρόλο έτσι όπως έπαιζε. Ήταν στην αφάνεια και κατ' εμέ την κρατούσαν επίτηδες επειδή είχε αρκετά χρήσιμες κάρτες για τη μαφία π.χ. νεκροφάνεια, και φοβόντουσαν μην φάνε προφυλάκιση. Πολύ πιθανόν να πίστευαν ότι οι αθώοι δεν είχαν προφυλάκιση και την πάτησαν. Ο Wild Boy αχρήστευσε την νεκροφάνειά του στη Himela σίγουρους ότι δεν παίζει μάγισσα μέσα στο παιχνίδι και ότι δεν κινδυνεύουν από προφυλάκιση. Και την πάτησαν. Την ακύρωση προφυλάκισης ή την είχε η Deutsch Lover και χάθηκε (πράγμα που σημαίνει ότι κάναμε το τέλειο combo) ή την έχει ο Karadakov που του το είχα πει κι άλλη φορά από κάτι πράγματα που είχε πει, ότι προετοίμαζε να σώσει μαφιόζο. Αν όμως την έριχνε τώρα έσκαβε τον λάκκο του.

Κι εμένα μου άρεσε η προφυλάκιση, αλλά πλέον ανησυχώ μήπως είναι πολύ καλό για να είναι αληθινό.

Από κάτι κείμενα που ξαναδιάβασα κατέληξα ξανά ότι ο Wild Boy δεν γίνεται να έχει καλό ρόλο. Δεν βγαίνουν τα νούμερα εκ της ατόπου απαγωγής. Αν είναι αθώος, τότε βγαίνει κακός ρόλος ανάμεσα σε tsarachaf και Τάσο και δεν το πιστεύω αυτό. Άρα είναι κακός. Άντε βρε που φοβάσαι τη δολοφονία. Δεν έχεις καταλάβει ότι έχουμε καλούς συμμάχους στο παιχνίδι οι αθώοι; :)

Η αλήθεια είναι ότι πρέπει να υπάρχουν μαφιόζοι ανάμεσα σε Claire, Wild, Comfortably και Ιορδάνη. Αλλιώς δεν βγαίνει. Εκτός αν έχουν κάνει παιχνιδάρα η Έρις και ο Τάσος και έχουμε φάει τα μούτρα μας. Ή αν έγινε επική μπλόφα με μέθεξη. Αλλά θα φανεί στην πορεία υποθέτω. Λογικά αύριο θα πέσουν μερικές μάσκες αν το χειριστούμε σωστά.

Πίνω μπύρες στο river party. Άλλωστε σας είπα και χτες ότι αν οι υπολογισμοί μου είναι σωστοί, δεν θα είχαμε θύμα σήμερα. Και επειδή ως ψωνάρα πιστεύω πως πάντα οι υπολογισμοί μου είναι σωστοί και ότι είμαι γαμάτος παίχτης, προτίμησα να απολαύσω μερικά μπυρόνια ανέμελος και ήρεμος πως οι υπολογισμοί μου θα βγουν για άλλη μια φορά σωστοί. Όπως και έγινε. Μπράβο στη μάγισσα. Μπορεί να έσωσε το παιχνίδι.

Πιες μια και για μας ρε συ... :P :beer:

Αθώοι: tsarachaf, Τάσος (κι ας εξαφανίστηκε), Emilouko, Έριδα, methexys και πλέον βάζω και τον Comfortably. Μελανία μπορεί τελικά να είναι αθώα αλλά μπερδεύει πολύ το παιχνίδι και δεν μου άρεσε που έλεγε πιθανή αθώα τη Guest 278211. Mείνετε στην παραπάνω εξάδα για σιγουριά. Αρνούμαι να δεχτώ ακόμη πως ο Σπυράκος ήταν μαφιόζος. Μακάρι να ήταν αλλά μου φαίνεται πολύ τραβηγμένο να μην έκανε τίποτε να σωθεί και να σπατάλησε η Eileen δύο κάρτες της για να σωθεί εκείνη και να φύγει αυτός. Too much. Θα παίξω με το δύσκολο σενάριο ότι έχουν φύγει δύο μαφιόζοι (Deutsch, Guest 278211). Και μας μένουν 4: Eileen, Wild Boy, Johnny και ένας ανάμεσα σε Claire και Μελανία. ΔΑ Karadakov ή Himela. Προτιμώ το σενάριο με τον πρώτο και τη δεύτερη ως πόρνη. Αυτά από μένα.

