Palermo #45 - Marvels Cinematic Universe comes to Palermo

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (Ψηφοφορία 28/7)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 4)
  • Eileen

    Ψήφοι: 1 25.0%
  • Σπυρακος (^^)

    Ψήφοι: 1 25.0%
  • Είμαι ΣΕ

    Ψήφοι: 2 50.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Άκυρο παιδιά άκυρο. Βλέπω ψήφους στην Eileen και μου αρέσει, γιατί ίσως να είναι και η βασική μου ύποπτος. Αλλάζω σε Eileen.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ComfortablySmug

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ComfortablySmug αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
1.Και εμένα με έχει παραξενέψει η απουσία της
2.Σχετικά σε εμπιστεύομαι
3.Πιστεύω ότι θα λειτουργήσει σα μοχλός πίεσης να μιλήσει
4.Φοβάμαι τη δολοφονία για αυτό το άλλαξα σχετικά βιαστικά και αδικαιολόγητα

Πάντως θέλω να γίνω πιο ενεργός και για αυτό,αν επιζήσω,ίσως αλλάξω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Παρασκευή 28/7
  1. Claire Rentfield
  2. ComfortablySmug --> Eileen
  3. Deutsch... Lover
  4. Dimitris S
  5. Eileen
  6. Emilouko --> Guest 278211
  7. Ikarionas --> Johnny15
  8. JKaradakov --> Σπυρακος (^^)
  9. Johnny15
  10. ~Melania~ --> Τάσος97
  11. PolGR1509 --> Eileen
  12. Soukouu --> Emilouko
  13. Guest 278211 --> Emilouko
  14. tsarachaf --> Eileen
  15. Wild_Boy --> Johnny15
  16. Ερις
  17. Σπυρακος (^^) --> JKaradakov
  18. Τάσος97

Ψήφοι
3 Eileen
2 Emilouko
2 Johnny15
1 JKaradakov
1 Guest 278211
1 Σπυρακος (^^)
1 Τάσος97

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Emmanouilmyrgia - Ποινή
Himela - Δολοφονία 26/7
methexys - Ψηφοφορία 26/7
aggelogiannos - Δολοφονία 27/7
Nefeli Graf - Ψηφοφορία 27/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
DumeNuke [Αντίπαλος Μαφιόζος] - Ψηφοφορία 25/7 & Τυμβωρυχία
Fast [Πολίτης Β] - Ψηφοφορία 24/7 & Τυμβωρυχία

Απουσίες
~Melania~ #1
Guest 278211 #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Fast
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από DumeNuke
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ComfortablySmug
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από methexys
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από methexys
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Soukouu
Ενεργοποίηση ιδιότητας Δικηγόρου: Μηδενισμός Ψήφων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Δυο ερωτήσεις:
α) Θεωρείς ότι δεν υπάρχει τίποτα ύποπτο σε αυτό που έκανε ο Johnny; Δηλαδή το ότι ενώ είπε πως θέλει να πάμε σε ισοβαθμία δεν έκανε τίποτε για να αλλάξει την ψήφο του σαν να προστάτευε τη Nefeli; Το ότι ολοφάνερα έκανε την πάπια;
β) Αν αποδειχτεί μάλιστα ότι η Nefeli είχε κακό ρόλο, τότε δεν θα είναι ακόμη πιο πρόδηλο ότι έχει κακό ρόλο;

Α) Ανέφερε πως αν δεν ήθελε ισοψηφία δεν θα το έλεγε καν. Δεν με πείθει βέβαια γιατι οι απαντήσεις έχουν κενά.
B) Για να αποδειχτεί αυτο, πρεπει ή το μέντιουμ να ρωτήσει ή να παιχτεί κάρτα. Δεν ξέρω αν κατι απο Α συο συμβεί για το πρόσωπο της.
Μαν εισαι απιστευτος. Εχουν πεσει ηδη 4 ψηφοι. Εγω εριξα πρωτη σε σενα αλλα επειδη εχωγραψει ποστ που δε σε συμφερουν να απαντησεις τα αποφευγεις .



