Palermo #45 - Marvels Cinematic Universe comes to Palermo

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (Ψηφοφορία 28/7)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 4)
  • Eileen

    Ψήφοι: 1 25.0%
  • Σπυρακος (^^)

    Ψήφοι: 1 25.0%
  • Είμαι ΣΕ

    Ψήφοι: 2 50.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Α, ψηφίζω Eileen
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Αν την έχει πολίτης μπορεί να φοβάται να την παίξει γιατί στη μαφία σίγουρα θα υπάρχει ακύρωση.
Επίσης νομίζω δεν μπορεί να παιχτεί σήμερα εφόσον έχει παιχτεί της Αηλιν.

Μάλιστα. Μάλλον το 2ο, δεν νομίζω να φοβούνται να την παίξουν σε αυτό το σημείο που βρισκόμαστε. Τέλος πάντων, από αύριο θα δούμε :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Μάλιστα. Έχω εξηγήσει πολλές φορές το σκεπτικό μου για τον ικαρίωνα, δεν θα το κάνω ξανά, γιατί θα εκθέσω και τον ρόλο του που πιστεύω ότι έχει ήδη εκτεθεί αρκετά. Δεν έχω να πω κάτι άλλο.

Μάλιστα. Το να παριστάνει αυτον τον οποιον ρολο λες; Δεν γινεται; Το να εχεις κανει λάθος εν ολίγοις.

Ξέρω οτι δεν ειναι ΜΟΝΟ τα ποστ στο παιχνίδι, αλλα για καποιους ειναι η μονη πηγη. Και στα ποστ ο καθενας μπορεί να προσποιείται ότι θελει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ComfortablySmug

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ComfortablySmug αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Tsara και emilouko (ναι σωστά διαβάσατε) ξαναπείτε λίγο την εξάδα των μαφιόζων σας (κατά προτίμηση χωρίς εμένα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Tsara και emilouko (ναι σωστά διαβάσατε) ξαναπείτε λίγο την εξάδα των μαφιόζων σας (κατά προτίμηση χωρίς εμένα)
Σε εξάδα δεν έχω καταλήξει φουλ αλλά τα άτομα που μου βγαίνουν κακοί ρόλοι είναι:
σπαη-ακ, eileen, deutch (pethane), τζονι15, καραντακοβ.
Πιστεύω ότι εν τέλει (αν δεν είναι η μέθεξις) ένας κακός ρόλος ήταν ανάμεσα σε Νεφέλη/Σπυράκο.
Και πάλι το ίδιο με κλαιρ/μελανία.
Αλλιώς δεν μου βγαίνουν τα νούμερα γιατί έχω αποκλείσει και εσένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Μάλιστα. Το να παριστάνει αυτον τον οποιον ρολο λες; Δεν γινεται; Το να εχεις κανει λάθος εν ολίγοις.

Ξέρω οτι δεν ειναι ΜΟΝΟ τα ποστ στο παιχνίδι, αλλα για καποιους ειναι η μονη πηγη. Και στα ποστ ο καθενας μπορεί να προσποιείται ότι θελει.

Στον συγκεκριμένο θεωρώ εξαιρετικά απίθανό να έχω κάνει λάθος, αφού ρωτάς. Στο γιατί θα πρέπει να αρκεστείς στο ότι έχω ήδη πει.

Tsara και emilouko (ναι σωστά διαβάσατε) ξαναπείτε λίγο την εξάδα των μαφιόζων σας (κατά προτίμηση χωρίς εμένα)

Κανονικά πρέπει να σε στείλω να διαβάσεις ποστ, αλλά τέσπα.
1. Eileen
2. Deutsch... Lover
3. Guest 278211
4. Johnny15
5. Claire ή εσύ
6. Wild(?) ή JKaradakov(?)

