Palermo #45 - Marvels Cinematic Universe comes to Palermo

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (Ψηφοφορία 28/7)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 4)
  • Eileen

    Ψήφοι: 1 25.0%
  • Σπυρακος (^^)

    Ψήφοι: 1 25.0%
  • Είμαι ΣΕ

    Ψήφοι: 2 50.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κάτι λιγο τραβηγμενο αλλα νοηματικα στεκει

Ο Dume Nuke ειπε πως η τυμβωρυχια θα πεσει απο πολιτη. Μια εξυπνη κινηση απο καποιον μαφιοζο δε θα ταν να ριξει πρωτος τη τυμβωρυχια αθωώνοντας ουσιαστικα τον εαυτο του στα ματια των υπολοιπων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ναι προφανώς και δεν έχω καταλάβει πολλά πράγματα το λέω και απο μονη μου οτι δεν εχω σχηματίσει πλήρως άποψη. Ναι ξέρεις τι είδατε Ίσως? ΔΑ και μαφιόζοι? Ο ικαριωνας αλλάζει γνώμη ολο τα μπερδεύει εμένα προσωπικά με εχει καταμπερδεψει! Το σκ θα καθίσω να διαβάσω το παιχνίδι και ευχομαι πραγματικά να τα καταφέρω. Τώρα ο καθένας θα κάνει τις υποθέσεις του για μένα, εγω συνεχίζω απλα να τραγουδάω :P

Μελανία αν μπορούσα να σου πω αναλυτικά τι είδα εγώ, θα το είχα κάνει. Αν διαβάσεις τα ποστ της προχθεσινής και της χθεσινής ημέρας, από την ώρα της αποχώρησης της μεθ και μετά, θα καταλάβεις.

Κατι μας ειπες.Εμας περιμεναν να κανουμε ποστ για να το δουν ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ.και ξαναλεω ΑΝ.4-5 ατομα ειναι η Μαφια ενας δεν θα το ειδε;Μην λεμε οτι θελουμε τωρα,Ασε που το κανει φανερα και ολας

Τσολιά μου, δεν έχει καμία σημασία αυτό που λες! Λογικά θα το κατάλαβαν πριν από μας. Αλλά μπορεί να είναι και βλάκες, ή να μην έδωσαν σημασία. Γιατί να τους το δώσεις εσύ στο πιάτο;;
Ειδικά για την πάρτη σου, ετοιμάζω αφιέρωμα...

Κάτι λιγο τραβηγμενο αλλα νοηματικα στεκει

Ο Dume Nuke ειπε πως η τυμβωρυχια θα πεσει απο πολιτη. Μια εξυπνη κινηση απο καποιον μαφιοζο δε θα ταν να ριξει πρωτος τη τυμβωρυχια αθωώνοντας ουσιαστικα τον εαυτο του στα ματια των υπολοιπων?

Νοηματικά ναι, στέκει. Αλλά εξαρτάται από το ποιους έδωσε ο ΑΜ. Και πως. Κι από πολλά άλλα. Για τον συγκεκριμένο που λες τώρα, δεν ξέρω τι να πω. Δεν φαίνεται πολύ για μαφία, αλλά δεν σημαίνει κι ότι δεν είναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Θα σας πω εγώ για τη Himela. Ήταν μια ακόμη κακία στα μάτια του Ικαρίονα που μαντέψτε, πέθανε νύχτα! Έλεος ο τύπος δεν έχει βρει τίποτα, ή ακόμη χειρότερα το κάνει επίτηδες. Θα κάτσω στο επόμενο 2ωρο θα παραθέσω ΟΛΕΣ τις λάθος (ή μήπως επίτηδες λανθασμένα υποκινούμενες) θεωρίες του Ικαρίονα, θα ρίξουμε κλάμα όλοι μαζί.

Αμπούμπου.


Παμε να βγαλουμε τον Ικαριωνα που τον γουσταρουν τα γκομενακια να μην κανει μοστρα;

:redface:

Ά καλα Εσύ είσαι σίγουρα μαφιοζος καλα σε υποψιάζομαι απο την αρχη. Ετοιμάσου τοτε Γιατί μου φαίνεται οτι δεν θα ξαναπαίξει Παλέρμο :P μάλλον έχεις πέσει τόσο έξω! Η Συλβια έφυγε γρήγορα και πρωί με δολοφονία τι αλλο μπορεί να είναι περα από αθωα? Αυτη ειναι η γνωμη μου γενικά. Η μαγισσα γενικά δεν δρα τοσο νωρίς. Για πες μου και λιγο αυτο που λες για τον αγγελογιαννο από περιέργεια και μονο.


Α τώρα έγινα και σίγουρος; Επέλεξε τι είμαι μαφιόζος ή ΔΑ; Και τα δύο τα έχεις πει. Πρέπει να ξαναδιαβάσεις προσεκτικά κάποια κείμενα. Δεν ξέρω βέβαια γιατί με αθωώνει ο tsarachaf και ο Τάσος αλλά εν πάσει περιπτώσει, πρέπει να ξαναπροσέξεις κάποια σημεία για να καταλάβεις. Δεν είμαστε ηλίθιοι να αθωώσουμε τόσο φανερά ο ένας τον άλλο για να μας κατηγορήσετε όλους μαζί. Αυτό με τον Aγγελόγιαννο το είχα επισημάνει και τότε αλλά δεν μου είχες απαντήσει. Αν δεις το τελευταίο post που έγραψε, λίγο πριν ανακοινωθεί η δολοφονία του, εμπεριείχε αναφορά σε σένα που ήδη είχες αθωώσει τη methexys και σε ρωτούσε ''από που κι ως πού αθώα η methexys''. Δεν απάντησες ούτε σε εκείνον ούτε σε μένα που το είχα επισημάνει.

Ρε είστε με τα καλά σας κι οι δυο;;; Θα με τρελάνετε!!!! Αυτά τα σκεφτόμαστε ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΑ. Αν τυχόν πέσατε έξω την έχετε ήδη δώσει στο πιάτο της μαφίας. Βουτήξτε λίγο την γλώσσα σας στο μυαλό σας πριν αρχίσετε να λέτε τέτοια.
Και προφανώς έχω δική μου άποψη επί του θέματος, αλλά δεν θα καθίσω να σχολιάσω το μέντιουμ ειδικά αν παίζει να είναι ενεργός παίκτης...

Δεν υπάρχει ούτε μια στο εκατομμύριο να είναι μέντιουμ και να το παίζει έτσι. Το έχει παίξει πολύ φανερά για να είναι, σιγά που δεν θα το πρόσεχε η μαφία. Εγώ απλώς το επεσήμανα επειδή υπάρχουν και άτομα που παίζουν πρώτη φορά, ώστε να μη μπερδευτούν και την αθωώνουν σίγουρα λόγω μέντιουμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Ικαριωνα θα ανεβασω το check in μου μετα πραγματικά. Προσπαθώ καθώς έχω ηδη ψήφους να απαντησω σε οτι προλαβαινω. ΨΗΦΙΖΩ EILEEN διότι θα μπω ίσως πριν τις 8 και μετα έχω κατοικον θεραπεία και ειλικριναυ δεν ξέρω πως να το χειριστω με τόσο περιορισμένο χρόνο. Εχω πει εξαρχής οτι δουλεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Οι σχολιασμοί για ρόλους αθώων μόνο κακό κάνουν όταν λέγονται.
:redface::redface::redface: Ευχαριστώ θερμά τη πόλη του Παλέρμο που με βοήθησε να βρώ τον έρωτα της ζωής μου!:whistle:
Πάμε στα σοβαρά τώρα
Το ότι σήμερα ψήφισα τον Τζόνυ που και εσύ τον έχεις στους υπόπτους, γιατί δεν το σχολίασες ας πούμε;
Τον αγγελογιανο τον ψήφισα ΤΥΧΑΙΑ. Πόσες φορές πρέπει να το πω πως ήταν πρώτος γύρος και από εκεί μας πήρε η κατηφόρα με τα κύματα;
Δεύτερο, ψήφισα εσένα. Και αυτό γιατί είχε αποκαλυφθεί η αθωότητα του φαστ τον οποίο ΕΣΥ ψήφισες τελευταίο και τον έκανες mvp.
Έπειτα, ήταν η σειρά του Σπύρου . Που νομίζω πως έχω πει 1000 φορές γιατί τον είχα ψηφίσει. Ο Ντίουμ είχε αναφέρει τη Μεθ, τον Σπύρο και τον Πολ. Η Μεθ ήταν παρελθον, ο Πολ είχε ψήφους, τον Σπύρο δεν τον είχε προσέξει κανείς ( έπρεπε να περάσουν μέρες για να γίνει και αυτό...)
Τέλος, ψήφισα τον Τσαρ καθώς μου άρεσε το σενάριο του Ικαρίωνα.