Τασο πες και συ αποψη για συνολικη μαφία να δουμε που βρισκομαστε εγω εσυ ικαριωνας και τσαρ


Τζονυ, δεν μπόρεσα να βγάλω καμία άκρη. Σε όλη σου τη συνομιλία με τον Ικαριωνα λέτε τα ίδια κ τα ίδια. Δηλαδη εντάξει... Κανε κατι, να μη σε ψηφίσουμε οι άλλοι αν είσαι τοςο αθώος. Βλέπεις οτι παει να γινει κύμα εναντίον σου και κάθεσαι και μαλώνεις με τον Ικαριωνα;
Τον κατηγορείς για κακο ρόλο λόγω "κωλοτουμπας" . Σε προηγούμενο ποστ ανέφερα πως ίσως το κανει γιατι θέλει να μένει μέσα στις εξελίξεις και να αξιοποιεί τα νέα στοιχεία που έρχονται στην επιφάνεια.
Επίσης, ο Ικαριωνας δεν ειναι μόνος του. Ο τσαρ; Αποκλείω να ειναι συνεννοημένοι. Ο Ικαριωνας προσπάθησε να δημιουργήσει κύμα εναντίον του χθες. Αν τα κατάφερνε και έφευγε ο Τσαρ; Θα έδιωχνε κάποιον της ομάδας του;
Για τον Ντιουμ που είπες πως ξεκίνησε κύμα σου υπενθυμίζω πως ο Ντιουμ βγήκε πανηγυρικά. Γιατι στέκεσαι στον ικαριωνα μόνο; Άμυνα;

Ψήφος: Johnny15
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Θα εξηγήσω και εγώ προτού μου το ζητήσει κάποιος. Αρχικά να πω ότι θεωρώ ότι και οι δύο έχουν κακό ρόλο (Σπυράκος, Eileen). Ο ένας μιλάει, η άλλη όχι. Στον Σπυράκο έχουν πέσει αρκετά βλέμματα και πολλοί τον υποψιάζονται, την Eileen μέχρι τώρα κανένας. Δεδομένου ότι θεωρώ ότι κρύβεται στην αφάνεια εσκεμμένα όσο δεν κατηγορείται, τόσο θα συνεχίσει να το κάνει. Αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Λοιπον επειδη ειμαι σιγουρος οτι δε θα σκοτωσει εμενα η μαφια σημερα τουλαχιστον (δε συμφερει να φανω τελειως αθωος αλλωστε) εχω να πω οτι ακομη και αν σκοτωθω παρακαλω να μη με επαναφερει κανεις με νεκροφανεια. Να με αφησετε τουλαχιστον ενα βραδυ στον ταφο. Και αν θελετε και 2 για να ρωταει το μεντιουμ με τη σειρα ολους τους ρολους. Τσαφ και Ικαριονας θα ξερετε ΑΚΡΙΒΩΣ ποτε θα πρεπει να επαναφερθω. Εαν πεσει τυμβωρυχια πανω μου είτε θα μαθετε ενα μαφιοζο είτε έναν αλλοπροσαλλο συνασπισμενο με τους πολιτες παικτη. Μιλαω δια της πλαγιου το ξερω..

Όποιος ρίξει τυμβωρυχία πάνω σου είναι αυτομάτως συνασπισμένος με τους κακούς ρόλους. Αν ήσουν κακός δεν θα έδειχνες λόγους για να αθωώνουμε κάποια άτομα. Δεν θα σε συνέφερε. Έγω ένα προαίσθημα ότι θα φύγω εγώ οπότε σας λέω το ίδιο. Περιμένετε με τυχόν νεκροφάνεια και ίσως να είναι καλύτερο να τη ρίξετε και σε ρόλο που θα βοηθήσει περισσότερο. Οι κάρτες μου δεν είναι τόσο καλές. Αλλά αυτό θα το κρίνετε εσείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
[...] Ο φανερός του Dume ήταν η methexys και δε μου αρέσει καθόλου που όλο και περισσότεροι πάνε να την αθωώσουν. Μάλλον όταν έφυγε η ίδια έριξε το σπόρο και τώρα οι μαφιόζοι ανέλαβαν να τον φυτέψουν στα μυαλά όλων ότι ίσως να έγινε και λάθος, να δημιουργηθούν αμφιβολίες, να στοχοποιηθούν αθώοι και ίσως να επιστρέψει με νεκροφάνεια. ΤΡΙΧΕΣ.