ΔΑ: JKaradakov(?)(αν είναι ο Wild μαφία), PolGR(?)
Πόρνη: δε ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
tsarachaf επειδή έχεις γράψει 2 φορές ότι τρολλάρω. Δεν τρολλάρω. Είναι ο τρόπος μου για να καταλάβω το παιχνίδι. Τις υποψίες μου στον Ικαρίονα τις είχα εξηγήσει. Το λάθος μου, που δε θα το ξανακάνω αν παίξω, είναι που δεν κρατούσα μπλοκάκι με σημειώσεις. Τώρα σε ένα thread με 1350 ποστ μου είναι αδύνατον να πάω να ψάξω να βρω τι είναι ο καθένας. Εντάξει, δεν τα έχω ξεχάσει και όλα, διαβάζω ενεργά το τόπικ, απλά λεπτομέρειες του τι είπε κάποιος σε μια μικρή παράγραφο πχ δε θυμάμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Στον συγκεκριμένο θεωρώ εξαιρετικά απίθανό να έχω κάνει λάθος, αφού ρωτάς. Στο γιατί θα πρέπει να αρκεστείς στο ότι έχω ήδη πει.



Κανονικά πρέπει να σε στείλω να διαβάσεις ποστ, αλλά τέσπα.
1. Eileen
2. Deutsch... Lover
3. Guest 278211
4. Johnny15
5. Claire ή εσύ
6. Wild(?) ή JKaradakov(?)

ΔΑ: JKaradakov(?)(αν είναι ο Wild μαφία), PolGR(?)
Πόρνη: δε ξέρω.

Και η Claire και ο Comfortably για εμενα, πορνη ο Johnny.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Και η Claire και ο Comfortably για εμενα, πορνη ο Johnny.

Μα μέσα είναι και οι δύο σ' αυτή την λίστα... Το εσύ είναι επειδή ήταν παράθεση στον Comfortably

tsarachaf επειδή έχεις γράψει 2 φορές ότι τρολλάρω. Δεν τρολλάρω. Είναι ο τρόπος μου για να καταλάβω το παιχνίδι. Τις υποψίες μου στον Ικαρίονα τις είχα εξηγήσει. Το λάθος μου, που δε θα το ξανακάνω αν παίξω, είναι που δεν κρατούσα μπλοκάκι με σημειώσεις. Τώρα σε ένα thread με 1350 ποστ μου είναι αδύνατον να πάω να ψάξω να βρω τι είναι ο καθένας. Εντάξει, δεν τα έχω ξεχάσει και όλα, διαβάζω ενεργά το τόπικ, απλά λεπτομέρειες του τι είπε κάποιος σε μια μικρή παράγραφο πχ δε θυμάμαι.

Άρα εμείς που καθόμαστε και διαβάζουμε και ξαναδιαβάζουμε τα πάντα, είμαστε μαλάκες έτσι;; Οκ, μάλλον πρέπει να ζητήσω μια συγγνώμη από τον ικαρίωνα, γιατί δεν σε έβρισε αρκετά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Άρα εμείς που καθόμαστε και διαβάζουμε και ξαναδιαβάζουμε τα πάντα, είμαστε μαλάκες έτσι;; Οκ, μάλλον πρέπει να ζητήσω μια συγγνώμη από τον ικαρίωνα, γιατί δεν σε έβρισε αρκετά...

Σορρυ κιόλας αλλά αν διαβάζετε και ξαναδιαβάζετε τα πάντα και έχετε καταφέρει να βγάλετε μόνο πολίτες προς το παρόν, δεν είναι επιχείρημα υπέρ σας αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Σορρυ κιόλας αλλά αν διαβάζετε και ξαναδιαβάζετε τα πάντα και έχετε καταφέρει να βγάλετε μόνο πολίτες προς το παρόν, δεν είναι επιχείρημα υπέρ σας αυτό.

Όπως έχω ξαναπεί δεν γίνεται ελάχιστα άτομα μόνο, χωρίς να παίξουν και κάρτες να κουβαλήσουν μόνοι τους το παιχνίδι. Άσε που δεν είπε κανένας ότι δεν κάνουμε λάθη....

Αλλά βλέπω τουλάχιστον άρχισες να διαχωρίζεις τις ομάδες και να μας πηγαίνεις ως οι άλλοι. Κομπλέ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Την κλίκα Ικαρίονα εννοούσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Την κλίκα Ικαρίονα εννοούσα.