Τώρα τι έχεις να πεις για τον Τσαρ εφόσον ο Ικαρίονας τον αθωώνει; Αφήνεις και συ το σενάριο του;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Παρασκευή 28/7
  1. Claire Rentfield
  2. ComfortablySmug --> Eileen
  3. Deutsch... Lover --> Johnny15
  4. Dimitris S
  5. Eileen
  6. Emilouko --> Guest 278211
  7. Ikarionas --> Johnny15
  8. JKaradakov --> Σπυρακος (^^)
  9. Johnny15
  10. ~Melania~ --> Σπυρακος (^^)
  11. PolGR1509 --> Eileen
  12. Soukouu --> Eileen
  13. Guest 278211 --> Emilouko
  14. tsarachaf --> Eileen
  15. Wild_Boy --> Johnny15
  16. Ερις --> Guest 278211
  17. Σπυρακος (^^) --> Eileen
  18. Τάσος97 --> Σπυρακος (^^)

Ψήφοι
5 Eileen
3 Johnny15
3 Σπυρακος (^^)
2 Guest 278211
1 Emilouko

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Emmanouilmyrgia - Ποινή
Himela - Δολοφονία 26/7
methexys - Ψηφοφορία 26/7
aggelogiannos - Δολοφονία 27/7
Nefeli Graf - Ψηφοφορία 27/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
DumeNuke [Αντίπαλος Μαφιόζος] - Ψηφοφορία 25/7 & Τυμβωρυχία
Fast [Πολίτης Β] - Ψηφοφορία 24/7 & Τυμβωρυχία

Απουσίες
~Melania~ #1
Guest 278211 #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Fast
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από DumeNuke
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ComfortablySmug
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από methexys
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από methexys
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Soukouu
Ενεργοποίηση ιδιότητας Δικηγόρου: Μηδενισμός Ψήφων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
:redface::redface::redface::redface: Ευχαριστώ θερμά τη πόλη του Παλέρμο που με βοήθησε να βρώ τον έρωτα της ζωής μου!:whistle:
Πάμε στα σοβαρά τώρα

Έεει....Τι εννοείς πάμε στα σοβαρά τώρα;...Το προηγούμενο δεν το θεωρείς σοβαρό; :(:(:(



:redface:

Πώς να μην την αγαπάς μετά! Και κακό ρόλο να έχεις, από μένα ψήφο δεν τρως.

Ικαριωνα θα ανεβασω το check in μου μετα πραγματικά. Προσπαθώ καθώς έχω ηδη ψήφους να απαντησω σε οτι προλαβαινω. ΨΗΦΙΖΩ EILEEN διότι θα μπω ίσως πριν τις 8 και μετα έχω κατοικον θεραπεία και ειλικριναυ δεν ξέρω πως να το χειριστω με τόσο περιορισμένο χρόνο. Εχω πει εξαρχής οτι δουλεύω.

Οκ κανένα πρόβλημα. Δεκτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Soukouu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soukouu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Κάτι λιγο τραβηγμενο αλλα νοηματικα στεκει

Ο Dume Nuke ειπε πως η τυμβωρυχια θα πεσει απο πολιτη. Μια εξυπνη κινηση απο καποιον μαφιοζο δε θα ταν να ριξει πρωτος τη τυμβωρυχια αθωώνοντας ουσιαστικα τον εαυτο του στα ματια των υπολοιπων?
Απιστευτη παρατηρηση! Δε το ειχα σκεφτει! Ευχαριστω !!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Δεν υπάρχει ούτε μια στο εκατομμύριο να είναι μέντιουμ και να το παίζει έτσι. Το έχει παίξει πολύ φανερά για να είναι, σιγά που δεν θα το πρόσεχε η μαφία. Εγώ απλώς το επεσήμανα επειδή υπάρχουν και άτομα που παίζουν πρώτη φορά, ώστε να μη μπερδευτούν και την αθωώνουν σίγουρα λόγω μέντιουμ.

Τελευταίο σχόλιο, γιατί παρατράβηξε το θέμα. Επειδή δεν μπορείς να είσαι απόλυτα σίγουρος, εκτός αν είσαι εσύ μαφία και ξέρεις 100% ότι το παίζει(δεν λέω ότι είσαι, περιπτώσεις αναφέρω) ή αν είσαι εσύ το μέντιουμ οπότε πάλι ξέρεις ότι το παίζει, δεν ανοίγεις το στοματάκι σου. Αν πιστεύεις ότι το παίζει, της την λες και την πιέζεις για να αποδείξεις ότι δεν είναι... Αλλά δεν πας να πεις αυτό. Στα έχω ξαναπεί χίλιες φορές, είναι γραπτά και μένουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Το γυρίζω σε Σπυράκο για να δω τι θα γίνει. Ήταν κι αυτός μέσα στους υπόπτους μου (το έχω γράψει). Όπως έχει διαμορφωθεί η ψηφοφορία, προς τα εκεί κλείνω. Ελπίζω να βγουν τα σωστά συμπερασματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Παρασκευή 28/7
  1. Claire Rentfield
  2. ComfortablySmug --> Eileen
  3. Deutsch... Lover --> Johnny15
  4. Dimitris S
  5. Eileen
  6. Emilouko --> Guest 278211
  7. Ikarionas --> Johnny15
  8. JKaradakov --> Σπυρακος (^^)
  9. Johnny15
  10. ~Melania~ --> Σπυρακος (^^)
  11. PolGR1509 --> Eileen
  12. Soukouu --> Eileen
  13. Guest 278211 --> Emilouko
  14. tsarachaf --> Eileen
  15. Wild_Boy --> Johnny15
  16. Ερις --> Σπυρακος (^^)
  17. Σπυρακος (^^) --> Eileen
  18. Τάσος97 --> Σπυρακος (^^)

Ψήφοι
5 Eileen
4 Σπυρακος (^^)
3 Johnny15
1 Guest 278211
1 Emilouko

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Emmanouilmyrgia - Ποινή
Himela - Δολοφονία 26/7
methexys - Ψηφοφορία 26/7
aggelogiannos - Δολοφονία 27/7
Nefeli Graf - Ψηφοφορία 27/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
DumeNuke [Αντίπαλος Μαφιόζος] - Ψηφοφορία 25/7 & Τυμβωρυχία
Fast [Πολίτης Β] - Ψηφοφορία 24/7 & Τυμβωρυχία

Απουσίες
~Melania~ #1
Guest 278211 #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Fast
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από DumeNuke
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ComfortablySmug
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από methexys
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από methexys
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Soukouu
Ενεργοποίηση ιδιότητας Δικηγόρου: Μηδενισμός Ψήφων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Για κάποιον λόγο κανείς δεν πηγαίνει ποτέ εκεί που ψηφίζω. Είχα ψηφίσει Johnny τότε αντί για Dumenuke, όλοι έπεσαν στον Dumenuke. Είχα ψηφίσει tsarachaf και όλοι έπεσαν σε Pol και Nefeli. Ψηφίζω Johnny και όλοι πάνε Σπυράκο και Εileen. Οκ ο καθένας ό,τι θέλει ψηφίζει αλλά μου κάνει εντύπωση.