Ααα, η ψήφος μου προς το παρόν πάει στον Σπυράκο
Κάτσε ρε συ, γτ θα με τρελάνεις, αφού ο Φανερός ήταν η Methexys γτ ψηφίζεις Σπυράκο. Μισή πρόταση εξήγηση μπορούμε να έχουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σπαι δε πρόλαβα να δω την αλλαγή ψήφου γ αυτο

Τώρα αυτό δεν ξέρω πώς να το αξιολογήσω, αλλά χάλασες κάρτα έτσι. Προσέχουμε και λίγο τι γίνεται.

Αυτό που εννοώ είναι ότι εφόσον ο δικηγόρος μπορεί να είχε στοιχεία για το ότι ο Πολ δεν είναι μαφία καλά έκανε και τον προστάτεψε, γιατί αν δεν είχε προστασία είχε μεγάλες πιθανότητες να αποχωρήσει. Η Νεφέλη ήταν πιο πιθανή μαφιόζα από Πολ και θα την γλίτωνε. Εγώ το βλέπω καθαρά συγκριτικά μεταξύ αυτών των 2.
Αν έβλεπες ισοψηφία μεταξύ εμένα και Πολ δεν θα έβγαινε κανένα απολύτως συμπέρασμα,γιατι ο Πολ δεν είναι ούτε ΔΑ ούτε μαφία -και αν ήταν πόρνη η μαφία δεν τον ξέρει- και εγώ ξέρω ότι είμαι αθώα (προφανώς πέρα από τον τρόπο παιχνιδιού μου δεν έχω άλλα απτά στοιχεία για να στο αποδείξω γιατί δεν έχει φανερωθεί δολοφόνος,ώστε να σου δείξω τη συσχέτιση μου με αυτόν). Άρα θα είχες ισοψηφία ανάμεσα σε 2 άτομα που η μαφια δεν θα είχε κανένα θέμα να μην ψηφίσει.

Δεν ξέρω αν μας έδωσε χρήσιμες πληροφορίες η χθεσινή ψηφοφορία, πέρα από ότι ο δικηγόρος αθωώνει τον Πολ. Επειδή για εμένα αποτελείς μία από τους υπόπτους μου, θα ήθελα να δω τι θα συνέβαινε σε μια ισοψηφία μεταξύ 2 ατόμων που κατά τη γνώμη μου μπορεί να ανήκουν στη μαφία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Παρασκευή 28/7
  1. Claire Rentfield
  2. ComfortablySmug --> Eileen
  3. Deutsch... Lover --> Johnny15
  4. Dimitris S
  5. Eileen
  6. Emilouko --> Guest 278211
  7. Ikarionas --> Johnny15
  8. JKaradakov --> Σπυρακος (^^)
  9. Johnny15
  10. ~Melania~ --> Τάσος97
  11. PolGR1509 --> Eileen
  12. Soukouu --> Emilouko
  13. Guest 278211 --> Emilouko
  14. tsarachaf --> Eileen
  15. Wild_Boy --> Johnny15
  16. Ερις
  17. Σπυρακος (^^) --> JKaradakov
  18. Τάσος97

Ψήφοι
3 Eileen
3 Johnny15
2 Emilouko
1 JKaradakov
1 Guest 278211
1 Σπυρακος (^^)
1 Τάσος97

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Emmanouilmyrgia - Ποινή
Himela - Δολοφονία 26/7
methexys - Ψηφοφορία 26/7
aggelogiannos - Δολοφονία 27/7
Nefeli Graf - Ψηφοφορία 27/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
DumeNuke [Αντίπαλος Μαφιόζος] - Ψηφοφορία 25/7 & Τυμβωρυχία
Fast [Πολίτης Β] - Ψηφοφορία 24/7 & Τυμβωρυχία