Εγώ στην θέση σου θα περίμενα λίγο πριν αθωώσω τον Comfortably, γιατί μου φαίνεται πολύ βολική κίνηση σε πολύ βολικό σημείο...

Ναι, ναι σορρυ είμαι κι από ταξίδι..shoot me :redface: Το μέντιουμ μπορεί να ρωτήσει για τη σπαι σωστά; Αν ζει, ας μάθει μη κάναμε παλι τρύπα στο νερό. Αν και δε νομίζω να μην είναι ενοχη.

Δεν σε μάλωσα, απλώς το ανέφερα για να μην μπερδευτεί κανένας.

Είμαι από κινητό.. αύριο θα κάτσω να σας διαβάσω γτ δεν είχα προλάβει αυτές τις μέρες λόγω κάποιων συμβάντων συγγνώμη.. ψήφος σε Eileen και τα λέμε πάλι αυριο

Άμαν ρε Τάσο αγόρι μου, με τρόμαξες. Τις ευχές μου τις άκουσες που κόντεψες να μείνεις από απουσίες να ξέρεις :P


Τώρα που το θυμήθηκα... Μελανία;;; Πού είσαι καλή μου;;;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Κι εμένα μου άρεσε η προφυλάκιση, αλλά πλέον ανησυχώ μήπως είναι πολύ καλό για να είναι αληθινό.

Kαι μόνο που ο Johnny έριξε τυμβωρυχία στον σούκου και όχι στη Guest 278211 με ανακουφίζει οτι βγάλαμε μαφιόζα. Προσπαθούν να μειώσουν και τους νεκρούς αθώους για να δυσκολέψουν την ηχώ μας. Και όλο αυτό δείχνει κι ότι έχουν κι οι ίδιοι ηχώ στα χέρια τους και θέλουν βοήθεια. Και νεκροφάνεια να έχουν ακόμη δεν θα την παίξουν επειδή θέλουν κακούς νεκρούς. Και ασφαλώς την ηχώ θα την παίξει ο wild ή ο johnny. Μέχρι στιγμής οι αθώοι εκεί είναι aggelogiannos, emmanouil και λογικά Νεφέλη. Ενώ κακοί οι deutsch, Guest 278211 και ίσως Σπυράκος. 3-3 Ένας αθώος θα πεθάνει και το βράδυ οπότε θα είμαστε 4-3. Βιάστηκε η μέθεξυς να παίξει και τη τυμβωρυχία της. Ψηφίζω KARADAKOV.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τετάρτη 2/8
  1. Claire Rentfield
  2. ComfortablySmug
  3. Eileen
  4. Emilouko
  5. Himela
  6. Ikarionas --> JKaradakov
  7. JKaradakov
  8. Johnny15
  9. ~Melania~
  10. methexys
  11. PolGR1509
  12. tsarachaf
  13. Wild_Boy
  14. Ερις
  15. Τάσος97

Ψήφοι
1 JKaradakov

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Emmanouilmyrgia - Ποινή 25/7
aggelogiannos - Δολοφονία 27/7
Nefeli Graf - Ψηφοφορία 27/7
Σπυρακος (^^) - Ψηφοφορία 28/7
Deutsch... Lover - Δολοφονία 31/7
Guest 278211 - Άμεση Προφυλάκιση 31/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
DumeNuke [Αντίπαλος Μαφιόζος] - Ψηφοφορία 25/7 & Τυμβωρυχία
Fast [Πολίτης Β] - Ψηφοφορία 24/7 & Τυμβωρυχία
Dimitris S [Αλεξίσφαιρο Γιλέκο] - Άμεση Προφυλάκιση 30/7 & Τυμβωρυχία
Soukouu [Γιατρός] - Δολοφονία 31/7 & Τυμβωρυχία

Απουσίες
~Melania~ #1
Guest 278211 #1
Τάσος97 #1 #2

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Fast
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από DumeNuke
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ComfortablySmug
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από methexys
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από methexys
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Soukouu
Ενεργοποίηση ιδιότητας Δικηγόρου: Μηδενισμός Ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Deutsch... Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Τάσος97
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Wild_Boy
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από ComfortablySmug
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Johnny15
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top