Η Eileen εν τω μεταξύ ακόμη να μπει για να πάρει θέση. Ήταν τόσο θερμή για το παιχνίδι αρχικά και το περίμενε πως και πώς και τώρα ξαφνικά είναι πέμπτη μέρα του παιχνιδιού και είναι σχεδόν άφαντη. Τόσο πολύ ξενέρωσε με τον ρόλο της; Με τη μαφία της; Τι στο καλό....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Είσαι σε άλλο επίπεδο και αδυνατούμε να συλλάβουμε τη λογική σου! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Κάτι λιγο τραβηγμενο αλλα νοηματικα στεκει

Ο Dume Nuke ειπε πως η τυμβωρυχια θα πεσει απο πολιτη. Μια εξυπνη κινηση απο καποιον μαφιοζο δε θα ταν να ριξει πρωτος τη τυμβωρυχια αθωώνοντας ουσιαστικα τον εαυτο του στα ματια των υπολοιπων?


Αυτό ναι θα μπορούσε να έχει συμβεί. Το μόνο που δεν κολλάει είναι ότι θα θυσίαζε η μαφία μια κάρτα της τόσο νωρίς; Και αν η methexys ήταν κακιά, θα θυσίαζε κι άλλη κάρτα καπάκι; Τι στο καλό, και τις τρεις τυμβωρυχίες έχουν; Το γεγονός ότι δεν έχει πέσει τυμβωρυχία σε Nefeli, methexys για να μάθουμε κάποια πράγματα παραπάνω, σημαίνει ότι την τυμβωρυχία που έμεινε την έχει όντως μαφιόζος ή κακός ρόλος και περιμένει να την πετάξει αλλού. Αν την είχε πολίτης μπορεί να την έριχνε για να ξεκαθαρίσουν κάποια πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Για κάποιον λόγο κανείς δεν πηγαίνει ποτέ εκεί που ψηφίζω. Είχα ψηφίσει Johnny τότε αντί για Dumenuke, όλοι έπεσαν στον Dumenuke. Είχα ψηφίσει tsarachaf και όλοι έπεσαν σε Pol και Nefeli. Ψηφίζω Johnny και όλοι πάνε Σπυράκο και Εileen. Οκ ο καθένας ό,τι θέλει ψηφίζει αλλά μου κάνει εντύπωση.

Επίτηδες το κάνουν :P. Δες εγώ ήθελα να ασκήσω πίεση στην Ζωή, για να δω πως θα αντιδράσει, γι' αυτό ψήφισα εκεί. Δεν περίμενα ότι θα μαζέψει τόσους ψήφους ξαφνικά. Δεν ξέρω αν θα μείνω σ' αυτή μέχρι τέλους.
Όσο για τον τζόνι, μιά χαρά μου φαίνεται που είναι εκεί κοντά. Υπάρχει πιθανώς περισσότεροι πίεση, για τους πιθανούς κακούς ρόλους του που μπορεί να είναι προς τα κει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Είσαι σε άλλο επίπεδο και αδυνατούμε να συλλάβουμε τη λογική σου! :P

Οκ μου άξιζε! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
@JKaradakov
Δεν κατάλαβα γιατί ακριβώς με κατηγορείς οτι άλλαξα απο μεθ σε πολ. Την μια μέρα πίστεψα οτι η μεθ ειναι ενοχη, και μετα θεωρησα οτι ειναι πιθανότητα να ειναι και οι 2 ένοχοι.

Οπως και σημερα, εμφανίστηκε και το αμφιλεγόμενο ποστ της Μελανιας που, αν ειναι λανθασμένο, μαλλον ειναι μαφιοζα, για μενα.
Αλλα προς το παρόν, μιας και ο Σπυρακος ειναι σε πολλες λιστες, οπως και του ΑΜ, ας βγει για σημερα. Τον ψηφίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Παρασκευή 28/7
  1. Claire Rentfield
  2. ComfortablySmug --> Eileen
  3. Deutsch... Lover --> Johnny15
  4. Dimitris S
  5. Eileen
  6. Emilouko --> Guest 278211
  7. Ikarionas --> Johnny15
  8. JKaradakov --> Σπυρακος (^^)
  9. Johnny15
  10. ~Melania~ --> Σπυρακος (^^)
  11. PolGR1509 --> Eileen
  12. Soukouu --> Eileen
  13. Guest 278211 --> Emilouko
  14. tsarachaf --> Eileen
  15. Wild_Boy --> Σπυρακος (^^)
  16. Ερις --> Σπυρακος (^^)
  17. Σπυρακος (^^) --> Eileen
  18. Τάσος97 --> Σπυρακος (^^)

Ψήφοι
5 Eileen
5 Σπυρακος (^^)
2 Johnny15
1 Guest 278211
1 Emilouko

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Emmanouilmyrgia - Ποινή
Himela - Δολοφονία 26/7
methexys - Ψηφοφορία 26/7
aggelogiannos - Δολοφονία 27/7
Nefeli Graf - Ψηφοφορία 27/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
DumeNuke [Αντίπαλος Μαφιόζος] - Ψηφοφορία 25/7 & Τυμβωρυχία
Fast [Πολίτης Β] - Ψηφοφορία 24/7 & Τυμβωρυχία

Απουσίες
~Melania~ #1
Guest 278211 #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Fast
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από DumeNuke
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ComfortablySmug
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από methexys
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από methexys
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Soukouu
Ενεργοποίηση ιδιότητας Δικηγόρου: Μηδενισμός Ψήφων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ας ξεκινήσουμε να βλέπουμε τι έχει προσφέρει ο Ικαρίονας στο παιχνίδι. Αρχικά να πω ότι έχει κάνει ένα πολύ καλό πόστ και ο Τσαφ όσον αφορά τις κατηγορίες του αλλά πάμε να κάνουμε ένα sum up.
Αφού λογικά οι υπόλοιποι διστάζετε να κάνετε την αρχή για να μην σας κατηγορήσει κανείς καχύποπτος ότι ''πολύ βιάζεσαι να ψηφίσεις φίλε/φίλη μου'', θα την κάνω εγώ για να ξεκινήσουμε και κάποτε. ..

...Απ' τα άτομα αυτά νομίζω ο Τάσος είχε πει κάπου ότι αυτές τις μέρες θα δυσκολεύεται να μπει. Για τους άλλους δεν θυμάμαι να είπαν κάτι άρα προς το παρόν εξαιρώ τον τελευταίο, απ' τον οποίο περιμένω περισσότερη συμμετοχή στο μέλλον. Απ' τους υπόλοιπους αναγκαστικά θα ψηφίσω κάποιον στην τύχη. Η ψήφος μου ασφαλώς δεν σημαίνει πως θα είναι οριστική. Μέχρι αύριο το απόγευμα που θα λήξει η ψηφοφορία, ελπίζω όλοι τους να έχουν πει κάτι, οπότε αν δω ότι κάποιος με αυτά που λέει με πείθει, θα αλλάξω όσες φορές χρειαστεί την ψήφο μου. Η πρώτη ψήφος είναι πάντα διερευνητική και ένα τσίγκλισμα για περισσότερη συμμετοχή. Ρίχνω λοιπόν την πρώτη μου ψήφο τυχαία στον πρώτο απ' αυτούς όπως είναι στη λίστα, τον AGGELOGIANNO.