Απουσίες
~Melania~ #1
Guest 278211 #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Fast
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από DumeNuke
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ComfortablySmug
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από methexys
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από methexys
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Soukouu
Ενεργοποίηση ιδιότητας Δικηγόρου: Μηδενισμός Ψήφων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν μας έδωσε χρήσιμες πληροφορίες η χθεσινή ψηφοφορία, πέρα από ότι ο δικηγόρος αθωώνει τον Πολ. Επειδή για εμένα αποτελείς μία από τους υπόπτους μου, θα ήθελα να δω τι θα συνέβαινε σε μια ισοψηφία μεταξύ 2 ατόμων που κατά τη γνώμη μου μπορεί να ανήκουν στη μαφία.

Δεκτό από την οπτική σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Λοιπον επειδη ειμαι σιγουρος οτι δε θα σκοτωσει εμενα η μαφια σημερα τουλαχιστον (δε συμφερει να φανω τελειως αθωος αλλωστε) εχω να πω οτι ακομη και αν σκοτωθω παρακαλω να μη με επαναφερει κανεις με νεκροφανεια. Να με αφησετε τουλαχιστον ενα βραδυ στον ταφο. Και αν θελετε και 2 για να ρωταει το μεντιουμ με τη σειρα ολους τους ρολους. Τσαφ και Ικαριονας θα ξερετε ΑΚΡΙΒΩΣ ποτε θα πρεπει να επαναφερθω. Εαν πεσει τυμβωρυχια πανω μου είτε θα μαθετε ενα μαφιοζο είτε έναν αλλοπροσαλλο συνασπισμενο με τους πολιτες παικτη. Μιλαω δια της πλαγιου το ξερω..

Όποιος ρίξει τυμβωρυχία σε σένα είναι 100% συνασπισμένος με τους κακούς. Αν ήσουν κακός δεν θα προσπαθούσες να δείξεις για ποιο λόγο είναι αθώα κάποια άτομα φέρνοντας πράγματα που διέφυγαν της προσοχής. Αν και έχω ένα προαίσθημα ότι θα φάνε εμένα. Οπότε σας ζητάω το ίδιο. Μη βιαστείτε με νεκροφάνεια. Ή ίσως και να είναι καλύτερο να τη ρίξετε σε πιο σημαντικό ρόλο. Δεν με πειράζει. Οι κάρτες μου δεν είναι δυνατές. Ίσως άλλος να βοηθήσει καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soukouu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soukouu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Ωραια αφου δε παει κανεις εμιλουκο και Αφού εμπιστευομααι τσαραχαφ αλλαζω κσι γω ψηφο σεειλιν


Αν δεν πεθανω θα μιλησω παραπανω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Εσύ φίλε μου, το καταλαβαίνω πολύ καλά γιατί νευρίασες αλλά γιατί πήγες και έπαιξες κάρτα τόσο νωρίς; Θα μου πεις ότι είχες σιγουράκι τη Νεφέλη και δεν ήθελες να τη γλιτώσει. Παρ'όλα αυτά, δε μπορούσες να περιμένεις ένα 10λεπτάκι; Έβλεπες ότι ο Ικαρίωνας πίεζε κανονικότατα για ισοψηφία. Κάποιος πολίτης (μάλλον) που θα επιθυμούσε να γίνει αυτή η ισοψηφία, θα έμπαινε να αλλάξει ψήφο, όπως και έγινε. Αν περίμενες λίγο, δε θα χρειαζόταν να κάψεις κάρτα.

Ε, ξεκολλήστε λίγο! Γιατί είδα και άλλον να το κάνει. Η κάρτα Επιπλέον ψήφος παίζεται ως της 8. Δείτε κανόνες. Δεν μπορούσε να περιμένει κανένα δεκαλεπτάκι δεδομένου ότι το ποστ ήταν στις 19:56