Ναι, τι να σου πω και γαμώ τις κλίκες, που τον έχω βρίσει 1000 φορές... Άσε μας κι εσύ ρε φίλε... Είπαμε να λες καμιά βλακεία να περάσει η ώρα, αλλά το παράκανες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ναι, τι να σου πω και γαμώ τις κλίκες, που τον έχω βρίσει 1000 φορές... Άσε μας κι εσύ ρε φίλε... Είπαμε να λες καμιά βλακεία να περάσει η ώρα, αλλά το παράκανες...

Σορρυ. Μην εκνευρίζεσαι και συ όπως ο Ικαρίονας.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Παιδιά αφήστε τα τώρα αυτά...έχουμε ΕΡΕΥΝΕΣ ΛΕΜΕ. Βλέπω πολλές ψήφους στην Eileen αυτή τη στιγμή, που είναι προφανώς λογικό αφού είναι μαφιόζα, όμως υπάρχει περίπτωση να δράσει ο ΔΑ στη σημερινή ψηφοφορία; Αν ναι, τι μπορεί να γίνει γι'αυτό; Απλά θα περιμένουμε; Η Eileen κάρτες δεν έχει. Το μόνο που μπορεί να τη σώσει είναι ο ΔΑ.


Όσο για τα σενάρια που με θέλουν ΔΑ, ένα έχω να πω: "Γελάω":P. Πρώτα απ'όλα, ήμουν από τους πρώτους που είχαν στραφεί στην Eileen λέγοντας ότι είναι η βασική μου ύποπτος και είχα αναφέρει πριν ψηφιστεί ότι θεωρώ ύποπτη τη συμπεριφορά της και ότι προσπαθεί να μείνει στην αφάνεια. Μη μου λέτε ότι είμαι ΔΑ, πληζ δηλαδή. Δεν θα προσπαθούσα να στρέψω τα βλέμματα στην μαφιόζα που υποτίθεται πρέπει να προστατεύσω. ΞΑΝΑΛΕΩ. Την Eileen την είχα αναφέρει στους υπόπτους ΠΡΙΝ ψηφιστεί. Δεν αναγκάστηκα ξέρω γω να ακολουθήσω το κύμα για να μη καρφωθώ.
(Και για να το επιβεβαιώσω ότι το είπα, ποστ #743 στις 27/7, η Eileen δεν υπήρχε ΚΑΝ σαν ύποπτος-ήταν εντελώς στην αφάνεια).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Αφού η σημερινή δε μετράει. Δεν φεύγει ο MVP. Εκτός κι αν κατάλαβα κάτι λάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Ναι σωστά. Ε έστω στην αυριανή. Δεν αλλάζει κάτι σε αυτά που είπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Έρις, τι έχεις να πεις για όλα αυτά; Ποια είναι η δική σου λίστα των μαφιόζων; Ας πούμε στον ΣΚ έπεσες έξω, δεν πειράζει. Για τους άλλους τι έχεις να πεις; Για τις δολοφονίες των μαφιόζων τι πιστεύεις; Γιατί στόχευσαν στον ΣΚ και όχι κάποιον άλλον;

PS. ρωτάω την Ερις, παρακαλώ τον Ικαρίονα και τον Τσαφ να μην μου μιλάνε/απαντάνε εφόσον τους εκνευρίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Nαι, είναι περίεργο που επέλεξαν τον ΣΚ, ενώ εγώ και ένα-δύο ακόμη άτομα τον είχαμε υποπτευθεί. Βέβαια, για εμένα μπορεί να μην το πρόσεξε και κανείς, μια και απ'ό,τι βλέπω οι απόψεις μου περνάνε και φεύγουν. :P

Ήταν ήσυχος γενικά και δε νομίζω ότι είχε βοηθήσει ιδιαίτερα. Δε ξέρω πόσο έμπειρος παίκτης ήταν. Νομίζω αξίζει να τον ψάξουμε λίγο καλύτερα. Ίσως, η αναφορά στη θεωρία με τη μάγισσα και το Δημήτρη χθες να μην ήταν τυχαία. Κάποιος είχε αναφέρει ότι ο ΣΚ ήταν η μάγισσα. Ναι, ίσως ήταν. Άρα, ίσως θεώρησαν τον ΣΚ μάγισσα, αφού ο Δημήτρης δεν ήταν. Έτσι, ως μάγισσα δεν μπόρεσε να σώσει τον εαυτό του (ενώ γνώριζε ότι αυτός είναι το θύμα, ω μα πόσο συγκινητικό! :cry_x:), και σκότωσε τη Γερμανίδα! Η άλλη εκδοχή είναι, όπως είπαμε, ότι η μάγισσα είχε ήδη σώσει κάποιον μία από τις προηγούμενες μέρες.