Ξεκινάμε. Αυτό που κάνει είναι "αφού φοβάστε να μιλήσετε θα μιλήσω εγώ, αλλά σημειώστε ότι αφού μιλάω εγώ είμαι καλός ;)" Ψηφίζει τον AGGELOGIANNO που είναι αθώος.

Αναγκαστικά πρώτη μέρα οι περισσότεροι ψήφοι θα είναι στην τύχη. Εκτός κι αν κάποιος προδωθεί από κάτι, πράγμα σπάνιο για πρώτη μέρα. Επίσης, οι random ψήφοι της πρώτης μέρας έχουν ένα καλό. Επειδή είναι random (εκτός από κάποιους ρόλους που έχουν πληροφορίες), μπορούν να χρησιμοποιηθούν για να τσιγκλίσουν λίγο το παιχνίδι, για να κόψει κανείς αντιδράσεις κ.λπ.

Νομίζω πως κι η Melania να αρχίσει το game ήθελε και απλώς γράφαμε ταυτοχρόνως τα κείμενά μας. Δεν μπορώ να ξέρω για ποιο λόγο ψήφισε την Emilouko αλλά απ' όσο γνωρίζω έχει παίξει σε άλλα παιχνίδια και άρα δεν νομίζω να είναι ένας τόσο φανερός μπάτσος ή να βαριέται το παλέρμο. Νομίζω πως βιαζόταν να ψηφίσει επειδή είπε πως θα λείπει την επόμενη μέρα, ώστε να μην πάρει απουσία. Δεν είμαι σίγουρος. Θα δείξει και γι' αυτήν το τι ρόλο παίζει, στις επόμενες μέρες.

Μιλάει ο ίδιος για "random" ψήφους (αφού έχει ψηφίσει έναν αθώο) αλλά μόλις ψηφίζει κάποιος άλλον random αυτομάτως "δεν καταλαβαίνει" γιατι έπεσε εκεί η ψήφος. Θυμάστε ότι και εγώ random είχα ψηφίσει στην αρχή και έκανε σαν μανιακός να με βγάλει τη 2η μέρα. Αλλά φυσικά οι δικές του "random" ψήφοι είναι για να ανοίξει το παιχνίδι. Μπράβο Ικαρίονα, μόνο εσύ ξέρεις να παίζεις.

Μέχρι στιγμής δεν έδωσαν σημεία ζωής οι εξής πέντε: aggelogiannos, Dimitris S., Fast, Johnny 15, Tάσος. Αναμένουμε την παρουσία και τη συμβολή τους.

Προσέξτε ότι επιμένει σε συγκεκριμένους χρήστες. Το παιχνίδι καλά καλά δε είχε αρχίσει ήταν 24/4 ξημερώματα. Αλλά για αυτόν το ότι ακόμα δεν ξεκινήσαμε να παίζουμε και δεν καθόμασταν όλη νύχτα στο pc ήταν παράξενο :confused:

Εγώ πάλι σε όσα παιχνίδια παρακολούθησα μέχρι τώρα κατάλαβα ότι οι σιωπηλοί παίκτες πρέπει να φεύγουν πρώτοι είτε επειδή δεν βοηθούν καθόλου και δεν παρακολουθούν το παιχνίδι, οπότε ψηφίζουν ό,τι να 'ναι, είτε επειδή υπάρχουν κακοί που κρύβονται.

Παιδιά θυμίστε μου πότε ο Ικαρίονας ψήφισε σιωπηλούς παίκτες. Κάνει αυτό το statement αλλά δεν ψηφίζει καν παίκτες που δεν μιλάνε 4 μέρες τώρα.

Ακόμη και μαφιόζος να ήμουν που δεν συμπαθώ τους κακούς ρόλους, πάλι έτσι θα έπαιζα.
.
.
.
Δεν θυμάμαι να έχω πεθάνει ποτέ με δολοφονία βράδυ. Και πάντα ήμουν αθώος που με κατηγορούσαν με το χαζό επιχείρημα ''λες πολλά'' (το ίδιο που λέει και η Έρις παρακάτω, θαρρείς και το παλέρμο είναι παιχνίδι σιωπής ή του λακωνίζειν και όχι παιχνίδι επιχειρηματολογίας). Αλλά αυτά τα έχω αποδεχτεί. Κάποια στιγμη θα βγω κι εγώ.

Μάλιστα, πολύ ενδιαφέροντα αυτά που γράφεις. Παραδέχεσαι ότι και κακός να ήσουν θα έπαιζες όπως καλός δηλαδή και τώρα αυτό κάνεις.

Και ξεκινάμε με το καλό σιγά σιγά. Πρώτος στόχος του Ικαρίονα, η Himela:

Επειδή βλέπω την Himela να με υποστηρίζει αρκετά χωρίς να γνωρίζει ούτε τον ρόλο μου ούτε εγώ τον δικό της, απλώς να πω ότι σε περίπτωση που κάποιος πληροφοριοδότης ή αντίπαλος μαφιόζος ξέρει ότι είναι φανερή μαφιόζα, να ξέρει επίσης ότι δεν έχω καμία σχέση με όλο αυτό. Δεν ξέρω γιατί με υποστηρίζει. Μπορεί να το κάνει επίτηδες για να ρίξει τις υποψίες πάνω μου μπας και καρφωθεί κάνας ρόλος για κάρφωμα. Οπότε να προσέχετε. Επειδή έχω όμως μια φρικτή υποψία, αν τελικά ο λόγος που ο Dumenuke με κατηγορεί τόσο έντονα είναι επειδή έχει έναν τέτοιο ρόλο και η σκέψη του πάει κάπως έτσι ''ααα η Himela είναι φανερή μαφιόζος, υπερασπίζεται τον Ikariona άρα είναι σίγουρα μαζί οπότε ας ψηφίσω πρώτα αυτόν για να μην με καταλάβουν'', τότε παρακαλούνται οι μαφιόζοι να του κάνουν άμεσα κάρφωμα ή να δώσουν σε μένα τη δυνατότητα να του κάνω κάρφωμα για να απαλλαγούμε μια ώρα νωρίτερα. Θα τους ευγνωμονώ σε όλο το υπόλοιπο παιχνίδι και θα φροντίσω να ψηφίσω για τον επόμενο γύρο κάναν αθώο δίνοντάς τους έναν γύρο ως ένδειξη ευχαριστίας.

Την κατηγορεί ευθέως. Συνεχίζουμε:

Νομίζω δύσκολα παίζει τέτοιο σενάριο.
Κυρίως γιατί δεν νομίζω ο πληροφοριοδότης να έκανε τέτοιο play από τον 1ο γύρο. Θα καρφωνόταν κατευθείαν στον φανερό.Είναι σαν να λέει "Καρφώστε με". Οπότε για μένα σίγουρα δεν είναι δικός σου πληροφοριοδότης ή της Himela. Too obvious. Και έχει παίξει αρκετά games για να παίξει τόσο κακά στον 1ο γύρο ο DumeNuke.


Γελάει με αυτό που αποδείχτηκε εν τέλει.

Ναι ψηφίζουμε κι οι δυο Πασόκ.

Εννοείται έχει αποδειχτεί και πολύ καλός είρωνας.

Φυσικά το πραγματικά καλό κομμάτι ξεκινάει όταν εμπλέκεται ο DumeNuke ο οποίος τους είχε πάρει χαμπάρι πρώτος. Παραθέτω το ποστ του:

Εγώ αυτό που αδυνατώ να καταλάβω είναι πώς από μια αρχική ψήφο που έριξα στον Ikariona, με τον οποίο έχουμε αμοιβαία αισθήματα "συμπάθειας", έδωσα αφορμή στην Himela να με κάνει το πρώτο άτομο που παίρνει δεύτερη ψήφο. Και στη συνέχεια έρχεται ο Emmanouilmyrgia, με την πρόφαση ότι δεν μιλάω και με ανεβάζει στις 3 ψήφους.