Ομολογώ ότι είχα την εντύπωση ότι de facto θα πει κάτι σε σιγουράκι. Όμως πάλι καλά που το είπες και έχεις και δίκιο. Fact θα πει γεγονός, προφανώς λατινογενής λέξη οπότε de facto=>Εκ των γεγονότων. Ωστόσο, παρατήρησα ότι κι άλλοι το σχολίασαν και από τα ποστ τους, φάνηκε επίσης σαν να είχαν την εντύπωση ότι θα πει "σίγουρα". Δεν ξέρω, ας μας πουν και οι ίδιοι. Πάντως, δεν αποκλείω το να έχει κακό ρόλο ο Σπύρος, ΟΧΙ όμως να ήταν ο φανερός του Dume. Ο φανερός του Dume ήταν η methexys και δε μου αρέσει καθόλου που όλο και περισσότεροι πάνε να την αθωώσουν. Μάλλον όταν έφυγε η ίδια έριξε το σπόρο και τώρα οι μαφιόζοι ανέλαβαν να τον φυτέψουν στα μυαλά όλων ότι ίσως να έγινε και λάθος, να δημιουργηθούν αμφιβολίες, να στοχοποιηθούν αθώοι και ίσως να επιστρέψει με νεκροφάνεια. ΤΡΙΧΕΣ.

de facto θα πει σιγουράκι. Αλλά ο Ντιουμ έβγαλε πρακτικά 3 σιγουράκια η αλήθεια είναι.
Επίσης γιατί τέτοια εμμονή ότι η μεθ είναι 100% μαφιόζα;

Άκυρο παιδιά άκυρο. Βλέπω ψήφους στην Eileen και μου αρέσει, γιατί ίσως να είναι και η βασική μου ύποπτος. Αλλάζω σε Eileen.

1.Και εμένα με έχει παραξενέψει η απουσία της
2.Σχετικά σε εμπιστεύομαι
3.Πιστεύω ότι θα λειτουργήσει σα μοχλός πίεσης να μιλήσει
4.Φοβάμαι τη δολοφονία για αυτό το άλλαξα σχετικά βιαστικά και αδικαιολόγητα

Πάντως θέλω να γίνω πιο ενεργός και για αυτό,αν επιζήσω,ίσως αλλάξω

Ν' αρχίσω ν΄ αγχώνομαι ότι πέφτω έξω;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Κάτσε ρε συ, γτ θα με τρελάνεις, αφού ο Φανερός ήταν η Methexys γτ ψηφίζεις Σπυράκο. Μισή πρόταση εξήγηση μπορούμε να έχουμε;
ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ. Η methexys ΕΙΝΑΙ η φανερή του Dume. Τον Σπυράκο τον έχω στη λίστα των πιθανών μου υπόπτων αρκετό καιρό. Στην αρχή, δεν πολυσυμμετείχε και επανέρχεται με ένα ποστ εντελώς κατά του Ικαρίωνα που μου χτύπησε άσχημα. Ο λόγος που ψήφισα ήταν για πριν την δολοφονία. Μετά θα πήγαινα να επανεξετάσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ήταν ο Δημήτρης.
Απέναντι από το μεγάλο καθρέφτη του μπάνιου.
Αυτή τη φορά όμως δεν έλεγε στον εαυτό του πόσο γαμάτος κι όμορφος είναι.
Αυτή τη φορά ήταν στεναχωρημένος.
Έπρεπε να κάνει την αυτοκριτική του.
Κοίταξε τον εαυτό του στα μάτια.
Τι έχεις πάθει φέτος;
Γιατί σου συμβαίνει αυτό;
Τι κάνεις λάθος;
Γιατί κάθε φορά που γράφεις εσύ την προκήρυξη
δεν υπάρχει κανένα πτώμα; Πες μου γιατί!
Το κείμενο της δολοφονίας αποτελεί προϊόν δημιουργίας της ΣΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Θα επανέλθω αργότερα με σχολιασμό δολοφονίας εάν προλάβω φυσικά!

Το επιχειρημά μου είναι: Έχουμε εξετάσει όλους όσους ανέφερε ο Ντιουμ, η Μεθ βγήκε, ο Πολ πιέστηκε και παρέμεινε, εσένα σε περάσαμε λίγο στην λούφα. Έπρεπε κάποιος να σε αναφέρει για αν μπεις και εσύ να γράψεις και να σε δούμε.