Ωω, ο ΣΚ αναφέρεται πολλές φορές στη μάγισσα και στο τι θα κάνει.. Μάλιστα. Όποιος μπορεί να τον φέρει πίσω με κάρτα που διαθέτει, ας το κάνει!!!
Μάλιστα, σε ένα post του (28/7) αναφέρει τους αθώους του:
Eρις : φαινεται μπερδεμενη πολιτης που ψαχνει να πιαστει απο καπου.
Δημητρης Σ: οχι οτι εχει αθωωθει πληρως αλλα τουλαχιστον μενει σταθερος σε οτι λεει και δεν νομιζω η μαφια να εμενε σταθερη.
Ικαριωνας και Τσαρα: τους εχω αθωους προς το παρων ειδικα τον Τσα που αθωωνε τον Ακη ενω ειχε εμμονη μαζι του.Μπορει να ειναι και στημενο αλλα για τωρα με πειθει.
PolGr ερωτηματικο.αλλα εμπιστευομαι λιγο το δικηγορο που τον αθωωνει και νομιζω τον ξερω,δεν τον εχω αθωωσει τελειως αλλα εχω αλλους υποπτους για τωρα.
Νομίζω δεν ήταν τυχαίο που έβαλε πρώτα-πρώτα εμένα (πήγαν να με σκοτώσουν και με έσωσε; ) και το Δημήτρη (Αλεξίσφαιρος).

Τώρα, να ρίξουμε μια πιο κοντινή ματιά σε όλες τις δολοφονίες συνολικά και συγκεκριμένα στη φύση των δολοφονιών.

Γερμανίδα: Όταν όλοι την θεωρούν μαφιόζα, μόνο καλός ρόλος μπορεί να την έχει φάει. Από καλούς μόνο η μάγισσα έχει αυτήν την ιδιότητα.
ΣΚ: Βλ. παραπάνω.
Αγγελογιάννος: Δ/Α

Tέλος, Γιάννη, μου φαίνεται περίεργο που ρωτάς συγκεκριμένα εγώ τι πιστεύω μια και δεν έχω εμπειρία από το παιχνίδι και όπως έχω πει ο ρόλος μου είναι τόσο απλός που δεν έχω κάποια επιπλέον βοήθεια ώστε να ξέρω κάτι με σιγουριά. Αν είσαι με τους καλούς, απλά τα έχεις πάρει με τους Τσαφ, Ικ. Αν είσαι με τους μαφιόζους ή/και μαφιόζος, όπως λένε κάποιοι, με ρωτάς γιατί ελπίζεις ότι θα τα μπλέξω τόσο που στο τέλος θα βοηθήσω τους κακούς! :P

Πάντως, οι μέχρι τώρα ύποπτοι για εμένα -με βάση τις τελευταίες εξελίξεις- είναι:

1. Γερμανίδα
2. Eileen
3. Guest 278211
4. Claire

για 5 και 6 ειλικρινά δε μπορώ να ξέρω με σιγουριά. Έχω πολλές ιδέες, αλλά δε ξέρω. Ίσως Μελανία και Μεθ γιατί ακόμη δεν έχω καταλάβει πώς είμαστε σίγουροι για την αθωότητα της Μεθ. Ίσως, εμπιστευόμαστε τη Μελανία, ίσως το είδαν αρκετά άτομα μεσω κάρτας/ρόλου. Εγώ πάντως δε ξέρω. Για εσένα, δεν έχω ιδέα. Σε κατηγορούν, ωστόσο, δεν έχω κάποια σαφή ένδειξη. 50-50 πραγματικά. Το ίδιο ισχύει και για κάποια ακόμη άτομα. Θα δούμε. Επίσης, ο Σπυράκος ήταν στη λίστα μου και ο Πολ, αλλά κάποιοι τους αθωώσατε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Ναι. Μου φαινόταν ύποπτος, αφού σας το είχα πει :confused:

Φτάνει πια.