Να είμαστε ειλικρινείς, την Himela δεν την αδικώ, μάλλον προσπαθεί να πιέσει καταστάσεις για να συγκεντρώσει πληροφορίες. Ο δε Emmanouilmyrgia, όμως, ενοχλείται που δεν πολυγράφω (4 μηνύματα εκτεταμένη έκτασης σε λιγότερο από 1 ώρα), ρίχνει την ψήφο του, χωρίς περαιτέρω αιτιολόγηση και κατοπίν ζητά και από τον Ikariona να την αλλάξει σε εμένα.

Θεωρητικό σενάριο 1:
Ο Emmanouilmyrgia είναι πολίτης (και ίσως συγκάτοικος του Ikarionas) που τον ενοχλεί (αυτόν ή τον συγκάτοικό του) η φάτσα μου και θέλει να με πετάξει. Απολύτως δεκτό.

Θεωρητικό σενάριο 2:
Πέτυχα τον Ikarionas ως μαφιόζο (τυχαίο, μπορεί ναι, μπορεί όχι) και κινητοποιήθηκε η μαφία. Το σενάριο αυτό ενισχύεται από την ανοιχτή παράκληση του Emmanouilmyrgia στον Ikarionas να αλλάξει την ψήφο του. Τι ακριβώς γίνεται: 1ον ο Emmanouilmyrgia δημιουργεί διαφορά μιας ψήφου από εμένα προς τον Ikarionas. 2ον Αν τα πράγματα στενέψουν στην πορεία, καθώς θα ψηφίζουν και οι υπόλοιποι και αρχίσει να μαζεύει ψήφους ο Ikarionas έχει το διπλό κίνητρο α) να σώσει τον εαυτό του, β) έγινε από άλλον "συμπολίτη του" (ή συμαφιόζο μάλλον) οπότε παρασύρθηκε και πήγε με το ρεύμα.

Για την ώρα θεωρώ αμφότερους ως μαφιόζους. Η Himela έχει περισσότερη εμπειρία στο παιχνίδι από εμένα και δεν θα υποκριθώ ότι μπορώ να την διαβάσω ακόμα.
Εντύπωση μου κάνει επίσης ότι υπάρχουν παλιοί παίκτες, όπως Eileen, JKaradakov,, Emilouko κτλπ που δεν έχουν ψηφίσει ακόμη. Θέλω να ασχοληθώ σε μετέπειτα φάση με αυτούς που ψήφισαν και εξαφανίστηκαν, αφενώς γιατί είναι ύποπτο, αφεταίρου γιατί δείχνω να μαζεύω "υποστηρικτές" επειδή παίζω περίεργα, όταν κάθομαι και γράφω αρκετά πράγματα. Και τους συγκεκριμένους τους αφήνουμε στο ντούκου.

Δεν θα πω τα κλασικά, πετάξτε με έξω, να δω πώς θα την παλέψετε δίχως εμένα κτλπ. Αυτά τα αφήνω για τους αυτονομαζόμενους πολίτες. Εγώ θα υποστηρίξω την αθωότητά μου και θα μείνω εκεί. Με τεχνικές κλαψίματος μένουν συγκεκριμένοι ρόλοι μέσα, παίζοντας το θιγμένοι, λες και μας κάνουν χάρη αν φύγουν. ;)

Μετά πάμε στην ψήφο του ΣουΚου στον αθώο Φαστ:

Σε αυτον τον γυρο θα παω αναγκαστικα στον FAST
Εκτος αν γινει κατι απροοπτο και με πεισει γιατι τον χρειαζομαστε ακομα :D

Του λέει αν είσαι Πορνη δώσε σήμα αλλιώς σε ψηφίζω.

Όταν βλέπω να υπάρχουν ένα σωρό άτομα που δεν συμμετέχουν στο παιχνίδι και να πηγαίνει κάποιος να ψηφίζει κάποιον που τουλάχιστον συμμετέχει βγάζοντας απ' το μυαλό του διάφορα άκυρα και τραβηγμένα σενάρια, ε πόσω να κρατηθώ κι εγώ;

Ενώ εσύ ψηφίζεις όσους δε συμμετέχουν.

Εφιστω τη Προσοχή σε ολους σας ο ντουμνουκ ειναι μαφιοζος.

Προς χιμελα: ειναι η μονη πιθανη πορνη για μενα.

ΝΤΟΥΝΤΟΥΝ. HOW ABOUT NOPE. 0/2. Ο ένας ήταν αντίπαλος μαφιόζος και σε βόλευε άπειρα να φύγει μέρα και όχι νύχτα και η Himela έφυγε νυχτα όντας πόρνη ε; Τι άλλο θα ακούσουμε. Κρίμα που έχεις βγει από το παιχνίδι, ευτυχώς μένει ο Ικαρίων να συνεχίσει το έργο σου.

Ε) Πέρα απ' τον Dimitris S. που θεωρώ πλέον ως βασικό ύποπτο, θεωρώ υπόπτους εξίσου την Έρις, τη Nefeli και την Eileen. Την πρώτη όχι επειδή με ψήφισε. Αλλά επειδή δεν λέει στην ουσία τίποτα. Συμφωνώ απολύτως με τον Karadakov που της αναφέρει για τις φλου δηλώσεις της π.χ. ο χρόνος θα δείξει κ.λπ.

Βασικός ύποπτος ο Dimitris. Καλά είμαι σίγουρος ότι καθ' όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού όλοι έχουν γίνει βασικοί ύποπτοι για σένα εκτός από τη μαφία.

Θα φανει τι ειμαι και ποιανου καλο θελω.. προς το παρον θελω να ψηφιστει ο μονος παιχτης που απεδειξα οτι ψευδεται και αλλαζει τα λεγομενα του. Απλα επειδη το επιχειρημα του ειναι οτι δεν κανω κουοοτ τα λεγομενα του και τα γραφω ξανα, καντε εναν κοπο και διαβαστε τα κειμενα του. Θα διαπίστωσετε οτι λεω αληθεια.

Ο Dume δεν άλλαζε τα λεγόμενα του. Όπως ξαναείπα, βόλετε άπειρα να φύγει μέρα.

μπορει να ειναι και πολιτης, καλο ειναι να υπαρχουν μερικες κοντρες στην αρχη να καταλαβουμε τι διαλο καπνο φουμαρει καθεις δω μεσα..

Τασος97 αθωώνει Ικαρίονα από τον 1ο γύρο...

Πάμε στο αγαπημένο μου κομμάτι:

Α
Μια σκέψη μόνο γύρω από το post του Johnny που δεν το σχολίασα. Με παραξένεψε η χρήση της λέξης ''μυρίζονται'' στο γραπτό του. Φαίνεται σαν να προσπαθεί να πει σε κάποιους να τον καθοδηγήσουν οπότε η κατηγορία ότι μπορεί να είναι πόρνη δεν είναι άστοχη. Ωστόσο, η χρήση της συγκεκριμένης λέξης μου έφερε στο νου την αντίστοιχη χρήση από τον Dumenuke στις 11:40 όταν μου είπε το εξής:

''Και το ρεύμα το ξεκίνησες εναντίον μου, καθώς, αν δεν κάνω λάθος, ήμουν ο πρώτος που πήρε δεύτερη ψήφο. Αν θες, μια συμβουλή, τις μαφιόζιες τακτικές μου, μην τις χρησιμοποιείς εναντίον μου. Το αντιλαμβάνεσαι ότι τις μυρίζομαι από χιλιόμετρα μακριά''.