Όσο για την ψήφο, θα πω προβλέψιμος.
Φυσικά και προβλέψιμος; Πώς θες να μου φανεί που ακόμα κολλάνε σε μένα με χαζές δικαιολογίες τύπου Dume όταν ανέφερε 4 ονόματα;

Καλημέρα Παλέρμο! 11:50 τώρα είμαι πεπεισμένος ότι θα προλάβω. Λοιπόν, ας ξεκινήσω με τον δικηγόρο, ο οποίος προφανώς κατάλαβε ότι θα ήμουν ο επόμενος στόχος, οπότε και με έσωσε. Τον ευχαριστώ και πάλι. Καλό να ξέρεις ότι κάποιος σε εμπιστεύεται. Πάμε στον χαμούλη για τον Johnny! Προφανώς και δεν θα κάνω παραθέσεις γιατί είναι 80 μηνύματα ξέρω 'γω...τα έχω διαβάσει και θα δώσω γενική απάντηση. Χρησιμοποιώντας τα αρχαία που ΔΕΝ ξέρω έχω να πω το εξής: Διλύζετε τον κώνωπα, που θα πει ότι υπεραναλύετε το συμβάν. Οκ, έγινε αυτό. Αποκλείεται εκείνη τη στιγμή ο Johnny να μην κατάλαβε ότι του ζητούσατε να αλλάξει την ψήφο του και να κατάλαβε ότι θέλατε να την πάει σε μένα, πράγμα που δεν θα οδηγούσε σε ισοψηφία; Δεν ξέρω, ενδεχόμενο λέω. Επίσης, έχω να κάνω την εξής παρατήρηση. Έστω ότι ο Johnny είναι μαφιόζος. Δεδομένου ότι είναι άπειρος παίκτης, η μαφία θα τον άφηνε να ανοιχτεί τόσο; Έκανε ποστ πάρα πολύ συχνά και σεντονάρες. Δεν ξέρω, πάντως δε φαινόταν ότι ήταν αυτό που λέμε "δασκαλεμένος" και δε νομίζω ότι η μαφία θα τον άφηνε να γράφει ό,τι του κατέβει. Το θέμα είναι ο πανικός που παρατηρείται στη συνέχεια. Θέλω να πω, 2-3 άτομα απ'ότι είδα προσπαθούν να του δώσουν να καταλάβει ΓΙΑΤΙ και αρνείται να το δει. Ισχύει ότι δε βοήθησες στην ισοψηφία Johnny απλώς δεν είμαι πεπεισμένος yet ότι έγινε εσκεμμένα. Μετά όμως τι φάση; Σου επιτίθεται κατάμουτρα ο Ικαρίωνας, όπως άλλωστε κάνει πάντα στους υπόπτους του με σκοπό να πιέσει απ'ότι έχω καταλάβει και διακρίνω έναν πανικό. Αν θυμάμαι καλά ο Ικαρίωνας για σένα δεν είχε κακό ρόλο, με το που σε κατηγόρησε απέκτησε; Άνοιξες τεράστιο πόλεμο και άρχισες να λες για μάσκες κλπ και άλλαζες και τα λόγια σου. Θα αναφερθώ συγκεκριμένα σε παράθεση παρακάτω. Αφορά το άτομό μου φυσικά.


Εσύ φίλε μου, το καταλαβαίνω πολύ καλά γιατί νευρίασες αλλά γιατί πήγες και έπαιξες κάρτα τόσο νωρίς; Θα μου πεις ότι είχες σιγουράκι τη Νεφέλη και δεν ήθελες να τη γλιτώσει. Παρ'όλα αυτά, δε μπορούσες να περιμένεις ένα 10λεπτάκι; Έβλεπες ότι ο Ικαρίωνας πίεζε κανονικότατα για ισοψηφία. Κάποιος πολίτης (μάλλον) που θα επιθυμούσε να γίνει αυτή η ισοψηφία, θα έμπαινε να αλλάξει ψήφο, όπως και έγινε. Αν περίμενες λίγο, δε θα χρειαζόταν να κάψεις κάρτα.