@ikarionas: Κι εγώ έχω σπαστεί με πολύ κόσμο που μας ψιλογράφει και καθόμαστε σαν μαλάκες και λέμε σενάρια μόνοι μας και μετά καταλήγουμε να φαίνεται ότι τα επιβάλουμε σε άλλους, αλλά ρε φίλε οκ, όλοι κάναμε λάθη. Κι εγώ, κι εσύ και όσοι δεν δίνουν αρκετή σημασία στο παιχνίδι. Αυτό που με κάνει να σε κράζω τώρα είναι αυτή η υπερβολή που βγάζεις, ρε Αστέρη. Τσατίστηκες; Δεκτό. Έχεις δίκιο; Πιθανόν. Ήταν ώρα να γίνει όλο αυτό χθες; ΟΧΙ. Γι' αυτό είπα ότι θα τα πούμε στο ποστ, αυτά. Τώρα θα χαλαρώσεις και να καθίσουμε να βγάλουμε άκρη, ή να μην σου απαντάω απλώς και να υπάρχουμε παράλληλα;

Παρότι τσατίστηκα αρκετά, όχι μαζί σου τόσο όσο με τους υπόλοιπους και είπα ότι δεν θα παίξω με τους αθώους, δεν θα το κάνω τελικά ακριβώς ως σεβασμό στη ΣΕ και στο παιχνίδι που μας ετοίμασε. Κόπιασαν αρκετά οι άνθρωποι για να το κρεμάσουμε έτσι. Είχες κάποια δίκια σ' αυτά που έλεγες γιατί κι εγώ είμαι αρκετά οξύθυμος και ξεφεύγω απ' τα όρια αρκετά. Άντε να το λύσουμε να τελειώνει. Το kill της μάγισσας ήταν ελπιδοφόρο και προσωπικά εξεπλάγην που υπάρχει μάγισσα ακόμη στο παιχνίδι. Ποιος να περίμενε να ξυπνήσουμε χωρίς την Deutsch...Eλπίζω να είχε καλές κάρτες που χάθηκαν. Οι μαφιόζοι έχουν άλλο ένα kill που μακάρι να αποφευχθεί και ακόμη το παιχνίδι είναι οριακό. Οπότε ας αφήσουμε τις κόντρες και τις χαζές διαμάχες κι άντε να συνεργαστούμε μπας και το λύσουμε. Αρκετό χρόνο χάσαμε να μαλώνουμε μεταξύ μας. Εγώ έτσι όπως βλέπω το παιχνίδι οι εναπομείναντες μαφιόζοι είναι: Wild Boy, Eileen, Guest 278211, Johnny και Claire ή Μελανία. ΔΑ o Karadakov. Πόρνη Comfortably ή Himela. Το με ποια πλευρά είναι η Himela θα φανεί στην ερχόμενη ψηφοφορία και θα ξέρουμε. Δεν υπολογίζω τον Σπυράκο ως μαφιόζο γιατί δεν το πιστεύω. Το βλέπω πολύ αισιόδοξο σενάριο. Αν τώρα αντί για έναν μαφιόζο έχουν βγει δύο ακόμη καλύτερα για μας. Αναγκαστικά δεν μπορεί να έχει καλό ρόλο ούτε ο Wild Boy ούτε ο Johnny. Δεν βγαίνουν τα νούμερα. Πράγμα που με προβληματίζει ακόμη περισσότερο για τη Himela.

Άρα εμείς που καθόμαστε και διαβάζουμε και ξαναδιαβάζουμε τα πάντα, είμαστε μαλάκες έτσι;; Οκ, μάλλον πρέπει να ζητήσω μια συγγνώμη από τον ικαρίωνα, γιατί δεν σε έβρισε αρκετά...

Aπλώς αγνόησέ τον. Δεν ωφελεί. Έχει αναγκαστικά κακό ρόλο και πάει να μας πείσει ότι είναι πόρνη ενώ είναι μαφιόζος, ίσως για να προστατεύσει τη Himela, την οποία λέει σίγουρη μαφιόζα, ώστε να γλιτώσει κάνα γύρο. Είναι σίγουρα μαφιόζος. Δεν βγαίνει αλλιώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top