Θα μπορούσε ίσως ο Johnny να είναι μαφιόζος που δίνει σήμα στον ΔΑ Dumenuke; Να είναι τόσο τυχαία η χρήση λέξης που σχετίζεται με την όσφρηση και μάλιστα μέσα σε εισαγωγικά (σαν να θέλει να δώσει έμφαση εκεί);
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ

Εντάξει αφού αποδείχτηκε λάθος δεν έχω να πω και κάτι άλλο εκτός από... ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ

απο την τοση αρχη δεν ψαχνεις θεωριες. τα στοιχεια ειναι ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ λιγα για να κανεις θεωριες απο τοσο νωρις. εκτος κι αν εχεις αλλες γνωσεις.. εκτος κι αν εχεις αλλους σκοπους...

ποια λογια του ρε χιμελα μας δουλευεις νυχτιατικα; και στην τελικη πες μου μια ομαδα μαφιοζων που θα εσωζαν 1) τοσο νωρις, 2) εναν απειρο παικτη ή 3) τοσο νωρις εναν απειρο παικτη. Η απαντηση και στα τρια ειναι ΚΑΜΜΙΑ.
Ο ικαριονας ας κανει τα δικα του σεναρια και υποθεσεις δεν ειναι τοσο κακο, αλλα δε χρειαζεται να διατυμπανιζεται ποιος ειναι υποπτος και ποιος αθωος απο ενα παιχνιδι 12 ωρων......

Ο Τάσος αυτοαναιρείται. Αφήνει μόνο τον Ικαρίονα να κάνει θεωρείες αλλά όχι την Himela. Οι αθώοι δεν πρέπει να κάνουν θεωρίες ε; Πάλι προστατεύει τον Ικαρίονα.

Γιατί 23; 25 δεν ξεκινήσαμε; Μόνο ο Fast έφυγε προς το παρόν, οπότε πάμε στους 24. Μήπως αφαίρεσες κατά λάθος και αυτόν που σκότωσες το βράδυ;

Άρα θεωρείς κι εσύ πως κάτι υπάρχει ανάμεσα σε Johnny και Dumenuke. Xαίρομαι. Ελπίζω να τους ψηφίσεις κιόλας. Απλώς πιστεύω πως δεν μπορεί να είναι και οι δυο μαφιόζοι και αναφέρομαι πάλι σε αυτό που είχα γράψει για το ''μυρίζομαι'' και το ''μυρίζονται''. Αν ήταν κι οι δυο μαφιόζοι δεν θα χρειαζόταν να συνδεθούν μεταξύ τους με τόσο φανερό τρόπο ή ακριβέστερα να συνδέσει τον εαυτό του έμμεσα ο Johnny με τον Dumenuke. Επομένως κάτι άλλο παίζει. Αυτό που πιστεύω εγώ είναι ότι ο Dumenuke είναι ΔΑ που προσπαθεί να βρει δολοφόνους. Γράφει για την καλή του όσφρηση, γίνεται ένα θέμα που τον ειρωνεύομαι εγώ για την ''καλή του όσφρηση'' και ο μαφιόζος Johnny βρίσκει πάνω σ' αυτό ένα καλό πάτημα για να δώσει σήμα στον ΔΑ αναφερόμενος σε κάτι που θα παρέπεμπε έμμεσα σ' αυτόν, δηλαδή στη φράση που είχε χρησιμοποιήσει.

Πρώτα κάνει τον βλακάκο που δεν καταλαβαίνει τι λέμε και μετά επιμένει στη θεωρία που έχει καταρριφθεί.

Οπότε για μενα αν ο τσαρατσαφ ειναι μαφιόζος ΔΑ δεν είναι ο Τζόνι.

Σεναριο2:
Ο ντουμνουκ ειναι μαφία όντως και με το σύστημα όσφρησης κλπ έκανε σήμα στον Τζόνι που ειναι ΔΑ.
Άλλος που πιάνει πουλιά στον αέρα.

Αλήθεια τώρα; Ζητάς σήμα; Κι αυτό τυχαίο είναι σαν την αναφορά στην όσφρηση; Σαν την αναφορά στην καθοδήγηση που ήθελες από παίκτες που ''μυρίζονται'' πιο εύκολα το παιχνίδι; Μήπως απλώς δεν είσαι σίγουρος αν ο tsarachaf είναι μαφιόζος και χρειάζεται κάτι περισσότερο; Ή μήπως κατάλαβες πως είναι μαφιόζος και θες να σου δείξει και τους υπόλοιπους; Το να παίζεις ένα τέτοιο παιχνίδι και ενώ έχεις κατηγορηθεί ήδη πως ζητούσες 'βοήθεια' από άλλους παίκτες, να κάθεσαι και να μιλάς ρητά για σήμα, σε φέρνει σε ακόμη πιο δύσκολη θέση. Ίσως τελικά να είσαι εσύ ο ΔΑ κι όχι ο Dumenuke. Και αυτό για το ότι ''ίσως να μην έχεις σήμα'', το λες και παραπάνω απευθυνόμενος σε μένα. Πολλές αναφορές σε σήματα. Λογικά έχεις μπερδευτεί, δεν έχεις καταλάβει ποιοι είναι οι μαφιόζοι και θες βοήθεια. Και ίσως γι' αυτό θες να φύγω εγώ. Επειδή κατάλαβες ότι δεν ανήκω σ' αυτούς και επειδή σε μπερδεύω περισσότερο. Μάλλον θα αλλάξω την ψήφο μου σ' εσένα πιο μετά. Τον Dumenuke θα τον κρατήσω για την επόμενη μέρα.


Αυτό δεν μπορεί να ισχύει καθώς ο Dumenuke ήταν ο πρώτος που μίλησε για ''μυρίσματα'' και άρα δεν θα μπορούσε να κάνει σήμα στον Johnny, ο οποίος έγραψε γι' αυτά αργότερα χρησιμοποιώντας το ίδιο μοτίβο. Το post του Dumenuke προηγήθηκε χρονικά.

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧ

Ναι έδωσα σήμα στον Dume. Το βρήκες.

Και ο άλλος ο Τζόνι μιλάει για σήματα για κινητο και Καλά.. εξ ου και τα 2 σενάρια μου

Προφανώς. Επίσης προσέξτε ότι σε αυτό το post υπάρχει upvote από Ικαρίονα ενώ απαγορεύονται τα upvotes.

Λογικά θα σας αποχαιρετησω με αυτη τη δολοφονία
Αν εν τέλει πεθάνω υποννοουσα ότι ΔΑ ειναι καποιος εκ των ικαριωνα χιμελα κλπ που διαβάζουν πολύ τα πάντα.
Αυτό με το σήμα ομως απαιτεί σίγουρα διερεύνηση πριν κατευθυνθείτε σε ικαριωνα.
Επισης συμφωνώ ότι η χιμελα ίσως είναι πόρνη Γιατί ενώ εχουμε τόσους ύποπτους γύρισε ξαφνικά στους ανενεργους.