Εσύ βρε Νεφέλη, αν είσαι καλός ρόλος, γιατί δε λες 5 πράγματα παραπάνω; Να βοηθήσεις δε θες υποτίθεται; Το λες ότι δε βοηθάς ιδιαίτερα, δεν επεκτείνεσαι όμως κιόλας. Άλλωστε δεν ήσουν δα και στην περίπτωση της μεθεξις που έφυγε με 14 ψήφους ξέρω 'γω. Σε ισοψηφία ήρθαμε και αυτό τελευταία στιγμή. Αυτό που βγάζω από τα λεγόμενά σου είναι ότι ένας μεταξύ των δυο δεν μας τα λέει καλά και κάποιοι που πήραν το μέρος τους επίσης.

Και εδώ είναι που δε μας τα λες καλά. Από τη στιγμή που εσύ με θεωρείς ένοχο και με ψηφίζεις, ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ; Ξαφνικά αθωώνομαι; Δεν ξέρω, όπως είπα επάνω, δεν πιστεύω ότι είσαι μαφία, αλλά για άλλο κακό ρόλο δεν είμαι σίγουρος.

Περαστικά, Claire!


Γιατί άραγε; Θεωρώ ύποπτη τη στάση της στο παιχνίδι, δεν έχω ακόμα τίποτα να πω τώρα, θα την μελετήσω. Έτσι χονδρικά να πω ότι είναι από αυτούς που προσπαθούν να μείνουν στην αφάνεια και μέχρι στιγμής το καταφέρνει, δεν ξέρω αν την έχει αναφέρει κανένας άλλος σαν ύποπτη. Βέβαια, δεν είναι και η μοναδική. Guest 278211 επίσης.

Ομολογώ ότι είχα την εντύπωση ότι de facto θα πει κάτι σε σιγουράκι. Όμως πάλι καλά που το είπες και έχεις και δίκιο. Fact θα πει γεγονός, προφανώς λατινογενής λέξη οπότε de facto=>Εκ των γεγονότων. Ωστόσο, παρατήρησα ότι κι άλλοι το σχολίασαν και από τα ποστ τους, φάνηκε επίσης σαν να είχαν την εντύπωση ότι θα πει "σίγουρα". Δεν ξέρω, ας μας πουν και οι ίδιοι. Πάντως, δεν αποκλείω το να έχει κακό ρόλο ο Σπύρος, ΟΧΙ όμως να ήταν ο φανερός του Dume. Ο φανερός του Dume ήταν η methexys και δε μου αρέσει καθόλου που όλο και περισσότεροι πάνε να την αθωώσουν. Μάλλον όταν έφυγε η ίδια έριξε το σπόρο και τώρα οι μαφιόζοι ανέλαβαν να τον φυτέψουν στα μυαλά όλων ότι ίσως να έγινε και λάθος, να δημιουργηθούν αμφιβολίες, να στοχοποιηθούν αθώοι και ίσως να επιστρέψει με νεκροφάνεια. ΤΡΙΧΕΣ.

Να ρωτήσω κάτι; Έχεις διαβάσει όλα τα ποστ; Επίσης, δικαιολόγηση όχι; Μόνο ΠΟΛΙΤΕΣ ΚΑΝΕΤΕ ΛΑΘΟΣ;
Δεν ξέρω, εγώ τον Τάσο τον είχα στους αθώους μου ως τώρα, διότι βοήθησε και χθες στην ψηφοφορία. Άλλο είναι που με καίει αυτή τη στιγμή:/:

Ααα, η ψήφος μου προς το παρόν πάει στον Σπυράκο
Άλλο ένα σαθρό επιχείρημα.Και μπορεί να άλλαξες την ψήφο σου αλλά δε σε χάλασε πριν να σου θυμηθεί να μου ρίξεις και μία ψήφο.
Άκυρο παιδιά άκυρο. Βλέπω ψήφους στην Eileen και μου αρέσει, γιατί ίσως να είναι και η βασική μου ύποπτος. Αλλάζω σε Eileen.

Είναι που δεν σε είχα καθόλου για ένοχο.Πραγματικά αν πούμε ότι είσαι αθώος δεν ξέρεις που παν τα 4.