Το μόνο που έχω να πω εδώ είναι ότι ίσως πέτυχες τον Ικαρίονα.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ

Λοιπόν επειδή άρχισαν να με αθωώνουν αρκετοί και ίσως να σημαίνει ότι θα τα τινάξω, απευθύνομαι λίγο στους πολίτες για να προτείνω ένα σκεπτικό που θα μας βοηθήσει αρκετά αν το ακολουθήσουμε σ' αυτή την ψηφοφορία. Όπως θα διαβάσατε παραπάνω (αν δεν διαβάσατε, να το διαβάσετε) υπάρχει μια καλή θεωρία που θέλει τον Johnny ΔΑ και τον Dumenuke ίσως μαφιόζο. Ο Johnny ζητούσε ''βοήθεια'' από έμπειρους παίκτες, μίλησε ρητώς για 'σήματα' που ελπίζει να έχει (αναφερόμενος στο κινητό του βέβαια αλλά bitch please) και λέγοντας κι αυτά τα σχετικά με τις οσφρήσεις. Θεωρώ πως ο Dumenuke είναι μάλλον μαφιόζος και τον έχω ψηφίσει. Προσέξτε όμως τι κινδυνεύουμε να πάθουμε αν τον βγάλουμε τώρα. Έχουμε συμφωνήσει αρκετοί ότι ο Dume είναι μαφιόζος και είναι λογικό ο ΔΑ να τον θεωρεί πλέον κι ο ίδιος μαφιόζο. Αν λοιπόν πέσουμε όλοι να ψηφίσουμε τον Dume, τότε ο ΔΑ πολύ εύκολα θα μπορέσει να τον σώσει αλλάζοντας τις ψήφους του με κάποιου άλλου αθώου και θα χάσουμε τσάμπα έναν αθώο. Αν όμως βγάλουμε πρώτα τον ΔΑ αυτό θα αποφευχθεί, θα έχει φύγει ένας κακός ρόλος και μετά θα είμαστε πιο άνετοι. Οπότε προτείνω να πάμε όλοι να βγάλουμε πρώτα τον ΔΑ. Σύμφωνα με αυτά που έγιναν ο ΔΑ φαίνεται να βρίσκεται ανάμεσα σε Johnny και Dumenuke. O Johnny επειδή φαίνεται να ζητάει ξεκάθαρα σήματα και ο Dumenuke γιατί αν ο Johnny ήταν μαφιόζος, αναφερόμενος στην ''καλή του όσφρηση'' θα μπορούσε να κάνει καλό σήμα στον Dume ως ΔΑ του. Πιο πιθανός ΔΑ είναι ο Johnny αλλά φοβάμαι μόνο το εξής: Αν οι μαφιόζοι είδαν ότι βρήκαμε ως ΔΑ τον Dumenuke και ξέρουν ότι κινδυνεύει να φύγει εκείνος, πράγμα που θα σήμαινε ότι ο Johnny θα ήταν μαφιόζος, μπορεί να είπαν στον Johnny να 'θυσιαστεί' και γι' αυτό να μίλησε για ''σήματα'' τόσο ρητά, ώστε να θεωρήσουμε αυτόν ΔΑ και να τον ψηφίσουμε και να μπορέσει μετά ο Dumenuke να τον σώσει με ανταλλαγή ψήφων. Δεν ξέρω τι απ' τα δύο ισχύει πραγματικά. Πιστεύω όμως ότι αφού τόσα άτομα συμφωνούμε πως υπάρχει κάτι κακό ανάμεσά τους ή ότι μπορεί να είναι και οι δυο κακοί, όλοι οι αθώοι θα πρέπει να ψηφίσουμε ανάμεσα σ' αυτούς ελπίζοντας να φέρουμε στην πρώτη θέση τον ΔΑ για να μην μπορεί να αλλάξει ψήφο με κάποιον αθώο. Δεν είμαι σίγουρος για το τι γίνεται σε περίπτωση ισοψηφίας. Αν δηλαδή φέρουμε σε ισοψηφία τον Dume και τον Johnny, τότε θεωρείται ότι ο ΔΑ είναι στην 'πρώτη' θέση και άρα δεν μπορεί να κάνει ανταλλαγή ψήφων επειδή δεν μπορεί σύμφωνα με τους κανόνες να αλλάξει τις ψήφους απ' τον εαυτό του; ή μπορεί να το κάνει; Θεωρητικά, αν π.χ. έχουν κι οι δυο από 4 ψήφους και επιχειρήσει να αλλάξει τις ψήφους του άλλου με κάποιον τρίτο, απλώς θα δημιουργήσει ισοψηφία με τον εαυτό του και κάποιον τρίτο, οπότε πάλι δεν θα έχουμε πρόβλημα. Προτείνω λοιπόν να φέρουμε σε ισοψηφία αυτούς τους δύο, ώστε να πάμε σε δημοσκόπηση, να βγάλουμε τον έναν και μετά με την άνεσή μας να βγάλουμε τον άλλο την επόμενη μέρα. Ο ΔΑ θα φύγει σίγουρα και θα έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο και μάλιστα θα αναγκάσουμε και τους μαφιόζους να συμβάλλουν στη δημιουργία ισοψηφίας, επειδή όποιος δεν το κάνει (ειδικά απ' όσους είπαν πως υποπτεύονται αυτούς τους δύο) πολύ απλά θα καρφωθεί και θα τον βγάλουμε αμέσως μετά. Το συγκεκριμένο σενάριο βοηθάει αποκλειστικά τους πολίτες.

Αλλάζω την ψήφο μου στον JOHNNY και ελπίζω να συμβάλλετε στο να κάνουμε αυτό που είπα, αντί να ψηφίζετε ό,τι να 'ναι. Τουλάχιστον αν τα τινάξω σήμερα, please σκεφτείτε το.

Τώρα τα σενάρια να είμαι μαζί με τον Dumenuke δεν θα τα σχολιάσω γιατί είναι τόσο σουρεάλ που είτε ο David Lynch δεν θα τα σκεφτόταν.

Από τα αγαπημένα μου post που έχουν αποδειχτεί λάθος. Ξεκινάω να λατρεύω τον Ικαρίονα για όλες τις στιγμές γέλιου που μου έχει προσφέρει.

Η ψηφος σε αυτο το γκειμ θα παει αναμεσα σε Χιμελα,Ερις,Τζονι και Ντιουμ.Θα αποφασισω σε καμια ωρα λογικα.

Οι δυο έχουν αποδειχτεί αθώοι, νομίζω ότι και η ερις είναι αθώα και εγώ δεν έχω να πω κάτι για τον εαυτό μου. Και εσύ σαΐνι τα βρήκες όλα.

Ε
Ο ΦΑΝΕΡΟΣ ΜΑΦΙΟΖΟΣ ΤΟΥ DUMENUKE

Έχουμε και λέμε: Ο Dumenuke ήταν αντίπαλος μαφιόζος. Έκανε λάθος με την προφυλάκιση αλλά για τον ρόλο που είχε τον έπαιξε μια χαρά και του το αναγνωρίζω. Μην σας πω ότι αρχίζει να μου λείπει κιόλας με τις ανοησίες που διάβασα μετά τον θάνατό του. Ήξερε πως θα έφευγε, είχε ειπωθεί κάτι για τυμβωρυχία και άρα τι έκανε; Έδωσε τον δολοφόνο του. Ποιος είναι αυτός; Στα τελευταία του λόγια ανέφερε 4 άτομα: methexys, polgr, σπυράκος, Τάσος. Τον Τάσο τον βγάζω εντελώς έξω γιατί ο ντετέκτιβ Emmanouil μας τον αθώωσε με σιγουριά. Μένουν τρεις. Τον Σπυράκο δεν τον πολυανέφερε οπότε δύσκολο να είναι. Μάλλον τον υποψιάστηκε έχοντας γνώση άλλου προσώπου. Μένουν λοιπόν δύο. Έλεγξα όλα τα post που έγραψε ο Dumenuke, η Methexis και ο PolGr αλλά και κάποια δικά μου. Η υπόθεση ξεκίνησε με τον Dumenuke να ψηφίζει εμένα. Ήταν λόγω αντιπάθειας όπως ίσως τον βόλεψε να το παρουσιάσει ή μήπως είχε προηγηθεί κάτι. Πριν τον Dumenuke είχε μιλήσει μόνο ο PolGr. H Methexis δεν μίλησε πιο πριν. Ο Pol έγραψε το εξής:



Αναφέρθηκε δηλαδή σε μένα ονομαστικά και φάνηκε σαν να ψηφίζει κάποιον πατώντας σε αυτά που είπα άρα θα μπορούσε πολύ εύκολα ο Dumenuke ως αντίπαλος μαφιόζος που τον γνωρίζει, να θεώρησε εμένα ύποπτο. Μάλιστα ο PolGr έγραψε πιο μετά το εξής απευθυνόμενο σε μένα:



ή και αυτό:



Έχει γράψει αρκετά κείμενα απευθυνόμενα σε μένα ενώ η methexys όχι τόσα. Την πρώτη μέρα μάλιστα ο Dimitris S. ψήφισε την methexys και δεν τον αναφέρει πουθενά ο Dume. Η Methexys λίγο αργότερα έγραψε για μένα αυτό:



Φαίνεται να διαφωνεί με τα μεγάλα μου κείμενα, οπότε αν ο Dumenuke γνώριζε την ίδια ως μαφιόζο, ίσως να μη με θεωρούσε τόσο ύποπτο. Όλα φαίνεται να συνηγορούν πως τελικά μάλλον ο φανερός μαφιόζος Α είναι ο POLGR.
Επίσης, εδώ μας αποδεικνύει ότι ο φανερός μαφιόζος Α είναι ο POLGR και την άλλη μέρα έχει κάνει γαργάρα όλη τη θεωρία του.

Δεν γίνεται να είμαι ΚΑΙ εγώ ΚΑΙ ο tsarachaf αθώοι. Απλώς δεν γίνεται. Αθώωσες πολλά λάθος άτομα.

Πριν δεν γινόταν, τώρα γίνεται. Σκίζουμε τα μνημόνια αλλά τα υπογράφουμε χτες. Σταθερός στις αξίες σου.

Τι ωραια τι καλα σκιζει η βαρκα τα νερα.
Γιατι τα νερα σας τα ταραζει η βαρκα του ικαριωνα ναι μονο. Ωραια μιας και δε κινδυνευει και να φυγει μη μπετωσετε ολοι στον τσαρατσαφ. Βοηθήστε με να παμε νεφελη :)

Η Νεφέλη έπρεπε να φύγει ε;

ΑΝΤΙΟΟΟΟΟΟ

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ δάκρυσα

Εσύ γιατί χαίρεσαι, θεωρείς τον ΠΟΛΓΡ πολίτη; Δεν πάμε καλά εδώ. Τι μαλακία έκανε ο Δήμαρχος. Πως στο διάολο θα δούμε αλλαγές ψήφων αν δεν πάμε ποτέ σε ισοψηφία. Once again, 0 συμπεράσματα.

Τζονι δεν εχεις ιδεα πως παιζεται το παιχνιδι ετσι;

Επισης τελευταια λογια λογικα μεθαυριο θα χουμε να ξερετε

Ελα ξεκιναμε και τον επομενο σιγα σιγα
Τζονι παρε ψηφο

Δεν μίλησα ούτε για Τάσο ούτε για Πολ Έμιλυ. Σ' εσάς τους δύο αναφέρθηκα.

ΑχααχαχαχαχαΧΑΧΑΧΑΧΑχααχαχαχαχαΧΑΧΑΧΑΧΑχααχαχαχαχαΧΑΧΑΧΑΧΑχααχαχαχαχαΧΑΧΑΧΑΧ

Δεν μίλησε ποτέ για ΠΟΛ. Κλαμαααα

Λοιπόν αυτά συνοπτικά, γράφει και πολύ, γράφει και πολλά αφού είναι καμμένος και δεν μπορώ να τον παρακολουθήσω γιατί έχω και άλλα πράγματα να κάνω, αλλά πραγματικά, αυτά φτάνουν. Έχει κάνει κωλοτούμπες και σε άλλους παίκτες.

Πάμε τώρα σε κάτι που παρατήρησα:

Ο Ικαρίονας προσπαθούσε να μας πείσει ότι ο Emmanouil ήταν ντετέκτιβ και χρησιμοποίησε χρησμό της Πυθίας. Αν το αρνηθεί θα πάω πίσω να το βρω, αλλά αυτό έλεγε. Οπότε λέει ότι ο ένας χρησμός της Πυθίας ήταν σε καλά χέρια. Μετά έχουμε την απόφαση του αυτοκράτορα να του δώσει ασυλία. Θέλω να ελπίζω ότι δεν ήταν τυφλή εμπιστοσύνη και ότι και ο αυτοκράτωρ είχε χρησμό της Πυθίας. Τέλος, κάποιος έδωσε ασυλία στον POLGR. Θέλω επίσης να πιστεύω ότι δεν ήταν τυφλή εμπιστοσύνη και ότι κάποιος χρησιμοποίησε χρησμό της Πυθίας.

Βλέπετε το παράδοξο; Είναι δυνατόν και οι 3 χρησμοί της πυθίας να ήταν σε χέρια καλών; Εγώ το αποκλείω. Συνεπώς είτε ο αυτοκράτορας είτε ο άλλος ρόλος έκαναν ΠΑΤΑΤΑ επειδή πίστεψαν κάποιον εκ των POLGR και Ικαρίων, είτε ο Emmanouil μας κορόιδευε ψιλό γαζί από την αρχή του παιχνιδιού και συνεπώς ξετυλίγεται ένα σενάριο όπου η μαφία ικαρίων και emmanouil χρησιμοποίησαν τους κανονισμούς για να περάσουν τη μπλόφα τους. Πάντως και οι 3 κάρτες χρησμός της Πυθίας αποκλείεται να ήταν σε χέρια καλών. Δε βγαίνει, πρέπει να υπάρχει τεράστια κωλοφαρδία να γίνει κάτι τέτοιο.

Για την αθωότητα μου έχω μιλήσει. Αν δεν ήθελα ισοβαθμία χτες, δε θα έγραφα τίποτα. Αντιθέτως έγινε exposed και έγινε ο νέος εύκολος στόχος του Ικαρίονα.

Κάτι λιγο τραβηγμενο αλλα νοηματικα στεκει

Ο Dume Nuke ειπε πως η τυμβωρυχια θα πεσει απο πολιτη. Μια εξυπνη κινηση απο καποιον μαφιοζο δε θα ταν να ριξει πρωτος τη τυμβωρυχια αθωώνοντας ουσιαστικα τον εαυτο του στα ματια των υπολοιπων?

Καθόλου περίεργο. Χαίρομαι που ξυπνάμε σιγά σιγά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Να προτείνω και κάτι που σκέφτηκα τώρα που βλέπω την ισοβαθμία που έχει διαμορφωθεί. Αν φροντίζουμε να το πηγαίνουμε κάθε φορά σε ισοβαθμία, τότε αυτομάτως καθιστούμε άχρηστη την ιδιότητα του ΔΑ. Ακόμη και να αλλάξει τις ψήφους με ένα άλλο άτομο, το άτομο εκείνο δεν θα φύγει παρά θα πάει στη δημοσκόπηση. Οπότε έτσι προστατεύουμε αφενώς πολίτες που έχουν αθωωθεί και που θα θέλει να τους βγάλει και αφετέρου έχουμε μετά όλη την ώρα να σκεφτούμε ποιον να ψηφίσουμε στη δημοσκόπηση βλέποντας και το που πηγαίνουν άτομα που θεωρούμε ύποπτα. Είναι νομίζω μια καλή τακτική για να παιχτεί εκ του ασφαλούς το παιχνίδι και να μη χάσουμε τσάμπα κάνα σημαντικό ρόλο. Τι λέτε κι οι υπόλοιποι πολίτες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top