Θα εξηγήσω και εγώ προτού μου το ζητήσει κάποιος. Αρχικά να πω ότι θεωρώ ότι και οι δύο έχουν κακό ρόλο (Σπυράκος, Eileen). Ο ένας μιλάει, η άλλη όχι. Στον Σπυράκο έχουν πέσει αρκετά βλέμματα και πολλοί τον υποψιάζονται, την Eileen μέχρι τώρα κανένας. Δεδομένου ότι θεωρώ ότι κρύβεται στην αφάνεια εσκεμμένα όσο δεν κατηγορείται, τόσο θα συνεχίσει να το κάνει. Αυτά.
Ναι ουουο πολλοί.Τώρα μου ρίχνει ο Ιορδάνης,αμφιβολίες επειδή δε μιλάω πολύ απλά και κάποιοι πιάνονται από αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Κανένα πτώμα και πάλι! Άντε γεια. Γλεντάει ο γιατρός!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Παρασκευή 28/7
  1. Claire Rentfield
  2. ComfortablySmug --> Eileen
  3. Deutsch... Lover --> Johnny15
  4. Dimitris S
  5. Eileen
  6. Emilouko --> Guest 278211
  7. Ikarionas --> Johnny15
  8. JKaradakov --> Σπυρακος (^^)
  9. Johnny15
  10. ~Melania~ --> Τάσος97
  11. PolGR1509 --> Eileen
  12. Soukouu --> Eileen
  13. Guest 278211 --> Emilouko
  14. tsarachaf --> Eileen
  15. Wild_Boy --> Johnny15
  16. Ερις
  17. Σπυρακος (^^) --> JKaradakov
  18. Τάσος97

Ψήφοι
4 Eileen
3 Johnny15
1 Emilouko
1 JKaradakov
1 Guest 278211
1 Σπυρακος (^^)
1 Τάσος97

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Emmanouilmyrgia - Ποινή
Himela - Δολοφονία 26/7
methexys - Ψηφοφορία 26/7
aggelogiannos - Δολοφονία 27/7
Nefeli Graf - Ψηφοφορία 27/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
DumeNuke [Αντίπαλος Μαφιόζος] - Ψηφοφορία 25/7 & Τυμβωρυχία
Fast [Πολίτης Β] - Ψηφοφορία 24/7 & Τυμβωρυχία

Απουσίες
~Melania~ #1
Guest 278211 #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Fast
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από DumeNuke
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ComfortablySmug
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από methexys
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από methexys
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Soukouu
Ενεργοποίηση ιδιότητας Δικηγόρου: Μηδενισμός Ψήφων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ComfortablySmug

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ComfortablySmug αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Ν' αρχίσω ν΄ αγχώνομαι ότι πέφτω έξω;;[/QUOTE]

Ομολογώ ότι δε καταλαβαίνω τι λες.Απλά μου φάνηκε ύποπτη η στροφή προς την emilouko (όπως σε αρκετούς φαίνεται ύποπτη η τωρινή στροφή προς eileen)

Μπορείς να εξηγήσεις τι εννοούσες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Ήταν ο Δημήτρης.
Απέναντι από το μεγάλο καθρέφτη του μπάνιου.
Αυτή τη φορά όμως δεν έλεγε στον εαυτό του πόσο γαμάτος κι όμορφος είναι.
Αυτή τη φορά ήταν στεναχωρημένος.
Έπρεπε να κάνει την αυτοκριτική του.
Κοίταξε τον εαυτό του στα μάτια.
Τι έχεις πάθει φέτος;
Γιατί σου συμβαίνει αυτό;
Τι κάνεις λάθος;
Γιατί κάθε φορά που γράφεις εσύ την προκήρυξη
δεν υπάρχει κανένα πτώμα; Πες μου γιατί!
Το κείμενο της δολοφονίας αποτελεί προϊόν δημιουργίας της ΣΕ
Πολύ καλά νέα!!:D Εάν τα καταφέρω θα επανέλθω νωρίτερα αλλιώς πιο αργά για κάνα σχολιασμό!! Vamos για μπανάκι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top